ZATERDAG 22 JUU 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. lo BUITENLAND ONTWAPENING. SLOTZITTING DER ECONOMISCHE COMMISSIE. Huldiging van dr. Colijn. Gisteren bad de plenaire slotzitting der Economische Gommiseie plaats. De voor zitter, dr. Colijn, dankte de gedelegeer den. Wat het lot der conferentie zal zijn, verklaarde hij, weet niemand, maar laat mij, om de hoop niet te doen verliezen, eindigen met oen „Tot weerzien 1" Na de sluiting der zitting werd dr. Co lijn het middelpunt van een merkwaardige demonstratie. De geheele commissie stond van haar zetel op en juichte hem toe ten teeken van waardoering voor zijn flinke en toch hoffelijke waarnoming zijner plich ten als voorzitter. DUITSCHLAND GEHEIMZINNIGE VERGADERINGEN. Op een eilandje in de Noordzee. Gistermorgen had bij minister-preeident Goering op Sylt een geheime zitting plaats, waaraan do Pruisische minister van justi tie, Kerrl, staatssecretaris J. Koerner, staatssecretaris Fleisler, Ministerial-direk- tor Daluege, Ministerialdirigent Fiescher en Minis ter iaJrat Biels, leider van de ge heime staatspolitie, deelgenomen hebben. Minister-president Goering heeft zich, na de geheime zitting op Sylt, met alle deelnemers aan deze zitting naar Berlijn begeven. Voor hedenmiddag is een buitengewone zitting met alle S.S.- en S.A.-oppergroep- leiders en groepleiders uitgeschreven. In verband hiermede moeten alle reeds met verlof zijnde oppergroepieiders en groep leiders worden teruggeroepen. Hedenoohtend is, onder voorzitterschap van staatssecretaris Koerner, een minister raad gehouden, die zich met zeer scherpe maatregelen en wetten op het gebied van het rechtsleven in Pruisen zal bezighouden. In aansluiting aan den ministerraad heeft een conferentie plaats, waartoe alle politie-preeidenten van Pruisen, alle officie ren van justitie, alle landgereohtspresiden- ten, alsmede de presidenten der geheime staatspolitie van Pruisen, de stafchef der S.A. en S.S„ alle S.A. en S.S. opper- en onder-groepsleiders van Pruisen tegen he denmiddag naar Berlijn zijn uitgenoodigd. NOG 4.828.000 WERKLOOZEN IN DUITSCHLAND. Vermindering houdt aan. In de eerste helft van Juli ie het aan tal werklooz-en in Duitschland opnieuw ver minderd. Vergeleken met einde Juni daal de het per medio Juli met 29.000 tot 4.828.000 bij de arbeidsbeurzen ingeschre ven werklooaen. De „Fouten van Versailles" in kaart gebracht Een kaart van Duitschland, waarop de „fouten' van het Verdrag van Versailles grapkisch zijn voorgesteld, is zoojuist ver- sokenen en moet op last van de autoritei ten in de klassen van alle scholen worden opgehangen- In verschillende kleuren zijn op deze kaart aangegeven: lo. De gebie den welke verloren gingen; 2o. De gebie den waar een volkss temming gehouden ia of zal worden; 3o. Het bezette Rijn- en Roer-gebied; 4o. De gedemilitariseerde Itijn-zone; 5o. De geslechte Duitsche for ten. Bovendien worden op de kaa-rt aange geven de Duitsche minderheden in de ove rige Europcesohe staten en de vloot- en landmachten van de landen, welke het ont wapende Duitsche omringen. DE RECHTEN DER ARBEIDERS AANGETAST. Resolutie voor het Intern. Christ Vak verbond. De 6ecretari»-generaal van het I. C. V„ de heer Serrarens uit Utrecht heeft op de vergadering van het Intern. Christ. Vak verbond een uitvoerige uiteenzetting ge geven van de gebeurleoissen in Duitsch