UIT DE OMGEVING ZATERDAG 29 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Gistermiddag 2 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter is de burgemeester. Aanwezig zijn alle raadsleden behalve de heeren Lieffrink, C, W. Alkemade en den Hollander. De heer C. W. Alkaemade gaat heen. De voor zitter deelt met groot leedwezen mede, dat zoo juist geheel onverwacht bericht is bin nengekomen, dat de heer C. W. Alkemade, voorzitter van de R.K. Raadsfractie zijn ont slag als lid van den raad heeft ingediend. Spreker zal hierop nader terug komen. In gekomen is een adres van het hoofdbestuur van het verbond voor nationaal herstel om een onderzoek in te stellen naar eventueele revolutionaire gezindheid bij het personeel der openbare scholen en geen personen met zoodanige gezindheid te benoemen. De voorzitter zegt, dat het gemeentebe stuur daar stellig rekening mee zal houden, daar wij nog leven in een Christelijke maat schappij en in een koninkrijk. Burgemeester en wethouders stellen voor om advies in hun handen te stellen een adres van verschillende bonden van bouwvakpatroons, grondmaat- schappijen en particulieren om een einde te maken aan de groote belemmering in het bouwbedrijf als gevolg van de bouwverorde ning en het ontwerp uitbreidingsplan met be bouwingsvoorschriften. De heer Vink vraagt in ieder geval de eerstvolgende vergadering met dit advies te komen. De heer van der Wiel acht het onjuist, dat nu reeds bebouwings-voorschriften als maat staf bij het verleenen van bouwvergunningen worden genomen die de raad nog niet eens heeft gezien. Al heeft de raad dit misschien besloten, dan heeft hij in ieder geval de ge volgen niet overzien. Het voorstel van B. en W. wordt hierop aangenomen. Ingekomen is een adrea van de kerkeraden der gereformeerde kerken te Noordwijk Bin nen en te Noordwijk aan Zee. van de Ned. Herv. kerken te Noordwijk Binnen en te Noordwijk aan Zee, van het R.K. kerkbestuur, van de afdeeling Noordwijk van den Nederl. Protest. Bond, de Christ. Hist, en Anti Rev. Kiesvereeniging, van de Hanze, afdeeling Noordwijk, en de Anti-Revol. Propaganda- club Noordwijk met verzoek de geopende ge legenheid voor Straperlospel te sluiten. Te vens wordt in dit adres gewezen op het bijna naakt loopen op publieke wegen en straten in de gemeente. Straperlo en kleeding. De voorzitter kan op dit oogenblik, hoeveel respect hij ook heeft voor adressanten niet al te uitvoerig op het adres ingaan, omdat l»:t eerst hedenmorgen is ingekomen. Wat be treft de onwelvoeglijke kleeding is hij het voor een groot gedeelte met het adres eens. De tot heden daartegen genomen maatrege len bevredigen ook hem niet. De politie zal strengere instructies krijgen. Het Straperlospel is alleen op één plaats en dan nog bij wijze van proef toegestaan. De heer Admiraal ves tigt de aandacht op de groote waarde van het adres waar zoowat de geheele gemeente achter staat. Wethouder Alkemade vestigt er de aan dacht op, dat er op vele dingen aanmerking te maken is door de politie waar dit niet gebeurt. De politie moet veel strenger op treden. Tot voorzitter van de commissie ▼oor personeelsaangelegenheden wordt be noemd de burgemeester, terwijl de aftredende leden de heeren Caspers, van der Niet en Soeteman worden herbenoemd, die verklaren hun benoeming aan te nemen. Tot leden van de commissie voor openbare werken worden benoemd de heeren C. van der Wiet, A. Meyer en G. H. Krau, die eveneens verklaren hun benoeming aan te nemen. Tot commis saris van de Spaarbank wordt benoemd de heer A. W. van Eeden. B. en W. stellen voor een bedrag van ongeveer f 900 een electri- schen kabel aan te leggen in de Beeklaan om de panden van den heer Roodenburg gele genheid tot aansluiting te geven tegen