Fa. SURINGAR Co. VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 OEGSTGEEST. BEN STEEN OP HET HOOFD GEKREGEN. Woonwagenbewoner overleden. Verleden week Woensdag reed bij de R. K. Kerk alhier, een vrachtauto, belan den met steenen. Een steen viel van de wagen af op een der banden, vloog hoog de lucht in en trof den woonwagenbewo ner J. L. op het hoofd. Ernstig gewond werd de man in be- wusteloozen toestand naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden overgebracht waar hij heden, zonder tot bewustzijn te zijn geko men, is overleden. personalia. Voor het examen acte L. 0. is geslaagd mej. M. Jansze. TER-AAR. Graalwacht. Hallo, GraaTleden van Langeraar, geeft acht! Wij verwachten om 2 uur a.s. Zondag al onze gymnasten in ons clubhuis. Er kunnen voor dat stuk ie geen nieuwe leden meer bijkomen. Er moet hard gewerkt worden, komt dus op tijd. Het is Zondag van 2.30 tot 3 uur club voor de grooten. Zaterdagavond verwachten we alle le den, groot en klein van de Tooneelclub om 7 uur. Komen jullie allen in uniform? Den ken de andere leden ook aan de vacantie- plannen? Men kan ze bij de clubleidsters indienen. Geboren Hugo, zoon van H. van DrielWolmerstett Cornelis, Adrianus Petrus, zoon van A. C. HoogeveenAker boom Cornelia Theodora Johanna, doch ter van C. D. Bosv. d. Jagt Johanna Geertruida, dochter van G. v. cL Hoorn Nieuwenhuizen. Getrouwd: J. H. Dalmeijer 34 jaar en P. 0. Meeuwis, 30 jaar. Gevestigd: A. Kamp, Bodegraven M. van Leeuwen, J. Broer, Alphen aan den Rijn A. M. v. d. Zwaan, Nieuwer- Amstel W. J. Kandelar, Uithoorn. Vertrokken: P. 0. Meeuwis naar Waalwijk J. A. van Dam, Leiden J. Schreuder, Sassenheim H. G. Niesing, Zevenhoven M. A. Arents, Gendringen M. C. de Bruijn, Amsterdam. Groote aanvoeren! Zeer slechte prijzen. Door het wanne weer van de vorige week zijn de laatste dagen de aanvoeren aan de veiling bijzonder hoog geweest. Iedere dag is er een gemiddelde aanvoer van 12 a 14 duizend zak snijboonen. On danks de prachtige kwaliteit zijn de prij zen treurig te noemen, ja zelfs zoo slecht dat Donderdag flinke partijen doordraai den. Voor de Tuinders beteekent dit een groote fina.ncieele strop, en gerust kun nen wij schrijven dat deze campagne veel slechter is als het vorige jaar, en toen was het reeds lang niet loonend. Met de prijzen der Augurken loopt het verschillend. Zoodra er geen export is, is de prijs ook zeer laag. Gelukkig zijn er nog enkele dagen tusschen door dat geëx porteerd wordt, maar dit kan het niet goed maken, voor de massa. VOORSCHOTEN. UIT EEN RIJDENDE AUTO GESPRONGEN. Ernstige hersenschudding. Donderdagmiddag omstreeks 1 uur is H. G. uit 's-Gravenhage nabij het Haag- sche Schouw uit een rijdende vrachtauto gesprongen, waardoor hij tegen de straat- steenen werd geworpen. Hij werd binnen gedragen bij den heer Visbach, die oogen- blikkelijk politie en een dokter waarschuw de. Hij had een ernstige hersenschudding bekomen en is na geholpen te zijn door dr. H. de Boer en een lid E.H.B.O. per zieken auto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan als werkzoekende ingeschreven: 11 timmerlieden, 5 metselaars, 7 opperlie den, 5 grondwerkers, 1 schilder, 22 land en tuinbouwarbeiders, 9 los-arbeiders, 1 zil versmid, 1 loodgieter, 1 rietdekker, 4 bank werkers, 4 ohauffeurs, 1 radio-techniker, 1 betonwerker, 1 gereedschapsmid, 1 schoen maker, 