Fietsers, opgelet l RIJWIELPAD (uwe mei ihf VRIJDAG 28 JULI 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. lo DRIE NOODWONIGEN AFGEBRAND. Acht gezinnen dakloos. Gietermiddag brandde bij de Kleine Heiden te Venlo een drietal groote houten noodwoningen af, welke bewoond werden door acht gezinnen, welke hierdoor dak loos zijn geworden. Do brandweren uit Venlo en Blerick slaagden er in de aangrenzende percee- len, welke eveneens van hout waren opge trokken, te behouden. Voor do slachtoffers van dezen brand beeft de plaatselijke afdeeling van het Roode Kruis een nachtleger beschikbaar gesteld. BRANDEN. Te .Schalk is de woning van H. tengevol ge van hooibroei afgebrand. Niets kan wor den gered, terwijl ook een paard in de v Lammen omkwam. In Blesdijko bij Heerenveen is naar de „Tel." meldt brand uitgebroken in de boer- derij van don heer B. Hoekstra. Het vuur greep zoo snel om zich heen,, dat de bewo ners, die in hun slaap verrast werden, zich ternauwernood konden redden. Van het vee, dat des nachts gestald wend, kwamen zeven koeien, twee pinken en drie kalveren in de vlammen om, terwijl men twee koeien nog naar buiten wist te brengen. Deze had den echter zulke ernstige brandwonden op- geloopon, dat zij moesten worden afge maakt. De brandspuit was spoedig tor plaatse, doch wegens gebrek aan water kon deze geen dienst doen, zoodat alles plat brand de. Do Bchadc wordt door verzekering ge dekt. De vermoedelijke oorzaak is hooi broei. Door hooibroei ia gistermiddag om half één brand uitgebroken in de hooiber gen van den heer H. te Santpoort. De brandweer was reeds ter plaatse vóór de brand uitbrak, omdat zij door een hooipei- ler gewaarschuwd was, liet hooi uiteen te halen. Do hoogoplaaiendo vlammen deelden zich bijna onmiddellijk mode aan do kapitale boerderij en aangrenzendo stallen. De brandweer van Santpoort en IJmuiden kon niet verhinderen, dat het grootste deel in vlammen opging. Doordat hot vee in de wedde was, bleef dit gespaard. Woensdagmiddag is op het erf van \V. Straver aan den Plattewog te Reeuwijk, doordat kinderen or met vuur speelden, brand ontstaan in den hooiberg. De fel op laaiende vlammen deelden zich mede aan en schuur, welke met. den hooiberg een prooi van het vuur word. De brandweer, die met do motorspuit ter plaatse kwam, slaag de erin het woonhuis te behouden. Een hat kwam in de vlammen om. Een ander paard en eenige varkens konden nog worden gered. Een tweetal fietsen van meisjes, die een bootje van S. hadden ge huurd om te gaan roeion, werd eveneens door het vuur vernield. Verzekering dekt de sohade van S. Gistermiddag is to Eist afgebrand 't woonhuis van Hendriks aan den rijksweg ArnhemNijmegen. De brandweer werd spoedig gewaarschuwd, doch het huis was niet meer te redden. De inboedel ie ge heel vernield. Eenig vee kon nog gered worden. De oorzaak van don brand 'is on bekend. Verzekering dokt de schade. Door hot in brand raken van 'n vracht- Door het in brand raken van een vracht auto, die met den oogst van het veld kwam, is, naar het „Hbld." meldt, brand ontstaan in de hoove Meerssenhoven te Itteren, een der prachtige oudo pachthoeven in Zuid- Limburg, en gelegen voor het kasteel Meerssenhoven aldaar. De rechtervleugel stond spoedig in lichtelaaie. Het geheele bovengedeelte, met. den daarin geborgen oogst is een prooi der vlammen geworden. 