DINSDAG 25 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 SPORT DE KAAGWEEK. DE VIERDE DAG SLUIT ZICH PRACHTIG AAN. De voorlaatste dag der Kaagweek heeft zich uitstekend bij de voorgaande aange sloten. We schreven gisteren reeds, dat er in den morgen weinig wind was met geringe dreiging tot regen, maar zoover is het heelemaal niet gekomen. Integendeel de wind werd steeds sterker en eerst in den namiddag tijdene de jollenwedstrijden nam hij iets af, zoodat er een kwartiertje langer over de baan gevaren werd dan de twee eerste dagen. De Regenboagklasse 0 gaf ditmaal ©eni ge verandering te zien. 't Was nu ni©t Jan Maas, die de leiding veroverde en won, maar Gerard de Vries Lentsch. 'n Welver diende overwinning ongetwijfeld na gestaag volhouden. Van Drecht werd nu tweede voor Jan Maas. In de B-klasse weinig verandering. Daar toonde L. de Wit en H. Swart zich weer de meerderen, terwijl Brouwer goede der de werd. In de A-klasse slaagde de Fries Kuipers erin te winnen, hetgeen een mooie presta tie genoemd ban worden, als men in aan merking neemt, dat hij te vroeg startte en terug werd geroepen. Ook Willeim v. d. Mey zeilde een goeden wedstrijd. Aanvan kelijk lag hij iets meer naar achteren, doch geleidelijk kwam hij naar voren. Bij den boei op het Norremcer, terug komend van het Norremeer had hij pech, toen hij te laag bij den boei aankwam en door een ander werd wegigedrukt. Toch slaagde hij erin nog enkele plaatsen in te loopen en op de tweede plaats te eindigen. De 12 M2. iSharpi©jollen klasse A bracht 'n overwinning voor Scholtz, terwijl Broere tweede werd. Deze race bracht intusschen een hopelooze verwarring door het eigen lijk te groote aantal deelnemers. Dit bleek bij het starten, waar er minstens vier .te vroeg over de startlijn waren, dit bleek ook bij den boei op het Zweiland, waar men als haringen in een ton op elkaar zat, dit bleek tenslotte zelfs nog bij het ingaan van de tweede ronde, want ook toen waren ver schillende scheepjes nog niet los van elkaar. Hier werd het duidelijk, dat een teveel aan deelnemers toch ook niet ge- wensoht ia. In de 12 Voetsjollen klaose A slaagde Bob Maas er eindelijk weer eens in als eerste aan te komen, in de B-afdeeHn-g was het. de Jong, die ook vorige dagen on der de goed geplaatsten had behoord en in d© O-klasse won A. H. van Vliet voor van Eek. Nu nog de laatste dag en de Kaagweek ie geslaagd. Regenboogküasse 0: 1. Pieterke, etuurm. G. de Vries Lentsch, in 2 uur 21 min. 58 sec., 2. Bruintje Beer, stuurm. R. van Drecht, in 2 uur 25 min., 3. Titia, stuurm. J. N. Maaa, in 2 uur 26 min. 35 sec. B. M. klasse: 1 Adri, stuurm. P. Leèuwis, in 2 uur 39 min. 2 Osec., 2. Mop, stuurm. H. Bollemeijer, in 2 uur 41 m. 17 sec., 3. Margo- tje, stuurm. J. Brooders, in 2 uur 43 min. 40 sec., 4. Ouistiti, stuurm. N. B. Kreuger, in 2 uur 44 min. 26 sec. 12 Voetsjollenklasse voor dames, A: 1. Ideaal, stuurvr. mej. E. L. Karreman, in 1 uur 19 mdn. 31 sec., 2. Schuif, stuurvr. mej. M. J. van do Stadt, in 1 uur 22 min. 33 sec., 3 A2, stuurvr. mej. L. Molenaar, in 1 uur 23 min. 13 sec. Idem klasse B: 1. Waterhoen, stuurvr. mej. A. do Vries, in 1 uur 26 min. 29 sec., 