2 ZATERDAG 15 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. telegrafisch weerbericmt naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Juli 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Inatituut te De Bild*. Hoogste barometerst.: 763.8 te la Coruna. Laagste barometerst.: 746.1 te Helaingfors Verwachting tot den avond van 16 Juli: Meeat matige Zuide lijke tot Westelijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken regen of onweer. Later opklarend en iete koeler. luchttemperatuur. Temperatuur des middags te half drie 17.4 gr. O. licht op voor fietsers Van Zaterdagnamiddag 9.45 uur tot Zondagmorgen 4.25 uur; van Zondagnam iddag 9.44 uur tot Maandagmorgen 4.26 uur. hoog water. Te Katwijk: Zondag 16 Juli voorm. 10.25 uur, nam. 10.50 uur; Maandag 17 Juli van. 11.26 uur en nam. 12.05 uur. watertemperatuur: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 18.— gr. C. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2562. J. Zoetendaal, Noordwijk-Binnen, Zeestraat 1, handel in sigaren en tabak. Uittr. E.: J. Zoetendaal, Noordwijk-Binnen, d.d. 1 Juli 1933. Wijz. handelsn. in: Pacificator. 2406. A. van Hartevelt, Leiden, Haagweg 32, café. Wijz. handelsn. in: Café „Haag-' weg" A. van Hartevelt. vA- BIOSCOPEN. Trianon. Maurice Chevalier in een nieuwe creatie en wel als vrijgezel met een baby. Dit is iets nieuws. Maurice is nog wel de vrouwenver overaar, de „lady-killer", maar de veroverin gen dateeren allen uit een vroeger tijdperk en brengen hem nu juist in ongelegenheid in ver band met de baby, die bij zijn terugkomst in Parijs door behoeftige ouders in zijn wagen wordt gedeponeerd. Hij is zich nog van geen baby bewust en laat de chauffeur stoppen bij Suzanne en bij Gabrielle, hij maakt een af spraak en nog een afspraak en vindt dan bij zijn thuiskomst de baby. Dat verandert alles en dan krijgt men in de eerste helft van de film een serie kostelijke dwaasheden te zien, die ten doel hebben de baby zoet te houden. Vooral de butler Victor (Edward Everett Hor ton) levert hier prachtig spel, bij de grootste dwaasheden geen enkele maal uit de plooi ra kend. Dan komt er een kinderjuffrouw (Helen Twelvetrees) en de moeilijkheden worden nog grooter, tot tenslotte het bekende happy end komt. De vondsten in deze film zijn .kostelijk. Geestig is b.v. de wandeling van Maurice met den kinderwagen en zijn lied „Monsieur Baby". Het is de beste film, die we in langen tijd zagen en ook in dit genre toont Maurice Che valier zich een ras-artist. Het is een film die meer dan de moeite waard is om gezien te worden. Voor de pauze gaat een cowboy-film „Blan co, de ontembare", die in zijn soort niet min der is. Deze film is een en al spanning en zal met graagte gevolgd worden. Het applaus aan het einde van deze film bewees zulks afdoende. Al met al een aanbevelenswaardig program ma voor volwassenen. Luxor. Het voorprogramma van deze week bevat o.m. een prachtige Noorsche film, die zeer in teressant genoemd mag worden. Als hoofdnum mer voor de pauze gaat de film „Zijn laatste gang" met Jack Holt in de hooldrol. Twee Amerikaansche soldaten, die uit den wereld oorlog in Frankrijk terugkomen, trachten we derom een werkkring te vinden. Een van hen komt in zijn oude functie bij de politie terug en wordt commissaris van de afdeeling, belast met de opsporing van de