gemengde berichten Vlammende Katchen. uit de radiowereld VRIJDAG 4 AUGUSTUS 193, DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 botsing tusschen motor en rijtuig. Slachtoffer reeds 3 dagen bewusteloos. Zondagavond heeft op den weg van Heerle (Wouw) naar Bergen op Zoom een rnotororgeluk plaats gehad, waarvan de motorrijder J. Pellis, uit Heerle, in dienst van de firma Aerden te Esschen (België) het slachtoffer is geworden. Kome'.de van de richting Bergen op Zoom is hij nabij de dorpskom van Heerle met zijn zwaren Ladymotor in volle vaart tegen een rijtuig gereden, welk rijtuig hij wegens het uitwijken voor een ander voertuig vermoedelijk niet had gezien Behalve een hersenschudding heeft de man daarbij een verbrijzeling van hot lin kerkaakbeen en een ontwrichting van den linkersohouder opgeloopen, terwijl hij voorts enkele vingers heeft gebroken en verschillende wonden aan het linkerdij- been bekwam. Zijn toestand was zoo ernstig, dat de behandelende geneesheer dr. van Aersen. uit Wouw, aanvankelijk zijn ervoer moest entraden, zoodat het slachtoffer ton hudze van den heer Bots, waar hij was binnengedragen, moest worden verzorgd en verpleegd Ferst den volgenden avond stond de dokter toe den man, die nog steeds buiten kennis was, per brancard over te biengen naar het Algem. Burger gasthuis te. Bergen op Zoom. Woensdagavond was de man nog steeds Kuiten bewustzijn en was zijn toestand nog onveranderd zeer zorgelijk. meisje door een auto meegesleurd. De chauffeur leerde autorijden. Woensdagavond was het negenjarig meisje L R„ uit de Cornelis Speelman- straat te Tilburg met haar geleider aan het spelen op de Ringbaan-Oost voor de Sacramentskerk. Van den Bosschenweg kwam een auto, bestuurd door G. S., die onder leiding van den chauffeur C. v. d. B. uit 's-Hertogen- bosch, zich oefende in het autorijden. S. nam de bocht te groot, zoodat de auto het spelend meisje aanreed en veertien meter meesleurde, waarna de auto het trottoir opvloog en tegen de kerk aanbotste. Met ernstige schaafwonden over het geheele lichaam werd het meisje opgenomen en bewusteloos naar het St. Elisabethsge- stioht overgebracht. Hoewel het kind over het geheele lichaam zware kneuzingen had bekomen, bleek de toestand toch niet levensgevaar lijk. Het is een wonder, dat het kleine slachtoffer het er zoo goed heeft afge bracht, want het moest onder den auto worden vandaan gehaald en werd oogen- schijnlijk meer dood dan levend opgeno men. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. De auto werd ernstig bescha digd. fietser door auto aangereden Zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Gistermiddag om half één is de 18-jari- ge loodgieter S. toen hij van de helling van het Raadhuisplein te Bussum fietste, door een auto, welke in groote vaart uit de richting va® Hilversum kwam, aange reden en meegesleurd. De jongen viel met het hoofd tegen de portierkruk, welke men naast hem vond. Hij is met een le vensgevaarlijke hoofdwonde in de Majel- La-stichting opgenomen. het auto-ongeluk te purmerend. Vervoer der slachtoffers. Het vervoer van de zeven Amsterdam mers, slaohtoffers van het auto-ongeluk in den nacht van 31 Juli op 1 Augustus te Purmerend, zal waarschijnlijk Zaterdag morgen naar Amsterdam plaats hebben. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. 