[personeelJ IjiANDE LJ GOEDKOOPE TREIN ["dIvERS EN~j DRUKWERK WOENSDAG 26 JUU 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. II FINANCIëN EN ECONOMIE duitsch kerkelijk crediet. 7 pot. obligaties Dom van Keulen. Wij ontleenen het volgend artikel aan de „Tijd": Nu omstreeks e«n jaar geleden moesten wij in deze kolommen wijzen op de ontstel lende aftakeling van het kerkelijke crediet als direct uitvloeisel van de lichtvaardige wijze, waarop tal van Duitsche schulde naren zich aan hun verplichtingen poog den te ontrekken. Dat was nog in den tijd, dat vrijwel alle andere Duitsche obligaties ten volle hun betalingen verrichten. Het was toen reeds een rage geworden om voor kerkelijke schuldbrieven verlaging van ren te en uitstel van aflossing te „vragen". Reeds toen wezen wij er op, dat uit chari tatieve overwegingen inderdaad de rente voet gemiddeld te hoog mocht worden ge acht, maar dat kerkelijke schuldenaren nog meer dan andere den eersten plicht hebben recht door zee te gaan, geen slink- sche streken te gebruiken (waarvan wij toen een paar voorbeelden konden opnoe men), het uiterste te doen om hun nu een maal gegeven woord na te komen (waaraan stellig veel heeft ontbroken) en zich niet op sleeptouw te laten nemen door natio nalistische overheden, die dankbaar waren voor iedere gelegenheid om den in het diepst van hun hart gehate „Auslander" nadeel te berokkenen. Dit klemde te meer, daar deze kerke lijke schudbrieven voor het leeuwendeel in de handen waren van godvruchtige klei ne spaarders, voor wie eenige tientjes meer of minder inkomen per jaar vaak van ge wicht is, en die het aangeboden beleggings materiaal vaak slechts hadden genomen uit principieele overwegingen en omdat zij meenden, dat het woord van kerkelijke overheden heel wat meer gold dan de beste zakelijke zekerheden van profane instellin gen. Hoe bitter zijn zij in hun beste ver wachtingen bedrogen! De stroom van ver kapte deconfitures is onverpoosd doorge gaan, en het is gemakkelijker om de lee ningen op te noemen, die nog niet zijn „aangetast'" dan dezulke, die zich op een of andere wij-ze aan de rechten hunner schuldeischers hebben vergrepen. In dezen Oceaan van ongerechtigheden treft het toch als zelfs het Domkapittel van Keulen aanleiding tot critiek gaat geven. Slechts weinig Nederlanders zijn onbe kend met het geweldige en schitterende gothische bouwwerk, dat reeds door zijn wereldnaam een suggestie van ongekenden rijkdom en zekerheid te voorschijn riep. De tienjarige 7 pet. obligaties Dom van Keulen roepen thans ook de clementie in van de houders om de rente van 7 op 4 pet. to verlagen. Nu kan men zich voorstellen dat in de huidige zeer bijzondere omstan digheden inderdaad de rente den debiteu ren minder goed convenieert. Maar zoo eenvoudig ia deze historie toch niet. Het is inderdaad juist, dat het door de Duitsche „Befreiung" ten zeerste afgeno men vreemdelingenverkeer, mitsgaders de moeilijkheden, die het katholieke leven ginds aan alle kanten bedreigen, de re venuen scherp zijn gedaald. Voor obliga tiehouders zijn toelichtende cijfers bij het Emissiekantoor, de Spaarncbank, die zich op merkwaardig meegaande wijze tot tolk maakt van de verlangens van het Metro politan Kapittel, ter inzage gedeponeerd. Merkwaardig is de houding van de 8paar- nebank reeds daarom, wijl zoo vlak voor de mogelijkheid van een deviezenclearing zulk een voorstel feitelijk niet had mogen door gegeven worden. De Dom durfde het toch klaarblijkelijk niet aan om zich zonder na dere informatie op de ongunst der tijden te beroepen. Wij hebben moeite gedaan om ons ex officio, d.w.z. als