Bad- en Strand- Artikelen Vlammende Katchen. VRIJDAG 28 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN KIND ONDER EEN AUTO. Aan de gevolgen overleden. Woensdagavond is op de Turfmarkt te Gouda de 7-;arige W. Bakker, wonende op de Turfmarkt aldaar, to enhij uit een zij straat kwam loopen, gegrepen door een vrachtauto van den bodedients Bodegra venRotterdam, ondernemer de heer van Aelst te Bodegraven. Het ventje werd te gen den grond gesmakt en bekwam aan het achterhoofd een ernstige wonde, ter wijl spoedig aanwezige doktoren tevens een hersenschudding constateerden. Per zie kenauto is de knaap naar het St. Jozef pa viljoen gebracht, waar hij eenige uren na aankomst is overleden. Den bestuurder van den auto heeft geen schuld aan het ongeluk. Hij reed met mati gen gang en had voldoende signalen gege ven. DOOR AUTOBUS AANGEREDEN. Wielrijder gedood. Gisteravond werd de heer G. Knoops, toen hij op zijn fiets op den Rijksweg nabij Echten een hooiwagen wilde passeeren door een uit de riohting Roermond ko mende autobus aangereden en op slag ge dood. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. Door vallend vat doodelijk getroffen. Gistermiddag reed te Groningen een vrachtauto van de firma Van Gend en Loos uit de Nieuwe Boteringestraat de Kleine Kruistraat in. De 38-jarige arbeider J. F. de Jong uit Groningen, die achter op den wagen zat, viel bij het nemen van den bocht van de auto en kwam met het hoofd op den grond terecht. Een vat, waarop hij had gezeten tuimelde even eens van den wagen, en is vermoedelijk op .het hoofd van den man tereoht geko men. Met een schedelbasisfractuur is hij naar het Academisoh Ziekenhuis vervoerd waar hij eenige uren na aankomst is over leden. TUSSCHEN RRIIGGEHOOFD EN LEUNING. Knaapje doodgekneld. Gistermiddag omsrteeks half vijf stond een moeder met haar zesjarig zoontje op de Vaaltbrug, te Utrecht, toen deze werd* opengedraaid. Het knaapje stond zoo vol belangstelling te kijken naar het voorbij varende schip, dat hij, terwijl hij leunde tegen het bruggehoofd niet oplette bij het opendraaien van de brgu en zoodoende bekneld raakte tusschen de leuning en het bruggehoofd. Wel werd onmiddellijk de brug teruggedraaid, maar het ventje had zoo ernstige inwendige kneuzingen beko men, dat de dood spoedig intrad. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Bij het verrichten van werkzaamheden op een circa 3 meter hoogen steiger, kwam de opperman C van Geel te Steenbergen door een misstap te vallen. De man werd bewusteloos naar het ziekenhuis Charitas gedragen, waar de geneesheer 'n zware in wendige hersenschudding constateerde. Hij overleed aan de gevolgen. VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks half drie ïs de zesjarige E. woonachtig in de Notenboo menstraat te Utrecht bij het spelen met een schepnetje in den Singel bij de Abste- derbrug gevallen en verdronken. To Philippine is de 19-jarige Belgische student K. B. bij het baden verdronken. De jongeman, die bijna of in het geheel niet zwemmen kon, had zich in de Isabellaha- ven gewaagd. Het lijk is opgehaald. DE OVERWEGRAMP TE BARNEVELD. Begrafenis der familie Tichelman. Gisteren heeft te Den Haag de teraarde bestelling plaats geha<l van de stoffelijke resten van ds. B. Tichelman, van zijn echt- genoote mevr. W. F. H. Tichelman geboren Hulsman en van hun zoon mr. J. S. Tichel man, allen om het leven gekomen bij het auto-ongeval bij een spoorwegovergang te Barneveid. Reeds vele uren tevoren was het zeer druk op de Oude Scheveningscheweg ter hoogte van de Duinstraat en in laatstge noemde straat, langs