Vraagt gratis proefwasch met de VELO ZATERDAG 15 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GODSDIENSTVERVOLGING IN SPANJE. DE KERKEN BRANDEN WEER! F ER ROL (K.W.P.) De waarnemende DE VALSCHE ENGELSCHE EANKOILJFT1EN. Een Rus aangehouden. Op verzoek van de Haaasrbe recherche is te Rotterdam aangehouden de 51-jarig© Rus E M, die gernimen tijd verblijf heeft gehouden in een pand in de Maurits- straat. De man wordt er van verdacht deel uit te maken van het complot, dat eenigon t.ijd geloden ontdekt werd en waarvan do leden valsche 10-pondbiljetten hebben uit gegeven. Al ecnigen tijd geleden waa de aanhouding van deren Rus verzocht, maar de man bleek toen uit Rotterdam te zijn vertrokken. Gisteravond echter heeft de recherche hem op het D. P.-station aange houden. toen hij arriveerde mot don trein uit Boedapest. Bij het afgenomen verhoor ontkende hij iets met de zaak uitstaande te hebben. Hjj is op transport gesteld naar Den Haag, waar de politie deze zaak behandelt. INTERNATIONALE OPLICHTER GEPAKT. Do recherche te Nijmegen heeft Vrijdag aangehouden A. S. uit Amsterdam, die ge signaleerd was op twaalf plaatsen in het land wegen® oplichting en bedreigingen. S. maakte er werk van bij particulieren te verzoeken om te mogen telefoneeren. Als hij dan in do kamer was, nam hij weg wat te grijpen was. Vrijdagmidag werd hij in Nijmegen ge- attrappeerd toen hij een kistje met drie honderd gulden wegnam. Hij werd onmiddellijk gearresteerd en aan de justitie overgeleverd. De man strekte zijn oplichtingen tot in Parijs uit en blijkt een internationale op lichter te zijn. DEV1EZENSM0KKELAAR AANGEHOUDEN. Aan het grenskantoor te Kaldenkirchen werden door de douanebeambten gister avond aangehouden een Engelachm&n, die voor een bedrag van eü.OOO mark aan Duitsch geld en waardepapieren over de grens poogde te brengen en de caféhouder L. uit Venlo, die een aanzienlijk bedrag aan Duitsch geld op frauduleuze wijze ons land poogde binnen te brongen. Smokkelarij van magarine. Marechaussees te Budel hebben op den Maa.rheezerweg aldaar een auto aangehou den, waarin 500 K.G. frauduleus ingevoer de Belgische margarine werd vervoerd. Auto en lading zijn in beslag genomen. Tegen den bestuurder, een zekeieo v. d. V. uit Helmond, is piocea-ver baal opge maakt. UIT DE OMGEVING WASSENAAR Geslaagd. Aan de M. T. S. te Haarlem slaagde onze plaatsgenoot de heer S. Heidinga, voor het examen Werktuigbouwkunde. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN ORANJEFEEST-VIERING. In een gisteravond gehouden vergadering werd besloten tot 'n gezamenlijke feestviering door de Wilhelmina-vereeniging en Chr. Oranjevereeniging voor zoover het de ochtend en middaguren betreft. Het programma der feestviering werd vastgesteld als volgt: 's morgens klokluiden, daarna concert, in dien medewerking wordt verkregen, door de drie plaatselijke muziekvereenigingen. Trac- tatie aan de leerlingen van alle scholen, 's Namiddags zullen op het terrein der W. V. verschillende volksspelen plaatsvinden. Voorts zal de medewerking worden verzocht van de plaatselijke gymnastiek- en zangvereenigingen Op het verlichte terrein der Martha-stichting zal 's avonds voor de Oranjevereeniging een spreker optreden, terwijl de W. V. op haar terrein voor haar leden een avondfeest zal organiseeren. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 19 Juli, des namidag- dags te 7 uur. De agenda vermeldt: Voorstel v. de Commissie voor de strafverordeningen tot wijziging der Alg. Politieverordening. Voorstel van B. en W. tot restitutie aan H. Schouten van ten onrechte opgelegden cn door hem be taalden aanslag van het vergunningsrecht 1932 '33 ten bedrage van 1 56.25. Voorstel van B. en W. betreffende een ontwerp-regeling van Ged. Staten tot bezoldiging van de ambtenaren van den burgerlijken stand dezer gemeente. Benoe ming van een lid der Schattingscommissie be doeld in art. 57 der Wet op de Inkomstenbe lasting. Aanbevolen worden: 1. R. Kroon. 2. L. N. van Dien. Benoeming van een lid van den Raad als gedelegeerde in het bestuur der speeltuinvereenging „Bloemhof". Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting 1932 van de Water- en Lichtbedrijven. Goedkeuring van de wijziging der begrooting voor 1932 van het Algemeen Armbestuur. Geslaagd. Voor het examen Werktuig bouwkunde slaagde aan de M. T. S. te Haar lem onze plaatsgenoot, de heer J. C. Velle- lnbraak. In den afgeloopen nacht werd ingebroken in het perceel Machineweg no. 1. Bijzonderheden omtrent hetgeen wordt ver mist ontbreken, daar het politieonderzoek nog voortduurt. Gevonden voorwerpen. Een bruin dekzeil een bruine portemonnaie met inhoud een dameshorloge een damestaschje een dolkmes een gabardine-regenjas. BOSKOOP JUBILEUM VAN DE ZUSTERS Morgen zal het 25-jarig bestaan van de Kath. School, die onder leiding staat der Eerw. Zusters Ursulinen van de Congr. van Beygen, worden gevierd. Tevoren zal worden gevierd het zilveren professiefeest der eerw. Zuster Willibrordus. Morgen is er van 3.305 uur receptie in het R.K. Vereenigingsgebouw. De Zusters zullen gehuldigd worden door de leerlingen, oud leerlingen en ouders. Maandag, Dinsdag en Donderdag is het zelfde feestprogramma. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 20 Juli, om 18.45 u. De agenda vermeldt: Verzoek van W. v, d. Drift tot toekenning eener vergoeding voor het plaatsen van waarschuwingsborden. Verzoek van het bestuur der Verg. voor Christelijke Gezondheids- en Vacantiekolonies in Neder land te Leiden, om subsidie. Aanbieding ge meenterekening, inclusief die van 't Waterlei dingbedrijf, over 1932. Benoeming eener com missie tot herziening der plaatselijke Bouw en Woningverordening. Behandeling reclames hondenbelasting. Vaststelling voorgevelrooilijn- verordening No. I voor den Hooge Rijndijk. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een garantie in verband met credietverleening aan boomkweekers. FINANCIëN EN ECONOMIE ONS DISCONTO VERLAAGD. Van 4 1/2 tot 4 De directie der Nederlandsche Bank be- ricth, dat het wisseldisconto met ingang van 15 Juli door haar ia vastgesteld op 4 terwijl zoowel het promessendisconto, als de beleening op effecten en goederen en de rente voor de voorschotten in rekening- courant met ingang van denzelfden datum bepaald is op 4 1/2 Vergeleken met de noteeringen die slechts ruim 14 dagen geleden werden vastgesteld, be teekenen de nieuwe tarieven een verlaging over de geheele linie met 1/2 NED. OOST-INDIE ZEEBEVING TEN ZUIDEN VAN JAVA. De vulkanische verschijnselen op Zuid- Sumatra van den Sekindjau afkomstig. Aneta seint nib. Batavia: Donderdagavond te 9 54 registreerde' bet observatorium een matig sterke beving op een afstand van 230 km. in Zuidelijke rich ting. De schok werd eveneens te Bandoeng en Garoet gevoeld. Waarschijnlijk was het een zeebeving. De tectonisohe beving, die in den och tend van 25 