DONDERDAG 20 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ruohfcen Dinsdag, moesten de Duitsch-natio nalen alweer nieuwe maatregelen tegen communisten en socialisten goedkeuren. nam zich echter bij het veroordeelen ttn de brandstichting geen blad voor den mond; zij zou het aanzien van het nationale front in hot buitenland afbreuk doen. Men rerbood ook Göring opnieuw uitdrukkelijk ▼an de valsche documenten iets te publi- cceren dat zou de regeering maar meer oompromitteeren. Bijzonder onaangenaam *as het de regeering dat Torgler zich uit eigen beweging ter beschikking van de po litie had gesteld: men had liever gezien dat hij gevlucht was. Göring la-eeg last, tegen te spreken, dat hij zich vrijwillig had aangemeld. Doch alweer uit dezelfde overwegingen als vroeger wilden de Duitsch-nationalen in een partijverbod voor de communisten niet toestemmen. De verbittering hierover uitte zich bij de nazi's in een plan tot ©en staatsgreep, die in den nacht van 5 op 6 Maart zou worden uitgevoerd. Het regee- ringsdistrict zou worden bezet: van Hin denburg zou men eischen, dat hij het kabi net reconstrueerde de Duitsch-nationa len eruit of al» de president bedankte, jn weLk Laatste geval Hiler zijn plaats zou innemen, om dan onmiddellijk Göring tot kanselier te benoemen. De positie der Duitsch-nationalen begon hachelijk te wor den, vooral ook nu bij de verkiezingen in LjppeDetmold gebleken was, dat hun kie zers naar Hitier overliepen. Er moesten tegenmaatregelen genomen. Men kwam, al dus Oberfohren, tot het volgende plan: er wordt een officieel bericht uitgegeven over het resultaat van het- onderzoek in zake de brandstichting. Dit bericht wordt zóó geredigeerd, dat men er in geval van nood steeds op zal kunnen wijzen om te documenteeren dat men reeds toen de ware daders op het spoor was. Een dergelijke modedeeling zou men dan kunnen gebrui ken, om op de nazi-ministers een druk uit te oefenen, wanneer deze in den nacht van 5 op 6 Maart werkelijk de regeeringswijk wilden bezetten. Verder werkte men een proclamatie aan het Duitsche volk uit, waarin Hindenburg het plan van den staatsgreep onthulde, Göring, Goebbels en Hitler van brandstichting beschuldigde en de nationalo massa opriep tot redding van het nationalo front. Hindenburg zelf zou den naoht van B op 6 Maart buiten Berlijn doorbrengen, onder bescherming van de Beichswebr, en de Reichswehr zou op haar beurt gereed staan om uit te ruk- LUCHTVAART BALBO TE NEW YORK. Geweldige geestdrift. Generaal Bal'bo is met zijn eskader te New York aangekomen, meldde Beuter gisteravond. Langs de oevers van de Hud son zag het zwart van de menschep, hon derden stonden op de daken van de wol kenkrabbers en verdrongen zich voor de ramen. Zeker honderdduizenden toeschou wers zagen onder geweldig enthousiasme hoe de 34 Italiaansche vliegtuigen den loop van de Hudson-rivier volgend, ten slotte neerstreken in Jamaica Bay, ten Oosten van de benedenstad van New York, waar de vlieghaven is. Gedurende de vlucht over New York werd het eskader begeleid door het Ame- rikaansche luchtschip „Macon" en vele Amerikaansche vliegtuigen. De begroe ting in de Jamaicabaai werd een groot- 8che gebeurtenis. Toen de eerste vliegtui gen in het water neerstreken, werd het Italiaansche volkslied gespeeld. Balbo be gaf zich onmiddellijk aan land en pas seerde lang; de opgestelde eere-compagnie, terwijl de batterijen op het Governors- eiland 19 saluutschoten