VRIJDAG 28 JULI 1933 GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN Dc vroedschap onzer gemeente vergader de Dinsdagavond in het openbaar onder presidium van den heer J. W. Geesink, bur gemeester. De heer Do Geus was met ken nisgeving afwezig. Te half negen opent de voorz. op de ge bruikelijke wijze, volgt voorlezing van de notulen, welke zonder wijziging worden aangenomen. De agenda zet in met een reeks hamer etukken, die geen discusvies uitlokken. De Spoorwegen blijken op de lijn Uithoorn Alphen niet gunstig te boeren. Vanaf de aanleg hebben ze er een verlies geleden van 377.000. Wel gaat 't het laatste jaar iels beter, want met de voorlaatste balans hadden ze een tekort van 390.000, zoodat het j-ongste afgesloten boekjaar op dat tra ject 13.000 winst moet hebben opgeleverd. In 191-1 is bij de aanleg van de spoorlijn bedongen, dat Nieuw veen jaarlijks zou be talen, zoolang er verlice was. Daar de voor- toekenen niet erg gunstig zijn, zal de ge meente voorloopig wel niet ontheven wor den van haar last, want een kleine vier ton verlies is nog niet in eeh handomdraai weg gewerkt. Besloten wordt de thans verplich te f 450 to voldoen. Al weer die honden! De vruchtbare herclassificatie der Nieuw, veensoho honden op do vorige zitting heeft verschillende hondeneigenaars naar pen of potlood doen grijpen. Een zevental reclames zijn ingekomen. Een der roquestranten voerde aan, dat het aangeslagen dier bij hem „logeerde'' en eigenlijk in de hoofd stad Jes lands thuis hoorde. De gastheer heeft echter geen genade gevonden bij den raad. Deze zal moeten dokken en verhaal moeten zoeken bij den eigenaar in kwestie. Een ander schroef do vroedschap, dat hij onmiddellijk zijn viervoeter heeft afge- anaakt toen hij de aanslag thuis kreeg. Hij hoopte hierdoor vrij te wezen, maar de raad oordeelt hot toch noodig, dat hij be taalt, zij het dan de helft, daar reclamant moeilijk het volle pond kan voldoen, of schoon dat eigenlijk volgens de wet was. Do meeste schrijvers krijgen nul op request. Eenigo sohoolgeldreclanics van de bee- ren Verkerk en Lam worden erkend en ge restitueerd. B. en W. stellen voor don rijksveldwach ter C. Udo een gratificatie te verlêenen vau 5.per maand, zoolang deze de vacature gemeente-veldwachter waarneemt. Goed- gekourd. Een schrijven van de T.B.C.-Vereeniging «Ihier om alsnog de O. L. School voor de bazar beschikbaar te stellen wordt opzij gelegd, daar inmiddels het bestuur der Clir. School zijn lokalen voor dat doel heeft opengesteld. De heer Groene weg wil eek- tor nog oven een stekelige opmerking ma ken over de houding van den raad op de vorige vergadering. Spr. zegt, dat het be stuur der Gkr. School blijkbaar duidelijker hot grooto nut van bedoelde vereeniging in ziet dan de raad. Do voorz. neemt het voor do gemeente op en wijst op de subsidies, die do T.B.C.-Vereen, van do gemeente genoten heeft. De vereeniging heeft altijd do sympathie van den raad gehad. De ver slandhouding is altijd goed geweest, wat weer duidelijk blijkt uit de uitnoodiging aan mij, den burgemeester, om de bazar te openen. De voorz. doet medodeeling van het eer vol ontslag verleend aan den heer C. Har- dam, tot voor kort gemeente-veldwachter alhier. Met ingang van 30 Juni j.l. is het De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag te 2 uur. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het gebruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. Verschillende benoemingen. Aan dc orde de agenda: lo. benoeming van L. A. N. van Dommelen tot plaatsver vangend ontvanger gedurende het jaar 1933 met beëediging als plaatsvervangend secretaris-ontvanger. Do voorzitter doet Mtorle/.ing van het praeadvics van B. en W. waarin wordt medegedeeld dat B. en W. tot plaatsvervangend secretaris heb ben aangewezen den eersten ambtenaar ter secretarie van Dommelen, terwijl voorts wordt voorgesteld voor het jaar 1933 hem tevens te benoemen tot. plaats vervangend ontvanger. Met a-lgemeene stommen wordt de heer van Dommelen t-ot plaatsvervangend ontvanger benoemd, waarna hij door den secretaris wordt bin nengeleid tot het afleggen van de ver- eischte eeden. De heer van Dommelen legt hierna in handen van den voorzitter do vereischte eoden op grond van art. 71, 107 en 115 der Gemeentewet af, waarna de voorz. den heer van Dommelen geluk- wenscht met zijn benoeming tot waarne mend secretaris en ontvanger, daarbij de hoop uitsprekende dat wanneer hij wordt geroepen tot waarneming van d?ze ambten hij die ambten getrouw zal ver vullen. Do heer van Dommelen dankt den voorzitter voor zijn waardeerende woorden en geeft volgaarne de verzekering, dat hij zijn beste krachten zal geven wanneer hij tot vervulling van dio ambten wordt geroe pen. Hierna wordt overgegaan tot benoe ming van een onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. Na gehouden stem ming blijkt benoemd to zijn de heer van Dommelen met 11 stemmen, terwijl 1 stem wordt uitgebracht op den lieer van den Bosch. Een drietal pensioensgrondslagen worden vastgesteld overeenkomstig voor stel van Burgemeester en Wethouders. Bij dc te houden stemming voor benoe- ontslag verleend. De raad moet den heer Hardam nu nog ontslag verleenen uit de reeds bijbetrekkinkjes, die deze uitoefen de in gemeentedienst. Dit geschiedt eer vol. Bedoelde functies zijn ondertusschen al overgenomen door den gemeente-werk man. Het ambt van onbezoldigd plaatselijk deurwaarder moet echter nog vergeven worden. De gemeente-werkman krijgt even eens deze „lucratieve" post met 5 van de 6 stemmen, de zesde is blanco. Volgt voorlezing van een verzoek van den oud-veldwachter om pensioentoeslag van 250.pier jaar, daar zijn vast pen sioen slechts een kleine 14.bedraagt. Vroeger heeft de raad wel eens meer toe slag op pensioen verleend. De voorz. zegt namens B. en W., dat zij afwijzend wenschen te beschikken. Spr. noemt het geen gemeentebelang, en trekt de ongelukkige vergelijking tusschen een eervol ontslagen veldwachter en een werk- looze, die een gulden of twaalf steun ont vangt. Spr. vindt, dat deze lasten niet op de gemeente mogen drukken. De heer Plomp geeft B. en W. gelijk. Deze vindt het niet billijk tegenover an dore menschen. Spr. wil nog meer zeggen, doch slikt het nog geheimzinnig in. De heer Groeneweg breekt een lans voor den betrokkene. Spr. wil voorloopig voor een jaar toeslag voteeren. De voorz. en do heer Plomp willen, dat de heer Groeneweg zijn voorstel motiveert. Deze wil dit wel, doch in geheime zitting, wat de anderen niet noodig achten. De voorz.: U weet, dat het verloop van geheime vergaderingen de volgende dag toch openbaar gemaakt is. Dan zwijgt spr. liver. In stemming gebracht is alleen de heer Bokkestijn op zijn hand en due wordt geen toeslag gegeven. Een verzoek om verlaging van erfpacht door dc huurders van erfpachtgronden wordt verworpen, daar met uitzondering van den heer Bokkestijn alle leden een pacht van 4 cent per cA. niets te veel, eer der zeer matig vinden. Geen „politieke hemden" als dracht voor ambtenaren. Dc voorz. acht het voor dc toekomst noodig het Ambtenarenreglement aan te vullen door het uniformverbod in te las- schen. Dc wijze vaderen vinden het even eens raadzaam de uitwassen in politieke neigingen in de kiem te smoren in ons vre dige dorpje. Volgen® de nieuwe verordening zullen gemeente-ambtenaren geen partij- uniformen mogen dragen, dus zwarte, brui ne en blauwe