'Het benedengedeelte, afgescheiden door gewelven van steen, is gespaard. De brand weer uit Maastricht verrichtte het blus- schingswerk. De gebouwen zijn verzekerd, van den oogst is dit niet bekend. GEVAL VAN BRANDSTICHTING OPGEHELDERD. Boer en knecht gearresteerd. In Maart 1932 brak te Bussum brand uit in een schuur van den heer J. H. De schuur was gelegen tusschen bewoonde gebouwen, en alleen door krachtig ingrijpen van do brandweer werd uitbreiding voorkomen Gisteren zijn J. H. en zijn vroegeren knecht W. van R. als verdacht dezen brand ge- stioht te hebben, door de politie gearres teerd en gevankelijk ovorgebracht naar het buis van bewaring te TieL H, is een welgesteld boer. Hij is lid van het gemeentebestuur en van het Armbe stuur. Bij het voorloopig verhoor heeft hij verklaard, dat de schuur voor 1300 ver zekerd was, en dat hij Van R. 60 had ge boden als deze do schuur in brand wilde steken. Na den brand gaf hij zijn knecht, van tijd tot tijd eenig geld. In eens het geheele be drag vond hij te gevaarlijktotaal zegt hij pl.m. 14 gegeven te hebben. Ook Van U. heeft gedeeltelijk bekend. „Tel." BIGGEN NIET BEHOORLIJK GEMERKT. De marecbaussóo to Ulft en de politie te Gendringen hebben in samenwerking met drie controleurs van de varkenscen- trale te Rafelder, onder de gemeente Gen- dringen, gearresteerd den varkenskoopman A. W., zijn beide zoons en den secretaris van de varkenseentrale te Silvolde, Ten H., els verdacht van het valschelijk merken van biggen. De „Tel." vernam daaromtrent het vol gende Reeds geruimon tijd bestond er bij do Controle der Gewestelijke Varkenscentrale Gelderland vermoeden, dat verschillende varkenskooplieden geknoeid hadden met het merken van jonge biggen, in welk ver moeden men dagelijks werd versterkt. Drie controleurs van de Varkenscent raio beslo ten daarom deze aangelegenheid in samen werking met do marochauaséo uit Ulft en de politie te Gendringen grondig te onder zoeken. Op een nachtelijken inspectietocht be merkten zij den auto van den varkenskoop man A. W. Het was bekend, dat hij daarmede meer malen ongemerkte biggen vervoerde. Men reed den auto na tot. aan de woning van W., wonende te Rafelder, bij Etten (Gen dringen). Toen W. de schuur wilde binnen rijden, werd hij aangehouden, en bij inspectie van den auto bleek, dat in het voertuig inder daad jonge ongemerkte varkens verstopt waren. Toen de politie naar een tang vroeg om varkens te merken, beweerde W., niet in het bezit te zijn van een dergelijk voor werp, doch daar de politie zulks niet gelooi de, ging men over tot huiszoeking. Wie be schrijft de verwondering van de politieman nen, toen zij op zolder in een klein afge. schoten kamertje den secretaris van de varkenscentrale te Silvolde, Ten H., von den. Hij beweerde daar te zijn om een paard van don varkenshandelaar te koopen. Waar het de politie echter bekend was, dat Ten H. in het bezit was van een valsche tang om varkens te merken, werd hij met den varkenshandelaar en zijn beide zoons gearresteerd en overgebracht naar het ar restantenlokaal te Gendringen. Bij een verhoor, dat hun daarna door den opperwachtmeester der Marechaussee te Ulft werd afgenomen, bekenden zij, zich te hebben Rohuldig gemaakt aan het onbe voegd merken van jonge biggen. Des mid dags zijn in verband met deze affaire als nog gearresteerd drie varkenskooplieden uit Etten. Ook deze drie hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. Later zijn alle gearresteerden weder in vrijheid gesteld. LUTINE-HUMOR. „Het goud is gevonden". In Noord-Brabant doet het volgende ver baal de rondo. Het moet historisch ge schied zijn, aldus bericht men aan de „Tijd": Een houthandelaar in een der plaatsen gedachtig de oud-vaderlandsche wijs heid, dat „je niet kunt weten hoe een koe oen haas vangt" had nog al wat aan deeltjes Lutine gekocht. Nu geviel het een dezer dagen, terwijl de houthandelaar, door Lutine-koorts be vangen, meer aan goud dan aan hout dacht, dat hij uit een der handelsoentra van het land werd opgebeld. De man aan gene zijde der