Vlammende Katchen. UUN5UAG 18 Jou lOTJ DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 16 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. T.B.C.-bestrijding. De op Zaterdag alhier gehouden speldjesverkoop ben bate van de vereeniging „Zonnestraal" heeft 104.371/j opgebracht. Dit is aanmerkelijk minder dan vorige jaren. Gem. Arbeidsbeurs. De laatste opgave der Gem. Arbeidsbeurs noteerde als werk zoekenden 322 personen tegen 354 een week tevoren. Hieronder zijn 220 bloemist- en landarbeiders, 25 bouwvakarbeiders en 36 losse arbeiders. Voor de kinderen. De Coöp. Vereeni ging „Onderling Belang" heeft den kinde xen harer leden een prettigen middag be reid: zij organiseerde voor hen n.l. een bal lonnenwedstrijd. Te rond 2 uur trokken ruim 800 kinderen met vlaggen en ballons in optocht vanaf de Meerdorpstraat naar het Hillinen-terrein. Op het terrein werden de kaarten aan de ballons gebonden om later alle tegelijk los te laten. Af en toe ontsnapte er wel eentje zonder kaait, maar dat was niet zoo erg. Op een gege ven oogenblik gingen er een twintig tege lijk de lucht in. De verzamelde jeugd be schouwde dit als een algemeen sein en daar gingen ze de wijde wereld in. Wat hadden de „luohtsporters" een pleizier; -wat ging er een gejuich en gelach opl Niet minder dan 50 prijzen waren uitge loofd. Na afloop gingen allen naar het gebouw aan de Hoogewerfstraat, waar iedere deel nemer nog een dubbele versnapering ont ving. Dat de ballons een verre reis maken ■wordt duidelijk, daar een der ballonniers reeds den volgenden dag een kaart ontving, dat zijn ballon geland was te Nieuw Am sterdam bij de Groningsche grens. Gouden Bruiloft. Het echtpaar Kok- kelhorn-van der Wiel aan de Weerstein- straat hoopt 2 Aug. zijn gouden bruiloft te vieren. Beiden zijn nog heel flink. Het zal den feestelingen zeker niet aan be langstelling ontbreken. Geboren: »Sebastiaiia Cornelia Catha- rïna, d. van J. G. Busman en W. P. 0. van der Aar. Arend, z. van M. Maas en J. Bruins. Maria Geertruida en Huberta Maria Margaretha, dochters van H. Jonk man en G. Bakker. Bernardus, z. van H. W. van E/wijk en W. H. Ellenbroek. Ondertrouwd: A. van der Voet en 6. A. Brouwer. H. Tromp en E. Kluth. Getrouwd: J. Schalkwijk en A. J. van den Berg. N. 0. van der Putten en I. B. Toeven. H. W. Gogoll en E. M. F. Frit- sche. Overleden: S. Boeljon wed. van L. Hoek 80 j. Gevestigd: G. 0. van den Berg, Haarlemmerstr. 10. M. W. Blonk, Mo- lenstr. 16. Joha. Dekker, Talmastr. 38. A. Kruijff, Stationsweg 138. A. van No- belon, Mariastr. 20. J. D. van der Ploeg, Trekvaart 16. Petr. W. van Rijn, Van den Endelaan 9. Nic. A. Spruijt, Hoofdstr. 154^ J. van de Wetering, Leidschestr. 9L. A. G. Willems, Modenstr. 16. N. J. IJkel, Meerstr. 61. Vertrokken: Th. H. Kbendera naar Sassonheim. I. R. Teeven naar Haarlem. H. A. M. Koeleman naar Leiden. G. L. van Delden met gezin naar Zandvoort. M. E. Paling, naar Amsterdam. C. Soet naar IJmuiden. A. Moraal met ge- czin naar Soest. A. G. Teeuwen met ge zin naar Noordwijkerhout. A. S. Fijna naar Hoorn. KATWIJK. Gevestigd: J. G. Hommels, Zee hospitium; P. J. H. van Bnde, te Britte- straat 4b; W. 0. van Ende, te Brittestraat 4(b; Wed. J. Visch-Kranen'burg, Voorstraat 61; W. J. Kieviet, Wasseweg 9a; C. Vol- ker, Kerkstraat 28; P. van der Bent met gezin, Noorder straat 21W. Ouwehand, Binnensluis 