INTERNATIONAAL CONCOURS HIP- PIQUE IN HET OLYMPISCH STADION MAANDAG 7 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG( H. M. DE KONINGIN EN H. K. H. PRINSES JULIANA AANWEZIG. LUITENANT VAN DE VOORT VAN ZIJP WINT HET SPRINGCON COURS GELUKSPRINGEN. MEJ. MARY LUNGEN MET ALI KAMPIOENE SCHOONSTE RIJPAARD mal© overwinningen t© noteeren voor A.C.C. ©n Quick, terwijl in B. den a.8. kam pioenen door IT.B.S. d© eerste nederlaag werd toegebracht. Dat was kranig werk van de ÜHagonaars. Ajax stelde wel zeer teleur door in Den Haag te verliezen van H.C.C. III. Wel wa ren de Hagenaars versterkt door het mee spelen van Tonny de Beus, maar dat ver loren werd kwam vooral door slecht batten in de eerste innings. De poging van de Leidenaars om door het spelen van een tweed© innings een beter resultaat te ver krijgen, mislukt© totaal. Dat in 2 B. L.C.C. klop zou krijgen van Sparta, stond reeds bij voorbaat vast. L.C.C. verloor ook, maar met ©ere; met sleohte 9 runs wonnen de Spartanen. Voor bijzonderheden en wat de andere wedstrijden betreft, zie men de uitslagen. De M.C.C. in ons land. Tor gelegenheid van het 60-jarig be staan van den N.O.B. komt deze week een elftal van de M.CXD. twee wedstrijden spe len in Nederland. Donderdag en Vrijdag spelen de Engelschen tegen een bonds- elftal in Haarlem op het R. en W. terrein en Zaterdag en Zondag tegen het Neder- landsch elftal op het H.G.C.-terrein in Den Haag. Voor den laatsbon wedstrijd heeft de keuzecommissie ook de beschikking over Terwiel en jhr. W. v. d. Bosch. V.O.C.HAARLEM. Een moeilijk bevochten Rotterdamsche overwinning. Do Botterdamsche aanvoerder won den toss en om pas half 12 openden Allart en Healy de innings voor Haarlem op bowlen van Terwiel en East. Vooral Healy speel de uitstekend en speciaal Terwiel moet het ontgelden. Op 43 werd Allart voor een per soonlijke score van 21 in de slips gevangen, en werd vorvangen door Fortgens, die 15 runs aan het totaal toevoegde en toen door East gebowled werd. Healy had intusschen menige run gescoord. Veol steun van de andere Haarlemsche batsmen ondervond hij niet. Alleen Rijpsma stond hom met 23 runs flink t©r zijde. Toen het totaal 175 was, was het einde der Haarlemsche in nings daar, waarvan Healy 78 Bowlingcijfers V.O.C.Terwiel 192; East 428; v. Herwaarden 421; Gibb 1-25. De innings van V.O.C. begon om plm. 3 uur. De aanval van Haarlem was danig verzwakt door het niet meespelen van do Ruig en A. Maas, maar de andere Haar lemsche bowlers hebben zich uitstekend geweerd, vooral Fortgius. Langen tijd is het zeer onzeker geweest, of de 'ivJobterdam- mers er in zouden slagen het Haarlem- totaal te overschrijden, want wei kwamen verschillende V.O.C.-ers in de dubbele cij fers, zooals Ruychaver 12, Bibb 29, de Bruin 14, Terwiel 12, v. Herwaarden 22, een hooge score werd door geen enkele Rotter dammer gemaakt. Vuylsteke (10) en Ver burg (15) steunden East echter voldoende en het wa© tenslotte laatstgenoemde, die mot een gelukkige 4 het totaal op 177 bracht. Vermelding verdient nog, dat East, ♦een hij 3 runs achter zijn naam had, jam merlijk van een gemakkei ij ken vang ge mist werd. Dit kwam do Haarlemmers duur te staan, want de lange Rotterdammer bleef met 44 runs not out. Voor de vele toeschouwers was het een dag geweest van