gemengde berichten uit de radiowereld Vlammende Katchen. 'PONDERDAG 20 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ernstig auto-ongeluk nabij sittard. Verscheidene gewonden. Hedennacht omstreeks 1 uur heeft op het kruispunt Sittard-Leienbroek een ernstige botsing tusschen twee luxe^auto's plaats gehad. Doordat de bestuurders el kaar waarschijnlijk te laat zagen, botste oen auto bestuurd door den inspecteur van politie Buskens uit Heerlen tegen een uit de richting Sittard komende auto, waarin zes personen gezeten waren en die be stuurd werd door den heer Emans. De in zittenden van dezen wagen bekwamen alle lichte verwondingen, welke tor plaats se verbonden konden worden. De bestuur der de heer E. was er echter ernstiger aan toe. Hij moest in zorgwekkenden toe stand naar het hospitaal te Heerlen over gebracht worden. Men vreest voor zijn le ven. De inzittenden van den wagen van den heer B kwamen er met eenige schrammen af. Marechaussee en de politie uit Sittard stelden een onderzoek in naar de schuldvraag. botsing tusschen autobus en luxe-auto. Beiden omgeslagen. Op den hoek van den Dee-lenscheweg en den Koningsweg te Arnhem is gister avond omstreeks half tien een aanrijding ontstaan tusschen een autobus, afkomstig uit Heerde en waarin een veertiental meisjes gezeten was en een luxe-auto, waarschijnlijk door het feit, dat de be stuurders van beide voertuigen elkaar te laat opgemerkt hebben. De autobus greep de luxe-a/uto, die van rechts kwam, met het gevolg, dat beide autos omkantelden. Hevig geschrokken werden de meisjes uit de autobus gehaald. Enkele van hen hadden snijwonden en ontvellingen bekomen, die ter paatse ver bonden werden. Een meisje, dat in de luxe-auto zat, bekwam een ernstiger snij- wonde aan den hals en moest naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht wor den, waar zij behandeld werd. Beide auto's werden ernstig bgeschadigd. De po litie heeft de zaak in onderzoek. aanrijding met ernstige gevolgen. Zondagavond toen de 42-;arige A. Falize uit Venlo, in de omgeving van het „Zwarte Water" aan het wandelen was, werd hij aangereden door een onbekend wielrijder, die ondanks het feit, dat het reeds donker was, geen licht op zijn rijwiel had. F. kwam tengevolge van de aanrijding te vallen, waarbij hij met zijn hoofd op een steen of ander hard voorwerp terecht kwam en waardoor hij een kleine wonde nabij de slaap opliep. Maandagmorgen is F. ondanks het feit dat hij hevige hoofdpijn had, toch naar zijn werk gegaan. Zijn patroon zond hem naar den dokter. Maandagavond verengde de toestand van den gewonde echter zoodanig, dat wederom geneeskundige hulp werd in geroepen. Nog in den loop van Maandag avond werd de gewonde van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden voor zien. Zijn toestand is hopeloos. Het slachtoffer is gehuwd en vader van een zeer groot gezin. De politie stelt een onderzoek in om den onbekend gebleven wielrijder op te sporen. „Msb." een autobus in brand. Gistermiddag is op den Coolsingel te Rotterdam voor het gebouw van de Am- 8terdamsche Bank een autobus met kinde ren, die zich juist in beweging had gezet, in brand geraakt. Enkele kinderen wisten het voertuig aan de voorzijde te verlaten, anderen brachten zich door de nooddeur in den achterwand in veiligheid. Met be hulp van een chauffeur van een autobus van de Rotterdamsche Traanwegmij., die ook kinderen vervoerde, is het vuur ge- bluscht. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Man door trein gedood. De trein naar Zwolle, die gistermiddag 12.18 uit Leeuwarden vertrok, heeft op den onbewaakten overweg nabij Barra- huis tusschen Goutum en Wirdum een om streeks veertigjarigen man gegrepen. Het slachtoffer werd totaal verminkt en was op slag dood. Na een voorloopig onderzoek door de politie van Leeuwarderadeel is het lijk por auto naar Leeuwarden vervoerd. SLACHTOFFER VAN DE ZEE. Een knaap verdronken. Dinsdag is de 14-jarige J. v. d. Berg wonende te Haarlem Noord met een 15- jarigen vriend naar het Stille strand te Bloemendaal gegaan om daar pootje te baden. v. d. Berg begaf zich, ondanks dat hij niet zwemmen kan, in zee en werd door den stroom meegezogen. Zijn vriend, die op het strand was achtergebleven waarschuw de, nadat hij eerst zelf reddingspogingen in het werk gesteld had, een surveilleerend agent van politie. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld, om den jongeman te red den, wat echter niet gelukte. Des avonds is het lijk van den knaap aan het strand aangespoeld. PAARD OP HOL GESLAGEN. Bestuurder overreden en gedood. Op den Brusselsehen weg te Maastricht reed Dinsdagmiddag de 25-jarige W. Smeets, wonende aan den Akenweg te Ca- berg met een met paard bespannen wagen, in gezelschap van zekeren J., wonende op den Volksbondsweg. Het paard is plotseling schichtig geworden en sloeg op hol. Dè be stuurder trachtte het paard tot staan te brengen, doch trok de bekriem over. Hier op ie W. S. voor op de trekboomen gespron gen en op den rug van het paard, om het hollende beest op deze wijze tot rust te brengen. De voerman kwam toen te val len en viel recht voor een der loarwielen. De met zakken cement zwaar beladen wa gen ging hem over het lijf. S. bekwam een ernstige bekkenbreuk en werd opgenomen in het ziekenhuis Calvariënberg. Hier is het slachtoffer ongeveer een uur na het ongeval aan de bekomen wonden overleden. De mede-rijder J. sprong bij het dreigend gevaar van de kar en liep een flinke hoofd wonde op. J. is, na verbonden te zijn, huis waarts kunnen keeren. DOOR KOKENQ. WATER VERBRAND. Terwijl de echtgenoote van den heer E. Veenstra te" Zwaagwesteinde, die juist de kokende wascb in de tobbe had gedaan, zich even verwijderde, viel haar ander- halfjarig zoontje in deze tobbe. De kleine werd deerlijk met brandwonden overdekt opgenomen en is na hevig lijden overle den. BOERDERIJ AFGEBRAND. Door blikseminslag. In de buurtschap Ooldesche Broek in de gemeente Laren (Gld)., is gistermiddag de bliksem geslagen in de kapitale boer derij van den heer H. Nijkamp. Toen de motorspuit ter plaatse kwam, was de boerderij reeds vrijwel geheel afgebrand. De bijgebouwen konden behouden blijven. Verzekering dekt de schade. DRIE HUIZEN AFGEBRAND TE SWALMEN. Woensdagmiddag omstreeks 2 uur ont stond brand in de woningen bewoond door de gezinnen Sehwachte, Bruinen en Wïl- lems aan de Singel te Swalmen. In een minimum van tijd stonden de aan-een-ge- bouwde huizen in lichte laaie. De wonin gen brandden geheel uit. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. R0 0DV0NKGEVALLEN. Ir» kazerne te Arnhem. In de Menno van Coehoornkazerne te Arnhem is onder de dienstplichtigen van het achtste regiment infanterie een aan tal roodvonkgevallen van niet ernstigen aard geconstateerd. Een vijftal dienst plichtigen is naar het Militair Hospitaal overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Tachtig voorgeoefenden, die heden on der de wapenen kwamen, zijn in verband met de genomen voorzorgsmaatregelen, voorloopig ondergebracht in de elders in de stad gelegen Willemskazerne. ONWEER EN STORTREGENS. Schade aan den oogst. Boven het zuidelijk landsgebied hebben zware onweders met hevigen regenval ge woed. Vooral in het Zuid-Westen was het weer zwaar en werden de met tarwe en andere granen bezaaide akkers in een de- solaten toestand gebiacht, doordat over aanzienlijke uitgestrektheden het koren- gewas tegen den grond werd geslagen