hemden gaan in de ban. Zoo lang de polo-shirt buiten de politiek ge houden wordt, wordt deze dus getolereerd. Hakenkruis, fasces en andere partij-insig nes zijn ook verboden. Voor eventueele dwepers met een „Führer" is dit een zware slag. Als schrale troost blijft hun slechts over, dat zij de sprekende gezichtskenmer- ken van hun „Führer", zijnde een kenmer kend snorretje of kuif enz., door hun bar bier kunnen laten aanbrengen bij ziohzelf. Ook het uitsteken van partij\laggen is ver boden. De uitgesproken revolutionaire ele menten, dien in het atobtenaren-corps mochten voorkomen in de toekomst bij ons weten hebben we die thans nog niet kunnen met eervol ontslag uit het co:- s verwijderd worden. Met eenstemmigheid zijn deze bepalingen door de vroedschap aanvaard. De rondvraag heeft niemands belangstelling, waarna sluiting volgt. ming van een lid van het algemeen bur gerlijk armbestuur van Rijpwetering, vaca ture T. J. de Graaf, vraagt de heer Heems kerk of de voorgedragen candidaten ge polst zijn, zoodat bij benoeming de raad verzekerd is, dat de benoemde zijn benoe ming aanneemt. Voorz. antwoordt ontken nend en deelt 'mede, dat het algemeen burgerlijk armbestuur wel over de voor dracht is gehoord. Of dit bestuur de voor- gedragene heeft gepolst is spr. niet be kend B. en W. vragen niet gaarne tevo ren of de eerst voorgedragen candidaat een eventueele benoeming wenscht aan te nemen, om reden het reeds tweemaal is voorgekomen, dat een op No. 1 van de voordracht geplaatste niet werd benoemd. Na gehouden stemming blijwt benoemd te zijn de heer A. Verboom. Aangeboden wordt de gemeentereke- ning over het dienstjaar 1932, sluitende met een batig saldo van f 23.514.75. De re kening wordt in handen gesteld van de zoo straks te benoemen commissie van 3 leden. Hierna wordt overgegaan tot be noeming van 3 leden voor het nazien van de gemeenterekening 1932 en do gemeente begrooting 1934. De voorzitter deelt mede, dat ten vorigen jare in de commissie heb ben zitting gehad de heeren O H. Rotte veel, J. M. Los en J. J. de Koning. De heer Rotteveel heeft het langst zitting ge- Had in do commissie, terwijl de heer J. J. de Koning het vorig jaar daarin werd be noemd. Bij de eerste stemming zijn in de com missie gekozen de heeren J. N. Los en J. J. de Koning, terwijl voor het derde lid nog een tweetal stemmingen worden gehouden met als resultaat dat tot lid wordt geko zen de heer J. Verweij. De beneomden nemen op een desbetref fende vraag van den voorz. hun benoeming aan. Geen 200 opcenten op de per- soneele belasting. In bespreking komt een voorstel van B. en W. tot het heffen van 200 opcenten op do hoofdsom der personeele belasting, dienstjaar 1934. De voorzitter doet voorle zing van het praeadvie-s. De heer Verweij het woord verkrijgende vraagt den voorzit DE LEIDSCHE COURANT ter hoe hoog nu het aantal opcenten is, dat geheven wordt op de personeele belas ting. Voorzitter antwoordt 150. De heer Verwey zegt, dat hij met veel belangstel ling heeft kennis genomen van het voor stel van B. en W. en vraagt zioh af hoe komt, dat B. en W. nu met dit voorstel komen. Spr. acht de tijd hiervoor niet gunstig en gelooft ook niet, dat dit voor stel is overeenkomstig den geest van de wet. Zonder dat de raad kennis heeft kunnen nemen van de nieuwe begrooting worden de leden geplaatst voor een be slissing, waarvan men de draagwijdte niet kan overzien. Spr. vindt dat B. en W. hier de zaak geheel omkeeren, want volgens zijn meening dient men eerst een inzicht te hebben van de uitgaven, die moeten worden gedaan, wil men dc ontvangsten hier tegenover kunnen stellen. De Raad doet dan ook verstandig het voorstel van B. en W. niet aan te nemen, zoodat