ZATERDAG 15 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1 VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „D. 0. S." Voor D. O. S. staan morgen een paar interessante wedstrijden op het program ma. De Rotterdamsche voetbalvereeniging Activitas brengt ons een bezoek met twee elftallen. Om 2 uur speelt D. O. S. II te gen Activitas II. Deze ploegen hebben elkaar nog nooit ontmoet, zoodat we niets voorspellen kunnen. Anders is het mot D. O. S. I die in Rotterdam reeds met de kracht van Activitas I kennis maakte. Het werd daar een gelijk spel, na een uiterst spannenden wedstrijd (22). Hoe deze kamp af zal loopen is eveneens zeer moeilijk te raden. Wie dus can deze strijd getuige wil zijn zorgo voor een goed plaats je op het D. O. S.-terrein. Do wedstrijd vangt aan direct na den wedstrijd van D. O. S. II. D. O. S. III heeft momentcel nog vrij, doch D. O. S. IV gaat naar Kolping Boys voor de serie tegen A. V. V. IV R. K. S. V. „S. M. C." Zondag a.s. is voor de tweede maal de Leidsche Courant-beker wedstrijd op ons terrein vastgesteld. Wij verwachten nu, dat hij doorgang zal vinden. Het eerste elf tal zal dan ontmoeten Alph. Boys I. Wio van de twee in de demi-finale zal komen, durven wij hier zoo maar niet zeggen. Do donateurs maken wij er attent op, dat voor deze wedstrijd entree betaald moet worden. Het tweede gaat om 12.30 uur een wed strijd spelen tegen Foreholte II voor de nederlaag wedstrijden. Op het S. M. C.-tcrrein speelt om 4.15 uur voor de seriewedstrijden: Lisse IV Blauw Zwart III om den len en 2e prije, 4e aifd„ terwijl om 12.30 een vriendschappe lijke juniorenwedstrijd is vastgesteld tus- schen S. M. C. gecombineerd Jun.—H. R. V. junioren. Voor onze senioren is de gelegenheid tot training opengesteld Zaterdagsmiddags van 4.30—n uur, onder leiding van den heer J. Scheltcn8. De afd. Athletiek gaat aa. Zondag met twee deelnemers naar Amsterdam, waar U. D. I. nationale atletiekwedstrijden organiseert. R. K. S. V. „N. V. C." N. V. 0. I on III gaan morgen hun ge luk beproeven in do Zilk in do door Van Nispen uitgeschreven so rio wed strijden. N. V. O. I komt uit in do eerste afdeeling, to gen Concordia I uit Hillogom. Dit wordt een zware wedstrijd voor onze jongens, daar de tegenstanders oen klas hooger spelen. Laten we hopen dat er een behoor lijk resultaat bereikt wordt. Aanvang 3 uur. N. V. 0. III, uitkomend in de Ille af- deeling, speelt om 5 uur tegen Vogelen zang III. Op het N. V. C.-terrein worden twee wedstrijden gespeeld. N.'V. C. Jun. b ont vangt v. Nispen jun. a. Deze kamp ie door onze benjamins nog niet gewonnen. Aan vang 1.30 uur. Om 3 uur een treffen tusschen N. V. C. IV en Foreholte ÜL R. K. S. V. „Adolf Kolping". Zondag zal het een mooie voetbaldag worden op het R. K. Sportterrein. Adolf Kolping I zal een match spelen tegen Nu- viai I uit Wassenaar. Al reeds meerdere malen heeft Kolping in de oompetitie te- gon hen gespeeld en we verwachten nu, dat het krachtsverschil weinig zal zijn. De winnaar ontvangt een mooion beker, uit geloofd door den heer J. Visser. Het 2e elftal sj>eelt hierna tegen Nu bia II, ook dit zal* de moeite waard zijn. Zeer juist van het Bestuur is het, dat zij voor dezen