39) XL Het was mevrouw Dora Troilo opgeval len, dat haar stiefzoon sinds eenigen tijd een drukke briefwisseling voerde. Op een keer onderschepte zij een brief, waarvan het adres met een onbekend handschrift geschreven was en opende dien voorzich tig, om hem daarna volgens de regelen van de kunst dicht te maken. En naar aanleiding van wat ze gewaar was geworden, had ze een langdurig on derhoud met haar neef Alfons. „Nu zijn we zoo voorzichtig geweest en hij heeft het toch gemerkt", begon ze in een onpleizierige stemming. Sinds Rispeter aanzoek gedaan had om de hand van zijn nicht en het jawoord ge kregen had, trad hij zoowel in huis als in de zaak met veel meer zelfbewustheid op Dat aan Dora's apenliefde voor haar stiefzoon eens een einde moest komen, stond voor hem vast. Het had hem moeite gekost haar te overtuigen, dat wanneer ze Viktor formed in de firma zouden op nemen, dat een bron van eindelooze ru zies en conflicten zou worden. Wanneer hij tevreden was met een ondergeschikte positie, dan kon hij natuurlijk blijven. Maar rechten op de bezittingen van zijn stiefmoeder bezat hij niet. Rispeter toonde HET AUTO-ONGELUK TE MOERDIJK. Twist de oorzaak? Inzake het auto-ongeluk bij Moerdijk waarbij een doode en drie zwaargewonden te betreuren vielen, meldt de „Tel." nog het volgende: Uit het ingestelde onderzoek is geble ken, dat de vier mannen 's nachts van Raamsdonkvecr waren gekomen en in een café aan den Moerdijk, dat dag en nacht geopend ie, een tijdlang hebben gezeten, en daar een glas bier hebben gedronken. Om kwart voor vijf zijn ze opgestapt en met den auto in de richting Breda gereden, waarschijnlijk om naar huis te gaan. Het schijnt, dat tijdens den rit al direct mee- ningsversehil is ontstaan dat zeer hoog liep, en dat tot noodlottig gevolg had, dat in de dubbele bocht even voor Zeven- bergsche hoek op slechts 3 K.M. afstand van Moerdijk de chauffeur het stuur is kwijt geraakt Behalve een kennis van den veronge lukte, een zekere v. Zw. bevonden zich nog 2 andere personen, waarschijnlijk schip pers, in den auto. Na het ongeluk waren zij alle drie zoo in de war, dat één met een gebroken bekken en de ander met $en zware hersenschudding nog gewoon terug zijn geloopen naar Moerdijk. Vandaar zijn ze later per auto naar het ziekenhuis te Breda overgebracht. Het lijk van den verongelukte is door de marechaussee in belag genomen en naar Zevenbergen ver voerd. Op de plaats waar dit ongeluk is ge beurd, heeft twee maanden geleden ook een ongeluk plaats gevonden toen een auto eveneens uit de bocht slipte en te gen een naast den weg staande woning aanreed. De marechausee stelt naar den schuldvraag een onderzoek in, dat zeer wordt bemoeilijkt doordat de overleven den zich van het gebeurde slechts weinig meer herinneren. De overblijfselen van den auto zijn te Zevenbergsche hoek in een garage ondergebracht. Nader vernemen wij, dat de toestand van de drie andere personen ernstig is. Eén hunner, de 2ó-jarige van Swol, even eens afkomstig uit Raamsdonkveer, is er het ergst aan toe; men vreest voor zijn leven. Het lijk van den heer Van Suylekom is naar het lijkenhuisje te Moerdijk overge bracht en voor sectie in beslag genomen. De overblijfselen van den auto staan onder politie-bewaking. MOTOR-ONGELUK. Gistermiddag heeft op den spoorweg overgang van den rijksweg Deventer Almelo nabij Bathmen een ernstig moter ongeval plaats gehad. Mej. Bodam uit Hengelo (O.) slipte door de te groo te snelheid waarmede gereden werd, met den motor, waardoor zij ernstig gewond bleef liggen. Zij moest naar het pemeente- zikenhuis te Deventer worden overge bracht, waar zij ter verpleging is opgeno men. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL. Gisteravond had de ongehuwde 25-jari- ge arbeider H. O. woonachtig te Velsen, terwijl hij in een der deurkassen van de Noordereluis te IJmuidcn werkzaam was, het ongeluk door een vallend stuk ijzer te worden getroffen. Zeer ernstig gewond aan het hoofd werd hij in zorgwekkenden toe stand naar het. R.