MAANDAG 7 AUGUSTUS 1933 BAROMETER. naat waarnemingen verricht in den morgen van 7 Aug. 1033, medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt, Hoogste barometeret.705.7 to Scilly. Laagste barometerst.7-17.6 te Bost. Verwachting tot den avond van 8 Aug. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waar schijnlijk regen of onweer, koeler over dag. Het hoogedrukgebiod, dat Zaterdag over de Noordzee gelegen was, heeft zich in intensiteit afnemende Oost-Zuid-Oost- waarts verplaatst. Over Duilschland, Frankrijk, onze omgeving en Zuid-Enge- land is het weer nog fraai met des namid dags hoogo temperaturen. Over IJsland i6 do depressie-toestand nog versterkende. In den loop van den namiddag van gisteren is eon gebied van luohtdrukdalingen over Zuid-Scandinavië gepasseerd, daar zware regen brengend. (Skagen 22 m.m., Kinn 12 mm.). Een nieuwe barometerdaling sohijnt een zuidelijker koers te nemen, zij strekt zich thans over Schotland en Noord-Ier- land uit, en zal ten onzent waarschijnlijk het weer ongunstig beinvloeden. De bewol king zal toenemen en de regen- of onweers kansen zijn groot. Bovendien zal de tempe ratuur dalen. Het lijkt echter niet waar schijnlijk dat deze storing van langen duur zal zijn, want in het Zuid-Westen herstelt zich reeds de hooge druk. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 22.2 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS «.a.: Van Maandagnamiddag 9.12 uur tot Dinsdagmorgen 5.uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Dinsdag 8 Augustus voorm. 5.24 uur en nam. 5.36 uur. WATERTEMPEriAi UUR: Zweminriohting Hoogo Bijndijk om 7 uur 24.gr. O. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 28— gr. O. BUITENLAND DUITSCHLAND DE NAZI'S EN OOSTENRIJK. EEN ENGELSCHE STAP TE BERLIJN. Ambassadeur zal protesteeren. Volgons een Reuter-bcricht zijn naar de Britschc ambassade te Berlijn instruc ties gezonden om samen met de regeerin gen van Italic en Frankrijk een monde ling vertoog tot do Duitscho regeering te richten, betreffende het uitwerpen van na- tionaal-socialist.ische brochures door Duit- echo vliegmachines boven Oostenrijk en bet verspreiden door do Duitsche radio van redevoeringen, waarin werd geëiséht, dat Oostenrijk zijn tegonwoordigo regee ring onderstboven werpt. Havas meldt uit London, dat de stappen die de Engelsche gezant, bij de Duitsche re gee ring wal doen inzake do spanning tus schen Oostenrijk en Duitschland, een vriendschappelijk karakter zullen hebben en dat zij met instemming van Frankrijk en Italië worden ondernomen. Italië wil echter niet meedoen. Volgons een bericht uit Rome, ver klaarde een ambtenaar van het departe ment van buitenlandscfoe zaken tegenover den Reutereorrespondent, dat Italië zich niet bij de démarche te Berlijn zal aanslui ten. Beuter verneemt anderzijds uit offi cieuze, doch bevoogde bron, dat de regee ring van Italië reeds officieus te Berlijn in verzoenenden geest, tusschenbeide is ge komen en don raad hooft gegeven tot ma tiging cn voorzichtigheid. Parijs onaangenaam verrast. Do afzonderlijke démarche dor Ttaliaan- eche regeering te Borljjn mot betrekking tot het uitwerpen van vlugs oh rif ten boven Oostenrijksch grondgebied en het versprei den per radio van redevoeringen vijandig aan Oostenrijk, heeft te Parijs onaangena me verwondering verwekt. Men had ver wacht, dat. Italië niet deze dorde proce dure zou hebben gekozen, doch een der beide andere, n.l. oen gemeenschappelijke démarche der drie mogendheden, óf een afzonderlijke démarche door elk der mo gendheden, doch eerst nadut men met el kaar te rade was gegaan over den vorm en de strekking van deze interventie. De Italiaansehe ambassadeur is Zater dagmorgen naar de Quai d'Orsay geko men om op te helderen, waarom zijn re geering er de voorkeur aan gaf, afzonder lijk op to treden. Dit zou zijn, omdat zij van meening is dat juist het Pact van Vier overleg tusschen