ZORER-BITVEIKOOPÜ BEEKHIAH RESTANTEN «-GOEDEREN GEDURENDE EENIGE DAGEN Colbert-Costuums vanaf Fl. 2.50 I Eenige prima Wol-Gabardine Flanel-Costuums vanaf Fl. 7.90 J Regenjassen vanafFl. 4.90 "•EST MET AANDACHT ADVERTEN112-PAGIMA'S! VRIJDAG 28 JULI 1933 DE LEIOSCHE COURANl DERDE BLAD PAG. 11 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Geslaagd. Voor het Mercurius-examen ja de Duitsohe Handelscorrespondentie slaagde onze plaatsgenoot, de heer L. J. Brouwer, opgeleid door den heer J. J. Litjene, leeraar M.O. alhier. Veilingen. Gisteravond hadden in Ho tel Sistermans ten overstaan van Notaris G. Wolzak Hzn. te Haarlem de volgende verkoopingen bij inzet plaats: 1. Het woonhui» met voor- en achtertuin aan de Leidschestraat no. 99, groot 1.43 A. Hoogste bieder J. Hopman te Haarlem 3500.—. 2. Het Café „Nieuwe Flora" met bovenwo ning en erve te Hillegom aan de Hoofd straat no. 38a, groot 2.57 A. Hoogste bieder A. F. van Zonneveld te Hillegom 9000. Afslag over een week. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Warmte geeft schade in den tuinbouw. Met een warmte als in de laatste dagen wordt onvoldoende en tegen lage en lagere prijzen gekooht. Men eet schijnbaar minder en de stedeling vliegt de stad uit naar het strand, eet ijsco en drinkt limonade. Gelukkig dat de aanvoer zich ook ©enigszins richt naar de behoefte. Door een matige aanvoer is er althans nog kans dat er iets voor do producten betaald wordt. Vooral het produot bloemkool gaat met zulk weer in snel tempo naar beneden wat de prijs betreft. Eenige dagen geleden nog zeer goed betaald, blijkt het ook hier mede mis te loopen. Moge het spoedig an der weer zijn. LEIDSCHENDAM. Diefstal. Zondagmiddag is het de po litie te VeurStompwijk gelukt aan te houden 'n 17-jarigen jongen, genaamd J. J. M. H. uit Den Haag, die tijdens een voet balwedstrijd te Veur op het A.V.V.-terrein drie portemonnaie's met geld gestolen had uit de kleedkamer. Bij voorgeleide aan den Burgemeester bleek het een goede bekende, die hetzelfde in Poeldijk had gedaan. Van een en ander werd proces-verbaal opge maakt. Aangevallen. Gisteren is de heer M. uit Rotterdam, die met vrouw en kind op weg was naar de trein, op den Vlietweg aangevallen door P. A. wonende aan den Broekweg. P. ,A. had zich verdekt opge. steld. Hij is een goede bekende van politie en justitie. Aangifte is gedaan. LISSE. Verkeersongeval. Gisterenmiddag om streeks drie uur reed de bestuurder van de auto gemerkt H.Z. 3362, op den Heereweg alhier ter hoogte van het Gemeentehuis, toen plotseling een schooljongen, genaamd S., wonende alhier, dezen weg overstak en door genoemde auto werd gegrepen en te gen den grond werd geworpen. De bestuur der remde terstond, doch kon een ongeval niet voorkomen. De getroffene bleef op den weg liggen en werd terstond door enkele personen naar het wijkgebouw van de Pius binnengedragen. Politie en een arts waren terstond ter plaatse. Na onderzoek bleek gelukkig, dat de jongen er vrijwel met den schrik was afgekomen. Alleen bekwam hij eenige builen op het hoofd. De bestuurder treft, volgens ooggetuigen, geen schuld. Besm. veeziekte. Bij den landbouwer