een door den heer Roodenburg te betalen rente vergoeding van 5 pet. Dit voorstel wordt aan genomen nadat het door de heeren Meyer en van der Wiel aldus is aangevuld, dat de heer Roodenburg zal betalen 4 pet rente en 2K pet. aflossing, terwijl deze bijdragen bij ver dere bebouwing van de Beeklaan zullen ver minderen. B. en W. stellen voor het instituut van kweeekeling bij de openbare school om be- ruinirfingsredenen op te heffen. De heer van der Wiel, gesteund door de heeren Krau en Meyer stelt voor dit voorstel eerst om ad vies te zenden naar de commissie van toe zicht op Lager Onderwijs. Aldus wordt be sloten nadat wethouder de Witt het voorstel van B. en W. heeft verdedigd. Aan J. J. Berk hout wonende Langeveld wordt een vergoe ding toegekend van 30 per jaar omdat zijn kind een school bezoekt, die meer dan 4 km. is verwijderd van zijn woning. Thans komt aan de orde het belangrijkste punt der agen da n.l. het vaststellen van een verordening re gelende de samenstelling en de rechtspositie van de politie. Deze verordening is ontwor pen door de commissie voor personeelsaange legenheden terwiil B. en W. zich bij dat voor stel aansloten. De voornaamste beoalingen zijn deze, dat het rangenstelsel voor de agen ten wordt opgeheven, terwijl het aantal agen ten wordt bepaald in den zomer op 16 en in den winter op 10. Voor de zomeragenten wordt het diploma geëischt en voor de vaste agenten het diploma met aanteekening. Het politiecorps. De heer Krau bepleit uitstel van behande ling. De voorzitter en de heer van der Niet verklaren zich daartegen. De zaak is urgent en de bonden van het personeel gaan met alles accoord. De heer van der Meer stelt voor de salarissen voor de agenten te laten aanvangen bij f 27.50 in plaats van bij 30.50 per week, het salaris van den inspecteur te be palen op 2400 zonder toelage voor het be halen van het inspecteursdiploma en het mo gelijk te maken, dat van de 6 zomeragenten 4 ingezetenen kunnen zijn. De voorzitter en de heer van der Niet verdedigen krachtig het voorstel van de commissie en B. en W. Zij wijzen er op, dat het inspecteurssalaris en het salaris van de agenten toch al laag zijn dat ook de opzichter van openbare wer ken een vergoeding voor het bezit van diplo ma's heeft. De heer Braun, gesteund door den heer van der Meer stelt voor de vergoeding voor schoeisel terug te brengen van 30 op 20 en de vergoeding voor burgerkleeding voor den rechercheur terug te brengen van 135 op 100. De heer Braun motiveert breedvoerig dat de voorgestelde cijfers te hoog zijn. Het voorstel komt niet in behan deling omdat het niet voldoende wordt ge steund. De heer Admiraal stelt voor den diensttijd van de zomeragenten in te krimpen van 1 Mei tot 15 September tot de beide maanden Juli en Augustus. De burgemeester king op dit punt bereid. Het voorstel van den verklaart zich tot een vèr gaande medewer- heer van der Meer tot verlaging van de mi nimum salarissen der agenten wordt alleen door den heer Admiraal ondersteund en komt dus niet in behandeling. De heeren Krau en van der Wiel zijn het met den heer van der Meer eens, dat geen aparte toelage behoort te worden toegekend voor het inspec teursdiploma. Overeenkomstig hun voorstel wordt dan ook besloten deze afzonderlijke belooning te schrappen. Het voorstel van den heer Meyer om het politiediploma voor de zomeragenten facultatief te stellen ten einde te bereiken, dat meer ingezetenen daar voor in aanmerking kunnen komen, wordt aangenomen. Wethouder Alkemade vraagt of het niet mogelijk is in plaats van 10 vaste agenten 6 of 8 vaste agenten te benoemen en de overi gen los ten einde ook ongediplomeerden in de gelegenheid te stellen als tijdelijk agent zich te bekwamen. De heer Soeteman ontraadt dit. Wij