middag de medewerking van „Arti" gevraagd heeft. Een flink aantal supporters wordt verwacht. De kas van Kolping mag heusch wel eenige verster king hebben. Het 3e elftal speelt om 1 uur tegen Den Hoef I op Kolpiog-terrein en de Junioren gaan den strijd aanbinden te Zevenhoven togen Z. V. V. II. R. K. S. V. „Foreholte' De nederlaag-wedstrijden worde™ ™«/r- gen op Voorhout voortgezet. Wederom zijn twee mooie ontmoetingen vastgesteld: Te 12.30 begint Foreholte II tegen S. M. C. II uit Warmond. Deze ploeg kwam in het laatste seizoen uit tegen Foreholte I Voor de reserves wordt het dus aanpak ken, om een zoo goed mogelijk resultaat te boeken. Om 3 uur binden Foreholte I en Voge lenzang I den strijd aan. Foreholte kan zich nu als 3e klasser beschouwen, Voge lenzang daarentegen heeft, als goede a.s. 2e klasser in het volgend seizoen, tot taak dezon wedstrijd met zoo groot mogelijke cijfers te winnen. Het publiek, dat natuur lijk talrijk is, zal getuigen moeten zijn van een eerlijken en fairen strijd. Verder trekken nog 2 elftallen er op uit. Foreholte I Jun. is dc gast op het Sportpark te Noordwijk. Ze kunnen daar op een warme ontvangst van de S. J. C.- Jun. rekenen. Aanvang 12.30 uur. Forehölte III gaat naar Noordwijker- hout en ontmoet daar N. V. C. IV te 3 uur R.-K. V. V. „K. R. V." Zondag komt con combinalie van I en II uit tegen S. D. O. I te Rijpwetering. Dezo sportvrienden zijn ons nog onbekend. Onze spelers zullen echter wel hun uiter sten berst moeten doen, indien zij wilien winnen. Het vertrek is vastgesteld te 2.15 uur. Een junioren elftal speelt om 12.30 uur te Warmond tegen S. M. C.-jun. comb. Ons elftal komt in een andere opstelling uit dan Zondag j.l,. waarom wij verwach- Wij verzoeken heeren voetbalverslagge vers zoo beknopt mogelijk te zijn met de voetbalberichten. Met het oog op de zomer sporten kunnen we onmogelijk veel ruimte voor voetbalwedstrijden inruimen. Wij ver zoeken daarom dringend in voetbalberich ten alleen de uitslagen van gespeelde wed strijden te verwerken. ten, dat de onzen nog wel een gelijk spel zullen kunnen behaen. Gezamenlijk ver trek 11.30 per fiets van de wachtkamer. R.-K. S. V. „V. V. L." Na een rustperiode worden de wedstrij den om den Leidsche Courant-beker voortgezet. V.V.L heeft in deze wedstrij den ook nog een woordje mee to spreken. Zondag a.s. zullen zij op het R.-K. Sport park „Haagweg" Lisse II ontmoeten in de demi-finale. De laatste wedstrijden van V.V L. zijn nu niet bepaald goed te noe men, de onvolledigheid heeft hier de meeste schuld aan. De kracht van Lisse II is ons onbekend. Er is een kans dat wij nogmaals op het Sportprak moeten ko men, maar dan voor de finale. Spelers! aan jullie de eer om het zoover tè bren gen. Daar het tweede elftal vrij i«, ver wachten we dat zij met het eerste elftal meegaan, om hun favorieten aan te moe digen. Het tweede junioren-elftal speelt te Wasenaar tegen het b-junioren-elftal van Blauw Zwart. Toonen jullie nu eens, dat de onderlinge trainingswedstrijden voor- deelen afwernen, junioren. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKET BOND. Programma voor Zondag 16 Juli: Eerste k 1 a s p e: Rood en Wit-— V O. C., A.C.O. n-Haarlem. Overgangeklasse A: Kampong V.V.V., Quick—A.C.O, V.R.A. TI-H.B 0. Overgangsklasse B: H.O.C. 3— R. en W. 2, H.B.S.R.C.HAjax—D.H. V.S. Tweede klasse B: V.OC. 2— Excel sior, H.D.V.S. 2H B.S 2. Sparta-V.U.O. Derde klasse B: HC.C. 4Quick 2, Quick 1H.C.O. 6. V.U.O. &-H.B.S. 3. Overzicht Voor morgen zijn voor de eerste klasse slechts twee wedstrijden vastgesteld, die beide returnwedstrijden zijn van de Zon dag 1.1. gespeelde matches. V.O.C. zal or ongetwijfeld in slagen om voor de tweede keer van R. en W. te winnen, terwijl het bij H.O.C. IIHaarlem geducht spannen zal. We geven den Hagenaars de beste kansen. In de- Overgangsklasse A verwachten we overwinningen voor V.V.V., A.O.C. en H. B.S., van welke 3 elftallen A.O.C. het ver reweg het zwaarst te verantwoorden ral krijgen tegen het Nijmegensche Quick. In B staat voor Ajax een uiterst zware wed strijd op het programma, daar H.D.V.S. aan de Kempenaerstraat op bezoek komt. Verleden week werd van deze Schiedam mers met innings verloren. De Leidenaars zullen terdege dienen op te passen, dat dit niet voor de tweede maal gebeurt. Dit is volstrekt niet noodig, vooral niet, alg de Ajaxieden zich eens leerden beheerschen, als er gebat moet worden. H.B S. zal korte metten maken met R.C. H., terwijl R. en. W. 2 in staat is H C.C. 3 te kloppen. Voor L.O.C. en Ajax 2 werden geen wed strijden vastgesteld. Voor de overige wed strijden zie men het programma. WATERPOLO D.V.C. I—A.Z.C. 0-4. De laatste competitie wedstrijd werd door A.Z.C. met een flinke overwinning op de Delfenaren besloten. De Alphensche ploeg is daardoor ongeslagen kampioen. Twee uitwedstrijden eindigden in een ge lijk spel, de overige werden allen door A.Z.C. gewonnen. Met flinken moed thans de promotie-wedstrijden tegemoet 1 WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Aerts wint de 15e etappe. Gisteren werd de 15e etappe van de Tour de France, een zwaar traject van Perpignan naar Ax les Thermes, dat dwars door de Pyreneeën loopt, verreden. Het is 158 km. lang. Het resultaat was als volgt: 1. Aerts 5 uur 58 min. 55 sec; 2. Cornez; 3. Speicher; 4. Stöpel. Totaalklassement: 1. Speicher 97 uur 17 min. 27 sec.; 2. Aerts 97.17.47; 3. Guerra 97.24.28; 4. Martano 97.25.07 5. Archam- baud 97.27.43 6. Stöpel 97.41.09; 7. Level 97.41.36.; 8. Trueba; 9. Schepers: 10. Magne Het resultaat van het landenklasaemont is thans: 1. Frankrijk 292 uur 37 min. 14 sea; 2. België 293.00.16 3. Duitschland 294.01.26; 4. Zwitserland 295.31.56 5. Ita lië 297.10.30. ATHLETIEK R.K. A. V. „De Bataven". Na de, voor ons, succesvolle wedstrijden van A.S.C. staan morgen de wedstrijden van M. D. I. Amsterdam op het programma. Deze wedstrijden zullen gehouden worden op de gemeentelijke Sintelbaan aan het Olyrapiaplein Een 10-tal deelnemers van de Bataven zullen daar de kleuren hooghouden, hetgeen hun wel is toevertrouwd. Alleen zullen zij het nu veel moeilijker hebben dan vorige week, doch dat kan de prestatie ten goede komen. Vertrek 10.30 uur. „Zuydwijck". Aan de Internationale wedstrijden in het Olympisch Stadion te Amsterdam nemen ook eenige Zuidwijckers deel. De heeren C, Mes kers, J. Rijkelijkhuizen en A. Visser starten voor de 1500 nationaal. De heer