voorlichters der openbare meening, van die cijfers op de hoogte te stellen. Na veel moeite zijn wij daarin geslaagd, moesten echter belo ven die cijfers niet te publiceeren Natuur lijk zullen wij ons aan die belofte houden. Wel moet ons van het hart, dat het reeds tot grooto verbazing stemt, als een schul denaar klaarblijkelijk zoo bevreesd is om zijn positie al te zeer bekend te maken, opdat men er maar het slechtste van zal denken. Ten adnzien der betrekkelijk toch wel uiterst geringe „exploitatietekorten kan ieder zich bij de Spaarnebank na ver toon van zijn schuldbrief op de hoogte stel len. Hij zal er zich dan van kunnen over tuigen, dat voor luttele deficieten thans de goede naam van dit centrale kapittel in de waagschaal word gesteld, terwijl reeds het prospectus der 7 pet. driejarige obliga ties van 1925 van „het grootste diocees tei wereld met ruim 4 millioen katholieken'' gewaagt. Als men ziet voor welke onge looflijke geringe bedragen zegge tiendui zend gulden 's jaars die 4 millioen dio- cesanen zichzelf blameeren, gelooft men zijn oogen niet. Maar er is nog meer. De leening mocht zich „verheugen" in dekking door voortref felijk onderpand. In 1928 werd alleen het grondbezit, dus afgezien van de huizen en de onmetelijke Domschatten, op 3 millioen mark geschat, terwijl de geheele leening niet meer dan 3430.000.— bedroeg. Ook thans nog moet daarin een zeer aanzienlijke overwaarde steken. Nu is het helaas waar, dat zoowel executoriale veiling van het grondbezit als a fortiori de overmaking van de eventueele besomming op schier onover komelijke moeilijkheden zou stuiten. Reeds onder kanselier Brijning moest een schuld- eischer, die zijn onroerend onderpand wilde realiseeren, zelf een aanzienlijk deel van zijn vordering, wij meen«n 70 pet., als bod uitbrengen, terwijl het ook niet gemakke lijk was om toestemming tot executie te krijgen. Wij bekennen, dat wij na de tal- looze vroegere noodverordeningen en de Hitleriaansche oekasen niet meer in staat zijn te beoordeelen, of een executie thans nog uitvoerbaar zou zijn. In ieder geval is de waarde der verbonden goederen zéó hoog, dat het voor de schuldeischers op den duur een voordeel zou moeten zijn, als die onderpanden doof executie in hun bezit kwamen. Natuurlijk onder voorbehoud, dat er voor buitenlanders in Duitschland nog recht bestaat, welk voorbehoud inderdaad hoogst noodzakelijk lijkt. Het punt der zakelijke dekking wordt echter in het voorstel in het geheel niet aangeroerd. Men acht het due vanzelfspre kend, dat die kostelijke onderpanden slechts een wassen neus zijn geweest. Nog ergerlijker echter is het volgende. Als de schuldenaren inderdaad in rente verlaging tot 4 pet. toestemmen, dan meent het Metropolitan Kapitel wel voor de over making van die rente te kunnen instaan. Hoe nuf Hebben de hoofdlieden der Duit sche bankroetiers dan niet gedecreteerd, dat slechts 50 pet. van alle verschuldigde rente kan worden getransfereerd 1 Het is dus volkomen duidelijk, dat hier het transfermoratorium wordt misbruikt, om er renteverlaging mede af te persen. Uit dit voorbeeld, dat niet anders dan symptomatisch is, moge nog eens blijken hoe noodzakelijk de onverwijlde in werking stelling van de deviezenclaering heeft te heeten. Want het is natuurlijk onmogelijk, dat de onbeschermde houder zich tegen een dergelijke samenspanning tusschen wereld lijke en kerkelijke overheden met vrucht kan verzetten. Het Domkapittel kan gerus- telijk haar toelichtend cijfermateriaal on der de roos houden. Mochten de steinreicbo Hollander de verzenen tegen de prikkelen slaan, dan weet Berlijn wel middelen