I een glaasje ihuis.. VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1933 INBRAAK IN EEN KERK TE AMSTERDAM. DE DADER GEARRESTEERD. Gisteravond omstreeks middernacht kwam de rector van de Paters Redempto risten der Onze Lieve Vrouwe Kerk aan de Keizersgracht te Amsterdam, vergezeld ■van zijn hond in de kerk. Hij trof daar een man aan, die bezig' was de offerblokken te ledigen. Onmiddellijk ging de pater tot daden over. Hij greep den man va&t, dio zich hevig verzette en een mes trok. De pater was echter allerminst bevreesd en wist den indringer in bedwang te hou den, met behulp van zijn herdershond. Op deze wijze dwong hij den man mee to gaan naar de pastorie naast de kerk. Ter wijl de afgerichte hond zorgdroeg, dat do ■Mn niet kon ontsnappen, belde de pater politie op. Deze verscheen spoedig en Wam den arrestant van den kordaten gees telijke over. Bij onderzoek is gebleken, dat men te doen had met een Duitsehen uit geweken communist. Op hem is een adres gevonden van een communistische organi satie, ge\estigd in de Spuistraat te Am sterdam. De man is ingesloten in het bu reau Raampoort. NOORSCH HOUT AANGSPOELD. Bedrijvigheid in de haven. Ter hoogte van Seinpost te Sehevenin- gen spoelde gisteren een groote partij ge zaagd hout uit zee aan. Tal van schokkers verlieten de haven om met eon volle la ding geborgen hout terug te komen. Het Ihout is vermoedelijk afkomstig van den deklast van een Noorsche houtboot, die in den laats ten storm averij heeft gekre gen. De aanvoer van het aangespoelde hout veioorzaakte aan do Scheveningsche vis- schershaven een ongewone bedrijvigheid. Onder leiding van den directeur van den havendienst, den heer Smit, is het hout ge lost en naar de opslagplaats van den strandvonder gebracht. EEN KINDERRIJK GEZIN. Het derde trouwboekje. De heer G. v. d. Rijt, wonend© in Kol dert, gemeente Udon, deed gasteren ter secretarie der gemeente Den Bosch aan gifte van de geboorte van zijn 25ste kind. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SPORT DE INTERNATIONALE ALPENRIT DE HOLLAiNlDSCHE DEEOLBMEES. Me ra no, 30 Juli. Wegens mogelijke grensmoeilijkheden tuBschen Duitschland en Oostenrijk is de start van den internationalen Alpenrit van München naar Merano verplaatst. (Een symbool van het internationalisme in de SportAlsof men verhuisde om den hoek van de volgende straat). 'De meeste deelnemers hebben deze ver andering met blijdschap begroot, want. nu kunnen zij bij de voorbereidende werk zaamheden alle voordeelen genieten eener Italiaansche organisatie, die zooals steeds voorbeeldig is. Merano is vol buitenlandsche automobi listen, deelnemers aan den grooten jaarlijk- schen Alpenwedstrijd, dio ieder jaar steeds meer belangstelling trekt. Dit jaar staat 135 rijders uit 10 verschillende janden in geschreven; hot kleine Holland met zijn elf deelnemers komt op de vierde plaats na Engeland met 53, Duitschland met 35 en Frankrijk met 16 deelnemers. De Holland- scho deelnemers zijn Jacob dc Beer (D.K. W.), Staal (Bugatti), Schado (Wolseley), van Marken (Talbot), terwijl de 7 overige Hollanders, Dr. Woys, Jac. v. d. Meulen, van Beek Calkoen, Van Abbe, Wieleinans, dr. Sprenger van Eyk en Went alle zeven Fordwagens berijden. De drie laatste rij ders vormen tezamen het Wielemans Ford team, het eenige Nederlandsche team, dat ingeschreven is, en dat onder leiding staat van dr. Sprenger van Eyk. Vergeleken bij de vorige jaren zijn de reglementen waaronder de Alpenrit dit maal verreden wordt, ontzaggelijk ver zwaard, zoozeer zelfs, dat de algemeeno verwachting is, dat er maar uiterst weinig uitverkorenen zullen wezen, in staat om een Alpen Cup (de hoofdprijs voor