8; W. Zuiderduin, Binnensluis 8; J. M. Groenewoud, Voorstraat 20b. V ertrokken: W. van der Plas, naar Wassenaar; A. van Duivenibode, naar Vel- scn-IJmuiden; A. Verdoes, naar Vel«en- IJmuiden; J. van Hasselt, naar den Hel der; E. P. Kramer, naar den Helder; A. Neraeth, naar Leiden; Th. Hogenes met gezin, naar Noordwijk. TER-AAR. Ado|f Kolping. Onder veel belang stelling en met opluistering door „Arti" werden Zondagmiddag de vriendschappe lijke wedstrijden gespeeld tegen Nubia 1 en 2. Het le elftal van Kolping verloor met 31 en het 2e met 32. Na afloop had de prijsuitdeeling plaats in het R. K. Ver- eenigingsgebouw door Vice-Praeses Hen- ning. De le prijs was een beker en de an dere een mooie medaille. SASSENHEIM. Grond- en woningbedrijf. Aan bet ver slag van de Gemeente-bedrijven (Gas-, Wa ter-, Grond-, Woning- en Badbedrijf) over het jaar 1932 ontleenen we het volgende: Grond en Woningbedrijf. De oorspronkelijke grootte van de bij het Grondbedrijf ondergebrachte gronden be droeg 27.15.72 H.A. Tot ulto December 1932 was hiervan in totaal verkocht voor bouw terrein 3.46.20 H.A., zoodat de oppervlakte thans nog bedraagt 23.69.52 H.A. Voor de diverse complexen gronden zijn door den Gemeenteraad (goedgekeurd door Gedepu teerde Staten) minimum verkoopprijzen vastgesteld. De opbrengst van de in totaal verkochte gronden hebben bedragen 97.193.09. De gemaakte winsten op deze verkochte gronden zijn gereserveerd. De reserve wegens winst op grond verkoop be droeg op 31 December 1932 63.257.06^. De perceelen teelland en weiland zijn over eenkomstig Raadsbesluit publiek verhuurd. Door verkoop van bouwterrein, aanleg en verbreeding van wegen, verleggen van slooten enz. ie de oorspronkelijke grootte van diverse perceelen gewijzigd. De huur van deze perceelen is evenredig veranderd. Op de huurprijzen werd, bij Raadbesluit van 26 October 1932, voor het teelland 40 pet. en voor de weilanden 25 pet. tijdelijke korting toegestaan. Het Grondbedrijf ex ploiteert twee speelterreinen n.l. „Sport- hoff', gelegen aan de Rusth off laan en „De Kooi", gelegen aan den Menneweg. Deze speelterreinen zijn aan de plaatselijke sportvereenigingen verhuurd. Het speelter rein „De Kooi" is men thans bezig geheel nieuw aan te leggen en uit te breiden. Dit belooft inderdaad ook een mooi ingericht terrein te worden voor beoefening van ver schillende takken van sport. Bij het Woningbedrijf zijn ondergebracht de complexen „Amerika", „Kerklaan" en „De Kooi". Voor den bouw van laatstge noemd complex is door het Grondbedrijf een voorschot verstrekt aan het Woning bedrijf. Deze gelden werden gegeven uit de door het Grondbedrijf weegns winst op grondverkoop gevormde Reserve. De leeningschuld bedroeg op 31 Decem ber 1932 pro resto van het Grondbedrijf 113.476.88 van het Woningbedrijf com plex „Amerika" ƒ3635.71; complex „Kerk laan ƒ18.631.26; complex „De Kool" 13.314.43. De leeningen worden, uitgezon derd die van het complex „De Kooi" vol gens het annuïteitensysteem afgelost. De boekwaarde van de vaste bezittingen van het Grondbedrijf was op 31 December 1932 145.419.00 K (waarin is begrepen het voor schot aan het Woningbedrijf). De boek waarde der vaste activa van het Wo ningbedrijf was gelijk aan de schuld rest der betr. leeningen. De exploi tatie-lasten van het Grondbedrijf bedroe gen in 1932 6182.59. Het verlies was in 1932 1613.01. De exploitatie van het Wo ningbedrijf gaf over 1932 eveneens over de 3 complexen een nadeelig saldo. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De aanvullingsagenda voor de vergadering van don Raad der ge meente Alphen aan den Rijn, op Woens dag 19 Juli des namiddags 7 uur. 8o. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan den heer W. Barreveld, aan de Hofzichtstraat. 9o. Voorstel van B. en W. inzake het verleenen van bijdragen aan woningbouw- vereenigingen alhier, in exploitatie-tekor- ten. H ooi broei. Gelet op de verschillende in onze gemeente reeds voorkomende ge vallen van booibroei laten wij hieronder volgen de door den gemeenteraad inge stelde commissie voor onderzoek van den toestand van hooibergen, waarin broei wordt verondersteld of waarvan het on derzoek gevraagd wordt door den eige naar. District I. Van de Stationsstraat Bontepaal H. Z„ G. v. d. Meer, Hoorn 117 (hooiboor), J. v. d. Akker, Hoorn 107; M. v. Zwieten, Hoorn 246; District II. Sta tionsstraatgrens v. Zwammerdam H. Z., M. 0. E. Kroft, Steekterweg 202 (hooi boor) M. A. Hoogendijk, Steekterweg 17 C. v. d. Stoel, Steekterweg 288District III. Voormalig Oudshoorn, G. den Hertog, Ridderbuurt 1; C. v Gaaien, Onephoek 68; J. Th. Verkleij, Ridderbuurt 57 (hooiboor); District IV. de voormalige gemeente Aar- landerveen voor zoover betreft het Rijn gedeelte en de Ziende tot a.d. Asohschuur. B. v. Zwieten, Kortstoekterweg 16; P. Bun- nik, Korts teekterweg 40 (hooiboor). W. Kwakernaak, Raadhuisstraat 76; District V. het overige gedeelte van de voormalige gemeente AarlanderveenW. Bol, Hooge dijk 10 (hooiboor) J. J. R. Duijben, Sta tionsweg 5a, J. van Leeuwen Den., Zuid einde 33 Bij het vermoeden van hoojbroei is het dus dringend gewensoht dat de eigenaren van hooibergen zich te wenden tot een lid der hier bovengenoemde com missie. BOSKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal Vrijdag 21 Juli 1933 des tubi'o- dags 7 uur in hot gemeentehuis in open bare vergadering bijeenkomen,. Agenda: 1 Opening, trekking van mim- m^r voor stemming en rondvraag. Vast stelling van de notu en "an de vergade- r,g van 23 Mei 1S?3. 3 Ingekomen stuk ken. 4. Aanbieding isn de rekening van het electnciteits- gas- en waterbedrijf over 1932. 5. Voorstel tot het bescbikbaa. stel len va,) eet- lreaRteit ten behoeve van de centrale en regionale commissie voor boomkweekerscrediet 7. Aanbieding van bef, beredeneerd verslag van hetgeen, met betrekking tot verbetering dor volkshuis vesting in de gemeente Boskoop over het jaar 1932 is verricht. 8. Voorstel tot het doen aanleggen van een alarmeerinricb- tïng voor de brandweer en tot verminde ring van bet aantal slangenwagens. 9. Voorstel om mede te werken tot de vor ming van een crisis-ziekenfonds. 10. Voor stel tot wijziging van het tarief voor de le vering van electriciteit. 11. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-o ver- eenkomst met de Bank voor Nederland- sche Gemeenten. 12. Voorstel om verlen ging te vragen van de vrijstelling van de verplichting tot het doen geven van on derwijs in bet vak, genoemd onder j. in artikel 2 der lager onderwijswet 1920 (lichamelijke oefening) aan de openbare scholen voor gewoon en voor uitgebreid lager onderwijs. 13. Voorstel tot verhu ring van een perceel land, 14. Voorstel tot wijiziging van bet besluit met betrekking tot het waarborgen van de aan boomkwee kers toegekende oredieton. 