en vermoedelijk niet meer recht zal komen. Onder de gemeente Clinge. in Zeeuwsch- Vlaanderen, sloeg de bliksem in de schuur van L D. Het gebouw ging geheel in vlammen op. DE DIEFSTAL IN DE FLAT VAN DR. IR. PHILIPS. Een schikking inzake de uitgeloofde premie. Zooals we eenigen tijd geleden hebben gemeld, waren er inzake het uitbetalen der uitgeloofde belooning van het terugbe zorgen van de bij dr. ir. G. L. F. Philips gestolen juweelen en gouden voorwerpen, moeilijkheden gerezen. Zooals men zich zal herinneren, had de te Parijs gevestigde verzekeringmaatschappij oorspronkelijk een premie van f 16.000.uitgeloofd, doch achteraf bleek men slechts bereid, hiervan een klein gedeelte te betalen, waarmede de betrokkenen echter geen genoegen wil den nemen. Naar wij thans vernemen, is in deze kwestie een schikking getroffen tusschen de verzekeringmaatschappij en de beide personen, die tot de aanhouding der ver dachten en het terugvinden van het ge- stolene hebben medegewerkt, n.l. de be wuste schoenmaker van den Schenkweg en de juffrouw, met wie de gearresteerde Oostenrijker tevoren was uit geweest. Zij zullen thans samen een bedrag van f 11.000 ontvangen. Voor de onderlinge verdeeling dezer som heeft men naar billijkheid een overeenkomst getroffen. „Vad." GELDKISTJE MET f2000 ONTVREEMD Een 59-jarige vrouw heeft bij de politie te Amsterdam aangifte gedaan, dat te ha ren huize aan de Admiralengracht, waar schijnlijk door insluiping een geldkistje is ontvreemd, dat behalve enkele bj-ieven, twee bankbiljetten van f 1000.bevatte. Eerst Zomerjaponnen RESTANTEN thans 1.95 2.95 - 3.95 4.95 - 5.90 - 6.90 en hooger. Modellen uitsluitend van dit seizoen. DE# HAAG: Groote Markstraat h'Spni Programma's van Vrijdag 21 Juli. Huizen 296 M. Alg. Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. K. v. d. Veen. 11.00—12.00 Orgelspel. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Concert door een kwintet o.l.v. P. v. d. Hurk en Gramofoonplaten. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 Zang door Mevr. A. de Zecuw-Slie- rendrecht, sopraan, m.m.v. R. v. Hessen, piano. 4.30 Voor ameteurfotografen. 5.00 Concert. M. Hoving-Van Driel, so praan. C. v. Driel. viool; H. C. v. Praag, cello; A. Baartscheer, piano. 6.30 Causerie door A. J. Herwig. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Literair Halfuurtje. 8.00 Arnhemsche Orkestvereeniging o.l.v. H. J. Mank6, m.m.v. J. Hekster, viool. 9.00 Declamatie door A. v. d. Wal. 9.:?J -10 30 Vervolg concert, ca. 10.05 Vaz Dias. 10.30—11.30 trramofoonplaten. Hilversum 1875 M. 8.00 VAT'A, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO en AVRO, 11.00 VAJtA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie A. Bouwmeester. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 „Onze keuken", door P. J. Kers. 11.30 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot. (Gramofoonplaten). 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re- freinzajig: Bob Scholte. 2.00 Voordracht. 3.30 Gramofoonplaten. 3.00 Zang door Adr. Wolters. Aan den vleugel: Egb. Veen. 3.30 Zangvoordracht door Marthe Wal ter. 4.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Win6. 4.30 Kinderuurtje. 5.00 Vervolg orkestconcert. 5.30 VAR A-Kleinorkest o.l.v H. de Groot en Gramofoonplaten. 6.40 Causerie door Mr. Evert Straat. 7.00 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst en Gramofoonplaten. 8.00 Causerie door Ds. S. H. N. Gorter. 8.30 Uit het Kurhaus te Scheveningen Residentie-orkest o.l.v. Carl Schuricht. 9.30 Causerie. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie A. v. Dalsum. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert W. Vale. 1.05 Sherpherd's Bush Paviljoen-orkest o.l.v. H. Frcyer. 