land, van de vernietiging der Duitsche vak beweging van alle richtingen en in het bij zonder van de christelijke vakbeweging. Met algemeene stemmen nam de be stuursraad de volgende resolutie aan: „In de tucht der orde, die zij eerbiedigt en waaraan zij zich onderwerpt, verlangt de christelijke vakboweging van alle Sta ten, dat zij de rechten der arbeiders ah ruensoh en als arbeider erkennen, van wel ke rechten in het bijzonder dat der vrij heid van vereoniging door alle beschaafde landen plechtig erkend is. „De bestuursraad van het I. C. V. protes teert derhalve krachtens zijn beginselen met kracht tegen de aantasting hunner rechten, waaraan de Duitsche arbeiders zijn blootgesteld, tegen de vervolgingen en den eerroof van talrijke leiders uit de vak beweging en anderen, die gebukt gaan on der een ongekende terreur, die hun zelfs het recht op arbeid ontzegt. „De bestuursraad van het I. C. V. doet een beroep op alle volken en in het bijzon der op alle arbeiders, om de christelijke vakorganisaties te versterken en zich krachtens de christelijke beginselen mot alle energie te verzetten tegen elke ly- rannie of dictatuur, waarnaar in hun laud gestreefd mocht worden". bijzonder verzachtend, opdrogend en reuk- wegnemend. werkt PU ROL POEDER! bij transpireerende oksels en voeten. Strooibussen 60 ct en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. AMERIKA KABINETSZITTING IN WASHINGTON Geen sluiten der affectenbeurzen? Heden heeft onder voorzitterschap van Roosevelt een langdurige kabinetszitting plaats gehad, waar de economische toe stand besproken is. Bijzonder uitvoerig werd de uitvoering van de industriewet behandeld, evenals de regeeringsmaatre gelen ter voorkoming van een nieuwe spe- culatiekoorts. Het gerucht wordt tegenspreken, dat president Roosevelt er misschien wel toe zal overgaan de New-Yorksohe effecten beurzen te sluiten. De voornaamste graanbeurzon zijn ge sloten. ZUID-AMERIKA ALGEMEENE PROTESTSTAKING AFGEKONDIGD. Tegen Duitsche nazi's, die „propagandatournee" maken. De Algemeene Arbeidersfederatie van Argentinië besloot tot het proclameeren van een algemeene werkstaking voor den duur van 24 uur bij de aankomst hier van een stoomschip, dat honderden Duitsohe nazi's vervoert, dóe een „propaganda tournee" maken. Nazi's in Brazilië. In verband met de geveohten die te Pontagrossa tussohen nationaal-socialisten en politieke tegenstanders hebben plaats gehad, dringen de bladen er bij de regee ring op aan alle politieke groepen te ver bieden, wier optreden aanleiding kam ge ven tot onlusten. De bladen spreken er hun leedwezen over nit, dat in Zuid-Amerika buitenlandr- scbe politieke bewegingen worden geïm porteerd. BUITENL. BERICHTEN TREINBOTSING BIJ NAPELS. Acht dood en. Vele gewonden. Gisternacht heeft een hevige (botsing plaats gehad tnsschen een sneltrein uit Foggia een trein van een Napolifcaan- schen buurtspoorweg. Het ongeval ge schiedde tussohen San Lorenzo Maggiore en Solopaca en eischte 8 dooden, terwijl 25 personen zwaar gewond in een zieken huis werden opgenomen. Vijf van de acht slachtoffers zijn spoorwegarbeiders. Di rect na het ongeluk spoedden aich van Be- nevento uit hulptreinen en personeel naar de plaats des onheila. AARBEVINGEN BIJ SMYRNA. Vele lijken onder de puirrhoopea De laatste aardbevingen, die in de streek van Smyrna hebben plaats gehad, hébben talrijke slachtoffers