-K Ziekenhuis te Be verwijk overgebracht, waar hij na aan komst is overleden. DE IJVERGIFTIGING TE WENSUM. Paratyphus-besmetting maakt nieuwe slachtoffers. De toestand van eenige patiënten, slacht offers van de ijsvergift.iging te Winsum, was gisteravond iets minder gunstig. Ook zijn naar „Vooruit" meldt in den loop van- den dag nog eenige nieu we gevallen voorgekomen. Overigens is de toestand van de patiënten iets voor. uitgaande. Dat de ijsvergiftiging een scha depost voor het dorp is. is nog gebleken uit het feit, dat versohillende van de vele haar zelfs uit de boeken aan, dat Viktor zijn gering vaderlijk erfdeel allang in zijn duren studietijd had opgebruikt. Een publieke verloving wilde mevrouw Troilo liever niet. Zoodra ze ondertrouwd waren, zou Rispeter het huis verlaten en pas bij de bruiloft terugkomen. Zij waren van plan vrienden en familieleden met hun huwelijk te verrassen en ook Viktor zou het nieuws pas den voorafgaanden dag vernemen. Dan zou mevrouw hem vragen als getuige mee naar het stadhuis te gaan. „Hoe heeft hij wat gemerkt?" vroeg Ris peter, die zich altijd een beetje benauwd voelde, als hij aan de erfgenaam van den naam Troilo dacht. „Hij zoekt een betrekking ergens an ders. Hij heeft aan kameraden van zijn ro giment geschreven. Een zekere graaf Zechlin is bezig een maatschappij op te richten om een sportpark te stichten en nu komt Viktor als directeur in aanmer king." Het geweten van Rispeter sprak luid noch lang: „Beter in Baden dan hier." „Ja, maar zc moeten toch niet kunnen zeggen, dat ik hem van huis en hof ver jaagd heb, nietwaar? En tceen dien graaf heeft hij zich natuurlijk beklaagd, dat hem hier geen gelegenheid wordt gegeven om vooruit te komen." Er kwam een huilerige klank in haar stem. „Och, wat heb ik al een verdriet om den joneen gehad. En zoo goed heb ik het met hem gemeend." Met een verwijtenden blik keek zij bij de daaropvolgende ontmoetingen bij het eten, haar stiefzoon aan. Zij uitte allerlei duistere verwijten, bij iedere passende of niet-passende gelegenheid. Meestal richt te zij zich daarbij tot haar buldog. „Och Fricka lief dier", zei ze eens tij- papventere, die uit het dorp naar elders trekken om te venten, groote hoeveelhe den pap onverkooht weer mee terug voe ren. De burgemeester heeft de volgende cir culaire aan de zakenmensohen toegezon den: De burgemeester van Wineura gelaat bij dezen (volgt naam van den betrokken za kenman aan *ien de circulaire gericht ia) om geen eet- of drinkwaren aan zijn klan ten te verkoopen, af te leveren of te doen afleveren, door hemzelf of één zijner huis- genooten, indien zij ongeateld zijn, of de vorige week ongesteld waren. Overtreding dezer lastgeving zal strafbaar zijn volgen* artikel 26 der Besmettelijke-Ziektewet me' hechtenis van ten hoogete zes maanden of geldboete van ten hoogste duizend gul den. BRAND. Gisteren brak te Lonneker brand uit in de woning, bewoond door de wed. Heu- ttink, meldt de „Zw. Ct.". Het blok hui zen, waarin de brand uitbrak, bestaat uit drie arbeiderswoningen. Het huis van de wed. H. brandde geheel uit. Hier kon van het huisraad niets gered worden. Aan de linker- en rechterzijde woonden de arbei dersgezinnen Kortink. Van deze beide woningen is de bovenverdieping uitge brand. Door ingrijpen van de brandweer kon nog een gedeelte van die perceelen behouden blijven. Ook eenig huisraad kon worden gered. De rest, voor zoover het niet een prooi der vlammen werd, kreeg ern stige watereehade. De woningen waren eigendom van den heer Levink. De sohade wordt door verzekering gedekt. Oorzaak onbekend. WAAR KAN het geld ZIJN? Jongeman in vrijheid gesteld. De achttienjarige jongen uit de Van Helst Stocadestraafc te Amsterdam, die door de politie was aangehouden onder verdenking, dat hij bij iemand negenhon derdvijftig gulden gestolen zou hebben, is op vrije voeten gesteld aldus de „Tel." De politic vond geen termen, om hem langer in bewaring te houden daar niets er op wees, dat hij de