2. Weetiekop, stuurvr. mej. Q. van Dijk, in 1 uur 26 min. 41 sec. Sterklasse: 1. Perseus, stuurm. G. J. E. Scheepens, in 1 uur 26 min. 43 sec., 2. Si- rius, stuurm. D. 0. v. d. Heuvel, in 1 uur 39 min. 20 sec. Teamwedstrijd Regcnboogklasse: 1. Hen- nie, stuurm. G. Hofstra (Snoek), in 2 uur 26 min. 43 sec., 2. Lies II, stuurm. P. Schief- fer (Braassemermeer), iu 2 uur 28 min. 31 eec., 3. Steur II, stuurm. L. van der Steur, (De Kaag), ia 2 uur 34 min. 40 sec., 4. Hol land II, stuurm. F. P. Bos (Braassemer meer), in 2 uur 39 min. 52 sec. Windekind en Leede III uitgesloten. 12 M2. Eenheidsklasse, B: 1. Mieke II, 6luurm. H. J. Scholtz, in 2 uur 27 min. 43 sec., 2. Glazenmaker, stuurm. J. Broere, in 2 uur 28 min. 45 sec., 3. Wielewaal, stuurm. B. Aten, in 2 uur 29 min. 4 sec., 4. Peet, stuurm. J. Marlet, in 2 uur 31 min. 8 sec., 5. Twente, stuurvr. mej. van der Kwast, in 2 uur 31 min. sec. Regenboogklasse B: 1. Saenden, stuurm. L. de Wit, iu 2 uur 2 min. 18 sec., 2. Snip, 6tuurm. H. J. Swart, in 2 uur 9 min. 1 sec., 3. Elf, stuurm. H. J. W. Brouwer, in 2 uur 11 min. 16 sec. Regenboogklasse A: 1. Waterrot, stuurm. S. Kuipers, in 1 uur 59 miu. 13 sec., 2. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Mey, in 2 uur 0 min. 8 sec., 3. Braassemermeer, stuurm. J. Heynen, in 2 uur 1 min. 14 sec., 4. Steur II, stuurm. L. van der Steur, in 2 uur 1 min. 57 sec. Vrijbuiterklasse A: 1. Jan Bra«»s, stuurm. J. Dorsman, in 1 uur 57 min. 17 sec., 2. Si mon do Danser, stuurm. J. Kranenburg, in 1 uur 57 min. 58 sec. 12 M2. Eenheidsklasse A: 1. Motketel, etuurm. H. F. Baerselmna, in 2 uur 5 miu. 31 sec., 2. Kamp, stuurm. L. Franck, in 2 uur 7 min. 19 sec., 3. Kwaikelpad, stuurm. W. Beekhuis, in 2 uur 7 min. 33 sec., 4. Aeolus, stuurm. G. Visser, in 2 uur 8 min. 41 sec., 5. Dinges, stuurm. W. Nauto, in 2 uur 9 min. 46 sec. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Bem, stuurm. B. Maas, in 1 uur 14 min. 33 sec., 2. Nelly III, stuurm. J. J. van 't Hogerhuis, in 1 uur 15 min. 25 sec., 3. Isis, stuurm. J. W. van den Berg Jr., in 1 uur 15 min. 38 sec., 4. De Glipper, stuurm. D. Kagchelland, in 1 uur 18 min. 20 sec., 5. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert, in 1 uur 18 min. 21 sec. 12 Voetsjollenklasse B: L Zomerweelde, stuurm. J. H. H. J. de Jong, in 1 uur 16 min. 5 sec., 2. Cupido, stuurm. K. H. Pott, in 1 uur 16 min. 30 sec., 3. Dobbertje, stuurvr. me;.. G. Oudshoorn, in 1 uur 17 min. 20 sec., 4. d'Artagnan, stuurm. 0. Quis- pel, in 1 uur 17 min. 31 sec. Handicapklasse D: 1. Amcarfchine, stuurm. D. van Wijk, in 1 uur 57 min. 7 sec., 2 C. 15, stuurm. J. Mulder, in 1 uur 57 min. 35 sec., ber. tijd. 12-Voetspollenklaase C: 1. Hans, stuurm. A. H. van Vliet, in 1 uur 17 min. 36 sec., 2. Lucky Rascal, stuurm. L. van Eek, in 1 uur 20 min. 25 sec. 3. Waterhoen, stuurm. Joh. de Vries, in 1 uur 20 min. 33 sec., 4. Windekind, stuurm. B. J. Moret, in 1 uur 22 min. 7 sec., 5. Good Luok, stuurm. 0. Sohuddeboom, in 1 uur 22 min. 28 sec. LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS-CUP. IERLAND—DUITSCHLAND 1-4. 