geëischt. Vele huizen zijn ingestort, welker bewoners mecrendeels onder de puinhoopen bedelven werden. Bij het opruimingswerk zijn reeds 20 lijken ge borgen. Een aantal inwoners wordt nog ver mist. MASSALE HONGERSTAKING TE HELSINGFORS. Door 500 communistische gevangenen. Vijfhonderd communistische gevangenen, waaronder verscheidene vrouwen, zijn in hongerstaking gegaan, daar, volgens hen, de autoriteiten de voorrechten zouden heb ben beperkt, waarop zij als politieke ge vangenen recht hebben. De directie der gevangenis deelt mede, dat de gevangenen zijn veroordeeld wegens het beleedigen van politieke personen en dus niet als politieke gevangenen kunnen worden beschouwd. Tot dusver hebben geen ongeregeldheden plaats gehad, ofschoon de meeste gevange nen al sedert negen dagen geen voedsel meer hebben gébruikt. SENSATIONEELE ONTHULLINGEN. Wie doodden Senator Walsh? De korkleider Chase publiceert sensatio- neele onthullingen over de oorzaken van den dood van den 76-jarigen senator Walsh, uit Montana, die begin Maart onderweg naar Washington plotseling aan hart zwakte overleed. Chase beweert nu, dat Walsh, die benoemd was tot attorney ge neral van het kabinet van Roosevelt ge plaatst was op een „moordlijst", waarop invloedrijke financiers hem en andere poli tici en hooge ambtenaren hadden geplaatst. Zij zouden gevreesd hebben, dat Walsh hun als attorney general gevaarlijk ko-n. worden. Kort voor rijn dood had Walsh nog ver klaard, dat hij voornemens was ongeveer 20 financiers in de gevangenis te werpen. EEN STANDBEELD VOOR LENIN. Dat 100 M. hoog moet worden. Voor het op te riohten standbeeld voor Lenin in de haven van Leningrad zijn 150 ontwerpen ontvangen. Dit stad'beeld, waarvoor het geld door openbare inschrijvingen is verkregen, zal ongeveer 100 meter hoog worden. Welk ont werp ook door de autoriteiten gekozen zal worden, het zal in ieder geval niet de goed keuring van Lenin wegdragen, daar deze in zijn sterfbed heeft verzocht geen stand beelden voor hem op te richten, doch het daarvoor beschikbare geld te gebruiken voor het oprichten van scholen en kinder tehuizen. ATTILA'S GRAF ONTDEKT? Doocflcist met geraamte en gouden sieraden bij de Moidau gevonden. Nabij Biidweis aan de Moidau is een ijzeren doodkist opgegraven, waarin een geraamte lag met het hoofd naar het Oos ten gekeerd. De kist, die dateert uit de vijfde eeuw na Christus, was omringd van wapenrustingen, gouden platen en ringen, schilden en munten van Byzantijnsoh maak sel, terwijl sommige stukken het kenmerk dragen door Hunnen te zijn vervaardigd. Bij de kist werd ook een schitterend ge dreven gouden bokaal gevonden. Men ge looft hier te dien te hébben met het graf van Attila, daar de vindplaats overeen komt met de beschrijving van een oude ker kelijke kroniek, waarin melding wordt ge maakt van het graf van Attila, den Hun nenkoning, die omstreeks 450 regeerde. Volgens deze kroniek zou Attila zijn ge dood in zijn huwelijksnacht met Kriemhilde na eenige krijgstochten in Gallië. Dit komt ook overeen met de Nïbelun- gen-Sage, waarin wordt verhaald dat Kriemhilde, nadat haar gemaal Siegfried, de Drakendooder, door Hagen Tronje ver raderlijk was vermoord, in het huwelijk trad met Etzel <lAttila), koning der Hun nen. Zij wist haar broer, koning Gunther van Bourgondië te 'bewegen, met groot ge volg, waaronder Hagen Tronje, naar het hof