Hulsebosch, alhier, is de besmettelijke vee ziekte mond- en klauwzeer geconstateevd. Geboren: Johannes Wilhelmus Maria, z. van J. W. M. van Stein en B. M. Jorna. Cecilia Jacoba, d. van W. Vrijburg en E. M. Beugelsdijk. Karei Albert, z. van G. C. Segers en E. W. Hoogerheide. Maria Margaretha, d. van G. P. de Haas en W. A. Langeveld. Martha Theodora, d. van C. J. Schrama en J. M. van der Reep. Cornelis Jacobus, z. van A. J. van Mans en G. E. H. Staats. Maria Corne lia, d. van P. Obdam en C. C. Grimbergen. Ondertrouwd: E. Camphorst 29 j., te Haarlemmermeer en C. van der Spruit 26 j., te Lisse. Overleden: M. W. Laarman 64 j., echtg. van A. Hartveld. Catkarma Hen- drika de Meijere 79 wed. van N. Bos. Gevestigd: C. M. van Kesteren uit Tilburg. F. K. A. Nieberg en eohtgen. uit Heemstede. F. H. Kuit uit Velzen. J. E. Snuverink uit Bloemendaal. Vertrokken: G. A. Theissen naar Noordwijk. W. J. van Aalst en gezin naar Andijk. NOORDWIJK. Vergunning. Door Gedeputeerde Sta ten dezer provincie is een vergunning ver leend voor den verkoop van sterken drank alleen aan logeergasten aan den heer B. J. F. Roozen voor de eetzaal en conversatie- zaal van perceel Rembrand weg No. 8. Mond- en klauwzeer. Ter Secretarie k aangifte gedaan van een geval van mond- en klauwzeer in onze gemeente. Onzekerheid op bouwgebied. Door de plaatselijke bonden van bouwvakpatroons, verschillende bouwgrond-maatschappijen en particulieren is een adres aan den ge meenteraad gericht om een einde te ma ken aan een toestand van onzekerheid en rechteloosheid als gevolg van in voorberei ding zijnde uitbreidingsplans en bebou wingsvoorschriften, die in de practijk niet te verwezenlijken zijn en als gevolg van de bestaande bouwverordening, die reeds verschillende jaren den goeden gang van zaken op bouwgebied heeft vertraagd en de uitbreiding van Noordwijk heeft in den weg zullen wij alle als ook de door etaleeren beschadigde Costuums - Kinderpakjes, Flanel-Costuumsen Pantalons H voor spotprijzen aanbieden. ZIE HEDEN ETALAGES - AANVANG ZATERDAGMORGEN 9 UUR Korevaarstraat Steenschuur - - RIJNSBURG. Te water. Bij het uitwijken reed M. H. met zijn auto tegen een boom en vervolgens door den schok te water. De 2 inzittenden konden zioh door Btukslaan van de ruit, redden. De auto is later gelicht en naar huis vervoerd. Geboren: Frederik Johannes, z. van G. Zandbergen en A. Jungerius. Ondertrouwd: J. C. Glasbergen 26 j. en A. Cl. den Haan 22 j. Getrouwd: D. Lindhout 24 j. en E. Ravensbergen 22 j. SASSENHEIM. Personalia. Voor het Mulo-examen (diploma A) zijn geslaagd I. M. Ie Grand, M E. Dreef, Chr. C, le Clercq en W. Barn- hoorn. Vertrokken: A. M. Wilbrink naar Scharwoude. W. E. Pera en gezin naar Leiden. Gevestigd: J. Schreuder van Ter- Aar. K. Verhagen van Warmond. D. van der Linden van Rotterdam. K. A. Na ter van Rotterdam. Geboren: Pietje, d. van E. Dijkstra en P. Jouwsma. Antoniue Petrus, z. van A. van der Eist en M. O. van Roode. Dirk, van S. Brussee en C. H. Stravers. Ondertrouwd: H. Demper 24 j. en W. Kuneman 24 j. C. Boer 24 j. en J. Ei tetö 24 j. J. Hoogervorst 30 j. en F. M. Keeser 34 j. Gehuwd: C. van Hekeren 32 j. en A. M. Wilbrink 