een team) of een gletscher Cup (de hoofdprijs voor een individueel rijder) te winnen. De vereischte gemiddelden in de gecontroleer de bergstukken vooral zijn fantastisch op geschroefd. Wamieer men, om een voor beeld te geven, bedenkt, dat het wereld record op den Stelvio op naam van Hans von Stuck staat, die hier een gemiddelde maakte van 54 K.M. per uur met een 7 liter Mercedes racewagen met compressor, en van de deelnemers op hunne gewone stan daard toermachines, waarmedo zij 5 dagen lang door de bergen moeten jakkeren, een gemiddelde van 45 K.M. per uur wordt ver langd, dan begrijpt men hoevele strafpun- ten reeds zullen vallen op deze gecontro leerde bergstukken alleen. Want het regle ment schrijft voor, dat de deelnemende machines uitsluitend standaard toermachi nes zijn, zooals zij voor het publiek ver krijgbaar zijn. Veel Alpencups en veel gletscheroups zullen er dit jaar dus stellig niet uitgereikt worden, maar de deelnemers troosten zich met de gedachte, dat de eer voor wien het haalt des te grooter is en een onweerspre kelijk bewijs zal vormen voor de rijkunst van den bestuurder en de buitengewone betrouwbaarheid van dc machine. Dit staat nu reeds van te voren vast. De deelname aan een wedstrijd als de in ternationale Alpenrit eischt een zorgvul dige voorbereiding, vooral voor de teams, voor welke het falen van een der teamgc- nooten zijn schaduw werpt over dc presta ties der beide andere rijders. Merkwaardig is het hier in Merano te constateeren op welke wijze de automobiel clubs der verschillende landen hare natio nale deelnemers verzorgen. De 35 Duit- schers werken en masse, zij dragen allen hetzelfde costuum, een lange witte jas met rooden baret; men ziet ze overal verschij nen, zoo is het Campo Aporliro, waar de machines ingeleverd worden, leeg van Ger manen en een oogenblik daarna verschijnt een lange colonne wagens, hoort men plot seling overal Duitsch spreken en ziet men overal de witte jassen en roode baretten. De Britten werken oogenschijnlijk meer individueel, maar de samenhang tusschen het Engelsche gezelschap is minstens even groot. Een afgevaardigde van de Royal Automobile Club, de bekende kolonel Lind say Lloyd, heeft de verzorging van alle Britsche rijders op zich genomen. Allo vra gen die een der Engelschen tot het Comité te richten heeft, geschieden door zijne be middeling, hij is van alles op de hoogte, hij zorgt voor alles, maar laat verder ieder Engelsch deelnemers geheel vrij in zijn doen of laten. Een groote camion zorgt gedurende den wedstrijd, die in 5 etappen door Italië, Zwitserland en Frankrijk loopt, voor het vervoer der bagage van alle Engelsche deel nemers. Het is een in perfectie doorgevoerd systeem van gedecentraliseerde concentra tie. De Fransche deelnemers staan ietïer op zichzelf. Zij kennen elkaar ternauwernoods. Ook de Hollandschc deelnemers werken, met uitzondering natuurlijk van het Wie- lcman's team, geheel individueel. Waar er echter het toeval wil dat van de elf Hol landers er zeven op Fordwagens rijden, lijkt hot alsof ook het Hollandsche gezelschap één compact geheel uitmaakt. De oorzaak hiervan ligt in de bekende Ford Service, die bij een dergelijken wedstrijd buitenge woon aan den dag treedt. Dc Forddealer uit Bolzano was met vijf mechaniciens aanwezig vóór den start. Alle wagens werden gewasschen, gesmeerd, de olie is ververscht en alle moeren, bouten, schroeven, enz. zijn met de uitersto nauw keurigheid nagegaan. Tot zelfs de spanning der banden werd bij iederen wagen gecon troleerd, de bestuurders hebben niets te doen gehad, dan uit te rusten en zich voor te bereiden voor de zware dagen, die ko men zullen. Mr. P. H. L. Lamberts