Vlammende Katchen. Nog even profiteered WOENSDAG 19 JULI 1933 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. S GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIGE BOTSING TUSSCHEN MOTORRIJDER EN AUTO. Een doode, een zwaar gewonde. Gisteravond omstreeks kwart voor negen heeft op den hoek van de Spaarnwouder- en Sloterweg een ernstige botsing plaats gehad tussohen een motorrijder en een auto. De motorrijder, de heer v. d. Kerf uit Amsterdam, komende uit de richting Haar lem, botste in volle vaart tegen de uit Am sterdam komende auto, bestuurd door den heer Bakker. De botsing was zoo hevig, dat de duorijdster op slag gedood werd. De motorrijder werd in zeer crnstigen toestand naar een der ziekenhuizen in Amsterdam vervoerd. De auto reed na de Ijotsing tegen de brugleuning van de brug over de Ringvaart van de Haarlemmermeer en werd zwaar beschadigd. De bestuurder bekwam echter wonder boven wonder geen noemenswaar dig letsel. De politie uit Hoofddorp hoeft de zaak in onderzoek. Het lijk van de duo rijdster, wier indentiteit nog niet kon wor den vastgesteld, ia naar hot. lijkenhuisjo te Hoofddorp overgebracht. H001BR0EI DOOR BLUSCHWATER. Een groote boerderij vernield. Te Lom brak brand uit in de kapitale boerderij „Roekcnhof'', bewoond door den beer Gielen en eigendom van den prof. Deuser. De geheele boerderij, alsmede stal ling, hooi, landbouwwerktuigen en een aan tal varkens gingen in de vlammen verloren. Het woonhuis kon behouden worden. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk hooibroei, ontstaan, doordat het hooi bij het blusschen van de nabijgelegen boerde rij, welke de vorige week is afgebrand, te veel water heeft gekregen. De schade wordt door verzekering gedekt. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Gistermiddag te kwart over vier is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uit gebroken in de kapitale boerderij van de kinderen Roovers te Bergeind-Geffen. De brand, ontstaan in het woonhuis, breidde zich snel uit, waardoor ook het achterhuis werd aangetast. Het vuur sloeg weldra over op de stallen, waaruit Roovers nog juist op tijd zes koei en had kunnen bevrijden. Twee kalfkoeien alsmede een aantal varkens konden echter niet meer van den vuurdood gered worden. Doordat eenige houtmijten in de onmid dellijke omgeving van de boerderij vlam vatten, ontstond een geweldige vonken regen. Hierdoor vatte een groote voorraad schuur, waarin eenige tienduizenden kg. hooi geborgen waren, oveneens vlam. Over een groote uitgestrektheid woedde een ko lossale vuurzee en de in de onmiddellijke nabijheid gelegen boerderijen verkeerden in gevaar. De brandweer van Geffen, die slechts over een handbnandspuit beschikt, rukte niet uit, daar zij meende, door gebrek aan water, niets te kunnen uitrichten. De brandweer van Oss, die wel uitge- rukt was, keerde aan de grens van de ge meente terug, daar haar assistentie niet ge vraagd werd. Met emmers water slaagden de bewoners van de bedreigde boerderijen er in, hun panden van den dreigenden ondergang te redden. De groote boerderij van den heer 'Ktoovere brandde echter tot den grond toe af. De geheele inboedel, 10.000 kg. hooi, eenige karren en landbouwgereedschappen gingen verloren, terwijl 3 varkens en een kalf in de vlammen omkwamen. Bij het redden van een zestal koeien liep een der buren brandwonden op. Een belangrijk be drag aan geld ging mede verloren. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. FEUILLETON. Naar bet Duitsch van PAUL OSKAR HöOKER. 