dranksmokkelaars. Zijn collega, oud-journalist, vindt echter bij zijn terugkeer zijn plaats ingenomen en tracht tevergeefs eerlijken arbeid te vinden. Tenslot te komt hij met dranksmokkelaars in aanra king en wordt zelf een berucht bendeleider, zijn leven eindigend op den electrischen stoel. De film geeft in een reeks sensationeele, echt- Amerikaansche voorvallen de ontmoetingen van beide vroegere kameraden te zien, zij het dan niet meer als vrienden, doch als gevaar lijke tegenstanders. ..Manolescu en de Vrouwen" geeft de ge schiedenis weer van een berucht oplichter (Ivan Petrovich), die in alle groote steden de juwelierszaken afplundert, waarom de verze keringsmaatschappijen maatregelen tegen hem nemen. De vrouwelijke detective Marion (Hilde Hildebrandt) raakt echter op hem verliefd en verzaakt haar plicht. „Op zijn vlucht wordt hij echter gearresteerd, maar hij weet te ontsnap pen. De gerechtigheid blijft hun evenwel ach tervolgen en zijn straf krijgt hij toch. Een film voor volwassenen. Casino. Aan het programma van Casino hebben we ditmaal onze goedkeuring moeten onthouden. SPORT SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Wij herinneren er nog eens aan, dat de wed strijden om het kampioenschap van Nederland a.s. Maandag, des middags om half twee aan vangen in de bovenzaal van „In den Vergul den Turk" alhier. LAND- EN TUINBOUW DE OPBRENGST VAN NARCISSEN. Het bestuur van de Vereeniging „De Narcis'* heeft door de controleurs een onderzoek laten instellen naar de op brengst van partijen narcissen. In 59 be drijven in 14 gemeenten van Noord naar Zuid gelegen, is gemeten het gemiddeld gewicht der gerooide bollen per bed. De bedden waren 30 voet lang en vol beplant. Dit wil dus zeggen, dat nog niet ten volle een (vierk.) Rijnl. roede het uitgangs punt is. De cijfers die de Narcis thans geeft loo- pen sterk uiteen. Het resultaat laat zich als volgt samenvatten: In plaatsen als Roelofarendsveen en de Haarlemmermeer blijft de opbrengst bij de grove narcissen dooreengenomen bene den de 40 kg. per vierk. R.R. Op de lichte zandgronden in de bloembollenstreek komt in de meeste gevallen de opbrengst aan zienlijk daarboven uit. Op de zwaardere zandgronden, zooals te Voorhout en te Sassenheim, wordt tusschen 35 en 40 kg. gemeten (voor grove narcissen). Duidelijk is, dat het aannemen van een gemiddelde voor de geheele narcissencul- fcuur door deze gegevens niet wordt ge rechtvaardigd. In de tweede plaats blijkt, dat de par tijen van dezelfde soorten onderling zeer uiteenloopen, als gevolg van het feit, dat lang niet gelijkwaardig plantgoed is opge plant. Bij gebruik van kleine bollen is de opbrengst beduidend lager. Bij den eenen kweeker levert een partij 5 of 6 per regel geplant een beschot op van b.v. 50 kg. en bij een ander zijn blijkbaar alleen ronde bollen geplant en is de opbrengst slechts b.v. 34 kg. En dit kan niet als uitzonde ringsgeval bezien worden, maar de uitkom sten der narcissenteelt in de laatste jaren hebben de regelmatigheid van den gang van zaken bij het opplanten zoo sterk be ïnvloed, dat wat geraapt wordt sterk een zijdig van kwaliteit is. In de derde plaats blijkt uit de gegevens van „De Narcis", dat het aantal gevallen aanzienlijk groot zal zijn, waar inlevering van 20 kg. per Roe tot ge-volg zal hebben *n veel grootere verkleining van de partijen dan