Tegen zonnebrand Purol Vlammende Katchen. DONDERDAG 27 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. J GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vier gewonden. Gisteravond omstreeks acht uur ie op de Stationslaan te Nunspeet een auto, waarin een vijftal jongelui uit Apeldoorn waren ge zeten, in de gevaarlijke bocht ter plaatse, in volle vaart tegen een boom gereden. De wagen werd geheel vernield. Twee der in- zittenden werden zwaar, en twee minder ernstig gewond. Do zwaargewonden zijn per ziekenauto naar het ziekenhuis te Apel doorn vervoerd. De beide anderen zijn naar hun woning vervoerd. De vijfde inzittende bleef ongedeerd. De doktoren Plomp en van Loon verleenden de eerste geneeskun dige hulp. Nader vernemen wij, dat naar het zie kenhuis zijn vervoerd de 20-jarige van Kamp, die achter hot stuur zat en de 20-ja- rige van Elburg, die naast hem zat. Beiden hebben inwendige kneuzingen, verschillen de fracturen en hoofdwonden opgeloopen. Van Elburg heeft bovendien nog een sche delbreuk bekomen. Voor zijn leven wordt gevreesd. De andere gewonden zijn mej. Van Elberg, en haar ong. 19-jarige broeder. Deze laatstcn zijn naar huis gebracht. Een vijftienjarige broertje van de Van Elburg's bekwam geen letsel. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Het ongeluk te Westerbroek. Tweede slachtoffer overleden. Het tweede slachtoffer van het vreese- 1 ijk ongeluk op den onbewaakten overweg bij Westerbroek, waar, zooals gemeld, een melkwagen door een trein werd gegrepen, is in het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen aan de bekomen verwondingen be zweken. KIND IN KOKEND WATER GEVALLEN Aan de gevolgen overleden. Het 4-jarig kindje van den heer G. Bloemhof te Bergumerheide, geraakte, ver moedelijk doordat het achteruit liep, in een waschtobbe met kokend water, meldt het „N. v. h. N.". In deerniswekkenden toe stand, geheel bedekt met brandwonden, werd het kind door de ouders gevonden, en direct naar het ziekenhuis te Leeuwar den gebracht, waar het de» nachts aan de bekomen verwondingen is overleden. HET ONDER DELFT GEVONDEN LIJK. Geen misdrijf in het spel. Bij het onderzoek betreffende de doods oorzaak van mej. B. G., die Dinsdagmorgen levenloos langs don Ackersdijk onder Delft werd gevonden, is komen vast te staan, dat er geen sprake is van eenig misdrijf. SLACHTOFFERS VAN DE WARMTE. Negen personen verdronken. Bij het zwemmen in een sloot is gister avond de 16-jarige bloemist te Korken- bosoh onder Zuidwolde voor 'de oogen van zijn beide broers, die vergeefs tracht ten hulp te bieden, verdronken. Aan het strand te Scheveningen is gisteravond de 17-jarige jongen, J. 8., bij het zwemmen verdronken. Bij Zutphen is de 26-jarige Verbunt in den IJsel verdronken. Gisteravond omstreeks 7 uur ia de on geveer 20-jarige J. B. uit Groningen bij het zwemmen in het Eemakanaal verdronken. Bij het zwemmen in de Hoogeveen- sche vaart ie verdronken de ruim twintig jarige zoon van den caféhouder Kreulen te Wijkbrug, gemeente De Wijk. Na korten tijd is het lijk gevonden. Bij het baden in de Zuid-Willeme- vaart bij Weert is de 28-jarige P. Vos uit Hamont verdronken. Hij laat een vrouw en 2 kinderen achter. 30-;arige bakker Th. Bruns te Kam pen is bij 't baden in het Noorddiep op het Kampereiland verdronken. De ongelukkige laat een vrouw met 3 kinderen achter. Het lijk werd een uur later gevonden. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. 