25) Zoo zag men in de groote kas onder de duizenden planten sleohts af en toe een van de wondermooie weelderige bloemen, want den heolen dag werd er geplukt. De Fransche anjers waren met deze pracht- bloemen niet te vergelijken, de inlandsche van den koudeh grond heolomaal niet en het kleurenspel van „Vlammende Kat chen" werd zelfs door geen van de bijzon dere soorten uit de kweokerij van Dutton in Tver bereikt. Maar hit dagelijksohe snijden en de da gelijksohe verkoop kostten moeizamen ar beid en vereischte een nog veel lastiger toezicht. Geen enkel exemplaar mocht dc kas verlaten zonder door Katarina-zelf of door mr. Gabb' nauwkeurig onderzocht te zijn, of er ook misschien hot allerkleinste spoortje van een uitspruitsel aan was. Eva, de oude Reuss of een van de leerjon gens werd d:t werk niet toevertrouwd: ze begrepen do draagwijdte er niet van. De oude Troilo, die haar getrouw terzijde stond, had samen met haar een tamelijk la6tigen controledienst ingesteld. De k»u> moest, dag en nacht, op slot zijn, óók als er binnen gewerkt werd. En geen enkel plantje ip°©ht uit een der afdeelingen mee genomen worden 'Wanneer een van de leerjongens of arbeiders de kas verlaten wilde, moest hij zich eerst, bij mr. Gabb aanmeld©*; cn diens doordringende blik BRAND IN HET GRONINGSCH GOUVERNEMENTSGEBOUW. Gisterenmiddag werd ontdekt, dat uit den kelder van het Gouvernementsgebouw te Groningen een dichte rook opsteeg, ter wijl de familie Tjarda van Starkenboreh uitstedig was. Bij het door de brandweer ingesteld onderzoek bleek, dat kortsluiting was ontstaan in den in den kelder geplaats ten motor, die aangebracht was op een pomp, welke het grondwater uit den kelder dreef. De isolatie was beginnen te branden, wat. den rook tengevolge had. De brandweer heeft, nadat de stroom was uitgeschakeld, het vuur gedoofd. INBRAAK IN EEN LANDHUIS. Een der dieven aangehouden. Twee surveilleerende politieagenten van den buitendienst te Tflburg ontdekten Maandagavond in het landhuis van de fam. v. K. op den Bredaachcn weg een paar fietsen. Dit wekte hun argwaan op, zoodat ze een onderzoek instelden. Plotseling kwamen twee verdachte indi viduen achter uit het landhuis en tracht ten in het kreupelhout te ontkomen. De agenten zetten hen achterna en waren ge noodzaakt van hun vuurwapens gebruik te maken. Ze loeten enkele schoten in de lucht en slaagden er in een der vluchtelingen te achterhalen. Het bleek te zijn een zekere J. v. M. een zwerver, afkomstig uit 's-Uer- togenbosch, die reeds meermalen wegens inbraak was gearresteerd. Het andere individu wist in het kreupel hout te ontsnappen. Bij onderzoek in het landhuis bleek, dat de insluipers zich te goed hadden gedaan aan hetgeen ze in den kelder vonden. Overigens had hun de gelegenheid ontbro ken om iets buit te maken. „Msb." KERKNIEUWS H. WIJDING IN HET BISDOM HAARLEM. Z.H.Exc. dc Bisschop van Haarlem heeft gisteren in de Kapel van het Philosophi- cum te Warmond de tonsuur toegediend aan d© volgende eerw. heeren: L. J. Beu- golsdijk, J P. Deroy, A. H. Duijvestijn, J. G. van Dijk, G. M. Franken, G. J. M. ten Have, E. R. C. M. Klaver, F. L. Kok, F. J. C. Langelaan, P. W. van Leeuwen, J. C. van der Meer, 0. A J. Netten, R. G. A. Paap, A. P. Schalke, J. A. Solleveld, J. v. d. Stap, Th J. Steenland, W. J. A. Swit- za-r, H. G. Tuin, J. J. Tulp, A. L. Umans, F. 0. Verheul, 0. Visser, A. J. J. M, van Vliet J. H. M. van der Vliet, L. Voets, P. M. Vogelenzang, C. A. van der Voort, H. G. 0. Wensceen, N. E. H. J. J. Zon, P. J. Zoutenbier. Restanten Mantelcostumes thans 9.75 - 12.75 14,75 16.75 19.75 en hooger Modellen uitsluitend van dit seizoen in onze beken de prima stoffen, coupe JEcrst en afwerking. DEN HAAGGroote Marktstraat h/Spai