'De Davis Cup wedstrijd Ierland Duitschland voor de voorronde van het Davis Cup Tournooi1934 is geëindigd met ©en 41 overwinning van Duitschland. De beide laatste enkelspelen hadden tot resultaat: Von Cram <JD.) sl. Mc. Guire (Ierl.) 64, 6—4, 6—2. Mc. Veagh (Ierl.) sl. Frenz (D.) 6—4, 6—3, 6—4. WANDELSPORT DE INTERNATIONALE VIERDAAG- SCHE AFSTANDSMARSCHEN TE NIJMEGEN. De aankomst der deelnemers. De vlaggenparade. Wanneer men gisteren de stad Nijmegen binnen kwam viel het reeds onmiddelijk op, dat er iets bijzonders was. Het was dan ook de dag van aankomst der deelnemers en deelneemsters aan de jaarlijksche inter nationale vierdaagsche afstandsmarschen. Reeds vroeg in den ochtend was het druk aan het station, want iedere trein bracht uit alle oorden des lands wandelaars naar het centrum van waaruit zij deze dagen zullen marcheeren. De muziek van de Koloniale Reserve was weer present en maakte vele malen den marsch van het station naar de Ka zerne van de Koloniale Reserve. Ook op de Waalkade heerschte een gezellige druk te, want hier brachten de booten van Rot terdam en Dordrecht enz. vele deelnemers aan. Het enthousiasme voor de afstands- marsdhen bleek wel zeer dudielijk uit het feit, dat zeer velen per fiets en vaak van grooten afstand zijn gekomen. Behalve de verschillende militaire de tachementen en burgerwachten waren er onder de deelnemers zeer vele wandel sport vereenigingen uit alle deelen des lands. Ook de politiecorpsen waren weer goed vertegenwoordigd, o.a. die uit Am sterdam, Rotterdam en Tilburg, terwijl ook een afdeeling 'R'ijksveldwacht aanwezig was. Van de buitenlanders waren de Noren weer present met een groep militairen en een groep burgers. Verder Fransche bur gers en de leden van de 'Rbadwalking As sociation (Engeland), benevens Zwitser- sche dames en een Oostenrijker. Des middags vond op een terrein achter de kazerne de z.g. vlaggenparade plaats. Bij het spelen van de volksliederen wer den achtereenvolgens gehesohen vlaggen van Oostenrijk, Engeland, Noorwegen, Zwitserland, Frankrijk en de Nederland- sche driekleur en de Oranjevlag. Daarna vond een bijzondere plechtigheid plaats. Namens den Minister van Defensie werd medegedeeld, dat het H. M. de Ko ningin behaagd had aan adjudant Boes- sekool, den rechterhand van kapitein Breu- nese, die zooveel voor den N.BX.O. gedaan heeft, ter gelegenheid van het 25-jarig be staan daarvan, de zilveren eeremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, te verleenen. Dit eereteeken werd met. een korte toe spraak uitgereikt door Jhr. Mr. Weiier, den voorzitter van den N. B. van L. O. Hierna defileerden de regimenten van de Grena diers en Jagers (lAdj. Boessekool had n.l. vroeger bij de Grenadiers gediend). Nadat tenslotte nog de Bondsvlag was geheschen, speelde de Kon. Mil. Kapel nog eenige vroolijke wijsjes. Daarmede was de plechtigheid ten einde. Des avonds vond in den tuin van de so ciëteit „De Vereeniging'' een concert plaats gegeven door de Kon. Mil. Kapel uit Den Haag o.l.v. kapitein Boer, ter gelegenheid van het zilveren jubileum van den N.B.L.O. WANDELTOCHT VAN „THE WAN- DERERS" TE BODEGRAVEN. De Wandelsport Vereeniging „The Wan derers" Bodegraven maakt plannen, een groote Wandeltocht te organiseeren op Za terdag 9 September