te vinden om ze mores te leeren. Den Haag rammelt toch slechts met blikken sabeltjes en kinderpistooltjes. LAND- EN TUINBOUW DE GOEDE NAAM VAN ONZE BOE- RENKAAS IN GEVAAR? Men schrijft aan de N. Rott. Ct: Enkele jaren geleden is een firma te Nieuwkoop begonnen van vele boeren Iraas te prepareoren. Deze kaas, welke aanvankelijk van slechte kwaliteit was wegene het bekende los, werd dan, nadat het preporeeren was toegepast, oppervlak kig bezien, van betere kwaliteit. Wegens ernstige klachten, welke van den kaas handel kwamen, is oen officieele oommis sie ingesteld door het dagelijksche bestuur van het kaasconfcrolostation voor volvette kaas in Zuid-Holland in Den Haag, waar van dr. H. van Gülick directeur is. Ook ©en vertegenwoordiger van de regeering, alsmede zuivelconsulenten en kaashande laren en een afgevaardigde van de Kamer van Koophandel te Gouda, hadden zitting in deze commissie, welke na een zéér uit gebreid onderzoek to de oonclueie kwam, dat dit prepareeren gewoonlijk een na deel is gebleken voor den goeden naam van onze volvette kaaa. Nadien Is <le Nieuwkoopsohe firma ontbonden en kwam het prepareeren zeer weinig meer voor. In het begin van het seizoen 1933 bleek echter, dat een paar firma's toestellen in den handel brachten, waarmede de kaas boer thuis, zelf zijn minderwaardige kaas kan behandelen. Het gevolg hiervan ie echter, dat de klachten van kaashandela ren over prepareeren van kaae opnieuw zijn vernomen. De Nederlandsohe verecni- ging van kaashandelaren heeft reeds ad vertenties geplaats en maatregelen geno men om het kwaad te bestrijden en de vereeniging van kaashandelaren te Bode graven richtte zich reedes drie weken ge leden tot dr. van Gülick om hulp te ver krijgen bij de bestrijding van het prepa reeren. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft dc leiding van het kaascontrolestation een open oor voor de getuite klachten, en zal WERKLOOSHEID NOG 24 PROCENT. Maar vorig jaar Juli was zij grooter. ZIJ IS TEEDS AFNEMEND. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 607 000 leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1017 geeubsidieerde voreenigingen in de week van 3 tot en met 8 Juli 1933 heeft bedragen 24 pet.zij ia in vergelijking met de week van 19 tot en met 24 Juni niet gedaald. De werkloos heid is regelmatig gedaald van de week van 23 tot en inet 28 Januari af, toen zij het hoogste was en 40 pet, bedroegde totale daling bedraagt dus 16 pet. In het jaar 1932 bedroeg (ie werkloos heid in doen aanvang van Juli 26 pet., dus 2 pet. meer dan thans In dat jaar was het hoogste punt bereikt in de week van 8 tot en met 13 Febr., toen het percentage 30 bedroeg. De daling was toen dus 4 pet,, waarbij echter in aanmerking moet wor den genomen, dat de werkloosheid eerst was gedaald tot een minimum van 23 pet. in den aanvang van April en van die weck af geregeld steeg. Het vorige jaar was dus in Juli de werkloosheid niet alleen grooter dan thans; zij verkeerde toen in een toestand van toeneming, terwijl zij thans geregeld is afgenomen, zij het ook, dat op het oogenblik daarin stilstand is gekomen Bij 1056 organen der openbaro arbeid», bemiddeling stonden op H Juli 1933 in ta- taal 302.407 werkzoekenden ingeschreven, waaronder 288.080 mannen. In totaal wa- nen werkloos 275.925 personen, waaronder 266.909 mannen. Op 24 Juni 193 bedroeg het totale aan tal ingeschrevene bij een vrijwel gelijk aantal organen der openbare arbeidybc- middeling 301.351, hiervan waren werkloos 275.585 personen, waaronder 266.499 man nen. Het aantdl ingeschreven workzoeken- den is derhalve sedert 24 Juni gestegen