zou het nieit ontgaan, als in schort- of broekzak een plantje zou worden meege nomen. De eeuwige vrees voor verraad aan con currenten, dat de oude Troilo voortdurend zag dreigen, maakte Katarina bijna ziek. Wantrouwen behoorde heelemaal niet tot haar natuur. Maar nu kende ze geen rust en geen genot meer. Een vrijen avond had ze nauwelijks meer. En de korte slaap dien ze kreeg, was voor haar jonge lichaam ten eenenmale onvoldoende. Als mr. Gabb als laatste na de arbeiders de kas verlaten had, dan moesten altijd eerst nog de man den met snijbloemen verpakt worden. De kostbare bloemen werden voorzichtig in watten en zijdepapier gepakt., tussohen houtwol en gegolfd karton. Eigenhandig bond Katarina de manden op het kleine handwagentje vast, Marie, het dienstmeis- jo duwde en bracht don liohten last in vlug tempo naar het postkantoor. Om 9 nur moest do zending per expresse bestel ling op het station in Frankfort zijn, waar ze door den agent van de afnemer werd agehaald. Het zou natuurlijk gemakkelij ker geweest zijn, als ze een dergelijke overeenkomst met een van de g-roote za ken in Wiesbaden gemaakt had, maar de almachtige Troilo's. die hier gTooten in vloed hadden, verhinderden dat. De heele hofhouding van Katarina amuseerde zich er echter mee. dat een steeds grooter aan tal „Vlammende Katchen's" iederen och tend langs den omwec over Frankfort weer in Wiesbaden arriveerde en niet al leen in alle groote bloemenzaken waren uitgestald, maar ook steeds meer door de Kurgasten werden gevraagd. De maand Augustus bracht een terugslag: de markt werd nu overstroomd met anjers van den kouden grond. Voor het groote publiek WILT U IETS WETEN? V raag: Kunt u mij het adres geven van de N.V. Drukkerij en Uitgevers ven nootschap „Futnra" v.h. te Leiden. Antwoord: Wend u tot het Centrum, Steenweg 37, Utrecht. Vraag: Welke formaliteiten moeten vervuld worden bij het overschrijden van de Belgische grens per fiets! Antwoord: Wij hebben een dergelij ke vraag vorige week reeds beantwoord. U moet voor België een douan©kaart heb ben, welke voor leden van den A.N.W.B. kosteloos aan het bureau Parkstraat te Den Haag \erkrijgbaar ie. Dan kimt u uw rijwiel tijdelijk invoeren zonder storting van invoerrechten. Deze kaart behoeft ner gens afgeteekend te worden. Wanneer u de fiets op den trein zet, moet u met denzelfden trein de grens paa- seeren. Anders moeten invoerrechten be taald worden, welke niet worden terugge geven. V raag: Welke is de kortste weg van Hazerewoude naar Gladbeck. Hoeveel KM.? Antwoord: Hazerswoude, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, do Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renawoude, de Kolmp, Ede, Arnhem, Westervoort, Zeve naar, Elten, Emmerik, Rees, Wesel, Hiinxe, Gladbeck. Afstand 200 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg por fiets van Noordwijk, over Utrecht en Arn hem naar Walsum am Rhein bij H-amborn? Hoeveel K.M. van Noordwijk naar Utrecht, Utrecht naar Arnhem en Arnhem naar Walsum? Antwoord: Noordwijk, Leiden, Al phen en vervolgens zelfde route als boven tot Wezel, vervolgens langs den Rijn naar Walsum. Afstand NoordwijkUtrecht 63 K.M., Utrecht.Arnhem 60 K.M., Arnhem Walsum 80 K.M. In Duitschland worden rij wielen zonder formaliteiten toegelaten, in dien do douane geen reden meent te heb ben om misbruik te vermoeden. Voor u zelf heeft u echter een paspoort noodig (kosten één persoon 5, man en vrouw 7.