dader zou zijn. Eigenlijk is de geheele zaak wat eigenaar dig. De bestolene namelijk, is een gewezen matroos», die samenwoont met zijn negen tig-jarige moedor. Hij maakt nogal over vloedig gebruik van sterken drank en een naburig oafé, waar hij gewoonlijk komt, verlaat hij vaak in zoodanigen toestand, dat hij bezwaarlijk zonder hulp den weg naar huis kan vinden. De achttienjarige jongeman, die thans van den diefstal verdacht werd, waa in be tere jaren kruideniersbediende, dooh be kleedde den laatsten tijd in het bewuste café een functie, die men gemeenlijk „du velstoejager" noemt. Hij bediende, haalde haringen voor de klanten en maakte zich op allerlei wijze „nuttig". Hij dronk zoo'n beetje tegen den ex-matroos op, was met dezen beste vrienden en een van zijn ge regelde opdrachten wae, den ex-matroos naar huis te brengen, als de borrels wat te rijkelijk door des zeemans keelgat ge vloeid waren. Do jongen legde den ouderen vriend dan in bed en ging, wanneer hij tenminste zelf nog behoorlijk kon loopen, naar huis. Ook Maandag, 24 Juli, is alles aldus ge gaan. Toen nu de gewezen matroos tot de ont dekking kwam, dat zijn spaarduiten, ten bedrage vam ruim 950.uit een kast verdwenen waren, wa« zijn-onmiddellijke conclusie: de jongen heeft mij thuis ge bracht, hij heeft dus ook het geld gesto len. De politie van het bureau Pieter Aertsz- straat heeft den jongen, op aangifte van den ontnuohterden oud-zeeman aangehou den en aan een scherp verhoor onderwor pen. Uit niets kon echter blijken, dat hij de dader was. De jongen bleef hardnek kig ontkennen. Bijzondere uitgaven heeft hij niet gedaan en grootere verteringen dan gewoonlijk heeft hij niet gemaakt. Huiszoeking leverde geen resultaat op en bij fouilleering vond men wel een sleu tel in zijn bezit, die paste op het hui» van dens het souper tegen den hond, die met een servet voor en met een naar buiten hangenden tong en een stoel naast haar zat; „jij bent toch mijn trouw beest, jij spant niet met vreemde menschen tegen de vrouw samen. Jij weet wel,, dat ik het goed met je meen. Er zijn wel anderen, die dat niet merken, hé Haar kleine zwarte git-oogen. die bij deze soort toespraken steeds fonkelden, wis selden veelzeggende blikken met. Rispeter. Deze zat daar met een glimlachend en vriendelijk gezicht. Hij had veel en lek ker gegeten en was absoluut niet in de stemming om actief in een familiedrama mee te spelen of zelfs maar toeschouwer te zijn. Maar in Viktor kookte en wroetf*» het al zoolang, dat hij nu maar de gelegen heid aangreep om eens ernstig met zijn stiefmoeder en zijn oom te praten „Het kan ook wel zijn. mama, dat u werkelijk voor anderen niet zoo goed bent als voor uw hond. Hebt u daar wel eens in ernst over nagedacht?" Ze staarde hem met open mond aan. „Maar wat bezielt jou opeens, om zooiets tegen mij te zeggen? Heb ik dat aan je verdiend Beteekent dat soms. dat ik het jou heb laten ontbreken aan liefde en hartelijkheid.... dat ik niet voldoende re kening met je gehouden heb.... en en.... dat ik je niet alles gegeven heb. w-at je toekomt....?" Viktor legde zijn servet neer: „Eerlijk- gezegd: ja. mama. Ik dring er al maan den op aan. dat u mij in do firma de plaats zult geven, waar ik recht op heb. Altijd vergeefs. Noemt u dat goed heid en liefde Of me geven, wat me toe komt? Tk vind, dat het aandenken van mijn vader u moest verplichten mij niet te Programma's van Zatsrdag 5 Augustus. Huizen 296 M. KRO-uitaending. 4.00—5.00 HIRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert op Gramofoonplaten. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Afgestaan aan de H.I R O. 5.00 Willem Drukker en zijn ensemble. Te 5.15 uur Gramofoonplaten, te 6.20 uur Journalistiek Weekoverzicht. 7.15 Jhr. dr. J C. Moilerua over een luchtreis naar N.O.