a.s. Het parcours wordt zoo gekozen, dat de deelnemers volop kunnen genieten 'au de mooie omgeving van Bodegraven. Het in schrijfgeld wordt tot een minimum beperkt, terwijl een mooie herinneringsmedaille be schikbaar wordt gesteld. Bovendien wor den extra prijzen uitgeloofd de mooi ste en grootste groepen. Nadere berichten volgen. VOETBAL Sportvereeniging „A.R.V.A." (Ambtenaren Raad van Arbeid). Voor de serie wedstrijden van bovenge noemde vereeniging werd gisteravond ge speeld de wedstrijd: Algemeen© tegen L-D.T.S. II, welke eindigde met 52 in het voordeel wan Algemeen®. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De 9e (laatste) ronde. Gisteren werd in het Oranjehotel te Scheveningen de laatste ronde van dezen wedstrijd gespeeld. Van den Bosch moest tegen Haming spelen. Rassers tegen Euwe, Mulder tegen Wolthuis en Van Hoorn tegen Spinhoven. Van den Bosch won door lang te rochee- ren en met zijn koningspionnen de ko ningszijde van Hamming open te breken. Deze partij verliep aldus; D4 opening. Wit: Jhr. mr. J. H. O. v. d. Bosch, zwart: A. W. Hamming. 1. d2d4 d7d5 2. Lel—f4 Pg8—f6 3. e2 —e3 e7e6 4. Pbl—d2 Rf8—e7 5. Lfl—d3 0—0 6. c2c3 c7cö 7. Pgl— f3 Dd8—J>6 8. Ddlc2 Bb8d7 9. Pf3—e5 Pf6—d8 10. Pd2—f3 h7h6 11. 0—0—0 Pd7—f8 12. d9xc5 Db6xc5 13. g2—g4 Lc2—d7 14. h2— h4 Ld7—e8 15. g4—g5 Pf6-h5 16. g5xh6 Ph5xLf4 17 e3xPf4 g7xh6 18. Pdl—gl t Kg8—h8 19. f4— f5 e6xf5 20. Dc2—d2 Td8— db 21. Pf3d4 Td7—f6 22. Pd4xf5 Le7—d6 23. Pf5xh6 Pf8g6 24. Ph6xf7 t Le8xPf7 25. Dd2h6 t Kh8g8 26. Ld3xPgÖ Ld6x Peö 27. Lg6—h7 t KgS—h8 28. Dh6—g7 t Rassers opende de partij wederom met c2c4 en Pc3 en kreeg een gedrukte stel ling. Euwe bleef voortdurend druk op de witte stukken uitoefenen, zoodat Rassers eigenlijk geen stuk behoorlijk meer kon verzetten. Toen hij dit moest doen, speelde hij den koning. Door een verrassenden schaakzet won Euwe toen de partij. Wolthuis opende met d4 en Pf3 tegen Mulder. In de opening stond Wolthuis beter, doch voordeel behaalde hij niet. Ieder hield ten slotte nog één toren en en kele pionnen over, waarop het spel remise werd gegeven. De partij Van HoornSpinhoven was eveneens een d4 opening. Bij verwikkelin gen op het midden van het bord, won Spin hoven de kwaliteit voor een pion. Later won Van Hoorn er nog een pion bij. Deze kreeg nu oogenschijnlijk een gevaarlijken stand, waar hij zich echter schitterend uit redde. Hij kwam een officier voor en Spin hoven gaf onmiddelijk daarna op. De eindstand is de volgende: 1. Euwe 8 p. kampioen; 2. Van den Bosch 7 p.; 3. Van Hoorn 51/, p.; 4. Fel- derhof 5 p.; 6. Hamming 41/J p.; Mulder 4 p.; Spinhoven 3 1/2 p.; Rassers 21I3 p. en Wolthuis 2 p. De eeregroep, waarin medespelen de bui- tenlandsche meesters: Bogoljubow, Flohr en Maroczy begint a.s. Woensdagmiddag half twee in het Oranjehotel te Scheve ningen en dus niet in het Nationaal Schaakgebouw, zooals we eerst vermeld hebben. Euwe en Van den Bosch zijn ver hinderd hieraan mede te doen. In de plaat« van Euwe speelt S. Landau van Rotterdam mede, voorts de volgende spe lers; Van Hoorn, Felderhof, Hamming en Mulder. Hieronder plaatsen we nog de partij ge speeld tusschen den len en 2en prijswin naar. Wit: Dr. M. Euwe, zwart: Jhr. mr. J. H. O. v. d. Bosch. 