Hurreibrinck. PAARDENSPORT DE RUITERFEESTEN IN HET STADION. Belangrijke inschrijvingen. Medailles van de Koningin en de Koningin-Moeder. Men is druk in de weer om voor het groote internationale ruiterfeest, dat Za terdag en Zondag te Amsterdam in het Stadion gehouden zal worden, alles in ge reedheid te hrengen. Vooral het plaatsen der bindernissen voor het sprinconcours. dat op beide dagen het hoofdnummer van het programma zal zijn, vereischt veel zorg en voorbereiding en op het midden terrein is er gedurende de Laatste dageu hard gewerkt. Het Stadion heeft een gamsch ander aanzien verkregen en Zater dag en Zondag zal men er zich terug wa nen in den Olympischen tijd toen het rui- tertournooi zulk een waardig besluit der Spelen vormde en zoo'n onvergetelijken in druk bij het publiek achterliet. De eerste deelnemers uit het buitenland zijn inmiddels reeds in de hoofdstad aan gekomen. De paarden zijn ondergebracht in de Oranje-Nassaukazerne en toever trouwd aan de goede zorgen van den heer Iloken, eersten luitenant der Bereden Mi litaire Politie. Op de inschrijvingslijsten prijken be roemde namen uit. de wereld van de paar densport. als Pabud de Mortanges, van der Voort van Zyp, Van Hezewijk, Bult man, Marv Lungen, Mej. Pauptit, Pasman en vele anderen, wier namen voor het wel slagen van dit groote concours hippique alle waarborg bieden. Voor de liefhebbers ran de ruitersport zal er veel interessants te zien zijn. Voor het z.g. gelukspringen, het springconcours van Zaterdag, staan niet minder dan een zestigtal paarden reeds ingeschreven. Ook de landenwedstrijd NederlandDuitsch- vindt den eersten dag plaats. Daarbij zai de gehoorzaamhpidsproef, waarbij de paar den moeten toonen niet verschrikt te wor den door kopermuziek of pistoolschoten een voor het publiek zeer aantrekkelijk element vormen. Ook zulen de Amsterdam mers onze vroegere stadgenoote mejuf frouw Mary Lungen. de amazone, die in de wedstrijden voor het schoonste rijpaard zoo vele successen op haar naam wist te brengen, weer eens kunnen bewonderen. Verder heeft de heer Bultman nog toege zegd met zijn mailcoaoh te rijden, zoodat ook deze popuaire figuur van onze Ne derlandsche paardensport in het Stadion niet zal ontbreken. Door H. M. de Konin gin en door H. M. de Koningin-Moeder zijn voor een tweetal prijswinners in de Am- sterdamsche ruitorwedstrijden medailles beschikbaar gesteld. De zilveren wisselbeker van het centraal comité voor concoursen hippique in Ne derland. welke thans in het bezit is vqn den eersten luitenat W. Kist, zal bij den geschiktheidsproef door dezen worden verdedigd. Voorloopig hebben zich voor dezen wedstrijd uitsluitend nationale deelnemers opgegeven, hoewel de kans na tuurlijk niet uitgesloten is, dat ook buiten landsche concurrenten nog zullen trach ten den beker te veroveren. De beslissings wedstrijden en het springconcours vinden Zaterdagmiddag en Zondagmiddag reps, om 2.30 en om 2 aanvangend plaats. De Belgische equipe, die Zaterdag en Zondag bij het groote ruiterfeest in het Stadion hun land zullen vertegenwoordi gen, bestaat uit: Ritmeester Hiconne, Ritmeester de Menton en Luitenant de Le- liennc. De Belgen komen met. zes paarden, die Vrijdagavond te Amsterdam zullen arri- VOO P veeren. Z. K. H. Prins Hendrik heeft ter gelegenheid van het Amsterdamsche Con cours Hippique een zilveren medaille ter beschikking gesteld. LAWN-TENNIS WEDSTRIJDEN VAN R. A. P. Op Maandag 28 en Dinsdag 29 Aug. en voorts op Vrijdag 1 en Zaterdag 2 Sept. a.s. zullen door de tennisclub „R. Al P." te Alphen aan den Rijn voor ieder open tenniswedstrijden worden gehouden. Ge speeld zullen worden dames enkel-, hoe