Juni, het Westelijk gedeelte van Zuid-Sumatra teisterde, moet den Se- kindjau-Belirang-berg nabij het Ranau- meer hebben estoord. De vulcanologische dienst deelt mede, dat de werking van de zen berg bekend is; het magna is nog niet afgekoeld. Diverse rapporten wijzen er op, dat de vulkanische verschijnselen van 10 Juli van de Sekindjau afkomstig waren. Dr. Stehn is voor plaatselijk onderzoek derwaarts vertrokken. LAND- EN TUINBOUW LUCERNE VERBOUW DOOR ENTING. Volgens verschillende onderzoekers kun nen lucerne-bacteriën, behalve bij de lu cerne, slechts bij enkele andere gewassen wortelknolletjes veroorzaken. Daar deze gewassen zelden verbouwd worden, en de bacteriën van geen der andere vlinder bloemigen in staat zijn, de lucerne-wortels binnen te dringen, is het te verwachten, dat in streken, waar lucerne niet of spo radisch voorkomt, de lucerne-bacteriën on voldoende in den grond aanwezig zijn en inenting noodzakelijk is, om een behoorlijk gewas te verkrijgen. VolgenB de opgave van de Directie van den Landbouw, werd in 1928 in ons land op een totale met groen- voed erge was sen bebouwde oppervlakte van 53800 H.A. slechts 2689 H.A. lucerne aan getroffen, waarvan 1654 H.A. in Zeeland; in de overige provincies neemt de lucerne- bouw dus een zeer ondergeschikte plaats in. Gezien het groote belang van de lucerne als een van de me eet. waardevolle gr oen- voeder-gewassen, en de pogingen om dit gewae ook in one land meerderen ingang t© doen vinden, was het zeer wenechelijk, om na te gaan, in hoever het welslagen van den lucerne-verbouw hier ie lande door enting zou kunnen worden verbouwd. Dit is door het. Landbouw-proefstation te Groningen geschied. Daar in Groningen, Friesland en Drente in 1928 te zamen slecht» 7 H.A. met lucer ne was gebouwd, leek hot Noorden van ons land bij uitstek geschikt om proeven met het enten van lucerne te nemen. Allereerst werd op een 12-tal boerde rijen nagegaan in hoeverre aan ongeënte lucerne wortelknolletjes al dan niet voor kwamen Daarnevens werd een aantal proefvelden aangelegd, waarbij ongeënte lucerne vergeleken werd met lucerne, die met entstoffen van verschillende herkomst geënt was geworden, terwijl in enkele ge vallen ongeënte doch volledig bemest© lu cerne in de proef werd opgenomen. De entstof werd bereid in het laboratorium van het Groninger Proefstation. Voor de enting werd per H.A. een half kilo bac teriën-materiaal, gemengd met sterielen zanderigen grond, gebruikt. Het enten geschiedde op de gewone wijze, door het zaad met heel weinig wa ter te bevochtigen, den inhoud van het busje er met de schop goed doorheen te mengen, en het zand buiten de zon te laten opdrogen. Naast deze entstof werd in een aantal gevallen een tweetal buitenlandsche entstoffen gebruikt. Ingevolge het advies van den Rijkslandbouwconsulent voor Noord-Groningen werden de proeven, op enkele uitzonderingen na, zonder dek- vruoht gezaaid. Ten einde ©enigszins georiënteerd te zijn over de vraag in hoeverre wortelknolletjes reeds van nature in de Groningsche klei- zavelgronden voorkomen, werden op een I2-tal boerderijen een 17-tal lucerne-per- ceelen onderzocht. Hiertoe werden op ver schillende plaatsen planten met wortel kluit en a-1 voorzichtig uitgegraven, in t laboratorium boven fijn draadglas afge spoeld en het aantal knolletjes per plant geteld. Hoewel de meeste knolletjes inder daad in de bouwvoor zitten, spreekt het vanzelf, dat op deze wijze