spr. B. en W. uitnoodigt het voorstel terug te ne men. De voorz. merkt op, dat B. en W. vol doende motiveeren waarom tot verhooging van het aantal opcenten moet worden overgegaan, terwijl B. en W. in hun prae advics er nadrukkelijk op wijzen, dat naast ander bezuinigingsvoorstellen zij noodge dwongen hier voor moeten stellen tot ver hooging van het aantal opcenten tot 200. Zonder deze opcenten is het niet mogelijk het aantal opcenten op de fondsbelasting op te voeren boven 80, terwijl, zal deze verordening met 1 Januari 1934 kunnen werken, de Raad verplicht is op grond van de wet haar vóór 1 September 1933 vast te stellen. Voorts zal het volgens spr. nog de vraag zijn of de begrooting voor 1934 naast deze opcenten verhooging en beperking der uitgaven sluitend zal kunnen worden gemaakt, zoodat wil deze gemeente in aanmerking komen voor hulp in de huis houding van het Rijk de belastingen dan tot hpt uiterste zullen moeten zijn opge voerd. Gaat dus de raad niet tot belas- tingverhooging over dan behoeft de ge meente niet op steun van het rijk te reke nen. De heer Verweij twijfelt er niet aan dat het voorstel van B. en W serieus is ge meend, doch acht het niet verstandig, zonder over andere financieele gegevens te beschikken, het voorstel te aanvaar den. Bovendien is hij geen vooratander van inmenging door het Rijk, zoodat de gemeente haar zelfstandigheid zoo maar niet moet prijs geven, zoodat zij eerst zal hebben te trachten in haar eigen huishou ding te voorzien met alle haar ten dien ste staande middelen. De heer Los vindt dat de termijn van 1 September nog ver voor ons. ligt, zoodat de raad nog tijd ge noeg heeft, deze zaak onder de oogen te zien. De heer Heemskerk sluit zich aan bij hetgeen door den heer Verweij is opge merkt, en verklaart zich voor uitstel. De heer Rietbroek merkt, op, dat wat de a.s. begrooting betreft de uitgaven nog kunnen meevallen. Het werkloozencijfer daalt, terwijl de uitkomsten van de tuin derij beter zijn dan die van het vorige jaar zoodat de belastingopbrengst kan mee vallen met daarnagst mindere uitgaven. Voorziter merkt op, dat 't aantal werk- loozen in vergelijking met dat van het vorige jaar 100 pet. grooter is, en al kan de bewering van den heer Rietbroek om trent de inkomsten waar zijn, dan zegt dit voor de gemeente nog niets omdat de ge- le ien verliezen van vorige jaren nog kun nen afgeschreven worden. Bovendien komt de gemeente wel eens voor tegenvallers te staan, hetgeen onlangs nog is gebeurd met een groote reparatie aan de brug te Ri;pwetering, waarvan de kosten ongeveer f 1000 hebben bedragen. Het voorstel van B. en W. is dan ook noodgedwongen ge daan, en er is in de vergadering van B. en W. lang en breed over dit voorstel ge sproken. B. en W. durven dan ook zon der deze verhooging van opcenten de verantwoordelijkheid niet aan. De heer Verweij wijst er nogmaals op dat hij zijn stem niet kan geven aan een voorstel waarbij de belastingsohroef nog stijver wordt aangedraaid zonder zich te hebben overtuigd van de noodzakelijkheid hier van. Spr. wil zich nog wel duidelijker uit drukken door te verklaren, dat volgens zijn meening de raad zich geplaatst zal zien voor de harde noodzakelijkheid tot beperking der uitgaven, terwijl wanneer hierop naar billükheid niets meer te bezui nigen valt, en de begrooting niet in even wicht kan worden gebracht hij er eerst dan voor is om tot verhooging van den belastingdruk te besluiten. De heer Rietbroek wijst op het bezwaar bij verhooging van het aantal opcenten dat diegenen met hun eigendommen worden getroffen, die momenteel niet kunnen be talen. Indien door de verhooging van de opcenten alleen gedrukt werden diegenen, die duro