Effectenkoersen DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 STADSNIEUWS STUDIE- EN DEBATINGCLUB „ST. PETRUS CANISIUS". Naar de Kruisvaarders van St. Jan. Zondag 30 Juli 1.1. hield onze Studieclub een zeer goed geslaagde excursie naar de Kruisvaarders van St. Jan te Rijswijk. De belangstelling was niet bijzonder groot, maar de opgewekte stemming, wel ke er gedurende de tocht heerschte onder vond hiervan geen nadeel. Het mooie zo merweer droeg dan ook veel bij tot een aangename verpoozing, en eenige prettige uurtjes werden dan ook doorgebracht. De excursie is in alle opzichten ge slaagd en de deelnemers zien dan ook met verlangen uit naar de volgende op Zondag 20 Aug. naar Sassenheim. Deelnemers geeft u vroegtijdig op en werkt allen mede tot een groote deel name. R. K. KAPPERSBOND „ST. COSMOS". Propagandavond. De voorzitter opende de vergadering met den Ohr. groet en heette alle aanwe zigen hartelijk welkom vooral den spre ker, den heer van Zorn en den weleerw. Pater C. Buschman. Spr. gaf hierna hot woord aan den heer v. Zorn die het on derwerp vacantie behandelde. De vacan- tie, aldus spr. is voor ons een dringende behoefte zeker, ook een cultureel goed, wat spr. in verband met den toestand van het bedrijf nader uiteenzette. Wij hebben al zoo dikwijls de noodklok geluid maar laat het niet de doodsklok zijn. De slechte toestand is gekomen door de overvloeiing van de arbeidsmarkt. Dit moeten wij zien te voorkomen door een permanente sa menwerking met de andere organisaties. Wij moeten het ongebreideld vestigen van patroons en uitsluiting uit het bedrijf voor nieuwe leerlingen tegengaan. De kappers bedienden moeten hebben een oontraot, waarin hun positie gewaarborgd is met een loon, gebaseerd op hun prestatie. Wij vragen geen overdreven dingen, maar ons verlangen is een redelijk loon. Onze offers van tijd, geld en organisatie zullen den toestand in ons bedrijf kunnen verbeteren. Ka do rondvraag traden allo ongeorga niseerde aanwezigen toe tot den bond. !>e voorzitter dankte den spreker voor z jn heldere uiteenzetting en sloot de bijeen komst met den Chr. groet. Zij die dezen avond verhinderd waren, kunnen zich als lid opgeven of inlichtin gen verkrijgen bij den secretaris W. de Mooij, Bakkersteeg 22, Leiden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g5034. Het Centraal Mid denstandshuis (f.) Leiden, Hooge Bijndijk 109. Hoofdz.: 's-Gravenhage, Parkstraat 87. Informatie-, incasso- en adviesbureau. Uittr. Proc. (beh. fil.)Th. J. van der Heyden, Leiden. Nieuwe inschrijv i n g: 6232. „De Vergulde WagenAlphen aan den Rijn, Raadhuisstraat 244. Hotel-oafé-restaurant. E.F. 0. Fabor, Alphen aan den Rijn. Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Dinsdag j.l. was het weer de traditao- neele uitgaansdag voor de kinderen van „Eensgezindheid". Aangezien de vereeniging dit jaar 10 jaar bestaat was er aan dezen dag meer zorgen gewijd dan andere jaren. 's Morgens 6 uur begon de reveille, door 2 trompetten, met regen, wind en koude, voorwaar geen goed begin; maar aangezien het weer de vereeniging elk jaar goedgezind ie, heeft het bestuur het er maar op gewaagd hetgeen bleek goed gezien te zijn, want later knapte het weer op en is den geheelen dag goed gebleven. 