15. Rondvraag. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagavond te 8.15 uur ten Raadhui ze Onderwerpen ter be handeling. 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. Mededeelingen. 3. Uitloting 4 obliga ties van de geldeening oorspronkelijk groot f7500. 4. Schrijven van Ged. Staten inzake jaarwedden regeling ambt. van den Burg. Stand. 5. Wijziging zekerheids-be sluit administratie Waterleidingbedrijf. 6. Onderhandsche aanbesteding voor het bouwen van een kluis in het nieuwe naad huis. 8. Crediet ad 1750 voor verder© in richting van het nieuwe Raadhuis. 9. Comptabele besluiten. 10. Aanbieding ba lans en winst- en verliesrekening water leidingbedrijf over 1932. 11. Aanbieding gemeente-rekening dienst 1932. 12. Goed keuring rekening en verantwoording Ge zondheidscommissie dienst 1932. Wilde stier. De veehouder H. v. d. B. wonende in de Lagewaard alhier, die de zer dagen een stier van zijn zwager P. S. uit het weiland wilde balen werd onver- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 19 l"li. Huizen 296 M. N. C. R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o. L v. De. P. N. Kruyswijk. 11.0012.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium) en Mej. D. Mijnhout (sopraan) 12.15 Gramofoonplaten. 12.302.00 Concert door het ensemble v. d. Horst. 2.30 Voor postzegelverzamelaars. 3.00 Gramofoonplaten, 4.00 Meisjeskoor „Juliana", o, L i C. v. d. Keur en Gramofoon. 5.00 Kinderuur. 6.00 W. P. F. van Deventer: Nederland als Toeristenland. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Dr. F. J. KropIn de •richting van Moskou. 9.30 Causerie. 9.45 Orgelooncert. 10.4511.30 Gramofoonplaten, ca, 10.00 Vacl- Diaz. j.iij Hilversum 1875 M. V. A. R. A.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 VARA-Kleinorkest. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uit-z. voor Arb. i. d. Contïnubedr.: VAR A-Kleinorkest, d eclaimatie. 11.00 RVU: A. Samson-Catz spreekt over volksdansen. 11.30 Orgelspel J. Jong. 12.00 De Notenkrakers en Gramofoonpl. I.45 Zenderverz. 2.00 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters. 6.30 RVU Causerie. 7.00 Causerie vanwege het NVV. 7.20 VARA-Kinderkoor. 7.40 Causerie over het smokkelen. 8.00 Herb. SOS-berichten. 8.02 VAR A-Orkest. 8.30 Vaz Dias en VAR A-Varia* 8.45 Vervolg concert. 9.10 Radiotooneel. 9.30 Vervolg orkestconoert. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Vervolg orkestconoert. II.0012.00 Gramofoonplaten, Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Western Studio Orkest. 1.50 E. Parsons en zijn orkest. 2.35 Gramofoonplaten. 3.20 Pianorecital C. Dixon. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth. 5.05 Orgelspel Reg. Dixon. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.40 Verslag cricketwedstrijd „Gentle- men-Players". 6.50 Northern Studio Orkest. 7.35 Variété-programma. beods door bet dier op zijn horens geno men en aan den anderen kant van de sloot gegooid. Behalve een gedeeltelijk nat pak had v. d. B. zich weinig bezeerd, zoodat het geval nog bijzonder goed af liep. WOERDEN. Geslaagd. Aan het pensionaat slaag den voor Huisboudschooldiploma alle drie de candidaten, t.w. Gretha Drinkenburg, Grada Cromwijk en Dina Vlegels. Giste ren slaagden voor het examen lingerie al le 6 de candidaten, t.w. Miep Scholten, Truus Miinninghoff, Willie Klabbers, Cor Lensing, Co va Valoomeyer en Marie van Scha ik. 8.20 Leslie Brktgewater's Lioht Orkest 9.20 Berichten. 