Vlammende Katchen. a DINSDAG 25 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN LEVEND VERBRAND. TWEE MENSCHEN ZATEN" IN VERONGELUKTE AUTO BEKLEMD. Zondagmorgen ia op de Heerdterstraat t© Venlo een ernstig auto-ongeluk gebeurd dat aan twee personen het leven kostte. De bestuurder van een vrachtauto melen de met zeer groote snelheid een bestel auto te passeeren. De vrachtauto raak te daarbij volgens het „Volk", der. trot toirband en sloeg over den kop, botste daarna met kracht tegen eer? boom, zoo dat beide inzittenden tusschen boom en auto vastgeklemd zaten. Het was hun niet mogelijk zich te be vrijden. Door de botsing vloog de auto in brand. Pogingen, ingesteld door voorbij gangers om de inzittenden uit hun benar de positie te bevrijden, gelukten niet. Bei den verbrandden. Het is nog niet gek&t, de identiteit der alachtoffere vast «ellen. i ONDER r,.N VRACHTAUTO. OVERREDEN" EN GEDOOD. Hedenmorgen omstreeks 7 uur is de 22- jarige timmermaneknecht V C. te Nieu- wendijk, door een vrachtauto overreden. Het slachtoffer wae op slag dood. Te Arnhem is op de Rijnkade een 59-ja- rige koperslager, C*"B. R., die den rijweg overstak, door vrachtauto gegrepen en op slag gedood. OP DEN WEG VERONGELUKT. Gisternacht om ongeveer half drie, von den voorbijgangers aan den weg te Peelo bewusteloos liggen den 26-jarigen Roelof Detmers, veehouder, wonende te Assen. Waarschijnlijk is de man met zijn motor rijwiel dat bij hem lag, tegen een boom ge reden. Hij werd naar het ziekenhuis te Assen vervoerd, waar geconstateerd werd dat hij een schedebasisbreuk bekomen had, en zijn toestand hoogst ernstig is. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 23-jarige motorrijder Van Zomeren, die Zondagmiddag op den Amersfoort- schen straatweg in botsing kwam met een luxe-auto en bewusteloos naar het zieken huis te Apeldoorn werd overgebracht, is aldaar Zondagnacht overleden. EEN VOET AFGEREDEN. Zondagmorgen zijn op den Amersfoort- schen straat te Nieuw-Millingen een auto en een motorfiets tegen elkaar gebotst, waarbij den motorrijder, den heer I. Ver- sluys uit Schoonhoven de linkervoet werd afgekneld. De heer Versluys reed een andere motor fiets voorbij en moest daardoor iets naar links uithalen. Te laat bemerkte hij de naderende auto uit tegenovergestelde richting en kwam daardoor hiermede in hotsing. De zwaargewonde werd naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd en van daar naar de klinieken te Utrecht, waar zijn been geamputeerd werd. HET EERSTE SLACHTOFFER. In den Wieringermeerpolder. Een 23-jarige arbeider, afkomstig uit Ferwerderadeel en werkzaam in den Wie ringermeerpolder, is nabij „De Terp" on der Medemblik bij het baden in een der kanalen verdronken. NEDERLANDSCHE TOERISTEN VERONGELUKT. Gisteren zijn twee Nederlandsche toe risten uit Haarlem, baron d'Aulnis de Bourrouill en zijn eehtgenoote veronge lukt nabij Bains les Bains in de Vogezen. Door nog niet bekende oorzaak slipte hun auto plotseling en sloeg dientengevolge om. Baron d'Aulnis de Bourrouill. werd op slag gedood. Zijn eohtgenuoote en de chauffeur werden beiden ernstig gewond. EEN OPGEWONDEN DUITSCHE FAMILIE. Hitler-ruzie in Limburg; de vader in de buik geschoten, de moeder en twee zoons ge arresteerd. In Men nacht van Zondag op Maandag <^*te Chèvremont (L.) ruzie ontstaan tus schen twee broers en eenige Duitsohere. Laatstgenoemden hadden, toen zij do broers ontmoetten „Heil Hitier" geroe pen, waarop do anderen met „Heil Mos kou" antwoordden. Bij de hierna ontstane ruzie werd van alle mogelijke voorwerpen gebruik gemaakt. De vader van de broers werd met een voorwerp op het hoofd ge slagen, zoodat hij zich onder behandeling van een geneesheer moest stellen. De pa trouille van de militaire