's Morgens 8 uur vertrok de stoet, voor afgegaan door de muziek van de Leidsche Politie, onder knappe buitjes, met het vaandel voorop en de noodige vlaggen, naar de N.Z.H.T. om vandaar om plm. 9 uur naar Groenendaal te vertrekken. Het aantal kinderen bedroeg plm. 250, terwijl er nog plm. 100 volwassenen mee gingen, behalve de geleidsters en gelei ders. Den geheelen dag zijn de kinderen ge zellig bezig gehouden door do leidsters en leiders met allerhande spelletjes cn go- tracteerd op krentebollen, limonade, melk, ohocolade enz. wat vanzelf erg in de geest der kinderen viel. Ter afwisseling was de heer v. Gerven, uit Den Haag, aanwezig met zijn poppen- bast, die de kinderen (en de grooten) nog een paar uur aangenaam heeft bezig ge houden met goochelen en vertooning van een paar sprookjes gespeeld door zijn poppen. Op het terrein was ook aanwezig do E.H.B.O., die, gelukkig, maar weinig dienst behoefde te doen. Een woord van dank aan die vereeniging is hier zeker op zijn plaats. Te ongeveer 5.30 uur was het weer aan treden in de groepen en trok men weer in optocht naar de tram om weer hui» toe te gaan. Een kinderclubje, dat zich gevormd heeft om 31 Augustus 's morgens in de buurt eenige liederen te zingen, heeft zioh, onderweg en op Groenendaal, onder de eminente leiding van den heer G. Mul der, nog laten hooren, hetgeen telkens een luid applaus uitlokte. Na de gezellige rit arriveerde men ruim 7 uur weer te Leiden, waar het muziek gezelschap van T. en D. aanwezig was, om de stoet, voorafgegaan en begeleid door een escorte nieuwsgierigen, weer naar het woningcomplex te geleiden waar men ongeveer 8.15 uur aankwam en de kinderen door do ouders begroet werden. Het feest Groenendaal is weer schitte rend geslaagd dank zij het wakkere be stuur en de dames en heeren, die zich vrij- De zeven vermiste hengelaars verdronken. HOE DE AUTO GEVONDEN WERD. Vreeselijk was de ontknooping van het drama met de zeven verdwenen Amster dammers, die in den nacht van 31 Juli op 1 Augustus van uit Amsterdam in de richting Andijk met een zeapersoons ge sloten auto waren vertrokken om te gaan visschen.. In den afgeloopen nacht is de auto, zoo als wij reeds meldden (zie Gem. Ber.), te Purmerend uit het Noord-Hollandsch Ka naal opgehaald. De lijken van do zeven ongelukkigcn bevonden zioh nog in den wagen. Omtrent het vinden van den wagen kun nen wij nog het volgende mededeelen: Te ongeveer half twaalf ontdekte de agent Binken uit Purmerend oliesporon op den walkant van los- en laadplaats van de Kanaal6chans. Daar hij bekend was met de vermissing van de zevon Amster dammers en er overdag reeds in het Ka naal op verschillende plaatsen was ge dregd, trokken deze oliesporen en sporen van autobanden op 'deze plaats onmiddel lijk zijn aandacht. Met een stok voelde hij in het water en tot zijn grooten schrik roerde hij daar een voorwerp aan, dat de vorm had van een autowiel. Onmiddellijk waarschuwde hij zijn superieur, den in specteur van politie Hitbrink, die spoedig ter plaatse verscheen. Het onderzoek werd voortgezet en men kwam tot de ont dekking, dat even onder de waterspiegel de auto, een gToote zespersoons Hupmo- bile met vier portieren lag. De auto