A. Slingerland loopt mee in de Marathon. KORFBAL „Klimop". Morgen neemt „Klimop" deel aan de serie- wedstrijden van de „Algemeene" te Den Haag. Gespeeld wordt tegen V. en D. C. I en Alge- LUCHTVAART MILITAIR VLIEGTUIG SLECHT NEERGEKOMEN. Twee dooden. In den nacht op Vrijdag zijn in den om trek van Posen militaire vliegoefeningen gehouden. Tijdens een manoeuvre bij Mu- rowena-Goslin is een vliegtuig, dat zich op 1000 M. hoogte bevond, slecht neerge komen. Do bemanning, twee officieren, kwam om het leven. BALB0 NADERT ZIJN DOEL. Gisteren geland te Monttreal. Balbo is gisternamiddag te Montreal aan gekomen. Het eerste vliegtuig streek om 18 uur 45 op de St. Laurens-rivier neer. Balbo's eskader was om 8 uur 51 (plaatse lijke tijd) te Shediac opgestegen voor de etappe naar Montreal. Zeer groot was de belangstelling voor het eskader, dat /onder incidenten daal de. Op het oogenblik van de daling zonk evenwel een tankschip. Of daarbij perso nen om het leven zijn gekomen, is nog niet bekend. Het schip zou overbelast zijn ge weest. Enthousiaste tooneelen speelden zich af, toen Balbo's machine als eerste van de Ita- liaansche vliegtuigen bij den ingang van de haven neerstreek. Een ontzaglijke me nigte, welke rond het water geschaard stond en zich- op de havenbruggen verdrong, juichte en wuifde den vliegers toe telken male wanneer een groep van drie vlieg tuigen als pijlen uit den blauwen hemel op het water neerschoot. Een plaatselijk muziekcorps speelde een marsch toen het eskader boven Montreal verscheen. Practisch was de geheele Ita- liaansohe kolonie van Montreal uitgeloo- pen, om haar landgenooten te begroeten. Velen droegen de fascistische uniformen. Na de landing verklaarden de vliegers, dat zij den tocht gemaakt hadden onder goede weersomstandigheden, bij een hel deren hemel en kalme winden. Later in den namiddag had in het plaat selijk park een plechtige ontvangst van Balbo en zijn mannen plaats, waaraan re- geeringspersonen en andere autoriteiten deelnamen. Balbo was van plan, heden vroeg naar Chicago te vertrekken. Dit zal dan feite lijk de laatste étappe zijn van zijn heen- vlucht, hoewel de lucht-armada later ook nog naar New-York zal vliegen. KERKNIEUWS MGR. AENGENENT VIJF JAAR BISSCHOP. Huldiging door. Haarlem's Katholieken. Donderdagavond heeft te Haarlem onder leiding van den heer J. Ph. Castricum het uitvoerend comité vergaderd, dat een op tocht zal organiseeren van Haarlemsche katholieke organisaties ter gelegenheid van het vijf jarig bisschopsfeest van Mgr. J. D. J. Aengenent. Het bleek, dat reeds bericht was ingekomen van een groot aantal ver- eenigingen, dat zij aan den Optocht zullen deelnemen. De stoet zal zijn samengesteld uit vijf groepen: 1. mannelijke jeugd, 2. Graal, Vrouwenbond en Marthavereeni- ging; 3. militairen, politie, propaganda- clubs, leden van den Raad, Kamerleden onderwijzers, comité van Kath. Actie, kerk en armbestuur; 4. R. K. Middenstandsbond en onderaf deelingen; 5. 'RL K. volksbond en onderafdeelingen. Niet minder dan zeven muziekvereeni- gingen zullen in den stoet- medetrekken, die zal worden opgesteld op het Kathe draalplein, vanwaar hij langs het bisschop pelijk paleis zal marcheeren om op den Koudenhorn te worden ontbonden. ZH.