BUITENLAND O ZATERDAG 15 JULI 1&*. DE LEIDSCRE COURAN* DERDE BLAD PAG. 11 ECON. WERELDCONFERENTIE delegaties gaan maar naar huis. Nuttelooze besprekingen worden beëindigd. Gistermorgen is in de zibting van het kleine bureau der conferentie onder voor zitterschap van Macdonald besloten om op 27 Juli een plenaire slotzitting van de eoo- nomische commissie te houden. Tengevolge van het algemeene gevoe- en van onvoldaanheid achtte men het be ter dat de tot niets voerende besprekin gen beëindigd werden. Men acht het waar schijnlijk, dat de plenaire zitting aan het bureau overlaat te beslissen wanneer de conferentie weer bijeenkomt na de verda ging- Het bureau zal dan worden belast met het bijeenroepen van de gedelegeerden zoodra de wereld-toestand meer geschikt is om de vraagstukken, welke op het oor spronkelijke programma voorkomen, te be spreken. De bedoeling is, dat op 20 Juli de werk zaamheden in de subcommissies der eco nomische commissie zullen worden beëin digd. Uiterlijk den volgenden dag worden dan de rapporten bij den voorzitter der commissie dr. Colijn ingeleverd en het rap port van den voorzitter der monetaire en financieel© commissie zal dan in handen worden gesteld van den voorzitter der con ferentie Mamsay MacDonald. Dinsdag 25 Juli vergadert dan het bu reau «n twee dagen later wordt met een plenaire vergadering het eerste gedeelte der conferentie gesloten. Intusschen kan wel worden aangeno men, dat een lichaam zal worden in het le ven geroepen, waaraan de bevoegdheid wordt toegekend, verdere leiding te geven aan die sub-commissies, welke haar arbeid slechte ten deele hebben voltooid en het- welk verder de algemeene verschijnselen zal moeten waarnemen om daarnaar het tijdstip te bepalen voor de heropening der conferentie. Naar alle waarschijnlijkheid zal daartoe het huidige bureau der conferentie worden aangewezen. Dit bureau evenwel zal dan uit zijn midden een uitvoerenden raad moeten benoemend Beteekent verdaging het einde? Toen het besluit van het kleine bureau inzake de verdaging der conferentie de ge delegeerden bereikte, rees (zoo meldt Keu ter) de vraag of de conferentie nog wel ooit weer zou bijeenkomen na de verda ging- Sommige gedelegeerden, met name die uit verre landen, meenen dat hun regeerin gen hun niet zullen toestaan voor de twee de maal naar Londen te komen en dat het besluit tot verdaging voor langen tijd in werkelijkheid het einde der conferentie be teekent. DUITSCHLAND centrum en N. s. D. A. P. Geen overgang „en bloc" der afgevaardigden. De pariementsdienst van het W. B. meldt dat tusschen de onderhandelaars van de NJ3.D.A.P. en het vroegere oen- trum het volgende aocoord tot stand is gekomen: De vePbindingsman van de vroegere Fi'ij ksdagcentrumfractie, dx. Hackelsberger, wordt als hospitant bij de Rijksdagfractie der N.S.D.A.P. opgenomen. Hetzelfde ge schiedt mutatis mutandis met den verbin dingsman der Pruisische landdagfractie, dr. Grass. ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" Rooktabak 0.25 p.pond B Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN Over de vraag welke vroegere centrum- afgevaardigden verder als hospitanten bij d© N.S.D.A.P. opgenomen zullen worden, duren de onderhandelingen nog voort. Het staat vast' dat niet alle oentrumafgevaar- digden overgaan. Slechte ongeveer een derde deel der centrum parlementariërs komt daarvoor in aanmerking. De toestand van niet aangesloten zijn bij een fractie zal voor de centrum-parlementariërs op 1 Sep tember afgeloopen zijn. Op welke wijze in de niet vervangen wordende mandaten op andere wijze voor zien wordt, is nog niet zeker. Ook hierover duren de onderhandelingen tusschen N.S. D.A.P. en Centrum nog voort en ook wat dat betreft zal de beslissing omstreeks 1 September vallen. Men kan er echter reeds nu op rekenen dat de regeling van de Rijksdagkieswet betreffende de wijze waar op in openvallende mandaten voorzien wordt, niet gevolgd zal worden. De N.S.D A.P. zal een keuze doen uit de oentrum-candidaten die beschikbaar