lag op zijn kant met de radiator naar den wal. Een kraan wagen van den heer Jorri te- ma werd ontboden en onmiddellijk begon de gemeentepolitie, geholpen door perso neel van den kraan wagen en eenige bur gers met het lichtingswerk. Het was toen ruim twaalf uur. Te ongeveer kwart voor drie was het hijschen zoover gevorderd, dat de wagen geheel boven water uitstak, rustende tegen de beschoeiing. De aan blik was vreeselijk. De voorruit van de auto was ingeslagen en een boon van .een persoon, die naast den chauffeur zat, stak naar buiten. De beide ruiten aan de lin- willig beschikbaar stelden als leidster en leider. Veel heeft het bestuur nog op zijn pro gram staan, ö.a. a.s. Zaterdag weer een boottooht voor kinderen boven 6 jaar en Woensdag 9 Aug. een poppenkast-ver tooning voor de kleintjes onder de 6 jaar, enz. enz. Mogen al deze feestjes even goed sla gen als de dag van Dinsdag, dan is het bestuur ruimschoots tevreden. Door de vereeniging „Motordienst Lei den" is gisteren onderstaand telegram ver zonden aan H. M. de Koningin Moeder te Soes td ijk: De vereeniging van leden van het Vrij willig Landstormkorps „Motordienst" Lei den, biedt uwe Majesteit ter gelegenheid der herdenking van uwe Hoogstderzelver 75sten geboortedag hare eerbiedige geluk- wenschen aan. Zij hoopt, dat het Gode behagen moge, Uwe Majesteit nog lang te sparen en be tuigt tevens hare onwankelbare trouw en aanhankelijkheid aan het Huis van Oranje E. RAAMS, Voorzitter. Q. BLEYS, Secretaris. Voor het examen handteekenen l.o. slaagde te Den Haag de heer J. J. den Holder^ alhier. Te Den Haag slaagde voor het examen Nijverheidsonderwijs akte NJ, de heer K M. van Buffelen, alhier. Voor het examen boekhouden M. O. slaagde te Den Haag de heer J. Boersma, alhier. LAATSTE BERICHTEN AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Eén doode, drie gewonden. Hedenmorgen omstreeks 6 uur is op den Rijkstsraatweg MoerdijkZeven bcrgsche- hoek bij het maken van een bocht een luxe auto over den kop geslagen. De auto kwam terecht in den tuin van de weduwe Kou ters. De chauffeur, de 26-jarige 8. Suyle- kom uit Raamsdonksveer werd dood onder de auto vandaan gehaald. Drie inzittende heeren bleken, toen zij uit de auto waren gehaald, min of meer ernstig gewond te zijn. Zij zijn naar do marechaussee-kazer ne vervoerd. Nader wordt nog gemeld: Omtrent het ernstig auto-ongeval dat hedenmorgen om kwart over zes op den Rijksstraatweg Moerdijk—Zevenbergsche- hoek, waarbij de 26-jarige heer Van Suy- lekom" uit Raamsdonksveer werd gedood, heeft plaats gehad, vernemen wij nader dat de toestand van de drie andere personen ernstig is. Eén hunner, de 25-jarige Van Swol, eveneens afkomstig uit Raamsdonks veer, is er het ernstigst aan toe, men vreest voor zijn leven. Het lijk van den heer Van Suylekom is naar het lijkenhuisje te Moerdijk overge bracht en voor sectie in beslag genomen. De overblijfselen van de auto staan on der po li tie-be waking. kerzijde waren nog heel. De reohterzijde had een gebroken ruit. Do doodsstrijd van do ongelukkigcn moet kort maar hevig zijn geweest. De lichamen lagen dooroen- gewrongen in do auto. Do wagen zelf was verder nog vrijwel onbeschadigd. Aan de buitenzijde bevonden zich nog de hengels, die helaas geen dienst meer hebben hoe ven te doen. De lijken worden opgebaard in het ge meentelijk ziekenhuis te Purmerend, in den vroegen morgen is het parket te Haar lem gewaarschuwd. Ook de familieleden waren op de hoogte gebracht. Het ongeluk beeft zioh waarschijnlijk als volgt toegedragen: Het weer was in den nacht van don ramp zeer slocht, hot stormde en regende hevig. Op de bewupte plaats moet de automobilist, die van do richting Ilpendam komt bij het R .