32) Toen ze langs Mr. Gabb ging, bleef ze even stilstaan en greep zijn met aarde be smeurde hand. „Ik dank U", zei zo heesch-fluisterend. „U hebt het zoo goed bedoeld." Zij wachtte niet af, of hij wat zou ant woorden. Hoofdschuddend ging zij verder. Avond Het work is afgoloopen. Buiten bij de regenton stond Retiss en waschte zijn handen. Een troepje arbeidsters verliet de kas. De oude leerjongen en zijn nieuwe oollega liepen fluitend over het terrein. Zij najnen niet de moeite de handen uit de zakken, te halen, toen zij lange de ramen van de woonkamer gingen, waar juffrouw Stuckradt stond uit te kijken. Max Krau- se, de weggejaagde leerjongen, die nu bij de Bloemen-Troilo werkte, had hun onder richt, dat. een vrouwelijke volontair geen haar meer was dan een mannelijke leer jongen. „Met aoht dagen komen ze van den overkant en laten op alles beslag leggen," ging het door Katarina's hoofd. Terwijl ze nog met Eva aan de thee zat, kwam de boy van den Amselberg met een kort briefje van mevrouw Rettberg: ze verzocht om een afrekening voor het werk in haar tuin en deelde mede op de verdere bemoeiingen van juffrouw Lutz geen prijs te stellen. Kat&rina zette zich met haar boeken en Gisteravond omstreeks 8 uur is de 30- jarige J. M. uit Hiphout, bij het baden in het Witven onder die gemeente verdron ken. Ofschoon dr. Anderegg uit Nuenen spoedig aanwezig was en kunstmatige ademhaling toepaste, mocht hij er niet in slagen de levensgeesten op te wekken. De pastoors uit Geuven en Hiphout waren eveneens spoedig ter plaatse. Den ongeluk kige werd nog het H. Oliesel toegediend. Gisteravond omstreeks acht uur is in hot water van de Jan van Galenstraat bij de nieuwe Markthallen te Amsterdam een tragisch ongeluk geschied, dat het leven kostte aan den 21-jarigen A. de B. aldaar. Hij was met een buurman aan het zwem men, toen hij plotseling in de diepte ver dween. Nog een oogenblik greep hij zich vast aan iemand, die in de nabijheid zwom, doch het gelukte hem niet weer boven te komen. Een lid van de Amsterdamsche Red dingsbrigade, die juist passeerde, sprong te water en dook naar het slachtoffer. Ten s-lotte gelukte het hem het bewustelooze lichaam op den wal te brengen. De G.G. en G.D. was spoedig ter plaatse en met behulp van zuurstofapparaten werd getracht de levensgeesten weer op te wekken, welke pogingen echter geen resultaat opleverden. De ongelukkige, die ongehuwd was, is overgebracht naar het Wil'helminagasthuis. Bijna verdronken. In de Maas nabij Areen (L.) geraakte Maandag een 18-jarige Duiteoher uit Keve- iaer, al zwemmende in een draaikolk, waardoor hij in de diepte wegzonk. Onmiddellijk werd gepoogd den jonge man te redden. Na veel moeite gelukte het een schipper den drenkeling to grijpen en op het droge te brengen. Nadat men ge durende 20 minuten kunstmatige ademha ling had toegepast, kwam de drenkeling tot het bewustzijn terug. HEIDEBRAND BIJ AMERSFOORT. Grooto boschbrand voorkomen. Gistermiddag omstreeks drie uur is door onbekende oorzaak een heidebrand uitge broken, ongeveer in de omgeving van hoog te 30, nabij de grens van Amersfoort en Soest. Aanvankelijk liet de brand zich ern stig aanzien, temeer daar de sterke uit westelijke richting komende wind het vuur snel voortjoeg in de richting van de bos- schen, welke aan den zuidkant van den hoofdweg naar Utrecht zijn gelegen. Onmiddellijk na het eerste alarm kwam de brandweer van Soesterberg. Voorts wer den twee vrachtauto's met militairen van de luchtvaartafdeeling te Soesterberg gere- quireerd, terwijl bovendien militairen van de genie, de brandweer uit Amersfoort en eenige politieagenten uit Amersfoort as sistentie verleenden. Aan de snelle en krachtige hulp is het dan ook te danken, dat de brand vóór een dor zandwegen, welke naar den hoofdweg voeren, is gestuit, waardoor de bosschen, welke tot Amersfoort zich uitstrekken, ge spaard zijn gebleven. Thans ie een oppervlakte van ongeveer twee hectare heide verwoest, terwijl