-f- gemeentelijke leges). Vraag: Welke is de beste weg per fiets van Voorhout naar Bolsward over den afsluitdijk en hoeveel K.M.? Welke is de beate weg. als ik met de boot van Enkhuizen naar Stavoren ga. Rij den er over den afsluitdijk ook autobuseen Antwoord: V oorhout, Hillegom, Haarlem, Veisen, Beverwijk, Castricum, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Koedijk, Schoorl- dam, Mennistenbuurt, 't Zand, Anna Pau- lona, Ewijcksluis, over Wieringen naar den Oever, over den afsluitdijk naar Korn- werd, Wons, Bolsward. Afstand 155 K.M. Voorhout, Sassenheim, Hoofddorp, Slo ten, A'dam, Buiksloot, Wtergang, Purme rend, Oosthiuizen, Hoorn, Wester en Oos- ter Blokker, Westwoud, Hoogkarspel, Lut jebroek, Enkhuizen, Stavoren, langs het IJsselmeer naar Hindeloopen en Worlcum, Zuiderend, Parrega, Tjerkwerd, Bolsward. Op het oogenblik is de afsluitdijk nog niet voor alle verkeer opengesteld. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Amsterdam en van de Lem mer naar Bolsward? En hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Sassenheim en verder ale boven naar Amsterdam. Afstand 43 K.M. Lemmer, Eestorga, Follega, Wollegaaet, Hommert-s, Jutrijp, Sneek, Ysbrachtsum, Tjalhuizum, Nijland, Bolsward. Afstand 34 K.M. V raag: Welke is de kortste weg per rijwiel van Leiden naar Groningen? Hoe veel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woer den, LTtrecht, de Bildt, Soesterberg, Amers foort, Nijkerk, Putten, Ermelo, Harderwijk, Hierden, Nunspeet, Elburg, Oldebroek, Zwolle, De Lichtmis, Staphorst, Meppel, Havelte, Dieverbrug, Geeuwenbru-g, Hoo- gersmilde, Rijkersmilde, Kloosterveen, Bo- vensmilde, Assen, Peelo, Thee, Vries, De bestond er geen belangrijker onderscheid dan de prijs in een tijd dat het een mooie anjer voor een stuiver krijgen kon, betaal de het voor een kasbloem, al was dat ook een bijzonderheid, niet het tiendubbele. De firma in Frankfort probeerde nu den prijs te drukken. Een vertegenwoordiger kwam en zei, dat ze van aanstaande week af totdat het weer kouder werd, maar de helft van den tot nu toe betaalden prijs konden geven. De oude Troilo was er toe vallig bij. Die was direct op stang en riep met een kraaistem, dat ze die nieuwe bloem dan maar uit China moesten zien te krijgen als ze daar groeide. Maar hier kregen ze ze geen duit goedkooper. De vertegenwoordiger haalde de schou ders op t.en slotte waren er ook wel an dere modebloemen en ze waren niet tot in alle eeuwigheid op „Vlammen Katohen" aangewezen en over een poosje was de nieuwe soort misschien dan -ook wel in China te krijgen, ten minste niet alleen bij hun „Goed. Hoepel dan maar op, kwajon gen", riep de oude Balthazar woedend te gen den vertegenwoordiger. Den volgenden dag kwam er telegra fisch bericht: of de helft van den prijs, of stop zetten. „Stop zetten?" riep Troilo. Ook mr. Gabb en Eva gaven dat ad vies Katarina mocht onder geen voor waarde al direct bij het begin de markt bederven. Pogingen om met zaken in Wiesbaden in relatie te komen, mislukten al spoedig. Het was nu het stille seizoen, de behoefte aan bloemen, die aleen aan rijke bloemen liefhebbers te verkoopen waren, was uiterst, gering. Katarina was met de leve ranties naar Frankfort opgehouden en UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 20 Juli. Huizen, 296 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00—2.00 KRO. Hierna NORV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst o. 1. v. Ds. J. v. d. Woude. 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. Halfuur. 1-2.15 Orkestoonoert en gramofoonplar ten. 2.00 Handwerkcursua, 3.003.30 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing door Ds. A. Donszel- mann, m. m. van zang en orgel. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.30 Concert K. Hartvelt (viool), R. Grescer (cello) en G. Seyler (piano). 