-K. sohoolgebouw rechts afslaan. In dit geval is de chauffeur links afgeslagen om recht in het water te rijden. Waarschijnlijk is hij misleid geworden door een lantaarn, die aan den kant van den wal staat en een ta melijk slecht licht geeft. Hij zal vermoede lijk den indruk gekregen hebben, dat de weg hier vervolgde. De walkant is steil en vrij hoog, terwijl daar ter plaatse geen hek staat. Weersomstandigheden on onbekend heid met den weg zullen het ongeluk in de hand hebben gewerkt. Nader wordt nog gemeld: Naar later met betrekking tot het vree selijk ongeval onder de gemeente Pur merend gebleken is, zijn uit de auto de lij ken van zes inzittenden te voorschijn ge bracht. De zevende heeft zioh blijkbaar onder water nog uit de auto kunnen wer ken of hij is er op andere wijze uitgeko men. Naar zijn lijk wordt nog gedregd. Men meldt ons uit Purmerend: Uit het Noord-Hollandsch Kanaal ach ter de R.-K. school alhier is hedenmorgen te 10 min. voor 9 uur het lijk opgehaald van den zevenden Amsterdammer, dio Maandagnacht in gezelschap van zes an dere personen, eveneens Amsterdammers, met een auto het kanaal is ingereden. Voor het politiebureau verdrong zich den ganschen morgen een groote menigte. Ook zijn verschillende familieleden van de slachtoffers naar Purmerend gegaan. VERDRONKEN. Gisteren is te Kijkduin bij het zwemmen in zee verdronken de 17-jarige M. v. d. W., wonende te Rotterdam. Het lijk is tot he den toe nog niet aangespoeld. TELEGRAMMEN FRANSCHE STAPPEN INZAKE GEHEIME BEWAPENING VAN DU ITSCHLAND? LONDEN, 3 Aug. (V.D.). De „Daily He rald" van heden meldt, dat hel Fransche Ministerie van Buitenlandsche Zaken in het bezit is van een nieuw-geheim dossier waarmee het voor den Volkenbond afdoen de hoopt te bewijzen, dat de Rijkaregeering het Verdrag van Versailles heeft geschon den cn in Duitschland verboden wapens laat fabriceeren. De gegevens en documen ten voor het dossier zijn in de laatste maanden op tal van plaatsen verzameld cn volgens de Fransche ingewijden beslist be trouwbaar. De Fransche regeering zou met de Engclsche in verbinding zijn getreden om gezamenlijk 6tappen bij den Volken bond te doen, doch de Britsche regeering zou dit voorloopig te voorbarig hebben ge acht. Het is eohter waarschijnlijk dat de Fransche regeering alleen zal handelen en het dossier bij den Volkenbond aanhangig maken, teneinde een onderzoek naar de fei te eischen. Volgens de „Daily Herald" zou het dos sier aangeven waar en hoe in Duitschland tanks, vliegtuigen, munitie enz. worden ge fabriceerd, en onthullingen doen omtrent een bestaand plan waardoor de Rijksweer in korten tijd verdrievoudigd zou kunnen worden. OPNIEUW 27 SLACHTOFFERS VAN DE HITTE TE NEW YORK. NEW YORK, 3 Aug. (V.D.). De