met 1056, het aantal werkloozcn met 310. deze zeer binnenkort opnieuw beslissen, wat gedaan zou kunnen worden otn, in dien gebleken is dat de geuite klachten juist zijn, dit euvel krachtig te bestrijden. dienstbode. Gevraagd per 1 Aug. te Noordwijk wed. z. k. of flinke dien-s^bode voor de huish., middelb. leeftijd bij weduw naar met 4 gr. kinderen voor dag of dag en nacht van g. g. v. en R. K. Brieven agent L, Crt G. WASSENAAR Jzn Noordwijk onder no. 6932. gevraagd een flink net dienstmeisje zelf standig kunnende werken v. g. g. v. bij MESSCHER, Bree- straat 175. Aanmelden na 7 gevraagd wegens teleurstelling een R. K. Boerendochter of Dienst bode in klein gezin, liefst zoo spoedig mogelijk, omtrek Lei den. Brieven onder no. 3605 bureau van dit blad. 3605 wordt gevraagd een net R. K. Tweede Meisje voor den dag, niet ouder ais 16 jaar voor de kinderen en lichte bezigheden. Brieven on der no. 3608 bureau van dit blad. voor terstond gevraagd een net R. K. Meis je, voor dag of dag en nacht bij G. P. VLASVELD, Mie- ning, Zoeterwoude. 3584 gevraagd een flink Meisje te Wasse naar in burger gezin. Loon 35.per maand. Brieven onder no. 3587 bureau van dit blad. onder no. 6910 bureau van dit blad. gevraagd een net meisje voor den dag, liefst van buiten, boven de 18 jaar en zelfstandig kunnende werken. Zondags vrij. Zich aan te melden des avonds na 6 uur bij mevr. P. J. VAN KAMPENHOUT, Haarlem merstraat 125. 3581 direct gevraagd voor buiten een nette eenv. R. K. Huishoudster m. 1. bij weduwnaar, een volw. zoon. Brieven onder no. 3586 bur. wan dit blad. gevraagd B. K. Huishoudster, leeftijd 45 a 50 jaar bij een man met één meisje. Bekendheid met win kel de voorkeur. Brieven er biedt zich aan een net B. K. Meisje, oud 21 jaar, als dienstbode voor dag en nacht, ook genegen voor Werkster. Brieven onder no. 6916 aan agent L. Crt. te War mond G. DE WINTER. biedt zich aan R. K. Meisje liefst in burger gezin. Brieven onder no. 3579 bureau van dit blad. juffrouw 35 jaar, b. z. a. als huishoud ster of hulp in de huishou ding, ook leiding kunnende geven, hoog loon geen ver- ei schte. Brieven agent L. Crt. te Warmond onder no. 6917 er biedt zich aan een R. K. Meisje 20 jaar voor hulp in de huish. met huiselijk verkeer, ook genegen in den winkel behulpzaam te zijn, omtrek Leiden. Brieven aan Agent V. CORNELISSEN v. <L blad te Oegstgeesl. 6912 biedt zich aan ccn R. K. Boerenknecht goed kunnende melken togen half September of eerder, hoog loon geen vereischtc. Brieven aan agent L. Crt. DU2 te Ha- zerswoude (Dorp). 6921 gevraagd een R. K. Slagersknecht of halfwas J. A. VOLLEBREGT Zegwaart. 6931 jongeman, algemeen ontwikkeld, biedt zich aan voor kantoor of an dere passende werkzaamhe den. Brieven onder no. 6920 bureau van dit blad. |~VRflfl6 EN flflWB^j kosthuis een net R. K. persoon oud 32 jaar vraagt een net R. K. kosthuis 10 per week, alle6 inbegrepen met een vrije zit- slaapkamertje centrum. Brie ven onder no. 3591 bureau v. d. blad. te koop een partij best gewonnen hooi aan groot vaarwater gelegen. Te bevragen bij de agent van de Leidsohe Crt. te Hoogma- de. kruideniers-zaak ter overname gevraagd. Prijs- en oonditiën-opgavo onder no. 3594 bureau van dit blad. te koop een mooie trekhond en drie konijnen. G. W. DOFFER- HOF, Rijnstroomlaan 14 Val kenburg (Z.H.). 6922 te koop wegens sterfgeval een net burgorwoonhuis staande aan de Morsehweg 141, bevattende gang, voor- en achterkamer, keuken, schuur en tuintje, bo ven zolder met slaapkamer direct te aanvaarden. Te zien en te bevragen na vier uur bij T. J. v. d. KLEIJ, Morsehweg no. 110. 