29 j. TER-AAR. Graalwacht. Even goed geluisterd. A.s. Zondag zijn er geen clubs. Maar allen die er iets voor voelen, mee te doen aan een gymstukje,* dat op onze Landdag te Ivudelstaart opgevoerd zal worden, worden om uiterlijk 2 uur aan ons clubhuis ver wacht. Zoowel geuniformden als ongeuni- formden. Helpt allen mee, om die dag te maken tot een geweldig succes. De tuinbouw-prijzen. Voor het artikel snijboonen waarvan de laatste dagen de aanvoer flink is, worden zeer lage prijzen gegeven. De augurken houdt ook niet over, vooral niet van de fijnere soorten, zooals Fijn en Fijnbasterd, waarvan de no teering gewoonweg slecht is. Grof heeft nogal sterk aftrek naar Duitsohland, maar hoelang nog? Alles bijeen ziet het er voor de tuinders weer somber uit, nog donker der als het vorige jaar. VOORHOUT. Diefstal. Bij de gemeente-veldwachter werd heden aangifte gedaan door deD bloe mist d. R. alhier, dat van zijn land was weggenomen een Golden Harvest bloembol, ter waarde van 15.a 20.De poli tie stelt een onderzoek in. Personalia. Voor het dezer dagen te Amsterdam gehouden examen hoofdakte, slaagde onze dorpsgenoot de heer A. C. A. Floor, tijd. onderwijzer aan de R. K Jongensschool alhier. WASSENAAR. Verkeersongelukken. De Katwijker v. d. E., die tegen een der zijkleppen van de vrachtauto, bestuurd door B. uit Katwijk, leunde, viel toen de zijklep door onbekende oorzaak losraakte, met zijn hoofd op de straat en liep een hersenschudding op. Dr. Knibbeling ver leende de eerste hulp, waarna hij met de Roode Kruis auto is vervoerd naar het St. Elisabethgestieht te Leiden. Op den Katwijksche weg werd mej. M uit Rotterdam van haar fiets gereden door een jongen, waarbij zij een harer beenen brak. Haar werd de eerste hulp verleend door dr. Baart de la Faille, waarna zij vooi verdere behandeling is vervoerd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkooping. Bij de ten overstaan van ae notarissen C. van Drimmelen te Baren- drecht en R v. d. Berg alhier in het hotel „De Vergulde Wagen'" gehouden verkoo ping werden de 8 huizen en erven gelegen aan de Emmalaan nrs. 7286 in bod staan de op 6100.— afgemijnd op 400.door den heer J. v. Wieringen q.q. Het woon- en winkelhuis en een woon huis aan de Emmalaan nrs. 9294 teza men in bod staande op 2325.afgemijnd door den heer H. Oudenes op 350door den heer H. Oudenes q.q. Als siot volgden 13 huizen en daarbij be- hooivnde erven gelegen en staande aan de Bontebaai; deze perceelen stonden geza- mer. ijk in bod op 6725 --. Deze laatste perceelen werden geveild in 4 perceelen. De eerste 3 perceelen werden niet afge mijnd doch het laatste op 225.door den heer H. Hogenes te Koudekerk. In de eindcombinatie van alle vier de perceelen werden zij bovendien afgemijnd op 750. door den heer A. Vis Jr. q.q. Photograaf-opüchter. Door een twee tal landbouwers van den Steekterweg werd bij de politie aangifte gedaan dat eenige weken terug een fotograaf zich noemende H. in hun omgeving verschillende personen had gefotografeerd. De foto's zouden na 14 dagen worden toegezonden, doch de prijs per 6 stuks gemiddeld bedragende 2. moest vooruit worden betaald, waaraan door