voort durende "voohtige hitte te New York en in de oostelijke staten heeft, gisteren op nieuw alleen in New York 27 slachtoffers geëischt. Volgens de weerberichten is voor loopig nog geen verandering te verwachten BRUTALE OVERVAL OP EEN BANK. Bandieten zetten 22 personen gevangen. NEW YORK, 3 Aug. (V.D). Uit Coffey- villo in den staat Kansas wordt een bru tale roofoverval gemeld op het filiaal van de Citizens Bank te Weir in Kansas. Ge wapend met machinegeweren reed een groot aantal bandieten in verschillende auto's tegen één uur 's nachts het plaatsje Weir binnen. Een der auto's stopte voor liet gebouw van de bank en de nachtpor tier werd bij verrassing overweldigd. Men drong de kamer van de telefoniste binnen, die eveneens verrast werd en van haar post werd verwijderd, waarna men het ge- heele telefoonnet van Weir onbruikbaar maakte. Voorbijgangers en automobilisten werden aangehouden en eveneens in arrest gesteld, waarna de bandieten hun gevan genen, in totaal 22, opsloten in de gevange nis. nadat men den eenigen diens td oenden politieagent eveneens bij verrassing had overweldigd en hem de sleutels van de ge- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Adriana Cornelia Johanna d. van J. van Rijn on L. C. J. won den erg, David z. v. P. van Veen on N. C. do Gelder. Corn'elis z. W. do Vos en A. Middelkoop. Hildegard Johanna Jaco- b. d. van 0. Esveld en B. Zimmerman. Dirkje d. van P. van 't Hart on M. Kop. pert. Gehuwd: J. van Beek jm. en J. Schoenmaker jd. J. A. Bodenataff jm. en A. de Graaf. J. Boom jm. on A. 0. Mulder jd. J. Bij jm. en 0. J. Kooreman jd. J Houwer jm en S. Pardon jd. C van der Klauw jm. en H. H Roodakker jd. B. F. P. van dor Klugt jm. en B. H. Brussel jd. H. Knibbe wed. en G. Uitr tonbogaart jd. W. J. van Leeuwen jm. on M. de Boer jd. G. J. Lenden jm. en A. W. de Tombe jd P. C. M. Montanue jm. en J. A. Gaikhorst jd. P. J. A. G. Planken jm. en A. Bosnia jd. O. Sie- bert jm. en J. W. Blikm&n jd. O. J. S nelder waard wedn. en C. J. Roelnndse jd. B J. Sspruijt jm. on A. S. Lotz jd. W. F. Streeflnnd jm. en M. J. Witaenburg jd. H. A. Verhoeven jh. en H. J. F. Schoon water pd. K. Jon geleen jm. en .T. O. Hoogervorst jd. J. A. Goejoe en W. J. Abspoel jd. A. Honzcn wed. en A J. Soydell jd. Overleden: D W. Prins—Woerdo man wed 76 j. II. W. Tielcman m. 79 j. A. J. G. van der Heideter Spill 'vr. 59 j. J. J. IJdo z. 73 j. - vangenis had' afgenomen. In de Citizens Bank zelf werden de kassies cn zijn zoon, die onraad hoorden, toen zij zich naar do bankkluis wilden begeven eveneens gevan gen genomen. De vrouw van den kassier, die ontdekte wat aan do hand wa6, be merkte al spoedig dat do telefoon in haar particuliere woning niet werkte. Ongemerkt wist zij zich naar een naburig huis to be geven doch ook hier werkto de telefoon niet en weldra begreep men dat men uit Weir niet telefonisch om assistentie zou kun nen vragen. Ndat de bandieten een groote safe met 3000 dollar aan kasgeld cn pa pieren in een hunner auto's hadden gela den en vertrokken waren, kon men van een vijf mijl verwijderde plaats af telefonisch assistentie bij de politie in de omliggende steden vragen. Zonder veel kans op succes tracht men thans do bandieten op te spo ren. TWEE PADVINDERS DOOR VLOED GOLF MEEGESLEURD. PARIJS, 3 Aug. (V.D.). Een troep pad vinders, die aan het strand van Biarritz hun tenten hadden opgeslagen, word gis teren plotseling door oen vloedgolf verrast. Toen het water terug was getrokken con stateerde men, dat twee der jongelui wa ren verdwenen. Zij waren door den golf meegesleurd. Hun lijken spoelden later op den dag aan. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 Aug. GrOentenveilInQ. Per 100 stuks: andijvie 0.501.40, kroten 1 1.80, komkommers 1.002.20, bloem kool I 6.40—13.10, idem II 1.0O—6.50, groenokool 1.202.00 meloenen 628, pieterselie 5070 eent, radijs 5060 cent, kropealadc 0.502.70, selderie 5070 c*-, uien 5080 cent, wortelen 4.5011.50, rabarber 50—80 cent, perziken 1—11 eent, per 100 kg.: snijboonon 210, stokboo- non 510, pronkboonon 23, stamboo- nen 26, tuinboonen 1—2, doperwten 6 16 po6tolein 21, spinazie 27, to maten A 14.80, B 14.O 14.en OO 8.20. Melkveiling. Over de week van 6 tot en met 12 Augustus. Oonsumptiemelk 5.25 en Industriemelk 3.804.20 per 100 liter. GOUDA, 3 Aug. Vee. Aangevoord in to taal 1764 stuks, waarvan: 70 slachtvarkens vette van 1516 cent en Londensohe 12 13 cent per pond levend met 2 pet. korting 657 magere varkens 1422, 990 biggen 710, 6 runderen 125165, 28 nuchtere kalveren 48, 7 bokken en geiten 2 6 pear stuk; Goldersche 12—15, Handel stug. Kaas. Aanvoer 472 partijen. Ie kwal. met rijksmerk 2225, 2e kwal. 1821 extra zware 28. Handel traag. Boter. Aanvoer 502 ponden. Goeboter 8590 oent en weiboter 7585 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 100500 partijen. Prij zen: kippeneoeron 2.403.00 en eenden eieren 185 860 per 100 vtaks. Bfandol vlug. DEN HAAG, 2 Aug. Groenten- en Fruit veiling. Andijvie 90 oent, pieterselie 1.10 sla 1.50, komkommers 3.00, bloem kool 49 per 100 bos of stuks, tomaten 3G l>er 100 pond, roodekool 4—7, savoyekool 5, grocnekool 3.— per 100, poen 57 per 100 boa, postelein 46, dttbb. boonen •17 cent. snijboonen 67 cent, Rasper* 8 oent, Meidoppers 8 cent, pronkboonen 4 cent allee per kg., kroten 19 oent, spinazie 1519 cont per kist. Augurken 611 ront per kg.; pruimen 3—4 cent, idem Washing- tons 1113 oent, Orooejes 58 oent per pond, roodcboR.Ho 67 cent, zwarte bessen 20 oent, frambozen 22'2-1 cent, druiven Frankenthaler 17 oent, Alicanten 18—22 cent, morellen 910 cent, kruisbessen 4 5 cent alles per pond, Précose de Trévoux II17 oent, Oomskinderen 13 oent, suikei- peren 6—7 oent, Oomskinden 17 cent. blan ke jutten 10 oent allee per kg., meloenen 1124 oent, perziken 011 per 100 stuk» bananen 2.803.00 per 10 kg., rinaas tp- pelen 4.805.00 per kist, Pruimen (Bur- bank) 1-501.60; idem bLauwe 1.60— BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Lux or: Volwaasenon. Casino: Volwaasenen. 1.90, Reino Claude 1.50—1.70 alles per kistje. Notooringon van Grossiers veiling van Fruit des morgens to 10 uur: Suikorpcren I 89 oont, idem II 5—7 cont, idem III 3 oent; Ooms kinderen I 1620 cent, idem II 1515 cent; Próooso do Thóvoux I 19 20 oent, idem II 10 cent, idom III 67 oent, idem Elite verpakking: A 1*520 oent, B 17—19 cent, C 16-17 oont; Calvin I 1011 cent, idem II 48 cont, Kruidpe- I 10 cent, idem II 5 eent, depp Favoriet 1420 cont, roodc suikerij I 3 cent, II 2 oont; Hsndporen 5 cent, Korswiok I 10— 12 oent, idem II 68 oent, III 3 oent; Ta- folappelen extra 16 cent, idem I 10—13 oent all06 per kg., Prineeopruimen 25 oont per pond. Verstrekt door» INCASSO-BANK N.V., LEIDËN 3 Aug. 1933 L.K. Heden. 