mooi en spannend cricket. Bowlingcijfers Haarlem: Fortgens 568; v. Daesum 018; Allart 348; Kleefstra 016 en Haoly 115. V.O.C. v> n dus met 2 runs op de eerste innings en hield nog één wicket in handen. LAWN-TENNIS OM DEN DAVISCUP. PolenItalië 23. Het dubbelspel werd door de Italianen ©wonnen. Italië leidt na den tweeden dag Qet 21. Sertorio en Taroni (Italië) sloe gen Hebda en Wittman (Polen) met 62, 6—2, 3—6, 2—6, 6—0. De resultaten van de beide laatst© en kelspelen luidden: De Stefani (Italië) sloeg Hebda (Polen) 9—2, 63, 9—6, 4—6, 6—2. Tloczyneki (Polen) sloeg Sertorio (Ita lië) 6-2, 46, 63, 64. Eindstand 32 voor Italië. INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAP. PEN VAN DUITSCHLAND. Mej. Couquerque wint. Op den tweeden dag der Internationale Duitsohe kampioenschappen te Hamburg, won mej. Rollin Couquerque in de eerste ronde van Frl. Rost mot 63, 63. Zij komt thans in de tweede ronde Mies Dear- man (Engeland), die van Frl. Hein won met 97, 75. De belangrijkste resultaten van den tweeden dag luidden: Heerenjenkelapel: SutterHoyden reich 4—<s 6—2, 9—0, 6—3. Itoh sloeg Nourney 64, 57, 64, 6—3. Jacnecke sloeg Jukuljevzx 46, 46, 7 5, 108 retired. 2e rondo: Jacobeen sloeg Wilhelmi 6— 2, 3—6, 6—4, 6—1. Ratoh sloeg Lorentr 62, 6—4, 62. Voorts wonnen ook von Qramm en Ro- derioh Hen7.1 him wedstrijden. In het damesenikelepel wonnen Frl. von Ende Pflugner, Mme Henrotin, Miss Heeley, Frau Schomburgk, Frau von Etuck, Miss Stammers haar wedstrijden. KR ACHTSPORT. EUR0PEESCHE KAMPIOENSCHAP. PEN GEWICHTSHEFFEN. Op 16 en 17 September zullen te Essen de Europeesche kampioenschappen wor- dden gehouden in hot gowiehtsheffen. Tot dusver hebben ingeschreven: Neder land, Frankrijk, Luxemburg, Estland, Duitsdhland, Oostenrijk, Tsjeohoslowakije, Zwitserland, Denemarken en Italië. Dc belangstelling voor het Internationaal Concours Hippique onder leiding van den „Ne- derlandsche Hippische Sportbond" in het Sta dion te Amsterdam, was Zaterdagmiddag zeer gering en nauwelijks duizend belangstellenden woonden de ongetwijfeld zeer interessante wedstrijden bij. Door het niet-uitkomen der Duitsche landelijke ruiters kon de landenwed- strijd tegen de Nederlandsche ruiters geen doorgang vinden, waardoor een belangrijk nummer van het programma verviel. Intusschen had men een wedstrijd ingelascht en wel voor landelijke ruitercombinaties van eenerzijds Noord-Holland-Groningen en ander zijds Gelderjand-Overijssel. Tijdens het concours schoonste rijpaard in ternationaal kwamen H.M. de Koningin en H.K.H, Prinses Juliana met gevolg het Sta dion binnen om de wedstrijden verder in de eereloges van de eeretribune te volgen. Onder de verschillende autoriteiten merkten wij voorts nog op den Commissaris van de Ko ningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Roëll, den burgemeester van Arasterdam dr. W. de Vlugt en vele anderen. Met groote belangstel ling volgden de hooge bezoekers de verrichtin gen op het veld en meermalen gaven beide vorstinnen door handgeklap uiting aan haar tevredenheid over het gebodene. H.M. de Koningin wenschte in de loges den heer H. J. Varik uit Lonneker persoonlijk ge luk met de door dezen ruiter behaalde zege in het springconcours der landelijke ruiters, ter wijl ook luitenant van de Voort van Zijp, die