losten. De geheele bocht was door een enorme menschen- massa omzoomd. Het eskader zal waar schijnlijk naar Washington vliegen, waar plannen zijn gemaakt voor een lunch met Roosevelt en de ministers van oorlog en marine. Vrijdag gaat het naar New York terug, waar de vliegers nog een grootsche ontvangst op het stadhuis wacht, vóór zij de terugreis naar Italië aanvaarden. HET VERMISTE GRIEKSCHE POSTVLIEGTUIG. Het opsporingswerk. Er zijn door de Griekeche autoriteiten omvangrijke maatregelen genomen om het vermiste Grieksche watervliegtuig van de „Aero Express'', dat uit Phaliron aan de baai van Phaliron ten Zuiden van Athene naar Rhodos is vertrokken, op te sporen. De gisternacht uitgeloopen Grieksche tor pedoboot Phara heeft tot 's morgen tus- 6chen de eilanden van de Grieksche archi pel gekruist, zonder een spoor van het post- vleigtuig te vinden. Men v.reost, dat het vliegtuig nabij het eiland Syros in zee is gestort en gezonken. DE WERELDVLUCHT VAN WILEY POST. Bijna de lus om de aarde gemaakt. Volgens een radiobericht uit Biagowests- jensk is de wereld vlieger Wiley Post gis termiddag bij Roechlowe gedwongen ge weest een noodlanding te maken. De lan ding geschiedde vlot. Post verklaarde, dat hij door het slechte weer hiertoe was ge dwongen geweest. Na oenige uren opont houd zette hij zijn tocht naar Chabarowsk Voort. Uit Chabarowsk wordt gemeld, dat de Amerikaansche wereldvlieger Wiley Post hedenmorgen 5.40 plaatselijke tijd naar Nome in Alaska is gestart. De weersge steldheid is belangrijk verbeterd. Post passeert heden de Behringzee. wel ke Azië van Amerika scheidt. Hij is dus wederom in het werelddeel Amerika terug gekeerd. LANDBOUWCRISIS WET 1933. MEER MAATREGELEN IN OVERWEGING. Uiteenzettingen in de memorie van antwoord. Geen wissels op de schatkist trekken. VRIJWILLIGE BEPERKING VAN DEN VEESTAPEL. Do regeering heeft haar memorie van antwoord uitgebracht op het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot wijziging der Landbouwcrisiswet. Zij zet daarin uit een, dat zjj niet dan met lood in het hart destijds genoegen heeft moeten nemen met de denatureering van haar ontwerp. Mot oen zoo beperkten opzet als haar tenslotte door de volks ver tegen w oordigere werd ge gund, is zij nooit voor het forum getreden. De regeering verdedigt uitvoerig de hantee ring van de haar tot heden gegeven machts middelen. Tegenover het oordeel van verscheidene leden, dat Land en tumbouw bij de onder havige regeling weinig baat zullen vinden, omdat daarin geen garantiebepalingen in zake steun voor bepaalde producten zijn opgenomen, vestigt de regeering de aan dacht op het doen van alle op deze wet te baseeren maatregelen, dat Land- en tuin bouw zooveel mogelijk hun productiekosten zullen verkrijgen. Als middelen om dat be langrijke doel te bereiken, vraagt de regee ring de bevoegdheden, welke in het ont werp zijn neergelegd. Zij wenscht echter niet de gelegenheid open te stellen ter bereiking van dat doel garanties omtrent prijzen te- geven, het geen beteekencn zou de wissel» op de schatkist te trekken. Distributiekosten. Reeds eenigen tijd maakt het vraagstuk der distributiekosten, welke de bron vor men voor de hooge marge tuaschen hetgeen do producent ontvangt en de consument betaalt, een onderworp van ernstig onder zoek uit. Do regeering zegt toe, voldoend© reke ning te zullen houdon met de adviezen der centrale commissie. Eenige maatregelen zijn echter reeds in vergevorderden