ren enkel-, gemengd dubbel- en hoeren dubbel partijen. De wedstrijden zullen worden gespeeld op de baan van hotel „Toor" aan de Stationsstraat alhier. De inschrijving is opengesteld tot Zaterdag 19 Aug. a.s. Benevens verschillende me dailles en kunstvoorwerpen zijn inmiddels door hotel „Toor" en de firma P. J. Cou- vee twee eerste prijzen beschikbaar ge steld. WIELRENNEN DE DEELNEMERS AAN DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. De lijst van deelnemers aan de wereld kampioenschappen te Parijs luidt als volgt: Sprinters. Beroepsrenners. België: Sohe- rens, Arlet. Denemarken: Falck Hansen. Duitschland: Richter, Engel, Steffes. En geland: Cozens. Frankrijk: Miohard, Gé- rardin, Fauoheux, Ohapalain. Italië: Mar- tinetti, Bergamini, Malatesta, Linari. Lu xemburg: Majaius. Nederl.: P. Moes kops, G. Leene, Van den Heuvel, Sliphorst. Polen: Szamota. Zwitserland: Richli, Din- kelkamp. Sprinters. Amateurs. België: Godefroid, Thomas. Denemarken: Anker Meyer An- dersen, R. Andersen. Engeland: Horn, Stubbs, Ear. Frankrijk: Rampelberg, Ohail- lot, Perrin, Ulrich. Hongarije: Nemebh. Italië: Mozzo, Benedettto, Rosi, Bamba- j giofct-i. Luxemburg: Becker. Nederl.: i Van Egmond, B. Leene, Van der Linden, i B. van Dijk, Oostenrijk: Dusika, Scheffer. j Zwitserland: Vegelin, Walter, Muller. Renners achter mot-oren. België: Wyns- dau, Thollenbeeok, Linart. Duitschland: j j Metze, Möller, Sa wadi. Engeland: Grant. Frankrijk: Lacquehay, Paillard, Grassin. Italië: Giorget-ti. Bresciani. Nederl.: De Graaf, Van der Wulp, Zwitserland: Suter, Gilgen, Lauppi. Wegrenners (beroepsrenners). België: Hamerlynck, Schepers, Loncke, Daniëls, j Frankrijk: Lapébie, Ma-gne, Chocque, Spei- oher. Hongarije: Gondy. Italië: Binda, I Guerra, Bovet, Bertoni. Luxemburg: j Frantz, Mulder Krauss. Oostenrijk: Bulla, j Thallinger. Nederl.; Van Oers, Valen- tijn. Braspenning, Van der Ruit. Spanje: IEzquerra, Escuriebfc, Canardo, Nicola u. Zwitserland: Antenen, Alb. Buchi, Bula, Blattmann. Wegrenners (amateurs): België: Lowa- i gie, Van de Steen, Helsen, Poffe. Duitsch land: Scheller. Engeland: Southall, Salt, Stallard, Harborg. Frankrijk: Debenne, Desforges, Jacquelin, Durin. Hongarije: Orscon, Not-as, Mady. Italië: Cimatti, Me al li, Vioki, Merlini. Luxemburg: J. en A. Mersoh, Schneider. Nederl.: Reijnen. Oostenrijk: Augusti. Zwitserland: Stett- ler, Egli, Martin, Saladin. Leidsche Ren- en Tourver. „Swift". Gisteravond werd er een afvalwedstrijd over 30 K.M. gehouden, waarin 12 renners deelnamen. Het was een mooie strijd, die gegeven werd door J. Riethoven, Paats en R. Riethoven. Deze liepen direct al een K.M. uit en behielden die voorsprong tot het' einde. Toen liep J. Riethoven nog vierhonderd meter uit op R Riethoven, die tweede werd op de hielen gevolgd door C. Paats. 4 was C. Vink. De verdere uitslag luidt: 5. Th. de Roo de, 6. Strijk 7. Bakker, 8. Schuller, 9. Ca- pa&n. 10. Gros. 11. J. Riethoven Jr., 12. Hendriks (pech). Na de afvalwedstrijd werd er een ach- tervoljgingswedstrijd verreden tusschen twee koppels, welke gewonnen werd door het koppel C. Vink, Schuller en J. Rietho- van Azn., 2e werd de Roode, Kapaan en Gros op 20 M. Zondag worden de Ka-paan-prijzen ver reden, 25 K.M. klassement, start 9 uur. Zaterdagavond zullen de renners J. Riethoven, J. Verschoor en D. Ramp te Gouda starten. DE NON-STOP-RIT VAN WALTER RüTT. Walter Rütt is op zijn non-stoprit van 1000 K.M. Woensdagavond om 9 uur te Hamburg aangekomen en om kwart voor elf weer naar Frankfurt vertrokken. ATHLETIEK LEIDSCHE ATHLETIEK-KRING. Het programma der groote propaganda- athletiek-wedstrijden, die op Zaterdag 12 en Zondag 13 Aug. a.s. door de L. A. K. worden georganiseerd, luidt als volgt: Zaterdag 12 Aug. (aanvang 4 uur): A. Jongens Junioren tot en met 15 jaar: 1. 