politie, die in de omgeving dienst, verrichte, werd te hulp geroepen. Ten huize van den vader der Duitscherg werd door de uit vijf personen bestaande Nazi-faimilie groote weerstand geboden en werd met alle mogelijke voor werpen, als stelen e.d. geworpen, zoodat de militaire politie gebruik van de kara bijnen moest maken. De vader van de Duitsohers werd hier bij zwaar in de buik getroffenè De moeder en de twee zoons werden gearresteerd en zijn ter beschikking van de politie te Kerkrade gesteld. De derde zoon kon ont komen. RELLETJE TE AALSMEER. Moeilijkheden bij een circus, gemaakt door een wispelturige landeigenares. Bij den opbouw van het circus Amanda Roberti op een terrein onder Aalsmeer is het Maandaemiddag tot ernstige relletjes gekomen tusschen de circusmenschen en de Rijkspolitie. Hoewel het circus vergun ning had om zijn tenten op te slaan op een terrein in deze plaats, meende de eige naresse van hot stuk land op het laatste oogenblik bezwaar tegen het optreden van het circus te moeten maken, waarop zij de Rijkspolitie verzooht het circus te verwij deren. Dit ging niet zoo gemakkelijk en op een gegevon moment zag de majoor van de Rijks veld wacht zich genoodzaakt, van de blanke sabel gebruik te maken. Bij de charge, welke hierop volgde, liep de eigenaresse van het circus, mevr. Amanda Robertie, een drietal verwondingen op. Voorts kreeg een tweetal mannen eenige sabelhouwen; zij moesten zich onder ge neeskundige behandeling laten stellen. Nadat de burgemeester van Haarlem mermeer, mr. A. Slob, in wiens gemeente het relletje zich voordeed, er aan was te pas gekomen en ook de Officier van Jus titie had ingegrepen, werd het conflict bij gelegd, zoodat de eerste voorstelling Maandagavond kon doorgaan, on ook de verdere voorstellingen zullen kunnen plaats vinden. GEARRESTEERD OP HET DAK. Avontuurlijke tocht van een aangeschoten kellner. Gisteravond te kwart over elf hoorden voorbijgangers glasgerinkel in het pand van de fa. V. en D. aan de Heuvelstraat te Tilburg. Men waarschuwde de politie, die een onderzoek insteld en ontdekte, dat een glas-in-lood-raam was ingeduwd. Bij dit onderzoek kwam de politie boven op het platdak van het pand van de fa. V. en D., waar ze een groot pak aantrof, waarnaast een man plat op zijn buik lag. Op een andere plaats op het dak lag nog een aantal goederen, die uit het magazijn waren ontvreemd. De man op het dak bleek te zijn zekere 0. A. B., kellner uit de Oranjestraat te Tilburg, die bekende in het peroeel te zijn binnengeslopen. Even te voren had hij bij het Schala-gebouw op den Heuvel, waar hem toegang was geweigerd, een ruit ingegooid en daarna was hij zijn avon tuurlijken tocht over de daken in de Heu velstraat. begonnen. B., die onder invloed van sterken dranlc verkeerde, werd naar het politiebureau overgebracht, waar hij zijn roes kon uitslapen in afwachting van verdere gevolgen voor zijn avontuur. EEN OUDE INBRAAK OPGEHELDERD. In November van het vorige jaar werd ingebroken in een zomerhuis van dr. J. J. C. Schreuder uit Apeldoorn, gelegen te Nieuw-Millingen. Onder de vermiste voor werpen bevond zich o.a. een veldkijker, die Zondagmiddag door den rijksveldwachter uit Nieuw-Millingen werd aangetroffen in het bezit van een man uit Garderen. Aan gezien deze geen aannemelijke verkla ring kon geven van de wijze waarop hij in het bezit van den kijker was gekomen, werd hij als verdacht van inbraak in ar rest gesteld. BUSSUM IN REP EN ROER. Door demonstreerende fascisten. Bussum werd gisteravond in rep en roer gebracht door een massale colportage-de- monstratie van Mussert-fascisten. Honderd twintig geuniformden uit Amsterdam, Utrecht en Hilversum waren per autobus sen aangebracht, om Bussum te bewer ken, waar een