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag, Dinsdag en Donderdag géén audiëntie verleenen. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Johanna Apolonia d. v. W. de Jong en J H. Bizot Johannes Pe trus z. v. G. P. van der Hoorn en M. Krij ger Cornelis Leonardus Jacobus z. v. A. van Zanten cn E. C. van der Klu Henrica Humgera Joanna d. van C. W. Otte en J. M. Hoogenboom. Overleden Wilhelmus Antonius van der Zwet 1 j. z. van C. M. van der Zwet en J. A. van Klink. KATWIJK. Geboren: Cornelia Wilhelmina, d. van G. van Beelen en B. C. van Zadel. Jacob, z. van P. Plokker en K. van der Plas. Dirk, z. van P. Guijt en N. van Duijn. Jacob, z. van J. de Vreugd en O. van der Boon. Jan, z. van E. Meijvogel en J. Kuijt. Maartje, d. van A. van Duiven voorde en A. Varkevisser. Oornelia, d. van G. van Duijn en T. van der Boon. Buijs, z. van W. Meij vogel en J. de Jong. Getrouwd: A. den Haas en J. den He ij er. Overleden: Jacob Ouwehand 71 j., gehuwd met G. van Rijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kinderfeest op Koninginnedag. Door het bestuur der Oranj-evereeniging is be sloten op 31 A.ug. ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin het jaarlijksche feest voor de schoolkinderen te organiseeren. Eén dezer dagen zal door den penning meester bij de begunstigers der vereeni- ging de kwitantie worden gepresenteerd ter voldoening vaji de jaarlijksche bijdrage. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van het bestuur op te wekken den penningmees. ter niet teleur te stellen. Zonder de bijdra ge der contribuanten is het bestuur tot hun groot leedwezen niet bij machte, het het feest te doen doorgaan. LANGERAAR. Graalwacht. A.s. Zondag 11.45—12.15 bijeenkomst voor de kleinen, 2.15--3.00 in- kleedingscursus, 3.00—3.30 bijeenkomst voor de groqten. Wegens de geringe opkomst de vorige week van de grooten, was 't ons onmogelijk een goed ééndaagsch vacantie- feest voor jullie in elkaar te zetten. We re kenen dus nu op iedereen 1 In de week zijn de clubs op de gewone tijd. Werken jullie hard aan je va can tiep la n ne n Excelsior! LISSE. Betere prijzen op de veiling. De Direc tie der Coop. Veilingver. voor Bloembollen- kweekers H.B.G. (G A.) alhier meldt ons het volgende: Op de laatstgehouden droge veiling Vrijdag j.l. kenmerkte de veiling zich door een vlugge verkoop met zeer goede prijzen. De voornaamste handelssoor- ten van tulpen, zooals Witte Valk, Cour. d'Or, Theeroos, Proserpine, Peach Blossom gingen ver boven de gestelde minimumprij zen. Van de darwin soorten, noemen wij voornamelijk Will. Pitt, welke 1.25 per 100 opbracht. Wij raden daarom ten sterk ste aan: H H. Kweekers, weest niet te voorbarig door uit de hand te verkoopen. Probeert in deze voor u allen zeer slechte tijden voor uw bloembollen den hoogsten marktprijs te maken. De veiling biedt u hiervoor de beste gelegenheid.' 