niet alle knol letjes gevonden worden; door de planten echter op uniforme wijze uit te graven, kan men toch ©en globalen indruk van het aan tal knolletjes per plant krijgen. In totaal werden ongeveer 700 planten onderzocht. Uit het onderzoek bleek: le. dat in do Groninger klei- en zavelgronden lucerne bacteriën voorkomen; 2e dat echter zonder enting zeker de helft der planten niet of onvoldoende van wortelknolletjes voorzien is; voorts, dat het aantal knolletjes per plant grooter invloed kan uitoefenen op den dikte-groei. Om ©enigen indruk te krijgen van het effect der enting op de ontwikkeling der wortelknolletjes, werd op enkele proef- perceelen op de bovenbeschreven wijze het aantal knolletjes per plant bepaald op 'fc oogeniblik van de eerste snee. Uit de cijfers van het rapport zien we, dat het aantal knolletjes per plant reeds na enkele maanden door de .enting in alle gevallen aanzienlijk is toegenomen, en bot percen tage planten zonder knolletjes sterk is ge daald, het meest overtuigend op een der 4 proefplaatsen, te Hekkum. Uitgezonderd te Nieuw-Beerta heeft de enting de dikte van den stengel reeds direct gunstig beinvloed. Opmerkelijk is ook, dat te Nieuw-Beerta, waar oorspron kelijk vrij veel lucerne-bacteriën in den grond voorkwamen, het percentage planten zonder knolletjes door de enting, van 28 tot nul teruggebracht is geworden. 't Zal uit het bovenstaande duidelijk zijn, dat het niet voldoende is om, wanneer men zich van de aanwezigheid der knolletjes bacteriën wil overtuigen, enkele planten uit te graven, doch dat. alleen een nauw keurig statistisch onderzoek in deze ©eni germate betrouwbare uitkomsten kan geven. Bij de keuze van den grond voor proef terrein dient aan den kalktoestand de noodige aandacht te worden geschonken. Op zure gronden sterven de wortelknol letjes-bacteriën snel af, en ontwikkelt de lucerne zich slecht. Gezien het feit, dat de wortels van de lucerne diep in den onder grond doordringen, moet ook de kalktoe stand van den ondergrond worden nage gaan. Van de oude opvatting echter, dat lucerne zich alleen behoorlijk kan ontwik kelen op kalkhoudende klei-zavelgronden, is men terug gekomen. Ook op zandgrond wil lucerne goed opgroeien, mits de grond niet zuur is. Een onvoldoende kalktoe stand van boven- zoowel als ondergrond toekende zich bij de genomen proeven af in een verminderde opbrengst van lucerne. De resultaten der entproeven worden in het rapport aldus saamgevat: door enting werd op alle gronden de hooiopbrengst vermeerderd, varieëerend tusschen 6 en 780 pet., welke gunstige invloed soms na 3 en 4 jaren nog was waar tenemen. Verder werd door enting in 85 pet., van de geval len het eiwitgehalte dor planten verhoogd, gemiddeld met 14 pet. Een normale stikstofbemesting gaf let welongeënte lucerne in meerder© ge vallen aanleiding tot een verminderde op brengst" in de tweede en volgende sneden, en is uit dien hoofde ten sterkste af te raden. Bij niet onder dekvrucht gezaaide lucer ne, welke geen of een geringe stikstofbe mesting heeft ontvangen, kan men door en ting het onkruid tot een minimum beper ken. Het onkruid krijgt dan de minste kans om zich tot schadelijke proporties te ont wikkelen, te meer daar de lucerne in haar eigen stikstof-behoefte kan voorzien, eri daardoor een voorsprong krijgt boven alle niet-vlinderbloemigen. Zaait men daaren tegen ongeënt en onder dekvrucht, dan hebben de onkruiden gelegenheid tot ont