welker trottoirs zich duizenden belangstellenden hadden ge schaard, onder wie tal van Scheveningsche visschersvrouwen. Aan veel huizen hing de vlag halfstok. In de Nieuwe Kerk aan de Duinstraat, waar een lijkdienst werd gehouden, was de preekstoel met rouwfloers omhangen. Voor den preekstoel stonden op katafalken de drie lijkkisten, bedolven onder een berg van bloemen. Geleidelijk vulde zich het kerkgebouw. Ds. Hartjes woonde den dienst bij als ver tegenwoordiger van den Kerkeraad te Vlissingen. De lijkdienst werd gehouden door ds. A. Offeringa, die als tekst had gekozen Joh. 11 vers 40: „Heb ik U niet gezegd, dat zoo gij gelooft, gij de heerlijkheid Gods zien zult''. Onder de belangstellenden, die den rouw dienst bijwoonden, werden o m. opgemerkt: de burgemeester van Den Haag, jhr. mr. dr. Bosch Ridder van Rosenthal, de burge meester van Barneveid, de heer Westrik, minister Slotemaker de Bruïne. Voor den aanvang van de godsdienst oefening bracht het orgel koraalmuziek ten gehoore. Te kwart voor 1 arriveerde de familie. Men had een der zoons, een zee-officier, die op weg naar Indië was en die, na ge- debarkeerd te zijn, in een vliegtuig zou terugkeeren, nog verwacht, maar op dit oogenblik was hij nog niet aangekomen. Zijn vriend, mr. M. de Niet, was hem van Waalhaven gaan halen met een auto. Na aankomst der familie, terwijl de kerk geheel gevuld was, betrad ds. Offeringa den kansel. Tijdens de lijkrede konden velen hun ontroering niet bedwingen. Terwijl de predikant het slotgebed uit sprak betrad de zoon, die nog afwezig was geweest, aan den arm van mr. De Niet, het kerkgebouw. Toen hij naar voren ging, ging een schok van ontroering door de me nigte. Na afloop van de godsdienstoefening werden de kisten onder het luiden der klok ken de kerk uitgedragen. Op ieder der kis ten lag een bloemstuk, waaraan een lint met de woorden „Vader", „Moeder" en „Han1'. De eerste kist, bevattende het stoffelijk overschot van den predikant, werd door ouderlingen gedragen. De tweede kist, waarin het stoffelijk overschot van mevr. Tichelman, door diakenen en de derde kist met dat van den zoon, door de collectanten. De stoet bestond, behalve uit drie lijk koetsen uit 19 volgrijtuigen. De stoet trok langs den Ouden Scheve- ningschen weg door de Helmstraat, Doorn straat, Van Oldenbarneveltlaan, Stadhou derslaan, Scheveningschen Weg naar de Kerkhoflaan. Langs den weg stonden duizenden men- schen. Tal van Scheveningers zochten zich, in afwachting van het voorbijrijden van den stoet een zitplaats in het gras. De po litie zorgde voor de handhaving der orde en hield den weg, waarlangs de stoet zou trekken, vrij. Groot was ook de menigte in de Doorn straat, waar zich het huis der familie be vindt, waar de stoet langs reed onder ont roering van de velen, die daar aanwezig waren- Op en in de omgeving van de begraaf plaats waren eveneens duizenden belang stellenden. De burgemeester van Den Haag was door ambtsbezigheid verhinderd op de be graafplaats tegenwoordig te zijn Door de hitte en het lange wachten vie len tientallen menschen flauw, aan wie ge neeskundige hulp moest worden geboden. GROOTE KEUZE. ENORM VERLAAGDE PRIJZEN!! Wollen Badcostuums QC v. Dames en Heeren,,ana! Ct. Macco Badcostuums CQ vanaf .UÜ Ct. enz. enz. NIEUWE ZENDING Polo-Shirts "W in de veel gevraagdo blauwe kleuren Prima modellen. Bij de groeve voerden ds. de Jong als voorzitter van den Kerkeraad, ds. Den Breems, namens de Algemeene Synode en het classikaal bestuur, ds. Hulsman als oudste der familie van mevr. Tichelman, en een broeder van ds. Tichelman namens de