Vlammende Katchen. MAANDAG 7 AUGUSTUS 1933 GEMENGDE BERICHTEN LEIDSCH STUDENT GEDOOD BIJ EEN AUTO-ONGELUK. IN EEN DROGE SLOOT GEREDEN. Zaterdagavond tussohen half elf en kwart voor elf is een tweepensoonsauto, die een vrij groote snelheid had, te Bigge kerke tusschen Domburg en Vlissingen in een diepe droge sloot langs den weg ge reden. De wagen is omgekanteld en vrijwel geheel vernield. De twintigjarige Leidsche student C. W. Sohorel, die in den achterbak geze ten was, werd zoo ernstig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis ia overleden. Yan de beide andere inzittende jongelui heeft de 19-jarige J. van Deinse uit Mid delburg een vrij ernstige hoofdwonde op- geloopen. Hij is naar het ziekenhuis te Vlieringen vervoerd en maakt het naar omstandigheden goed. De derde inzittende de 16-jarige B. E. H. Heise uit Oostkapelle die achter het stuur gezeten was en niet in het bezit wae van een rijbewije, bleef ongedeerd. Het gezelschap was op weg van Dom burg naar Vlissingen. De doktoren Drij- ber en Van der Harst verleenden genees kundige hulp. Het ongeluk heeft zioh, naar de „Tel." meldt, aldus toegedragen- Zaterdagavond omstreeks half elf na derde uit de richting Domburg een groote auto, genummerd K 19488, waarin zich een drietal jongelieden bevond, op weg naar Vlissingen. Ter hoogte van Biggekerke, waar de weg een breedte heeft van onge veer 5.5 meter, maakte de wagen plotse ling een zwenking naar links, waardoor hij in een diepe, droge sloot langs den weg te recht kwam. De bestuurder, de 16-jarige B. E. H. Heyee, alsmede de naast hem zittende 19- jarige Leidsche student J. van Deinse, bei den afkomstig uit Middelburg, benevens de 20-jarige 0. W. Schorel, zoon van een raadsheer in het Hooggerechtshof te Ba tavia en eveneens studen te Leiden, werden uit den auto geslingerd en kwa men in de sloot terecht. Een pass eerend wielrijder waarschuwde' onmiddellijk den rijksveldwachter Pape en den gemeente veldwachter H. Yersohure, uit Biggekerke die zioh aanstonds naar de plaata van het ongeval begaven. Zij haalden de drie gewonden onder den auto vandaan en brachten hen .op den kant; de ontboden geneesheeren dr. Drij- ber en dr. v. du Hart, te Koudekerke ver leenden de eerste medische hulp, waarna de slachtoffers per auto naar het Bethee- da-ziekenhuis te Vlissingen werden over gebracht. Tijdens het transport is de heer Schoo- rel, zooals gemeld, aan de bekomen ver wondingen overleden. De ongelukkige had vermoedelijk een vijftal ribben gebroken. Gistermiddag is door dr. v. d. Hulst ^alhier de seclie op het lijk verricht. He heer v. Heyee bleek door glasscher ven vrij ernstig aan het hoofd gewond to zijn, doch de bestuurder, die niet in het bezit van een rijbewijs bleek te zijn, was ongedeerd. De auto was ernstig beschadigdhij is later met vereende krachten uit de sloot gehaald- Door de justitie wordt een nauwkeurig onderzoek ingesteld. WIELRIJDER AANGEREDEN DOOR AUTO. Gistermiddag is een zekere Houben, die zich per rijwiel van Amstenrade op weg naar Hoensbroek bevond, door een per sonenauto aangereden. Het slachtoffer werd in bewusteloozen toestand en met inwendige kneuzingen naar het hospitaal te Sittard overgebracht, waar hij heden middag nog niet bij kennis was. Zijn toe stand is zeer zorgwekkend. Hij was ge huwd en vader van eenige kinderen. De politie stelt een onderzoek in. AUTO EN MOTOR IN VOLLE VAART TEGEN ELKAAR AANGEBOTST. de motorrijder naar het ziekenhuis. Zondagmiddag om 2 uur heeft op de Rijksweg 's-Hertogenbosoh-Grave een ern stig motorongeluk plaats gehad. Op de ge vaarlijke kruising Nistelrode-Oss-Gravc onder de gemeente Heesch reed in volle