0EGSTGEEST. Autobotsing. Gisterenavond om onge veer kwart over elf, wilde de heer W. uit Leiden met zijn auto nabij de Terweewcg keeren. Deze reed hiervoor achteruit een Laantje in. Toen hij zijn wagen wederom de weg opreedt kwam er vanuit de rich ting Haarlem een luxe auto aanrijden. De chauffeur had, omdat het daar ter plaatse zeer donker was, de auto niet over den weg zien staan en botste met zijn wagen er boven op. Beide wagens werden nogal beschadigd en werden door den heer Kra nenburg gerepareerd. Door de politie ïb proces-verbaal opgemaakt. De sohade wordt onderling geregeld. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Bond van Groote Gezinnen. Het on langs opgerichte dames-comité tot onder steuning van behoeftige groote gezinnen is samengesteld uit de volgende dames: A. Th. NijkampPeters, presidente, D. Spet- zenGu'bbi, secretaresse, A. M. den Boer Nijssen penningmeesteresse. Wekelijks zul len een zestal jonge dames onder leiding van mej. Cor Nijssen bijeenkomen tot het vervaardigen van onderkleeding enz. De collecte die tot dat doel gehouden is, bracht op 133Het comité mocht verder toe zegging ontvangen van giften in natura, die dankbaar werden aanvaard. Moge de ze nuttige instelling, waaraan reeds zeer lang de behoefte werd gevoeld, veel werk kunnen verrichten. St. Josephsgezellenver. De leden van de St. Josephsgezellenver. worden drin gend verzooht, morgenavond de bijeen komst bij te wonen ter bespreking van de auto-tocht. Geslaagd. Onze plaategenooten de heeren L. F. Pommee en J. H. Versteeg slaagden aan de M. T. S. te Haarlem voor het examen werktuigbouwkunde. Voor het examen electrotechniek slaagde aldaar de heer M. v. d. Putten. Concert. Gisteravond gaf de Tram Harmonie een volksconcert aan „Het Witte Huis", onder leiding van 'R'enier van 't Hof. De muzieknummers werden zeer ver dienstelijk gespeeld. De verdiensten die dit corps heeft had meer belangstelling mogen verwachten. Belastingplaatjes. Degenen, die voor het jaar 1933'34 in aanmerking komen voor een kosteloos rijwiel-belastingmerk, welk tijdvak aanvangt 1 Aug. 1933 kunnen zich daartoe voor zooveel dit de gemeente Oegstgeest betreft, vervoegen ten huize van den ass. Dienstgeleider bij 's Ftöjks Be lastingen, G. J. Hoitink. Rijnzichtweg no. 23, en wel op: Donderdag 20, Dinsdae 25 Donderdag 27 Juli, Dinsdag L, Donderdag 3 en Dinsdag 8 Augustus, des avonds van 79 uur. RIJNSBURG. Uitvoering Tuinbouwsteunwet Ai de groenteveilingen is door den ringscommissaris bericht, dat bij het opg. ven va«n doorgedraaide tomaten er rekenic mee moet worden gehouden, dat C. C. t maten niet voor minimumprijsuitkeerin in aanmerking komen. Tevens wordt er <i aandacht op gevestigd, dat productei waarvoor geen minimumprijs is vastg» steld, uit den aard der zaak buiten d vastgesteld minimumprijsregelig vallen. Bloemenhandel. Het verloop in dt bloemenhandel was deze week vrij goej Tengevolge van het koele weer kon zeil een tamelijk grooten aanvoer van de hatu ■wroden gedaan. De prijzen waren al volgt: Korenbloemen f 0.050.11 ct.. Ad jers f 0.15—0.25, Godetia f 0.80—1.25, Static f 0.100.15, Delphiniums f 1.101.40, Ant monen f 0.150.25, Gladiolussen f 0.90- 2.80, Riddersporen f 0.100.20, Galardi f 0.204.35, Scabiosa f 0.150.30, Dahlia' f 1.502.70, Ponpom-Dahlia's f 0.50O.S; Rozen per bos f 0.100.20, Zinnia's f 0.80- 1.50, Convili's f 0.70—1.05, Margrieten f 0.1 —0.20. R0EL0FARENDSVEEN. SCHADE DOOR EEN KWAJONGENS- STREEK. Beleediging van Hitier. Op een