2.05 Western Studio Orkest o.l.v. Fr. Thomas. 2.35 GramofoonjpLaten. 3.20 Schotsche Studio-orkest o.l.v. G. 'Dames m.m.v. K. Hay, mezzo-sopraan. 4.35 Emilio Colombo's orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.40 Cricketwedstrijd „Gentlemen-Play ers". 6.50 Commodore Grand-orkest o.l.v. Mus- canff. 7.50 Het New Georgian Trio. 8.20 Radio-Mijitair-orkest o.kv. J£. W. ODonnell. 9.20 Berichten. 9.40 „Across the Moon", hoorspel van H. Marveil. 11.05 Voordracht. 11.1012.20 Gerlado's Tango-Band en de Savoy Hotel Orpheans. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05, 12.50 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 Pianorecital door S. Lamé. 9.05 „Paul et Virginie", operette van Lu cas. Kalundborg 1153 M. 12.20 2.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 3.205.20 L. Preil's Instrumentaal En semble. 8.20 Vaudevill-Programma o.l.v, Reesen. 9.50 Saxofoon- en Marimbarecital. 10.30 Zweedsche Muziek door het- Om roeporkest o.l.v. Reesen. 11.10—12.50 Dansmuziek o.l.v, B. Tuxen m.m.v. Piano-Trio. Langenberg 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 7.23 Militair concert o.l.v. M. Meier. 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Weragkamerorkest o.l.v. Breuer. 1.35 Concert o.l.v. Wolf. 4.50 Concert o.l.v. Keiper. 7.20 Concert m.m.v koor en kamerorkest 8.25 en 11.00 Concert. Rome, 441 M. 8.35 Gramofoonplaten. 9.35 Giordano-concert m.m.v. orkest en zangsolisten. 10.30 Radiotoonccl. 10.50 Dansmuziek. B r u s s e 1, 338 M. en 508 M. 33R M.: 10.20 1.20 Militaire muziek. I.30 Ojnroepkleinorkest oj.v. Leemans 5.20 Dansmuziek uit Knocke. 6.35 Zangvoordracht. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. 9.20 Concert uit Ostende. II.00 Dansmuziek uit Ostende. 508 M.: 10.20—1.20 Militaire muziek. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. 6.30 Belgische Liederen. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 0 -20 Concert uit Knocke. II.00 Dansmuziek uit het Casino te Knocke. Zeesen, 1635 M. 8.20 ..Das Schwpincschlachten", borren- komedie van A. Hinrichs. Regie: Gerd Fricke. 9.40 Voor de jongo arbeiders. 10.05 Arbeiders-Liederen. 10.20 en 11.05 Berichten, 11.20 12 20 Concert uit Frankfurl duor het Omroeporkest o.l.v. Dr. Roinhold Mor ten. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0O—13.35 Langenberg. 13.35—17.20 North Reg. 17.20—19.35 Brussel (VI.). 19.35afloop Luxemburg. (Wijzigingen voorbehouden). INBREKER, DIE ZIJN NAAMKAARTJE ACHTERLIET. In de ouderlijke woning te Den Bosch is, naar de „N. Tilb. Crt" meldt, door de politie aangehouden en naar Tilburg over gebracht zekere A. v. O., de voortvluch tige medeplichtige van den op heeterdaad betrapten dader van de inbraak in het landhuisje van mevrouw de wed. van K. aan den Bredascheweg te Tilburg. Daar de man zijn naamkaartje had achtergela ten, was het voor de recherche niet moei lijk hem op te sporen. Men vond n.l. ach ter op zijn in beslag genomen rijwiel een manchesterbrock, waarin zich een „be wijs van goed gedrag" bevond^ van het Huis van Bewaring te Den Bosch, afge geven op den naam A. van O. Hij is door de beide agenten van den velddienst, die de inbrekers betrapt hadden, pertinent herkend. Ook hij zal naar Breda worden overge bracht en ingesloten. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. 