TE KOOP ZATERDAG 29 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 R. K. 8. V. „Talingen''. A.s. Zondag worden de laatste Junioren- gerie-wedstrijden gespeeld. Om 1 uur S.M.C. IConcordia om den 3en en 4en prijs. Om 5.30 uur Teylingen IForeholte I om den len en 2en prijs. Om 2.30 uur speelt S.N.A. I tegen Al- phensche Boys I op het Bporthof te Sas- senhcim voor de domi-finale van den Leid- sche Courant beker. Dit beloven mooie wedstrijden te worden Teylingen 2 en 3 spelen te Wassenaar bij Nubia, welke club haar éénjarig bestaan viert. Om 3 uur vangt de wedstrijd aan voor Teylingen 3. Er wordt 2 maal een half uur gespeeld, daarna komt Teylingen II in het veld en vervolgens speelt er nog een veteranen-elftal. Voor deze wedstrijden is een beker beschikbaar gestold. Gezamen lijk vertrek per fiet8 om 1 uur vanaf de K.S.A. R. K. S. V. „Adolf Kolping" Zondag speelt Adolf Kolping I op eigen terrein tegen D.E.S. I van Kudelstaart. Beide ploegen hebben nog niet tegen el kaar gespeeld. We gelooven, dat het niet aan enthousiasme zal ontbreken. Hot 2e elftal gaat om 3 uur een Ope ningswedstrijd spelen tegen OJD.L. I van Leimuiden. Dit zal oen zwaar partijtje wor den. Het 3e speelt tegen Nieuwkoop II. R. K. S. V. „A. V. V." Voor do A.V.V. seriewedstrijd zullen Zondag a.s. de navolgende wedstrijden worden gespeeld: 1.30 uur: P.F.O. IOeler I, om den 3en prijs. 12 uur: R.V.V.a.Blauw Zwart a. om len en 2en prijs. Het le elftal van A.V.V. speelt om 3.15 uur een vriendschappelijken wedstrijd tegen Aeolus I. Dit belooft, een interessan to en spannende wedstrijd te worden, waar in A.V.V. zich geheel zal moeten geven om eenig resultaat te bereiken, daar Aeolus over een sterk elftal beschikt. A.V.V.a. speelt om 1.30 uur eveneens een vriendschappelijken wedstrijd op eigen ter rein tegen V.V.L.b. Voor zoover mogelijk zullen Zondag a.s. ook de prijzen der serie wedstrijden worden uitgereikt. R. K. 8. V. „D. 0. S." Drie D.O.S.-elftallen komen morgen weer in actie. Het eerste gaat naar Leimuiden om daar Lisse I te ontmoeten. Het klasse- verschil ie hier nog aanmerkelijk, of dit echter een rol zal spelen, zal morgen bewe zen worden. D.O.S. 2 ontvangt om plm. 3 uur bet eerste elftal van Foreholte, een onbekende tegenstander, zoodat we het resultaat maar zullen afwachten. D.O.S. 3 komt ook in actie en zal haar krachten meten met de Foreholte reserves. Aanvang plm. kwart over één. Nader deelt men ons mede, dat in ver band met het overlijden van den burge meester, de thuiswedstrijden zijn afgelast. R. K. S. V. „Foreholte". Was er den laatsten tijd steeds een vol ledig programma thuis, thans is het an ders. De nederlaag-wedstrijden zijn zoo goed als voorbij. Foreholte III speelt thuis tegen N.V.O. IV om 3 uur, den eenigen wedstrijd op Foroholte-terrein. De uitwedstrijden zijn ook nu weer niet van belang ontbloot. Óp uitnoodiging van D.O.S. te Boelofarendsveen spelen daar het 1ste en 3de elftal tegen resp. D.O.S. II en III. Laten alle nvooral daar hun spel ontplooien, opdat workelijk gezegd kan worden, dat twee kampioenselftallen op bezoek zijn in de Veen. Het vertrek van 't Parochiehuis zal ziju per autobus om kwart over 12 uur. Verder heeft op Sporthof nog een be langrijke ontmoeting plaats. Foreholte I Jun. dat verleden week tegen Concordia Jun. een 21 overwinnig boekte, zal nu in de finale de Teylingen Jun. partij geven om den eersten en tweeden prijs. Foreholte gaf verleden weke goed spel te zien, maar Teylingen deed dit evenzoo. Aan spanning zal het dus niet ontbreken! Morgen na de Hoogmis contributie be talen in het Parochiehuis. NEDERLANDSCH POLITIE-ELFTAL. Morgenmiddag te 3 uur speelt in het Ge meentelijk Sportpark aan de Nieuwpoorts- laan te Alkmaar het Nedetrlandisohe Poli- tievoetbalolftal tegen Alcmaria Victrix