het zich daarop bevindende geboomte even eens ie verbrand. Men zou de heide gedu rende den nacht onder militaire bewaking stellen. „HblcL" BRAND IN HOTEL TE VALKENBURG. Gisterochtend om half twaalf ontstond door onbekende oorzaak brand in het ho tel „Plenkertrust" recht tegenover den in gang van het Rotspark te Valkenburg. Na korten tijd sloegen de vlammen uit het dak en het gebouw scheen verloren, toen de brandweer op het juiste moment ingreep, het vuur met twee stralen op de waterleiding aantastte en zoo succesvol be streed, dat do brand na een half uur van ingespannen arbeid was bedwongen. De brandweer van Maastricht, die te hulp was geroepen, behoefde geen dienst te doen. De zolder en bovenverdieping zijn vernield. Tegen brand- en waterschade was de eigenaar verzekerd, maar niet tegen be drijfsschade, die in dezen tijd van het jaar uiteraard zeer aanzienlijk is. Gelukkig kreeg niemand der talrijke gas ten persoonlijk letsel. loonlijsten aan de schrijftafel en rekende. Een nietig bedragje kwam haar nog toe na aftrek van het ontvangen voorschot Eva, die nog erg zwak was, had zij naar bed gestuurd. Ze sloot de rekening af en deed haar in een enveloppe, adresseerde die en plakte er een postzegel op. Buiten was het. stil. Alleen op het aan grenzende terrein ging Friek, de buldog van mevrouw Dora Troilo, to keer. Ze hoorde ook lachen en schreeuwen. Do dienstmeisjes waren zeker aan het pret- makon met den hond. Een toeken. dat de eevreesde huisvrouw niet thuis was. In Wiesbaden was nu iederen dag wat. te doen. Bij het zachte weer waren er iederen avond nog concerten in het Kurpark, met illuminatie en vuurwerk, Morgen begonnen do groote tennismatches, waarbij de be kendste spelers werden verwacht en waar bij mevrouw Rettberg had gehoopt met haar goed-getrainden partner een of ande ren mooien prijs machtig te worden. „Het was misschien heelemaal overbo dig", zei Katarina bij zichzelf, „dat Gabb het. op deze krasse manier tot een breuk heeft laten komen. Misschien ook onrecht vaardig. En in elk .geval kortzichtig." Maar wat hij gedaan had, was een co- volg van zijn door en door gentlemanlike levensopvatting. Daarom wilde zij zelfs in haar innerlijkste gedachten zijn gedrag niet afkeuren. „Alleen: het einde heeft het bespoe digd." Zo begon haar dagelijksche ronde om «de kas. Alle deuren waren volgens voorschrift gesloten. In den kelder der oentrale ver warming stak ze het licht aan en ging naar beneden om het virur na te kijken Daarna kwam ze weer op het terrein. De wassende maan de maan was bij BRAND IN STOOMZAGERIJ TE 0SS. Machinekamer uitgebrand. Door tot nog toe onbekende oorzaak ontstond hedenmorgen te kwart over zes brand, toen 't bedrijf reeds in vollen gang was, in de machinekamer van do Stoom zagerij KamphuisLoosbroek op den Heu vel te Ose. In deze machinekamer bevon den zich een groote wals-looomobiel en eenige anders machines. De brandweer was spoedig met twee motorspuiten aanwezig en was het vuur spoedig meester. De brandweer slaagde erin uitbreiding van het vuur, waarvoor groot gevaar bestond, daar de machine kamer aan weerszijden orhringd is door een ongeveer 80 meter lange houten loods, te voorkomen. Tijdens de brand stortte de op de machinekamer staande exhauster naar beneden. Doordat nog een aantal va ten olie in brand vloog, waren tot ver in den omtrek zware rookwolken waar te nemen. De machinekamer brandde geheel uit. DE DOODSLAG TE VLIJMEN. Om een duif! Te Vlijmen ontstond op den akker twist over een duif tusschen van H. en een ze keren L. Toen van H. een geit, die L. bij zich had, een trap gaf, maakte L. zich hier over 2M)o kwaad, dat hij van H. te lijf ging. Deze trok tijdens de vechtpartij een