11 Industrie: Als Kunatz. Unie 28»/, 281L Berkels Petent 10»/, iwi/j Cal Té Del (1 crt. t. A 85'/, 66 Küctiouiü Account U'Vte iT/i/Wie Ned Ford 138»'.; 140»/, Philips (Jem. Bezit 172% 174»/,/»/, Uni Lover e*7/, OSVsl/i Petroleum: Kon. Olie 170 170 Perlak 0» ••Va/*/ 4 Rubber: A'dam Rubber 102 103 DeU Bat. Rubber 48 48 Vtco 541/4 58»/, Scrbadjadl 34 34 Scheepvaart: O.jfts V-inrt 20 17 Nod. BoheopvUnie 605/, 60»/, Oude Bout 14Vs 18»/, Mijnbouw: Boeton I*1/» >2% Alg. Exploratie Mi 1261/, 126 Suiker: H V. A dam 2221/| 220»/,/% VorsUuilaoden 4 6% 46 Java Cultuur 186 182 N .1.8.0. 90 00 Tabak: Deti Mij. 141 14M Soneuibah 1501/, 149/150 Dell Bat Tabak 141 140 Ooelkuet 251/, 26% Amerik. Fondsen: Am. Smelting 2411/w 24% Anaconda 18 Vie 12% 1% Aas (jas 4 Electr 1#/i« Bethlehem SteoJ 2*Ve 2*v/ie «^Yw/S Citioa Sorvico 8 Cütitral Public. Coatiriuntal OH IC/ie 10% (jeu Aviation 5»/, 51/g lot. Nickel 181/, 14% 13 Kennocutt Copper 14%/15 Milwaukee fli/e •"As ld. Prei. 11 10% Kecsport Tin Plati 60 60 North American auVig 20»/, Novada 6% Ö7/» Shell Union •Vis United St. Leather 80»7|, Cuioo Pacific 8'/; Wabaeb fk wL Tidowator Aas. Oil «Vis United St. Stool 3b7/, 387/, WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.03 Londen 8.20 New York 1 79 Parijs 9 701/4 Brussel 84 56 Zwitserland 47.92'/., Milaan 18, Madrid 20.75 (Mt mm 41.85 Kopenhagen 80.(15 Stockholm 42.35 Weenen Praag 7.35 Boedapest Prolongatie 1 1/4 pot. BEURSOVERZICHT. De va«te houding van de New Yorkseho beur» en do graanmarkt in Chicago oefen- do heden in tegenstelling met dc luai.it.j dagcij slechts weinig invloed op do Am- gterdamsche fondsenmarkt uit Dit moet waarschijnlijk worden toegeschreven aan do onzekerheid omtrent de monetaire po litiek der Amerika ons ah e rcgecring. Had het er de laatste dagen den schijn van dat geen verdero depreciatie zou worden na gestreefd, het voornemen van de schatkist om groote bedragen preferente aandeden van do banken over to nemen, dient daar tegenover zioh moeten verplichten op rui mer schaal crediet. te geven, wijst er op, dat de in flat ie politiek zal worden voort gezet.. Dc ondernemingslust werd daardoor geremd, nzoodat bij beperkte omzetten slechts kleine koersfluctuaties wsar to nemen vielen. Van do Industrieclon trok ken Philips een 2-tal punten nan, waarna weor e«n reactie volgde; do koers bleef tenslotte iets hooger. Unilevers, Ford en Aku's waren onveranderd. Rubbers lagen vast op dc lioht prijsverbetering van het product. Suikers zoo goed als onveranderd evenals Schcepw Tabakken daarentegen hadden een gedrukt voorkomen en lagen iets beneden de koersen van gisteren. Van do Oliewaarden liepen Kon. Olies iets op; daarentegen golden dc Amcrikaanscho olie soorten lager, op dc verlaging van de ruw-olie-prijs in Amerika. Amerikanen wei nig veranderd. Duitsche obligaties vast, de Nedorl. Staatsfondsen ocnigszin» verdeeld.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3