familie van dezen overledene, het woord Een zoon dankte voor de bewezen eer, waarna ds. Creutzberg uit de Schrift voor las en met het „Onze Vader" sloot. DE ROOnvONKGEVALLEN TE ARNHEM. In het Arnhemsohe garnizoen is weer een nieuw geval van roodvonk voorgeko men. Ditmaal bij een milicien, die in de Willemskazerne was gelegen. Hij is naar het militair hospitaal overgebracht. Onder- tusschen heeft men een tweetal andere pa tiënten, die zes weken geleden opgenomen waren, en die thans geheel genezen zijn, uit het hospitaal kunnen ontslaan Met het nieuwe geval zijn er thans in het geheel vijf roodvonkliiders, terwijl zich nog vier man schappen in observatie bevinden. Geen der gevallen is van ernstiger aard. De mi litaire autoriteiten nemen alle maatrege len om uitbreiding va-n de ziekte te voor komen. INCIDENTEN TIJDENS DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. Communisten veroorzaken relletjes. Men meldt ons uit Nijmegen: Reeds den geheelen middag had een groep commu nisten, waaronder zich ook eenige sociaal democraten bevonden, op den Groene- woudschen weg, die ongeveer een half uur gaans lang is, de deelnemers aan de Vier- daagsohe afstandsmarsehen opgewacht en wanneer dan weer een groepje militairen of matrozen passeerde deze begroet met sarrende uitroepen en geschreeuw van „Heil Moskou", „Leve de „Zeven Provin ciën". De politie had deze menschen reeds eenige malen gewaarschuwd, dpch dit had klaarblijkelijk weinig effect, althans toen een groep mariniers en matrozen van on geveer vijftig man, onder commando van een officier den Groenewoudscheweg kwam afmarcheeren, begon wederom het tartende geroep, dat gepaard ging met het brengen van den communistischen groet. Hoe de toestand zich nu verder ontwik keld heeft, valt betrekkelijk lastig uit te maken, zooveel is echter zeker, dat in een oogwenk een vrij hevige vechtpartij gaan de was, waarbij de gesarde mariniers ge- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 29 Juli. H u i t e n 296 M. K.R .0.-4iitzending. 8 009.15 Gramofoonpl. 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 5 00 Concert. 6e Reg. Inf. Breda. 5.30 Esperanto-nieuws. 5.45 Vervolg concert. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 7.00 Politieberichten. 7.15 Lezing: Ervaringen op een lucht reis naar Ned. O.-Indië. 7 45 Gramofoonpl. 8.00 „Onze Zaterdagvond" mm.v. Tho- len en Van Lier,, Jo Koopman en de K.R. O.-boys. 1100 Gramofoonpl. 8.30 en 10.30 Vaz Dias. Hilversum. 1875 M. V AR A-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d. continubedr Orgel spel C Steyn, Hetty Beek (declamatie), VARA-tooneel en gramofoonpl. 12.00 Gramofoonpl. 100 VARA-kleinorkest o.l.v. P. Duohant- 2.00 Zenderverz. 2.15 Gramofoonpl. 2.50 Causerieën over de vredesactie. 3.10 Gramofoonpl. 3.40 Panait Istrati en A. M. de Jong. 4 00 De Notenkrakers 0.1.v. D. Wins. 6.00 Kinderuurtje. 7.00 Zang door Yvonne Fabré aan den vleugel D. Wins. 7.30 Uitzending voor het Platteland. 8.00 Herh. SOS-berichten 8.02 „Feyenoord jubileert", revue van Lou de Groot. Muziek van H Bril. (Uit het Coloseum-Theater te Botterdam). 9.30 Vaz Dias en VARA-Varia. 9.45 Vervolg revue. 11.1512 00 Gramofoonplaten. Dacentry. 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.90 Causerie. 12.20 Sted. Orkest Cheltenham o.Lv. A. Cole. 1.05 Gramofoonpl 1.35 Het Commodore Grand Orchestra o l.v. Muscant. 235 Graniofoonpl. 3.05 Casani Club Orkest ol.v. Kunz. 3.50 Rehotsch Studio Orkest o.l.v. Daines m.m.v F. Gordon fbas-bariton). 5 05 Orgerspel H. Ramsay. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Sportnieuws. 