DONDERDAG 20 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. Bij een adres van W. M. Rijlaarsdam en C. Baalde in verband met aansluiting aan de waterleiding en waarbij gevraagd wordt een onderzoek van den meter naar aan. leiding van een onjuiste aanwijzing, drin. gen de heenen B. Sprey en van Kleef aan op spoedige afdoening en onderzoek. Wethouder Herngreen zegt hierop, dat Baalde slechts het verbruikte water heeft te betalen tot een bedrag van 3(3.90 om de meier weer geplaatst te krijgen. De meter is opgestuurd en onderzocht en vol. maakt in orde bevonden. Daar er verschillende wijzen zijn, waar. op het water kan zijn weggeloopen, wordt besloten dit adres aan het einde der zitting in geheime vergadering te behandelen, waarin Weth. Herngreen daarover nadere mededeelingen zal doen. De agenda. Hierna komt de agenda aan de orde. 1. Voorstel van de Commissie voor de strafverordeningen tot wijziging der Alg, Politieverordening. De heer B. Sprey stelt voor erbij te voe- gen, dat in vermelde straten door voerlui- gen op even dagen aan de even huisnum. mors, op oneven dagen aan de oneven huis. nummers mag worden geparkeerd. Tevens stelt spr. voor een fietsverbod in te voegen ook voor de Bruggestraat Zater dagmiddag® van 510 uur. Voorstel van B. en W. wordt aangeno men. 2. Voorstel van B. en W. tot restitutio aan H. Schouten van ten onrechte op. g el eg den en door hem betaalden aanslag van het Vergunningsrecht 1932-33 ten be drage van 56.25. .Aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. betreffende een ontwerp-regeling van Ged. Staten tot be zoldiging van de ambtenaren van den bur. gerlijken stand dezer gemeente. Aangenomen. 4. Benoeming van een lid der Schattings- oommissie bedoeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbelasting. Aanbevolen worden: 1. R. Kroon; 2. L. N. van Dien. Benoemd wordt de heer R. Kroon. 5. Benoeming van een lid van den Raad als gedelegeerde in het bestuur der speel- tuinvereeniging „Bloemhof'. Benoemd wordt de heer Veltman. 6. Voorstel van B. -en W. tot wijziging der begrooting 1932 van de Water- Lichtbedrijven. Goedgekeurd. E. Goedkeuring van de wijziging der be. grooting voor 1932 van het Algemeen Arm. bestuur. Goedgekeurd. 8o. Voorstel van B. en W. tot verkooj van een perceel bouwgrond aan den heer W. Barreveld, aan de Hofzichtstraat. Aangenomen. 9o. Voorstel van B. en W. inzake het verleenen van bijdragen aan woningbouw, vereenigingen alhier, in exploitatie-tekor- ten. Wethouder Herngreen verklaart zich te. gen het - bijdragen en zet uiteen, dat dit alleen niag gebeuren, waar het hoog noo- dig is. Spr. vraagt een nieuw voorstel, be helzend een voorschot, om te komen tot huurverlaging. Het voorstel van B. en W. moet spr. ech ter op principieele gronden afwijzen. De heer den Uyl bepleit steun aan de bouwvereeniging als een sociaal werk, als gemeenschapsbelang. Een tekort kan den bouwvereenigingen niet geweten worden. De gemeente moet zorgen voor een uit weg. De huren zijn te hoog en de gemeen te moet zorgen, dat deze kunnen worden verlaagd Wanneer dit voorstel wordt aangenomen zijn we er nog niet, want dan moeten de woningen nog bewoonbaar worden ge maakt. De heer den Ouden heeft zich ook afge vraagd of het mogelijk is, dat in beteie tijden het voorschot weer terugkomt. Dit acht spr. des te urgenter, omdat vereeni gingen als „Volksbelang" ook af deelingen heeft met inkomsten en daarvan hoort men niets. De heer Verdonk betuigt sympathie met het voorstel van B. en W. Ook de heer van Kleef pleit voor huur verlaging, waarvoor de medewerking van B. en W. noodig is. Nadat de voorz. het voorstel nog eens uitvoerig verdedigt, wordt het in stemming gebracht en aangenomen met 124 stem men. Tegen stemde de A.