mes, waarop een vriend van L., de mandenma ker L. van E., zijn kameraad te lijf ging. Op hetzelfde oogenblik kreeg van E. van van H. een diepe snede over den linker on derarm. Van 8. ging daarop van H. te lijf. Even later bleek, dat van H. een ernsti- gen steek had ontvangen in den schouder ter hoogte van de linkerlong. Hij liep he vig bloedend weg, eenige meters voor zijn woning zakte hij in elkaar en bloedde dood. De gemeentepolitie arresteerde de beide deelnemers aan de vechtpartij. Na verhoor liet zij L. gaan. Van E. evenwel, die ervan wordt verdacht, den doodelijken steek te hebben toegebracht, is in verzekerde be waring genomen. Nog gisterenavond arri veerde het parket uit 's Hertogenbosch tot het instellen van een onderzoek ter plaat se. De verdachte staat als een oppassende jongeman bekend. Het stoffelijk overschot van van H. is overgebracht naar het ziekenhui» te Vlij men. ZIJN LAATSTE TOCHT.... NAAR DU ITSCHLAND. S.A. man door verontwaardigd Venlonaar afgeranseld. Toen zekere 0. uit Venlo ipet zijn auto van een pleizierreisje uit Duitsohland te rugkeerde, werd hem door een 8_A.-m<in aan het grensstation Kaldenkerken, nabij Venlo, bevel gegeven „even" te wachten. De S.A. man ging naar binnen en liet niet minder dan drie kwartier op zich wachten. Begrijpelijkerwijze was 0. niet weinig ver ontwaardigd, toen de S.A.-man hem na deze gedwongen rust met een handbeweging te kennen gaf, dat hij door mocht rijden. C. wilde aan deze verontwaardiging luoht geven; zette zijn wagen enkele meters over de Duitsche grens op Hollandsch gebied en gaf toen den betreffenden S-A.-man met een handbeweging te kennen, dat hij hem even wilde spreken. Toen de nazi eenmaal op Hollandsch ge bied was, ging 0. den man te lijf en gaf hem een ongenadig pak slaag, dat hem waarschijnlijk lang zal heugen. De heer C. mag nu wel oppassen nog ooit een voet in Duitsohland te zetten, want „wee hem, die een nazi mishandelt" zegt de nieuwe wet, „hij zal de doodstraf niet ontgaan". „N. Koerier". AANVALLER, DIE DE KLAPPEN KREEG. Reeds geruimen tijd hadden de ijscoven- ter E. v. B. uit de Buitenstraat te Tilburg en zijn buurman C. v. G. oneenigheid. Toen Dinsdagavond de ijscoman omstreeks 1 uur na vol gaf zoo helder licht, dat ze haar lantaarn niet eens noodig had. Ze deed hem uit en zette hem bij den ingang van het huis neer. Onder het slaapkamerraam, dat op een kier stond, bleef ze een oogen blik stilstaan en luisterde. Ze meende de rustige, regelmatige ademhaling van Eva te hooren. Naar bed gaan kon ze nog niet. Daar voor was ze innerlijk te onrustig. Daarom besloot ze, den brief voor mevrouw Rett berg nog maar naar de bus te gaan bren gen. Echte dorpsche .stilte heersohte overal in de buurt. Hier en daar hondengeblaf, kikkergekwaad, het slaan van de toren klok. In de takken van de vruchtboomen, voor zoover die nog niet afgeplukt waren, zaten lijsters en wiegden zich heen en weer, terwijl zij af en toe een paar tonen lieten hooren. In de verte het toeteren van een auto, die zich verwijderde. Nadat ze den brief gepost had, wan delde ze verder Eerst om de groote ter reinen van de Bloemen-Troilo's heen, dan naar de Dietenmüble. Verschillende ven sters van het sanatorium waren verlicht. Daar lagen de zenuwzwakken in bed en probeerden zich in slaap te lezen. Katari na had graag met elk van deze luxe-pa tiënten geruild. Direct.. Tegen haar onnoe melijke hoeveelheid zorg en angst, kwa men de kwaaltjes van de verwoede rijke menschen nauwelijks in aanmerking. Een minnend paartje liep fluisterend en kozend langs haar heen. Zij keek niet naar hen. Daarna verscheen een man midden op den witten, maanbeglansden weg. Naar zijn kleeding te oordeelen, was het een veehandelaar. Hij zwaaide een beetje. En zong zoo een beetje voor zich heen: „Ik zing een droevig smaohtend lied; Vergeet UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 28 Juli. Huizen 296 M. Algemeen programma verzorgd door den K. R. O. 8.009.15 Grammofoonplaten. 