amoublementen hebben, dan heeft spr. tegen het voorstel geen bezwaar. De heer Rotteveel is eveneons tegen het voorstel van B. en W., omdat voor de mid denstanders zwaar worden getroffen. De heer Pennings is bevreesd, dat degenen, die nog belasting kunnen betalen de ge meente zullen verlaten. (Wordt vervolgd het voorstel tot hef fing van 200 opcenten is door B. en W. teruggenomen). WILT U IETS WETEN? Vraag: Waar werden Michel Angelo en Leonardo da Vinei begraven? Antwoord Michel Angelo stierf te Rome, doch werd op zijn uitdrukkelijk verlangen te Florence in de Santa Croce begraven. Leonardo da Vinei stierf te Amboiec in Frankrijk en werd in de kerk aldaar begraven. In 1808 is de kerk even wel afgebroken. Waar het gebeente van Da Vinei gebleven is, weet men niet! V raag Hoe verwijdert men regerf- vlckken uit een nieuwe lichte blauwe ja pon? Antwoord Deze zijn doorgaans niet meer te verwijderen. Alleen door het geheele weefsel met water te behandelen kan men het verschil met de vlek ophef fen. Glanzende stoffen maakt men geheel nat en strijkt ze onder een gladden zach- ten doek die niet pluist. Nieuwe vlekken van water zullen er niet meer in te zien zijn. V raag Hoe verwijdert men stijfeel- vlekken uit een donker blauwen zijden japon? Antwoord Spoel de japon enkele koeren in lauw warm water, de stijfsel zal dan wel verwijderd zijn. Vraag: Hoe verwijdert men een brui ne vlek uit een handwerkje van D. M. C. katoen (gelegen in een natte acte-tasch). Antwoord: Verwijder de vlek met terpentijn. Misschien zal het noodig zijn de terpentijn te verwarmen, (vooral niet op het vuur, doch zet het fleschje in warm water). V raag Hoe verwijdert men advo- caatvlekken uit een bruin zijden japou? Antwoord: Verwijder de vlek met een weinig benzine of tetra (benzine is soms gevaarlijk). Vraag: Hoe verwijdert men abriko- zenvlekken uit een bruin zijden japon? Antwoord Men verwijdert de vlek met spiritus, eaii de cologne of absoluten alcohol. Vraag: Bestaat er ook een instelling stedelijk of landelijk waar personen met hoogere ontwikkeling (minstens 5 j. H. B. S. of 6-j. Gymnasium) zich vervoe gen kunnen om arbeidsbemiddeling? Antwoord: Voor zoover ons be kend niet. Vraag Welke is de kortste weg per fiets van Alphen aan den Rijn naar Wor- kum (Fr.) over den afsluitdijk en hoeveel K. M.? Antwoord Alphen aan den Rijn, Rijnsaterwoude, Nieuw Vennep, Heemste de, Haarlem, Schoten, Santpoort, Bever wijk, Castricum, Alkmaar, Schoorldam, Burgerbrug, St. Maartenbrug, 't Zand, de Kooi, Anna Paulownadijk over Wieringen naar den Oever, Afsluitdijk, Kornwerd, Makkum, Gaast, Workum. Afstand pl.m. 125 km. Vraag Welke is de kortste weg per auto van Noordwijkerhout over den af sluitdijk en terug door Friesland en Drenthe? Antwoord: Zelfde route als boven vanaf Haarlem, Verder van Workum naar Hindeloopen, Stavoren, Laaxum, Oude Mirdum, Nije Mirdum, Sondel, Tacozijl, Lemmer, Kuinre, Blankenham, Blokzijl, Vollenhoven, Genemuiden, Grafhorst, Kampen, Kamper Nieuwstad, Kamper Dijk Elburg, Doornspijk,, Nunspeet, Hierden, Harderwijk, Ermelo, Putten, Nijkerk, Amersfoort, de Bildt, Utrecht, Oudenrijn, Woerden, Leiden, Voohout, Noordwijker hout. Vraag: Wat is de mooiste weg per fiets van Leiden naar Arnhem en Nijme gen? Hoeveel km.? b. Wat is de mooiste weg per fiets van Leiden naar Hilversum? Hoeveel km.? c. Wat is de mooiste weg per fiets van Leiden naar Schoorl? Hoeveel km.? Antwoord: a. Leiden, Alphen. Woer den, Utrecht, De Bildt, Zeist, Wouden berg, Scherpenzeel, de Klomp, Ede, Arn hem, Nijmegen. Afstand 131 km. b. Leiden, Hoogmade, Woubrugge, Ze venhoven, Wilnis, Nieuwer Ter Aa, Loe- nen, Oud Loosdreoht, Hilversum. Afstand GS