vaart een motorrijder, terwijl van den an deren kant een automobilist uit Beet van uit de richting Nistelrode naderde. Auto bestuurder en motorrijder kregen elkaar te laat in het oog. Een herige botsing was hiervan het gevolg. De motorrijder, een Groninger werd een tiental meters wegge worpen en bleef gewond op den weg liggen Men droeg den gewonde een naburige wo ning binnen, waar dr. van Binsbergen uit Nistelrode de eerste hulp verleende. Hier na werd het slachtoffer naar het zieken huis vervoerd. Hij had ernstige verwon dingen aan beide begnen opgeloopen. De auto was beschadigd, terwijl ook de mo torfiets nagenoeg geheel was vernield. De rijkspolitie heeft van het voorgevallene proces-verbaal opgemaakt. In verband met het motorongeluk, dat op den rijksweg te Heesch heeft plaats ge vonden, vernemen wij nog nader de volgen de bijzonderheden: Met verwondingen aan hoofd en beenen is de motorrijder Verhagen uit Groningen naar het Liefdegesticht te Heesch overge bracht. Bij het geneeskundig onderzoek kwam aan het licht, dat het slachtoffer ernstiger was gewond, dan men aanvanke lijk had gedacht. Eén der beenen was ge deeltelijk verbrijzeld. De behandelend ge neesheer achtte daarom overbrenging naar één der ziekenhuizen te 's-Hortogenbosoh noodzakelijk, daar operatief moest worden ingegrepen. De toestand van het slaohtof- fer is ernstig. „Mndrnrg." BOTSING TUSSCHEN AUTO'S. Door het springen van een band. Zaterdagnacht hoeft op den nieuwen rijksweg tusschen Rijswijk en Delft een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Een nieuwe Ford-auto, welke uit de richting Den Haag kwam, bestuurd door den heer v. d. Blink, handelaar in vleeschwaren te Rotterdam, reed met groote snelheid, waarschijnlijk doordat de linker-voorband sprong, tegen een auto, komende uit Delft, bestuurd door professor Zwikker uit Delft. De botsing wa8 zoo hevig, dat de Ford over den kop sloeg, een hek verbrijzelde en op den berm langs den weg terecht kwam. De heer v. d. Blink bekwam een vrij ernstige hoofdwonde en bleef bewusteloos liggen. Hij moest naar het gasthuis te Delft, wor den vervoerd. Beide wagens zijn ernstig beschadigd en moesten worden weggesleept. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Driejarig meisje op slag gedood. Zaterdagmiddag is het driejarig meisje Doortje van Essen te Nijkerk, toen zij rondom een reclamewagen liep, plotseling gegrepen door een passeerenden vrachtauto en op slag gedood. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Gisteravond had op de Rozengracht te Amsterdam, ter hoogte van de Spuistraat een gecompliceerde aanrijding plaats. Een auto, die op de Rozengracht in de richting Dam reed week, nadat, hij de tram had laten passeeren plotseling naar links uit, met het gevolg dat hij in botsing kwam met een motorrijwiel en twee fietsers. Een juffrouw, di^ op de duo van het motorrijwiel zat liep een hoofdwonde op en moest naar het Binnengasthuis worden vervoerd. De overige aangeredenen kwamen met den schrik vrij. Hun rijwielen waren be- sohadigd. DE LEIDSCHE COURANT ford TEGEN VRACHTAUTO. Twee inzittenden ernstig gewond. Zaterdagnacht had nabij Hardegarijp een ernstige aanrijding plaats. De heer Van D. was met zijn Ford, waarin nog 4 andere personen waren, op weg naar Hardegarijp. Even voor de plaats van bestemming na- dorde een vrachtauto, gaande in de rich ting Veenwouden. De Ford slingerde nogal over den weg, meldt het „N. v. d. N." en oen hevige botsing tusschen de beide wa gens was het gevolg van deze dartele zij sprongen. De Ford werd totaal vernield, terwijl twee der inzittenden werden gewond Dr. Bontekoe van Hardegarijp verleende eerste medische hulp, waarna de gewonden op zijn advies naar het ziekenhuis te Leeuwarden werden overgebracht. Misbruik van sterken drank schijnt aan de oorzaak van dit ongeval niet vreemd ie zijn. onder een auto geraakt. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond is de 6-jarige A. K. uit de Slaghekstraat in de Polderlaan te Rotter dam van een rijdenden vrachtauto gevallen en onder een van de wielen geraakt. Het ventje was vrijwel op slag dood. Het lijk je is naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel vervoerd. auto in een sloot gereden. Inzittend echtpaar gewond. Zondagmiddag omstreeks één uur vond te Zwolle een vrij ernetig auto-ongeval plaats. Een personenauto, waarin gezeten waren de heer en mevrouw Cohen uit Am sterdam, die op reis waren naar Meppol geraakt© in de bocht van het Groot-Wee- zenland, ter hoogte van het ijsolubtcrrein, waarschijnlijk ten gevolge van het slippen, van den rijweg. De wagen botste naarna tegen een lactaarnpaal, welke finaal af knapte, venolgens tegen een boom en reed daarna in de bermsloot, waar de auto in den modder bleef steken en opzij viel. De beide inzittenden, die min of meer ern stige verwondingen hadden opgeloopen, werden door ijlings te hulp geschoten voor bijgangers uit hun benarde positie bevrijd. Dr. Maroua, die spoedig ter plaaUe was, verleende eerste hulp, waarna het echtpaar tor verdere verpleging werd overgebracht naar het Soph ia-Ziekenhuis. De veronge lukte auto is later met behulp van een kraanwagen opgetakeld en naar een ga rage gesleept. «Tel." KNAAPJE DOOR AUTO OVERREDEN. Ernstig gewond. Te Caberg (gemeente Maastricht) is Zaterdag, naar het N. v. d. D. meldt, het 5-jarige zoontje van den landbouwer Pr., dat voor den aankomenden stoomtram uit weck, door oen personenauto, bestuurd door den heer H., overreden. Het ventje is in bed enkel ijken toestand per geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis Calvarienberg overgebrnrh» Men vreest voor zijn leven. JONGEN DOOR MOTOR AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagmiddag half zes is het zesjarig jongetje Bch. te Kwinteheul toen hij plot seling van achter een melkwagen den weg overstak, door een juist paaaeerend motor rijwiel overreden ©n vrijwel op slag ge dood. DOODELIJKE VAL VAN EEN LADDER Tijdens het verrichten van werkzaamhe den viel de arbeider H. Jansen te Budel van geringe hoogte van een ladder. De man kwam zéé ongelukkig op het achter hoofd terecht, dat hi, een zware hersen- echudding opliep en kort na het ongeval is overleden. UIT DE RADIOWERELD Programma'» van Dinsdag 8 Augustus. Huizen. 99© M K.R.O.-uit zending. 8.09- 9.16 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouweuuurtje. 9.00 Gramofoonplaten. Zang- en piano recital. 5.l£ Orkestconcert. 6.00 Lezing. 6.20 Vervolg concert. 7,15 Causerie. 7.35 Gramofoonplaten. 7.45 Causerie. 8.00 Orkestconcert, lezing en Gramofoon platen. 8.308.35 Vaz Dias. 10.38 dito, 10.4(512.00 Gramofoonplaten. brug ingezakt bij ankeveen. Geen pertoonlijke ongelukken. De houten brug bij het Ankeveenaehe pad is Zaterdagavond, juist toen ©r een vrachtauto over reed, in elkaar gestort. De chauffeur wa* al met de voorwielen op de brug ©n voelde de balken bezwijken. Hij gaf vol gas; toen hij de brug, die 7'/, M. lang ia, over was, zakte de brugvloer in el kaar. Vijf steunbalken zijn geheel vermolmd. De polt-ie heeft den chauffeur aansprakelijk gestald voor de schade Het doorgaande verkeer door Ankeveen staat, thans geheel stil. Het verkeer in de richting HersLermeer - 's-Graveland gaat over den Heerenweg. De autobua Weesp Ankeveen Ne der den Berg moet over den Dammerweg rij den. DERDE BlIAD PjTC. 9 8.20 Berichten 6 50 Orgelspel R. Dixon. 