9.40 Koor- en orkestcouncerfc. 11.05 Voordracht. 11.1012.20 Roy Fox en zijn Band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 en 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelconcert. I.26, 7.30, 8.20 en 9.05 Gramofooopiaten. Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Concert uit reet. „Wivex". 3.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 C. Rydahl's orkest. 8.20 Deenscbe muziek d. h. Omroepor kest o. 1. v. Reesen. 9.40 Gitaar-recital K. Gudian. 10.25 Omroeporkest o. 1. v. Reesen. II.2012.50 Dansmuziek o. 1. v. K. Julian Langenberg 473 M. 6.25 Gramofonoplaten. 7.23 Concert d. h. Kurorkeet o. L v. La de wig. 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o. 1. v. A. SehmitBres ton I.20 Weragkamer-orkest o. L v. Breuer. 4.50 Concert o. 1. v Wolf. 8.30 Concert door „Die fröhlichen Fünf". 9.20 Radiotooneel. II.20 Schrammelconcert. Rome, 441 M. 8.50 Gramofoonplaten. 9.50 Orkestconeert. B r u s s e 1, 338 M. en 508 M. 338 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. L v. Lee mans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert o. L v. Meule- mans. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leeman. 8.20 Symphonieconcert o. L v. Meule- mans, m. m. v. bas en piano. 10.30 Gramofoonplaten. 508 meter: 12.20 Omroeporkest m. m. v. soliste o. 1. van André. I.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20 Dansmuziek uit Blankenberg. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Ahdré. 9.20 Concert uit Blankenberghe. II.00 Dansmuziek uit Blankenberghe. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Haydn-eoncert door bet Verst. Omroeporkest o. 1. v. Dt. H. Höraer. 9.20 Dansmuziek. 10.20 en 11.05 Berichten. 11.2012.20 Concert uit Miinchen door het Radio-Schrammel-Ensemble en Tbc- mas Steiner (soli op de Tiroolsche volks- harp). Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Woensdag, 19 Juli (3e programma). 8.0013.35 Langenberg. 13.35—afl.: North Reg. (Wijzigingen voorbehouden). Botsing, Zondagavond pl.m. half tien reed de auto van zekere v. D. uit Oude water op de Van der Valk Bouwmanlaan, komende uit de richting station, door het springen van een band tegen twee hoo rnen en kwam vervolgens aan de rechter zijde in de sloot terecht. De boomen wer den ernstig beschadigd. De inzittenden kwamen met een nat pak en die schrik vrij. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren FEUILLETON. Naar het Duitóch van PAUL OSKAR HöOKER. 24) Op de trap, die naar den tuin voerde, bleef Rispeter een oogenblik staan en wierp een blik achterom. Deze blik ont moette óók. de dampende terrine met geurige kreeftensoep. „Ik heb mij nog nooit onverzoenlijk getoond." Hij wachtte. „Viktor, wees toch wijs. Ik smeek je. Om die ellendige meid van hiernaast, moet je ons om dio dat niu allemaal aandoen Om die ellendige meid Viktor haalde zijn schouders op. Nadat Rispeter weggegaan was, ontferm de mevrcuw Troilo zich, nog steeds snik kend, over de kreeften. Ze at ze smak kend en slurpend. Viktor werd er misselijk van. Hij voelde zich vandaag vreemd, ja vijandig in dezen kring. „Laat ten minste niet alles koud wor den, Viktorsmeekte ze na een poosje