staat van wording. Uitbreiding van de oommissie met één vertegenwoordiging van de landarbeiders komt ook der regeering gewenacht voor. Een aanvulling wordt dan ook voorgesteld, waarbij tevens de gelegenheid is geopend het ledental uit te breiden tot vijftien. Het ligt in de bedoeling, deze commis sie ook te raadplegen over den materieelen inhoud der te nemen beslissingen. Waar gevraagd is naar de plannen van den minister ten aanzien van verscheidene producten, merkt de regeering op, dat het in strijd zou zijn met het algemeen belang van land en tuinbouw nog meer opening van zaken te geven, dan in de memorie van toelichting is gedaan. Er zouden spe- cuLatiebewegingen ontstaan, die de onrust Ten aanzien van de melk- en zuivelin dustrie zal de richting, tot dusver gevolgd, worden voortgezet. De beperking van den veestapel zal, voor zooveel slechts eenigszins mogelijk ie, langs vrij willigen weg tot stand komen. Even tueel zal bij voorkeur de weg van indi- recten dwang worden gevolgd. Het ligt in de bedoeling de Tarwe wet te handhaven, waarnaast een systeem om de prijzen van haver, gerst en rogge op een loonend peil te brengen, in ernstige over weging is. De Tuinbouw steun wet zal worden uitge voerd en wel tot het daarin genoemde maxi- De bedoeling van het nieuw-voorgestelde art. 10 a ie alleen, dat de heffing op don invoer geregeld wordt, zonder dat do mo gelijkheid tot monopoliseering van den in voer is geschapen. Wel zal niet de bevoegdheid kunnen worden ontbeerd de in- en uitvoer van cri- sisproducten te monopoliseeren. Een voorgestelde wijziging voorziet in deze leemte. De regeering verdedigt nader het met- afsluiten van de mogelijkheid om in het BteunsteLsel passende aanvullingsmaatre gelen te kunnen nemen. Tot opheffing van het landbouwcrisis fonds kan de regeering niet overgaan. Do regeering acht het niet ondenkbaar, dat het ter bereiking van met eenige steun regeling beoogde doel noodzakelijk zal zijn, de arbeiders in de gesteunde bedrijven ©eni germate te laten participeeren in de voor- deelen ten bate van het bedrijf verkregen. Behoorlijk overleg met de arbeiders zal geëischt worden. De regeering heeft de op somming der handelingen, in art. 9 ge noemd, meenen te moeten uitbreiden met „bewerken" der crisisproducten, terwijl rij boven twijfel heeft willen stellen, dat onder „verwerken" ook begrepen is het „oogsten of slachten'. Een en ander is in een nota van wijziging aangegeven. Boteruitvoer. Door den uitvoer van boter naar Enge land is het mogelijk gebleken, tegen de aan vankelijke verwachting in, het groote aan bod van boter in de Mei en Junimaanden uit de markt te nemen en daarvoor een af zetgebied te vinden. De geëxporteerde bo ter is echter nog niet geheel verkocht uit hoofde van een voorzichtige politiek. De positie van de margarine-industrie is naar de meening der regeering thans niet onbevredigend. Het voornemen bestaat, aan den ensis- aocountantsdienst op te dTogen te onder zoeken of en in hoever er aanleiding is de thans geldende kleinhandelsprijzen te ver lagen, resp. de bestaande heffing te verhoo- gen. Graan. De graansteun zal niet kunnen geschie den zonder eenige belaating op den invoer van voergranen. Overwogen wordt, of tön aanzien van consumptieaardappelen maatregelen^ te ne men zijn, die voor zooveel noodig, een gunstiigen invloed op het prijspeil ten bate der verbouwers zullen ten doel hebben. Houtteelt. Do regeering zal gaarne overwegen