zijn alleen gewaarborgd als wij direct bij de be noeming al het diploma eischen. Nadat de heer van der Niet nog een paar malen met kracht heeft verdedigd de voorliggingende voorstellen worden deze aangenomen. Vragen en opmerkingen. De heer Braun maakt er aanmerking op, dat de steun aan de kleine kweekers 16 Juli is stopgelegd zonder dat de raad daarin ge kend is. De voorzitter deelt mede, dat de commissie voorzetting niet noodig vond. Af gevoerd werd van de Legger van wegen en voetpaden de Kwakelbrug met bijbehoorenden weg gelegen aan de Spoelsloot. Bij de rond vraag heeft de heer Braun verschillende be merkingen en vragen. Hij klaagt over het vele onkruid in het plantsoen van de Panhuys- straat en vraagt in te korten het plantsoen bij den ingang van het dorp bij de Westein- derbrug. Hij stelt voor het gemeenteland in den Noordzijderpolder vroeger te verhuren dan 1 October. Spreker critiseert het aanleg gen van een soort boulevard bij de Egmonder- straat zonder dat de raad daarin is gekend. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Vink zegt, dat de controleur voor de werkloozen maar voor 3 maanden door den raad is benoemd. De verlenging is niet aan den raad gevraagd. De voorzitter zegt, dat B. en W. hiermede spoedig in den raad zullen komen. De heer Admiraal vestigt er de aandacht op, dat de directeur van het Palacehotel op gevaarlijke wijze ijzeren punten heeft laten aanbrengen op een afscheiding van de ge meente aan den Noord Boulevard. De voorzitter deelt mede, dat dit geschied is nadat B. en W. een daartoe strekkend ver zoek hadden afgewezen. Als morgen die pun ten niet zijn verwijderd zal dit van gemeen tewege geschieden. De heer van der Wiel informeert naar de kantoorbezetting bij verschillende diensten en de heer van der Niet uit de vrees, dat B. en W. na de reorganisatie van de diensten te veel op het personeel willen bezuinigen. De voorzitter zal hierover in de volgende vergadering nadere mededeelingen doen. De heer van der Wiel vraagt spoed te be trachten met het verkavelen van den ge meentegrond 'bij de openbare school. Verschil lende bouwplannen wachten daarop. Wethouder Alkemade zet uiteen de vele werkzaamheden, die er op het oogenblik op het bureau van openbare werken zijn en stelt voor om spoed te kunnen betrachten met het door den heer van der Wiel aange geven en andere werken een post van 600 op de begrooting te gebruiken voor een tij delijke teekenaar. Aldus wordt besloten. De heer Krau uit er zijn ontstemming over dat in de Zuidduinen al een paar jaar aller lei vernieuwingen gebeuren zonder dat de raad daarin is gekend. Hij denkt aan de trottoirs in den Ouden Zeeweg en de bestra ting rond het plantsoen bij Ozon en de tram. De voorzitter zegt, dat dit uit onderhouds- posten geschiedt. De heer Krau zegt dat dit juist verkeerd is. Zoo komt de raad overal buiten te staan. Alles bij elkaar komt het tot een heel bedrag. Wethouder Alkemade bekent gedeeltelijk eenige schuld voor zich en den burgemeester. In de praktijk zijn die dingen wel eens moei lijk, omdat als een werk af is dikwijls pas blijkt, dat men nog iets tekort komt. De stra ten rond de tram zijn betaald uit overschot ten van een vorig jaar. Hierop wordt de openbare vergadering ge sloten. HILLEG0M. R. K. Postmannen. Gisteravond hield de afdeeling Hillegom en Omstreken van den Ned. B. K. Bond van P T.T. Personeel „St. Petrus" een ledenvergadering in Hotel „Flora". In zijn openingswoord sprak do voorzit ter, de heer J. Heemskerk, over het postale leven en het leven in de organisatie en her innerde daarbij aan het jongste schrijven van het Nederlands Episcopaat. Vervolgens werden de notulen gelezen en onderdankzegging gearresteerd. Mededeelingen en Ingekomen stukken waren