-R.-fractie. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. DE AVONTUREN VAN PROFJE EN STRUISJE. GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN EEN GOEDE VANGST. Een buit van een miliioen achterhaald. Aan het grensstation Eysden is Dins dagavond in den laatsten trein, die naar Nederland ging, een drietal Duitschers aangehouden, dat een belangrijk bedrag aan Belgisch geld cn bovendien juwcelen en gouden voorwerpen bij zich had. De waarde wordt op meer dan één miliioen francs geschat. Het drietal, waarvan een vrouw, wordt er van verdacht, schuldig te zijn aan een groote hoteldiefstal, welke de vorige week in Spa plaats had. De douane heeft de gearresteerden aan de Rijkspolitie tc Eysden overgegeven. Zij zijn in arrest gesteld. Het onderzoek duurt voort. COMMUNISTEN EN SOCIALISTEN TEGEN FASCISTEN. Dinsdagavond is het tusschen fascisten en communisten cn socialisten op den weg van Bussum en Hilversum tot een vechtpar tij gekomen. Ongeveer twintig gouniformdc fascisten hajjdcn te Bussum in het centrum der ge meente met „Volk en Vaderland" gevent, waardoor een volksoploop was ontstaan. Dat was aanleiding voor de politie om een oogje in het zeil te houden en te voorko men dat er relletjes zouden ontstaan. Vei ligheidshalve heeft de politie de fascisten, die zoowel per auto als per rijwiel uit Hil versum waren gekomen, uitgeleide gedaan tol den z.g. Betonweg en deze vervolgens afgesloten. Via den Bussummer Grindweg wisten de communisten en socialisten de fascieten weer in te halen en halverwege Bussum en Hilversum kwam het tot een vechtpartij waarbij tevens met steenen ge- worjJGn werd. De fascisten verdwenen ten-slotte naar Hilversum, waar zij weer politiegeleide kregen. UIT DE OMGEVING N00RDWIJK. Autobussen. Gcdep. Staten van Zuid- Holland hebben afgewezen het verzoek van K. Bolhuis Ie Noord wijk aan Zee, om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Leiden over de Vink, Haagseheschouw, Rhijnhof en Morschweg naar Leiden en omgekeerd. Gedop. Staten hebben voorts afgewe zen het verzoek van H. Bolhuis D*zn., te Noordwijk aan Zee, om vergunning tot het in werkftig brengen van een aulobusdienst van Wassenaar (Wassenaarscheslag) over Voorschoten naar Leiden en omgekeerd. N00RDWIJKERH0UT. Tuinwedstrijd. De uitslag van de ge houden tuinwedstrijd uitgeschreven door het. Bestuur der 11. K. Woningbouw ver. eeniging „St. Antonius van Padua", alhier, is aIe volgt: le prijs 15.J. F. A. van Elzakker; 2e prijs 12.50 L. Bon; 3e prijs- 10. P. J. v. d. Camp; 4e prijs 7.50 N. v. d. Voort; 5e prijs 5.B. J. Marneth. SASSENH El M. Herwonnen Levenskracht. Jaar in jaar uit 't zelfde liedje 1 De bloempjesdag wordt weer gehouden Jaar in jaar uit een aan sporing tot het goedgevige publiek: koopt allen een bloempje, en steeds weer aan de zelfde klaagliederen, om tot het te bereiken doel te komen. Het mag overbodig geacht worden om voor de bloempjesdag voor H.L. veel pro paganda te maken, ware het niet, dat daarvoor juist nu een extra reden bestaat. Wij behoeven het U niet te zeggen, gij weet het reeds uit dit biad. Op Din.sdag 18 Juli is in Bilthovcn het groote mooie Sa natorium geopend Een monument van naastenliefde, waarin het werk der ver pleging der t.b.c.