of voor do houtteelt maatregelen, als waar voor dit voorstel het raam vormt, noodig en uitvoerbaar zouden kunnen zijn." SPORT WATERPOLO WEDSTRIJDEN L.Z.C. Uit twee wedstrijden heeft de LZ.O. gis teravond drie punten binnengehaald. Geen onverdienstelijk resultaat en het verheu- gendst voor de Leidenaars is de overwin ning van L.Z.O. I, want hierdoor werd do fatale Laatste plaats gisteravond geruild voot de meer eervolle tweede, 't Was hoog noodig, dat er gewonnen werd, anders ware het misschien gegaan als vorig jaar. En nog zijn de L-Z.C.-ers er niet, want één verloren wedstrijd doet' veel. De strijd van gisteravond zouden we er wel ©en van gemiste kansen kunnen noe men, want deze waren niet te tellen. Ove rigens mooie schoten, maar: erover of ernaast. Dat kan 'n volgenden keer nog be ter L.Z.C.-ers. De stand in de eerste klasse B is nu: gesp-gew. gel. verl. v.t.pnt. H. Z. en P. O. 3 3 17—3 6 L. Z. O. 5 2 12 10—9 5 Maas 6 2 1 3 9—20 5 ZIAN 4 12 1 10—10 4 S. V. H. 6 1 2 3 6—10 4 Voor de res. 2e klasse C. speelde L.Z.C. III tegen Maas II. Een gelijk spel was het resultaat. Een tikje meer doorzettingsver mogen zou den L.Z.C.-ers geen kwaad doen. Zij zitten momenteel nog leelijk onderaan, hoewel het doelpunten verschil zeer gering is. Dot wijst erop, dat de krachten der ver schillende ploegen elkaar niet veel ontloo- pen. L.Z.C. moet nu thuis nog spelen tegen S.V.H. II en uit tegen H.Z. en P.O. III en ZAN IIL De stand ie: S. V. H. II 3 2 1 10-5 4 ZIAN III 3 2—19-94 H. Z. en P. 0. m 4 2 2 7—10 4 Maas II 3 111 4-4 3 L. Z. C. III 5 1 1 3 5—7 3 L.Z.C.S.V.H. 2—1. In een tot 't laatste oogenblik zeer span- nenden wedstrijd is het L.Z.C. gelukt met één doelpunt verschil van de Sportver- eeniging Hillegersberg te winnen. De ploe gen stelden zich onder leiding van scheids rechter Braams aLs volgt op: L.Z.O. Ydons van Helvert Elzinga v. d. Reyden de Reed© de la Oourt Buys Langgoed Barents S.V-H. Korink Verhoef f Verheul Oh. Tordoir F. Tordoir Dadelijk na den aanvang komt S.V.H. in het offensief, doch de Leidenaars laten de tegenpartij niet los en verdedigen fel, waaruit dadelijk twee vrije worpen voor de gasten ontstaan. Dan komt de thuisclub opzetten en de aanvallen worden besloten met schoten van de Reede en een zacht balletje van v. d. Reyden. Terwijl nagenoeg de geheel© Leidsche achterhoede is opge- zwommen, komt de bal bij Barents, die door Helvert te veel gedekt wordt, waarop deze uit het water wordt gezonden. De strafworp wordt echter tegien de zijpaal geschoten. Ondanks numerieke minderheid in spelers is de thuisclub toch nog sterk aanvallend, maar na enkele mislukte scho ten heeft F. Tordoir, die uit de achterhoede is opgezwommen, eindelijk suoces (0—1). Niet ontmoedigd pakt de L.Z.C. weer vin nig aan en na enkele oogenblikken heeft de Reede van dichtbij een kans, welke hij benut (11). De partijen wegen dan vrij goed tegen elkaar op. Aan beide zijden tai mn mislukte aanvallen en onveranderd komt de rust. Na de hervatting probeert Eleinga, die op een goeden wedstrijd kan terugzien, den keeper met een ver schot to verrassen, doch de bal gaat naast. Uit ©en vrijen worp van S. V. H. slaat Elzinga den bal corner, doch deze levert niets op. Een langdurige belegering van het S.VJI.