in het internationale springconcours de over winning behaald had, de gelukwenschen van de koninklijke familie op de eeretribune in ontvangst kwam nemen. Landelijke ruiters. De dressuurproeven voor landelijke ruiters hadden Vrijdag reeds plaats gevonden, terwijl Zaterdagmiddag een aanvang gemaakt werd met de gehoorzaamheidsproef, welke eveneens een onderdeel vormde van den wedstrijd voor landelijke ruiters tusschen comb. Noord Hol landGroningen en GelderlandOverijssel. Lawaai was er genoeg in het veld, een muziek corps speelde er lustig op los, een draaiorgel deed zijn best in een voor hem vreemde omge ving, het belletje van den ijscoman rinkelde, terwijl motoren en automobielen werden aan gezet alles om de deelnemende paarden te testen. Rustig brachten de meeste ruiters hun paarden langs de lawaaimakers" en veel strafpunten werden dan ook niet gegeven. On der alle omstandigheden moeten de paarden immers volkomen mak zijn. Belangwekkend was de kamp in het spring concours klasse M der landelijke ruiters. Dit concours was zoowel individueel als voor ploegen van vier paarden. Het concours liep over 12 hindernissen van 1 tot 1.20 Meter hoog Elk paard moest onder denzelfden .'ruiter het parcours tweemaal afleggen, waarbij voor de plaatsing de drie beste paarden van elke groep met hun beide parcoursen werden ge nomen. In de eerste ronde gelukte het H. J, Varik met „Nella" zonder fouten het parcours te loopen, terwijl ook P. T. Nijhoof met „Tillo" van de andere groep het parcours onberispe lijk liep. In de tweede ronde reed Varik we derom een prachtcours en zonder een hinder nis omver te hebben geworpen beëindigde deze ruiter den afstand zonder strafpunten. Daar mede werd hij tweede in 't individueele klas sement eerste, daar Nijhoff in zijn tweede ron de een hindernis omver had geworpen. Ook H Mensink met „Astra" van de Gelderland Overijsel-comb. legde zonder fouten het twee de parcours af, waardoor deze laatste combi natie een gemakkelijke overwinning behaalde. GelderlandOverijsel won met 16 strafpunten tegen Noord-HollandGroningen met 35 straf punten. Voor de volledige uitslagen der lan delijke ruiterwedstrijden verwijzen wij hier onder. In het concours eenspannen, nationaal, werd A. v. d. Koppel, met Haddon Philipine, winnaar. Als altijd werd het internationaal concours schoonste rijpaard een der fraaiste nummers van het programma. De wedstrijd was onderverdeeld in de lichte en zware klasse. Mej. Mary Lungen bereed 'n prachtig schimmelruin ,Ali", eigenaar H. J. Vlamings te Bussum, een paard met een voor- treffelijken gang en bouw en uitstekend gere den door de amazone. Geen wonder, dat mej. Lungen de eerste prijs ten deel viel. In de andere klasse behaalde luitenant C. F. Pahud de Mortanges met „Madel wie du" den eersten prijs. Tenslotte reden de amazone en ruiter nogmaals voor de jury, die uit de heeren luitenant-koolnel J. H. van Reede, Amersfoort, F. A. Dudok van Heel, Amster dam en majoor J. J. M. de Waal den Haag be. stond, waarbij mej. Lungen kampioene werd der beide klassen. Het hoofdnummer van dezen middag be stond uit het groot springconcours gelukspringen internationaal, dat in twee deelen verwerkt werd en waarin bijna vijftig deelnemers uitkwamen. Aanvan kelijk viel het springen erg tegen, het parcours