van Etzel te komen, waar zij om den dood van Siegfried te wreken, de Hunnen aanspoorde de Bourgondiërs tijdens een feestmaal te overvallen. In het hierop vol gend gevecht sneuvelden Attila, Gunther Hagen en Kriemhilde, benevens de meeste Bourgondiërs en vele Hunnen. Vo-lgens de kronieken werd het stoffe lijk overschot van Attila in een ijieren kist met vele schatten in den bodem van de Moidau begreven, nadat eerst de loop van de rivier tijdelijk was verplaatst. Na de be grafenis werden de slaven, die aan het graf hadden gewerkt, vermoord en, liet men de rivier zijn ouden loop hernemen, opdat het graf niet gevonden zou kunnen worden. Sindsdien heeft de Moidau evenwel haar loop gewijzigd. LUCHTVAART TOEBEREIDSELEN VOOR BALB0*S TERUGREIS. Te Valentia in het graafschap Kerry ie gisteren een groep stoomtrawlers aangeko men, welke met het oog op den terugkeer van de Italiaansche luohtarmada op ver schillende punten van den Atlantischen Oceaan zullen stationneeren. Na kolen en water te hebben ingenomen, zullen de trawlers zich naar hun respec tievelijke atationneeringspunten begeven, waardoor een on-onderbroken draadlooze verbinding tussohen Valentia en New- Foundland zal worden tot stand gebracht. Naar uit betrouwbare bron vernomen wordt, zijn de geruchten, volgens de welke Balbo de terugreis via de Azo-ren zou ma ken, van allen grond ontbloot. „Msb." WILEY POST VLIEGT VERDER. De groote tocht naar New York. Wiley Post is hedenmorgen te 5.26 Am- sterdamfiohe zomertijd uit Fairbanks in Alaska vertrokken naar Edmonton in de Canadeesohe provincie Alberta. Hij ie voor nemens vandaar onmiddellijk door te vlie gen naar New York. Om het bestaande wereldrecord te slaan, moet Po6t uiterlijk Maandag te 2.14 Am- sterdamsche zomertijd te New York aan komen. DE LINDBERGHS MAKEN EEN NOODLANDING. Het echtpaar Lindbergh is gisteren te Cartwright (Labrador) opgestegen om hun vliegtocht naar Groenland voort te zetten. Zooals bekend, wordt deze tocht onderno men om de mogelijkheid te beetudeeren van een vasten dienst op Groenland, die eventueel later tot een trans-atlanti6chen zou worden uitgebreid. Het vliegend echt paar heeft echter te Hopedale wegens de mist een noodlanding moeten maken. Vermist vliegtuig teruggevonden. Het sedert 17 Juli vermiste Grieksche vliegtuig is door een Grieksche torpedoja ger in de buurt van Rhodos drijvende ge vonden. De vier leden der bemanning en de twee vrouwelijke Italiaansche passagiers waren nog in leven en zijn door den torpe- dobootjager aan boord genomen. VLIEGHANDHOEKJE VAN DEN A.N.W.B. Verschenen is het „Vlieghandboekje" voor Nederland, uitgegeven door het Bureau voor Luchttoerisme, K.N.V.v.L.—A.N.W.B. Het handige, practische ingerichte boekje bevat een alphabetisch register van Neder- landsche luchtvaart- en noodlandingsterreinen voor landvliegtuigen, met vermelding van de magnetische koersen en de kilometerafstan den tusschen deze terreinen; verder aanwijzin gen bij noodlanding voor vliegers van de Na tionale Luchtvaartschool (N. L. S.), instruc ties bij noodlanding voor vliegers van de Luchtvaartafdeeling, een alphabetisch regis ter van de letters, voorkomende op de gas houders in Nederland en een kaartje, waarop alle in dit register beschreven landingsterrei nen zijn aangeduid. Van elk der 21 luchtvaart- en noodlandings terreinen geeft het boekje een schetskaartje en een