met 50 pet. Een conclusie waartoe ook „Prakticus" in zijn bijdrage in dit nummer komt. Dat er daartegenover talrijke be drijven zullen zijn, voor welke, blijkens de opbrengst, de inlevering geen verkleining der beplante oppervlakte behoeft ten ge volge te hebben, neemt dit bezwaar niet weg. Integendeel, dat schept ongelijkheid, die men juist wil vermijden. Had het on derzoek van „De Narcis'' aangetoond, dat de opbrengsten elkander weinig ontliepen eri dooreengenomen boven het minimum van 40 kg. bleven, dan was er geen aanlei ding tot wijziging in de te volgen gedrags lijn. Die is er nu o.i. wel. De gegevens van „De Narcis" geven onvoldoende houvast (het is natuurlijk zeer nuttig dat ze verza meld zijn), om tot verlaging van het inle veringspercentage te besluiten. Ze geven echter ook geen bevestiging van de juist heid. van het uitgangspunt. Daarom moe ten zij aanleiding zijn naar onze be seheiden meening tot de volgende her ziening van het inleverigsvoorschrift. Voorloopig houde men vast aan" de ont trekking van 20 kg. voor grove en 11 kg voor fijne narcissen, maar men wijzige het percentage direct (nat) in te leveren van 80 pet. in b.v. 50 pet. Men vergroot dan de reserve van 20 tot 50 pet. en doet niets on herstelbaars. Blijkt, inderdaad de voorraad leverbaar voldoende het plantmateriaal toereikend om de helft van do beplante oppervlakte te bezetten, dan kan ook do volle reserve vernietigd worden. Want dit is uit het onderzoek van „De Narcis" gebleken, op 't oogenblik is het niet mogelijk om met zekerheid te bepalen, dat vernietiging van 16, resp. bijna 9 kg. nog vóórdat de handel begint, op grond van het gewas gerechtvaardigd is. KERKNIEUWS 170. „Als jij zoo doorgaat, dan kan ik wel op straat gaan kooken Je hebt zoetjes aan de heele keuken noodig voor die bijenrommel. „Wacht maar tot je een boterhammetje met de fijne honing krijgt, vrouwtje. Dan zal je wel anders praten. En Pater Lief hebber dan? Je zegt altijd zoo grootmoe dig, als ik zijn stukjes voorlees: Ik wou dat ik dien Pater eens wat kon sturen...." „Ja, ja, jij hebt mooi praten. Nu moet je eens kijken hoe nat je die mat gemaakt hebt. En daar heb je waarachtig die kle verige pot in de vatenkast gezet. Je zult toch zeker wel snappen. ,.Ja, maar Pater Liefhebber „Pater Liefhebber, Pater Liefhebber, straat gaan koken. Je hebt zoetjes aan de Pater Liefhebber. Bijen en Pater Liefheb ber. Je vrouw komt er niet op aan. Had ik dat kunnen ruiken, dan had ik het nooit goed gevonden, toen je verleden jaac die paar korven ten bate van Pater Liefheb ber hebt geplaatst". „Maar je vindt het toch ook maar fijn dat we straks een mooi postwisseltje aan Pater Liefhebber kunnen opsturen van de opbrengst. Wees nu maar zoet. Ik zal je direct helpen vaten wasschen. En wees er nu maar van overtuigd dat er voor mij maar één Rietepietje ia, waar geen hon derd Paters Liefhebbers en geen honderd duizend korven tegenop kunnen''. Rietepiet wist niets beters te zeggen danMalle jongen. Slot-soene: Een mooie bijschrijving op postrek. 120937. FATHER. LEFEBER. 6t. Bonifaciue-Miseiehuia. Hoorn, postrek. 