7 05 Welsch intermezzo. 7.25 Het Luton Blaaaorkest o.l.v. E. S. Carter. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. bruik maakten van hun geweerkolven en er op los sloegen. Volgens verschillende getuigen zouden de communisten niet al leen met geschreeuw maar ook met het aannemen van een zeer dreigende houding alles hebben gedaan, wat slechts mogelijk was om een vechtpartij tot stand te bren gen. De politie kon ons echter over het eigenlijke verloop van de vechtpartij nog slechts weinig mededcelen, aangezien slechts een deel der getuigen verhoord was .en deze tot nog toe een zeer partijdi- gen kijk hadden gegeven op het gebeurde Nader vernemen wij nog, dat een S. D. A. P.'er tijdens de vechtpartij een zooda nige klap heeft opgeloopen, van wien staat niet vast, dat hij eenigen tijd bewus teloos ter aarde heeft gelegen. 9.40 F red. Hartley's kwintet mm.v. Ca- van O'Connor (zaug). 10.50 Voordracht. 10.55—12.20 Dansbuziek door Ambrose en zijn orkest. „R a d i o-P zrii', 1714 M. 8 05, 12.20, 7.30 en 8.20 Gramofoonpl. 9.00 lm weiasen Rössl", operette van Be na te ky. M.m.v. orkest oJ.v. M. Diofc en gramofoonpl K a 1 u odborg, 1153 M. 12.202.20 Conoert uit rest. .„Wivex*. 3.20 Omroeporkest oJ.v. E. Recsen m m v. E. Johansen (piano). 5 205.50 Gramofoonpl. 8.20 Lumbyeconoert. o.l.v. Reeaen. 9.00 Zang door E. Münter—J essen. M m. v. F. Jensen (piano). 9.45 Saxofoonrecital door H. Casse. 10.15 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 11.05—12.35 Dansmuziek o.l.v. Johansen. Lange 1. berg, 473 m. 6.25 Gramofoonpl. 7.23 Concert door Kurorkest ol.v. La- dewig. 12.20 Westfaalsoh Omroeporkest o.l.v. Wolf. I.35 Weragorkest o.l.v, Kühix 2.50 Gramofoonpl. 4 50 Conoert m.m.v, „Die fröhlicihen Fünf". 9.25 Vroolijk Weragprogramma o.l.v. Treumer. II.2012.20 Concert. Rome, 441 m. 8 50 Gramofoonpl. 9.50 Concert door het orkeet v. d. Augusteo. Brussel 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Symphonieooncerb o.l.v. Meulemans. 1.30 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 5.20 Dansmuziek. 7.20 „Fidelio", opera van Beethoven. (Uit Salzburg)) Dirigent: R. Strauss. Na afloop: Dansmuziek. 508 M.: 12.20 Omroeporkest ol.v. Wal pot I.30 Svmphonieooncert o.l.v. Meulemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest o.Lv. Leemans. 8.20 Pianorecital. 8.50 Gramofoonpl. 0.20 Concert uit Ostende. II.00 Dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 8.20 „Raten Sie mal", vroolijk weekeind- programma. 9.50 Uit Stuttgart: Nationale Feier- stunde. 10 20 en 11.06 Berichten. 11.2012.20 Concert uit Munchen door de „Bayerischo Funksohrammeln". Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (Derde Programma.) 8 00—12.20 Langenberg. 12.20—A floopDa ventry (Wijziging voorbehouden). NAZI'S R00VEN OP NEDERLANDSCH GEBIED. Gisteravond is do ongeveer 30-jarige H. S. uit Reuver op Limburgsch grondgebied door enkele Hitlerianen anngevallon, na dat hij kort tevoren op Duitsch gebied met hen slaags was geraakt. S. liep ernstige verwondingen op en moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen. Naar de aangevallene beweert, hebben de Duit- schers hem van zijn beurs en papieren be roofd en zijn op zijn hulpgeroep op de vlucht ges'agen. Van de brutale aanranding heeft R aan gifte gedaan bij de politie, die zich met 8. inmiddels naar de grens heeft begeven, op dat hij de verdachten zou kunnen aanwij zen. Totnutoe had het onderzoek ge^n re sultaat. „Vad". FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. 