een oefenwedstrijd, waarvoor het Nederlandsch Politiio-elftal als volgt is samengesteld: Dool: J. Visser (Kon. Mar. Arnhem). Achter: K. Haak (Politie Den Haag) en G. Ver gunst (Politie A'dam). Midden: J. Huurman (Politie Haag). B. Beineyer (Pol. Rotterdam) en J. v. <L Vel de Jr. (Pol. Utrecht). Voor: J. Eecen (Pol. A'dam), W. Geurt- sen (Pol. A'dam), W. Lagendaal (Pol. Rot terdam), R. v. d. Mey (Pol. Rotterdam), en J. v. d. Kamp (Pol. Apeldoorn). In dit elftal hebben dus een pflaats bekende voetballers als Lagendaal, Re- meyer, Haak, Visser, v. d. Kamp enz. ATHLETfEK R. K. S. V. „De Bataven''. Na de beslommeringen van onze eigen wedstrijden gaan wij weer rustig voort met het deelnemen aan andere wedstrijden. Morgen trekken wij met een groep van 12 man naar Blaricum bij Hilversum. Het grootste deel is reeds hedenmiddag ver trokken om getuige te kunnen zijn van den wedstrijd, welke daar om 6 uur gehouden wordt. J. Bakel zal op dezen wedstrijd onze kleuren hoog houden en hopelijk met succes. Een tweetal tenten zullen meegaan om op de heide te kunnen kampeeren, ter wijl wij verder alle medewerking hebben van do organiseerende vereeniging. LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS-CUP. DE FINALE VAN HET DAVIS CUP- T0URN00I. Engeland leidt met 2—0. De finale voor het Davis Cup-tournooi werd gisteren ingezet met het enkelspel Austin (Eng.)Merlin (Fr.). Deze strijd was weinig spannend, doordat Austin voortdurend in de- meerderheid was. Slechts in de tweede eet vertoonde de Franschman een ietwat beter spel, maar Austin wist de partij in drie straight set-s te winnen met 63, 6—4, 60. Onder de 12.000 toeschouwers bevond zich de President der Fransche Republiek, Lebrun. In het tweede enkelspel heeft Engeland de leiding weten te vergrooten. Perry heeft Coohet in vijf sets geslagen met 810, 6—4, 6—6, 3—6, 6—1. Engeland leidt thans tegen Frankrijk met 20. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKET-BOND. Programma voor Zondag a.s. Eerste klasse: R en WHaarlem. Overgangsklasse B: Ajax—HBS HDVS—R en W 2. Tweede klasse B: VOO 2LOC; HDVS 2—Excelsior; HBS 3-VUC. Derde klasse B: VUC 2—HDVS 3; HOO 5HOO 4; Excelsior 2Quiok; Quick 2Ajax 2. Overzicht. In verband met den wedstrijd dien het Nederlandsoh elftal heden en morgen op het VRA-terrein te Amsterdam speelt to gen do Harrow Wanderers, is er voor de eerste klasse slechts een wedstrijd vastge steld, waarin de beide Haarleuisehe eersio klassers elkaar aan de SpanjaarcLslaan ont moeten. Een overwinning voor R en W lijkt ons het meest waarschijnlijk. Voor de overgangsklasse B krijgt Ajax bezoek van HBS, waarvan in Den Haag met innings verloren werd. Dat zal dus weer een zware wedstrijd worden voor de Leidenaare, die echter eenige punten hard van noode hebben. Als er gebat wordt als iai den laatsten wedstrijd tegen HDVS, dan heeft Ajax nog wel een kans om te zegevieren. HDVS wint voor de tweede maal van R en W 2. De wedstrijd VOO IILOC voor de twee de klasse B wordt gespeeld op het LCC- terrein aan den Kanaalweg. Als Metech c.s. volledig in het veld verschijnen kunnen ze Zondagavond twee punten rijker zijn. Ajax 2 speelt voor 3 B. tegen Quick 2 in den Haag. Deze wedstrijd wordt heden middag reeds gespeeld. Voor de overige wedstrijden zie men het programma. Flamingo's—Harrow Wanderers. Dezen wedstrijd, die Woensdag en Don derdag op het mooie terrein te Laren ge speeld werd, is door de Engelsche gasten met 117 runs gewonnen. In de eerste innings faalden beide ploe gen met het bat. De Harrow Wanderers scoorden 85 runs, de Flamingo's 80 runs. De tweede innings was veel beter, van de zijde der Engelschen vooral. Zij maakten nu 238 runs voor het verlies van 8 wickets. Andreae was topscorer, niet 104 runs. Het antwoord der Hollanders was niet bijzon der: voor 125 runs hadden alle Flamingo'? een beurt gehad. (Wittebol 25, Hamburger 24. Schnitger 19, de Har tog 13). Do Hollanders zijn dit jaar tegen de En gelschen dus niet bijster gelukkig. Zoowel in Engeland als hier werd nog geen enkele wedstrijd gewonnen. Benieuwd zijn we er naar, wat het Nederlandsch elftal er heden en morgen tegen de Har row Wanderers van terecht zal brengen. WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. De laatste dag. De laatste dag van de vierdaagsche af- etandsmarsohen ie een sportief succes ge worden. Gistermorgen zijn slechts 9 deel nemers niet gestart. Het weer was prach tig, de wegen waren uitstekend, zoodat de vierde dag als een walk over werd voor de getrainde deelnemers. Er vielen heden dan ook slechts 2 deelnemers uit, zoodat in totaal 170 loopers zijn uitgovallen, het geen gezien de groote hitte en het groote aantal deelnemers een gunstig resultaat mag worden genoemd. Gistermiddag werden de prijzen uitge reikt in tegenwoordigheid van duizenden toeschouwers. Bij onstentenis van minister Merchant werden de prijzen uitgereikt door Jtr. Van Weiier, voorzitter van den N. B. L. O. en door Z.E. Luitenant-Generaal Röell, commandant van het veldleger. „Handen op en geen lawaaiV* GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Zijn zoontje ernstig gewond. De heer H. Boelens uit Harlingen reed met zijn zoontje voorop het rijwiel over den Opselerstraatweg. Hij stak na de rich ting aangegeven te hebben den weg over in de richting van de Watersteek. Terzelfder tijd kwam hem een auto, be stuurd door een koopman uit Amsterdam, achterop rijden, die onvoldoende remde, zoodat een aanrijding volgde. Het zoontje van Boelens werd zwaar ge wond naar het R. K. Ziekenhuis te Zwolle overgtTiracht. De heer Boelens zelf had eenige minder zware verwondingen opge- loopen. VERDRONKEN. Een aantal jongens kwam Donderdag avond de Dommel ter hoogte van den Ven- bergschen molen achter Valkenswaard af zwemmen, toen plotseling een hunner de 13-jarige A. Peels in de diepte verdween. Ijlings dook men hem na en na lang zoeken werd de knaap boven gebracht. Twee padvinders en een inmiddels ontbo den pohtie-agent hebben geruimen tijd ge tracht de levensgeesten op te wekken. Dit is hun echter niet gelukt. Te Nieuw Roden (Dr.) is bij het zwem men in het „Zandgat'', het zoontje van den heer B. van Zonneveld verdronken. Do veertienjarige Sohuiling te Driel is bij het zwommen in den Rijn verdron ken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Gistermiddag is in het IJselmeer on der Stavoren bij het baden verdronken het bijna 9-jarig zoontje van den heer H. Sohraders, aldaar. LEEREN DE VROUWEN HET NOOIT? Weer een waschbenzine-ongeval. Niettegenstaande de herhaalde waar schuwingen in de kranten en de vermelding van verscheidene ongevallen, ontstaan door het waasohen van het haar met benzine, beging de 28-jarige mejuffrouw G. J. L. in de J. P. Coenstraat te Utrecht gisteren de onvoorzichtigheid zich het haar met benzine te reinigen, in de nabijheid van een brandend theeliohtje. De noodlottige gevolgen Weven niet uit. De benzine vloog in brand en deed even de vlammen hoog oplaaien, waarbij het vuur ook de vrouw aantast'te. Zij kreeg ernstige brandwonden aan het hoofd, het bovenlichaam en de armen en is per auto van den G.G.D., die door de inmiddels ge alarmeerde politie ontboden was, naar het Stads- en Academisch ziekenhuis gebracht. „Volk". ERNSTIGE BRAND TE L0BITH. Een woonhuis afgebrand drie huizen door het vuur bedreigd. Gistermiddag is door onbekende oor zaak brand ontstaan in een huis aan het tuindorp te Lobith, bewoond door de fa milie Harmsen. Tengevolge van den ster ken wind en mede door het, feit, dat men slechts over beperkt brandbluschmate- riaal beschikte, sloegen de vlammen in weinig tijd over naar drie andere huizen, bewoond door de families Derksen, Nijen- huis en Sohopman. De woning van Harmsen is totaal uit gebrand. Voorts zijn de daarnaast gele gen woningen van J. Derksen en H. A. Versteege gedeeltelijk door het vuur ver nield. De brand werd bestreden dóór drie motorspuiten, waarbij water werd gege ven door de brandweer uit Lobith en die van Pannerden. Omstreeks drie uur was men den brand meester en bestond voor uitbreiding geen gevaar meer. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Verzekering dekt de schade die uit den aard der zaak vrij aanzien lijk is. TRAMSTORING TE 'S-GRAVENHAGE. Door een defect in de Centrale stond het geheele hoogspanningsnet ruim een half uur stroomloos. Gistermorgen om kwart over acht, juist op een der spitsuren, wanneer de groote menigte zich naar de kantoren pleegt te begeven, weigerden dc trans te 's-Gra- venhage plotseling dienst. Het geheele tramnet stond stroomloos. Her en der stonden de wagens in de stad verspreid en.... nog nooit zagen wij het verkeer zoo ordelijk en rustig verloo- pen. Een ieder hield zich keurig aan de verkeersregels en het auto- en rijwielver- Veer schoot veel beter op dan gewoonlijk. Daar de storing nog al eenigen tijd aan hield, maakten do taxi-ondernemingen goede zaken. Ook de z.g. buitenlijnen wa ren gedocltolijk gestoord en wel de Delft- sche tram tot de Musschenbroekstraat en de Leidsohe tot de Jozef Israëlslaan. Op beide trajecten werd het verkeer zoo goed mogelijk met bussen onderhoudon. Scheveningen was totaal geisoleerd, daar ook de N.Z.H.T.Mde blauwe tram, die over kleine trajecten door het stads net wordt gevoed, dienst weigerde. Eerst te 8.48 uur, dus na 33 minuten te hebben stil gestaan, kwam er weer beweging in de gele en blauwe tramwagens. Dat een en ander vonr zeer velen op het bewuste uur en ernstig inconvenient was, laat zich begrijpen. Slechts 70 cents por Pus Vraagt Uw apotheker ot drogist Nutrlcla - Zoetermeer KORTSLUITING OP DE TRAM HAARLEM—AMSTERDAM. Een groote vlam veroorzaakte een paniek. Bestuurder krijgt brandwonden. Een ongeval van niet ernstige beteeke- nis, doch dat van verstrekkenden invloed op het verkeer is geweest, heeft Donder dagavond omstreeks kwart over zeven plaats gehad aan het begin van de Admi raal De Ruyterweg, bij de Wiegbrug. Van een motorwogen van de Haarlem- sche tram, die in do richting reed naar de Spuistraat, bleef de beugel haken achter een borstel, welke zich aan de bovenleiding bevindt voor het contact geven aé-n licht seinen. De zekeringen van den motorwagen ge raakten defect, er ontstond kortsluiting en een oogen'blik was er een vrij grooto vlam zichtbaar. Daar er een aantal kinderen in de tram aanwezig was, ontstond er een kleine pa niek. De bestuurder wiet snel te stoppen en de passagiers konden daarna den wa gen verlaten. Onmiddelijk werd de brandweer geal armeerd; twee wagens rukten uit, doch het vuur was reeds met behulp van brand- bluschapparaten gedoofd. De trambestuurder, de heer Grootenbosch had lichte brandwonden aan het oor op- geloopen, die door de brandweer werden verbonden. De wagen, die slechte aan het dak eenigs- zins beschadigd was, moest worden weg gesleept. Het tramverkeer was door dit alles ech ter danig in de war geraakt. De opgaande lijn van de Haarlemsche tram was uiter aard geheel versperd zoodat een lange fille tramrijtuigen zich op den Admiraal De Ruyterweg vormde en de vele reizigers van Haarlem en Zand voort maar verder gingen loopen. Óok lijn 13 van de Gemeentetram werd de dupe. Het duurde tot half negen voor dat personeel van de gemeente de boven leiding hersteld had en het verkeer weer in normalen toestand verkeerde. „Tel." ZIJN VROUW MET EEN TUINSCHAAR TE LIJF. Jarige in de cel gezet Uit Leeuwarden wordt aan de „Tel." ge meld: Zelfs de verjaardag van een bekenden scharenslijper kon niet zonder echtelijke ruzie voorbijgaan. Donderdag liep de ruzie echter zoo hoog, dat de man een hem te slijpen gegeven tuinschaar greep en hier mede zijn 64-jarige echtgenoote te lijf ging. Naar haar eerst een paar fiksche tik ken te hebben gegeven, bracht hij haar een diepe wonde in het zitvlak toe. De buren schonken aanvankelijk geen aandacht aan het voor hen gewone lawaai ten huize van den scharensliep, doch toen de vrouw he vig bloedend en schreeuwend de straat op liep, zagen zij haar opeens neervallen. De pogingen der buren om de vrouw in haar huis te dragen hadden niet de sym pathie van haar echtgenoot, die nog hevig te keer ging, waarop een der buren de ge troffen vrouw bij zich in huis liet brengen. Hoewel haar toestand niet direct gevaar lijk is, moest de vrouw per politiebrancard naar het ziekenhuis worden vervoerd. De man werd onder geleide van een paar re chercheurs en een groote menigte na-ar het politiebureau opgebracht, waar hij zijn ver jaardag in eenzaamheid zal moeten uitzit ten. De schaar werd in beslag genomen. LAND- EN TUINBOUW De z.g. specifieke werking van lijnmeel. Door vele landbouwers wordt aan lijnkoek en lijnmeel een specifieke werking toege schreven op den gezondheidstoestand en de productiviteit van het vee: beide voedermid delen zouden een gunstige werking op de darmfunctie uitoefenen, den haarglans doen toenemen, de afscheiding van melk en melk vet verhoogen, en bovendien minder vatbaar maken voor allerlei ziekten. Om deze rede nen namen lijnkoeken en -meel dan ook in de ten onzent gebruikelijke rantsoenen, on danks de opkomst van allerlei andere voe dermiddelen, nog steeds een zeer belangrijke plaats onder eiwitrijke krachtvoeders in, niet tegenstaande het feit, dat beide, gezien de samenstelling, veeal iets duurder zijn dan an dere voederstoffen. Het leek daarom van belang na te gaan, of ook bij proefnemingen met lijnmeel iets van een specifieke werking zou blijven, en zoo ja, wat de oorzaken daarvan zouden zijn. Daarom werd aan het Proefstation te Hoorn een voederproef genomen met melkvee, met een 26-tal t.b.c.-vrije, zwartbonte melkkoeien waarbij per koe en per dag 2 kg. lijnmeel werd vergeleken met een mengsel van 12 kg. grondnotenmeel plus 0.6 kg. maismeeL Het lijnmeel was volgens opgave van den fabrikant in ons land bereid uit Laplatazaad. Om de eventueel gunstige werking zoo duide lijk mogelijk naar voren te brengen, ontvin gen de beide groepen in de vóórperiode, ja zelfs reeds lang daarvoor, geen lijnkoek of -meel, terwijl de hoofdperiode zoo lang mo gelijk werd gemoenen, en wel acht weken. Van een specifieke werking werd zoo luidt het eindrapport niets waargenomen. De opbrengsten aan melk en vetvrije droge stof waren bij de twee groepen namelijk prac- lisch gelijk. De vetopbrengst en het vetper centage waren bij de met lijnmeel gevoeder de groep weinig hooger, maar het verschil was zóó gering dat wij hieraan geen wezen lijke beteekenis mogen toekennen. Het gehalte der melk aan vetvrije droge stof en kaasstof, was eveneens practisch ge lijk. Ook bij 'het levend gewicht deden zich geen verschillen van wezenlijke beteekenis voor. Ook de glans van het haarkleed, de consistentie van de mest en dergelijke waren praktisch gelijk; hetzelfde was het geval m&t de gehaltes van het bloedserum aan kalk en anorganisch phosphaat. Het joodgetal van het botervet werd door de lijnmeelvoedering een weinig verhoogd; echter niet meer dan a 2 eenheden. Al bleek dus op deze wijze van een speci fieke werking van het lijnmeel, behalve op het joodgetal van het botervet, praktisch niets, de mogelijkheid blijft natuurlijk open, dat deze wel aan den dag zou zijn getreden, indien een ander, minder gevarieerd, een een zijdig grondrantsoen zou zijn gegeven, of in dien de proefperioden nog veel langer had den kunnen worden gerekt. Toch blijkt dui delijk, dat de specifieke werking van het lijn meel geenszins zóó sterk aan den dag treedt, als men veelal meent. Het gebrek „witte rand" bij Edammer kazen. 