-Indië. 7.36 Gramofoonplaten. 8.00 Onze Zaterdagavond m.tn v. het 's-Hertogenbosch Muziekcorps en de Haag- sche Spelers. Te 8.30 en 10.30 Vaz Dias. 9.00 „Om een erfenis'", hoorspel in 4 tafe- reeien. Te 9.45 Gramofoonplaten-intermez zo. 11.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. V A'RlA-uitzending. S.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitzending vour de Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Haarlemsch Salonorke»L 2.004.00 Gramofoonplaten. 4.15 Gramofoonplaten. 5.00 Literaire causerie. 5.20 Slrijkensemble. 6.00 Albert Hahn-herdenking. 6.20 Vervolg concert. 7.00 V.R.O. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. S.02 Gevarieerd programma m.m.v. Am- sterdamsch balonorkcst, accordeon, orgel, piano, &axofoon, zang, voordracht en VARA tooncel. 8 25 Vaz Dias. 9.00 VARA-varia. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50— 11 05 Tijdsein en berichten. 12.20 Militair concert. 1.05 Gramofoonplaten. 1.36 Commodore GrandorkesL 2.35 Gramofoonplaten. 3.05 Sydney Kyte's band. 3.50 Schotsch Studio-orkest. 5.06 Orgelspel Don Baker. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Zang door Tom Pickering, tenor. 7.25 Dc Rand of H. M. Grenadier Guards 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.45 „Th© Tidworth Tattoo', militair programma. 10.15 Community Singing. den matroos, dooh niet op de kamer, waar het geld zich bevond. Wel paete de sleu tel op de kamer van de negentigjarige moeder. Deze ie een beetje suffig en het is zeer goed mogelijk, dat een insluiper de woning bezocht heeft, zonder dat zij daar- wn iets bemerkte. Het is een raadselachtig geval, dat wel tot de mysteries zal blijven behooren. HET BEGINT WEER. Twaalf rijwielplaatje» ontvreemd. Het is 1 Augustus geweest en de nieu we rij vielplaatjes zijn op de fietsen aan gebracht. Het is thans 4 Augustus en de dieven zijn al weer op pad. Te Blaricum zijn uit de rijwielbergplaaU van de jeugdherberg „De Regenboog" twaalf belastingmerken ontvreemd. laten twijfelen aan uw goede bedoelin gen." „Mevrouw Troilo kreeg een van haar „aanvallen". Na een overvloedigen maal tijd kon ze geen opwinding verdragen. Zij lag achterover in haar stoel en snakte naar lucht. Rispeter sprong op en kreeg H of fmannd rappels D« buldog, die juist op dit moment zijn eten verwachtte, hief een vervaarlijk geblaf aan. „Och, lief, goed beest", waren haar eer ste woorden, toen ze weer een beetje, op knapte en ze streelde hef, blaffend© mon ster. „Je zult je deel krijgen". En direct weer in haar rol, vervolgde ze: „Ik heb al tijd iedereen gegeven wat hem tcekwam. Waar haal je di© praatjes vandaan, Vik tor? Je had je erfdeel al opgegeten op den dag, dat je meerderjarig bent geworden! Vraag dat maar aan oom Alfons." „De rekenkunde van oom Alfons, mama, weet ik allang op de juiste waarde ta schatten! Maar ik dacht, dat ik als dra ger van vaders naam meer recht had om in dit huis een beslissende stem te hebben dan oom Alfons." „Wacht niaar. jongetje, de rechten die mijn neef Alfons hier he©4t zullen binnen kort nog grooter worden." Ze haalde diep adem en wierp hem met haar fretoogen een giftigen blik toe. .Want wr trouwen direct na Allerzielen dan zaI ik de laat ste Mis voor je vader laten lezen." Viktor stond op. Zijn irezicht wks plot seling doqdsbleek geworden. „Zoo, zoo. Dus u gaat trouwen. Zoo, zoo." Hij hield zioh aan een stclleuning va#t. „Ik had al lang zoo'n vreemd gevoel hier in huis. Nu weet. ik het.... ik moet hier weg, dat is uw bedoeling. Ik moet hier in mijn va ders buis een vreemde worden 11.00 Vervolg militair programma. 11.15 BBC-Dansorkest 11.45 Finale v. d. „Tidworth Tattoo". 12.0612.20 Vervolg dansmusiek. „R d i o-P aria", 1724 M. 8 06, 12.90, 7.30 en 8 20 Gramofoonplaten. 