-lijders wordt voortgezet. Ons blad heeft er over geschreven tn met foto's U een beeld gegeven van het naar alle ei6chcn ingericht Sanatorium. Velen zullen geneigd zijn. nu dit werk vol tooid is, bij de pakken to gaan neerzitten, maar degene die H.L. kennen weten beter. Nu komt het er juist op aan. Dit Sanato rium moet productief blijven zoolang be strijding dezer ziekte eiseh is. Nog to veel liggen te wachten op een plaatsje in deze inrichting. Nog altijd is het doel niet be reikt: geen wachtlijst. En daarom willen wij eens een extra beroep doen op de mild dadigheid van onze Sassemers. A.s. Zaterdag 22 Juli komt een koor van jonge dames U een bloempje aanbieden. Koopt er een en gedenk het busje goed. Er wordt vreugde door gebracht in de harten der lijders. ïïe-t pl. comité voor H.L. Geslaagd. Mej. Jo Zandbergen, alhier, legde gisteren met goed gevolg te Amster dam het examen af voor de Nederlandsehe Organistenvereeniging en verwierf daarbij het Getuigschrift voor de praktijk van het Kerkorgelspel. Geboren: Anna Alida, d. v. H. A. Goemans en E. M. Dekker. Catharina Elizabeth, d. v. M. J. van Breda en M. van Leeuwen. Pietje, d. v E. Dijkstra en P. Jouwsma. Ondertrouwd: M. J. Wassenaar, 29 j. en A. J. C. Hoogcnstraten 26 j. Gehuwd: S. Brussee 44 j. cn J. Knap pert 33 j. Ingekomen: J. Wisse, Hoofdstraat 82, van Amsterdam. J. J. Viano en ge zin, Leidsche Vaart 5, van Java. T. H. Koenders, Hoofdstraat 193, van Hillegoni. Vert-rokkcn: J. Knoppcrt, Nieuwe Kerklaan 1, naar Leiden -- A. Bcntick. Hoofdstraat 161. naar Bloemendaal. - J. Zijerveld, Hoofdstraat 103, naar Leiden. WASSENAAR. Geboren: Elizabeth Cornell's, d. v. P. W. Lubbe en A. C. I. v. d. Velde. Pie- ternella Johanna, d. v. A. L. de Gast en J. M. Zweekhorst. Overleden: Helena Alida Vogels, 21 jaar, ongeh. Ondertrouwd: J. M. Simonis en J. G. van Kleef. G. S. Wichers en G. Zweekhorst L. H. J. Thonus en B. Ross Gehuwd: C. Vlieland en K. J. de Pouw. I. G. C. Stijnman en T. J. G. Hen- kes. Gevestigd: G. Tiemens, van Coe- vorden, KI. Persijnlaan 18; A. Martin, van Rudolstadt, Stoeplaan 27; L. Maihofer. van den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 32; H. Hazc- loop, van Weststellingwerf, Papeweg 2; M. C. J. Kemming, van Sterkrade, Rijks straatweg 681; C. M. Siero, van Hengelo (O.), Schouw weg 78; A. Banzer, van Frio- scn, L. Rh. v. Rh. huizen 12; M. G. Biillert, van Dinslaken, Duinweg 11; G. K. Klinger, van Dresden, Rijksstr.weg 795; H. Th. Zun- dorf, van Oberhauscn, Wetcringlaan 2; H. L. Mcindl, van Markneukirchen, de Lus 16; A. Schegczik, van Bei-lijn, Pr. Marielaan 23; J. Brechner. van Kandel. Pr. Marialaan 9; I. Slockenhuiber, van den Haag, Bloem- camplaan 61; M. Musket, van Duitschland, L. Kerkdam 85; G. M. Storm, van den Haag. Koekoekslaan 4; M. en L. Bergman, van Dresden, Kerkeboschlaan 4; G D. A. Souman en gez., van Ned. 'O.-Indië, Hee renweg 8; Chr. van Eijsbergen en vr., van Ned. O.