-doel volgt nu en Elzinga, Buys en de Reede pro- beeren tevergeefs het doel te vindon. Als Elzinga zich dan mooi vrij maakt wordt hij midden in het veld door Korink vastge houden, waarop deze het water moet ver laten. Het eerste gevolg is een oornor op het dool der gasten zonder resultaat en dan volgt een serie schoten, vrijwel alle van bezijden het doel en meestal over of naast gaande. Tenslotte heeft Elzinga met een hard schot succes (21) en. even later is het einde daar. L.Z.C. 111—Maas II 1—1. Vóór dozen wedstrijd speelden L.Z.C. III en Maas I. Het begin gaat vrij gelijk op en neer. Afwisselend zijn de partijen in den aanval, doch bij Bonder druk of moeilijk WA7 ANDEjBE BLADEN SCHBIJVEN: BUITENLANDSCHE LOF. Wij, Katholieken van Nederland, mo gen door lof, die ons meermalen van uit het buitenland wordt gebracht, Diet vervallen in zelfingenomenheid, worden gebracht tot loksohe rust, alsof alles of bijna allee bij en in ons in ord© zou zijnl Daarop wijst het Hnisgezin in het volgende artikel, dat wij met instem ming overnemen: „Udt Schonere Zukunft Wijkt, dat 'n pastoor in 't verbondsblad van de ka tholieke geestelijkheid van Tsjecho-filo- wakije onder den titel „Hollandia dooet" een voor de Nederlandeche katholieken buitengewoon prijzend artikel heeft ge schreven. Het is in Nederland voor do katholie ken ©en ideale toestand en de Neder landeche katholieken zijn model katho lieken, hierop komt in het kort het opstel mn don pastoor noor. Dit is bij ons voortroffolijk, dat uit muntend; wij zijn in één woord oen toon beeld voor de katholieken in allo andere landen: Hollandia dooet, Nederland on derricht. De eerste neiging is, den ons zoo kwis tig toegezwaaiden lof met zeker welbe hagen op te snuiven. Gelukkig verzet onze nuchterheid zich er tegen, aan deze neiging toe te gewen, onze nuchterheid en hot beeof dat er zooveel aan ontbreekt cwn den lof recht matig te mogen heeten. Immers, hoeveel donkere vlekken ver- dusiteren don glans van oen ongerept katholiek leven, van e>en leven uit hot geloof en een bea-ntwoorden aan do ons geschonken genade. Het euvel der gemengde huwelijken scheurt jaarlijks duizenden practisoh van de katholieke Kerk af, gemengde hu welijken, waaruit een geslacht, wordt ge boren, dat op den duur, en spoedig, met de Kerk en hot geloof breekt. Tienduizenden, niet alleen in de groote steden, doch ook op het. platteland, mo gen zich bij de volkstelling n<\ï als ka tholiek opgeven, zij praetisecren niet meer, wonen de H. Mis op Zondag niet bij en ontvangen geen H.H. Sacramen ten. Deze vorm -van afval heeft voel groo- ter afmetingen aangenomen dan men veelal denkt.. Is er, verder, geen verslapping in de vurigheid van het geloof; wordt do Zon dag door velen niet ontheiligd, mot al lerlei beuzeling en vermaak doorge bracht; wordt ook onder ons niet te veel aan ©on mode geofferd, die met christelijke eischen en betamelijkheid geen rekening houdt? Kan men den katholiek aan zijn le vensregel nog onderscheiden mn den niet-katholiek Leunen wij niot te veel op ons mil- lioen stommen bij de Kamerverkiezingen, en meenen we niet dat zoo Lang we dat handhaven niets ons doren kan en ook onze geestelijke aandeelen minstens pari staan? Laten we eerlijk erkennen dat er on der ons oen groot en steeds dreigender tekort is, en dat we verkeerd doen op grond mn oogensohijnlijk gunstig lijken de cijfers de cijfers, waarop men in het buitenland gemeenlijk zijn oordeel baseert te besluiten, dat wij eon on verwoestbare geestelijke gezondheid go- nieten. Lofprijzingen van buitenlanders moe ten w© mot zeker© omzichtigheid in ont vangst. nemen: verkeeren gij in nog on gunstiger