was dan ook lang niet licht te noemen. De hoogte der hindernissen, waarvan er 24 waren gemaakt, bedroeg 1.10 Meter tot 1230 Meter, waarbij de ruiter moest trachten zooveel moge lijk hindernissen te springen zonder fouten. Zoodra een ruiter een fout maakte, werd hij afgeluid. Het duurde dan ook geruimen tijd eer een prestatie van beteekenis werd te zien gegeven en toen „Allah", eigenaar H. Gescher den Haag, en gereden door V. Ballegooy, het tot negen hindernissen bracht, ging er krach tig applaus op. De meesten waren reeds ge strand bij twee of drie hindernissen, terwijl verschillende paarden voor een hindernis wei gerden. De Belgische luitenant Delelienne met „Soubrette" werd zelfs na twee hindernissen van het paard geworpen. Niettemin bleek in 't tweede deel van dit belangwekkende concours dat de Belgen over uitstekend materiaal be schikten. De Duitsche deelnemers brachten het in doorsnee tot 7 hindernissen, doch de Ne derlandsche ruiters brachten het toch in door snee ook niet verder. Een lichtpunt werd het parcours van jhr. A. van Lennep met „Dan seuse Rose", die het tot 17 hindernissen bracht De Belgen verbeterden echter spoedig dit aan tal, en kort achter elkaar sprongen Chevalier de Menten de Home met „Sneta" 21 hinder nissen, luitenant Delelienne met „Bagatelle" 23 en ritmeester J. Misone met „White Moon" eveneens 23 hindernissen. Het zag er naar uit, dat de Belgische ruiters met de prijzen gingen strijken, doch als een van de laatste ruiters ging luitenant van de Voort van Zijp over het parcours met „Sunday". In het eerste deel had onze ruiter weinig succes gehad met „Ruiten Vrouw", doch nu ging het beter. Ruiter en paard reageerden prachtig en soepel en snel ging het over hindernis na hindernis onder ademlooze spanning der toeschouwers. Onder groot enthousiasme beëindigde luitenant van de Voort van Zijp het parcours met het maxi mum aantal hindernissen n.l. 24, waarbij de Belgische vlag aan de Olympische mast gestre ken werd de Belgen hadden immers tot nu toe de leiding gehad en de Nederlandsche driekleur omhoog ging. Het was een fraai slot van een goed geslaagden middag. Italiaansche overwinning in het groote springconcours. Op den tweeden dag van het internationaal concours hippique in het Olympisch Stadion was er wat meer publiek en naar schatting wa. ren een 3000 toeschouwers aanwezig. Des morgens had de voorkeuring plaats ge had van den geschiktheidsproef voor rijpaar den, waarbij speciaal gelet werd op het feit, of het paard voor onmiddellijk gebruik als rij paard geschikt was. Voorts werden beoor deeld de goede bouw en de gang van het paard Het paard diende rustig stil te staan, op beide handen rustig en regelmatig te stappen, te draven en te galoppeeren, in drie gangen vol tes te maken, achterwaarts te gaan, rechts en links in galop aan te springen en afzonderlijk een of meer hindernissep te springen, waarbij de maximumhoogte 1 Meter bedroeg. Bij de beoordeeling werden bouw en gang voor de helft en dressuur waaronder het springen voor de andere helft in rekening gebracht. Er werd in twee klassen, de lichte en de zware klasse gestreden. In de lichte klasse werd luitenant Pahud de Mortanges met „Madel wie du" eer ste, terwijl in de zware klasse mevTouw Pahud de Mortangens won met „Macroix". Daar „Marcroix" reeds in 1931 gewonnen had, kon deze voor den wisselbeker, uitgeloofd door het Centraal Comité voor de Concoursen Hippique in Nederland, niet in aanmerking komen en de tweede van de zware klasse Luitenant met „Fahnenjunker" kwam niet in aanmerking uit denzelfde hoofde, daaj dit paard onder den zelfden ruiter in het vorig jaar gewonnen had. Zoo werd de derde der zware klasse gepjaatst n.l. mej. Roderwald met „Boefje". Luitenant Pahud won echter gemakkelijk met „Madel wie du", zoodat deze voor de tweede maal in het bezit kwam van den wisselbeker. Een interessant nummer vormde de estafet tewedstrijd tusschen een groep van de Bere den Poiltie Troepen te Amsterdam, bestaande uit een wachtmeester en 5 manschappen en een groep van het eerste Half-regiment Hu zaren te Amersfoort, bestaande uit een wacht meester en vijf manschappen, waarbij de Be reden Politie worn Het belangrijkste nummer van Zaterdag vormde het groote springconcours om den prijs van Holland, Hiervoor waren 13 hindernissen geplaatst tot een hoogte van 1.40 Meter. Hierbij was voorts bepaald, dat ruiters, die met een gelijk aantal strafpunten aankwa men, zouden moeten overspringen over het geheel parcours, waarbij de hindernissen wer den verzwaard. De lengte van het parcours bedroeg 560 M., terwijl de maximum-tijd be droeg 1 min. 36 sec. De deelnemerslijst bevat te weer zeer veel namen waaronder de beste buitenlandsche deelnemers. Weer veel hinder nissen werden omvergeworpen, terwijl dikwijls ook de paarden weigerden een hindernis te ne men. Zoo werd b.v. Oberleutnant von Uxkull (Duitschland) gedwongen met „Erica" den strijd te staken wegens ongehoorzaamheid van het paard. Doch met „Zukunft" deed de Duit sche officer het beter en plaatste zich met 0 fouten in de finale. Hij maakte tevens den bes ten tijd, n.l. 1 m. 15 s. Nog plaatsten zich in den eindstrijd met 0 fouten luitenant Dele lienne (België), met Bagatelle en Soubrette, resp. met de tijden 1 min. 28 sec. en 1 min. 23 sec. Slechts 1 Nederlandsche ruiter bracht *t er zonder fouten af, n.l. luitenant v. d. Voort van Zijp, die evenals Zaterdag op Sunday het par cours foutloos liep met een tijd van 1 min. 18 sec. De eenige deelnemende Italiaansche ruiter kapitein Carlo Kechler op Coclite reed dit maal voorzichtiger als Vrijdag, waarbij bleek, dat zijn paard een uitmuntend springer was. zijn tijd met 0 fouten bedroeg 1 m. 17 sec. Vijf ruiters hadden zich dus in den eindstrijd ge plaatst. Voor den 6en tot en met 9den prijs kwamen nog in aanmerking Nico Uytendaal op „Irine", Ritmeester de Menten de Horne op „Snata" (België), en tevens met zijn paard „Musaphiki" en tenslotte L. Wyler met Altsch- wede van de 's Gravenhaagsche Concours en Handelsstal, die alle vier vier fouten hadden gemaakt en de prijzen deelden. Voor deD Eindstrijd. werden de hindernissen met 1 d.m. hooger verhoogd, terwijl anderen weer verder uit el kaar werden geplaatst. Een bijzonder zwaar parcours dus, wat ook wel zou blijken. Als eerste kwam luitenant Delelienne (België) met „Soubrette" binnen en maakte vele fouten. Met 20 fouten en een tijd van 1 min. 22 sec. was het uitgesloten, dat deze ruiter den prijs zou behalen. Oberleutnant von Uxküll (Duitsch land) bracht het er beter af met „Zukunft'.' Hij reed een snel