120937. Denk eraan Notaris. Geen testamenten zonder Missiehuis. VIER DUIZEND DENEN KATHOLIEK IN ééN JAAR. Bij gelegenheid van zijn jongste bezoek aan de Eeuwige Stad heeft de apostoli sche vicaris van Denemarken, mgr. Brems, aan den H. Vader medegedeeld, dat in het afgeloopen jaar in Denemarken meer dan 4000 personen overgingen tot de Katholie ke Kerk. Den dag voor zijn vertrek naar Home had mgr. Brems nog het H. Vormssel toe gediend aan 50 volwassenen. bijzondere plechtigheden te l0urdes. De H. Vader heeft, zooals bekend, een bijzondere dispensatie gegeven om a-.s. Zondagavond om 6 uur (wanneer het juist 75 jaar geleden zal zijn, dat de H. Maagd voor de laatste maal aan Bernadette ver soheen) een H. Mis op te dragen bij de Grot, de plaats der verschijning. De H. Mis zal worden gepontificeerd door mgr. Mennechet, bisschop van Soia- sons. De plechtigheden van dat diaman ten-jubileum beginnen reeds Zaterdagmid dag 15 Juli om half drie. Kardinaal Ver- dier zal alsdan in de basiliek de eerste Vespers oelebreeren van het feeet van O. L. Vrouw van den Berg Carmel. Om half 5 zal de kardinaal het Aller heiligste in plechtige processie ronddragen en de zieken zegenen, terwijl 's avonds om half negen een fakkeloptocht zal worden gehouden bij welke gelegenheid de basi liek feestelijk zal worden verlicht. Zondagnamiddag zal de bekende let terkundige Prierre Lhande S.J. bij de Grot een toespraak houden, t.rewijl er geduren de de avondmis gepreekt wordt door mgr. Gerlier, bisschop van Tarbes en Lourdes. GOUD VERSCHEPING NAAR EUROPA. LANGS VEILIGE WEGEN. goude schepen door een of ander toeval zonken. Men denek slechts aan de ..Egypt" en aan de „Lutine" voor Terschelling, en aan zooveel anderen, die verloren gingen. Nu zijn de schepen boter gebouwd. Er dreigt dus alleen gevaar bij het aan boord brengen en bij het van boord halen. Ttxeft men echter zijn maatregelen zeer snel, geeft men de wereld geen tijd om het nieuws te laten bepraten, zoekt men voor het transport zijn menschen uit, die mon overigens nog in het onzekere laat over het juiste karakter van de vracht, die ze te vervoeren hebben, dan kan er ook bij het verschepen niets gebeuren. Veiliger nog zijn verzendingen per vlieg tuig. Twee, drie jaar geleden, toen overal het bankroet begon te dreigen, werd bijna alel goud per vliegtuig verzonden. Vooral over het Kanaal. De bewaker, die dan mee werd gezonden, diende slechts voor dooora- ite. Toen jaren geleden goud uit Rusland naar de Duitache Rijksbank gezonden werd per trein, ontbrak het niet aan de noodige spanning vooral ook daar het transport Litauen en Polen moest paasee- ren waar het allesbehalve rustig en veilig wa«. Later brachten de Russen het goud per schip. In Hamburg worden steods goede voorzorgsmaatregelen getroffen. Zoodoende is het altijd goed gegaan. Goud steeds meer goud. En terwijl het goud rondzwerft over de wereld, ontrukt men de aarde steede nieuwe schatten. Telkens hoort men van nieuwe goudvondsten. In Kenya liep men er om te hoop. Ook in Klondyke vond men weer goud en platina. Steeds nieuw goud en toch niet gengeo om de weeg schaal in evenwicht te houden. De geolo gen onderzoeken de kaarten en geven aan wijzingen. Het vorig jaar zouden er 23.911.000 ounces goud gedolven zijn. En nog schijnt het te weinig. Spraken de Russen er niet van om platina te gaan gebruiken als betaalmiddelen? Dan zou de wedren om het platina beginnen, zoo als er nu in Kenya en vroeger in Klondy ke een „geldrush" ontstond, die duizenden het hoofd op hol bracht. Niets ter wereld kent minder rust dan het goud. Het gaat van