kaartje in driekleurendruk van de omge ving, met opgaaf van de punten van aanstu ring, de grootste afmetingen, de omgeving, bo demgesteldheid, e.v. vermelding van windaan- duiding en van waarschuwing, de plaatselijke ligging, opgaaf van telefoon, post- en tele graafkantoor, hotels, medische hulp (met ver melding van de telefoonnummers), e.v, gele genheid tot het doen van herstellingen, tot het verkrijgen van weerberichten en van bedrijfs- stoffen (olie, benzine, enz.) de al of niet aan wezigheid van douane en van vliegtuigloodsen en vermelding van de verbindingen (auto-ver- huurinrichtingen, autobussen- of bootdiensten, taxi's enz.) Voor leden van de K.N.V.v.L. en van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land wordt het boekje tegen gereduceerden prijs verkrijgbaar gesteld. Aanvullingen en eventueele veranderingen zullen geregeld in ,.Het Vliegveld" en in „De Kampioen" worden vermeld, onder het hoofd: „Vlieghandhoekje". ALWEER DOET BEAURAING VAN ZICH SPREKEN. Een vrouwe uit Vlaanderen plotseling genezen. Te Beauirairtg heeft dezer dagen weer een „onverklaarbare genezing" (om t voor zichtigheidshalve zoo maar uit te druk ken) plaat.- gehad. De Brusselsohe „Stan daard" vertelt er als volgt van. De Vlaam- séhe spelling behouden wij: Te Oelter-bij-Ninove, (een dorpje in Vlaanderen), even buiten de kom van het dorp, woont de weduwe Van der Stockte De Kegel in een klein boerderijtje. Sinds de dood van haar man nu een tiental jaar geleden was zij alleen op al het lastige land- en hoeve werk aangewezen. En het is tijdens een dier zware kar- weiën dat de vrouw een. val deed die haar vele maanden pijn en ellende zou kosten. Op het hofgat was ze van den kop van een kar gevallen met dit gevolg, dat haar linkerknie stijf werd en het heele linker been weldra erg ziek werd. Na veel „mooschen en meesteren" de linker voet wou ondertuschen ook al niet meer mee en krolde telkend naar binnen werd de vrouw naar de kliniek gebracht van Dokter Van der Schueren, te Gee raards bergen Zes maand lang ia dit linkerbeen dan in den plaateer gebleven en naderhand leek het alsof er eenige be ternis was ingetreden. Immers de gebaren hebben haar toen twee drie maal tot op de dorpeplaats trien komen, maar weinigen tijd nadien verergerden de pijnen in knie en voet zoodanig en werd haar heelen lin kerkant zoo stijf dat het haar onmogelijk was nog anders dan al slepende en met twee krukken voort te gaan. Nu was het al maanden dat ze niet meer buiten kon, met moeite nog tot op de koer, al klagen de van pijn en last. Naar Beauraing. Toen hoorde de Weduwe Vander Stookt van Onze-Lie ve-Vrctrw van Beauraing. In haar rees het verlangen om ook aldaar de hulp van Onze-Lieve-Vrouwken af te- smeeken. En al raadden vrienden en kennisen en famileleden haar die lastige en lange reis gestadig aan af toch be gon ze een novene en vertelde haar E. H. Pastoor, dat ze zoo'n vertrouwen had in Onze-Lieve-Vrouw van Beauraing en dat ze er stellig wou heen gaan. Na die eerste novene herbegan ze een tweede, steeds met meer vertrouwen. En Zondag j.l. bracht de E H. Pastoor haar de Heili ge Teerspijze. Maandag om drie uur en half 's morgens was ze op en las de gebe den der H. Mis. En rond zes uur vertrok de autobus uit Oelter. Vele om&taanders die haar in de bus hadden zien dragen weenden van deernis maar rij vertelde den autobestuurder dat ze haar krukken daar ging laten. Eerst werd er naar de grot gegaan en gebeden. En tusschen al dat volk bad ze al maar door: Onze-Lieve-Vrouw aanhoor me. Van de grot- naar de kerk, al sukke lend maar met moed. En van de kerk naar de autobus die gereed stond om huiswaarts te keeren De genezene vertelt „Maar almeteens zoo zegt ze voel ik iets in mijn knie. 