6.45 Knipcursus. 7.15 Ned. Ohr. Persbureau. 7.30 Journalistiek weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Ohr. Radiokoor o. 1. v. J. Oouvée m. m. van G. v. d. Burg (orgel). 9.0010.00 Oarillonbespeling door J. Vincent. 10.00 Vaz Diaz. 10.1011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. AVR O-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert Piet Pijnenburg (piano) en H. van Born (viool). 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest, o. 1. v. N.-Ger- hardz en gramofoonplaten. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Radiotooneel voor de kinderen o. 1. van Kommer Kleyn. 5.40 Kovaos Lajos en zijn orkest. Re- freinzangBob Scholte. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 G ramofoonplaten. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8-15—10.30 Concertgebouworkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. Ruth Poeseelt (viool) en Hélène Oals (sopraan). 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Het Paramount orkest. 1.35 Gramofoonplaten. 2.35 Het Schotsche Studio-orkest. 3.20 Vesper. 4.05 Sted Orkest Buxton. 5.05 Northern Studio-orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. Punt, Harendermoleai, Haren, Groningen. Afstand 222 KM. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Vught en van Vugt naar Don gen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Oulemborg, Geldermalsen, Waardenburg, Zalt Bommel, Hedel, den Bosch, Vught. Afstand 93 K.M. Vught, Helvoirt, Groot en Klein Laar, Slijkhoef, Udemhout, Loon op Zand, de Moer, Dongensche Vaart, Dongen. Afstand 28 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Maastricht naar.Beauraing? Hoeveel K.M.? wekenlang werd er nu heelemaal geen stuk verkocht. Toch toonde de kas geen kleuriger aan blik dan tevoren. Men liet de bloemen nu zelfs niet eens tot vollen wasdom komen. Daardoor werden de stekken voor de ver dere teelt sterker. Maar zeer bang te moede was bet Ka^ tarina voor den volgenden betalingster mijn. Hoe zuinig ze ook geweest was, hoe angstvallig ze ook iedere uitgave voor zichzelf vermeden had, van de inkomsten uit de zendingen naar Frankfort was bij elkaar nog geen 4000 Mark overgebleven en tot September stond ze nog bij ver scheiden eigenaars van tuinen in voor schot en moest dus wekelijks de loonen uit haar eigen zak betalen. Maar die zak was bijna leeg „Nu begin ik spoedig den moed te ver liezen", zei ze tegen haar vaderlijken vriend, toen de Mainzer firma op een nieuw verzoek om uitstel meedeelde, dat ze wegens hun eigen dringende verplich tingen, de vordering al hadden moeten oedeeren en dus geen invloed meer konden uitoefenen op de betalingstermijnen. „Den moed niet verliezen, Ka trientje", zei de oude Balthazar. „Nu heb je je lot in de hand je zult tooh niet op het laat ste oogenblik den boel vergooien?" Katarina rekende, rekende. Haar voor naamste verplichting was de wissel van 12 000 Mark, die verviel den 1st en October en moest onder alle omstandigheden be taald worden. Over de restant van 19.000 Mark zon met den nieuwen crediteur wel te praten zijn. Maar het kantoor, dat de zaak in handen had, had haar tot nu toe niet geantwoord. Ze was in een remsa<4itig-groote onder neming geraakt., ze wist op het oogenblik 6.40 Verslag cricketwedstrijd „Geotle- men-Players". 6.50 Radio-militair orke-st. 7.50 Medvedeffs balalaika orkest m. m. v. Nadejine (bariton). 8.20 BBC-orkeet. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert M. Licette (sopraan) en Solomon (piano). 10.50 Korte dienst. 11.0612.20 BBC-dansorkeefc. „R a d i o-P r i 1724 M. 8.06, 12.50 en 7.30 Gramofoonplaten. 