telefoon sprak over een scheepslading hout en dat hot hout was ver zonden. Men kan het zich echter indenken, dat iemand, die met Lutine-idealen opstaat en ermee naar bed gaat, uit den telefoou- hoorn mindr juiste - klanken opvangt. En zoo gebeurde, dat de man des houts, overal goud ziende en hoorende, inplaats van acte ervan te nemen, dat aan zijn adres een scheepslading „hout" was „verzonden", in vervoering geraakte door de mededeeling, dat de scheepslading „goud" was „gevon den". Als een loopend vuurtje liep binnen een minimum van tijd door het Brabantecne oord de tijding dat de houthandelaar X. in één slag volkomen man in bonus waa ge worden, dank zij het goud der Lutine.... de gelukkige aandeelhouder had persoon lijk de mededeeling per telefoon ontvan gen Den volgenden dag kwam voor den quasi-fortuinlijken goud-gokker een lading hout aan SPORT ZWEMMEN KAMPIOENSCHAPPEN KRING DEN HAAG. Morgenmiddag te 3.30 uur hebben in de Zwem-inriohting De Zijl de zwemwedstrij den plaats voor de kampioenschappen van den Kring Den Haag van den N. Z. B. Aan deze wedstrijden mag uitsluitend door Juniores deelgenomen worden. Een keur van Haagsche zwemmers(sters) zul len van de partij zijn, waarbij de Leidsche kampioenen het niet gemakkelijk zullen hebben. Bij het schoonspringen zullen wij den nationalen kampioen Stotijn (H.Z. en P.C.) in ao'i* zitn. Tot slot staat er een Polo-wedstrijd op het programma. WATERPOLO DE ZIJL I—S. Z. C. I. Om den Gr&oten Havenbrugbeker. Maandagavond om 8.15 uur wordt in de Zweminriohting „De Zijl" bovengenoemde wedstrijd gespeeld. Dit is do derde maal, dat er om deze beker welke door den heer van Egmond beschikbaar is gesteld wordt gespeeld. De twee gespeelde wedstrijden wist de Zijl te winnen resp. met 53 en met 21. Indien deze wedstrijd wordt gewonnen is de beker definitief haar eigendom. De beker is tentoongesteld in de etalage van den heer van Egmond, Sigarenmaga zijn aan de Havenbrug. WANDELSPORT DE INTERN. VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN. De derde dag. De derde dag van de afstandsmarwchen voorspelde weer warmte. Men startte gis termorgen vroeger. Van degenen, die Woensdag de marsch goed volbracht had den, verschenen 17, waaronder een dame, niet aan den start. 2387 deelnemers aan vaardden den tocht. In het begin waa het nog heerlijk koel en woei er een friseche wind, doch toen na het heuvelachtige ter rein van Berg en Dal en Groesbeok, Mook Dit nieuw* bord (blauw, met een witte tiet» erop) lang» een rijwielpad geeft aan, dat fietser» verplicht zijn, uitsluitend op dat pad te rijden! De gewone weg ernaast is daar voor hen verboden. SIK 't I» voor Uw eigen velllg- fW® beid, du»: mijdt den rijweg, 37 berijdt uitsluitend het bereikt werd, liet de zon reeds haar kracht voelen en konden de deelnemers ten volle van haar kracht „profiteeren". Het parcours ging via Cuyk door het land van Cuyk naar Grave. Hier was de groote pleisterplaats. Van de deelnemers, die wij naar hun bevindingen vroegen, waren de meesten van meening, dat ondanks het feit, dat het gisteren nog wanner was dan Woensdag, zij er minder last van hadden, waarbij de teekenis ie geweest. Waren er Woensdag morgen reeds om 8 uur vele uitvallers, thans had men tot den morgens half elf nog geen enkelen deelnemer behoeven thuie te brengen. Er werd zoowel door de dames, de heeren burgers als door de mi litairen over het algemeen zeer kranig gemarcheerd. Zeer vele officieele perso nen gaven van hun belangstelling blijk-, o. a. gen.-raajoor Diehl, inspecteur van den geneeskundigen dienst der Landmacht, gon.-majoor M. Ridder van Rappard, in specteur der Artillerie, gen.