km. c. Leiden, Oegstgeest, Sassenheim, Hil- legom, Haarlem, Santpoort, Veteen, Cas tricum, Heiloo, Alkmaar, Bergen, Schoorl, Afstand 69 km. Vraag: Welke is de kortste weg van Hazerswoude (H.R.) naar Amsterdam'? Hoeveel km.? Antwoord Hazerswoude, Alphen, Rijnsaterwoude, Leimuiden, Alsmeer, Am- scterdam. Afstand 40 km. Vraag: Welke is de weg per fiets van Leiden naar Ootinarsum? Hoeveel km.? DE AVONTUREN VAN 131. Maar op zekeren dag, toen het zon netje fel scheen en Struisje het ei even verlaten had voor een kleine wandeling, omdat het nu toch wel warm bleef, kwam Prol'je aangeslopen. Het ei trok hem zoo erg aan, dat hij er niet kon afblijven. Hij Had het graag voor zijn verzameling. VIERDE BLAD IrAG. 14 Antwoord Leiden, Utrecht, De Bildt, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthui. zen, Apeldoorn, Deventer, Holter, Rijssen, Almelo, Albergen, Ootmarsum. Afstand pl.m. 190 km. Vraag Welke is de kortste weg per auto van Zocterwoude naar Achthuizen over Numansdorp en over Dintcloorcl. Welke ponten moet men passeeren en hoeveel km. bedraagt de afstand 1 Antwoord Zoeterwoude, Zoeter- meer, Bleiswijk, Hillegersberg, Rotterdam Charlois, overvaren per pont- over de Maas, Klaaswaal, Numansdorp, per stoom- bootveer naar Ooltgensplaat, Achthuizen; of van Numansdorp overvaren naar Wil lemstad, Heiningen, Dinteloord, overvaren per motorbootveer naar Ooltgensplaat, Achthuizen. Afstand eerste rout pl.m. GO km., tweede route 70 km. Vraag: ai. Wat is de beste route van Leiden naar Beauraing? Per fiets. Hoe veel km.? b. Zijn er behalve 't bewijs van Neder landerschap nog andere papieren noodig? c. Wat zijn de kosten per trein van Leiden naar Dinant? Enkele reis? d. Hoelang duurt die reis per trein? Antwoord: a. Leiden. Utrecht, Den Bosch, Helmond, Sittard, Maastricht, Visé Wandre, Luik, Esneut, Poulseur, Hanwir, Bomal, Barvaux, Grandhan, Marohe. Mar- lois, Jemele, Rochefort, Lavaux, Ste. Anno Beauraing. Afstand 345 km. b. U moet een douanekaart hebben voor uw ri*wiel. c. en d. Vragen betreffende reizen en kosten van spoorwegreizen kunnen we niet beantwoorden. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN ST. ALDEGONÜE, (thuisr.) pass. 25 Juli Perim. KON. HOLL LLOYD. ZEELAND.IA (uitr.) vertr. 27 Juli nai». 1 uur van Boulogne. KON. NED. ST00MB. MIJ. BENXEKOM Chili n. Amst. via Liver pool 26 Juli nam. 12.40 uur 200 mijl Z.W. van Valencia. FAUNA vertr. 27 Juli van Amsterdam naar Porto Rica. MEROPE arr. 27 Juli van Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BóLDERDIJK vertr. 27 Juli van Rot terdam naar N. Orleans via Antwerpen. STATENDAM, New York naar Rotter dam, wordt 28 Juli nam. 9 uur te Plymouth verwacht. VOLENDAM (toeristenvaart) vertr. 27 Juli van Monaoo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (uitr.) arr. 27 Juli te Marseille KOTA AGOENG (thuisr.) pass. 27 Juli Kaap del Armi, 28 Juli nam. 4 uur te Ge nua verwacht. (Verb.). STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX, Japan n. Rotterdam arr. 27 Juli te Penang. PE1SAXDER vertr. 27 Juli van Am6ter dam naar Londen. ALC'INOUS, Amsterdam-Java pass. 26 Juli Gibraltar. ANTENOR, Japan-Rotterdam, pass. 26 Juli Perim, ELPENOR, Batavia naar Liverpool, vertr. 25 Juli van Penang. EUMAEUS Batavia naar Liverpool, pass. 25 Juli Gibraltar. PHRONTIS, JavarAmsterdam arr. 26 Juli te Suez. 132. En toen Struisje een poosje weg scheen te blijven, pakte Profje het opeens vast en nam het mee naar de tent. Hij legde het voor zich op een deken, peuter de er met een mesje een klein gaatje in en blies alles wat er in was in een kom, die hij had klaargezet. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE PROFJE EN STRUISJE.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14