parcours, doch wierp twee hindernissen om. Luitenant van de Voort van Zijp legde het parcours op fraaie wijze af. Hij reed rustig, doch uiterst snel en het publiek hield den adem in. Zou de ruiter het zonder fouten halen? Doch de laatste van de 18 hin dernissen vergaloppeerde het paard zich even, terwijl ook de ruiter hierdoor in de war ge raakte, door te vergeten, de finish te passee- ren. Dit kostte hem verscheidene seconden. Met vier fouten had echter onze landgenoot met een tijd van 1 min. 33 sec. de leiding. Toen kwam de Italiaan kapitein Kechler op Coclite. Eerst nu toonden paard en ruiter waartoe zij in staat waren. Op schitterende wijze vloog het paard over het parcours zon der een fout te maken en met den snelsten tijd van de ndag 1 min. 14 sec. en 0 fouten was hij vrijwel zeker van den eersten prijs. Im mers luitenant Delelienne op „Bagatelle" zou hoogstwaarschijnlijk, indien hij zonder fouten reed, niet zo.o'n snellen tijd kunnen maken. De Belg maakte echter 8 fouten, zoodat kapitein Kechler winnaar werd van den prijs van Hol land. Met de volksliederen werd dit fraaie slot van het tweedaagsche Concourshippique geslo ten, waarbij de verschillende prijzen werden uitgedeeld. Eindresultaat groote prijs van Holland springconcours: 1. Kapitein Carlo Kechler (Italië) op „Coclite" 0 fouten 1 min. 14 sec. 2. Luitenant A. D, C. van de Voort van Zijp (Ne derland) op „Sunday" 4 fouten 1 min. 33 sec. 3. Oberleutnant von Uxföll (Duitschland) met „Zukunft" 8 fouten 1 min. 17 sec. 4. Luitenant Delelienne op „Bagatelle" 8 fouten 1 min. 24 s. 5. Luitenant Delelienne (België) op „Soubret te" 20 fouten 1 min. 22 sec. WIELRENNEN J)E GRAAF, EEN GROOTE CRACK VOOR DE TOEKOMST' „L'Auto schrijft: Reeds eenige dagen kan men op de rose piste van het Pare des Princes tijdens het trainingsuur der stayers een grooten kerel in een rood tricot levendig zien ronddraaien achter den Nederlandschen gangmaker Kaser. De renner is De Graaf, de nieuwe Holland- sche stayer-kampioen, dien de Parijzenaars Zondag voor een week aan het werk hebben gezien op de Pare des Princes-baan. Manager Pierre Viel houdt zich met hem bezig, en gis teren verklaarde hij tegen ieder, die het hoo- ren wilde: De Graaf, een groote crack voor de toe komst. Je zult het zien...." De Graaf zelf is veel bescheidener: Moeilijk, het vak van stayer, zegt hij, zeer moeilijk...." En hij heeft gelijk! Maar, après tout, Pier re. Viel is misschien een uitmuntend pro feet. Leidsche Ren- en Tour.-Vereen .„Swiff Gistermorgen liet de sportcommissie een wedstrijd verrijden over 25 K.M. met om de 2.5 K.M. een klassement. Hiervoor had de heer W. Kapaan drie prachtige prijzen ter beschikking gesteld, n.l. foto-toestel, tinnen aschbak en portemonnaie. Zestien renners verschenen aan den start en allen hebben gereden wat ze konden. Toen allen zich hadden klaargemaakt voor de start, gaf de voorz. der S. C., de heer J. Groenewegen, het sein tot vertrek. Direct werd er een prachtig tempo ingezet met gevolg, dat toen het 2e klassement was genomen, A. v. Egmond en Th. de Roode er tusschen uit trokken. Maar ondanks dat, zaten de anderen niet stil en poogden dje vluchtelingen te pak ken te krijgen, totdat na het 7e klassement Chr. de Vink er ook tusschen uittrok en eeni- gen voorsprong nam op het