60 m. hardloopen; 2. 4 x 60 m. estafette; 3. hoogspringen. B. Jongens Junioren 16 en 17 jaar: 4. 80 m. hardloopen; 5. 320 m. hardloopen; 6. 4 x 80 m. estafette; 7. hoogspringen. O. Meisjes Junioren tot en met 15 jaar: 8. 60 m. hardloopen; 9. 4 x 60 m. estafette; 10. hoogspringen. D. Meisjes Junioren 16 en 17 jaar: 11. 80 m. hardloopen; 12. 4 x 80 m. estafette; 13. hoogspringen. E. Dame-s (niet-afchleten): 14. 100 m. hardloopen; 15. 4 x 100 m. estafette; 16. hoogspringen17. balwerpen (balverwer- pen). G. Heeren (voetballers, Gymnasten, zwemmers, korfballers enz.): 18. 100 m. hardloopen; 19. 400 m. hardloopen; 20. 1500 m. hardloopen; 21. 4 x 100 m. esta fette; 21a. 800400—200—200 olymp. est. Zondag 13 Aug. (Aanvang 2 uur): H. Jongens Junioren tot en met 15 j.: 22. 60 m. hardloopen; 23. 4 x 60 m. esta fette 24. hoogspringen. J. Jongens Junioren 16 en 17 jaar: 25. 80 m. hardloopen; 26. 320 m. hardloopen; 27. 4 x 80 m. estafette; 28. hoogspringen. K. Meisjes Junioren tot en met 15 jaar: 29. 60 m. hardloopen; 30. 4 x 60 m. esta fette; 31. hoogspringen. L. Meisjes Junioren 16 en 17 jaar: 32. 80 m. hardloopen33. 4 x 80 m. estafette; 34. hoogspringen. M. Dames (niet-Athleten): 35. 100 m. hardloopen; 36. 4 x 100 m. estafette; 37. hoogspringen; 38. balwerpen. N. Heeren (voetballers, gymnasten, zwemmers, korfballers, enz.): 39. 100 m. hardloopen; 40. 400 m. hardloopen; 41. 1500 m. hardloopen; 42. 4 x 100 m. esta fette. Om het kampioenschap van Leiden en omstreken. (Alléén voor Z. H. A. B.-leden): P. Dames: 100 m. hardloopen; 4 x 100 m. estafette; hoogspringen; speerwerpen. R. Heeren: 100 m. hardloopen; 400 m. hardloopen; 1500* m. hardloopen; 3000 m. hardloopen; hoogspringen, speerwerpen; kogelstooten. Olymp. estafette: 800100—200—200. 4 x 100 m. estafette*. De inschrijving sluit uiterlijk A 7 Augustus, 10 uur 's avonds. LUCHTVAART BALBO'S VLIEGTUIGEN IN GEVAAR. Storm aan de kust van New FOundlarid. Aan de kusten van New Foundland woe den twee cyclonen, welke hevige stormen en rukwinden veroorzaken. Het water in de haven van Shoal Harbour is zoozeer in beroering, dat men vreest, dat de vlieg tuigen van het eskader Balbo daar niet meer veilig zijn. De weersgesteldheden schijnen geen en kel uitzicht te geven op de mogelijkheid om voor Zaterdagmorgen te starten voor den tooht over den Atlantische Oceaan tiaar de Iersche kust. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Crisisbazar. De netto opbrengst der gehouden bazar met theeschenkerij, geor ganiseerd ten bate van de kas van het plaatselijk crisiscomité heeft de 2000. juist overschreden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Of het waar is weten we niet, doch sommige tuinders beweerden, dat er dagen waren dat de lucht rood zag van de peen. Deze flinke aanvoer was wel voor een groot deel te danken aan de rede lijke prijs, sommige dagen zelfs beste te noemen. De uitkomst van dit product is over het algemeen zeer goed. Met de vroe ge aardappelen was er wel iets beterschap te bespeuren doch het was toch nog niets gedaan. Het zal wel niets worden ooi Evenzoo met de late aardappelen. Hierui is de uitkomst nog slechter omreden nif- hiervoor is aangewezen op één produo. terwijl op het land waarop vroege aard. appelen stonden, nog een artikel als na. vrucht kan geoogst worden. Met bloemkool liep het iets beter. Als we nu maar Ta* koel weer houden, anders loopt het on^. twijfeld ook hiermede de verkeerde kant uit. De totaalomzet is ongeveer 10% laget dan in het zomerseizoen van 1932. LISSE. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge. meente hebben aan den Kerkeraad van de Geref. Kerk, alhier, vergunning ver- leend tot het bouwen van een nieuw kerk- gebouw op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. No. 2335, ge- legen langs den z.g. Gravenweg. Besmettelijke veeziekten. Binnen deze gemeente zijn wederom onder 2 stapels de besmettelijke veeziekte, mond en klauwzeer, geconstateerd en wel den veehouder J. P. Roteveel en de boer- derij behoorende bij „Huize Pius". Geboren: Gerradina Maria d. van A. J. Schrama en G. M. van Stein. Simon 7. van G. van der Zon en H. P. Heen», kerk. Carohis Jacobus z. H van Don gen en C. Ohr. van Bakel. Nicolaas Jo hannes z. van G. A. de Kuyper en D. C. Rooijen. Ondertrouwd: Adriamis Jacobu» van Rooijen 31 j. met Karoline Look 27 j, te Heemstede. Getrouwd: H. C. Koek met G. C. J. van Dijk te Noord w ijkerhout. Gevestigd: J. J. P. van Riek Hillegom. A. C. van den Hoorn uit Al phen aan den Rijn. F. de Jong uit sterdam. G. van Heusden uit Haarlem. A. H. Hoogkamer uit Haarlemmer meer. C. H. van den Bosch uit Noord- wij kerhout. Vertrokken: C. M. Verdoorn naar Oegstgeest. J. Buurman naar Haarlem mermeer. 0. C. de Ridder naar Zoeter- woude. H. L. Rijnveld en gezin naar Haarlem. P. C. Augustinus naar Haar lem. P. Gropp© naar Hillegom. RIJNSBURG. Tuinbouw. Met de vroege aardappe len raakt het gelukkig weer ten einde. Kleine partijtjes worden aangeboden die van 0.20 tot 0.30 per kist van 25 K.G. opbrengen. Een gedeelte hiervan draaide ook nog door omreden deze den minimum prijs van 0.20 per kist niet kunnen halen. Nog nooit is de uitkomst zoo bedroevend slecht geweest. Thans komen de Eigenhei mers afzebten, alhoewel ook nog maar in matigen aanvoer. Ook hiervan lokt de prijs niet tot haast maken, ze varieeren van 0.30 tot 0.50 per kist. Bloemkool wordt zeer matig aangevoerd; de prijs was de laatste dagen van 8.40 bot 9.20 per 100 in 1ste kwaliteit. Gevestigd: J. Heemskerk van Noordwijkerhout. P. A. Bruring van Kat wijk. W. Zintel van Hazerswoude. A. v. Egmond van Enschede. A. Tammel van Almelo. F. H. Spruit van Amster- dam. Tr. v. d. Meij van Den Helder. Vertrokken: Catharina de Mooy naar Katwijk. W. Passchier naar Eind hoven. WILT U IETS WETEN? Vraag: Mijn groene asperdistraplan- ten krijgen gele en roestige bladeren. Wat te doen? Antwoord Gele bladeren afsnij den, en de plant wat verdunde koemest geven, gele en roestige punten aan de bla deren vindt veelal zijn oorzaak in onoor deelkundig water geven, dan te veel, en dan te weinig. Bedoelde plant behoeft geen extra verzorging, en maakt wel eens bonte bladeren, iets wat de plant niet ontsiert. Vraag Hoe lang moet ik een opna me met een fototoestel belichten van wol ken. zee, rivier en plassen. Met een ge voelige plaat a 1300 H. en D. en een Dia fragma van 11. Antwoord Belichtingstijd voor mo ment platen en films gevoelig voor oran je, geel en groen tot 19 gr. Sch. Diafrag ma 11 tot 12. Bij zonnig weer. Wolken 1/55 1/50 see.; zee 1/401/25 sec. Rivier 1/25 1/10 sec.; Plassen 1/351/20 sec. Het spreekt vanzelf, dat naarmate het weer donkerder is, langer belicht moet worden. DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRUISJE. 143. De menschen in het luchtschip ke ken raar op, toen de struisvogel opeens aan hun venster verscheen. Een van boog zich uit het raam en nam het aange boden briefje aan, nieuwsgierig wat daar wel in zou staan. 144. Toen ze lazen, dat er op een eiland tnenschen zaten, was er plotseling een groote opgewondenheid. Iedereen hing uit het raam, zoover ie kon en het scheelda* niet veel of er waren ongelukken gebeurd.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10