1. d2d4 Pg8—f6 2. Pgl—f3 e7—©6 3. c2c4 b7—b6 4. g2—g3 Lf8—b4t 5. Lel— d2 Lb4xLd2f 6. DdlxLd2 Lc8a6 7. Pbl a3 c7c5 8. Lfl—g2 Pb8—c6 9. Pf3—e5 Pc6xd4 10. e2e3 Pd4—f5 11. Lg2xTa8 Dd8xLa8 12. 0—0—0 d7—d6 13. g3—g4 Pf6 ?4 14. Dd—e2 0—0 15. g4xf5 d6xe5 16. f5xe6 f7xe6 17. Thl—gl Da8—c; 18. f2—f3 Pe4—f6 19. De2g2 g7—g6 20. e3—e4 Pf6 h5 21. Dg2g5 Ph5f4. Op voorstel van wit remise. POSTDUIVEN Gevleugelde Vrienden (Wassenaar). Zondag hield de P.V. De Gevleugelde Vrienden een wedvlucht met jonge duiven vanuit Roosendaal. Afstand 67.829 K.M. De eerste duif bereikte het hok te 10 uur 24 min. 10 sec. De uitslag was: 1, 9, 15, 20, 22, 23, 25 en 27 K. Scheffer. 2, 8, 11, 18, 19 C. Versteeg Jr. 3, 21, A. G. Visser. 4 Brederode. 5, 7, 17, 30, 32, 33 en 35 K. I. Waasdorp. 6, 14, 16, 24, 26 J. Groeneveld. 12 J. L. Raaphorst. 34 P. F. Oosterveer. LUCHTVAART LINDBERGH ZES WEKEN OP GROENLAND. Vele exploratie-vluchten op zijn program. Lindbergh zal zes weken op Groenlajid blijven. Hij zal in dien tijd exploratie- vluchten ondernemen langs de kusten en ook vluchten maken over de ijs-barrière in het binnenland. BALB0 STELT TERUGTOCHT UIT. Balbo heeft de voorbereidingen voor zijn terugtocht gee taakt. Hij schijnt besloten te hebben, gunstige weersvoorspellingen af te wachten. DE MOLLISONS TE NEW YORK AANGEKOMEN. Reuter meldde uit New York, dat de vlieger Sikorsky het echtpaar Mollison gisteren van Bridgeport naar New York heeft gebracht, waar men om 18 uur 5 op het Floyd Bennett-vlieg veld arriveerde. De duizenden toeschouwers, die daar bij een waren, werden met de grootste moeite door de politie in bedwang gehouden. Bij het verlaten van het vliegtuig werden de Molli&ona op uitbundige wijze toegejuicht. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Wandelsport. Alhier ia opgericht een Wandelsportvereeniging „Kunst - na Ar beid" als onderaf deeling van de St. ,U_- sephgezellen. Voorzitter is de heer A. Maa; j secretaris de heer J. v. d. Lans. KATWIJK AAN DEN RIJN. Brutaal. Terwijl de Landbouwer J. v. P. in het weiland langs het „Melkpad" zijn koeien aarf het melken waa, nam men zijn rijwiel, dat langs den weg stond, mee, zon der achterlating van adres. Aangifte bij de politie volgde. Waarschuwing. Een gewaarschuwd mensoh geldt voor minstens twee. Woonwa genbewoners, tevens scharenslijpers, luiste rend naar den naam Noordzee en v. Gulick, slepen ook de schaar van schilder Soh. en berekenden hiervoor het niet onbelangrijke bedrag van 1.80. De politie werd van deze handeling kennis gegeven. Betaling heeft niet plaats gehad. Anderen, die hun mes sen of scharen door de geslepen scharen- sdijpers zouden willen laten slijpen, zijn bij deze gewaarschuwd. Voor de Jeugd. Sinds eenigon tijd maakte bij de Jeugdraad een ernstig punt van bespreking uit de vraag of bet moge lijk was de schoolgaande jeugd tijdens de vacantie nuttig en aangenaam bezig te hou den en de wijze waarop. Na eenige bespreking is men ten slotte tot het besluit gekomen de gezamenlijke schooljeugd, bij wijze van proef voor dit jaar drie dagen per week te doen uittrek ken naar een terrein in de duinen. Door de zeer