groote peleton. Hierbij gingen de kansen voor de overige deel nemers grootendeels verloren, want nu waren er nog maar 3 klassementen te rijden. R. Riethoven, die anders nog al eens in de voor ste gelederen zat, heeft zich in deze rit met de 4e plaats tevreden moeten stellen. A. v. Egmond wist zich in dezen zwaren wedstrijd op waardige wijze als le te plaat sen, direct gevolg door Th. de Roode, 3e Chr. de Vink, zoodat aan deze drie winnaars de prijzen ten deel vielen. De daarop volgende waren: 4e R. Riethoven, 5e C. Paats, 6e. A. Strijk, 7e C. de Roode, 8e C. Stafleu, 9e J. v. Ruiten, 10e W. Kapaan, lie A. Hendriks, 12e J Schuller, 13e A. Gros ,14. C. Bakker, E. E. Sladek en J. v. Ruiten hebben door pech moeten opgeven. Hierna werd teruggereden naar 't clublokaal, waar de heer A. J. Graaf- mans de prijzen aan de winnaars uitreikte, en den schenker van de prijzen den dank over bracht van „Swift". J. Riethoven wist Zaterdag j.l. op de Goud- sche wielerbaan de le prijs te behalen in den sprintwedstrijd, en de 3e prijs in den koppel- wedstrijd met J. Peek, A.s. Donderdag 7 uur nam. 30 K.M. tijdrace Samenkomst 6.30 uur aan het clublokaal. WIELRENNEN ONGELUK TIJDENS HET WIELRENNEN. Zaterdagavond beeft op de Wielerbaan „Het Hert" te Eindhoven een ernstig on geluk plaats gehad, waarbij de renner v. d. Bree uit Helmond een zware hereen- schudding opliep. Zijn toestand is zeer ernstig. MOTORSPORT DUITSCHLAND—NEDERLAND 48—8. Herkuleyns weer op de motor. Zaterdagavond vond op de baan t© Kre- feld een motor wedstrijd plaats tusschen een tweetal Nederlandsche en een tw«e-A Duitsche rijders. De wedstrijd werd g. reden in drie manches elk van 10 km. Qe*. enkele manche konden de Nederlanden winnen en Herkuleyns gaf in de derde manche op. Met 248 punten won DuitscL land den wedstrijd. PIJNENBURG EN WALS FALEN TE PARIJS. Internationale Omniumrace. Zondag werd te Parijs een int. omnium, race gehouden, waaraan door zeer be. kende renners werd deelgenomen. De bei- de Nederlanders Pijnenburg en Wak brachten het er slecht af en eindigdea op d© laatste plaatsen. De uitslagen lui. den: 1st© manche: 500 meter puntenkoers: 1. Kaers 24 p., 2. Lemoin© 13 p., 3. Bouohe- ron 11 p„ 4. Ehmer 6 p., 5. Guimbrétiëre 4 p., 6. Linari 3 p., 7. Pijnenburg 3 p„ 8. Broc- cardo 3 p., 9. Wals 1 p. 2de manche, 1000 meter tegen het hor. loge, stilstaande start: 1. Niaari 1 min. 1] sec., 2. Boucheron 1 min. 12 1/5 sec., 3. Le- moine 1 min. 12 3/5 sec., 4. Guimbrétiër© 1 min. 13 3/5 eec., 5. Kaers 1 min. 13 4/5 sec,, 6. Ehmer 1 min. 14 1/5 sec., 7. Broccardo 1 min. 15 1/5 sec., 8. Pijnenburg 1 min. 15 4/6 sec., 9. Wals 1 min. 17 3/5 sec. Achtervolgingswedstrijd1. Guimbrétiè. re, 2. Broocardo, 3. Lenari, 4. Pijnenburg, 5. Boucheron, 6. Lemoine, 7. Kaers, 8. Eh mer, 9. Wals. 20 km. achter lichte motoren: L Guim. brétière 18 min. 51 2/5 sec., 2. Ehmer op 200 m., 3. Broccardo op 1 ronde en 200 meter, 4. Lemoine op 2 ronden, 5. Boucheron op 3 ronden. 