hand tot hand en reist van land tot land. De eeile Bank laat het aanvoeren, een andere Bank moet het weer afgeven, een derde laat het goud per vliegtuig brengen, weer andere voeren liet edele metaal met pantser-automobielen naar de haven. Velen zullen niet begrijpen waarom het uit de schatkamers der na tionale Bank van Frankrijk naar de ge pantserde gewelven van New York moest verhuizen om nu weer naar Europa terug te keeren. Dezelfde detectives, die destijds het goud naar Amerika begeleiden, zitten nu op de goudkisten der Bereugaria van de Cimard-Line, waarin voor een waarde van 5.300.000 dollar aan gouden staven is opgeborgen, die thans weer terug keeren naar Frankrijk. Deze lading beteekent slechts een klein gedeelte van de reusachtige sommen, die over den Atlantischen Oceaan stroomen. Toevallig heeft men over dit transport iets vernomen, want meestal werd daarover het grootstte stilzwijgen bewaard. Onder de rubriek „Speciale transporten" re gistreert de kapitein dergelijke goudladin gen, die eerst de laatste minuut worden in geladen. Haastig nadert een auto, gevaarlijk dicht langs de kademuur. Zeven of acht sterke mannen staan links of rechts van de val reep. Drie, vier mannen zwoegen met klei ne kisten naar boven. Bij de loopplank staat iemand, die telkens een streep zet als een kist uit de auto wordt gehaald. De auto snort weg. Het schip steekt van wal. Er is niemand die iet9 zegt, niemand behalve de ingewijde vermoedt, dat hier millioenen gouds aan boord werd gebracht, die nu be neden in een stille kamer rusten, waar steeds twee mannen voor de deur de wacht houden. De kapitein zal weten te zwijgen. En wie komt er beneden bij die stille ka mer? Bij de afvaart en de aankomst wordt er getelegrafeerd. Naar het kantoor der verzekeringsmaatschappij waar men ver licht herademt en een flinke premie als winst boekt. Het is weer een keer goed gegaan. Verschillende methoden. Men kan eigenlijk zeggen, dat het de laatste jaren altijd goed gegaan is met deze goudtransporten. Wij vroegen een vakman naar zijn mee ning omtrent de veiligste manier om goud te verzenden. Theoretisch is iedere metho de goed. Maar de beste is geheimhouding. In Frankfort verhuisde 'een Bank en men laadde haar meest waardevolle bezittingen op een groentenkar. Maar niemand wist het. Zoo is het ook met de goudtranspor ten. Vroeger kwam hot vaak voor dat er WILT U IETS WETEN? Vraag. P. 0. E. te N. inzake onder houdsplicht. Antwoord: Waarop deze bewering gteunt, ie ons onverklaarbaar. Waarschijn lijk do wet verkeerd gelezen, of de klok hooren luiden. Vraag: Ik ben gehuwd met een we duwnaar, dus tweede vrouw. Ben ik vol gens de wet erfgenaam na zijn overlijden, zonder dat dit te-stementair beschreven is. Kindoren zijn er niet. Antwoord: Wanneer er geen kinde ren zijn en er is geen testament, is de vrouw eenige erfgenaam. Vraag: Is een werkgever verplicht rentezegels te plakken voor een familielid (zoon of dochter van een broer van hem). Antwoord: Wanneer deze in zijn dienstbetrekking is, ja. Vraag: Wanneer is er spreekuur in het Academisch Ziekenhuis, voor tandheel kunde. A n t wo o r dDinsdag, Woensdag, Don derdag en Vrijdag 's morgens van 8 30 9.30 uur. V raag: Waar moet ik mij vervoegen om een klacht in te dienen betreffende de posterijen. Antwoord: Bij den directeur van het betreffende postkantoor. Vraag: A. v. W. te T. A. inzake bus- geld voor schoolgaande kinderen. Antwoord: Wanneer de kinderen een school moeten bezoeken verder dan 4 K M. van hun woonplaats gelegen, is de gemeente vorplioht een „tegemoetkoming* te geven in de vervoerkosten, niet om het geheele vervoer te betalen. De gemeente mag alles betalen, maar behoeft dat niet te doen. LAATSTE BERICHTEN GEVECHT IN EEN WOONWAGEN KAMP. In den afgeloopen nacht heeft in het woonwagenkamp te Den Bosch een ern stige vechtpartij plaats gehad. Een zekere A. v. d. Dungon heeft zijn vader met een bijl den polsslagader doorgesneden. In zeer ernstigen toestand is de man naar het ziekenhuis overgebracht. De dader is gearresteerd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Juil. GrOentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.502.90, kroten 1.602.70, komkommers 1.004.20, bloemkool I 8.5016.90, idem II 1.50 8.00, pieterselie 0.500.90, kropsalade 0.502.60, selderie 0.501.40, worte len 2.400.50, rabarber 0.501.20, per ziken 114, per 100 kg. snijboonen 15 30, stokboonen 3237, stamboonon 2329, tuinboonen 23. doperwten 5 18, peulen 522, postelein 26, spi nazie 210, tomaten A 8.80, B 10.80, C 7.60 en CC 3.20. Eierenveiling. Totale aanvoer 10233 stuks. De prijzen waren: kippeneieren 2.203.35 en eendeneieren 1.852.00 per 100 etuks. Handel goed. Bote»*. Prima fabriekeboter 1.66 en boerenboter 1.501.60 per kg. Aanvoer 960 kg. Handel vlug. Tu»*f. Aanvoer 320.000 stuks lange turven, laagste prijs 1.hoogste prijs 8- KATWIJK a. d. RIJN, 14 Juli. Groen- tenveiling. Eerstelingen f 0.20—0.50, Drie lingen f 0.200.30, Eigenheimers f 0.600.C5, BURGERLIJKE STAND LEID£N. Geboren: Cornelia z. van C. Schuilsnburg en J. M. Teake Maria Helena d. van F. Gressie en H. v. Tongeren Fieternella Chris tina Antje d. van H. v. Veen en Chr. M. Stik- kcloru mElisabeth Thereaia d. van A. v. Buuren en H. Ouwerkerk Jacoba Maria d. v. A. J. Cupida en J. M. Muske Hendrik z. v. W. v. Bladel en J. J. v. d. Berg Johan na Cornelia d. van S. Struik en A. E. Soeters Maria Anna Adriana d. van A. N. de Jong en G. S. P. Rijnders Nicotaaa Marinua z. v. A. v. Haarlem en B. E. Sleijser Abraham Johan z. van E. S. Print en J. M. Ouwerkerk Geertruida Margaretha d. van H. G. v. Teij- lingen en A. H. Engel. Overleden: A. J. de la Court wedn. 83 j. T. Tijm8traBaarda vr. 33 j. J. E. Segaar dr. 53 j. bioscopen. TrianOn: VcA waasetien. LuxOr: Volwassenen. Casino: Afgekeurd. Drielingen f0.350.30 per kist van 25 K.G. Bospeen f 6.108.30, Peen p. kist f 11.20. ter aar, 14 Juli. Centrale Veiling. Peulen 0.452.30, doppers 6085 cent, witite cape. 0.951.30, tuinboonon 12— 32 cent, snijboonen 1.85—2.50, koudo grond 2.352.75, stek 0.751.40, dubb. stamboonen 2.502.90, prinoeseeboonen 23)03.40, Wagenaars f 1.701.90, bloem kool 215 cent, peen 39 cent, postelein 26 oent, andijvie 2344 oent, komkom mers 26 oent, sla 1.101,50, kruisbes sen 4 oent, roodebcsson 3—7 cent, toma ten 59 cent, aardbeien 65 cent, selderio 90 cent. Augurken: fijn 3.70, fijnbas terd 2.40, basterd 2.60, grof L75, bom mon 0.95—1. BOSKOOP, 14 Juli. Bloemenveiling. Rozen per boe van 10 stuks: Golden Op helia 816 cent, Lady Godina 30—46 et., Had ley 2047 cent, Claudius Pernet 10 19 oent, Columbia 1520 cent, Butterfly 1628 oent, Mac Keiler 1526 oent Mac Keiler 1526 cent, Wilh. Kordos 1520 oent, Mme Jules Bouché 