zijn. Het W. B. wijst erop dat deze moge lijkheid reeds bestaat in de kieswet voor den Pruisischen landdag. VERBOD POLITIEKE PARTIJEN. Er Is nog maar één N.S.D.A.P. Het W. B. meldt uit Berlijn dat op de vergadering van het Rijks kabinet van gis teren een wet is afgehandeld tegen de op richting van politieke partijen, waardoor op het gebied van het partijwezen thans algeheele en beslissende klaarheid is ge bracht. De tot dusver bestaan hebbende politieke partijen zijn ontbonden. Er is nog slechts de groote nationaal-socialistische volksbeweging van Adolf Hitler. Een te rugkeer van het partijleven met zijn on aangename uitwassen is door deze nieuwe wet thans uitgesloten, daar de oprichting van politieke partijen bedreigd wordt met zware straffen. CONFISKATIE „STAATSVIJANDIGE" VERMOGENS. Beslissing bij den Rijksminister van binnenlandsche zaken. Het W. B. meldt uit Berlijn, dat een wet afgehandeld is over confiskatie van vermo gens, die worden gebruikt voor doelein den vijandig aan volk en staat. In deze wet wordt bepaald: De toepassing van de wettelijke bepalin gen betreffende confiskatie van communis tische vermogens (wet van 26 Mei 1933) wordt uitgebreid op zaken en rechten van de sociaal-democratische partij in Duitsch- land en haar hulporganisaties, en even eens op zaken en rechten die dienen ter bevordering van marxistische of andere doeleinden, vijandig aan volk en staat, ter beoordeeling door den Rijksminister van binnenlandsche zaken, dr. Frick. In de toelichting op deze wet wordt ge zegd, dat het niet voldoende is wanneer sociaal-democratisch vermogen tijdelijk door de politie in beslag genomen is. Dat vermogen moet voor altijd onttrokken worden aan gebruik dat den staat vijan dig is. HITLER GROET.... DUITSCHE GROET De Rijksminister van binnenlandsche za ken heeft, naar het W. B. meldt, het vol gende rondschrijven gericht aan de hoogste rijksautoriteiten en de landsregeeringen: Het is algemeen gebruik geworden bij het zingen van het Deutschlandlied en het Horst-Wessel-lied den Hitlergroet te bren gen zonder er rekening mee te houden of de betrokken persoon lid van de N.SJJ.A.P. is of niet. Wie niet ervan verdacht wil wor den zich bewust afwijzend te houden zal daarom den Hitler-gToet brengen. Na de overwinning van den partijstaat is de Hit- Ier-groet tot Duitsche groet geworden. De Rijksminister heeft in dat rondschrij ven tevens erop gewezen, dat naar zijn meening het ambtenarencorps moet voor gaan bij het bewijs dat het Duitsche volk niet alleen innerlijk, maar ook uiterlijk verbonden is met den leider. Daarom, en om gelijktijdig een dienstvoorschrift te ge ven, beveelt hij bovendien dat: 1. Alle ambtenaren, beambten en arbei ders in overheidsdienst, in diensttijd en in de dienstgebouwen groeten door het op heffen van den rechter arm. 2. Ambtenaren in uniform groeten op militaire wijze. Wanneer zij goen hoofd deksel dragen, groeten zij door het ophef fen van den rechter arm. 3. Van de ambtenaren wordt verwacht, dat zij ook buiten diensttijd op dezelfde wijze groeten. DUITSCHLANDS ECONOMISCHE POLITIEK. Organisatie van bestaande mogelijkheden. Voor een aantal vooraanstaande persoon lijkheden uit economische kringen heeft de Duitsche rijksminister voor economische zaken, dr. Schmitt, een exposé gegeven van zijn programma op economisch gebied. Hij zeide oa. „Rijkskanselier Hitler heeft mij zijn ver trouwen geschonken en mij aan het hoofd van het ministerie van economische zaken geplaatst. Ik doe mijn plicht en geef mijn beste krachten, zoolang ik het vertrouwen van den leider heb. Ik ben het met den rijkskanselier eens, dat het onmogelijk de taak van den staat, het ministerie van eoonomische zaken of van eenig ander orgaan kan zijn, de eco nomische ontwikkeling in details verant woordelijk te regelen. De problemen, waar voor zich het Duitsche economische leven zich geplaatst ziet, kunnen slechts doordat economische gebeuren zelf, d.w.z. door de daaruit gegroeide leiders worden opgelost. De staat moet beheeren en door zijn eco