28) Katarina voelde een prop in de keel. Ze voelde zich schuldig. „U hebt gelijk, mr. Gabb. En u had vooral gelijk, toen n indertijd zei, dat wij vrouwen heelemaal niet in staat zijn, een groot werk tot stand te brengen. Wij missen de innerlijke rust, het kalme overleg, de koele bereke ning, het vooruitzien. Uit persoonlijke eerzucht wagen we ons aan ondernemin gen, waartegen we op den duur niet opge wassen zijn. We sloven ons noodeloos af, meenen dat we onmisbaar zijn, eischen van onze omgeving onzinnige inspanning en als het werk de grootste krachtsin spanning eischt, dan moeten we het opge ven." Zooals ze daar stond, met haar be droefd gezicht, vermoeid en afgemat, had hij ontzaglijk medelijden met haar. Zoo ontmoedigd en zwak had hij haar nog nooit gezien. „Ik zal u vertellen hoe het komt dat uw krachten u in den steek la ten, Miss Kate.. U krijgt hier in Duitsch- land een te slecht ontbijt." Nu begon ze te lachen. Maar vol vuur ging hij voort: „Ja heusch. 's Morgens vroeg verlangt u al energie van de machine, maar u hebt hem niet gestookt. En onlangs zag ik u des middags eten.... in drie minuten neen, zoo snel kan men de machine niet stoken. Schaft u een goede keukenmeid ik geef u een goeden raad. En als u da.n onverschillig bent voor uw eigen gezond heid, denk dan aan uw verantwoordelijk heid voor juffrouw Stuckradt.. Ze ziet er erbarmelijk uit. Bijna zoo verhongerd als u, Miss Qate." Over haar smal-geworden trekken gleed een diepe blos. „U zegt telkens, dat ik er zoo verschrikkelijk uitzie. Ik begin het nu langzamerhand werkelijk te gelooven Hij had niet de bedoeling gehad haar pijn te doen. Integendeel, hij,had al lang de behoefte gevoeld, om met haar over haar toekomst te spreken. Maar nu brak hij het gesprek maar liever af. Ze lette voortaan beter op Eva en nu sloeg haar toch eigenlijk de schrik om het hart. Het vroolijke Berlijnsche meisje was erg afgevallen. En dan te bedenken, dat haar familie haar juist voor haar gezond heid naar buiten had gestuurd.... Voorloopig werd Eva genoodzaakt bij het ontbijt eieren te eten en room te drin ken. Maar al gauw staakte ze. Haar maag kon deze sterke voeding niet verdragen. „Morgen ga je naar den dokter hoor kind", zei Katarina bezorgd. Maar den volgenden dag waa ze het weer vergeten. Waaraan moesten ze het eerst denken? Het toezicht in de kas, als mr Gabb er niet was, het toezicht in de tui nen, waarvan Katarina het onderhoud aangenomen had, het toezicht op de kook kunst van MarieEn daarbij nog de drukkende geldzorgen Een avontuurlijke gedachte kwam plot seling in hett brein van Katarina op. Als ze mr. Gabb eens vroeg of die haar bij zijn rijken oom niet een leening kon be zorgen Mr. Gabb kon dan een aandeel in de winst krijgen en zoo kon zij hem dan meteen daadwerkelijk haar dankbaarheid toonen. Ale ze er eens met grootvader Troilo over sprak Misschien zou die hem willen vragen. Want de jonge Engelschman had al zooveel voor haar gedaan, dat ze hem bijna niet weer durfde lastig vallen met een verzoek. Het was nacht. Eva sliep al. Katarina had een schermpje voor de lamp gehan gen, dat het licht haar niet zou hinderen. Een oogenblik bleef Vataria voor het bed van het meisje staan. Haar kin was spits geworden, haar wangen waren ingevallen, een trek van verdriet lag op haar smal ge zichtje. Weer voelde Katarina zich ge drukt door haar gebrek aan zorg voor het meisje „Morgen moet ze naar den dok ter", zei ze in zichzelf. ..Nog beter: ik ga zelf met haar naar het Sanatorium Die- tenmuhle en spreek met den dokter." Toen ze bij het raam kwam, zag ze dat bij den ouden Balthazar het licht nog brandde. Het lichtschijnsel kwam van het hoekvenster, waar het oude cylinderbureau stond. Dus zat hij nog te schrijven of te rekenen of las in een van de vaktijdschrif ten. Hij interesseerde zich geweldig voor de bloemkweekerij en wilde ook theore tisch goed op de hoogte zijn, zoodat hij al tijd kon meerpraten. Katarina aarzelde niet lang. „Ik ga nog een ronde doen over het terrein en als hij dan nog aan de schrijftafel zit, klop ik aan." In diepe stilte lag