1 stuurman, 1 machine houtbewer ker, 2 eicctriciëns, 1 kantoorbediende, 1 schipper, 1 smid, 1 handelsreiziger. Concert. Hedenavond zal de St. Lau rens Harmonie alhier een concert geven des namiddags te 8 uur in de muziektent in het Burgemeester Vernédepark. Ingekomen: W. T. van Ingen-Sohe- nau en gezin, Leidscheweg 183c, van Lei den; M. E. van der Schrieck, Noorthey- straat 11, van Soest; N. J. J. van der Kroft, Rijndijk 176, van Beverwijk; C. Loeff en gezin, Papelaan 9d, van Stompwijk; G. Th. van der Ploeg en gezin, Leidscheweg 138a, van Leiden; J. Spek, Rijndijk 23, van Zoe- terwoude; H. Riebeek en gezin, Burg. Ver nédepark 7, van Leiden; B. Springer, Veur scheweg 60d, van Zwolle; C. Springer en gezin, Veurscheweg 60 d, van Voorburg; P. Spaargaren en gezin, woonschip „Vertrou wen" van Amsterdam; J. Th. Oskam en gezin, Donklaan 31, van 's-Gravenhage; G. S. N. Olsthoorn, Veurscheweg 84, van Monster; E. C. Muiholland, Oranjekade 9, van 's-Gravenhage; J. Bendien, Donklaan 32, van 's-Gravenhage; C. A. Rientsma, Pa pelaan 120, van 's-Gravenhage; W. P. Meu- lenberg, Veurscheweg, van Rotterdam; M. J. Poot., Valkenburgsoheweg 8, van Rotter dam; J. C. M Denissen, Wijngaardenlaan 13, van Rotterdam; S. H. Zitman, Leid scheweg 186, van Leiden; L. Brinkman, Burg. Vernédepark 11, van Groningen; A. S. de Groot, Noortheiistraat 21, van Rotter dam; D. van der Giessen, Rijndijk 158d, van Leiden; 0. Dadema, Leidscheweg 74, van Voorburg; L L. Ch. Sempf, Leidsche weg 74, van Voorburg; D. A. Blijleven, Leidscheweg 222, van Nieuw veen; B. H. Duivenvoorde, Veurscheweg 41, van Alke made; I. Boom, Rijndijk 172, van Leiden; M. Neumann, Schoolstraat 34, van Blexen (Did.); D. van der Lelie, 'Rijndijk 148 c. van Leiden; A. Roefstra, Papelaan 156, van Leiden; H. Lohmann, Valkenburgscheweg 30, van SagsenheimE. Knura, Donklaan 30, van Bottrop (Did). V ertrokken: Th. H. van der Eijk- de Waal, naar Voorburg; Jhr. C. C. Hora Siccama, naar Wassenaar; A. Lienesch- van Boheemen, naar Driebergen-Rijson- burg; C. J. Disseldorp, naar Zoeterwoude; J. P. Most&rd, naar 's-Gravenhage; G. C. van der Bijl, naar de Bildt; Joh. Bon en gezin, naar 's-Gravenhage; A. J. Vonk, naar Wassenaar; J. H. Krispijn, naar 's- Gravenhage; J. Overduin, naar Leiden; J. S. van Nouhuijs, naar 's-Gravenhage; K. Will, naar Leiden; T. de Bruijn, naar Wou- brugge; J. de Klerk, naar IJsselmonde; J. M. van Dort, naar Avereeat. WARMOND. Personalia. De voor kort in deze gemeente gestationeerde rijksveldwachter A. Jakobs is benoemd tot brigadier met als standplaats Kampen. Boottocht Dames Crisis-Comité. Eer gisteren werd de dames oo 11 éctrices van het Crisis-Comité uit deze gemeente een boottocht aangeboden als blijk van waar deering voor hun ijver bij het inzamelen van gelden ten bate van dit Comité. Door den heer van HulBt en het gemeentebe stuur waren gratis motorbooten ter be schikking gesteld, terwijl de Sociëteit „l>e Kaag" eveneens gratis een ruime zaal voor zijn koffietafel gaf. Omstreeks half vijf werd afgevaren van de jachthaven van den heer Alb. Oudshoorn die hiervoor vergunning had gegeven. In waarheid is er genoten. Na de plassen te hebben rond gevaren werd geland aan het Sociëteitsge bouw. Na eerst den dorst te hebben ge- lesoht aan een heerlijk glas limonade even eens aangeboden door de Sociëteit „De Kaag" werd plaats genomen aan de kof