-Indië, v. Z. v. Nstr. 65; B. Brose, van den Haag, O Clingendaa| 3: KJ. Hooft, van den Haag, O. Clingcndaal 5; J. Scherr, van den Haag, Teylingerhorst- laan 10; .T. B. J. M. de Poorter, van Roo sendaal cn Nispen, Schouw weg 78; D. J. Tours, van Voorschoten, Wiltenb. weg 160; M. F. J. v d. Broek, van 's-Hcrtogcnbosch, Deijlerweg 123; G. Heyselaar. van Naald wijk. Rijksstr.weg 693; A. Fierlier. van Voorburg, Raadhuislaan 1: D. W. Ekker en vr., van Voorburg. Schouwweg 815; P. v. d. Ham en gez, van den Haag, Ker- kehout 6; A. \an der Wonde en gez., van den Haag. Narcislaan 28; G. van Woersum, van Amsterdam, van Z. van Niieveltstr. 9; G. J. Rutgers en gez. van Ede, Rozen- steunstr. 2c; R'. van den Briel en gez., van Voorburg, L van Kort 10c. Vertrokken: M J. Weber. naar Den Haag; B. Finger, naar Amsterdam; M. Schermuly naar Den Haag: B. Ivlaare, naar Den Haag; E. M. Schneider naar Den Haag; G. H. Vetten, naar Den Haag; H Fuhrmann, naar Den Haag; G. M. Decker, naar Den Haag; K Mörs, naar Haarlem; J. H. M. v. d. Poll, naar Den Haag; Dr. M. Soewarno en gez, naar Den Haag: J. C. van Wijk, naar Leiden; J. J. M. van Mee leren, naar GorinchemClir. Nikoleit. naar Den Haag; J. J. Seeerdahl, naar Amster dam; K. A. Dantuma, naar TTillegersberg J. M. Obermayer. Daar Den Haag; R. Gre- fen, naar Den Haag; G. Knijnenburg, naar den Haag. WARMOND. Kiesvereeniging. Naar aanleiding van het' bericht van gisteravond schrijft men ons nog dat de vergadering der Kiesver eeniging, die hedenavond in Hotel „de Zon'' gehouden wordt, ten doel heeft een antwoord te geven op de vraag, die oplangs in dit blad gesteld is n.l: Moet o o k de burgerlijke overheid zorgen voor de hand having van de openbare zeden". Onder de burgerlijke overheid verstaan wij niet lou- ler de R. K. fractie. Verder kunnen de Warmonders. die het zullen toejuichen, dat er gestreefd wordt naar een streng uit voeren van de verordeningen betreffende de handhaving van de zedenwet, deze vergadering beschouwen als de zoozeer ge- wenschte gelegenheid om hun meening kenbaar te maken. lepziekten. Deze week werd in deze gemeente van wege den plantenziekten- kundigen dienst een onderzoek ingesteld naar de iepziekte onder de iepenboomen. Bij een 80-tal boomen werd deze ziekte ge constateerd. terwijl een 20-tal boomen ver dacht werden verklaard. Voorzeker een treurig verschijnsel, omdat al deze boomen moeten gerooid worden, hetgeen het aan zien der gemeente niet za] verfraaien. Wij twijfelen er niet aan of er zullen wal weer nieuwe boomen geplant worden, doch er gaa-t weer gauw een paar jaren mede heen epr de nieuwe boomen goed aan den groei zijn. Kampeeren. Dat het kanipeeren nabij de Kagerplassen in deze Gemeente, gesta dig toeneemt moge blijken uit het feit, dat tot heden voor de maand Juli aan 70 per sonen vergunning tot kampeeren verleend is, terwijl nog geregeld aanvragen binnen komen. Collecte. Aan 'het plaatselijk crisis- comité is door Burgemeester en Wethou ders vergunning verleend tot liet houden van een collecte ten bafo van de kas van dit comité, gedurende de as. Kaagweek. Wij spreken de hoop uit, dat velen hun of fertje aan dit comité zullen afdragen, op dat het in staat zij, aan.de vele aanvragen om steun, als gevolg der heerschende cri sis, te kunnen voldoen. Wanneer ieder geeft naar vermogen, dan is weer spoedig een bedrag bijeen, gedachtig het spreek woord: Vele kleintjes maken een groot. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. B'oempjesdag. Dc opbrengst van de gisteren gehouden blocmpjesdag ten bate van de vereeniging ,.Het Hoogeland'' be draagt 102.771/;. Personalia. Tc 'sGravenhage «daagden voor het R K. Mulodiploma onze plaajs- genooten A. v. Leeuwen, G. Ponsioen, J. v. d. Valk en W. Wolff. Aanrijding. Gisteravond omstreeks halftien is het vijfjarig dochtertje van V. uit do Mauritsstraat aangereden door den Gisteravond om 7 uur kwam de gemeen teraad in vergadering bijeen. Voorz. dr. H. Lovink. Afwezig met kennisgeving de heer Boeren. Bij de mededeelingen is een advies van den inspecteur van politie, die de autobus- halte bij „De Vergalden Wagen" adviseert niet te verplaatsen. De heer Lam pleit sterk voor verplaat sing van de halte uit een oogpunt van >erkeersbelang. De heer Lam stelt oen motie voor om de autobushalten bij politie bureau en „De Vergulden Wagen" te ver plaatsen. Deze motie wordt ondersteund door den heer van Kleef en aangenomen met 97 stemmen, zoodat hiermede B. en W. in overweging wordt gegeven deze hal ten te verplaatsen. Geneeskundige Armenzorg. Bij dc ingekomen stukken ia voorts ecu adres van A. S. Kater, arts te Boskoop, inzake geneeskundige armenzorg en het aan Boskoop grenzende deel van deze ge meente. De heer B. Sprey zegt de toon van deze adressen beneden peil te achten, terwijl de heer den Uyl de werkwijze van het Arm bestuur critiseert. De laatste is n.l. van meening, dat het Armbestuur te langzaam werkt en teveel vastzit aan formaliteiten. Spr. bepleit wijzigingen, waardoor het Armbestuur zich beter zal aanpassen aan maatschappelijke omstandigheden. Dc heer van Kleef wil ondanks de toon der adressen de beleefdheid in acht ne men en bij het afwijzend advies van B. en W., dr. Kater een afschrift zenden van de inlichtingen, die de Raad heeft verkregen. Voorts legt spr. er den nadruk op, dat in deze niet moet worden gevraagd naar godsdienstige beginselen, daar in het ker kelijk leven de menschen moeten worden vrijgelaten. De voorz. antwoordt hierop, dat dit ge vraagd kan zijn met het oog op ev. kerke lijke steun. De toestand aan den Heerenweg. Door den heer van Kleef zijn aan B. en W. vragen gesteld inzake den toestand van den Heerenweg, waarop B. en W. thans uitvoerig antwoorden. Vier andere adressen inzake den Heeren weg zijn ingediend. De vragen van den heer van Kleef wor den als volgt door B. en W. beantwoord 1. Van dezen weg behoort het eerste gedeelte, gerekend van den Oudshoornsche weg af. over een lengte van rond 0.9 K.M. in eigendom en onderhoud bij onze ge meente. Het verdere gedeelte, ter lengte van rond 4.6 K.M., is eigendom van den polder Vier Ambacht en behoort ook, bij dezen polder in onderhoud. Het laatste gedee te weg ligt over een lepgte van rond 1-5 K.M. binnen de grenzen onzer gemeente, voor de rest binnen het gebied der gemeente Wou- brugge 2. B. en W. zijn van oordeel, dat het noodzakelijk is. dat in het onderhoud van den weg beter wordt voorzien, dan thans het &eval is. Hoewel kort ge'eden in het gedeelte, hetwelk bij den polder in onder houd is, eenige verbetering is aangebracht, is deze slechts van tijdelijken aard geweest Het doorloopend onderhoud mag aller minst genoegzaam worden geacht. De de solate toestand betreft met name het ge deelte. hetwelk bij den polder in onderhoud is. Het gedeelte bij de gemeente in onder houd, verkeert in redelijken staat. 