de tuin. Spookachtig lag daar de groote kas. Het was een zwoe le nacht. „Morgen zullen we weer geducht moeten sproeien", flitste haar door het hoofd. Uit de verte, van de sloot, klonk gekwaak van kikkers. De toren van Son- nenberg sloeg half twee. De afnemende maan kwam te voorschijn en verlichtte haar weg. Tusschen haar terrein en dat van den ouden man was een hek waarvan ze allebei een sleutel hadden- Ze voelde zich zoo wakker, alsof ze nog in geen uren zou kunnen slapen. En om vijf uur moest ze weer op. Er moesten stek ken geplant worden, planten worden ver pot en de bloemen in de bedden moesten bijgesneden worden. Er was nu weer voor weken ononderbroken arbeid. Als ze maar wist, waar ze menschen vandaan halen moest, die te vertrouwen waren. De ge dachte, dat Eva misschien ziek zou wor den, vervulde haar met nieuwe zorg. „Wie is daar in de struiken, hé?" De kraaistem van den ouden Troilo klonk scherp door den nacht. „Ik ben het, meneer Troilo." „Maar Katrientje, het is toch nu tijd om te slapen?" „U slaapt toch ook niet, grootpapa?" De oude lachte. „Ja, maar ik houd er een bijzondere manier van slapen op na. Dat kan een man op mijn leeftijd zich per- mittceren Ik heb al drie uur vaat op de canapé geslapen. Meer dan drie uur achter elkaar houd ik het nooit vol. Toen heb ik nog een beetje gelezen en een paar appel tjes gegeten. Nu denkt de machine 0-an binnen: Zie zoo, al weer een dag om. En dan ga ik in mijn bed liggen en slaap weer mijn drie uur. Versta je?" Katarina trad binnen. Hij wilde met alle geweld, dat ze iets zou gebruiken. Een glaasje boesenwijn, een bord yoghurt, een peer. Die nam ze dan maar. „Overdag kom je er niet toe een ver standig idee te hebben", zei ze een beetje verlegen. „En als je er 's nachts een hebt, dan moet je het vasthouden, anders vliegt het zoo weer weg." „Kom er dan maar mee voor den dag, Katchen 1" Ze zat op de doorgezakte oer-oude ca napé en wipte een beetje op en neer. Ze draalde want ze wist eigenlijk niet goed, hoe ze beginnen moeat, Z<e had al vaak op dit plaatsje haar geldzorgen met den ouden man besproken Maar nu voelde zij zich gegeneerd. Hij keek glimlachend naar haar. „Kom je me weer aanpoinpcn, kwaje meid?" Ze maakte een afwerend gebaAr, Hij schudde het hoofd. ,Neen, Katrien tje ik heb zelf ook niets meer waar ik geld op kan krijgen. Het spijt me erg. Het is ook een beroerde geschiedenis. Als je eerst maar over den berg bent, dan gaat alles vanzelf.'' „Ik weet werkelijk niet, w»ar ik het de zen koer vandaan moet halen. En toch moet ik een middel vinden, om geld te krijgen. Voor den October-wissel. En nu had ik gedacht, of we het niet aan mr. Gabb zouden kunnen vragen. Als die zich tot zijn oom in Leicester zou willen wen denHij in altijd zoo vriendschappelijk geweestWaarom kijkt u me zoo eigen aardig aan, grootpapa 1" „Neen, meisje, zet je dat maar direct uit je hoofd. Hij nam het zwarte sigaren- stompje, dat op den rand van de asch- bak lag, op en stak het aan. Hij deed drie trekken en legde het dan weer hoofd schuddend weg. „Je Engelschmannctje heeft eergisteravond bij me gegeten." Balthazar knipoogde. „Ik had hen» gezegd, dat als hij het weer waagde in avondtoilet te komen, dan liet ik hem niet binnen. En dab hij alleen roggebrood met kaas kreeg. Maar toen zijn schrik: ik had voor een echt souper gezorgd. Uit het logement. Eerst visch, daarna biefstuk." „Keurig. F.n hoe was het?" „Verschrikkelijk. Den heclcn nacht heb ik een zwaar gevoel in mijn maag gehad." Katarina glimlachte. „Dan begrijp ik, hoe het komt, dat mr. Gabb gisteren do-i heelen lag zoo stil en gedrukt was. Ik heb hem nog nooit zoo gezien." (Wordt ve-volgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9