nomische politiek het economische leven leiden, maar hij moet niet zelf aan dat eco nomische leven deelnemen. Het beslissende probleem is het terug brengen van 5 millioen menschen in het productieproces. Als het de regeering ge lukt en daaraan twijfel ik niet deze taak te volbrengen, dan zullen daardoor tevens alle andere problemen zijn opgelost. De bestrijding van de werkloosheid kan niet alleen door kunstmatige werkverschaf fing geschieden. Maar men kan ook niet er op wachten, dat de natuur zelf de ver houdingen weer gezond maakt. In zooverre ben ik van meening, dat de regeering alles moet ondernemen om de depressie terzijde te stellen. Het geheele economische leven moet zoo worden gestimuleerd, dat een natuurlijke saneering het gevolg is. Derhalve is het ook de bedoeling van Hitier, de werkver schaffing voor zoover zij niet ten laste van de regeering plaats vindt, zooveel mogelijk zoo in te richten, dat niet alleen openbare werken worden uitbesteed, maar dat men voor het productieve bedrijf faciliteiten schept, die in arbeid worden omgezet. Ik zie echter de eerste taak van mijn mi nisterie daarin, dat zoo snel mogelijk het geloof wordt bevestigd, dat de betrouw baarheid van de economische calculatie op zoo hoog mogelijken trap staat. Het be drijfsleven moet echter zijnerzijds de re geering steunen. Wat ons groot gemaakt heeft, is het gebruik maken van de indi- vidueele capaciteit. De voornaamste taak van mijn ministerie constructie van de bestaande practische, realiseerbare mogelijkheden. De nat. soc. staat moet er het oog op houden, dat niet ieder uit ooncurrentio-overwegingen scha de kan veroorzaken. Maar van de bevoegd heid, dat te verhinderen, zal echter een weloverwogen gebruik worden gemaakt. Met de leuze „algemeen belang voor eigenbelang" kan sleohte bedoeld zijn, dat het bedrijfsbelang zich niet zoo mag uit breiden, dat daardoor het algemeen be- lang over het hoofd wordt gezien. Om contact te verkrijgen met het econo mische leven, hebben wij het plan, ona te verzekeren van de dieneten van menschen uit het leven, die bemiddelend kunnen optreden, wanneer ergens moet worden in gegrepen. Tenslotte nog een enkel woord over de wereldeconomie. Het is duidelijk, dat ieder volk tracht zichzelf te helpen. Daarom blijft ons niets anders over, dan ook de zen weg te bewandelen, orde in ons eigen huis te schoppen cn de 60 millioen aan werk te helpen. Dat beteekent natuurlijk niet, dat wij de kansen om onze betrek kingen met het buitenland te bevorderen, zullen laten voorbijgaan. Het is de taak van het ministerie, allee te doen om het verband met de wereld en de wereldecono mie zoo te onderhouden, dat onze eigen natie daarvan voordeel heeft". FRANKRIJK CONGRES VAN FRANSCHE SOCIALISTEN. Ernstige nederlagen geconstateerd. Zooals aangekondigd, is gisteren te Pa rijs het congres der socialistische partij begonnen. In de openingstoespraak gaf de voorzit ter van het congres een overzicht van den toestand dor sociaal-democratie, waarbij hij uitvoerig stilstond bij de vernietiging der socialistische partij in Duitechland. De afgevaardigde GrimbacK stelde in dit verband voor, een comité van actie ten behoeve van de Duitsche vluchtelingen te vormen. Vandervelde, de voorzitter van de socia listische internationale, wees er op, dat al les, wat verdeelt, slechts bijzaak is. De so ciaal-democratie heeft den laatsten tijd ernstige nederlagen geleden. In vele lau den heeft de fascistische dictatuur gezege vierd. Een verdeeldheid in de Fransche sociaal-democratie zou een gevaar voor de geheele wereld zijn. De geheele democratic loopt gevaar. Ter wille van de democra tie moet de Fransche socialistische partij blijven bestaan. BRITSCH-INDIE DE ONGEHOORZAAMHEIDS BEWEGING. Geen onvoorwaardelijke opheffing. Na met groote meerderheid een resolutie te hebben verworpen waarin een onvoor waardelijk opgeven van de campagne voor burgerlijke ongehoorzaamheid werd aan bevolen, heeft, naar Reuter uit Poena meldt, het Indisch oongres met verplette rende