10.00 Kinderoperette „De Sneeuwko ningin" van O. de Vaal. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen door Pastoor Perquin. 12.15 Sextetoonoert en Gramofoonplaten 2.00 Orgelconcert m. m. v. alt. 3.15 Gramofoonplaten. 3.45 Voordrachten door Pierre Ballodux en Gramofoonplaten. 5.00 Schlagermuziek en lezing over de* Taunus. 6.45 Gramofoonplaten. 7.45 Causerie over de „Kennis van de weidelijke jacht". 7.35 Gramofoonplaten. 8,00 Orkestconcert. In de pauzes: Vaz Dias, Gramofoonplaten en Oauserie over „Belastingp laatjes". 10.30 Vaz Dias. 10.3512.00 Balalai-kamermuziek. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijdnig VPRO. 10.15 Declamatie Janny van Oogen. 10.30 De Notenkrakers o. L v. D. Wins. 11.00 „Onze keuken", door P. J. Kers. 11.30 Vervolg orkestoonoert. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.15 Zang door Alice Frank. A. d. vleu gel E, Veen. 2.35 Gramofoonplaten. 3.00 Voordracht door R. Flink. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Orgelspel C. Steyn. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-Klein orkest o. 1. v. P. Du- chant en Gramofoonplaten. 6.25 Causerie C. Sipkes. 6.45 Gramofoonplaten. 8.00 Causerie Ds. Gorter. 8.30 Uit het Kurhaus te Scheveningen: Residentie-orkest o. 1. v. C. Sohurioht. In de pauze om 9.00: Causerie door Mevr. E. van Holk-Wayre. 10.00 Vrijz. Godöd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie A. van Dalsum. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert W. Vale. 1.05 Paramount Astoria Orkest. 2.05 Western Studio Orkest. 2.35 Gramofoonplaten. 3.20 Sohotsch Studio Orkest, 4.35 Emilio Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 H. Finckconcert. thuiskwam, zat v. G. nog voor zijn woning. Er volgde een scheldpartij. De twist liep zoo hoog, dat v. G. een mes greep en daar mede zijn tegenstander bedreigde. Deze week uit, waarop v. G. zijn eigen woning binnenliep om spoedig daarop met een hak bijl terug te keeren. Daarmede drong hij de woning van den ijscoman, die zich in middels had teruggetrokken, binnen. Er ontstond een gevecht, waarbij v. B. zich met een bezem verweerde en zoodanig van zich afsloeg, dat hij den indringer naar buiten werkte. Deze had evenwel zulke rake klap pen en verwondingen aan het hoofd opge loopen, dat hij in ernstigen toestand naar het St. Elisabeths-ziekenhuis moest wor den overgebracht, v. B. werd slechts licht mij niet, vergeet mij niet." Zijn gezang werd herhaaldelijk door een hik onder broken. Katarina bleef in de schaduw van den tuinmuur staan, tot hij voorbij was. De aangeschoten zanger merkte haar niet op. Nog lang droeg de wind de smachtende dronkemajisklacht naar haar toe: „Vergeet mij niet, vergeet mij niet Toen ze weer bij het terrein van de Troilo's waren gekomen, bleef ze stilstaan. Het heele gedeelte aan haar linkerhand, tot den hoek, die door den muur gevormd werd, had van haar vader gehoord. Als hij wist arme man hoe het met zijn dochter gesteld was en hoe de familie Troilo zich tegenover haar gedragen had. Nu pos bemerkte zij, dat bij den hoek van den muur, in de schaduw van den poortboog een man stond. Hij scheen haar met aandacht gade te slaan. Hij stond daar. als was hij plotseling uit den grond opgestegen. Ze vond het eigenlijk een beetje grieze lig, want ze moest langs den muur, den hoek om, dicht langs hem heen. Ze zou in elk geval maar den overkant van den weg nemen. Maar de nachtelijke wandelaar was twee, drie passen vooruit uit de schaduw in het volle maanlicht getreden, haar te gemoet. Hij wilde haar den weg afsnijden. Ze voelde haar hart kloppen, maar vervolgde rechtuit haar weg. „Katchen Het was Viktor's stem. Vragend, smee- kend, klonk de half-luide roep. Ze bleef staan. Viktor Ttoüo had zijn zwarten theater 7J50 Ca Header's b laaskwartet. 