-majoor H. A. O. Fabius, insp. der cavallerie, tevens com mandant der lichte brigade, kolonel Kap- pelhof, insp. der Kon. Marechauseée, ko lonel Eggink en de commandant der Haag sche burgerwacht b. d. Gerth van Wijk, benevens de voorzitter van den N. B. L. O. Jhr. van Weiier. Tegen 12 uur kwamen de eerste deelne mers van de 30 km. reeds binnen, terwijl even later ook de eerste veertigers aan kwamen. In verband met het overlijden van den Engelschman Wallis werd bij het naderen van de kazerne en bij het binnentreden daajvan niet getrommeld of gezongen. Op den weg Cuyk-Grave werd Donder dagmorgen door een chauffeur van een vrachtauto in de gelederen der Amster- damsche burgerwacht gereden. Gelukkig werd niemand ernstig gewond. De chauf feur reed door, zijn nummer is bekend. Waarschijnlijk zal tegen hem proces-verbaal worden opgemaakt, omdat de verdenking bestaat, dat hij met opzet door den troep reed. Gisteravond half negen vernamen wij van de officieele controle, dat op den der den dag 23 deelnemers waren uitgevallen. In totaal zijn thans 159 deelnemers uitge vallen, zoodat wij kunnen verwachten, dat heden 2417 wandelaars zouden starten. De derde dag werd met een droeve pleohtigheid besloten. Even 5 uur, toen de Engelsche deelnemers van de Road Wal king Association waren aangekomen, werd het stoffelijk overschot van Mr. Wallis, die Dinsdagavond aan een beroerte is overle den, ter aarde besteld. Het stoffelijk over schot, dat gekist stond in het Militair Ho»- pitaal der Koloniale Reserve, werd per rouwwagen afgehaald door een deputatie van Engekche vrienden. De kleine rouw stoet trok daarna naar het kerkhof „Rust oord". Vele autoriteiten waren bij de begrafe nis aanwezig. Het woord werd gevoerd door mr. Brockgaus, medeleider der Wal king Association en door Jhr. Mr. Weiier, namens den Bond voor Lichamelijke Op voeding. ATHLETIEK. LEIDSCHE ATHLETIEKKRING. Donderdavond hield het L. A. K. be stuur een algemeens ledenvergadering ter bespreking van de groote propaganda- athletiek-wedstrijdon jjie gehouden wor den op Zaterdag 12 eü Zondag 13 Aug. op het sportpark „Zuidwijck". Speciale circulaires zullen gezonden worden aan alle athleten, voetballers, korf bailers, gymnasten, zwemmers enz., ja aan allen die aan sport doen, maar vooral ook aan de jongeren. Het programma is zoo vastgesteld dat athleten en niet-athleten in aparte groe pen zijn ondergebracht terwijl voorts ook met de leeftijden is rekening gehouden. Speciaal de Zaterdag is er voor de sport menschen uit de Zaterdagmiddagcompeti ties, of voor hen die op Zondag niet kun nen uitkomen. Voorts zijn Zondag de wedstrijden om het kampioenschap van Leiden en Om streken, echter alleen voor de K. N. A. U. leden. Do inschrijving sluit uiterlijk Maandag 7 Augustus. Inschrijvingen bij J. C. Jansen, Emma- laan 57, Oegstgeest; M. Hoexum, Maurrts- straat 37 Leiden, H. Laman, H. Rijndijk 39 Leiden en voorts bij uw vereenigjngs- secretaris. Kosten zijn 10 cent per num mer. WIELRENNEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN OP DE STADI0NBAAN. Interessante sprint- en stayers-wedstrijden Een interessant program was gisteren avond vastgesteld voor de Stadion baan te Amsterdam. Wel was er meer publiek dan in den laatsten tijd het geval was, doch een toeschouwersaantal van naar schat ting 8000 personen bleef toch beneden de verwachting. Als een der hoofdnummers stond op het programma vermeld een in ternationale sprintwedstrijd in 15 ritten, waarin uitkwamen de Fransche profs. Mi- chard en Gerardin, de Belg Scherens, de Deen Falck Hansen en de beide Neder landers van Egmond en v. d. Heuvel. De Nederlandsche Wielren Unie had speciaal toestemming gegeven voor het uitkomen van Van Egmond als amateur tegen de