paar maal te voren groe pen colporteerende fascisten waren lastig gevallen en mishandeld. Het voornemen van hun komst was be kend gemaakt, zoodat vele tegenstanders en nieuwsgierigen hen bij het viaduct stonden op te wachten. Daar trof een steen de ruit van een autobus, waardoor een der inzittenden werd gewond. In gesloten colonne werd Bussum bin nengemarcheerd en verspreid op de Brink- laan werd met colportage begonnen. Na bij het Wilhelmina-plantsoen, waar vol gens een gerucht een troep communistisch gezinde jongens om oen paar steenen stond geschaard, maakte de politie een charge op de menigte. Zelfs schoot een po- litie-agent een revolver af om schrik aan te jagen. Op den vorderen tocht door het dorp werden nog eenige charges uitge voerd, om ruim baan te maken, zoodat men meestal door schoongeveegde straten col porteerde langs de buizen. Na een uurtje vertrok de stoet weer in de richting van Hilversum onder luid ge joel. Aan den Bussuimer Grintweg werd van uit de heide met steenen naar de auto bussen geworpen. Onmiddellijk werd ge stopt en stormden fascisten op de menigte in. Ook de mareohaussee heeft een troep verspreid en daarna, is men verder ge gaan. BETAALDE BRANDSTICHTING. Aanstokers hebben reeds bekend van den huiseigenaar geld te hebben ontvangen. In den nacht van Donderdag op Vrij dag j.l werd de schillenboer M. te Wees- perkarspel opgeschrikt door een brand, die in een houten schuur, tegen zijn woning aangebouwd, was uitgebroken. Met behulp van zijn huisgenooten is de man er in geslaagd de vlammen te doo- ven. Het bleek, dat de geheele schuur met benzine en teer was overgoten, terwijl voorts in de nabijheid van het huis een benzinebus werd aangetroffen. Als verdacht van brandstichting wer den daarop gearresteerd J. G. S. en G. C. J. S., beiden woonachtig te Amsterdam. Zij hebben een volledige bekentenis af gelegd. Zij verklaarden, dat de eigenaar van het huis, waarin M. woont, zekere J. W. v. W. te Weesperkarspel, hen ƒ200 had toegezegd, zoodra de woning in brand stond en 300 zoodra de verzekerings- som zou zijn uitgekeerd. De beide verdachten zijn heden voorge leid voor den officier van justitie te Ara sterdam, die onmiddellijk laat gaf over te gaan tot arrestatie van v. W., hetgeen Ziekte van Weil te Zwolle. Ook in Zwolle is thans een geval van de ziekte van Weil geconstateerd en wel bij den ambtenaar ter secretarie T B. M. Naar de patiënt verklaarde, heeft hij de laatste dagen gezwommen aan het Vech ter strand en in de Wetering. Voor zoover ons bekend, is tot dusver nog slechts eenmaal eerder in Zwolle deze ziekte geconstateerd en wel een licht ge val in 1928. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 26 Juli. Huizen 296 M. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15—0.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst o. L v. ds. H. Mool- huizen. 11.00 Gx.pL 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Schlagermuziek en Gr. pl. 2.00 Kwartet concert o. L v. L. Lauenroth. 3.00 (Jhr. Lectuur. 3.30 Jeugdkoor „Oefening en Stichting" o. 1. v. H. D. Bannk m. in. v. mej. N. v. Triet (piano). 5.00 Kinderuur. 6.00 Friesche voordracht door M. Polot van Stiens. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Ohr. Persbureau. 7.30 Lezingen. 8.00 Orgelconcert X Zwart. Bach-Pro- gramma. y.00 Üauserie over Suriname door C. L. Toni son. 9.30 Het Weesper Mannenkoor o. L v. J. Boon m. m. v. L. G. de Vriee (piano) en J. Boon (bariton). 10.30 Vaz Dias. 10.40—11.30 Gram.pL Hilversum, 1875 M. V ARA-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: VARA- Klemorkest o. 1. v. H. de Groot; Fr. Nien- huys (declamatie). 12.00 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. 12.45 Orgelspel J. Jong. I.15 Vervolg orkestconcert. 