strikt huishoudelijk. Vervolgens werden punten besproken welke ter plaat sing op den beschrijvingsbrief tullen wor den gezonden aan het Bondsraadsbestuur voor het a.s. Bondsraadscongres, o.a. zal gevraagd worden tijdige verstrekking van aanvullingsbladen op de verschillende voor schriften, Verkorting draagtijd uniform, In voering 48-urigo werkweek voor alle cate- goriën. Betere studiegelegenheid voor ambtenaren op het platteland en Verstrek ken van gratis studiemateriaal Bij monde van den heer Brouwer (Heemetede) bracht de Verificatie-commis sie verslag uit over het beheer van den penningmeester, ehtwelk keurig in orde was zoodat de penningmeester werd gedéchar- geerd. In de rondvraag werd gesproken over en kele noodzakelijke verbeteringen welke in het nieuwe kantoor te Hillegom nog noodig zijn. De voorzitter zal hierover een onder houd vragen met de Directie. Van het eigen retraite-fonds zullen dit jaar voor het eerst reeds 2 leden ter re traite gaan. Met een kort aanmoedingswoord sloot de voorzitter te circa half elf mt den Chr. groet. Geslaagd. Voor het examen Boekhou den der Ver. „MercuriusN slaagden onze plaatagenooten de heeren Steenvoorden en J. Cardol. De tentoonstellingen gaan door. Gis. teravond had de 3e vergadering ten Ge meentehuize plaata, om te komen tot een Bloemen- en Nijverheidetentoonstelling in het a^s. voorjaar. Na eenige besprekingen wordt de tijd der te houden tentoonstellin gen bepaald op 6 t/m 10 Februari 1934. Ook zullen landbouwwerktuigen geëxposeerd kunnen worden. Bloembollencultuur zal een circulaire tot haar leden richten al» opwekking tot deelname; aJs prijzen zal geld of medailles worden uitgeloofd. Ook zal aan exposanten van buiten de gelegen heid worden geboden om uit te komen met nieuwigheden. Als uiterste termijn van deelname voor de bloemen wordt gesteld 1 Sept. a*. Na ampele bespreking wordt besloten, dat ook het H.B.G. in het uitvoerend Comi té zitting zal nemen. KATWIJK. Jaarverslag Gemeente-Spaarbank over 1932. Ook het 67ste jaarverslag van de Gemeente-Spaarbank verschijnt helaas nog niet in betere economische tijden. Daarom zijn Commissarissen er zeer tevreden over, dat zij, desondanks, jaarstukken kunnen overleggen, die meer dan 6000.— winst vermelden, ongerekend de zeer voorzich tige maatregelen van beheer. De Reserve rekening der Spaarbank is thans gestegen tot 35.471.96 (v.j. 29.147.26»/,) Het aantal spaarders vermeerderde in 1932 met 19 en bedroeg einde des jaars 812. Het bedrag aan inlegsommen steeg met ruim 20 000.zoodat op 1 Jnuari l.L ruim 44200.aan inlggers verschuldigd was. Het Effecten-bezit steeg met ongeveer 2000 en komt thans met ruim 42.000 voor op de balans, dat de Obligaties, die boven pari noteerden, toch niet hooger dan It pari in de bezittingen werden opgeno men. Zulks om verlies bij eventueele uit loting te voorkomen. De hypothecaire vorderingen daalden in 1932 met 11.875.—, doordat geen nieuwe hypotheken werden verstrekt, in verband met de gewenschte liquiditeit, terwijl de verplichte aflossingen vrij geregeld binnen kwamen. Het op hypotheek uitstaande be drag beliep einde des jaars 342.400.—. De achterstand in de rente-betaling bedroeg nihil. Do vorderingen op onderhandsche schuldbekentenissen deelden, om dezelfde redenen als bovengenoemd met plm. 9300.