7.20 Northern's studio-orkest o.l.v. J. Bridge, m.m.v. F. Fielden, alt. 8.20 BBC-orkest o.l.v. j. Lewis, m.m.v. A. Butler, celol. 9.20 Berichten en lozing. 9.40 Variété-programma. 10.40 BRO-theaterorkest. Revue-koor en solisten o.l.v, E. Longstaffe 11.15 Voordracht. 11J9-12.20 BBC-dansorkeat o.l.v. Hall .,R a d i o-P aria* 1734 M. 8 08, 12.20, 7.30 Gramoloonplaton. 8.20 Tooneelavond. Kalundborg, 1163 M. 12.20- 2.20 Concert uit het Bellevuohotel 3.50— 5.20 Omroeporkest o.l.v. 'Heesen. 8 20 Reportage van de Padvinder» Jam boree in Hongarije 9.to Radiotoonoel. 11.06—11.20 Gramofoonplaten. een ongeluk dat goed afliep. In den vooravond van Zaterdag, ta on geveer zee uur, had op de Weaaperzijda t© Amsterdam con autobusongeluk plaats, dat wonder boven wonder good afliep. K«n autobus, met Duitsche vnoan'iegan- gers uit Güterloh reed op da We^parzijrle, ter hoogte van da kweekerij van Kauf- mann, in de richting van Amsterdam. Door het ooupeeren door een tegenkomen- den auto, raakte de bestuurder van de autobus waarschijnlijk het stuur kwijt, met, het gevolg, dat de hue den dijk afreeri Ge- lukkig w-as juist daar ter plaatse een afrit zoodat de wagen niet kantelde, anders waren de gevolgen niet ta overzien ge- wrest, aangezien er zioh 42 perwonen in het voertuig bevonden. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O.-uit zending. 8.00 Gramofoonplaten, 10.00 Morgenwijding. 10.13 Gramofoonplaten. 10.30 Orgelconcert door E. A. Vos, m.ra.r. W. Schansman, tenor. 11.00 Kook- en bakpraatje door Mevr. "R Lotgering-Hillebrand. 11.30 Vervolg concert» 12.00 Ensemble Rentmeester en Gramo foonplaten. 2.00 Voordracht door Mien Emeis van Buurcn. 2.30 Gramofoonplaten. 3 09— 3.45 Uit het Kurhaus te Schevenin- gen; Kindermatinee o.l.v. Henri Nolle». 4.00 Pianorecital door G. Bunk. 4.30 Radio-kinderkoorzang o.l.v. J. Ha mel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs L&jos en zijn orkest. Herda Lerdcr, zang en Gramofoonplaten. 7.00 M. G. Pattler: Spionnage en contra- spionnage. 7.30 Het Wiener Bohèms-orkest. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Het Wiener Bohême-orkest. 9 00 The Singing Babies. 9.20 Gramofoonplaten. 9.30 Roy Fox en sijn Band. 10.16 The Singing Babies. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12 00 Gramofoonplaten. Daventry, 1654 M. 10.35 Morgenwijding. 10.59 Tijdsein en berichten. 12.20 Orgelspel R. Dixon. 1.03 Paramount Astoria orkest o.l.v. An ton. 1.50 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Can- telL 2.35 Concert L. Marshall, sopraan en het New English trio. 3.20 Gramofoonplaten. 4.36 R. Tapponier's orkest. 5.36 Kinderuurtje. Langenberg, 473 M. 6.26 Gramofoonplaten. 7.23 Concert o.l.v. Gössling. 11.50 Gramofoonplaten. 1.20 Concert m.m.v. „Die fröhlichen Ftinf'. 5.20 Gramofoonplaten 20 Zang. 8 26 Weragkamerorkeet o.l.v. Keiper. 9.90 Kamerconcert. Rome, 441 M. 8 50 „II piccolo Maraf', opera van Mas- cagni. Brussel, 338 en 506 m. 336 M.: 12 20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Lauwer». 5.20, 6.50, 7.20 en 8.90 Gramofoonplaten. 915 Radiotooneel. Hierna vervolg con cert. 10.30 Gramofoonplaten. 5.08 M. 12.20 Gramofoonplaten en piano- reoital. I.30 Gramofoonplaten en zangvoordrscht 5.20 Cellorecital. 6 35 Viool- en piano-recital. 7.06 Orkestooncert. 8.20 dito. 9.20 Orkest uit Ostende, hierna Gramo foonplaten. Z e e e n, 1635 M. 8.20 Klassiek concert door kleinorkest o.l.v. II. Steinkopf. 9.20 „Meer und Berge nnd Tannen" (II) programma samengesteld door Fritz Lau- kisch. 