omstandigheden, dan is het denkbaar dat zij den toestand hier als zeer gunstig zien en zich daarover op getogen toonen. In ieder geval mogen we ons door die loftuitingen niot al te zeer verheerlijkt gevoelen. Veeleer dienen ze ons een prikkel te zijn om, ieder naar zijn vermogen en naar den staat waarin hij geplaatst is, zóó werkzaam te zijn door ons voor beeld allereerst en door do beoefening van het leokenapostolaat, nog pas door den H. Vader zoo dringend aanbevolen, dat we den lof, ons uit het buiten land gebracht, ook inderdaad verdienen". SPREEKVERBOD OP KERK- Naae aanleiding van het spreekverbod op onze Kerkhoven, dat blijkbaar eerst pas dezer dagen door een medewerker van hot lib. Vaderland is opgemerkt, schrijft deze het volgondo „De bisschop mn Haarlem las ik do zer dogen op de 1L-K. Begraafplaats heoft verboden redevoeringen op het kerk hof te houden en toen ik dat las, kreeg ik ©en vreeeelijk clericaie gedachte, namelijk: dat ik wou dat de bisschop van Haarlem do macht had, dat te verbieden voor Allo kerkhoven. Nu is zoo'n verbod natuurlijk inzake oen Roomeche begrafenis wel in 't bijzonder op zijn plaats. Want daarbij zijn eerst in do kapel gebedon-der-dooden en wijdings-ri- tuaal. En aan het graf eveneens. Dat maakt voelbaar, dat de doode den menschel ijken waardeeringen ontstegen is; on daarna zou alle terug-wijzen naar zijn voorbije loven op aardo, alle heirdenking van en lof over zijn daden hier; in de troebele, warrige wereld-van-ons, eon noer-hale«ide en ijdelo boteekenis hebben- Bij zoo'n begrafenis, gehouden in gewijdo formules, voelt men de beteekx>nifl van het woord „Godsakker". En op een Godsakker moeten de men so hen zwijgen. Maar ook op andere, indifferente be graafplaatsen, wilde ik wel, dat do om- staanders hun mond hielden. Htoclct lof trompetten in brieven en kranten, maar laat den doode heengaan in stilte. Hij heeft uw getuigenis niet noodig, en ook als dat uw bedoeling mocht zijn niot uw ver weer. Hij is „uit don tijd" en do ijdolhedou, en zelfs de appreciatie» van liet aardsche leven, van hoeveel belang gij dio ook vindt. Getuigt van deze waarheid, «bun getuigt ge van iets groots; en daarvan getuigen kunt ge alleen, door te zwijgen met ont bloot hoofd. Door ook oven, mot hem, te zijn in hot rijk der stilte; zijn rijk. Wilt go hem „oor" bewijzen, de lAAtst© eer, doet da.t dan door onkel aanwezig te zijn; en tooit u, als ge dat noodig vindt „bij plech tige gelegenheden", met al do blinkende teekenen der aardsche grootheidniet fraaie uniformen en eerbewijzen. Maar laat al die fraaiheid, die hier op aarde achter blijft, daar bij staan in stilte. En go wilt den doode oen indrukwekkende begrafenis geven? bedenkt, dat ©en stil mensch al tijd indrukwekkender is dan oen sprekend mensch, zelfs dan «-en wei-sprekend monsch; en hoe vaak is hot inderdaad ©en slecht sprekend, ja een kwebbelend mensoh? Ge zijt daar in droefheid of in eer bied; kunt ge die waarachtiger belijden, dan door daar te zwijgen?" krijgen de doel verdedigers het niot. Bij een aanval der thuisclub krijgt S. Ouwerkerk ©en strafworp toegewezen, wijl zijn tegen partij wegens ©en overtreding achter de lijn wordt gewezen. Deze kans wordt boout (10). Even voor de rust weet do mid voor van de Maas met een kort boogballetje ge lijk te maken. Do tweede helft van den wedstrijd liet niet veel bijzonders meer zion. Ongeveer na drie minuten worden Planjer en v. Kla veren beiden uit