— en bedroegen einde 1932 60 246.63. Do achterstand in de rente betaling bedroeg slechts 80.64. In de samenstelling van het Bestuur kwam geen verandering en ook de rente vergoeding aan inleggers b'ecf ongewij zigd (3.6 KATWIJK AAN ZEE. Badgasten. Aanvankelijk stond het cr voor of het bezoek der badgasten aan Kat wijk dit jaar niet zoo groot zou zijn dan in 1932. Do laatste dagen in hierin heel verandering gekomen. Verwacht wordt, dat het getal ingeschreven badgasten volgen; bij de politie ingeleverde badlijsten de 5000 zal te boven gaan. Het aantal inge leverde badlijsten benadert- momenteel het getal van 1000 en in meerdere Hotels Pensions ia voor Augustus al flink bespro ken. Personalia. Als plaatsvervangend lidl werkgever van den Baad van Arbeid te Leiden is door den Minister van Sociale Zakon benoemd de heer O. v. Tongeren. RIJNSBURG. Bloemenhandel. - AU gevolg van het zeer warme weer, de hitte kunnen we wol zeggen, was do aanvoer gewoldig groot, veel te groot- De massa was niet te ver werken. En de kooplust was allesbehalve groot; men kon immers bijna niet op straat verschijnen met bikomen. Wat zei den gebeurde, had dan ook nu plaat*, een gedeelte van den aanvoer is in de afire loopen dagen doorgedraaid. Thans, nu hot weer iets beter is, iets koeler, kon de aan voer weer geplaatst worden al waren dAn de prijzen zeer matig. Betaald werdZin nia 0.500.90, Scabiosa 0.1O—0 20, Con vili's 0.2O—0.45, Galardia 0.1O 0.25, Lathyrus 0.050.15, Margrieten 0.10 0.15, Astere 0.08 -0.15, Galardia 0.10 0.20, Pompon-Dahlia's 0.2O—0.35, Godc tia 0.150.35. LEIMUIDEN. De eenige werklooze. Dc werklooze dezer gemeente E. F. is te werk gesteld bij de Rijk» werk verschaffing „de Rollecate" M OverijsaeL GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN De Raad dezer gemeente kwam Donder dagmorgen dea v.m. 10.30 uur bijeen. Afwe zig de heer H. J. Viaeer. Voorzitter de heer A. Bakhuizen, burgemeester der ge meente. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering werden voorgeleaen en onvor&nderd vast gesteld. De voorzitter deelt mede, dat de heer H. J. Vieser aangezien hij een ernstige ope ratie heeft ondergaan, niet aanwezig kan zijn. De voorzitter hoopt, dat de heer Vis ser spoedig weer terug zai zijn en weder in het belang der gemeente zal werkzaam zijn. Ingekomen 9tukken. Schrijven van de Stichting „Drinkwater leiding De Elf Gemeenten", waarbij wordt toegezonden de door Ged. Staten van Zuid- Holland goedgekeurde overeenkomst inza ke drinkwaterlevering aan het Tolhuis. Sohrijven van de Wed. Visser te Apel doorn inzake aansluiting aan de Drinkwa terleiding „De Drie Gemeenten". Na lezing van dit adree, besloot de Raad mede to doelen aan adreesante op voorstel ven B. W., dat deze zaak niet tot de competen tie van den Raad behoort. Schrijven van den Min. van Financiën, waarbij medegedeeld wordt, dat de uit- keering per inwoner ingevolge de wet op de finanoieele verhouding van Rijk en Ge meenten voor het uitkeeringsjaar 1933 34 ie bepaald op 11.208.64. De voorzitter deelt mede, dat God. Staten de Gemeente rekening voor het dienstjaar 1931 gewloten hebben. Naar aanleiding van dit feit kan de ver goeding cx art. 101 der L.O.-wet worden astgesteld. De kosten per leerling aan de o.l. school over 1931 hebben 10.18 bedra- gen. Het R, K. schoolbestuur heeft dus over 1931 recht op 194 maal 10.18 i« 1934.20, het bestuur van de school met den Bij bel 94 maal 10.18 is 956.92. De Raad besluit de vergoeding overeenkomstig het voorstel van B. en W. vaat te stellen. Punt 3. Behandeling schrijven Ged. Sta ten van Zuid-Holland inzake bezoldiging Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Na voorlezing van het voorstel besluit de Raad er mede accoord te gaan. Het is vol gen* B. en W. zeer wel mogelijk, dat zich in de toekomst hiermede moeilijkheden kunnen voordoen. Men kan een ambtenaar eenmaal niet dwingen Ambtenaar van den Burgerlijken Stand te worden. Verzoek \an den heer K. A. Wesselius om een H jaar ontheffing wegens honden belasting. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. De Raad besluit conform het voorstel van B. en W. Van den heer G. J. Klaren is een ver zoek ingekomen om vermindering van schoolgeld over het eerste kwartaal 1933, aangezien zijn kinderen reeds op 1 Fobr. do school to Leimuiden verlaten habben. De voorzitter deelt mede, dat een gedeelte van een kwartaal voor een heel kwartaal gerekend wordt. B. en W. stellen voor dit aan den heer Klaren tc beriohtcn. De Raad kan zich geheel met dit voorstel vereeni- gcn. Verlaging van toltarieven. Punt 6. Vaststelling verordening op de heffing van bruggeld. De voorzitter deelt mede, da/t vai^ Ged. Staten ondor dato 11/19 Jirii 1933 betreffende deze aangelegen heid een schrijven ie ingekomen, waarin medegedeeld wordt, dat do Minister van Binnenlandeohe Zaken het niet billijk vindt, dat abonnementen voor motorrijtuigen voor ingesetenen en niet-ingezetenen een ver schillend tarief hebben. Dc Miniator vindt hot bovendien niet juist, dat de exploitatie van beide bruggon to ramen gevat wonden. In overweging wordt gegeven do tarieven bij de tol te Leimuiden terug te brengen ais volgt 1. het tarief voor motorrijtuigen op 4 wielen van f 0.20 op f 0.10. 2. het tarief voor rijtuigen met 2 paar den van f0.15 op f0.10. 3. het tarief voor boerenwagens met 2 paarden van f 0.12 op f0.10. Bovendien, /.egt do Minister, zal het on- derscheid, dat in het tarief ia gemaakt tus- Bchen ingezebenen en niet-ingezetenen moe ten ver rallen. Dit kan geschieden door to bepalen, dat abonnementen voor motorrij tuigen op 4 wielen worden gesteld togen den prijs van f 20.per jaar, zoowel voor ingezetenen als niet-ingezetenen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. de meening toegedaan zijn, dat aan deze verlaging niet te ontkomen i«. B. cn W. stellen daarom voor het tarief tolgedden voor de brug te Leimuiden te verlagen zooals door den Minister ia aange geven, terwijl het veuwchil in abonnemen ten tueschen ingezetenen en niet-ingezet e- nen voor do brug te Leimuiden zal komen te vervallen. De heer Rietdijk betreurt het, dat de inwoners van Leimuiden de dupe sullen worden. Do Raad beeluit daarom de verordening conform het voorstel van H, en W. va#tt te stollen. Do nieuwe verordening aal dan 1 April 1034 van kracht worden. De voorzitter zegt, dat de tarieven voor Bilderdam gehandhaafd Wijven op reep. 20, 15 en 12 cont, 200 opcenten personeels belasting. B. cn W. bieden daarna aan de gemeen te-rekening dienst 1932. Hoewel de dienst 1932 begon met een batig slot van den dienet 1930 groot ruim f 12.000.levert thans de dienst eon na deel ig slot op. Gewone dienet Ink. f 84.404.20. Uitg. f 85.266.16. Nad. slot f 853.90 Kap. Dienet. Inkomsten f 11.613.14. Uitga ven f 11.482.56. Batig slot f30.56. De voorzitter verzoekt do heeren II. Hecnk, J. dc Rijk LzXL 40 1'. Rietdijk do rekening t,z.t. te willen nazien. Deze hee ren nemen hunne benoeming aan. De voorzitter zegt, dat voor 1934 de be- laetingeu opgevoerd sullen worden. Do begrooting 1934 zal niet sluitend gomaukt kunnen worden, zonder de opcenten op de pereoneele belasting tot 200 op te voeren. Gerekend wordt, dat do 110 opoontcn, die meer gchevon zullen worden, ongeveer f 6000.zullen opbrengen. De Raad be sluit het aantal opoenben op do pereoneele belasting voor het jaar 1934 tc brengen op 200. Daarna wordt nog vastgesteld een tweetal besluiten ot wijziging der begroo ting dienet 1933 tot bedragen van f 2042 47 en f 209.45 K. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende sluit de voorzitter da vergadering. LISSE. Jongetje verdronken. Het ongeveer 8 jarig zoontje van den heer v, d. L. aan dc Lissordijk alhier was eergisteren na schooltijd gaan hengelen in de Ringvaart voor de ouderlijke woning. Toen hij dos avonds wat Lang uitbleef, ging men eens kijken. Daar men hem niet zag en een hengel drijvende vond, vermoedde men het ergste. Na eenige minuten dreg gen werd het knaapje levenloos opgehaald Personalia. Voor het Mulo-oxamen di ploma A. is geslaagd F. L. M. Koeman. N00RDWIJKERH0UT. Collecte Roods Kruis. A.s Zondag zal een speldjeédag worden gehouden ten bate van het Nederlandscho Roode Krui.