33) Haar gezichtsuitdrukking veranderde niet. Star, koel, onbeweeglijk, zag zij hem aan. „En wat heb je nog meer te zeggen, Viktor? vroeg ze op ijskouden toon. „Verder? Verder niets, helaas. Want ik heb nog geen invloed op de zaken bij ons. Als het naar mijn zin ging.... Ja, ik kan niet anders doen dan je zeggen, dat het me echt verdriet doet, dat het zoo geloo- pen is." „Zoo, doet bet je verdriet?" Zij richtte zich trots op. „Ik verlang geen medelij den, Viktor. Want mijn medelijden met jou is veel grooter dan het jouwe met mij zijn kan. Als je er een idee van had, hoe groot het iswel, dan zou je van schaamte in een muizengaatje voor me wegkruipen „KatohenHet was een doffe kreet. Hij was zoo opgewonden, dat hij niet spre ken kon. „Laat me nu verder gaan, Viktor." „Ik.... ik...." Hij zocht naar woorden. Zij zag zijn vertrokken gezicht niet en niet de vertwijfelde uitdrukking in zijn oogen. Haar scheen het maanlicht vol in het gezicht hij stond in de schaduw. Alleen het witte overhemd was fel zicht baar in de zwarte gedaante. ..Het ga je goed, Viktor", zei ze kalm. Hij maakte nog een beweging, als wil de hij haar tegenhouden. Maar, als bevreesd voor een aanraking met hem, trok ze haar hand snel terug. „Het beste, Katchen", kwam bijna onhoor baar over zijn lippen. Rechtop, ernstig, ongenaakbaar, ging ze aan hem voorbij en boog den in het don ker liggenden weg naar baar terrein in. Met diepe teugen ademde ze de nacht lucht in. Haar hart klopte hevighaar polsen hamerden. Het had haar boven- menschelijke inspanning gekost, om met hem te praten en niet te schreien. Nu voelde ze zich als bevrijd van een zwaren last. Maar het trillen van haar knieën werd zoo hevig, dat ze tastend langs den tuinmuur haar weg moest ver vol ven. Met droge, open oogen, waaruit de slaap geweken lag, lag ze nog lang in bed en dacht over de ontmoeting na Vandaag pas hadden zij afgerekend IX. Met iedere post verwachtte Katarina bericht van Geheimraad Erck. Het was toch zeer waarschijnlijk, dat de brief van den ouden Troilo hem op een van de plaatsen, die hij op zijn terugreis in Europa aandeed, zou bereikt hebben. En als de heer Erck, die zich haar vaderlij ken vriend had genoemd, van haar moei lijkheden hoorde, zou ze zeker op zijn huln kunnen rekenen, meende zij. Maar dag na dag ging voorbij, zonder dat ze iets van hem hoorden. Op een Zondagmorgen liet de oude Balthazar, zooals gewoonlijk, de vaktijd schriften, waarop hij geabonneerd was, door de werkvrouw naar het huis van Ka tarina brengen. Ze zouden er, in de moe- delooze stemming, waarin ze nu wel wa ren, wel geen oog in geslagen hebben, als er niet een briefje bij was geweest, waar op hun buurman de woorden had gekrab beld: „Hesdorffer's Gartenwelt" is van daag buitengewoon interesant. Zoodra ik geschoren ben, kom ik bij jullie. Prettigen Zondag Uit het tijdschrift, dat bovenop lag, viel een gekleurde plaat: „Nieuwe Anjersoor ten." En het midden van de plaat, waar op in uitstekenden kleurendruk verschil lende nieuwe soorten stonden afgebeeld, werd gevormd door de natuurgetrouwe reproductie van een prachtig exemplaar van „Vlammende Katohen." In den bij de plaat behoorende tekst, werd elk der nieuwe soorten uitvoerig besproken en ook aan Katerina's bloem wc een belangstellende beschouwing ge wijd. Vooral de gloed, rijkdom van kleur, de weelderice vormschoonheid werden zeer bewonderd. „Goeie morgen, Katrientje", riep de oude Balthazar met zijn kraaienstem naar binnen. Hij stond buiten voor het open venster en steunde met zijn beide ellebo gen op de vensterbank. Hij keek haar met vroolijk-glimlachcnde oogen aan en pro duceerde met behulp van zijn zwarte si gaar enorme