fietafel. De Burgemeester opende de tafel en zeide een woord van dank aan de So ciëteit „De Kaag", die dit gastmaal gra tis schonk. Ook een extra woord van dank werd gebracht aan de dames collectrices voor de vele moeiten en opofferingen die zij zich getroosten ten bate van het Crisis- Comité, waarbij de hoop werd uitgespro ken, dat zij met denzelfden ijver deze taak zullen voortzetten ten bate van de crisis- slachtoffers. Ook den heer Van Hulst werd dank gebracht voor het gratis beschikbaar stellen van zijn motorboot. Verder werd -het woord gevoerd door de heeren de Vries en van Delft, terwijl mej. Haverkort namens alle aanwezige dames een woord van oprechten dank bracht voor dezen aangeboden middag, wat niet anders kan en zal zijn dan een aanmoediging voor hen, om met dezelfden ijver ten voordeele van het Comité te werken. Aan het einde van den disch sprak de Burgemeester nog een extra woord van dank tot den Gérant van het Sociëteitsgebouw en zijn helpers en helpsters voor dc keurige wijze waarop het gezelschap ontvangen is en bediend werd. Welvoldaan en zingende voer men huiswaarts. UW ADRES VOOR EAU DE COLOGNE IS 7113 WASSENAAR. Vereeniging van Oud-leerlingen. In het Dorpshuis hield de vereeniging van Oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen haar maandelijksche ledenvergadering. Door den 2en voorzitter, den heer G. van den Berg, werd deze vergadering met een kort woord geopend, waarbij hij zijn tevre denheid uitte over het ingezondene op de uitgeschreven prijsvragen. Nadat door den secretaris, de uitvoerige en nauwkeurige notulen der vorige verga dering waren voorgelezen werden eenige ingekomen stukken ter tafel gebracht, o.a. bericht dat toestemming wordt verleend tot het houden eener excursie op Donder dag 10 Augustus des avonds 7.15 uur op het landgoed Rust en Vreugd; eveneens van de Directie van de Haagsche Dieren tuin, waarbij werd bericht dat deze excur sie wordt verwacht op Donderdag 17 Aug. a.s. Medegedeeld wordt voorts dat de te hou den inleiding over halfheesters niet nu, doch op de eerstkomende vergadering zal worden gehouden. Voorts wordt medegedeeld dat het be stuur van meening is, dat het zeer zeker in den lijn dezer vereeniging is, dat dc leden zich uitspreken welke cursussen zij bij het beëindigen der loopende cursussen zouden willen volgen. Er zal een lijst wor den opgemaakt waarop de leden hun spe ciale wenschen voor een bepaalde cursus kunnen uitdrukken. Een drietal nieuwe leden werd hierop voorgedragen. Voor de te organiseeren bondsexcursie kunnen de leden zich nog uiterlijk 10 Aug. aanmelden. Het ligt in de bedoeling geza menlijk met de af deeling Leiden te reizen Door den voorzitter worden hierop tot jury-leden om het ingezondene voor de prijsvragen te keuren benoemd de heeren W. Zoetemelk, K. Bentschop Knook en Ter Burg. Na de pauze werd de uitslag bekend ge maakt. Voor prijBvraag I luidende 5 soor ten éénjarige zaadbloemen van ieder 10 stuks behaalde de heer J. v. d. Kroft een le en 2e prijs. Voor prijsvraag II luidende 5 soorten vasteplanten bloemen van ieder 3 stuks behaalde de heer F. Noordover een 2en pr. Hierop werd het woo^l gegeven aan den heer P. Kelderman tot' bet houden eener causerie over klimplanten voor de kas. Door spreker werd een uitgebreide serie kasplanten behandeld zoowel voor warme als koude kas, besprak de kweekwijze, de eigenaardigheden, bloeiwijzo en de verzor ging ervan tot in finesses. Aan de hand van medegebracht materiaal lichtte hij een en ander toe. Na het beëindigen van deze korte maar leerzame lezing werden hem nog enkele vragen gesteld die op bevredigende wijze werden beantwoord. Na de rondvraag, die niets vermeldens waard opleverde, werd deze leerzame en geanimeerde vergadering gesloten. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Personalia. Voor het examen Nijver heidsonderwijs acte N. B. slaagde te Den Haag do hoor A. Hensen Jr. alhier. Crescendo. De straatoollecte van Cre- sendo heeft opgebracht 76.68. Arbeidsbemiddeling. In de afigeloo- pen weck zijn geen wijzigingen gekomen in het getal ingeschrevenen bij het plaat- soelijk orgaan der Arbeidsbemiddeling. Bouwen. Door B. en W. is aan A. A. C. van den Oudenrijn vergunning ver leend tot den bouw van 6 woonhuizen aan de Emmakade. Geboren: Gerrit z. v. A. Burger en J. M. Koorn. Alida d. v. W. Hoogen- doorn en R. van Dijk. Overleden: C. den Hollander, vr. 93 j. wed. van A. Bruijnea. HAZERSW0UDE (DORP). „Excelsior". Het Ohr. Mannenkoor „Excelsior" te Hazerswoude (Dorp) be haalde op het concours op 3 Augustus een eersten prijs in de 3e Afdoeling met 328 punten en een eereprijs met 175 pun ten met lof dor Jury, en een verzoek der Jury om nogmaals op te treden met het nummer „Naar Zee". NIEUWKOOP. Electriciteitsverslag. Verschenen is het keurig verzorgd jaarverslag over 1932 van het electricitietsbedrijf dezer gemeen te. Aan den invloed van de tijdsomstandig heden is het bedrijf ook niet kunnen ontko men, want het kraohtverbruik liep ten op zichte van 1931 met ongeveer 26% terug, als reflex op de verminderde bedrijvigheid in handel en industrie. Het verbruik voor verlichting en huishoudelijke doeleinden liep terug met 2.4%, terwijl de geheele ach teruitgang bedroeg ongeveer 6%. Niettemin sluit de rekeening nog met. een batig saldo van 530.11 wat heel wijselijk werd aangewend voor extra- afsohrijving op de vaste bezittingen. In het verslagjaar werd afgenomen van do electriciteitsfabriek to Leiden 122.599 K.W.U. en van de Provinciale Utrechtsche Electricteits-maatschappij ten behoeve van de buurtschap Achttienhoven 3565 K.W.U., waarvoor betaald moest, worden respectie velijk 10.743.72 en 953.—. Het aantal aansluitingen bedroeg voor lichtdoeleinden 606 en voorkrachtdoolein- den 49, waarvoor het bedrijf in gebruik had 655 meters. De gezamenlijke afgifte be droeg 102.575 K.W.U. en voor Achttienho ven 2714 K.W.U. met een gezamenlijke op brengst van respectievelijk 22,019.69 en 824.88, waardoor de gemiddelde op brengst per K.W.U. bedroeg 21.7 oent. De meterhuur bracht op 3214.62, voor Achttienhoven 180. Het aantal straatlantaarns werd met 2 uitgebreid en bedroeg aan het einde van het jaar 101, waaronder 5 nachtbranders, waarvan 4 te Nieuwkoop en 1 te Noorden. De kapitaalschuld, bij do opriohting in 1921 groot 110.200 is thans gedaald tot 78.400.— telkenjaro wordt thans 4000 afgelost. Het geld is geleend tegen 4 1/4% per jaar. Het reservefonds bedraagt 1060.90. Kromme Ziende. Dijkgraaf en Hoog heemraden van Rijnland verleenden ver gunning aan de gemeenten Alphen aan den Rijn en Nieuwkoop om voor gemeenschap pelijke rekening te voorzien in het afbrok kelen van een gedeelte berm langs do Kromme Ziende. Met het oog op het verkeer ia het inder daad dringend noodig da/t hierin voorzien wordt. Ondertrouwd: Ct J. van Tol, oud 28 jaren, wonende te Zegveld en W. van Koert, oud 23 jaren. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het Mercurius-exa- men boekhouden slaagde on. onze plaats genoot de heer H. Verschuur Hzn., opge leid door den heer G. Klok, alhier. Personalia. Voor het examen En- gelach M. O. akte A ia geelaagd mej. W. M. Samson. Gevestigd: Adrnaan J. Boer van Rijnzaterwoude Cornelis A. de Jong van D© Werken en Sleeuw ijk Maria van Vulpen van Bodegraven Kornelia Kroon van Koudekerk. Vertrokken: Margaretha C. Velt- man eohtgen. van S. W. ZeiJstra naar Am sterdam Arendje van der Mc ij naar Woubrugge Pieter Steegetra naar Oost- dongeradeel Nicolaaa Rietveld en ©cfct- pcn. naar Oudewater Petronella G. Sijpe- stein naar Katwijk Sophia P. de Roode naar Leiden Gerritje Uithol naar Wad dingsveen Cornelia H. Bakker naar Ha- H'AJ AFDEEL BLADEN SC I1EIJVLN: ONZE TUINDER a Do Maasbode scAmjft: Het wordt ©en eentonig verhaal: bedrijf na bedrijf kermt onder de slagen der cri sis en strekt de hand uit naar de Regee ring. Wij zijn de laats ben, die rullen zeg gen, dat do Regeering niets doet Zij nam handels-politieke maatregelen als de Cri sis-in voerwet, de Crisis-uitvoerwet, de Clearingwet, al heeft zij niet al de haar gegeven bovoegdheden gebruikt. Zij kwam den landbouw te hulp rn de Biotenwetten, de Torwowet, de Aardap pel meel wetten, de Viae wetten, de Riet- en griendihoutwetten, do Roggewet, Er is in 1931 crediet verleend aan de bloembollen teelt te Breozand, er is in 1933 steun ver leend aan de bollontrckkers in de ge meenten Ter Aar ca. Er is crediet ver leend aan de bloemenkweekers te Aals meer en Haarlemmermeer. Er is crediet verleend aan do boomkweekers. De landbouw kreeg nog de g-root© zui vel- en varken96teunwetten, terwijl ook de pluimveehouderij een garantie-ui tk ©©ring verkreeg Daarnaast staat weer de tuinbouw, die enorm onder de orisis gebukt gaat en vooral in West-Friesland wordt getroffen. Als men bedenkt, dat de elf groote veilin gen van do Streek in 1928 een gezamon- lijken omzet hadden van f7.400.000 en dat deze verleden jaar tot vor over de helft, n.l. tot f 3 millioen gedaald was, behoeft men aan deze cijfers weinig toe te voe gen. In 1931 steunde do Regeering den West- Frieschen tuinbouw met rentelooz© voor schotten tot een maximum van f 700.000. Hetzelfde bedrag word wederom in 1932 toegestaan. Sinds 1932 kwam do algcmee- no rijksprijsgnrantie ad f 5 millioen voor de fruit- en warmoezerijgewassen. Maar do nood houdt aan. Hij wondt too fel, dat de menschen, die een kloine 14 uur per dag zwoegen, maar verbeten moe ten zien, hoe hun producten stapolhoog bij do veilingen liggen te verrotten, wanho pig gaandemons treeron. In lange rijen zijn ze naar hun burgemeesters ge trokken om hulp. Op hun beurt «moeken deze autoriteiten weer don Minister van Economische Zaken om hulp, dat is om geld. En deze, die weet, hoe zonder bijzondere maatregelen toch reeds een enorm tekort op de eerstvolgende rijksbe- grooting is te verwachten, zal op zijn beurt wel weer rillen om bij zijn ambtgenoot van Financiën aan te kloppen. Toch, er zal iota moeten gebeuren, wil men dit deol van hot platteland niet over leveren aan do demagogie van geweten- of gedaehtenloo7© politickers. Wat vragen de tuinders in West-Fries land Samengovat zijn hun wenschen als volgt: lo. Onmiddellijk© uitbetaling van' de garantieprijzen voor aardappelen van het begin van den oogst af on dit mot terzij destelling van het in de wet genoemde bedrag van 5 millioen. 