*, welke collecte in de milddadigheid van de inwoners wordt aanbevolen. Mond- en Klauwzeer. De zoo gevrees de veeziekte mond- «n klauwzeer, is aitge- brokne bij het vee van den 7eehou<?nr C. A. Dobbe, alhier Dit ie het eerste gevi! dat dezen zomer is aangegeven. Concert. Zaterdagavond 8 uur geeft de harmonie „St. Jeanne d'Arc" een con cert onder de boomen van Hotel de Wilde. Werkloosheid, Hoewel de werkloos heid in deze gemeente wel gaat vermindo ren staan op heden nog als gohee' work- looa bij het Agentschap der Arbeidsbemid deling ingeschreven: «8 landarbeiders, 3 opperlieden. 7 timmerlieden, 4 metselaar», 1 winkelbediende, 1 metaalbewerker. NOOTDORP. „Herwonnen Levenskracht*'. De 1.1. Zondag gehouden spcldjesdag ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft op gebracht een batig saldo van ruim zestig gulden. Voor dit dorp en deze tijden zoker nog een aardig bedrag. Een dankwoord is ■oker op zijn plaat*, aan do jonge dames, welke zich met den verkoop der speldjes hadden belast, en dit gelijk andere jaren, vol animo hebben gedaan. Dezer dagen zal gelijk elders voor het zelfde groote en liefdadige dool een soli dariteitsactie worden gehouden, om mede te helpen de laatste schulden van het nieuwe sanatorium vrij te krijgen. Dozr actie zal plaats hebben van heden tot ir> September aa. 'Deze actie wordt gevoerd door de leden van den Bestuursraad, we'ke bij n allen komen aankloppen, om een bon te verkoopen van 5 of 25 oent. Lees vooral eeret de circulaire, welke zullen worden gegeven, en wij zijn zeker, dat u een milde bijdrage offert. Helpt ons mot. onze actie. Verloting. Door Burgemeester en Wet houders dezer gemeente ie aan de ver- eeniging »Hct Groone Krui»*, afdeeling Nootdorp, toestemming verleend tot het houden van een verloting in Juli of Augus tus. De prijzen zijn vanaf hoden te bezich tigen bij de dames Po»t aan de Dorpstraat „Zanglust". Door de gomengde, zang- vcreeniging „Zanglust" zal op Woensdag 9 Augustii« a.s. worden deelgenomen aan het concours te Monster. ST0MPWIJK. Personalia. Voor het. Mulo-examen di ploma A. is geslaagde G. Kervel. Harddraverij-vereeniging „Nooit ge dacht". Woensdag 1.1. heeft hot bestuur van bovengenoemde harddraverij-vereeni ging een jaarvergadering gehouden waar een en ander besproken is, voor de onlange in ons blad gemelde feestdagen op 23 en 24 Augustus a.i. Door het bestuur is het volgende pro gramma samengesteld: Woensdag zal er een groot kortebaan draverij gehouden worden en naar aanlei ding van het groote sueces van het vorige jaar, zal ook dit jaar de hoofdprijs 400 bedragen, alsmede drie premies, Donderdng zal het een feestdag voor do kinderen zijn, daar de schoolkinderen el kaar zullen bekampen in divorsc spelen om prijzen. Ook zullen dien dag de bekende volksspelen gehouden worden o.a. voor middag ringsteken op fielsen voor jongens en meisjes. Namiddag van 2 tot 4 uur ring- rijderij met paard en tilbury voor inwo ners van Htompwijk en Veur en tot «lot 4 tot 6 uur gecoatumeerde v "cébal wedstrijd waarvoor ook prijzen beschikbaar zijn. Verder zijn op het terrein versehillende vermakelijkheden zoodat ieder zich in die dagen in Stotnpwijk kan amuseeren. Met gunstig weer zullen bij aller medowerking de door het bestuur georganiseerde feest dagen alleszins slagen. WARMOND. Personalia. Onze plaat ge noot e Mej. A. M. Stijnman, onderwijzeres aan de 8t. Liduinaschoo) t* Haarlem, slaagde aldaar ▼oor de hoofdakte.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15