rookwolken. Dat was een bewijs, dat hij in zijn humeur was. „Schit terend, hé?" „O, grootpapa! En wat een prachtige illustratieHet lijkt wel echt." Ze hield de plaat nog steeds in de hand. „Kijk. hoe natuurgetrouw de kleurnuance gere produceerd is, de overgang van de don kere tint zalrkleur tot vlammend geel. Het lijken wel vlammen, waar de wind door loeit De oude man was buitengewoon in zijn schik. „Kijk eens, nu leeft ze weer heele- maal opHet geluk' hoeft je ook maar weer zijn pink te geven hé Toen ik dat zag, dacht ik, daar moet je in elk geval toch op een of andere manier wel voor deel van hebben." „Als ik eens direct naar Frankfort tring? Misschien bieden ze nu meer. Dan loont het tenminste, om snijbloemen te verkoopen en het brengt geld in het laad je." Balthazar moest van die snijbloemen verkoop niet veel hebben. „Je bederft den prijs voor later" Katarina haalde met een treurig lachje de schouders op. „Voor later? Kan ik den prijs dan op peil houden? Mijn advocaat zegt: bij gedwongen verkoop vormen de biedende handelaars een vaste combina tie, waar niemand tusschenkomt Dan be talen ze twee, drie pfennig voor een plantje, onverschillig of het een nieuwe specialiteit is of lang bekend marktgoed. Integendeel, voor een bekend soort beta len ze eerder nog meer dan voor een nieuw, waar misschien risico aan zit." „Dan moetje maar tegen hen zeggen: compliment van den ouden Balthazar en jullie zijn een stelletje ossen en ezels." In zijn woede spuwde hij op den grond. Eva, die boven aan het slaapkamerraam bezig was haar lokken te friseeren voor den Zondag werd nog altijd toilet ge maakt! had brokstukken van het ge sprek opgevangen. Zij maakte voort, om zoo gauw mogelijk beneden te zijn. Toen ze de gekleurde plaat zatr, was ze verbluft, hoe natuurlijk de afbeelding was „Het is alsof je hem plukken kunt riep ze uit. En ze streek er over heen, als om zich te overtuigen, dat het geen re liëfdruk was! „Heeft mr. Gabb hem al ge zien „Die komt paa na de kerk." „Dan ga ik hem tegemoet", riep Eva enthousiast. „Dat moet ik hem laten zien." Het was, alsof er in allemaal een nieu we geest gevaren was. Zelfs Mr. Gabb was uitbundig voor zijn doen. Ondanks zijn zwart pak. had hij zich van buiten af over de vensterbank geslingerd en zal er nu op met bengelende beenen „Look here! It is wonderful. Really very wonderful. Als in Ervrcland zoo iets ver soheen, dan kwam er nog denzelfden dag een groothandelaar en bood U voor ieder plantje drie shilling six pence." Eva straalde. „Dat zou een goed zaakje zijnHonderdduizend hebben we er, ge loof ik." „Niet zooveel. Maar toch wel ruim drie en tachtig duizend". Katarina zuchtte. „Maar wat hebben we aan zoo n Engel- schen bloemenkoning Bij ons komt hij tooh niet. En hier hebben de bloemen- grossiers geen geld. En als ze het hebben, waven ze niets." De oude Balthazar blies grimmig de eene rookwolk na de andere in Katari- na's kleine kamer. „Altijd maar weer kwaadspreken van de DuiUoheraMaar nis de Engelschen van U dan zoo royaal zijn. mr Gabb, pak er dan een bij den slip van zijn jas en sleep hem over het kanaal en zeg tegen hem: wc hebben wat moois voor je te zien, daar is wat mee te verdienen en er is naam mee te maken. Maar die heenen blijven maar kalm aan den overkant zitten, drinken hun oude Port, lezen hun Times, steken hun handen in hun broekzakken, halen de schouder» op en Zfjgen: „Never mind. Made in Ger many Daar verstaan ze de kunst tooh niet." Hij sloeg met de hand op de ven sterbank. „Is het soms niet zoo, Mr. Gabb (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9