het water gezonden en do reat van don wedstrijd spoelden bcido ploe gen met zes man, want er word niet moer A.Z.C. I—A.Z. 1870 5—6. De Alphensche poloclub heeft gister avond tegen deze Amsterdomsch© 2e klas- ser ©en goeden wedstrijd gespeeld. De klei ne overwinning dor bezoekers had even goed andersom kunnen zijn. Boido par tijen wogen flink tegen elkander op, van daar dat de wedstrijd een zoer spannend verloop had. A.Z.C. nam het eerst do lei ding, toen Thim keurig naar P. Leeuwen plaatste en deze onhoudbaar scoorde. Als Bonte daarna wegens oen overtreding uit het water wordt gestuurd, maakt do mid- voor van A.Z. hiervan gebruik om gelijk te maken. Spoedig daarop gooft de linksvoor van A.Z. zijn olub de leiding (12). Bij oen «nel opzwommen der A.Z.-voorhoede ver groot dezelfde speler weer den voorsprong (13). A.Z.C. vindt het nu welletjes, en nauwelijks ligt de bal in het water of Jon- geleen schiet van vorre hard in (23), doch ook do bezoekers laten zich niet onbetuigd en weten voor rust hun voorsprong weer te vergrooten (2—4). Dadelijk na heryatting kogelt Jongolocn no. 3 in do A.Z.-touwon (34). Als dan de Alphensche voorhoede weer snel opzweint plaatst Jongeloen goed naar C. v. Leeuwen en de stand is 44. De strijd wordt steeds spannender. Bonte, die onvermoeid schijnt, scoort voor A.Z.C. het vijfde doelpunt (54). De bezoekers zwoegen hard om den gelijkmaker en hebben weldna succes (5—5). Kort voor het einde is het do Amsterdam- sohe midvoor, die nogmaals hot net weet te vinden (6—6) met wolken stood het ein de komt. A.Z.C. II— G.Z.C. IV 1—6. Do A.Z.C.-reaervon sjiooldon oen ongel ij ken kamp togen de snellere en beter samen spelende Gouwenaars. G.Z.Ü. nam al spoe dig door haar midvoor do leiding. Weldra woten de bezoekers hun voorsprong weer to vergrooten (02), de rechtsvoor van G.Z.C. maakt er vorvolgen© 03 van. A.Z.C. krijgt daarna een goede kans tot scoren, doch voor open dool wordt hopeloos go- mist. Na do ru»t eerst gelukt hot A.Z.C. «loor haar linksvoor don achterstand te verkloi- nen (13), doeh dan ia hot mot de thuis club afgeioopon. Aoh tereen volgons brengen do Gouwenaars don stand tot 6—1 in hun voordeel, waarmede hot eindo komt. WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. Honderden deelnemers meer dan vorig jaar. De deelnemers aan de Internationale Vierdaagsch© Afstandsmarschen is elk jaar wcor grootor dan hot vorige. Dit is ©on gewoon vorsohijnsol geworden on dit jaar zal dan ook door eenigo honderden personen moer dan do vorige maal worden deelgenomen aan de marschcn die van 25 tot en met 28 Juli gehouden zullen wor den. Rond 2700 personen hebben inge schreven on er is wederom flinke buiten- landscho doclueming. Uit Engeland neemt ouder gewoonte de Road Walking Asso ciation doel, <1g Noorscho militairen zijn weder van do partij, terwijl Oostenrijk evoncons is vertegenwoordigd, zoo ook de vertegenwoordiger van de Kransche at-hle- tiokfodcratie. Enkele Zwitscrscho dames loopon dit jaar voor de eerste maul mede, zoodat de marschon wederom eon sport- ovcnemont van den eersten rang beloven te worden. De Koninklijke Militaire Kapel van het Regiment Gonadiers, onder leiding van kapitein Walther Boer zal «lit jaar aan do tnarschen medwerking verleenen. Maan dagmiddag a.s. bij «le vlagvenjiarade, zal «le Kapel de volksliederen spelen cn daar na op het terrein marschmuziek ten g«- hooro brengen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7