2. Uitbetaling door de rogeoring van don minimumprijs voor bloembollen gesteld 3e. Behoorlijk© vertegenwoordiging van „de Strook" in de adviseorendo oommis- sioa, bestaande en toekomstige, op tuin bouw- en bloem bolleng ©bied. Wat be teek ©non de^e wenschen? Wat don eersten wensch aangaat: er is ©en productioprijs, een verkoopprijs on een minimum verkoopprijs voor do tuin bouwproducten Deze laatste pnens is ge garandeerd. Mon schat dat deze garantie niet meer zal kostou dan 1 1/2 a 2 millioen gulden. Maar hot versohil bussohon don verkoopprijs on den productioprijs is zoo groot dat do van het regoeringsgeld (ad f 5 millioen) oversell ietemie 3 millioen, lang niet voldoendo zijn om don werkolij- ken productioprijs te boreiken. Do Regee ring zou, om dit te bereiken, ©en memo rie-post voor steun aan den tuinbouw op de begrooting moeten zotten, die minstens 10 millioon zou moeten bodragen. Voor de vroegoro aardappelen, die ondor de tuin bouwproducten vallen, zal alleen reeds een 2 millioon noodig zijn. Hot is hier dus een kwestie van millioenen. De tweede wensch bot ©©kent, dat de kweekers bevreesd zijn, dat zelfs van do gereduceerde hoeveelheid voor export be stemde bollen, ©en deel toch niet sal wor den verkocht. Inwilliging van don wensch zal, zoo mag n>on borekenen, de schatkist minstens één millioen kosten. Naar wij vernomen hobben, overweegt de Regeering maatregelen in deze rich ting. Don derdon wensch inwilligen, kost gem gold en zal dan ook wol zonder bezwaar kunnen geschieden. Maar wel vraagt men zich af, of do oommissie-Valstar, die mi al 17 led on telt, onderhand ook geen klein parlement zal worden en zoo misschien minder vlug kan werken als wel ge- wensoht zou zijn. Het is ochter een peyeho- logische kwestie: do mensohen moenen nu eenmaal, dat hun streek onvoldoende in do oommissie haar wenschen tot uiting kan brengen. Voor zoover ons bekend is, zou dan ook aan dezen wensoh worden vol daan. Rector Kok heeft dezer dagen to Hei- lo, bij gelegenheid van do treffende bede vaart van de Katholieke tuinders, verxe- kord, dat Minister Verschuur verdere hulp had beloofd. Ik dat soa, dan kan het niet anders of de Minister moet overwegen weer andere inkomsten aan te boren. Men kan klagen, maar feit is, dat do tuindibouw lang niet in dit mate als vee teelt en akkerbouw werd gesteund en dat <1© toestand voor de tuinder* zóó ernstig is geworden, dat de Regeoring hier niet lang meer wachten kan mot hulpvorlee- ning. Wij hopen, dat deze hulp komt Mo gen de menschen in de Streek nog eon oogenblik moed houden en vertrouwen op de Regeoring, die eenvoudig geen ijzer met handen breken kan, terwijl ander zijds degenen, op wie weer nieuwe lasten zullen worden gelegd, mogen donken aan de uitgeputte tuinders, die slechts geholpen kunnen worden door de offer* van ande ren. Alleen 'n solidair samengaan van «1- lon, kan in deze donkore tijden verhinde ren, dat heel© groepen van on* volk totaal in den put raken en tot wanhoopsdaden overslaan, die noch henzelf helpen, noch anderor hulp meer effectief doen zijn." BREESTRAAT 108 LEIDER NEDERLANDSCH FABRIKAAT zorswoude Alida Blom naar Uithoorn