HULP IN NOOD: A.C.STIJNMAN Warme Croquetten, Salades en Gebak HQOGE RIJNDIJK 106 ROLFILMS Geijtenbeek's Fotohandel J. GUSSENHOVEN Wed. 1. G.J.PM Max Auto Garage ZATERDAG 29 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN JNTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om ziob als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereenigmg te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jMr iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9. m de Presi dentekamer van het Gezellenhuie. Heden Zaterdag van 8.30—9.30 uur af halen prijzen loterij Kempermanfonde. Zondag is de zaal geopend van 12.30 n. tot 2.30 uur en van 7 uur tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur Zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heer P. van Bergen en Henegouwen en P. Klein (extra beurt). 8.15 prijsbiljarten, als hoofdprijs een scheerdoos, oompleet. Studieclub St. Petrus Oanisius te 1 uur vanaf het Gezellenhuis fietstocht naar de Kruisvaarders van St. Jan te Rijswijk. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub Hout of Fout. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8.00 tot 10.1 uur. Woensdag Liedertafel „Sebastian Schaef- fer", vacantie. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.16 uur. Vrijdag 8.15 uur. Symphonie „Franz Scbweitzerr, allen op tijd. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poede laars". Verdere mededeelingen: Gezellen leest de Gezellenrubriek in de Leidsohe Cou rant iets bijzonder over Retraiteclub en de Symphonie Frans Schweitzer. NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secr. Leliestraat 7. Maandag. Rechtskundig Bureau rooi de leden van de afd. Leiden en Omstre ken, 's avonds van 6.308 uur Bondsge- bouw. Steenschuur 15. Dinsdag 8.30 uur Propaganda vergade ring der R. K. Kappersbediend enbond St. Cosmos in 't gebouw van den R. K. Volksbond. Al6 spreker zal optreden de heer v. Zorn. Woensdag 8 uur: Bestuursvergadering R. K. Volksbond. Donderdag Ledenvergadering &t. Pau- lu?. te 8 uur. Bestuursvergadering Werk meesters te 8 uur. Vrijdag. Repetitie R, K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 our. Ziekenkas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Eerstvolgende Bestuursraad vergade ring 9 Augustus. Agenda wordt toegezon den. ST. PETRUSPATRONAAT. Rapenburg 52. Zondag 2.30 uur wandeltocht naar de duinen en fietstocht naar GroenendaaL Maandag 8.30 uur Aloysiusgroep. Op het Kolpings Boys-terrein. Dinsdag 8 uur voetballen. Woensdag 7 uur Tarcisiusgroep. Vrijdag 8.30 uur Don Boscogroep. HET CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zondag 4.00 uur Contributie betalen jon gens onder de 14 jaar. Tevens kunnen zioh opgeven de jongens welke a. s. Woensdag meegaan naar Kat wijk, doch moeten 0.25 voor deelname betalen. Daarna gezamenlijk naar het terrein Slagbal en Voetbal. 7.30 Contributie betalen voor jongens boven de 14 jaar, daarna naar het terrein. Van 6.30 tot 7.30 uur is het terrein af gesloten. Dinsdag 6 uur Botanieclub. Woensdag 8.15 uur Vertrek der leden naar Katwijk en Wassenaar. Brood voor den geheelen dag medene- men. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 7.30 uur Antoniusgroep. Vrijdag: 7.30 tot 8 uur Groep K. en P. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. 4.30 uur Zangclub. R. K. HARMONIEKAPEL „PER0SI". Secr.: Marnixstraat 43. Maandag, 8 uur: Repetitie tamboers, (leerlingen), Pieterskerkgracht. Woensdag; harmonie leerlingen 7.30 8.15 uur; 8.30 uur harmonie Pieterskerk gracht. Vrijdag: Tamboers Pieterskerkgracht 8.30 uur. Aanmelden nieuwe leden op de les- avonden. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.0O-11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.20 uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Vanaf Zaterdagmiddag 3 uur tot Vrijdag a.s. is het clubhuis gesloten. Cm 6.30 uur zal het dan weer geopend zijn. De Tennisclubs gaan gewoon door. De gymn. clubs hebben vacantie van Donderdag 3 AugustusDonderdag 17 Augustus. Alleen de clubs van Maandag avond hebben deze week nog les, al de andere hebben twee weken vacantie. Excelsior-Allelu ja-V oorrat. AUTOMAATi AUTOMAATi AUTOMAATi Zondagsadres 'Zondagsadres Ban ketbakker ij Noordeinde 23 A. G. EPSKAMP SIGAREN en SIGARETTEN A. H. v. d. V00REN Breestraat 79 hoek Diefstesg Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs BANKETBAKKERIJ Steenstraat 12 Geopend van 10-2 uur Oude Rijn 2 Telf. 411 Versche slagroomgebakjes Speciaal wafels Geopend van 9'lr^'h uur verder per Chocolade- Automaat llllllllllIlllllllllllllllllll BANKETBAKKERIJ Noordeinde 31 Zondags geopend van 10-2 iiliinillii iiilllllliililiilllillll Banketbakkerij „de Ster" Haarl.str. 197, Tel. 3284 GEBAKJES EN FIJNE BONBONS. C S Zondags open van 4-8 uur J.H.S. JASPERS Pelikaanstr. 13 Tel. 2688 Pijltax en Luxe Auto Ook Zondag den geheelen dag geopend GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE (Vervolg). Aan de orde de wijziging van de leges- verordening. Ged. Staten hebben tegen de bij raadsbesluit van 21 April j.l. vast gestelde legesverordening eenige beden kingen geopperd meer van administratie- ven aard. B. en W. stellen den Raad voor aan de gemaakte opmerkingen tegemoet te ko men, zoodat onder intrekking van het ge nomen besluit van 21 April j.l. de legesver ordening opnieuw wordt vastgesteld. De vergoeding als bedoeld bij art. 101 der Lageronderwijswet over 1931 wordt vast gesteld op f 12.81 per leerling. De wijziging van de gemeentebegroo- ting wordt na toelichting door den voorzit ter onveranderd vastgesteld. Onbeschaamde sportkleeding. In bespreking komt de wijziging van de politieverordening. B en W hebben zich verplicht gezien, in verband met de steeds toenemende onbeschaamdheid on der een zekere categorie van personen, die meenen dat, wanneer men aan sport doet, het met de kleeding niet zoo nauw behoeft te worden genomen, bepalingen in het leven te roepen, waarbij het verbo den is op den openbaren weg en in voor het publiek toegankelijke plaatsen te be geven. anders dan gekleed te zijn in een aan de eischen der openbare zedeliikheid voldoend costuum. De heer Los vraagt of men te Oude Wetering in de bebouwde kom mag zwemmen. Voorzitter antwoordt ontkennend. Alleen B. en W kunnen thans plaatsen aanwijzen, waar wel gezwommen mag worden. De heer Hogen boom vraagt meer toezicht voor het dorp Roel of arends veen, zulks met het oog op de beoefening va.n de zwem- en watersport. Volgens ziin meening is het meer gewenscht toezicht uit te oefenen op de watersport dan op de voetbal. Voorzitter wijst op de gerince bezetting van het politiepersoneel De veldwachters kunnen niet overal tegelijk zijn De heer Los constateert, dat voor de ingezetenen deze nieuwe bepalingen niet behoeven gemaakt, want van hen ontvamrt men geen klachten over onbehoorlijke kleeding bij zwemmen. De heer Clemens vraagt of in de win kels te Kaae ook publicaties opgehangen kunnen worden, waarbij het is verboden inkoopen te doen zonder behoorlijk te zijn gekleed. Voorts wijst spreker nog op het feit, dat sommige ingezetenen aan sport lui gelegenheid geven om in hooibergen en op zolders te bivakkeeren en waarbij deze menschen zoo schandalig gekleed zijn. dat zij aanstoot, geven aan anderen De voorzitter merkt op, dat de eige naars dan verstandiger moeten zijn door aan deze personen htm hooibergen of zol der niet te verhuren. De overheid kan hiertegen