3. De weg is opgenomen als deel van een grooten verkeersweg van deze ge meente naar het wegennet in de Haarlem mermeer, welke voorkomt op het provin ciaal wegenplan, waarbij voor het gedeelte, hetwelk door de gemeenten Rijnsater- woude en Leimuiden loopt, een nieuw tracé ontworpen is- Voor de totstandkoming van dezen weg. die dan dus eigendom wordt van en in on derhoud komt bij de Provincie, vordert het betreffende Statenbesluit dat de bij den aanleg en de verbetering betrokken locali- teiten zich verbinden tot een jaarlijksche bijdrage aan de provincie van 600.per K.M. De weg wordt lang rond 10.1 K.M., zoo- dat 10.1 X 600.jaarlijksche bijdrage moet worden gegarandeerd. Voor de ver deeling van deze bijdrage onder de belang hebbenden bestaan geen regelen. Zij moe ten onderling daaromtrent tot overeenstem ming komen. wielrenner K. uit Delft, die met groote snelheid geheel links van den weg reed. Het kind werd ernstig verwond aan hoofd en handen. Dr. W. verleende de eerste hulp. Tegen den wielrenner is proces-verbaal op gemaakt. In den Rijn gereden. Langs den Kort- sbeekterweg reed een autobestuurder ko mende uit Rotterdam, door dat hij moest uitwijken voor een wielrijder die slipte, ge deeltelijk met zijn auto in den Rijn. De be stuurder kwam er goed af, terwijl de we gen werd gelicht door een kraanwagen van den garagehouder Jac. Boot alhier. NIEUWVEEN. Personalia. Onze oud-plaatsgenoot, d* heer H. de Kuijer, thans onderwijzer te Vo. lend&m, slaagde dezer dagen voor de hoofd akte. Saneering bloembollenbedrijf. Vanaf heden tot 29 Juli a.s. is ter gemeente-se cretarie de gelegenheid opengesteld tot het invullen van een formulier door de bloem- bollenkweekers, waarin zij verzoeken toe gelaten te worden als aangeslotenen 'bij de Ned. Bloembollenkweekerscentra'e. Aan sluiting bij genoemde Centrale is vereischt om voor uitreiking van de later te ver strekken teeltbewijzen voor de teett van hyacinthen, tulpen en narcissen in aanmer king te komen. De secretarie is open van 9—12 uur (N.T.). Voor de verdeeling van de jaarlijksche bijdrage voor dezen weg is in het. voorjaar van 1930 door Ged. Staten aan belangheb benden een voorstel gedaan. Een samenspreking daaromtrent tus schen belanghebbenden is op 10 Juni 1930 eerst alhier gehouden; daarna confereer den belanghebbenden met. eene commissie uit Ged. Staten ten gouvernementshuize op 22 September d a.v. Samenatemming werd niet verkregen. Alle betrokkenen hadden tegen de voor gestelde regeling hun bezwaren en de wen- schen lagen zoover uileen, dat. het uitge sloten moest worden geaeht, dat in de na bije toekomst een regeling tot stand zou komen. Kor geleden heeft nu de Burgemeester van Leimuiden en K'ijnzaterwoude een voor stel gedaan tot verdeeling der kosten. Daarbij worden die gemeenten in aanmer king gebracht voor een belangrijk hoogere bijdrage dan zij' bij het voorstel van Ged. Staten acceptabel oordeelden. Bij dit voorstel wordt de bijdrage voor onze gemeente, die door Ged. Staten werd gecalculeerd op 2192per jaar, terug gebracht op 1702.wanneer de weg het tracé volgt hetwelk in de bedoeling van Ged. Staten ligt en op 1302.wanneer de tegenwoordige weg door Rijnzaterwoude en Leimuiden gevolgd wordt, waartegen over evenwei op de gememoreerde confe rentie van de zijde van de provincie bet non possumus is uitgesproken. Een jaarlijksche bijdrage van 2192 voor onze gemeente ontmoette bij ons be zwaar en ook een bijdrage van 1702. doet dat. En tegenover Ged. Staten èn ook nu weer tegenover den Burgemeester van Lei muiden en Rijnzaterwoude. hebben wij ons bereid verklaard aan den Raad het voor stel te doen om tot een jaarliiksche bijdra ze van 1000.