't Komt nog wel eens voor, dat bij het doorsnijden van een plm. 4 weken oude kaas blijkt, dat deze niet over het geheele op pervlak een gelijkmatig smedige consistentie heeft, maar dat onder de korst een wit ge deelte wordt waargenomen; soms is dit een echte witte rand, langs den geheelen omtrek van de kaas, maar ook komt het voor, dat vooral aan den kop van de kaas zich een breed wittig gedeelte gevormd heeft, en dat langs den verderen omtrek ervan de witte rand slechts smal of van weinig beteekenis is. Een dergelijk uiterlijk van de kaas op door snede wordt nog wel als een gebrek be schouwd en verlaagt de handelswaarde van het product. In verband met bovenstaande zijn te Hoorn, aan het Proefstation, technische kaasproe- ven genomen, waarvan de uitkomsten hier onder in 't kort zijn samengevat: Wanneer een kaas, 3 i 4 weken oud, op doorsnede een witten rand vertoont onder de korst, dan zijn voor het ontstaan daar van twee oorzaken aan te geven; le. de kaas is niet uitgegist in de pekel ge gaan. Deze witte rand gaat gewoonlijk ge paard met een kleefkorst, en kan praktisch steeds worden vermeden. 2e de voorwaarden voor het ontstaan van een normaal gezwollen en gerijpt zuivel onder de korst zijn niet vervuld. Tot deze voorwaarden, die men dus voor het bereiden van een randvrije kaas in acht heeft te nemen, behooren: a. de reëele zuurheidsgrond van de kaas; deze mag niet tc hoog zijn; b. de zoutconcentratie van het kaasvocht; deze mag, ook tijdelijk, niet te hoog zijn; c. de hoeveelheid, beschikbaar voor de hydradatie van het kaaseiwit, mag niet te gering zijn. Behalve dat de kazen in het geheel dus niet te droog moeten worden gemaakt, heeft men er verder op te letten, dat de pekeltemperatuur niet te hoog en aan vankelijk de gelegenheid tot uitdrogen tijdens het bewaren van de kazen niet te groot is, daar in deze gevallen juist de rand sterk zou kunnen uitdroogen. Het is gebleken, dat het niet mogelijk is, voor ieder van deze voor waarden een absolute waarde aan te geven. „Boomteelt", door Eugène Kruytzer, te Roermond. Dit boekje ligt al eenigen tijd op mijn schrijftafel. Het is geschreven door een tuinbouwkundige prakticus en kan zoowel voor praktijk als voor studie, aan fruittelers en boomkweekers, worden aanbevolen. De stof is eenvoudig en overzichtelijk behandeld. Bij het hoe wordt telkens het waarom ge geven, zoodat de fruitteler, die dit werk be studeert, zijn vak leert doorzien, meer in zicht krijgt bij de behandeling zijner boomen, kortom leert, zich van zijn doen en laten re kenschap te geven. De bij uitstek populaire vorm, waarin het boek is geschreven, maakt het geschikt,, om in veler handen te komen. De schrijver heeft zich zijn lezers blijkbaar niet voorgesteld als gestudeerde menschen, maar als gewone mannen uit de praktijk, hij heeft gedacht ook aan onze jongens, die straks, in de praktijk van den ooftbouw, de mannen der toekomst zullen zijn. En stellig zal bij hen door dit boek in een- voudigen trant, liefde voor boom- en fruit teelt worden opgewekt. Wat ons het hoofd doel schijnt van den schrijver, die in zijn voorwoord zegt: „Boom- en fruitteelt beide, zijn te schoon, om er geen liefde voor te krijgen van het oogenblik af, dat men ze gaat begrijpen". Welnu, dit begrijpen volgt van zelf, als men het boek met ernst bestudeert. B—r. geriefelijk Woonhuis, centrum stad, waarbij tuin en veel bergruimte Aanvragen bureau van dit blad onder no. 6984

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14