10.20 en 11.05 Berichten. II.20 12.20 Concert uit Hamburg o.l.v. Jo»é Eibenschuetz. Gemeentelijk Radiodlstributiebedrijf te Lelden. (3e Programma), 612 Langenberg. 12.0017.40 North. Reg. 17.201935 Brussel (VI.). 10.35afloop North Reg. (Wijziging voor bo houden.) FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. 41) „Laat je me nu vandaag in den steek en ik ben nog wel zoo aardig tegen je ge weestIk vind het niets vriendelijk van je. Ik heb het zoo eenzaam iln het groote huis. Juffrouw Sökeland heb ik ook al moeten wegdoen. Ja, ik kon er niet ge makkelijk toe besluiten, maar ze heeft zulke leelijko praatjes over me rondver teldJe gaat mee, hè?" Achteloos gooide ze haar parasol op het tafeltje bij de tennisbaan. „Met ten nissen schei ik ook een poosje uit. O, ik ben toch zoo beu van dien akeligen Wies- badenschen kletsfcroep. In huis zong en sprong ze ale een meis je van zestien jaar. Toen ze aan tafel zaten, had Viktor niet bepaald veel eetlust. Hot was bovendien zijn gewoon etensuur nog niet. Maar zij had heerlijke, ijskoude Sauternes, waarvan hij zioh rijkelijk bediende. „Weet je, Viktor, wat ik van plan ben? Ik ga nu ook uit Wiesbaden weg. Ja, de villa hier verkoop ik of ze wordt verhuurd, en dan ga ik een paar jaar reizen." Verrast keek hij op. Ze ging in haar kleine dames-fauteuil zitten en zag hem met schitterende oogen aan. Het was hem duidelijk, dat ze hem wilde inpalmen. „Hoe ben je tot dat besluit gekomen?" vroeg hij een beetje verward. Door den wijn begon hij de dingen als in «en wa- zigen nevel te zien. „Ik wil de wereld zien, ik wil van mijn jonge leven genieten. Is dat zoo iets bij zonders? Ik hoef mezelf niets te ontzeg gen, ja, ik kan me eigenlijk iedere denk bare luxe permitteeron. Waarom zou ik me dan hier op den Amselberg zitten ver gapen? Werkelijke vriendschap bestaat toch niet op deze wereld. En hier, in dit ellendige praatgrage nest heclemaal niet. Wat heb ik aan al die oppervlakkige ken nissen Voor een poosje zijn ze heel amu sant. Maar je hart blijft er buiten. Och, Viktor, ik heb zoo'n behoefte aan een ech ten. goeden vriend Ik heb eerst gedacht, dat ik niet hertrouwen zou. Maar als er nu iemand komt, die mij heel, heel goed bevaltJe vindt het zeker wel erg dom en naief van me. om dat allemaal zoo t© vertellen, hè. Ze was vroeger al eens in Egypte ge weest Ze had een groote collectie mooi© dingen van haar reizen meegebracht Den komenden winter wilde ze op Ceylon door brengen. Of hij Ceylon kende Neen 1 Ze liep de heele villa met hem door en liet hem allerlei prachtige kunstwerken zien. Ze was erg aanhalig en in haar stem trilde voortdurend iets weemeodigs. De eenige vriend, die haar het afscheid van Wiesba den zwaar deed vallen,Maar dat zeg ik liever niet", viel ze zichzelf haastig in de rede. Ze bloosde als een bakvisch. ,Denk je er in ernst over zoo'n onder geschikte betrekking aan to nemen vroeg ze hem een poosje later. „Wees nu toch wijzer. Dat is ©en goed baantje voor een luitenant, die om zijn schulden den dienst uit moet of voor een jongen advo caat, die geen practijk kan krijgen. Maar voor een vlotten „Lebemann", zooals jij...." „Ik heb niet zoo'n hoogen dunk van me zelf ik heb in mijn leven nog niet6 be- roikt." Ze lachte en drukte zijn arm tegen zich aan. „Maar neem nu eens aan neen, je moet den andoren kant opkijken dat je mijn man was. Viktor, dat je over geld nooit het hoofd heofde te breken, dan zou je toch nog heel veel in je leven kunnen bereiken. Alles eigenlijk, wat je wilde. De hecle wereld zou voor je openstaan. „Met jouw geld. Hm. Dat bedoel je toch T" „Ik weet wel, dat het niet erg conven tioneel is, dat ik het zoo eerlijk zeg. Maar als men zoo alleen in de wereld staat als ik, zoo