buitenl and sche beroepsrijders. Van der Heuvel is naar men weet onafhankelijke en is of gaat dezer dagen naar de beroeps klasse over. Eerste rit: In den eersten rit klopte Gerardin zijn landgenoot Michard met wiellengte, een revanche voor de finale van het Fransche kampioenschap van twee weken geleden te Parijs: 1. Gerardin tijd laatste 200 m. 13.2 sec.; 2. Michard.. Tweede rit: Scherens tegen v. d. Heu vel. Aanvankelijk eon balanceerpartij, het geen zich bij de Marathontribune her haalde. Scherens klopte van der Heuvel op de laatste meters gedecideerd. 1. Sche rens tijd laatste 200 m. 13.2 sec, 2. v. d. Heuvel. Derde rit: Van Egmond tegen Falck Hansen. Van Egmond nam onmiddellijk den kop, doch hoewel zeer sr.el op de laat ste 200 meter haalde onze landgenoot op het laatste recht eind er niet genoeg uit en met een flinken trap passeerde de Deen hem op de laatste meters. 1. Falck Hansen, 2. van Egmond tijd laatste 200 m, 12.8 sec. Vierde rit: Gerardin tegen v. d. Heuvel Minutenlang gebalanceer bij den start. Tenslotte nam van der Heuvel den kop. Onoplettendheid bij de Marathon tribune speelde hem parten, met een ruk was de Franschman hem voorbij en won zooals hij wilde. 1. Gerardin tijd laatste 200 m- 12.8 sec., 2. v. d. Heuvel. Vijfde rit: Scherens tegen Falck Han sen. Een fraaie strijd. Scherens had de leiding. Zeer snel de laatste 200 m. Falck Hansen reed sohit terend en evenals bij Van Egmond klopte hij den wereldkam pioen thans op de laatste meters. 1. Falck Hansen tijd 12.6 sec., 2. Scherens. Zesde rit: Michard tegen van Egmond. Van Egmond nam, evenals tegen Falck Hansen onmiddellijk den kop. Het werd, van Egmond eigen, een lange spurt. Dit maal haalde hij ér op de laatste 10 meter voldoende uit en klopte Michard met een half wiel. Van Egmond maakte tevens den snelsten tijd. 1. Van Egmond tijd laatste 200 meter 12.2 sec., 2. Michard. Intusschen waren nog twee ritten van den nationalen sprintwedstrijd verreden. Ie rit: 1. van Dijk. 2. Sliphorst (prof.) tijd laatste 200 m. 13.4 sec. 2e rit: 1. van der Linden, 2 van Dijk tijd laatste 200 m. 13 sec. De sprintwedstrijden werden na de eer ste manohe van de stayers voortgezet. Een wedstrijd voor amateurs over 8 km met 4 klassementen werd gewonnen door Moerkerk met 15 punten, 2. Dieterman 10 punten. Stayerswedstrijd 50 km. Voor de eerste manche over 50 km. van den stayers wedstrijd verschenen in deze volgorde aan den start de Graaf. Lacque- baye, Giorgetti, Moller, Paillard en v. d. Wulp. De Graaf won met 30 meter verschil op Möller in den nieuwen baan record tijd van 38 min. 26.2 6ec. Het baanrecord dateerde van 16 Juli 1931 met een tijd van 39 min. 49.4 sec. op naam van Lacquehaye. Harte lijk toegejuicht verliet de Amsterdammer de baan. Uitslag: 1. De Graaf tijd 38 min. 26.2 sec.; 2. Möller op 30 "meter, 3. Paillard 400 meter, 4. Lacquehaye 450 meter. 5. Van der Wulp 10 ronden, 6. Giorgetti op 11 ronden. De laatste was zooveel ronden aohtergoraakt wegens defect aan den mo tor, terwijl voor hem geen reservemotor in de baan kwam. Voor de pauze werden nog drie ritten verreden van den internationalen sprint- wedstrijd, 7e rit: Michard tegen Falck Fsen. De Deen toonde zich in uitstekenden vorm en sloeg den Franschman op de streep. 1. Falck Hansen tijd laatste 200 m. 13 sec., 2. Michard. 8e rit: Van Egmond tegen v. d. Heuvel. De meest onsportieve rit van den avond en door sterk hinderen van v. d. Heuvel besliste de jury, dat deze rit aan het eind van den avond zou worden overgereden, v. d. Heuvel had gewonnen. 9e rit: Scherens tegen Gerardin, Gerar din 6choot bij het ingaan van den laatsten bocht bij verrassing vooruit en klopte den Belg schitterend. 