't Dunkt me zelf: Ik heb die krukken niet meer noodig. En ik laat mijn krukken vallen. En ik ga zoo voort, of liever ik ijl zoo voort. Want daar hoor ik mijn naam roepen. Maria. En als ik omkijk, komen mijn medereirigsters ver achter mij af. Een draagt mijn krukken. Ik ben genezen. Ik heb geen pijn meer. „Toen zijn we terug naar de grot ge gaan en hebben er Onze-Lieve-Vrouwken bedankt Ik wist wel dat ze mij zou aan- hooren. Ik bad er haar gevraagd. Heele- maal genezen moet ik niet. Maar laat me voor zooveel genezen dat ik mijn werk kan doen. Al moest mijn been stijf blijven. Daar geef ik niet om. Dan zijn we nog naar 't klooster gegaan. Mijn dorpsgenoo- ten konden het haast niet gelooven. En laat in den nacht zijn we hier terug in Oelter aangekomen En ik die dezen morgen als een wrak op krukken naar den autobus gesleept werd, i k ging nu heele- maal alleen." In baar buis en op het dorp. En de genezene vertelt dat alles zoo 1 eenvoudig. Het is zoo ontroerend die kalmte die van haar uitgaat dat menigeen tranen in de oogen krijgt. Het heele huk loopt nu al een paar dagen vol volk. Dok ter Prové uit Ninove die de laatste maanden de zieke bezorgde maar zelf ziek is stuurde reedB zijn assistent. Ook Dokter van Dam me uit Ninove heeft haar bezocht en bijna al het volk van het heele dorp. En voor iedereen staat ze op gaat ze rond in de kamer. Vermoeid ben ik nog, zegt ze, maar ze heeft sinds twee nachten niet meer geslapen. En geweldige hoofdpijn heb ik ook, maar als ik eens wel geslapen heb is dat allemaal over. En toen we haar vroegen of ze nog te rug ging naar Beauraing klonk het met overtuiging: Zeker, terug ga ikom Onze Lieve Vrouwken te bedanken. Ik had haar gevraagd mij te geven wat mij zalig was. En dat heeft ze gedaan. Mijn kruk ken laat ik daar al waren het de mijne niet. En mijn borstspeld ook heb ik daar gelaten. Maar toch ga ik nog terug, als t God belieft. Het heele dorp is diep onder den indruk van dit gebeuren. Iedereen wil de Wedu we Vander Stockt-De Kegel spreken, hoo- ren en zien. En zij heeft, voor iedereen een woord van uitleg gereed, samen met een woord van dank aan Gods Heilige Moe der. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Geslaagd is voor akte Lager Onderwijs Handelskennis de heer J. Dwars- waard alhier., leerling van mr. H. D. M. Knol, te Leiden. De leerlingen van de Mulo-school met den Bijbel: J, Ravenberg en Ina van Wijk, hebben met goed gevolg het Mulo-examen A. te Utrecht afgelegd. Van de cursisten der Handelsavondschool directeur de heer H. Hoekstra, slaagden 5 candidaten voor Nederlandsche Handelscorres pondentie, n.l. de heer B. v. d. Linden, mej. G. A. Vierbergen, alhier, de heeren W. Baelde, L. C. Niekerk en W. Jongeneel allen te Bode graven. Voor Engelsche handelscorrespondentie slaagde nog de heer H. Baelde, eveneens te Bodegraven. Feestelijkheden op 31 Aug. Zooals door ons reeds gemeld, zal de Wilhelminaverg. en Chr. Oranjevereen., dit jaar verschillende fees telijkheden gezamenlijk organiseeren ter