hulpeloos, dan komt men wel in de verleiding om toe te grijpen als men een kans op geluk ziet...." Ze brak plotseling nf en keek hem in de oogen „Kijk eens, Viktor. Er zijn voel menschen, die me niet mogen, dat weet ik. Jij hebt ook niet al tijd aardig over me gedacht. Dat weert ik f>ok. Maar een inwendige stem zegt me: het is geen toeval, Viktor, dat w© elkaar vandaag in het park hebben ontmoet, bei don op het punt, van hier weg te gaan en in den vreemde het geluk te zoeken Mevrouw Rettberg haalde ©en fijn kan ten zakdoekje te voorschijn en wisohte haar vochtig© oogen af. „Je zult j© geluk gemakkelijker vinden dan ik", zei hij droefgeestig zonder dat hij het wilde, toch meegesleept in haar stem ming. Een lange par»© volgde. Er wm iets drukkends, iete zwoels in de atmosfeer. Eindelijk nam ze zijn rechterhand en zei: heesch-fUiisterendTuiten we het geluk dan samen zoeken Viktor." Een rilling voer door hem heen. Vrijheid rijkdom, hjxe, levensvreugde, schoonheid, lokten hem. Hij word onaf hankelijk van het ouderlijk huis, waar nu vreemden do haas speelden hij was niet aangewezen op een slechtbetaaldc betrek king in een jonge onderneming met on zekere kans van slagen. Niets bond hem hier, nieta. K atari na was tooh voorgoed voor hem vojloren. En hij had do tempe ramentvolle, elegante, zich gemakkelijk be wegende mevrouw Rettberg altijd graag mogen lijden Oppervlakkig en een beetje lichtzinnig was ze misschien ook wel, maar zou dat niet verdwijnen? Ze zei immers zelf, dat dit. luchtige leventje haar niet meer bevredigde t. Onder do warmte van haar liefkozenden blik en de st,reeling van haar zachte hand, voelde hij zijn weerstand verslappen Zijn hand streelde haar haren en bij druk te haar een kus op het voorhoofd. Langen tijd zaten zij zwijgend hij elkaar haar hoofd tegen zijn schouders geleund en hand in hand. Hot was Viktor of alles In een droom geschiedde. Zij sloeg haar vochtige oogen naar hem op: „Het is misschien het beste, dat wij zoo gauw mogelijk weggaan. In Dresden kunnen we trouwen. Ik weet daar een heerlijk pension. Tot den bruilofstdag kun nen we elkaar eiken flag zien. Wil je lief ste? Zullen we vandaag al gaan t Wc rei zen ieder afzonderlijk. Maar in denzdfdcn trein En aJs we in Dreef!en getrouwd zijn. gaan we dan naar Triëat, naar Alexandria naar CeylonAltijd maar met zijn twee- tj«» bij «Ikur.O, w»t heb je me geluk- kig gemaakt Ze wilde hom nu ook haar financieels omstandigheden uiteenzetten. Dat ontweek hij gegeneerd. Hij had de sensatie van in ©en wild-romantisch avontuur verzeild geraakt, te zijn. Hij kon zioh niet voorstel- len, dat dit alles werkelijkheid wa© en dat hij dezen ochtend met. helderen geest over de heele rest van zijn levenslot beschikt had Hij moest heencraan. hij moeef eerst, tot zichzelf komen. TT ij kwam zichzelf jn zijn uniform belachelijk voor. Als een operette heid „Maar je komt toch hij me eten F.n vanavond gaan we op reis. Ga je nu direct, pakken? Wanneer kun je weer hier zijn? O. ik kan geen uur meer «onder je, lisfits." Ze bracht hem naar hei tuinhek. Daar bij den ingang leveranciers stonden, na men ze koel en vormelijk afscheid Tn de oogen van mevrouw Rettberg twinkelde plaagzucht. Toen Viktor in zijn garderobe zijn uni form in de groote kleerenkaat hing, ont dekte hij onder een stapeltje mutsen on petten het kussen, dat Katarina hem jaren Ereleden gegeven had. Zijn stiefmoeder had hij het verbreken van de verloring gevon den, dat hij het eigenlek behoorde terug to geven, evenals de sehriifmap. Maar hij had dat klein en bur-erluk gevonden er zoo waren ze blijven liggen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9