meerderheid een resolutie aangeno men tot opheffing der burgerlijke onge hoorzaamheid, mits er een eervolle regeling wordt getroffen tusschen den onderkoning en Gandhi. Te voren had het congres een resolutie verworpen ten gunste van het plan van Gandhi inzake individueele ongehoorzaam heid. MEXICO de kerkvervolging in mexico. Naar uit Mexico-city vernomen wordt, hebben de bisschoppen van den etaat Vera Cru* overeenkomstig de wet, welke het aantal priesters tot 1 op de 100.000 zielen beperkt, dertien priesters benoemd en hun de noodige juridicties gegeven. In een schrijven aan de staat sregeering verklaren de bisschoppen, dat zij dezen stap gedaan hebben op aandringen van tal van Katholieken en' om groot er kwaad te voorkomen. BUITENL. BERICHTEN. BLIKSEM DOODT TWEE ARBEIDERS BIJ BERLIJN. Verscheidene personen verlamd. Twee arbeiders te Templin, die tijdens een onweer beschutting togen den regen in het struikgewas zochten, werden door den bliksem getroffen en gedood. Even daarna sloeg de bliksem in een arbeiderswoning van het landgoed „Mattheshöhe" in en verlamde de in do kamer aanwezige per sonen. Zij moesten allen naar het zieken huis overgebracht worden. BRAND IN GUMMIFABRIEK. Te Asnières bij Parijs is gisteravond een groot© gummifabriek door een groote brand vernield. Ondanks het ingrijpen van ver schillende brandweerafdeelingen liepen de belendende pcrceelen groot govaar, zoo dat zij tijdelijk moest worden ontruimd. Eerst na urenlang werken slaagde men er in het vuur meester te worden. De mate- rieele schade bedraagt verscheidene mil- lioenen franca. TYPHUS-EPIDEMIE IN CHILI. Staat van beleg afgekondigd. Naar uit Santiago wordt gemeld ia in Chili een ernstige typhusepidemie uitge broken. Onder de bevolking heerscht een paniek. Er zijn reeds tal van slachtoffers aan de gevreesde ziekte gevallen. De re geering heeft den staat van beleg afge kondigd. GEEN NIEUWE WARENHUIZEN IN ZWITSERLAND. Accoord tusschen bedrijven en regeering tot stand gekomen. De verschillende Zwitsersche warenhui zen hebben in een conferentie met den mi nister van Economische Zaken, zich bereid verklaard, gedurende oen bepaalden tijd, van do uitbreiding van do bestaande wa renhuizen en eenheidaprijzenwinkels af to Voorts zullen ook geen nieuwe waren huizen en geen filialen worden opgerirht. Een overeenkomstig wetsontwerp zal bin nenkort bij hot parlement worden inge diend. ♦.Tel.'' PRIESTER DOODGESCHOTEN. Te Solana een dorp in Spanje hebben socialistische arbeiders een priester, Don Julian Garcia Mateos, terwij! Tnj zich nanr zijn woning begaf, overvallen en met ge weerschoten gedood. SPEELBANKEN IN BADEN-BADEN? Do Duitsche regeering hoeft een wets ontwerp behandeld betreffende de toela ting van openbare speelbanken. Zulk o<>n speelbank is voorloopig voor Bnden-Bad«»n te verwachten. De ontvangsten dezer speel bank zullen slechts mogen worden besteed ten algemeenen nutte. EEN RADIO-HORLOGE. Reuter seint uit Syracuse, dat aldaar oen jonge ingenieur een radio-horlogo heeft uit gevonden, dab een miniatuur ontvangtoe stel bevat, hetwelk seconde voor secon<le den juisten tijd registreert, uitgezonden door een oentralen post. Een Land zou kunnen volstaan I et één oentralen post en ieder drager van een radio-horloge in dat land zou op elk oogen- blik van den dag op de seconde af den juisten tijd weten. Fra Ginepro en de ezel Legende van Fr. A. OEL Van Fra Ginepro die een eenvoudig en verstandig man geweest is en wiens hart boo doorgloed was van barmhartigheid dat velen hem daarom als een dwaas be schouwen van dezen Fra Ginepro, een gezel van den H. Franciscus en door dezen bijzonder bemind om zijn verstandigheid vertellen wij deze geschiedenis. De Broeders zonden hem eens over land naar een zieke, die groote pijnen leed, en voor wien broeder Elia een paar sterke drankjes gebrouwen had. Men overhandig de Fra Ginepro de fleschjes en drukte hem op he»t hart, toch recht door te gaan en niet, zooals zijn gewoonte was, van den weg af te wijken en dwars door bosch en heide