6.50 „lm weissen Röasl". operette van Benatsky. Kala ndborg, 1153 M. 12.IO—2.20 Concert uit rest. „Wivex\ 3.205.20 Omroeporkest olw Meyer- Radon. 6.205.50 Gramofoonplaten. 8.20 Weensche muziek o.l.v. Meyer-dütdon 9.30 Liedjes bij de guitaar. 9 50 Moderne Pianomuziek door 8. Han sen. 10.2511.15 Omroeporkest o.l.v. W. Meyer-Radon. Langenberg, 473 m. fi.26 Gramofoonplaten. 7.25 Kurorkest Oeynhaueen o.l.v. Ladwig 8.33 Gramofoonplaten. 11.50 dito. 12.20 Populair ooneerL I.20 Concert o.l.v, Eysoldt. 2.50 Gramofoonplaten. 5.20 Oonoert. 6.10 Weragorkest m.m.v. Oerteen, so praan en Jeugdkoor o.l.v. K. Schmitz. Ge- gel.: H. HaaB. 8.25 „Dem Rhein entlang", gevarieerd programma. II.05—12.20 Dansmuziek o.l.v. Eysoldt, R o m 441 m. 966 Orkestconcert o.l.v. Marchesini. 9.50 Radiotooneel. 10.90 Vervolg concert, Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Lauwer» 5.20 Dansmuziek. 7.05 en 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Concert uit Blankenberghe. Hierna: Dansmuziek. 6.36 Gramofoonplaten. 8.20 Accordeonrecital. 8.40 Gramofoonplaten. 8.50 Gramofoonplaten. 9.20 Concert uit Ostende. Hierna: Dans muziek. Z s ii, 1635 M. 8 20 Dansmuziek door Ferdy Kaufmann en zijn orkest, m.m.v. R. Gad an en zijn en semble. 9 50 „Havelzauber", vroolijk spel van W. E. Hintz. 10.30 en 11.06 Berichten. II.20—12.50 Vervolg dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Lelden. (3e Programma). 8.0O—12.20 Langenberg. 12.20-17.35 Daventry. 17.36—afloop Brussel (V1.). hij had heel wat op zijn kerfstok. Door de politie te Tilburg werd zekere A. M., een zwervend matroos, aangehou den, die zioh verdacht ophield bij de kan toorgebouwen der firma SohravenLJt- bout aan de Piuahaven aldaar. Op hem werden een aantal inbrekerswerktuigen 9© vonden en verschillende voorwerpen van diefstal afkomstig. Bij onderzoek bleek, dat hij in het res- tauratiehuisje van het voetbalveld Longa een inbraak had gepleegd, verder enkele dagen te voren een fiete had gestolen te 's-Hertogenbosoh en zich aan meerdere diefstallen had sohuldig gemaakt in Dor drecht. M. i* op transport gesteld naar Dordrecht, ter beschikking Tan den com missaris van politie aldaar. De hond overstemde met rijn afgrijs©, lijk geblaf wat hij zei Ook mevrouw Troi lo en oom Alfons waren opgestaan. Tege lijk stonden ze in groote opwinding tegen Viktor te sohreeuwen. Ten slotte hield Viktor de handen te gen zijn ooren en ging van d© tafel weg. Zwijgend, de armen over elkaar geslagen, leunde hij tegen den muur. Rispeter had kalm een groote import-sigaar opgesto ken en was in een hoek gaan zitten. Mevrouw liep om de tafel heen en weer, de handen tegen de slapen gedrukt» D© hond sprong blaiffend om haar h©en. Een verzoening, zelfs maar een weder- zijdsch begrijpen was uitgesloten. Viktor had het spoedig begrepen, dat het "t mee*t niet hun l>©doeling overeenkom, als hij in drift wegliep. Zoo kalm als hij kon zei hij tegen zijn stiefmoeder: „I?, mijn vader en u-zelf had allebei mijn leven er op ingericht, dat ik de erfgenaam van de firma zou zijn. Ik zal daar maar verder niet op rekenen. Maar alles afhandig maken laat ik mij niet. IT hebt Katarina Lutz en haar va der niet voor En als u het er op aan wilt laten komen dan moet de rechtbank maar beslissen, ik ben bereid om met u en met meneer Rispeter te procedeoren." Nu schrokken ze toch allobei wel. Me vrouw begon te huilen. „Heb ik dan ge zegd, dat ik je op atraat wil zetten? En jij dreigt maar direct om me aen schandaal- proces aan te doen De nagedachtenis van je vader op /.oo'n manier Ie sch&nda te maken! Dat ik dat aan je beleven moet! Alsof ik je niet graag alles wil geven, wat je hebben moet. Rechtvaardig ben ik toch altijd tegenover je geweest." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9