de drie mogendhe den verhindert ten aanzien van een vier de lid. Deze interpretatie wordt niet aan vaard nooh door Parijs, noch door Londen. Men is te Parijs van mecning, dat de onderhavige kwestie de eerste proef was voor het Pact van Vier cn wijst er op, dat zijn doeltreffendheid uitsluitend afhangt van den goeden wil van elk der ondertee kenaars. Frankrijk en Engeland werken samen. De Quai d'Orsay deelde Zaterdag mede: Nadat Italië het standpunt der regee ring inzake het Duitsche optreden in Oostenrijk in de Wilhelmstrasse had uit eengezet, hebben de regeeringen van Frankrijk en Engeland besloten, nog he den een gemeenschappelijken stap te on dernemen. De gezanten der beide regee ringen te Berlijn zullen in de Wilhelra- strasse nota's overhandigen van gelijken inhoud. De Engelsche bladen nemen, meldt V. D., oen bericht uit Parijs over volgens het welk de Franschc en Engelsche. gezanten identieke nota's zullen overhandigen. Naar verluidt, is tussohen do Engelsche en Fransohe regeeringen overeenstemming over den tekst, beroikt. De, nota's bestaan uit drie paragrafen, waarin wordt gecon stateerd, dat het Duitsche optreden in in strijd is mot hot internationale ge bruik, met paragraaf 18 van het Verdrag van Versailles en met den geest van het Viermogendhedenpact. RAZZIA'S IN DUITSCHLAND DUREN VOORT. Weer circa 170 arrestaties. De Duitsche politie blijft krachtig op treden tegen de geheime communistische propaganda en organisaties. In Stendal, Tangermunde en Tanger- hutte is een nieuwe organisatie der com munistische partij ontdekt, in verband waarmede c a. honderd communisten zijn gearresteerd. De politie heeft verder be langrijk materiaal in beslag genomen. Tn Saksen is Zaterdagochtend vroeg een groote razzia gehouden, waarbij in het bijzonder een onderzoek werd ingesteld naar den Marxistischen koerierdienst, welke met het buitenland wordt onder houden. Zeventig personen zijn gearres teerd, van wie de meesten vervolgd zullen worden wegens overtreding van de wet tot bescherming van volk en staat. o POLEN ANTI-SEMITISCHE EXCESSEN TE WARSCHAU. 134 personen gearresteerd. In de laatste dagen is het te Warschau herhaaldelijk tot anti-Semitische uitspat tingen gekomen, waarbij het tot vechtpar tijen is gekomen. Vooral in den „Saksi- sohen Tuin" dus in het centrum der stad, dicht bjj de Joodschc buurt ginig het stormachtig toe. De politie heeft een streng onderzoek ingesteld en 134 personen ge arresteerd, die zich te verantwoorden zul len hebben wegens anti-semitische agita tie. AMERIKA ARBEIDSTOESTAND IN DE V. S. Door Roosevelt afgekondigd. President Roosevelt heeft een morato rium afgekondigd voor stakingen, uibslui- I tingen en andere arbeidsgeschillen, waar- j door het velelagen van de maatregelen j voor het nationaal herstel worden belem- i merd. De president wensoht, dat er een wa penstilstand gesloten wordt tussohen ka pitaal en arbeid, totdat alle coden voor het nationale herstel zijn opgesteld. Hij heeft tot de leiders der arbeiders en der industrie, o.w. Green, voorzitter der ar beid s federatie, John Lewis, leider der mijnwerkers en Owen D. Young, een op roep gericht, om zijn plannen te steunen. Voor de uitvoering daarvan heeft de pre sident een uit zeven personen bestaanden raad benoemd. In zijn oproep vraagt de president in het belang der natie den steun van alle be trokken partijen. Hij wil een tribunaal in stellen, dat een oordeel zal moeten vellen over alle geschillen, welke mochten ont staan over de interpretatie van de regee- ringsmaatregelen tot het aanstellen van meer arbeiders. Staking in Pennsylvania geëindigd. Een eerste succes heeft Roosevelt on- dortusschen reeds bereikt, doordat., dank zij zijn bemiddeling, de mijnwerkerssta king in Pennsylvania, waaraan door 70.000 mijnwerkers werd deelgenomen en die her haaldelijk tot. botsingen tusschen stakers en politie heeft geleid, heden iis geëindigd. De leider