welwillende medewerking van de Directie der Leidsche Duinwatermaatschap pij heeft men de beschikking gekregen over een heerlijk mooi terrein in de nabijheid deT watertoren, welk terrein bovendien door bet onderwijspersoneel nog geriefelij ker is gemaakt dan het oorspronkelijk was. Gisteren, Maandag, is de jeugd voor het eerst uitgetrokken onder leiding van den heer Castenmiller en bijgestaan door de dames v. Stijn en A. v. Rijn. Heerlijk weer begunstigde de eerste dag. De kinderen hebben zich heerlijk vermaakt, Bedoeling is, dat men bij gunstig weer driemaal per week uittrekt, telkens onder andere leiding. De hoofdleiding berust bij den heer Cas tenmiller. Het is een mood en dankbaar va- cantiewerk. Natriumverlichting. Dinsdagavond, na de te houden raadszitting, zal de nieuwe verlichting met Natriumlampen, officieel in gebruik worden gesteld. Naar we verne men was bij de gehouden proef de verlich ting niet op voldoende sterkte gebracht, waardoor deze nieuwigheid niet aan de verwachtingen voldeed. Dinsdagavond zal een en ander in orde zijn gebracht, zoodat men dan de verlichting in de ware sterkte zal kunnen aanschouwen. Bij deze verlich ting moet alles wat zich in het licht ver toont een eigenaardige kleur krijgen. Voor al menschen worden onder deze lampen vreemdkleurige wezens. Misschien voor jongedames een reden om zich verre te honden. Men komt lang niet op z'n voor- deeligst uit! Gevestigd: G. E. Clemens Katwijk- Zee. M. Brongers Katwijk-Zee. M. H. v. Ookenburg Katwijk-Zee. C. de Mooy Katwijk-Rijn. Th. C. J. v. Starreniburg Katwijk-Rijn. W. Kuyt Katwijk-Zee. Vertrokken: M. P. Odijk naar Al phen a. d. Rijn. P. A. Breuring naar Rijns burg. A. Brand naar Leimuiden. N00RDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagmiddag te 2 uur. i^enda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststel ling notulen. 3. Mededeelingen. 4. Benoe ming van: a. leden commissie van perso neelsaangelegenheden; b. leden commissie van openbare werken; c. leden van de spaarbank voor Noordwijk en omstreken. 3. Advies inzake voorstel Gedeputeerde Sta ten tot wijziging bezoldiging ambtenaren van den burgerlijken stand. 6. Voorstel tot wijziging verordening regelende de werk zaamheden van den burgerlijken stand en benoeming van ambtenaren van den burger lijken stand. 7. Crediet voor het aanleg gen van een electrisohen kabel in de Beek laan. 8. Voorstel tot intrekking belooning kweekeling openbare lagere school. 9. Aan. vrage artikel 72 l.o.-wet 1920 Christelijke uJ.o. school (aanschaffing leermiddelen en schoolboeken). 10. Verzoek A. J. Berkhout^ Langeveld om tegemoetkoming ing. art. 13 lager onderwijswet 1920. 11. Vaststelling verordening regelende de samenstelling van de politie. 