wikkeling te komen, gebruik makende van de stikstof van de dekvrucht. Na den oogst van de dekvrucht is de lucerne bij afwe zigheid van knolletjes-bacteriën, aangewe zen op de in den grond overgebleven voe dingsstoffen, en ondervindt daarbij de concurrentie van de zich meestal sneller ontwikkelende onkruiden. Misschien komen we binnenkort op den lucerne-verbouw, welke vooral in dezen tijd van het hoogste belang is te achten, nader terug: en dan bepaaldelijk op de op brengsten bij enting verkregen. B-T. WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secr. Leliestraat 7. Zondag. De groote zaal van het Bocde- gebouw is den geheelen dag geopend voor het Plaatselijk Oomité Herwonnen Le venskracht, ingang Boomgaardsteeg (Bree- straat). Voor de meisjes bloempjesverkoopeters rijwielstalling in den achtertuin. Maandag. Rechtskundig Bureau toot de leden van de afd. Leiden en Omstre ken, 's avonde van 6.308 uur Bondsge- bouw, Steenschuur 15. Woensdag 8 uur: Bestuurevergadering R. K. Volksbond. Donderdag Bestuursvergadering St. Pe trus (Propagandaclub) 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 BUT. Ziekenkas 7 uur. Brandstoffenoommissie 78 uur. De circulaire over de solidariteitsactie welke de afdeelingen ontvingen zal bin nenkort behandeld worden op een be stuursraad ve rgad e ring. INTERPAR 0CHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te do«n in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van ds maand, avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuie. Heden Zaterdag van 8.309.30 uur af halen prijzen loterij Kempeimanfonda. Zondag is de zaal geopend van 12.30 u. tot 2.30 uur en van 7 uur tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waargeno men door de heeren P. van Bergen' Hene gouwen en P. Klein. Na het Lof prijsbiljarten. Bij het sluiten van den Aanbiddingsdag in de St. Petruskerk zal de Vaandel- waoht bestaan uit Senior Overpelt afd. Gehuwd, commissarissen P. Oostda/m, H. Uphof en W. Boogers. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Tevens 3de Maandag der maand te 8.30 uur inschrijving nieuwe leden in de Pre sidentskamer. 8.15 uur Kegelciub Hout of Fout. Voortzetting der onderlinge wedstrijden Tevens zal voor dezen avond door een lid der club een paar prijzen beschikbaar ge steld worden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8.00 tot 10.1" uur. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer." Allen op tijd aanwezig. Donderdag bijeenkomst voor de ledsn ran 810.15 uur. 8.30 uur Vergadering Gommiss arias en Afd. Gezellen- Vrijdag 8.15 uur. Symphonie „Franz Schweitzer", allen op tijd. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: De schoonste en mooiste dagen van het jaar zijn wel de dagen der gesloten Retraite. Gezellen re serveer nu reeds deze dagenvan 25 tot 28 December is onze Gezellenretraite te Noordwijkerhout. ST. PETRUSPATRONAAT. Rapenburg 52. Zondag Voetbalwedstrijd en buitenspel te Oegstgeest. Vertrek Gezellenhuis wan delaars 2.30 uur, vertrek fietsers 2.45 uur. Onkoeten 5 oent. Maandag 8.30 uur Aloysiusgroep. Dinsdag 8 uur voetballen. Woensdag 7 uur Tarcisiusgroep. Vrijdag 8.30 uur Don Boscogroep. HET CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zondag 4.30 uur Contributie betalen, jon gens onder de 14 jaar. Daarna gezamenlijk naar het terrein. 7.30 uur Ontspanning voor jongens bo ven de 14 jaar. Dinsdag 6 uur Rotanieclub. 