1527 oent, Ro sa Land ia 18—32 oent, Florex 1425 oent, Phoebe 1620 cent, Hover 3015 oent, Ohas. P. Kilham 1016 conto Edith Helen 40U6 cent, Aug. Noack 1120 conté Else Pouleen 4071 cent, Gloria Mundi 4057 oent, Orange Perfection 3045 oent, Laing 3061 cent, Dor. Perkins 2035 oent, El len Poulsen 1525 oent, Briarcliff 1825 oent, Rotschild 27 oent, Ingar Olsson 20 oent, Dahla's 1525 cent, Lathyrus 6—12 cent, Lelies Auratum 60 cent, Gerbera 33 oent, Clematis Durandi 25—35 oent, Cle matis Prins Hendrik 1.302.20, Clema tis The President 40—70 oent, Gladiolen 1423 oent, Phlox 411 oent, Ligustrum 1017 oent, Anjers 3060 oent, Distcis 1.10. VINKEVEEN, 14 Juli. Groentenveiling. Peulen 618 oL, Doperwten 913 cL, Tuinboonen 23 ct. Spercieboonen 36 ct., Snijboonen I 2232, idem II 12—16, Wa genaars 14, Stamspereieboonen 30 per K.G., Tomaten 8 ct., idem B 9 ct., idem 6 c«., idem G-0 3 ct. por pond, Komkommers (gele) 14 ct., Komkommers (witte) 11 ct., Bloemkool 316 ct. per stuk, Augurken (fijn) 21 ct., idem (fijn Basterd) 12 ct., ideiu (basterd) 7, idem (grof) 1 ct. per K.G., Krop. sla 1520 per krop, Aardboion 19 et. per pond, Rhabarber 3 ct. per bos, Spinazie 10—12 ct., Postelein 610 ot. per K.G., Peen 712 ct. per boa, Andijvie 1830 per 10 stronk, Muloenen 2232 per stuk. ROELOFARENDSVEEN 14 Juli. Groen tenveiling. Bloemkool 20 ct. per stuk, Sla f 0.602.50 por 100 krop, Snijboonen f 2.352.55, idem II f 1.90, idem Stek f 1.15 1.20, Prinseboonen f 3.353.50, Peulen f 1.801.85, Tuinboonen 1719 ct. per 10 Kilo, Augurken, grof f 1.75—2idem II 11.15, Bommen f 1.201.25, Stippel 80 cl. por 25 Kilo. ALPHEN a. d. RIJN, 14 Juli. Groen tenveiling. Spinazie f6.—, Tuinboonen f3.3.60, Heerenboonen f 2024.Snij boonen f 1630.Postelein f 1010.50 per 100 K.G. Seldery 2.20, Peen f 58.Kro ten f 33.40, Andijvie f 12.20 per 100 bos. Kropsla f 1.702.Komkommers f 4.60— 6.Bloemkool I f 1819.Bloemkool II f 914.Meloenen f 16—40.per 100 stuke. Bessen f 78.por 100 pond. Eierenveiling. Aanvoer 7900 stuks. Kippeneieren f 1.90—2.60, Eendeneieren f 1.70—2.—. DEN HAAG, 14 Juli. Veiling van Land en Tuinbouwproducten N.V„ Nieuwe Groen temarkt. Spinazie 2025 ct. per kist. Dubbele boonen 2427 ct., Wagenaars 22 ct. Snijboonen 2631 ct., Tuinboonen 4 ct., Peulen 1316 ct., Doperwten 1—8 ct. per Tomaten f58.per 100 pond, Radijs 0.90, Pieterselie f 1.30, Selderij f 1.20, Sla f 1.60 1.70, Kroten f 1.501.90, Rabarber f 2.30 2.50 per 100 krop of bos. Bloemkool f fe il.per io Ostuks, Peen f ftper 100 boei Postelein 2 ct. per K.G. Aardappelen: Eerstelingen 3035 ct., Brielvche 10 ct., Malta 35 ct. per 25 K.G. Bananen f 2.70— 2.90 per 10 K.G., Kruisbessen 57 ct., Ker sen: zwarte 1415 ct., volgens 12 ct., Frambozen 1214 ct., Croosjos 5—8, Prui men 1316 ct., Druiven 13—25 ct., witte 17 cL, witte bessen 4—5 ct. per pond. Aard beien 1931 ct. per chip, roode bessen 27 31 per chip, Perziken f 2.106.per 100, Zuid Afrikaanvchc Sinaasapp. f 3.904. Spaansche f 2.30—4.50, Appels yellows 12 ct. per K.G. Meloenen f 14—30.— per 100. niEüvi/veen, it Juli Vrije veiling. Aanvoer 2437 kippeneieren 2.10—2.50 en fel eendeneieren 1.652.40 per 100, kaas 20 25 ct. per pond. potplanten 15-- 25 ct. p. stuk, komkomera 4—5 et. per stuk, radijs 2 ct. per bos, konijnen 25 ct. per stuk, kip pen 2550 ct. per stuk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3