door den groentenhandelaar H van Ruiten alhier verzonden wagon augnr ken, met bestemming voor Duitschland i door een onbekende dader het beleedigen de opsohrift: „Verrek Hitier" neergeschr» ven. Het gevolg hiervan is geweest, dat d wagon aan de grens door de Duitsche auto riteiten is opgehouden, hetgeen natuurlijl voor de verzender een groote schadepost beteeken t. Het kon nog niet worden nagegaan, was» het opschrift op deze wagon geplaatst ij Het is te hopen, dat niemand in om plaats de dader is geweest. Het zou toe! zeer te betreuren zijn, indien de augurken handel, welke den laatsten tijd eenige op leving heeft vertoond, omdat versohillendi partijen voor Duitschland zijn afgenomen door dergelijk kwajongens-achtig gedot zou worden belemmerd. Iedere wagon, welke voortaan van hiei naar Duitschland vertrekt wordt door d« politie gecontroleerd. Personalia. Gisteren slaagde voor hei U.L-O. examen te 's Gravenhage mej. "W E. Houtman alhier. Baldadig. Door onbekende daders voor de uitgang van de auto-garage van den groentenhandelaar 1' Ami alhier een partij kleine spijkertjes gestrooid. Naar vermoed wordt zal concurrentiestrijd hier niet vreemd aan zijn. UIT DE RUNSTREEK LEIDERDORP. Kostelooze Rijwielplaatjes. Zij die io aanmerking komen voor een kosteloos Rij- wielbelastingmerk voor het tijdvak aan vangend 1 Augustus 1933, kunnen zich daartoe vervoegen ten huize van den Dienstgeleider bij 's Rij ksbe las tingen, P Meijdam, Hooge Rijndijk 39 te Zoeter- woude, op Woensdag 19, Dinsdag 25, Maan dag 31 Juli en Dinsdag den 8 Augustus 1933 des avonds van 7 tot 9 uur. NIEUWKOOP. Schouw. Op Donderdag, 20 dezer zul len Dijkgraaf en Heemraden van den Pol der Nieuwkoop (Droogmakerij) schouv drijven over de tochtslooten enz. in dien polder. Loterij. Aan het bestuur van de Re- monstrantsch Gereformeerde Gemeente ii toestemming verleend tot het houden van een verloting ten bat© van de kerk. Alsme de aan de Protestantsche Vrouwenvereeni- ging ten bate van de kas. NIEUWVEEN. Rectificatie. In tegenspraak met ons jongste bericht over Father Stouten (ver zonden 13 dezer), deelen we mede, dat Zijneerw. Donderdagavond in alle stilte in zijn geboorteplaats is gearriveerd. In ver band met de ziekte van den Pastoor zal op advies van den dokter de recept-ie niet in de pastorie plaats hebben, doch in de R.K. School. Te vroeg verloren. Ter secretarie i> een rijwielbelastingplaatje te verkrijgen voor hem of haar, die dit verloren heeft Geboren: Marinus Hermanus z. v, Mart. Lek en Jac. M. v. d. Berg. Gevestigd: T. Blok van Heel en Panheel. Vertrokken: H. B. Janmaat en gei. na.r Haarlemmermeer M. W. Kuipen naar Alphen aan den Rijn. NOORDEN. Opheffing 0. L. School. Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland hebben df beslissing omtrent het gemeenschappelijl raadsbesluit van Nieuwkoop, Zevenhovet en Wilnis inzake de opheffing van de open bare lagere school alhier verdaagd WOERDEN. Personalia. Gisteren slaagden t* Utrecht voor het U.L.O -diploma alle 4 d» candidaten van de R.K U.L.O. School aa: de Achterstraat, t.w.: Piet v. d. Bosch Kees Stolwijk, Wim Stolwijk en Nico v. d Horst (Montfoort).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14