8.15 uur Wandelclub „De Trekvogels" Woensdag; 6 uur Postzegelclub, jongste afd. 7.00 uur Postzegelclub hoogste afd. 7.00 Zaagclub. 8.15 uur Tooneelclub. gouverneur der provincie heeft den kwe©. ker Joseph Jiminez een boete opgelegd van 500 peseta's wegens het afscheuren van een verordening, waarbij het verboden werd om op den feestdag van bet H. Hart de vlag uit te steken. FER.ROL (TL W. P.). De Parochiekerk van St. Qhiistoffei, waar dezer dagen de H. Mis zou worden opgedragen voor een groot aantal pelgrim© is juist voor den aan vang van den dienst in vlammen opg©- gaan. De daders van deze laffe misdaad zijn onbekend. BILBAO (K.W.P.). Eenige onbekend gebleven individuen hebben het voorpor taal van de Baailiek de Begona met benzi ne bespoten en vervolgens in brand gesto ken. De vrouwen, die in de Kerk aanwezig waren, waareohuwden onmiddellijk den Pastoor der parochie, die de brandweer te hulp riep, waardoor een ramp nog juist bijtijds kon worden voorkomen. Donderdag 7.30 uur Antoniusgroep. Vrijdag: 7.30 tot 8 uur Groep K. en P. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek en spaarbank. 4.30 uur Zangclub. "SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 rnx Morgengebed, H. Mis met preek Om 10—10.15 uur ontbijt, om 10.15—11.30 u. Ontspanning voor Afd. I. 6 uur Lof waarna ontspanning. Dinsdag 6.307.30 uur vlecht- en ear- tonnagewerk jongste afdeeling. Woensdag 3—4 uur Zangles. Donderdag 6.30—7.30 uur Vleohfc- en Cartonnagewerk hoogste afdeeling. 7.309.00 uur Slojd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deeling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 9 uur Ontspanning. R. K. HARMONIEKAPEL „PER0SI". Secr.: Marnixstraat 43. Maandag, 8 uur: Repetitie tamboers, (leerlingen), Pieterskerkgracht. Woensdag: harmonie leerlingen 7.30— 8.15 uur; 8.30 uur harmonie Pieterskerk- gracht. Donderdag, 8.30 uur Generale repetitie Harmonie Pieterskerkgracht. Vrijdag: Tamboers Pieterskerkgraoht 8.30 uur. Aanmelden nieuwe leden op de les- avonden. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkom$ten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.20 uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Zaterdag van 8—9.30 en Zondag van 12 1 uur contributie betalen. Zondag 3.30 aftrekken Wandelclub. 12.30 uur en 3 uur tennisclub. 5 uur cadettenclub. 8.30 uur Zangclub. 8.15 uur Inwijdingscursue. Maandag: 7.45 H. Mis. 89.30 uru naaien, knippen, hand wer den en reidansen. Afd. B. 7.458.45 uur Graal glm. en van 8.459.45 uur gym. Dinsdag 7.30 uur Zonnekinderen. 79 uur naaien en knippen, ontwikke lingscursus. Woensdag 1.303.00 uur Kruiskinderen 8.009.30 uur naaien, knippen en rei dansen. 9.15 uur Mussehenclub. Donderdag 5 1/2 uur Graalwachtleidsters- vergadering. 56 uur Openluchtclub voor kleuters, Pieterskerkhof. Wedstrijden en gym. clubs. 67 uur Mulo-club. 8.15—9.15 uur Afd. B. 9.1510 uur Graal Gym. club. 810 uur mandoline. 8.009.30 uur huisvlijt, weven, reidan sen, houtzagen, handwerken voor de Kapel Vrijdag 6.308.00 uur naaien en knip pen. 8.009.30 uur naaien en knippen en korfbal. 8.000.15 uur zwemclub Hooge Rijndijk. 8.30 uur Roode Graalclub. 4.455.45 Gym. club kleuters. Excelsior-Allelu ja-V ooruit. mi iiiiiiiiim iiiim iiiini iiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiii MEN GAAT DIKWIJLS ADVERTEEREN, ALS HET TE LAAT IS! Bij Gemeentetram en Spoor van Staat Komt de reclame wel wat laat! uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10