1. Gerardin tijd laatste 200 m. 12.8 sec, 2. Scherens. 10e rit: Michard tegen van der Heuvel De verrassing als eerste match na de pauze. Michard kreeg een flinken voor sprong bij het ingaan van den laatsten bocht. v. d. Heuvel haalde zijn achterstand fraai in en klopte Miohard op de streep. 1. Van der Heuvel tijd laatste 200 meter 12.6 sec., 2 Michard, 11e rit: Gerardin tegen Falck Hansen. Beide renners hadden tot nu toe drie rit ten gewonnen. Een scherpe strijd met Falck Hansen als de sterkste met 1 lengte verschil. 1. Falek Hansen tijd laatste 200 m. 12.8 sec., 2. Gerardin. 12e rit: Scherens tegen va/n Egmond. Van Egmond nam den kop, en ondanks wan hopige pogingen van den wereldkampioen sloeg van Egmond, de Olympische kam pioen, hem met een banddikte. 1. Van Eg mond, 2. Soherens. Tijd laatste 200 meter 12,6 sec. De nationale eprintwedstrijd waa voor Van der Linden, die den derden en laat sten rit van Sliphorst won met een tijd van 13 sea 1. Van der Linden 2 punten, 2. Van Dijk 3 punten, 3. Sliphorst 4 punten. Hierna ving de tweede manche aan van den 6tayerswedstrijd over 50 km. De uitslag luidt: 1. Giorgetti 39 min. 30.8 sec„ 2. Möller 20 meter, 3. Paillard 495 m, 4. Laquehaye 600 meter, 5. De Graaf 1460 meter, 6. Van der Wulp (den strijd ge staakt). De einduitslag van den stayerswedstrijd luidt: 1. Möller 4 p.. 2. Paillard 6 p., 3. De Graaf 6 p., 4. Giorgetti 7 p., 5. Lacquehaye 8 punten. Voortzetting sprint wedstrijd en: 12e rit: 1. Falck Hansen, (laatste 200 m. in 13.2 sea) 2, v. d. Heuvel, 14e rit: 1. Van Egmond, gemakkelijk (12.2), 2 Gerardin. 15e rit: 1. Scherens (13.2), 2. Michard. De achtste rit, die werd overgereden, leverde het volgende resultaat op: 1. Van Egmond, 2. Van der Heuvel. De totaaluitslag der sprintwedstrijden, luidt: 1. Falck Hansen (Denemarken) 5 p., 2. Van Egmond (Nederland) 6 p., 3. Ge rardin (Frankrijk) 7 p., 4. Scherens (Bel gië) 8 p, 5. v. d. Heuvel (Nederland) 9 p, 6. Michard (Frankrijk) 10 p. Leidsche Ren- en Tourvereen. „Swift". Gisterenavond werd er door de renners van Swift een 30 km. team rit verreden. Het eerste team werd gevormd door M. v. Aard, Th. de Roode, Ohr, Vink, E. Sla- dek; 2e team J. v. Tuin, R. Riethoven, J. Strijk, C. Paats en J. Riethoven Adz. en het 3e team was Bakker, Chr. de Roode, J. Schuller, Zwaan en P. Hendriks. Er is een flink tempo gereden, want bij het keerpunt zaten de team's elkaar op de hielen en bij het eindpunt werd er een mooie strijd te aanschouwen gegeven tus schen Chr. Vink en P. Riethoven, welke op schitterende wijze werd gewonnen door Chr. Vink, wiens tijd was 50 min., 2. R. Riethoven, 3. J. Schuller, 4. Ohr. de Roode. 5. M. van Aard welke op de terugrit ge vallen is en zijn kans had verloren. Th. de Roode, Riethoven Adz. en Sladek hebben pech gehad. Zondag a.s. is 100 km. kampioen's rit A klasse. 8 30 uur ver zamelen. Clublokaal. B-klasse 50 km. KERKNIEUWS St. Clemensretraitenhuis te Noordwijkerhout. 14 Augustus Meisjes boven 17 jaar f 6.50. 58 Augustus Jonge mannen f 6.50. 8—11 Augustus Ongehuwde dames mid- denst. f 10.1215 Augustus Mannen f 6.50. 1518 Augustus Meisjes boven 17 jaar f26.50. 1922 Augustus Heeren f 10. 22—25 Augustus Meisjes boven 17 jaar f6.50. 2629 Augustus Mannen en jonge lingen f6.50. 36 September Heeren mid- denst. f 10.69 September Jongelin gen v. 15—17 jaar f6.50. 9—12 September Militieplichtigen f6.50. 12—15 September Gehuwde vrouwen f 6.50. Koont bij hen, die in UW dagblad adverteeren Brand bedreigt ons bosch-bezit! De meeste branden ontstaan door nonchalant weggegooide lucifers, door brandende sign- retten-of sigaren-eindjes - Het is toch ook Uw devies, nietwaar

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10