2.00 Zendersverz. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Kinderuurtje. 4.30 Orgelspel C. Steyn. 4.50 Gramofoonpl. 5.00 De Flierefluiters o. L v. J. v. d. Horst en Gramofoonpl. 630 RVU: dr. R Miedema: Toenaderings pogingen tusschen Oost en West. 7.00 Causerie J. Oudegeest. 7.15 Gramofoonpl. 7.20 Drs. S. Kleerekoper: Planmatige productie en socialisatie. 7.40 Dubbelmannenkwartet „Bel Canto", o. 1. v. W. H. Lelimann de Lehnsveld. 8.00 Herh. SOS-Beriohten. 8.02 Vaz Dias; Vara-Varia. 8.15 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 8.45 Vervolg zang. 9.00 Vervolg orkestconcert, m. m. v. Ma ria Vos (sopraan). 9.40 Radiotooneel. 10.00 Vervolg orkestconcert. 10.30 Concert door M Vos (zang), D. Wins (piano) en P. Renos (klarinet). 10.45 Vervolg orkestconcert. II.15 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.30 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 11.50 Opening v. h. Nieuwe Dok te Southampton door Koning George. 12.50 Western Studio-orkest o. 1. v. Tho mas. 1.50 B. Persons en zijn orkest. 2.35 Gramofoonpl. 3.20 Piano-recital door E. Lush. 3.35 Sted orkest Bournemouth, 5.05 Orgelspel R. Dixon. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Cello-recital C. Sfvarpe. 7.20 Radio-Militair-orkest. 8.20 „The Road to Ireland", hoorv; ci v u F. Young. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-orkest. 10.55 Voordracht. 11.0012.20 Roy Fox en zijn Band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M 8.05, 12.36 Gramofoonpl 12.50 Orgelooncert. I.25, 7.30, 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Zang-recital door Marie Crau&s. 9.50 Gramofoonpl. K ft Inndborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.20 Gramofoonpl. 3.50 Omroeporkest o. 1. v. Meyer-Radon. 8.20 Weenache Operettemuziek. 9.50 Cembalo-recital F. Jensen, 10.05 Ja-zzliedjes d. h. Wiggers-kwartet. 10.50 Kamermuziek door Trio. II.3012.50 Dansmuziek door Erik Tuxen'e Band en Piano-Trio. L ft n g e n b e r g, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 7.23 Militair oouoerb o. 1. v. Weyorsberg. 12.20 VY'estf. orkeet. I.20 Worag kamer orkest m. m. v. Zang solisten. 5.50 Concert m. m. v. „Die frühliohen Fiinf". 7.20 Zie Zeesen. 8.35 „Das Reich rettet Wien", epel van Ozibulka.. Regie: Lippl. 9.55 Pianorecital II. Haass. II.20 Dansmuziek. Rome, 411 M. 9.05 Concert m. m. orkest en O. Pu- li ti-Santoliquido (piano). 10.20 Radiotooneel. Brussel, 338 en 506 M. 338 M.: 12.20 Sykes en zijn orkeat. I.30 Symphonieconcert o. 1. v. Meulemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. r. André. 6.20 Piano-recital. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o, 1. v. André. 9.05 Radiotooneel. 9.35 Zang voordracht. 9.50 Concert uit Blankenberghe. II.00 Dansmuziek. 608 M.: 12.20 Symphonieooncert. I.30 Sykes en zijn orkeet. 5.20 Dansmuziek. 0.35 Saxofoon-recital. 6.60 Cello-recital. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Piano-recital. 8.35 Gramofoonpl. 8.50 Zangvoordraoht. 9.20 Concert uit Ostendc. II.00 Dansmuziek. Zeeson, 1635 m. 8.35 „Das Rcich rettet Wien", hoorspel van A. v. Ozibulka. 9.55 Concert door Schrammel-kwintet. 10.35 Berichten v. d. Opening van Tura- feest te Stuttgart. 10.45 Berichten. 11.2012.20 Dansmuziek door de kapel Prasch. Gemeentelijk Radio-Distributlobcdrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0013.35 Langenberg. 13.35—afloop North Reg. RECHTZAKEN DE DOODSLAG TE UDEN. Heb Gerechtshof van Den Bosch deed Maandag uitspraak in de strafzaak tegen den 30-jarigen herbergier J. W. te Udeu, die door de Bossche Rechtbank veroordeeld wae tot drie jaar gevangenisstraf, omdat hij op 19 December 1932 te Uden M. H. zwaar lichamelijk letsel had toegebracht door hem met ©en bijl op hot hoofd te slaan tengevolge waarvan n. was overle den. Het Hof veroordeelde W. tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. van Tol, Sassenheim; our.: mr. A. J. Sormani, Leiden. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. Het was mevrouw Rettberg zelf, die deze opmerkingen aan Viktor overbracht. Er was in deze weken waarschijnlijk niemand in Sonnenberg. die zich meer on bevredigd en ongelukkiger voelde dan Viktor. Hij was weer naar het huis van de jonge weduwe toegedreven, deels door den onaangenamen toon thuis, veroorzaakt door de gespannen verhouding met oom Rispeter, deels door het gevoel van baloorige woede, dat hij nog steeds tegen over Katarina had. Do kletspraatjes over haar verloofd-zijn met den Engelscbman waren algemeen verbreid. Iedereen, ook die er niets mee te maken had, had het er over. Niemand kon zich voorstellen, dat Mr. Gabb dit leven van liefhebberij-tuin knecht verkoos, als de liefde niet de machtige drijfveer was. Viktor zelf had het praatje ook geloofd, hij had ziohzelf gedwongen om het te gelooven, om zijn medelijden met haar te overwinnen. Want dit medelijden voerde hem op romantische doolpaden, die hij moest vermijden, wilde hij het niet heelemaal tot een breuk met zijn familieleden laten komen. Oom Rispeter had door een incassobu reau den wissel op Katarina van de firma uit Mainz en het restant van de vordering laten opkoopen. Op den eersten October zou Katarina boeten voor haar driestheid om de Bloemen-Troilo's concurrentie te willen aandoen. Bloemen-Troilo had haar lot in handenHaar geldmiddelen waren uitgeput, dat was bekend. Aan alle kanten Rispeter had duchtig geïnformeerd had ze geprobeerd nieuw crediet te krij gen. Maar niemand had vertrouwen in een jonge onderneming, die lichtvaardig was opgebouwd op een zoete hoop en die nu al wankelde. Bij het "begin van het nieuwe kwartaal ging de zaak er aan. De oogen van mevrouw Dora Toilo en haar neef schitterden, als ze er maar aan dach ten en een breede, gelukzalige glimlach kwam op hun gezichten, zoo vaak ze het er over hadden. Toen Viktor zich op een keer er opmer kingen over permitteerde, antwoordde Rispeter koel en uit de hoopte, dat ver antwoordelijk h ij zich behoefde te gevoe len, die voor de wet verantwoordelijk was en overigens was op den stap, dien de fir ma Troilo had gedaan, absoluut niets aan te merken, men kon het zelfs beschouwen als noodweer, ze werden gedreven door den drang tot zelfbehoud. Bovendien, Viktor had er niets mee te maken: hij stond voorloopig nog buiten de firma. Van zijn stiefmoeder kreeg hij een ander ant woord. Zijn verloving met Katchen was haar van het begin af een doorn in het oog geweest, Katchen had haar belee- digd en ze had een gruwelijken hekel aan haar. Dus als ze haar klein kon krijgen, liet ze het niet Alles in Viktor kwam in beweging, zoo dra hij Katharina's naam hoorde uitspre ken. En nu gingen vreemden zioh er ook nog mee bemoeien Toen mevrouw Rettberg hem de zede- lessen herhaalde, die Mr. Grabb voor hem meegegeven had, werd hij rood van drift. Maar hij deed alle moeite om zijn woede zoo min mogelijk te laten merken. ,Hoe kon eigenlijk iemand ooit op het idee komen, dat er iets bestend tussohen Katarina Lutz en mr Gabb? Wie heeft dat kletspraatje in de wereld gebracht? Het is eenvoudig belachelijk. Die dat ver telt heeft, moet een sleoht menschenken- ner zijn." Natuurlijk was de kletserij van mevrouw Rettberg zelf afkomstig. „Vind je het zoo belachelijk? Waarom eigenlijk?" „Als hij verliefd op haar was, zou hij al jaloersch zijn op mijn gedachten aan haar. En dat is hij niet, integendeel, hij geeft mij zelfs wijze lessen in ridderlijke dien sten aan het meisje. Hoe brengt U dat met elkaar in