6. Linari op 3 ronden. Kaers, Pij- nenbuirg en Wals hebben in deze manche opgegeven. Eindklassement: 1. Guimbrétière 11 punten, 2. ex aequo Lemoine en Bouche ron 15 punten, 4. Linari 16 punten, 6. Broccardo 19 y2 punt, 6. Kaers 20 punben, 7. Ehmer 20 punten, 8. Pijnenburg 27 y, punt, 9. Wals 36 punten. AUTOMOBILISME DE ALPENBEKER Bevredigend resultaat van de Nederlandsche deelnemers. Begunstigd door fraai weer is op de Pro- menade des Anglais te Nice de Alpenbeker I geëindigd*. De rijders waren het erover eens f dat de tocht dit jaar zwaarder geweest is dan I vorige jaren. Van de 121 deelnemers die 5 dagen geleden te Merano gestart zijn, zijn er f 95 aangekomen. Van hen slaagden er slechts 1 drie in met een blanco-strafregister te arrivee- I ren. Zij moeten worden beschouwd als de eigenlijke overwinnaars. Het zijn de Engelsch- I man Adlington met Frazer Nash, de Hongaar I Delmar met Bugatti, de Franschman Carrière K met Alpha Romeo. De eerste plaats van het algemeen klasse- I ment wordt ingenomen door Hotchkiss (36.8), winnaar van de 3 L.-klasse. De hoogste klas- 1 se werd een zegen voor het Ford-team, be- I staande uit onze landgenooten Went, Spren- I ger en Jansen (54 strafpunten). In deze groep I zijn de overwinnaars van den Gletscher-beker 1 de Hollanders Van der Meulen, van Beek I Kalkoen ex quo met Ford, met 7 strafpunten, I gevolgd door onzen landgenoot van Amme I met 26 strafpunten. In de 2 liter-klasse voor den Alpen-beker K eindigde het Adler-team met 52 strafpunten op de eerste plaats, terwijl eerste voor den f Gletscherbeker was Carrière met Alpha Ro- S meo, zonder strafpunten. Het klassement in de 1500 C3 klasse is. 1. Riley-team, eerste voor den Alpen-beker 1 met 45 strafpunten, Hobbs met Riley 3 straf- I punten, eerste voor den Gletscher-beker. In de 1100 C3. klasse: eerste het MG.-teara, 87 i strafpunten voor den Alpen-beker. Belgrave eerste voor den Gletscher-beker met 2 straf- punten, de Hollander Schade werd zesde in I de, 1500 C3. klasse met 68 strafpunten. WANDELSPORT Leidsche Sportclub „L.S.C.". Met toestemming der K.N.A.U. organi seert de Leidsche Sport Club op Zaterdag middag 2 Sept. een 30 K.M. wanteltocht. De route loopt langs de mooiste wandel wegen in de omstreken van Leiden Nadere inlichtingen aan het sr-ret?riaafc Evertsenstraat 9. WATERPOLO ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „DE ZIJL" Het programma. Het voorloopig programma van de onderlin ge wedstrijden, die op Dinsdag 29 Augustus a.s. des avonds om 7 uur in de zweminrich ting „De Zijl" zullen worden gehouden, luidt als volgt: 1. 25 M. vrije slag jongens en meisjes t.m. 12 jaar. 2. id. t.m. 14 jaar. 3. 50 M. t.m. 16 j. 4. 100 M. rugslag heeren kampioen van Lei den. 5. 50 M. schoolslag. Jongens en meisjes t.m. 16 jaar. 6. 50 M. vrije slag dames en hee ren, tevens kampioen van Leiden, Dames. 7. 5C M. rugslag dames en heeren. 8. 50 M. schoolslag veteranen heeren en dames boven 35 jaar. 9. 100 M. vrije slag dames en heeren. Tevens kampioen van Leiden. Heeren. De inschrijvingen sluiten op 22 Augustus. Indien op een nummer door minder dan 3 personen wordt ingeschreven, vervalt dit num mer. Voor het nummer 100 Meter vrije slag zal tevens de jubileumbeker worden verzwom- men, uitsluitend tusschen de leden van de Zijl De beker blijft het eeuwigdurend eigendom der vereeniging en mag door den winnaar een maand in bezit gehouden worden. De winnaar ontvangt ter herinnering een verguld zilveren medaille. De naam en de gemaakte tijd van den winnaar zal in den beker gegraveerd worden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6