gele genheid van den verjaardag van H.M. de Ko ningin. Onder andere heeft zich thans een commissie gevormd onder leiding van de gym- nastiekleeraren dé heeren P. Zuidem en G. W. de Jong, voor het houden van een gymnastiek- en athletiekdemftnstratie. De medewerking van de verschillende plaatselijke sportvereenigin gen zal hiervoor worden gevraagd. Het voor- loopig programma bevat o.a.: optocht tevens marschwedstrijd, opmarsch en vaandeldefilé, algemeene vrije-oefeningen voor dames, heeren meisjes en jongens. Demonstratie van de pl. gymnastiekvereenigngen in vrije of gereed schap-oefeningen naar keuze en toestel tur nen; diverse athletiekwedstrijden als hoog-, vèr en pjolstokspringen, kogelstooten, estafette enz. Ook niet aangeslotenen aan sportvereeni- gingen zullen aan een en ander kunnen deel nemen, wat dezer dagen nader bekend zal worden gemaakt. Afstandsmartch met boottocht. Gelet op het succes van de destijds gehouden 40 K.M. afstandsmarsch is het de bedoeling van de chr. gymnastiekverg. „D.O.S." Zaterdag 19 Aug. a.s. een 15 of 20 K.M.-wandeltocht te organiseeren, b.v. van hier naar Leiden en hier dan tevens een boottocht aan te verbinden, b.r. een rondvaart over de Kager- en Brase- mermeer. Opgave en inlichtingen worden ver strekt door den leider G. W. de Jong, Hor tensiastraat 31. Bloempjesverkoop. Woensdag a.s. zal in deze gemeente een bloempjesverkoop worden gehouden ten bate van het t.b.c.-fonds der gra fische bedrijven. BODEGRAVEN Botsing. Gisterenmorgen had, ter hoogte van de boerderij „Paardenburg" een autobot sing plaats, doordat men elkander te weinig ruimte gaf. De politie heeft de zaak in onder zoek. Van wie? Bij den concierge van het pa rochiehuis zijn inlichtingen te bekomen om trent een tompouce en een armbandhorloge welke aldaar gevonden zijn. WOERDEN Overtreding Arbeidswet. De firmanten A. O. en D. zijn weer eens bekeurd terzake over treding der Arbeidswet. Voor 't zelfde geval de schilderondernemer H. Schoolreisje. De 6de klas van de R.K. Jongensschool maakte gisteren een gezellig schoolreisje naar Soesterberg, Bilthoven, Aus- terlitz, waar respectievelijk vliegveld, natuur bad en pyramide werden bezocht. Het behoeft niet gezegd, dat de bosschen tevens als uitne mende speelgelegenheid werden benut. De tocht werd gemaakt in de prettige auto car van den heer van Rooyen. ZOETERWOUDE „Herwonnen levenskracht'Morgen zal met toestemming van B. en W. dezer gemeen te, alhier een collecte worden gehouden, ten bate van de R.K. vereeniging tot bestrending der t.b.c. „Herwonnen Levenskracht". Door en kele jongedames zal u een bloempje worden aangeboden. Een aansporing om allen een bloemje te koopen is haast overbodig, nu men deze week in bijna alle couranten heeft kun nen lezen over de opening van het sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven. Dit sanatorium, geheel zonder overheidssteun voltooid, prijkt daar als een tastbaar en overtuigend bewijs van daadkracht van liefde en offerzin. Hier zal nu met een geschoold legr van geneeshee- ren en verpleegsters, en de allermodernste in strumenten den strijd worden aangebonden tegen deze ziekte. Om dit met succes te kun nen blijven doen, en allen te kunnen helpen, hoopt en vertrouwt het bestuur dat morgen allen een bloemnje zullen koopen tot heil der lijdende menschheid.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10