van het nationale herstelwerk, generaal Johnson, had zich persoonlijk naar 'het sfcalringage'bied begeven, doch het was hem niet gelukt, overeenstemming tusschen werkgevers en werknemers tot •stand te brengen. Hij had daarop Roose velt. verzocht, persoonlijk een poging tot bijlegging van het conflict, te doen en in-, derdaad is hot aan het energieke ingrij pen van den president te danken, dat thans een aecoord tussohen de partijen tot stand is gekomen. Kleine zakenlieden in het gedrang. Het. aa-nial werkgevers, die de code be treffende de minimumloonen en werktij den hebben aangenomen, neemt gestadig toe. Opnieuw hebben drie belangrijke in dustrieën, welke honderdduizenden men sehen in dienst hebben, namelijk die van do heerenkleeding, de wasscherij en de zinkindustrie, de code aanvaard, waarbij een werkweek van 35 tot 36 uur wordt in gevoerd. Over het geheelc Land ziet men den blauwen adelaar, die het tceken is, dat. men de code aanvaard heeft. Bittere klachten werden evenwel ge hoord van de zijde van tal van kleine za kenlieden. Zij beweren dat zij geboycot i DE LEIDSCHE COURANT worden, wanneer zij niet den „blauwen adelaar" kunnen vertoonen als teeken van samenwerking, maar, zoo betoogen zij verder, het accepteeren van de codes legt hun lasten op, die tot een bankroet moe ten leiden. Hun argumenten vestigen de aandacht op een der grootste problemen in verband met deze campagne voor herstel der wel vaart, n.l. de vraag: kunnen de zaken, die geplaatst worden voor hoogere grondetof- prijzen, hoogere loonen, stijgende produc tiekosten en hoogere belastingen, zicb handhaven zonder de prijzen zoodanig te verhoogen, dat zij door het verarmde pu bliek niet betaald kunnen worden. Alleen de tijd zal deze vraag een antwoord kun nen geven. Intusschen is, hoewel de codes vrijwillig zijn, een officieele campagne begonnen, waarbij iedereen wordt aangemaand al leen die werkgevers en arbeiders te steu nen, die de codes hebben aanvaard, ERNSTIGE SITUATIE OP CUBA. Zal Amerika intervenieeren? In verband met de staking op Ouba wordt uit de provincie gemeld, dat de si tuatie buiben de hoofdstad nog ernstiger is dan te Havana zelf. De politie heeft tal van stakers gearresteerd en heeft ge dreigd het draadlooze station, waardoor sbakingisnieuw® wordt uitgezonden, te zul len verwoesten. Het personeel van de Posterijen en Te legrafie heeft zich bij de stakers aange sloten. Zij zijn de eerste staatsbeambten, die aan de stakingsbeweging deelnemen. Men gelooft, dat indien de situatie verder verscherpt de lang verwachte Amerikaan- sche interventie hierdoor verhaast zal wor den. KERKNIEUWS 5 AUGUSTUS TE BEAURAING. Come Tilmant verklaart een verschijning te hebben gezien. De bijzondere correspondent van de „Tijd'' te Beauraing seint dd. 5 Augustus: In den nacht van Vrijdag op Zaterdag begon de groote trek naar Beauraing in verband met de „uitnoodiging", welke de H. Maagd aan Come Tilmant zou hebben opgedragen. De weg DinantBeauraing was geheel bezet met alle soorten van voer tuigen. Zaterdagmorgen om 5 uur werd de drukte volledig: niet minder dan 118 trei nen en 2500 auto's hadden toen hun men- schenlast zien leegstroomen. Dertienhon derd zieken waren aanwezig, die, voor zoo ver mogelijk, in den kloostertuin tegenover de grot werden gedragen. Om 6.50 uur zetten gendarmen spoordijk en straten af. Het volk moest in een cir kel van 3 K.M. omtrek langs de grot trek ken. 