8.20 „Tristan und Isolde", Wagner gra mofoonplaten. Kaïn ndborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit hotel d'Angleterre 3.50 Concert uit Rest. „Wivex". 5.205.40 Pianorecital. 8.20 Fransche operamuziek o. L v. W. Meyer-Radon. 9.50 Liederen van Schumann door J. Bendix. 10.30 Russische symphonische muziek door het Radio-symphonie orkest o. L van Meyer-Radon. Langenberg, 473 M. 6.26, 7.23 en 1L50 Gramofoonplaten. 12.20 Concert. 1.20 Concert a 1. v. Wolf. 4.50 Concert o. 1. v. Kloss. 8.20 Weragorkest o. 1. v. Buschkötter. 11.1012.20 Concert dtoor „Die fröhli- chen Funf." Rome, 441 M. 8.36 Gramofoonplaten. 9.06 „Stenterello" operette van Cuscina hierna berichten. Brussel, 338 en 508 M. 338 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. Lee mans. I.30 Gramofoonplaten. 6.20 Dansmuziek. 6-50 Omroepkleinorkest a L v. Leemans 8.20 Harprecital. 8.50 Louis Oontran (humorist). 9.20 Concert uit Knocke. II.00 Dansmuziek uit Knocke. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20 Omroeporkest o. k Walpot. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 9.20 Concert uit Os temde. II.00 Dansmuziek uit Os tonde. Z 9 s e n, 1635 M. 8.20 „Hlufitrierbe Platte", gr. pl. 9.20 Voor de jeugd. 9.45 Gevarieerd programma. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.2012.20 Oonoert door de S. A.-kapel Johann FuhseL Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0013.30 Langenberg. 13.30-19.20 North Reg. 19.20afl. Luxemburg. (Wijziging voorbehouden). Antwoord: Maastricht, Visé, Wandre, Luik, Esneux, Poulseur, Hamoir, Bomal, Barvaux, Grandhan, Marche, Marloie, Je- melle, Rochefort, Lavaux Stc. Anne, Beau- raing. Afstand pLm. 125 KM. Vraag: Welke is de kortste weg van Noordwijk naar Maria Heide? Hoeveel K.M. Moet ik hiervoor nog bewijzen heb ben? Antwoord: Noordwijkerhout, Voor hout, Leiden, verder naar Den Bosch (zie boven), Middelrode, Hoogeind, Veghel, Ma- rit Heide. Afstand 130 K.M. U heeft een rijwielkaart noodig voor Brabant, welke u kosteloos kunt bekomen bij den ontvan ger in het eerste dorp, waar u doorkomt. zelf niet goed meer hoe. En ze kon zich nu ook niet goed meer realiseeren, wat haar indertijd daartoe den moed gegeven had. In elk geval zou ze zich nu die oor zaak niet graag zelxe meer bekennen: ze had Viktor Troilo een schitterend voor beeld er van willen geven, hoe men door eigen kracht, zonder tyrannieke zorg van rijke familié, vooruit kon komen, als men maar genoeg zelfbeheersching, ijver en wilskracht bezat! O, dat had ze allemaal gehad, toen. Maar nu hield ze haar lot nog maar in vermoeide en bevende handen. Het viel mr. Gabb op, dat de beide meisjes langzamerhand hun gezonde kleur verloren. „U krijgt allebei te weinig slaap, bij het harde werken dat n doet, Miss Lutz." „Krijgt n meer slaap V' zei ze met een poging tot scherts. U tennist bovendien 's morgens nog, dat vermoeit nog meer dan het werk in de kas. En Eva laat ik nooit voor zes uur opstaan. En om tien uur gaat ze naar bed." Hm. Maar u gaat dan nog eerst aan trw schrijftafel zitten. Vannacht om 12 uur heeft het licht nog bij u gebrand. En om 5 uur bent u al weer buiten geweest-. U maakt u zelf kapot, als u op die manier doorgaat." „Och, wat komt dat er op aan. Ik ben onverschillig voor mezelf geworden." „Maar u mag dan toch in elk geval niet toestaan, dat juffrouw St-uckart haar ge zondheid verwoest- Ze is toch aan uw zorg toevertrouwd Zoo is het toch, nietwaar Miss Kate? En hoe zorgt, u voor haar? Slecht, nietwaar? En dat komt, omdat u slecht voor uzelf zorgt." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6