Adrianus G. Luyben naar Rijnzater- woude Adriana Noderloff naar Leiden. Geboren: Johannes Maria z. v. G. H. W. Vreeswijk en O. M. Vergeer Ali da d. v. J. wn Egmond on H. van Rende- raat Kouter z. v. G. Rijlaarsdam en J. Lekkcrk erker Jolianna Margaretha d. v. N. Hei kamp cn A. van Harten Margaretha Johanna d. v. N. Hcikamp en A. van Harten Johanna Maria d. v. J. H. van der Snoek en M. Spockenbach Arie z. v. J. J. Groenendijk cn F. Bijl. Pe trus Johannes Theodorus z. v. J. L. van lias tel aar en M. 0. Schrama. Gehuwd: Gerrit Demoet 27 j. en Neeltje van Heijningcn 23 j. Aart Si mons 49 cn Jaooba van Vliet 41 j. Overleden: Maart je van Tol 35 j. echtgenoot© van Lecndert Bruines. WOERDEN. Seriewedstrijden V. E. P. Aa. Zondag komen voor de finales in 'fc veld voor: Afd 3: UNIO I (Oudewater)—ESTV I (Bodegraven). Afd. 2: VEP IIAlphen- »che Boy* I. Afd. 3: VEP I—MSV I (Mont- foort). Do laatste wedstrijd belooft er een te worden van de goede soort, gezien 't spel, dat beide ploegen in do serie wedstrijden gedemonstreerd, maar niet in 't minst om dat het is WoerdenMontfoort, d.w.z. 'n stevige, pittige wedstrijd. Twee VEP-elf- tallen zullen dus 'n greep doen naar do twee prachtige bekers, die in de etalage van den heer Groen zijn uitgestald, ter wijl 't 3de elftal door haar overwinning in de vorliezorsronde beslag legde op 'n der de prijs. De wedstrijden vangen reep. aan 12 m, 1.45 u en 3.30 u. Polowedstrijden Forel. Gisteravond hadden in de zweminrichting Plantsoen 2 ontmoetingen plaats. Forel II moest in n zoor eenzijdige wedstrijd met liefst 60 de meerderheid van Zwemlust IV uit Utrecht erkennen. Dc gasten beschikten over 'n paar zeer snelle zwemmers, die ook de ball»©handeling en kunst van schieten terdege machtig waren. Vooral de snelle midvoor liet zioh niet onbetuigd en scoorde er lustig op los. De enkele kansen, die Fo rel wist to scheppen gingen door slecht schieten verloren. De 2d© p^'j Forel I— Zwemlust II «as heel wat spannender. Vooral in 't begin ging 't er verbazend snol naartoe en ontstonden er nan woers- zijden gevaarlijko momenten. Arie van Vliet heeft al spoedig mot 'n zuiver schot Buocoi. Uit 'n vrije worp krijgt de links buiten der gasten de bal terug on kan go- inakkolijk doelpunten (1—1). De keeper van Zwemlust krijgt dan 'n paar benauwde oogenblikken. Hij verricht 2 fraaie isafes, maar moot zwichten voor 'n fanatiek sehot van Koes van Vliet. Rust gaat in met 21 voor Forel. Vlak na rust zwemt de linksbuiten der bcz.ookers zich, na 'n vrije worp voor zich genomen te hobl>cn, prach tig los en scoort van dichtbij. Zijn doelpunt wordt niet toegekend daar hij do bal zelf goepoold hod na do vrije worp. Ari© van Vliet doet kort hierna, 't zelfde. Ook zijn doelpunt wordt geannuleerd. De koeper der gasten houdt kort achtereen drie har- do schoten, maar wordt da-n door Oskam, die opvalt door z'n snel zwommen, listig gepasseerd. Met dozen stand, 31, komt t einde van deze mooie wedstrijd. Forel was steeds iets sterker. Door deze over winning hebben zij zich op de bovenst© plaats gehandhaafd, 't Hangt nu maar van Zwemlust III af, dat nog 2 wedstrijden moet spelen, of zij dc kampioensvlag kun nen hijschen. „Hou je Hoed, lieveling, cn loop geet verkoudheid op, ik ga hulp halen. Seem intusschcn een hoeullablet, dot ik je zat geven."

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7