— voor deze gemeente te be sluiten. Deze bijdrage is naar boven afgerond. Zij is gebaseerd op een vercoeding van 540voor de lengte van 09 K.M. welke de eemeente in eigendom en onderhoud heeft, dus k f 600.per K.M Daarbii zou den wij dan de gemeente willen belasten per jaar met nog 460.—, door welk be drag verkregen wordt het verschil, hetwelk de polder besteedde aan kosten van onder houd per K.M. en de 600.welke nu zou moeten worden betaald, voor het gedeelte weg dat binnen deze gemeente ligt, t.w. 1 1/2 K.M., dus 1 1/2 X f 600316.34), naar boven afgerond op 460. Omtrent het resultaat, hetwelk het. voor stel van den Burgemeester van Leimuiden en Rijnzaterwoude heeft, opgeleverd is ons behalve van de beslissing van het bestuur van den polder „Vier Ambacht'', nog niets bekend. Op grond echter van die beslissing is het niet te gewaagd te veronderstellen, dat nadere onderhandelingen met. Ged. Staten zullen moeten volgen, omdat, het een bijdrage garandeert die veronderstet dat de nieuwe provinciale weg het oude tracé zal volgen, hetwelk, zooals wij eerder op merkten. niet de instemming van Ged. Sta ten heeft. 4. Omdat hiervoren alle inlichtingen, we'ke in dit stadium van belanc zijn. ge geven zijn en de zaak nog in voorbereiding verkeert, moet bezwaar worden gemaakt aan dezen wensch te voldc-en. Dergelijke handeling zou aanleiding kunnen geven, dat de voorbereidende taak. welke aan B. en \V. is toebedeeld, niet tot haar recht zou komen 5. Binnen de grenzen van het uit finan cieel oogpunt verdedigbare en redelijke is aan de voorgenomen verbetering medewer king ver'eend en zal dit ook in de toe komst worden verleend. De heer den Ouden stelt voor de zaak voorloopig uit. te stellen tot de behande ling van het adres der commissie van den Heerenweg. De voorzitter zegt het onbillijk te vinden de gemeenten te belasten met het onder houd, da af de onderhoudsplicht rust bij Gedep. Staten. Do heer van Kleef legt er den nadruk op, dat Alphen wèl belang heeft bij dezen weg. wat- door den heer Lam wordt onder streept. De heer Ruling- zou willen vastleggen, dat de gemeente voor onderhoud 1000 wil toezeggen in plaats van 1702. Besloten wordt tenslotte, de adressen in handen van B. en W. te stellen om prae- advies. 117. Het ging net als de vorige naoht, maar alleen sliep Struisje, doordat hij zoo veel slaap te kort was gekotoen, ditmaal erg vast en hoorde niets van wat er om hem heen gebeurde. Al had men een ka non vlak bij zijn hoofd afgeschoten, hij zou het niet gehoord hebben, dus hoorde hij zeJcer niot de zachte voetstappen, die gedurende de nacht om de tent heenslo pen. 118. Er waren namelijk eenige negerA die op een tocht waren, in de buurt van het eilandje gekomen en toen ze wat bij zonders zagen, waren ze daar geland. Brutaal kwamen ze naderbij en bekeken alles eens goed. Een van de negers was in dienst geweest bij een rijke Europeaan en wist wel wat dat voor een ding wan en vertelde de andere negers ervan.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10