8.20 BBC-Dan9orkest. 9.20 Berichten. 9,40 BBC-Orkest o. 1. v. B. W. ODonnell 10.40 Pianorecital C. Dixon. 11.05 Voordracht. 11.1012.20 Het Oasani dub Orkest. „R a d i o-P r i s", 1724 M 8.06, 12.50, 7.40 en 8.20 Gramofoonplaten Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit het Bellevue- Stnandhotel. 3.505.20 Concert uit rest. „Wivex". 8.20 Vaudeville-programma. 9.20 Piano-recital door E. Vagning. 10.00 Zang en piano. 10.35 Omroeporkest. 11.2012.50 Dansmuziek. Lsngenberg, 473 M. 6.25 en 7.23 Gramofoonplaten. 12,20 Weragorkest. 1.35 Westfaalsch Omroeporkest. 5.10 Gramofoonplaten. 5.50 Concert. 10.4011.50 Concert m. m. v. „Die fróh- lichen Fiinf. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonplaten 9.20 „Les oontes d'Hoffmann", opera van Offenbach. OrkestL: Fabritité. KoorL: Oaaolari. v- Brussel, 338 en 508 M. 338 meter: 12.20 Omroepkleïnorkest. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Omroepkl einorkeet. 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Concert uit Knocke. II.00 Dansmuziek. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleïnorkest. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonplaten. 7.10 Zangvoordracht. 6.20 Uitzending voor Oud-Strijders. 9.20 Concert uit Ostende. 1L00 Dansmuziek, Z e e 8 e n, 1635 m. 8.20 Reportage van het Duitsche Turn- feest te Stuttgart. 8.40 Voordracht. 9.10 Nieuwe Duitecbe Dansmuziek door Otto Urack's orkest. 10.20 en 11.05 Berichten. II.20 „Das junge Deutschland grüsst Italien". 12.1012.50 Vervolg dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8,0013.35 Langen berg. 13.3520.10 North Reg. 20.10afloop Luxemburg gewond en is door de politie in afwachting van het onderzoek voorloopdg in arrest ge steld. DE „LUTINE". De eerste cylinder gemonteerd. De werkzaamheden bij het wrak van de „Lu tine" vorderen gestadig. Gisterenavond om kwart voor zeven ia de eerste cylinder met motor en zuig- en persinstallatie op het conische gedeelte van den toren gemonteerd. Er wordt hard doorgewerkt. Zoo spoedig mogelijk zal met pompen worden begonnen. Het weer is nog steeds gunstig. mantel openhangen. Daaronder had hij zijn rok aan. In zijn linkerhand had hij een ohapeau-claque, in zijn rechter een zakdoek. Daarmee had hij waanschijnlijk zijn voorhoofd afgewischt. Katarina zag, dat hij opgewonden wasmisschien had hij hard geloopen. „Ja, Viktor?" zei ze, zoo kalm als het haar mogelijk was. Hij slikte, zijn stem liet hem in den steek. Maar eindelijk vond hij woorden en zei dan aarzelend en met gesmoorde stem: ..Misschien is het goed, dat het toe val ons vandaag samenbrengt, Katchen. Ik ik heb je al van het sanatorium af gevolgd." „Zoo." „Ja. Ik wilde je namelijk wat zeggen." Ze haalde de schouders op: „Ik wist niet „Kijk eens, Katchen, ik ben daar net in het Kurhaus geweest. Morgen beginnen de tennismatches. Daar komt iedereen. Dat wil zeggen: ik doe niet mee. Maar kennis een van mij. En ik heb gehoord, dat de Engelschman, je weet wel, afgezegd heeft. En daarbij werd gesproken over een on aangename zakelijke aangelegenheid." Hij veegde zijn voorhoofd weer met den zak doek af. „Ik erger me er ook aan, Kat chen, heusch. Ik heb aan de heele ge schiedenis geen schuld. Hij haalde diep adem. „Ik ben zoo blij, dat ik dat nog even heb kunnen zeggen." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6