overeenstemming?" „Hij is nu eenmaal een zonderlinge vent." Ze voelde, dat Viktor Troilo haar steeds weer ontglipte. En ze voelde voor hem meer dan voor een van de anderen van haar „hofhouding". En de idee, dat hij in nerlijk eigenlijk nog aan zijn vroeger meisje hing, prikkelde haar. Om over haar mededingster te triomfeeren, daarvoor had zij ieder offer over. Niets liet ze on beproefd, om de aandacht van Viktor te trekken en hem te bekoren. De gedachte, dat hij een eenvoudig, arm meisje verkoos boven haar, zweepte haar eenvoudig op. Allen merkten, hoe zij zich inspande, ook mr. Gabb. Niemand had er een idee van, wat er in de dagen voor de groote tennismatch zoo al in hem omging. Eenmaal liet hij zioh tegenover Eva Stvckradt een beetje gaan. Ze was weer uit het sanatorium terug, bleek en zielig; in een dikken bont mantel zat ze in het zonnetje voor de kas, ontstemd dat ze niet kon helpen, terwijl er toch zoo'n behoefte aan hulp was. Van do vroegere verloving van Katarina en ven alle nieuwe kletspraatjes er over had ze voor het eerst gehoord bij een bezoek, dat juffrouw Sökeland, de Deonsche gezel schapsdame, haar in het sanatorium had gebraoht. „Ik ga niet weer naar den Amselberg, als ik weer beter ben", zei z© met haar zwakke, nog wat trillende stem. „Ik ver lang meneer Toilo niet meer te ontmoe ten. Ik kan hem gewoon niet meer uit staan." En mr. Gabb, die bezig was stokjes te snijden voor de anjelierbedden, stond wijdbeens voor haar, er in zijn gemoede lijke onverschiligheid er niet aan denkend, dat hij haar het beetje zon benam, en zei op rustigen toon: Me vrouw Rettberg gedraagt zich niet als eert lady." En met vuur antwoordde Eva: „En me neer Troilo niet als een gentleman." Mr. Gabb sneed verder aan zijn stokjes. De spaanders vlogen in het rond. „Ik ge loof, dat ik de heele zaak doorzie. Zo ko ketteert met hom, alleen maar om juffrouw Lutz pijn te doen." „O, ze heeft heelmaal geen hart", ant woordde Eva. „Neen, dat heeft ze zeker niet. En op zoo iets vliegt meneer Troilo af, de suk kel." Den volgenden morgen stuurde me vrouw Rettberg om half acht den boy naar mr. Gabb. Of hij niet kwam tennissen vandaag „Ik heb vandaag geen tijd", gaf hij don jongen kortaf ten antwoord. Dezelfde boodschap kreeg het jongemensch den tweeden on derden dag weer. Den middag voor den grooten wedstrijd kwam mevrouw Rettberg zelf naar do kweokerij. Katarina was naar Wiesbaden, naar haar advocaat. Eva zat in do huiska mer aan werkschotten te naaien, Mr. Gabb was in do kaft aan liet werk. nier waren nu meisjes aan het werk, die geen vakkennis hadden, maar alloen bopa&ldo handgrepen leerden. Het gevaar voor vcraad word daardoor voel minder, al bleef scherp toezicht natuurlijk dringend noodig. Toen de oudo Reusa den Engolschmnn het bezoek aandiende, zei deze kort: „Ik heb het te druk." Maar mevrrouw Rettberg liet zich niet afschepen. Toen ze door do ruiten haar tennispartnor ontdekt had, trad ze driftig do kas binnen. Ze zag er op haar voordco- ligst uit en met haar slanke figuur leek ze tueechen de bloemen en planten wel een bakviseh. ,Mr. Gabb, eigenlijk ge/.ocd bon ik bui- ton mezolf. Wat bo/.iolt U? Morgen oin 10 uur beginnen do wedstrijden Wc heb ben in drie dagen niet samen 'geoefend. Kan ons succes U heelemaal niets sche len „No, Mrs. Rettberg." „Nadat we ons maandenlang ingespeeld hebben? Ik kan van U verlangen, dat U mij tenminste niet mijn s-ueees onmogelijk maakt Hij werkte rustig door. Duizenden mi niatuur-bloempotjes stonden to wachten op de kleine «pruitsels, die zich in het zandbed in de kas uit de nieuwe stekken ontwikkeld hadden. „Ik ben niet van plan, mevrouw Rettberg, aan de wedstrijden deel to nemen." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7