te trekken. Ook zou hij zich onder weg door niets of door niemand laten op houden, ook geen liefelijke gesprekken voeren met de vogels en dieren van het woud, maar zich onverwijld naar den zieke spoeden, die op sterven lag en drin gend Hulp noodig had. Broeder Ginepro knikte bij alles en be loofde, in naam der H. Gehoorzaamheid, dat hij zou loopen als oen ree, neen, als een haasneen, als een vogel zou hij vlie gen en hij zou voor den naoht nog terug zijn en den zieke met de drankjes en heil zame woorden getroost hebben. De broeders lieten hem dus gaan, en Fra Ginepro bevestigde de aarden en gla zen fleschjes aan het koord, dat hij om de lenden droeg, want hij had geen zak ken in de bruine pij. Daar bengelen zij bij iederen pas tegen en weer, en Fra Ginepro hield ze zorgvul dig van elkander af, opdat ze niet zouden breken. Toen hij de poorten der stad Assisië ach ter zich had, en vlug doorstapte, zag hem de heilige Franciscus d.ie op zij van den weg met broeder Masseo op een kleine weide op en neer liep. „O, Fra Ginepro", mijn vriend 1" riep hij, „waar snel je heen?'" De reiziger echter zwaaide beide armen als ten afweer én riep haastig over de schouders: „Geen tijd! Geen tijd voor u, Fra Francisco! De broeders zouden me uit schelden Dit ongepaste antwoord zooals broe der Masseo het toescheen verdroot hem zeer en hij bracht het den heilige over. Die luisterde eohter ternauwernood naar hem, maar keek met een goedig glimlachje Fra Ginepro na, in zijn tallooze malen ver stelde pij, die slechts een mouw had, omdat hij de andere eens aan een kind geschon ken had, om er diens naaktheid mee te be dekken. Fra Ginepro liep met groote passen ver der en deed alle moeite om niet links of rechts te kijken. Anders, wanneer hij wan delde, lag de bonte aarde voor hem, nieuw en als een geschenk, en hij sprak gaarne tot alle schepselen. Vandaag echter hield hij streng de oogen op het midden van den weg gevestigd en wanneer een vogel heiu met heerlijk zingen vanuit den boom groet te, zag hij alleen schuw met een soheel oog omhoog en riep, terwijl hij verder liep: „Geen tijd! Geen tijd, voor u, m'n vriend. De broeders zouden schelden En wanneer een bloeiende tak liefko zend zijn pij aanraakte, boog hij hem zacht terzijde en zei hetzelfde, voelde echter in zijn hart een geheime schuld, omdat hij al dus kort en zonder hartelijken groet Gods creatuur voorbij schreed. Nadat hij al een heele poos zoo doorge- loopen had werd hij langzameihand moe. Twee oogenblikken dacht hij, wil ik rusten en dan verder trekken. Hij ging dus op een steen zitten, die aan den rand van den weg lag en lette onder het gaan zitten op zijn potjes en fleschjes, dat er geen tegen den steen zou stooten. Terwijl hij zoo zat, gebeurde het, dat er ©en landloopor voorbijkwam, een halfnaak te kerel met wat vodden aan zijn lijf, die een ezeltje voor zich uitdreef en dit volgens gewoonte van het ruwe volk met een dik ken stok bewerkte. Toen Frater Ginepro dit zag voelde hij een groot medelijden in zich opkomen. Hij vergat het doel van zijn tocht, vergat den zieke en de strenge waarschuwing van Je broeders.vergat vermoeidheid en ge lofte van gehoorzaamheid. Ijlings sprong hij op, struikelde over den 6teen, viol, en de fleschjes braken en de kostelijke artse nij stroomde over den grond. Met één sprong was hij weer overeind en snelde naar den ezel. Beide handen legde hij beschermend op den deerlijk geschonden rug van het dier. De ezeldrijver echter, die den broeder voor een dwaas hield, sloeg weer toe en trof de medelijdende handen met zoo'n geweldigen slag, dat het vleesch haast van de been deren sprong. „Jij dwaas!" schreeuwde de ezeldrijver, „jij vervloekte dwaas, wie commandeert Je om je handen tusschen den stok en den rug van den ezel te leggen? Scheer je weg, als je niet wilt, dat ik je rug blauw ran sel!" Broeder Ginepro echter liet zijn handen waar ze waren, keek den kerel liefderijk aan en zei: „Sla toe, beste heer, wanneer God het u gebiedt. Ik ben een slecht mensch en verdien deze