3600 te koop zeer billijk het Burgerwoon huis met flinke kamers en tuintje, Haagweg 40. Voor hy potheek kan gezorgd worden. 2de Handsch heerenkleeding aangeboden van H.H. Studen ten, alles maatwerk, chem. gereinigd, ruime collectie cos- tuums, passen en vesten, pan talons enz. tegen billijke prij zen, rouw. trouw en alle gele- genheidskleedipg in huur 2.50 per dag. J. J. SLOOS, Stille Rijn 11 t. o. Aalmarkt, Leiden 3590 ledikant - tuinbank ter overname wegens vertrek wit Engelsch ledikant oom pleet met kapokmatras 12.50, divan met kleed 17.50, wit lak tuinbank iets moois 10.wit emaillc gasfornuis 17.50, Heerenrij wiel met lamp 14.—, massief eiken buffet als nieuw 27.50 Buitenruststraat 9 (negen). (Schelpenkade). 3611 1000 gulden te leen gevraagd. Twee solide borgen aanwezig. Aflossingen in 5 jaar. Brieven met condi tiën onder no. 3593 bureau van dit blad. TE KOOP aangeboden een jong wit Keesje (zeer lief). Adres: Hu- go de Grootstraat 11. 3589 KOOP Gezellige prachtische wonin gen, 5 en 6 kamers, eventueel badkamer, ruime zolder, voor achtertuin, van alle gemakken voorzien, vlak bij stad, vlugge verbinding. Koopsom slechts 3400.tot 4300.Hypo theek beschikbaar, v. d. VEL DEN, Leiderdorp. Zondags niet. 3531 te koop een 3 tons Chevrolet vracht wagen met hekken, zeer ge schikt voor vee vervoer loopt schitterend. Brieven onder letter K. aan ZANÜVLIET'S Boekhandel, Leiden. 3610 aangeboden een prima Melkgeit bekroond 2 jaar oud, tevens een eerste klas geitenlain, keuze uit twee Beiden ook prijswinnaars. Geversstraat 22, Oegstgeest 6930 heerenkleeding Zeer voord, aangeb. ruime keu ze H. Kleeding als: sport- en colbert costuurne vanaf 7. jas en vest 3.50, Groote keuze in alle soorten panta lons vanaf 1.50, linnen oos- tuums, regenjassen en demi's vanaf 5.Alles weinig ge dragen en le klas stof. Ver huur van gelegcnheidscos- tuums C. VAN VALDEREN, Oude Rijn 184. 3588 te huur Benedenwoning best. voorka mer, eetk., achterk., plaats doorloop en kouken. Alles zeer netjes, zonder kinderen, Vliet no. 8. 3609 b00tm0t0r. Renault en Suerrer kl. defect 25, Verder: gebr. motoren- onderdeelen van alle merken ais H. D.'s, Douglas, Excelsior Cilette, Villiers, Hulp. N. S. U., F. N. A. O. E. 1 en 4 cyl. Banden, accu's magneten, dy namo's. Koningstraat 35. 3596 rijwielen Te koop een prima Damesrij wiel en een zwaar model Hoe- renrijwiel beide met Torpedo naaf, prima banden en een prima Jongensrijwiel, allen tegen spotprijs. Adres Oude Singel 200, naast de Sticht- sc-he Glashand el. 3602 ster tax 10 cent stadsribten. Vacantic uitstapjes naar alle plaatsen, met 5 pers. auto's Katwijk 1.20, Noordwijk 1.40, Arn hem 14.— Tel. 3187, Oudto Singel 100—102. 3599 inwoning gevraagd bij nette R. K. Boerenfamilie godurende de maand Augus tus voor 2 jongens en 1 meisje Brieven onder no. 3607 bureau van dit blad. |~HüÜr EK VERHUuTj huur Nog drie practische gezellige woningen per 1 October Ko ningstraat Leiderdorp vanaf 5.50 per week, 5 kamers, voor-, achtertuin, vast wasch- tafel, vele gemakken, geheel modern en ruim ingericht v. d. VELDEN, Leiderdorp. Zondags niet. 3530 te huur een vrij bovenhuis, geriefelijk ingericht tegenover de Harte- brugskerk. Brieven om inlich tingen onder no. 3582 bureau van dit blad. Udverteerendoetverkoopen muggen, vliegen Motten- Spuit met Rids, Scheltox, Flytox, Flit of Alio- apree. U heeft een groote spuit met busje voor 1.20. Drog. DE JONGH, Nieuwe Rijn 53, Tel. 2596 naast Sint Franciscus Liefdewerk. 