niets doen. De heer Verweij gelooft dat het bij B. en W. geen bezwaar zal ontmoeten om na vaststelling van de verordening het uittreksel te doen ophangen in de win kels. De verordening wordt hierna zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. een bericht van Ged Staten houdende verda ging van de beslising tot overdracht in eigendom van een drietal beweegbare bruggen en tot verkoop van een aantal boom en aan de provincie Zuid-Holland. De heer Verweij vraagt hoe Ged. 8t.aten de bemerking hebben opgevat wat betreft de vermindering van de bijdrage wanneer de beweegbare brugeen reeds per 1 Juli aan de provincie in beheer en onderhoud zijn overgegaan, zoodat de goedkeuring alleen een maatregel is van administratieven aard. Omtrent de gemaakte opmerking heeft de provincie zich nog niet nitgespro- ken. zoodat het antwoord hierop nog wordt tceemootgezien. Op het verzoek van B. van der Meer om een tegemoetkoming uit de Gemeentekas te mogen ontvangen voor het bezoeken door zijn zoontje van een ULO-school wordt afwijkend be schikt. Op het verzoek van J. Geluk om een tegemoetkoming te mogen ontvangen als bedoeld bij art. 13 der Laveronderwijs- wet wordt goedgunstig beschikt. Tot slot brengt de voorzitter ter sprake de verhuring van een drietal woonhuisjes te Oude Wetering. B. on W. vragen den Raad of deze huisjes, die in bouwvalligen staat verkeeren, nog verhuurd moeten worden. De heer Rietbroek wijst op een aantal leegstaande huisjes te Oude Wetering, zoo dat voor de huurders bij afbraak van de huisjes voldoende woongelegenheid be staat De heer Verweij is, gelet op de mede- deeling van den heer Rietbroek, er voor de huisjes af te breken, dan is de gemeen te van de verantwoordelijkheid af. Beslo ten wordt deze woonhuisjes niet meer te verhuren, terwijl de termijn van ontrui ming wordt gesteld op 1 October 1933. Rondvraag. De heer Pennings acht het niet meer dan billijk dat de provincie bijdraagt in de kosten van herstelling van de brug te Rijpwetering om reden deze brug in den provincialen weg ligt. Voorz. antwoordt dat do gemeente de provincie tot geener lei bijdrage kan verplichten. De heer Heemskerk vraagt of do oprit van de brug nog hersteld wordt. De voorz. antwoordt, dat B. en W. hierover in onderhandeling zijn. Het ligt in de bedoeling een ijzeren nlaat aan te brengen, doch de kosten zijn tegengevallen, zoodot B en W een nadere pri'sopeave zullen vragen. De heer Rietbroek wijst op de woninc in gebruik bij de dames Retel te Roelof arendsveen. Deze woning verkeert niet al leen in een bouwvalligen staat, doch de omgeving klaaot over stankverspreidine door de aanwezigheid aohter de woning van een mestvaalt De heer de Koninor is met den toestand eveneens op de hoogte en deelt mede. dat deze mestvaalt achter de woning niet noo- dic is, omdat er even verder een andere eelegenheid is. waarvan de omwonenden veen hinder hebben. De voorz. zegt onder zoek toe. De heer Ho,eenhoorn bespreekt de leve ring van brandstoffen voor de gemeente. Spr. zou het op prijs stellen, indien voor het vervolg de levering zal plaats hebben nadat eerst een inschrijvine is gehouden onder in deze gemeente gevestigde brand stof fenhande laren. De heer Rotteveel wijst er op. dat de brandstoffenhandclaren onder het syndi caat vallen, zoodat alle handelaren moe ten leveren voor een en dezelfden prijs en kwaliteit. De voorz. zegt overweging toe De heer Los vraagt hoe het staat met de vacature van het algemeen burcerli'k armbestuur De voorz. antwoordt, dat B. en W advies omtrent deze vacature heb ben ingewonnen bij het burgerlijk armbe stuur. In de volgende vergadering komt de benoeming aan de orde. Hierna gaat de raad in geheime zittinv. Na