slagen; deze en nog veel meer. Maar wil dezen ezel sparen ter gedachtenis aan onzen lieven Heiland. Want ziet, goede vriend, zoo'n diertje was 't, dat eens den Heer op zijn weg naar Je ruzalem droeg. Toen liet de ezeldrijver den stok zinken en staarde Frater Ginepro haast bevreesd aan. Deze echter liefkoosde met zijn mis handelde handen het grauwtje, reikte hem een stuk brood en sprak hem goede woor den toe. Toen wenscht© hij den ezeldrijver goede reis, lachte hem toe en zei: „Nu moet ik me haasten, dat ik bij menn zieke kom. De Broeders zouden me uitscheldenMaar zijn verstandige oogen, die den vroolijk wegdravenden ezel en den drijver volgden, werden donker van schrik toen hij de plas jes vloeistof op den grond zag en zijn voet tegen de scherven stiet. Luid weenend zonk hij weer op den steen en droefheid en angst kwamen over hem als een zee vol bitterheid en tranen. „Wat heb ik gedaan 1" riep hij uit, „ik laat een mensch sterven om een ezel voor slagen te redden 1 Heer, lieve Heer, u zult boos op mij zijn en broeder portier zal me niet meer binnenlaten en Fra Guepro goede, zal zeggen: „Fra Guepro mijn vriend, wat hebt gij gedaan?" Zoo zat hij vele uren en weende en riep God om hulp aan tegen het schelden en den toorn der broeders. Langzamerhand echter, bij het naderen van den naoht, werd hij met ontzetting vervuld en hij besloot naar Assisic terug te keeren en zich aan de voeten der broeders te werpen. Met moeite stond hij op en hij, diens voet an ders licht was als de voet van een danse res, sleepte er zich heen als een gebrekki ge en zieke. Midden in den nacht kwam hij voor de poort van het klooster en broeder portier snauwde hem geweldig toe en sprak: „Wie ben je? Ik ken je niet! Je bent geen van de broeder», want je hebt de H. Gehoor zaamheid geschonden Er is hier iemand, die tegen je getuigt 1'' Terwijl hij echter nog schold, kwam de Heilige naar buiten en toen hij don bcven- den Fra Guepro zag staan, viel hij hem om den hals, kuste hem cn riep: „Broeder Guepro, mijn vriend, vriend Gods, kom binnen en zio!" Fra Guepro echter dacht niet anders of de heilige wilde hem berispen. Hij volgde hem aarzelend en hield de geslagen han den op den rug, opdat hij ze niet zien en in toorn ontstoken zou. In de zaal echter waren alle broeder» bijeen en bij hen was oen vreemdeling en deze was.... de ezeldrijver. Bij het zven van dezen man slaakte Fra Guepro een lui den kreet, hield hem de bloedende handen toe en riep: „SLa toe, lieve man, sla toe! Ik heb tegen de Gehoorzaamheid gezon digd en de zieke zal slcrven.... door mijn schuld" De ezeldrijver echter boog het hoofd en aprak „Neen ,heer, de zieke leeft en is ge zond, want hij is mijn broeder. Op hes oogenblik dat mijn Btok op uwo handen viel, genas hij en werd gezond. Ik echter snelde onmiddellijk hierheen om de broe der» dit te verkondigen. Schenk ook gij mij vergiffenis. En hij boog zich ten tweeden male en greep de handen van Fra Guepro en kuste de gewonde plaatsen. De broeders echter staarden vol verba zing naar den heilige, want hij stond daar en lachte. En er was vroolijkheid in zijn lachen en schalkschheid. En Gods blijheid straalde op zijn voor hoofd toen hij sprak: „Buigt u voor dezen Frater Guepro, want de heerlijkheid des hemels is over dezen man neergedaald Lte> Engelen zien verheugd op hem neer, want hij heeft de heilige gehoorzaamheid gebro ken om goed te doen. uij heeft het schep sel Gods voor pijn bewaard cn zijn snollo daad is als een zon, wipr stralen alle he melen doorbreken. Een straal zijner goed heid trof den zieke en zie: hij is gezond! Een straal trof dezen man, cn zie: zijn hand is niet wreed meerEén straal trof ons en ziet: wij zijn verheugd en vol goe den moedl Want weet, de goede daad is meer dan gehoorzaamheid en weldoen meer dan gehoorzamen En hij legde don arm om do <chouders van broeder Guepro en kuste hem op bei de wangen en riep vol vreugde: „Waren al mijn broeders zooals deze Fra Guepro 1''

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11