3606 kuikens! Groeien snel en krachtig uit door super opfokvoer met le vertraan p. p. 10 cent, 10 p. 90 cent, Bertel's opfokkorrels t. m. 6 weken. Daarna volle dig voeder, kunstkorrel 10 p. 55 cent 100 p. 4.GROE NE VELD, Hoogl. Kerkgracht Tel. 2590. Pluimveeartikelen. rashondjes Pekingeesje, griffonnetjes, Biabanconnetjes, keesjes, leeuwhondjes al lea prima, zeld zaam mooi, tevens Bouvier, 2 jaar oud, stamboom, medaille, Raad van Beh. enz. prima Iersche Setter 3 maanden oud. R. KAR EL, Steen str? 23. 3592 verfwaren Is een zaak van vertrouwen, koopt daarom bij ons. Grond verf 40 cent per kg., Glans- verf 50 oent per kg. Lakverf alle kleuren 76 cent per kg. Drog. DE JONGH, Nieuwe Rijn 53. Tel. 2596 naast Sint Franciscus Liefdewerk. 3606 Ingeval u een naaimachine wensoht te koopen vervoegt u dan eens in de Morschstraat 34. Groote voorraad Handma chines, trapmachines, Inlaad- meubels en Kastjes ver bene den groote winkelprijzen le klas fabrieksmerk, voorheen WESTDORP, Morschstraat No. 34. 3585 hennen - braadkippen 40 witte leghorns 3H m. voor spotprijs, fijne braadkippen vanaf 50 eent, zware soepkip pen vanaf 85 cent, doet uw voordeel. Ook thuis bezorgd. TEUNIS8EN Piet Huibcrts- hof 13, om den hoek, Stations weg. 3604 attentie Vergeet vooral niet bij uw bezoek aan de paardenmarkt Voorschoten gerookte paling mee te nemen van Spaarga ren, Korenmolen, Voorsohoten Steeds voorrad ik versche pa ling. Billijke prijzen. Beleefd aanbevelend. 6924 de groot's kennels Leidschewég 187, Voorschoten Blauwe tram, halte „Zilfa", Voorhanden: Dwergpinoher- tjes, Keesjes, Griffonneke, Sehotsohe terrier, Sealyham- terrier, Herders, Spaniels, D. Staande, Kohipperke, Bull- dogje, en vele anderen. Te vens pension voor alle huis dieren. 3507 vogels - aquariums Kanaries 2.50, parkieten 2.50 per paar, kamervogels 1.40 per paar, lijeters, groen vinken, robijntjes, vogelkooien zaden, visschen, aquariums in alle maten, spotgoedkoop voor koud en warm water, ko nijnen, spuiten voor alle on gedierte. R. KA REL, Steen straat 23. 3592 auto n00digü zonder of met vertrouwd chauffeur, gesloten ruime 7 pers. met reiskoffer 4ft pers enz. Fords Chevrolet's vanaf 12.50 per dag min. 5 cent p. km. Verzeker! W'. A. (3e) Rijdt veilig. Bericht vroegtij dig. Grenspapieren voor alle wagens. VI.SS KITS Auto Ver huur, Haagweg 52. Telefoon 2 x 31. 3603 adverteeren doet verkoopen maar recom mandatie is de beate reclame. Betrouwbare 45 pers. ruime 7 pers en Two Seaters, Ford's en Chevrolet's, verzekerd voor W. A. (3c) vanaf 12.50 per dag, vol benzine en olie min. 5 cent per km. VISSER'S Auto Verhuur Haagweg B2. Tel. 2 x 31. 3603 II van den Haag, Voorburp, Rot terdam, Gouda, Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven en Woerden naar 6905 ARNHEM EN NIJMEGEN op de Woensdagen t/m 6Sept Strooibiljetten met alle r?r- i/evene kosteloos aan dentations leiden—katwijk Dagelijks vertrekt naar Kat wijk de motorboot, behalve Zaterdags voorm. 10 uur nam. 2 uur, prijs retour 0.20. Lig plaats Haarlemmervaart J. nARLAND Tol. 664. 3598 boottocht a.s. Maandagavond 8 uur van af de Ha\enkade inct de Accordeon Vereeniging D. V. V. Kaarten te verkrijgen a 40 cent bij het Bestuur aan het Concertgebouw Coneordia en aan de boot. 3601 openbaar slachthuis Groote afslag 1ft cent per pond, 4 pond 40 cent. Zater dag voormiddag 10.30 uur ver koop van een buitengewoon groote partij gesteriliseerd Rnndvleeseh. Rund vel. Beu zel en bouillon. FRANKE. 3583 piano Wegens verhuizing een goede studiepiano te koop voor den spotprijs van 50.—. Te zien avonds tusschen 6 en 8 uur Hansenstraat 26. Ook de pia nohandelaar W. BARNING Oude Singel is gaarne bereid inlichtingen te geven. 3596 I PAPENGRACHT 3Z, LEIOEN LEVERING VAN ALLE SOORTEN

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11