heropenine wordt besloten op dr boll en trekkers, die destijds zijn gesteund geworden, te verhalen de door de gemeen te betaalde rente. Hierna sluiting. UIT DE OMGEVING W0UBRUGGE, Vreemd bezoek op het Raadhuis. Het secretarie-personeel dat in het raad huis alhier zetelt, ontving dezer dagen wel zeer ongewoon bezoek. Drie koeien, wel licht door de tropische warmte uit de bla kerende wei verdreven, traden na een rus tige wandeling door het dorp, plotseling het raadhuis binnen, waar zij met de noo- dige omzichtigheid kennis namen van de oudheidkundige verzameling. Een van de drie ging zich daarbij voorstellen aan den gemeente-ontvanger. Zij stapte zonder kloppen de kamer van den magistraat bin nen, deponeerde op het, eerst kortelings met zooveel zorg gekozen karpet een be kend souvenir, wenkte vervolgens haar „Ober, gooi dien snurkenden kerel er toch uitl" „Waarom dan, dat is onze beste klant sinds langen tijd. Elke keer, dat ik hem wakker maak, betaalt hij zijn rekening". beide vriendinnen, waarna zij gezamenlijk het gebouw weer verlieten om hun wande ling voort te zetten. Het passagierende drietal, dat wel een zeer zonderlinge opvatting bleek te hebben van de taak eens gemeente-ontvangers, is later gearresteerd en naar de weide terug gebracht. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De Radio. 1 Augustus zal het 5 jaar geleden zijn, dat er met de Radio-distri butie alhier een aanvang werd gemaakt Aanvangende met 36 abonné's bedraagt het aantal aangeslotenen thans reeds 970. Eenige jaren geleden is tevens een aanvang gemaakt met de distributie te Koudekerk en Leiderdorp, alwaar reeds 220 abonné's zyn aangesloten. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum worden thans allen, die zich nu opgegeven, gratis aangesloten. Hevige botsing tusschen twee auto's. Gisteravond had in wijk Hoorn nabij do 133. Toen Struisje terugkwam, was hij verbaasd zijn ei niet meer te vinden, maar hij begreep al dadelijk wat er gebeurd was Hij holde naar de tent en zag ju iet hoe Profje het leege^ lichte ei voorzichtig tus- sohen watten in een van de koffers legde, bij de reet van de verzameling. „Is uw man thuis? Ik heb hier een dwangbevel voor hem!" „Bevel? Wat bevell Het bevel hiet voer ikl" Hoornstraat een ernstige autobolsing plaats. Uit de richting Leiden naderde oen vrachtauto, welke een luxe-auto, bestuurd door Mevr. O. uit Bodegraven, op sleep touw had genomen. Deze laatste wagen reed zonder licht. Uit tegenovergestelde richting kwam een auto, bestuurd door L. B. uit Den Haag. Blijkbaar reed de op sleeptouw genomen auto eenigszins uit do richting, want plotseling werd deze door de Haagscho auto gegrepen. De botsing wa« zoo hevig, dat beide auto's geheel in olkaar liepen, na eorbt met een boom en con schuur in aanrijding te zijn geweest. Niettegenstaande in de Haagscho auto 6 personen waren gezeten, kwamen allen met den schrik vrij. Alleen Mevr. O., die in de gesleepte auto zat, beliep een hoofdwonde. De beide ernstig beschadigde wagens moes ten worden weggesleept. De schade zal vermoedelijk onderling worden geregeld. HAZERSW0UDE. Postkantoor. Met ingang van 1 Augus tus a.s. wordt het post-, telegraaf- en tele foonstation te Hazcrswoude-Rijndijk ver plaatst naar hot huis van den heer M. P. den Hollander aldaar. 134. Profje had bij de nadering van Struieje graag weg willen loopon, zoo boos keek deze, maar dat kon niet meer. Prof je dook bang in elkaar en zei gauw: Ik zal het je teruggeven Struisjc, heuach je krijgt het terug. Als we weer thuis zijn krijg je een nieuw, ik zal in elko winkel er naar zoeken en au-Iers krijg je twintig kippeneieren er voor in de plaats.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11