12. Wijziging van de begrooting dienst 1933, no. 2 (o.a. verhooging crediet voor steun aan werkloozen). Geen kweekeling meer aan de 0. L school. Naar wij vernemen stellen Bur gemeester en Wethouders uit bezmnigings- overwegingen voor op te heffen het insti- tuur van kweekeling bij de openbare school. Dit heeft automatisch tot gevolg, dat de kostprijs van het openbaar onder, wijs, die basis is voor de uitkeeringen aan de bijzondere scholen, beduidend daalt. De agenten. Burgemeester en Wethou ders stellen aan den raad voor te regelen de rangen bezoldiging rechtspositie enz. van de plaatselijke politie. Zijn wij wel in gelicht, dan wordt hierbij voorgesteld 'n ein de te maken aan de onderscheiding van de agenten in eerste en tweede klaese, zoo. dat er voor de agenten sights één rang zal bestaan. De Beek laan. Door Burgemeester en Wethouders wordt aan den raad voorge steld de noodige credieten beschikbaar te stellen voor het aanleggen van een elec- trischeii kabe1 'in een groot gedeelte van de Beeklaan, zoodat de panden van den heer Roodemburg kunnen worden aange sloten. Bij aanneming van dit voorstel zal een einde zijn gemaaL- aan een zaak, die reeds meerdere malen^-en punt van be raadslaging in den raad keft uitgemaakt. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT (thuisr.) pass. 22 Juli Gibraltar. KON. H0LL LL0YD. HELGA (uitr.) arr. 22 Juli te Santos. KON. NED. ST00MB. MIJ. AGAMEMNON arr. 23 Juli van Alicante te Malaga. ALMELO (thuisr.) vertr. 21 Juli van Callao. BOSKOOP (thuisr.) vertr. 22 Juli van Tocopilla. CERES arr. 24 Juli van Constanza te Istanbul. OOSTA RICA arr. 22 Juli te Oolon. HEBE arr. 24 Juli van Aalborg te Am sterdam. HERCULES, Algiers naar Amsterdam, pass. 24 Juli Gi'brrltar. IRIJE arr. 23 Juli .1 Amsterdam t Kopenhagen. KON. PAKETV. MIJ. N. HOLLAND vertr. I Juli van Bata/- via naar Soerabaja. HOLLAND-AFRIKA LIJN. KLIPFONTEIN (thuier.) pass. 22 Juli te Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VOLENDAM (toeristenvaart) arr. 24 Juli van Napels te Civita Vecchia. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN. STREEFKERK arr. 23 Juli van Ham burg te Bremen. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. AMSTELKERK arr. 23 Juli van Robter- dam te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LL0YD. STBAJAK 25 Juli voorm. 11 uur v. Ba tavia aan de Lloydkade te Rotterdam verwacht met onmiddellijke ontscheping der passagiers. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MEMNON, Japan naar Rotterdam, pas seerde 22 Juli Gibraltar. POLYDORUS, Batavia naar Amster dam pass. 22 Juli Gibraltar. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY, Carthagena naar Londen pass. 21 Juli Gibraltar. DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRUISJE. 125. Toen Profje bemerkte, dat er op bet eiland zooveel moois te zien was, had hij geen zorg meer en met vreugde dacht hij: Er zal best een middel zijn om hier vandaan te komen, intusschen maak ik een studie van het eiland. Hij begaf zich, gewapend met zijn loupe en een raschje met mondvoorraad met Struisje op weg. De piloot bleef achter om op de tent te passen. 126. Er werden zoo verscheidene tocht jes gemaakt. Op één daarvan werd een groote verrassing voor Struisje ontdekt. Er was namelijk een heele familie struis vogels aanwezig, waarvan een paar op eieren zaten. De kennismaking was zeer naar genoegen. Struisje werd vriendelijk onthaald bij zijn soortgenooten aan wie hij allerlei belangrijk nieuws wist te ver tellen. Ook Profje werd eerst met voorko mendheid behandeld.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8