genoemde personen was gevolg gege ven. Hoewel echter de 14 dagen reeds lang zijn verstreken laten de foto's op zich wach ten. De fotograaf afkomstig uit Zwijndrecht bleek bij ingesteld onderzoek ter plaats al daar voor dergelijke praktijken bekend, zoodat proces-verbaal zal worden opge maakt. Gevestigd: Maria Claassen van Em- stcck (Duitschland). Arie van den Bosch van Leiderdorp. Nceltje Harting van Rietveld. Hcndrijntje Hobé van Maars- sen. Cornelis M. B. van der Putte van Hoorn. Margaretha P. Odijk van Kat wijk. Vertrokken: Marijtje van Leeuwen, echtgen. van A. Voordouw naar Ter Aar. Johanna Broer naar Ter Aar. Maria J. Heijneman, echtgen. van J. M. G. van Goozen naar Zoeterwoude. Maartje Sik- kes naar Zaandijk. Christiaan Smits naar Rotterdam. Gerrit M. van Ommeren naar Bergschenhoek. Geboren: Adriana Johanna, d. van H. J. Klein en A. Turk. Ottolina Wilhel- mina, d. van M. Voskuilen en C. de Graaff. Aagje Jacoba, d. van A. Bikker en N. Versluis. Joanna Elisabeth Petronella, d. van P. Kempen en W. M. van Leeuwen. Teuntje, d. van T. van der Neut en Ch. de Graaf. Gehuwd: S. W. Zeilstra 28 j. en M. Oh. Veltman 23 j. J. Zoutman 26 j. en F. Spruijt 20 j. K. Kroon 31 j. en C. Mooij 30 j. Overleden. J. Baars 70 j„ wedr. van B. Epskamp. NOORDEN. Personalia. Me.\ A. Hakkeling van hier behaalde te Rotterdam het diploma voor M.UX.O. NIEUWKOOP. Geboren: Petronella Gerarda, d. van C. Balvert en J. van der Voorn. Ondertrouwd: K. Ravensbergen 22 j. en A. de Mooij 23 j., wonende te Rijns- burg. WOERDEN. Eerste dag van het Nationaal Zang concours. Te 10 uur v.m. had do officieele ont vangst van HJ1. Eere-Comitéleden, Jury leden, Directeuren én Voorzitters der aan wezige Vereenigingen op het concours-ter rein plaats. De edelachtbare heer P. J. lirunt sprak 'n inleidend woord en gaf daarna 't woord aan den burgemeester, die 'n korte openingsspeech hield, waarin hij de jubileerende verceniging feliciteerde en den weusch uitsprak, dat de concoursda- gen heerlijke dagen zouden worden voor de schoone zangkunst. Hiermedo verklaar de hij 't concours geopend. De voorzitter, de heer Goenee, verwelkomde veroenigingen en belangstellenden. Hij dankte in 't bijzon der de heeren C. Burggraaf (opzichter on architect) en Karsdorp voor de inriohting en uitrusting van 't terrein. Vervolgens werd de eerewijn op 't welslagen van 't concours gedronken. De heer Niestadt maakte 'n foto van de officieele personen, waarna de jury, be staande uit de heeren Fred. J. Roeske (Am sterdam). H. van Rheenen (Utrecht) cn Jan van Beek (Woerden), in do voor hen be stemde tent plaats nam. De vereenigingen traden beurtelings aan, zongen het voor hun afdeeling verplichtend nummer, waar na 'n vrij nummer en verlieten dan de bent om te poseeren voor de fotograaf, die hen kosteloos op de gevoelige plaats vastlegde. In do volgorde van optreden moest nogal afwijking gemaakt worden in verband met- wijzigingen in de arriveertijden van diver se vereenigingen. Zoo liepen de verschil lende afdeelingon wel eens door elkaar. 