met een vollen mond, zolf reeds half ge troost, ofschoon er dikke tranen over haar wangen liepen. „Toe nou,.... en dat heer lijke b o witje „Dank u. Ik moet eerst een beetje tot mezelf komen, mama", zei hij toonloos. Hij nam zijn panama op en ging heen. Mevrouw Dora Troilo zuchtte. Dan greep ze weer naar de kreeft. Ze had nog uren werk om met den heelen voorraad gereed te komenMet zijn gladden, groo- ten kop zat haar hond tegenover haar, met. vochtigen bok en begeerige oogenen volgde elk van hare bewegingen. VII Katarina had gebrek aan arbeidskrach ten. Bij de groote droogte, die er heersch- te, meest in alle tuinen urenlang gegoten en gesproeid worden. Den ouden Reuss en de beide leerjongens had ze dringend op haar eigen terrein noodig. Dus moest ze met daarvoor expres in dienst genomen losse arbeidskrachten werken. Daarbij moest echter voortdurend toezicht zijn anders gingen de heeren aan het lijntrek ken. Dat toezicht hielden Katarina en Eva afwisselend, een van beide was steeds een groot deel van den dag met de fiets er op uit. „Het was verkeerd, dat u bet onder houd van vreemde tuinen aangenomen hebt," zei mr. Gabb. „Ik had er toon nog geen idee van, hoe kostbaar in de lente en den zomer iedere hulpkracht zou zijn. „Waarom scheidt u er niet mee uit, Miss Kate, als u er geen voordeel meer in ziet Ze glimlachte. Aarzelend zei ze: „Om dén vorigen termijn van de bouwerij te beta len, heb ik overal om voorschot gevraagd. Nu moet ik afwerken." „Echt iets voor 'n vrouw. O, jullie vrou wen, jullie vrouwen!" „Ja, gaat u maar weer eens een deuntje ruzie maken, mr. Gabb. Het is al weer te lang vrede geweest, hè?" Eigenlijk vond ze het wel prettig, dat hij zich voor haar moeilijkheden interes seerde. Den laatsten tijd had hij zwijgend zijn werk in de kas gedaan, wel onver moeid als altijd, maar tooh merkbaar uit zijn humeur. Tot gesprekken over andere dan zakelijke onderwerpen kwam het niet meer. Morgens tenniste hij, hij was een buitengewoon goed speler en stak Vik tor Troilo, den kampioen van Wiesbaden, glansrijk de loef af's avonds trok hij vaak nog een smoking aan en ging naar Wiesbaden om op het terras van het Conversations hans muziek te hooren. Groote verteringen maakte hij daar nooit, maar in zijn Engelsoh© ongenaakbaarheid werkte hij er zeer decoratief. Eva, die hem eens uit de verte gezien had, had hem niet durven aanspreken. De kellners 'hielden hem vast voor een lord. Als ze er eens een idee van hadden, dat hij 's mor gens in den mesthoop roerde.... De beide meisjes begrepen er niets van, dat zijn tweeslachtige positie op den Am- selberg nog niet tot moeilijkheden had aanleiding gegeven. Mevrouw Rettberg. die het in het algemeen niet zoo nauw nam, mocht om alle kleinburgerlijke over wegingen lachen, maar haar andere gas ten zouden toch wel niet zoo ruim den ken Op een keer bracht Eva, die nog wel eens in aanraking kwam met de Deensehe, dan ook de tijding aan Katarina, dat het op de villa van mevrouw Rettberg al een beele poos geleden tot een ernstig conflict gekomen was. Ze lagen naast elkaar op de knieën in de anjerkas om anjers te snijden, toen Eva haar bet nieuwtje vertelde. „De jonge meneer Troilo moet vreeselijk boos zijn geweest. Hij had na het tennis sen mevrouw Rettberg gewoonweg een scène gemaakt. Hij had gezegd, dat mr. Gabb tuinman was en daarom niet in goed