'Bereden gendarmerie dringt de men- schen uit de onmiddellijke nabijheid der grot terug. Uit de massale menigte stijgt een voortdurend gebed omhoog. Om 8 uur ie de menigte aangegroeid toit 200.000 man Het wordt een prachtig blauwe lucht met stralende zon. Er zijn ook vele Nederlan ders aangekomen met auto's en bussen. De ordedienst is nu uitstekend verzorgd; luidsprekers geven den bezoekers aanwij zingen. Dan, om half tien 's morgens mompelt Come Filmant binnenmonds aan dr. Mai- striaux en enkele autoriteiten, dat hij een verschijning heeft gezien. Hij zag ook de toekomstige kapel en kréég aanduidingen van de Verschijning, hoe deze kapel moet worden ingericht. Een diepgaand onderzoek volgt inzake de betrouwbaarheid van de gedane mede- deelingen en andere bijzonderheden. Op 'b moment der verschijning aan Come zou een Eerwaarde Zuster van Vincentius a Paulo van Meulebekc bij Thielt, lijdend aan tuberculose, van haar kwaal genezen. Zij was 's morgens gebracht en had tijdens de reis veel bloed gespuwd. Het geval wordt onderzocht. Het zou zelfs vaststaan, dat er acht ge nezingen hebben plaats gevonden. Zeven gebeurden in den kloostertuin, een buiten de .grot. De geweldige menigte heeft de Heilige Maagd een grootsche hulde gebracht. Tel kens opnieuw begonnen de duizenden spon taan het Magnificat te zingen. GENEZING TE L0URDES? Het „Huisgezin'' meldt uit Vught: Donderdagmorgen om half twaalf is de ziekentrein van de jubileumbedevaart naar Lourdes te Roosendeel aangekomen. Onder de zieke pelgrims bevond zich ook een in woonster uit onze gemeente, n.l. mej. H. van Box.telVerhoeven, die Donderdag middag alhier terugkeerde, en nauwelijks thuis,'liep het gerucht door de gemeente, dat mej. van Boxtel te Lourdes op „won derbare wijze genezen was". Wij hadden Donderdagavond een onder houd met mej. van Boxtel, die te bed lag, vermoeid van de reis, en ook van de be langstelling van buren en kennissen, die het huis in de Nieuwstraat als het ware be stormden. Mejuffrouw van Boxtel vertelde ons, dat zij reeds 41/2 jaar bedlegerig was en vanaf 10 Juli 19-29 kon zij niet meer loopen. Haar beenen waren gevoelloos en als verlamd. Meermalen in den loop dier jaren verkeer de zij in stervensgevaar en ontving zij de laatste H.H. Sacramenten. Vrijdag 26 Juli was zij in het bod te Lourdes en toen zij er uit kwam voelde ze, naar ze vertelde, een plotselinge verlich ting; zij voelde, dat zij weer kon loopen, maar ze mocht niet en op de brancard werd zij naar het ziekenhuis gebracht. Des avonds van denzelfden dag stond ze van haar bed in bet ziekenhuis op en liep zij door de kamer, zij, die in geen vier jaren een voet had kunnen verzetten. Zij voelde zich genezen, maar hield het geheim en schreef de blijde tijding niet naar huis. Bij haar terugkeer in Vught stapte zij, die vroeger altijd gedragen moest worden, uit de auto, en tot verbazing van familie en buren schreed zij zonder steun haar wo ning binnen. Dit zijn de feiten, zooals mej. van Box tel die eenvoudig meededeeld. Natuurlijk moeten deze mededeelingen met het gebruikelijke voorbehoud worden opgenomen. PASTOOR J. M. H. SP00RMAN. t Zaterdagnacht is plotseling overleden de zeereerw. heer J. M. H. Spoorman, pastoor der parochie van de H.H. Anto- nius en Cornelius te Den Hoorn. Een trar gisöhe bijzonderheid van dit sterven is, dat pastoor Spoorman hedenmorgen dood op zijn bed werd gevonden. Den laatsten tijd was de overledene eenigszins ongesteld maar de toestand baarde niet de minste ongerustheid. Gisteren voelde pastoor Spoorman zioh weer niet lekker, maar de dokter zag den toestand niet ernstig in. Toen de dienstbode hedenmorgen den pastoor ging wekken, kreeg ze geen ge hoor, waarop de pater-assistent werd ge roepen, die den pastoor dood aantrof. Daar het sterven kort te voren moest heb ben plaats gehad, werd nog het H. Oliesel toegediend. Pastoor Spoorman werd geboren te Leiden 2 Mei 1881 en priester gewijd den 15den Augustus 1905, achtereenvolgens werd hij benoemd tot kapelaan te Castri- oum (21 October 1905), vicaris te Veere (17 April 1909), kapelaan te Rotterdam (H. Ant. Abt, 21 Sept. 1912), benoemd tot pas toor te K a t w ij k a. d. R ij n (5 Dec. 1925) tot pastoor te Halfweg (19 Aug. 1929). In 1932 werd hij benoemd tot rector van het St. Willibrordusgesticht te Wassenaar waarna begin Mei van dit jaar zijn benoe ming volgde tot pastoor te Den Hoorn. De metten zullen gehouden worden he denavond te 8 uur in de Parochiekerk van de H.H. Antonius en Cornelius te Den Hoorn. De lauden Dinsdagmorgen te 9.30 uur en de plechtige Uitvaart en begrafe nis te 10 uur aldaar. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN En op slag gedood Hedenmorgen te 8 uur is op de Hoofd straat de 24-jarige Raadsgelder, wonende Bennebroekerbeek te Hoofddorp, door een auto aangereden en op slag gedood. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat drie auto's elkaar wilden passeeren. De jongeman, die per fiets reed, werd door een der auto's aan 't hoofd getroffen en op het trottoir ge slingerd, waar hij dood bleef liggen. Zijn hoofd was zwaar verminkt. De bestuurder van de aanrijdende auto reed door. Het lijk van het slachtoffer is naar het St, Bernardus gesticht overgebracht. De bestuurder van een der drie auto's, welke bij het ongeluk betrokken waren, de heer B. uit Wassenaar, werd door glas scherven gewond. Zijn auto werd in beslag genomen. De politie stelt een nader onderzoek in naar de toedracht van het ongeluk. NOORDWIJK BIJ HET BADEN VERDRONKEN Zaterdagmiddag is de 42-jarige L. van Bee- len van hier bij het baden in zee verdronken. De verongelukte is vermoedelijk door kramp op slechts geringe diepte onder water gezon ken en jammerlijk omgekomen. Na ongeveer 20 minuten heeft men den drenkeling opge haald. Een drietal doktoren was aanwezig, die slechts de dood konden constateeren. De ver dronkene laat een vrouw met vier kinderen na. Tragisch was het, dat de vrouw en kin deren, hun man en vader voor hun oogen za gen verdrinken. WASSENAAR. MOTORRIJDER TEGEN AUTO GEBOTST. Aan den weg naar hefc Wassenaarsche slag gebeurde gisterenmiddag om 3 uur een ernstige aanrijding. De heer B. uit Wassenaar rered in de richting van het dorp, toen twee auto's in snelle vaart op den weg naar zee naderden. Achter deze auto's kwam plotseling een motor rijder te voorschijn, die met volle kracht tegen de auto van den heer B. opbotste. De motorrijder, zekere Van Z., kreeg een breuk aan de beide dijbeenen, terwijl het meisje, dat achterop zat, eveneens een beenbruek bekwam. Na verbonden te zijn werden beide slachtoffers naar het R. K. Ziekenhuis te Den Haag ver voerd. Het motorrijwiel is door de politie in beslag genomen. Het ongeval veroorzaakte tijdens de enormde drukte op dien smallen weg een ernstige stagnatie. Bij het baden een teen gebroken- In het Paviljoen aan den Wassenaar- schen Slag werd gistermiddag binnenge bracht mej. S. uit Rotterdam, die bij het baden een teen had gebroken. Nadat dr. Baart de la Faille hulp had verleend is zij per ziekenauto naar het viaduct vervoerd, vanwaar zij zich per trein verder naar haar woonplaats heeft begeven. VOORSCHOTEN. Auto in brand. Za ter dagmiddag omstreeks één uur, de spoorwegafsluitboomen bij den overweg Station waren weer opgehaald, zou een dame haar auto, waarin nog meerdere per- EERSTE BLAD PAG. j f LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst de apotheken wordt van Maandag 7 v, en met Zondag 13 Aug. aa waarge&> men door de apotheken: G. H. Blanke; Hooge woerd 171, telef. 502 en D. J. Driessum, Mare 110, telef. 406. sonen waren gezeten, verder chauffeeret, toen na enkele explosies bleek dat de tor in brand stond cn gevaar bestond dr, de benzinetank vlam vatte. Ekelc beamb. ten van het Station hadden de tegenwoor digheid van geest met zand de brand t# blusschen, waardoor grooter onheil weri voorkomen, terwijl de inzittenden van d« auto zooveel mogelijk de jeugdige toeschou wers op een afstand hielden. De brand weer was gewaarschuwd, maar kon vóór dat zij was verschenen, worden afgelast. De auto is door een garage uit Wassenaar weggesleept, terwijl de gedupeerden, na de helpers voor hunne moeiten beloond te hebben, met een inmiddels ontboden auto hun reis konden vervolgen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Zondagavond kreeg de familie van En- gelen, wonende in de Zaal bergs tr^t, het ontstellende bericht, dat hun 19-jarige zoon die naar zijn verloofde te Rijp wete ring was, aldaar Zondagmiddag bij het zwemmen was verdronken. Men kan zich de droefheid der ouders begrijpen als men weet dat de-verdronkene him eenigst kind was. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Paard door den trein gegrepen en vermorzeld. Zaterdagmorgen kwam den zoon van den landbouwer W. Rijnsburger met de boeren» wagen, met de melkbussen erop, huiswaarti rijden. Aan den spoorweg, welke zij moeten passeeren, liet men het paard enkele minuten stoppen om het hek te sluiten, en zonder op den trein, welke te circa 7 uur passeerd, te letten, zou de stuurman, welke wederom op den wagen had plaats genomen, verder rij den, maar tot zijn groote schrik zag hij den trein op zeer korten afstand naderen. Door spoedig van den wagen te springen trachte hij nog den wagen achteruit te trekken, maar het was reeds te laat, want het paard werd door de trein gegrepen en een 50-tal meterj meegesleurd, waar het cadaver in een sloot werd geworpen. Het paard was op slag dood, daar de kop en de linkervoorpoot als het ware van het lichaam waren gerukt. De wagen bleef wonder boven wonder staan. Met enkele minuten vertraging reed de trein ver der. Het is voor den landbouwer een groote schadepost, daar hij zijn paard kwijt is en ook tevens nog een proces-verbaal toe kreeg, Het mag wel een wonder heeten, dat er geen persoonlijke ongelukken gebeurd zijn, want had men maar een pas verder op de baan gestaan, dan waren er zeker persoonlij ke ongelukken gebeurd. Z0ETERW0UDE. STUDENTEN, ZOMERKAMP EN LANDDAG. De beweging ondervond veel sympathie. Het Hollandsche Studenten Gilde van Sint Jeroen heeft na- de groote voorberei dingen in het karnp, dat Woensdag be trokken werd op de boerderij van M. Th. Kompier, een schitterend geslaagde land dag gehouden. De dag werd aangevangen met het bij wonen van ©en H. Mis in de Sint Jans- kerk en Alg. H. Communie. Het trof nu juist zoo mooi, dat de weleerw. Pater A. Jansen O.P. uit Schie dam, neef van Deken Jan-sen, die in deze week het H. Priesterschap ontving, in de Sint Janskerk een H. Mis van dankbaar heid zou opdragen. Waar deze jonge priester zijn vaoantie vaak in onze parochie heeft doorgebracht, was de belangstelling voor deze plechtige Hoogmis bijzonder groot. De feestklokken beierden, het hoofdal taal was met mooie bloemen gesierd. 't Was een lange stoet: het zangkoor van de studenten, als jonge levieten ge kleed en de vele priesterstudenten, die den jongen priester vooraf ging toen hij zijn dankoffer ging opdragen. Presibijter assistens was de hoogeerw, deken, diaken dé weleerw. Pater H. van Gent O.P. uit Rotterdam, sub-diaken de eerw. heer Jas. Roessen, student van het Groot Seminarie Warmond, ceremoniaris, de weleerw. heer H. Brans, kapelaan de zer parochie, terwijl de lagere functies vervuld werden door de studenten uit de parochie. Voor het priesterkoor was een orgel ge plaatst; de studenten van het Gilde zon gen de wisselende gezangen. Het zangkoor onder leiding van den heer C. H. de Boer, zong zeer verdienstelijk de 3-stemmige Mis van Marinus de Jong. Na de Hoogmis werden de groote Gilde- vla.ggen op het hooge bordes geplaatst. De studenten plaatsten zioh op de trap pen, tot een ovatie aan den jongen Pries ter en aan den Deken. Toen daarna de geestelijkheid op het bordes kwam gaf Hans Buskens, voorzit- ter van het Directorium een wenk, do groote schare kerkgangers knielde voor het ontvangen van den zegen van den pasgewijden priester, i Hans Buskens sprak nu een gelukwensch j aan den jongen Priester en een dankwoord aan Deken Jansen voor zijne hartelijke medewerking voor den Landdag, i Er werden nu „vuurpijlen" afgeschoten,! j de Sint Jansfanfare zette oen „lang zal bij leven" in er volgde luide hoera's en

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2