't Is ondoenlijk de prestatie» van de vele vereenigingen op de voet te volgen. Ver melden wij alleen de uitspraak van do jury, dat er over 't algemeen buitengewoon goed gezongen was. Even willen wij ook wijzen op de schitterende regeling op het terrein. Alles verloojH ordelijk en vlug, dank zij de werkzaamheid van terrein, en ontvangst commissie. Het concours ging van 10.15 tot 5.30 aan één stuk door. Om 7 uur begon de avondwedstrijd, waar de eere-wedstrijd bij aansloot. De publieke belangstelling was s morgeus en 's middags niet groot. Hoewel 't weer voor 't concours niet beter te wensohen is (de zang komt uitstekend tot z'n reoht) is 't voor velen toch blijkbaar te warm om toe te luiste ren. De avondwedstrijd was beter bezocht, geen zitplaats was onbezet. Do resultaten van de eerste dag waren: 4e Afd. Kinderkoren: „Zang en Vriend schap", Landsmeer 338 pnt. le pr. „Zang en Vriendschap", Breukelen 305 pnt. le pr 3e Afd. Kinderkoren: „Hosanna", Alphen a. d. Rijn 325 pnt. le pr. „Juliana", Utrecht 301 pnt. le pr. 4e Afd. Gem. Koren: „Sursum Corda", Moercapelle 303 pnt. le pr. 4e Afd. Dameskoren: „D.I.N.D.U.S.", Aalsmeer 358 pnt. le pr. met lof v. d. jury. „Sursum Corda", Breukelen 329 pnt. le pr. 4e Afd. Jeugd-Dameskoren: „Hallelujan", Bodegraven 326 pnt. le pr. 3e Afd. Gem. Koren: „Excelsior", Nieuw- Vennep: niet opgek. „Volharding", Babiio- niënbroek 291 pnt. 2e pr. 2e Afd. Dameskoren: „Looft den Heer", de Steeg 290 pnt. 2e pr. 2e Afd. Dameskoren: „Zang en Vriend schap". Landsmeer 340 pnt. le pr. le Afd. Gem. Koren: „Prijst den Heer", Zwijndrecht 297 pnt. 2e pr. „Excelsior", Ouderkerk a. d. Amstel 329 pnt. le pr. „Zingt den Heer', Zwammerdam 305 pnt. le pr. le Afd. Mannenkoren: „Asaf", Leerdam 293 pnt 2e pr. le Afd. Jeugd-Dameskoren: „Jong Leven" Vlaardingen 293 pnt. 2e pr. le Afd. Dameskoren: Chr. Dameskoor, Monnikendam 330 pnt. le pr. Afd. Uitmuntendheid Gein. Koren: „Ad- vendo", Meerkerk 300 pnt. le pr. Afd. Uitmuntendheid Dameskoren: Schoonh. Dameskoor, niet opgek. Eere-Afd. Gem. Koren: „'t Sypokoor", Loosdrecht 305 pnt. le pr. „Excelsior", Vee- nendaal 297 pnt. 2e pr. Eere-Afd. Dameskoren: „Frauz Abt", Den Haag 911 pnt. le pr. le Afd. Dubb. Manncnkwaftetten: „Met z'n achten", De Bilt: niet opgek. Eero-Afd. Dubb. Mannenkwartotten: „Excelsior", Baarn 283 pnt. 2e pr. Superieure Afd. Gem. Koren: „Excelsior", Maarssen 336 pnt. le pr. 2e Afd. Mannenkoren: „Bussumsch Man nenkoor" 325 pnt. le pr. Superieure Afd. Mannenkoren: „Zang- lust", Utrecht 330 pnt. le pr. Superieure Afd. Gem. Koren: „Dient den Heere", den Haag 325 pnt. le pr. Tegen negenen ving de eere-wedstrijd aan, waarin uit elke afd. de eerste-prijswin- naare met 't hoogste aantal punten mee dongen. De uitslag hiervan was; le Eere-prijs: „Excelsior", Maarsen mot Lentedauw van Fr. Loota. 2o Eere-prijs: Bussumsch Mannenkoor met Kerstlied v. Bom. Diamant. 3e Eere-prijs: „D.I.N.D.Ü.A.", Aalsmeer met Gloria in Excelsis Deo van Ca bh. v. Rennes. Do twee directeursprijzcn, bestaande uit kunstvoorwerpen, werden toegekend aan: H. Post (A'dam): le directeursprijs; Dick Zijlstra (Utrecht) 2e directeursprijs. Tegen half elf was do dag ton einde en nog lang boorden wc door de stad 't hoog staand lied over de „eerste prijs" klinken, thans met minder welluidende stemmen. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Woensdagmiddag te 2 uur. Agenda: l. Opening; .2 Installatie van de heeren B. Baars en J. Vreeken, benoemd verklaarde leden van den 'Raad; 3. Vast stelling der Notulen; 4. Ingekomen stuk ken; 5. Stemming ove rbet voorstel van B. en W. tot opheffing van het Openbaar Ver volgonderwijs; 6. Aanvrage van een crediet voor den bouw van een Veldwachterswo ning met arrestantenlokalen te Nieuwor- brug; 7. Aanbieding der Gemeente-reke ning over 1932; 8. Voorstel inzake de Am- bachtteekenschool9. Benoeming van een lid der Werkloosheidscommissie; 10. Bo- noeming Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Personalia. Onze plaatsgenoot, do heer J. H. v. d. Heijden, slaagde te Amster dam voor het eindexamen voor vakonder wijs voor opticiens. Ruitersport. Naar wij vernemen, wor den door de plaatselijke ruitersportver- eeniging in samenwerking rrtot enkele an dere vereenigingen besprekingen gevoerd tot het houden van demonstratie en spring concours in September. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling staan do volgende personen als werkloos ingeschreven: 13 landarbeiders, 13 pakhuis knechts, 6 olieslagers, 10 schipper», 29 fa brieksarbeiders (19 gedeeltelijk), 9 opper lieden, 27 losse werklieden, 1 elect ricien, 1 wagenmaker, 2 beiers, 9 timmerlieden, 1 kantoorbediende, 5 grondwerkers, 1 huis knecht, 2 tuinders, 4 metselaars, 1 visscher, 2 chauffeurs, 1 meubelmaker, 1 smid en 1 molenaar. Bouwen. Aan P. G. H. Veelenturf is door B. en W. vergunning verleend tot ver bouw van het woon- en winkelhuis van J. G. Spaar in dé Brugstraat. Geboren: Geertruida Johanna, d. v. Th. v. d. Poel cn H. M. Bunnik. Cornelis z. v. G. J. Verheul cn M. P. van Wijk. Gerritje, d. v. J. M. Rijlaarsdam cn A. Breedijk. Ondertrouwd: J. A. Huijtkar, 21 jr. cn T. Rijlaarsdam 25 jr. Gevestigd: G. C. Wolsdijk, van Heerlen; M. Kok, van 's-GravcnhageWed.' A. Hofman, van Gameren; M. van Tilburg, van Alphen aan den Rijn; C. H. van Vcl- »en, van Schoonhoven; P. D, van dpr Wilt, van Zwammerdam; Th H. Korse, van Voorhout; L. J. M. Tervoorcn en gezin, van 's-Gravcnhage; M. Bus, van 's-Gruven- ha ge. Vertrokken: F. Terpstra cn gezin, naar Franeker; N. Liepclt, naar Haarlem; J. Hoogerwcrf, naar Wilnis; J. M. Kuipers, naar Zwolle; A G. van Velscn, naar Lei den; S. W. van der Zaal, naar Benuobroek; M van Vulpen, naar Alphen aan don Rijn; J. M. Vonk, naar Beverwijk; J. do Kruis, naar Brielle. NED OOST-INDIE DE KORTING OP DE VERLOFS TRA CTEM ENTEN. Tegen October verhoogd. Aneta seint uit Buitenzorg: Vastgesteld is een ordonnantie tot verhooging der kor ting op de verlofstractemcntcn van 10 tot 17 pet. Deze verhooging treedt in werking met ingang van 1 October a.s. VOORTVLUCHTIG BANKDIRECTEUR. Te Shanghai gearresteerd. Aneta seint uit Medan: Alhier is tele- grafisch bericht ontvangen uit Shanghai, dat de voortvluchtige directeur van do in staat van faillissement verklaarde „Buiten- landsohe Bank voor Sumatra de heer B., aldaar is gearresteerd. Hij wordt ten spoe digste naar Medan overgebracht. DE

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11