gezelschap behoorde. Verbeeld u." „Dat kan ik me niet voorstellen. Ze zijn toch allebei erfgenamen van groote be drijven, Troilo en Gabb." »Hij wilde onder geen voorwaarde de partner van mr. Gabb zijn. Maar weet u, wat ik geloof? Dat bet jalouzie is. En dat mevrouw Rettberg hem die ruzie reusachtig kwalijk genomen heeft." Door het werk had Katarina haar ge zicht afgewend, zoodat Eva de uitdruk king er van niet kon zien. „Wat ja louzie?" vroeg ze schijnbaar terloops. „Nu ja, ze behooren toch allebei tot de aanbidders van mevrouw Rettberg." „Zoo, zoo. En zijn ze nu kwaad met el kaar, Viktor Troilo en mevrouw Rett berg V „Kwaad niet. Mevrouw Rettberg doet wel een beetje alsof, maar ze houdt haar aanbidders toch aan het lijntje.' Ze wil geen enkel exemplaar van haar collectie missen. Ze is zoo geraffineerd. Alleen, als mr. Gabb zich ook zou laten lijmen, zou ik het vreeselijk jammer vinden." „Mr. Gabb k daar veel te verstandig voor." „Het k te hopen." Dat het Berlijnsche meisje zich zoo le vendig voor mr. Gabb's zieleheil interes seerde, daarover dacht Katarina niet ver der na. Het was haar nauwelijks opgeval len. Veel meer belang stelde ze in het feit, dat in de verhouding tusschen Vik tor en de jonge weduwe strubbeling was gekomen. Het liefst had zij aan mr, Gabb gevraagd haar alles wat hij van de zaak wist, te vertellen. Maar de prettige ka meraadschap van vroeger heersohte al lang niet meer tusschen hen. In de zaak was de jonge Engelschman eenvoudig on misbaar geworden, hij werkte steeds met diezelfde onbewogen ijver en gelijkmatig heid, die den arbeid vlug liet opschieten. Maar sinds hij op den Amselberg zijn ga-st- voorstellingen als tenniskampioen gaf, was de persoonlijke intimiteit tusschen hen verbroken. „Het spijt hem, dat hij zich gebonden heeft", zei Katarina op een keer tegen grootvader Troilo, „maar hij heeft een groot plichtsgevoel en is zoo door en door fatsoenlijk, dat hij nooit een gegeven be lofte zou schenden." De oude Balthazar stak zijn vinger in de hoogte, dreigend, en lei hem daarna met een schalksoh lachje tegen zijn groo- ten neus. „Ik kan je alleen maar raden. Katchen, hou dat jongetje in eere. Ik ben anders niet erg op de Engelscben, maar deze is een gelukkige greep van je geweest." „Ik zou ook niet weten, hoe ik het werk klaar moest krijgen, als ik hem niet had. Het is onmogelijk om behoorlijke menschen te krijgen. In het seizoen willen ze alle maal een baantje in Wiesbaden hebben, huisknecht of kellner of buffetbediende; desnoods pakjesdrager, maar in Gods aar de graven en spitten, ho maarMr. Gabb spaart me drie, vier werkkrachten uit." „Houd hem in eere, Katrientje, houd hem in eere De eischen, die de zaak aan Katarina stelden, gingen nu al boven haar krach ten. De groote kas was thans voor bijna een derde gevuld met baar nieuwe anjers. Het verder tweeken van de witte noviteit had ze na de sleohto ervaringen van het voorjaar, laten varen. Al haar hoop had ze thans gevestigd op: „Vlammende Katchen". Onder dezen naam was de nieuwe bloem in de naaste omgeving snel bekend geworden. Katarina had een over eenkomst getroffen met een groot© bloe- menfirma uit Homburg, die zich bereid verklaarde, regelmatig groote hoeveelhe den snijbloemen van haar noviteit tegefl een vastgestelden prijs af te nemen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 16