WYBERT WmmXj 50 35 20 DONDERDAG 13 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG, 7 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Leducq wint de 14e étappe. De veertiende etappe van de Tour de France, loopende van Montpellier naar Perpignan, een afstand van 166 ELM. werd gisteren gewonnen door Leducq in den tijd van 6 uur 4 min. 40 sec. Tweede werd Ma/gne. De renners hadden veel last van de groote hitte. De temperatuur bedroeg vijftig graden in den zon en in de scha duw was het veertig graden. Bovendien woei er een heete Zuidwind. .Het. tempo, waarin gereden werd, was daardoor zeer traag. Het geheele veld bwam met ver traging, doch gesloten aan. Het totale klassement luidt als volgt: 1. Speicher 91 uur 18 min. 32 sec. 2. Lemaire 91 uur 18 min. 47 sec. 3. Guerra 91 uur 24 min. 23 sec. 4. Martano 91 'uur 26 min. 12 sec. 5. Archambaud 91 uur 26 min. 48 sec. 6. Stoepel 91 uur 42 min. 14 sec. 7. Level 91 uur 42 min. 45 sec. 8. Tmeba 91 uur 44 min. 31 sec. 9. Sohe- pers 91 uur 48 min. 11 sec. 10. Mane 91 uur 51 min. 9 sec. 10. Geyer 91 uur 57 min. 30 sec. Het landenlklassement ziet er nu als volgt uit: 1. Frankrijk 174 uur 36 man. 29 sec. 2. België 275 uur -7 min. 1 sec. 3. Duitaeh- land 275 uur 58 min. 36 sec. 4. Zwiteer- lapd 277 uur 26 min. 31 sec. 5. Italië 278 uur 58 min. 48 sec. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. Ook Piet Moeskops gaat mee. Zooals bekend worden de Wereldkam pioenschappen wielrennen dit jaar te Pa rijs gehouden en wel op 12, 13, 14 en 18 Augustus a.s. Door de Nederlandsohe Wielrenunie zijn voorloopig aangewezen voor de sprint: amateurs J. J. van Egmond, B. Leene en A. v. d. Linden. Voor de sprint: professionals G. F. Leene en P. Moeskops. Voor den weg-amateurs L. Beijnen. Voor den weg: professionals M. v. Oers, M. Valentijn, G. v. d. Buit en als reserve A. J. Braspennincx. Tot officieel leider is benoemd de heer B. Swaab de Beer, terwijl als verzorger is aangewezen de heer Guus Schilling. Leidsche Ren- en Toeristver. „Swift". Gisteravond werd er een voorgift- teamrace gehouden over 40 K.M., welke wegens het weer Zondag was uitgesteld. Er waren 11 deelnemers en er werd om 7 uur 20 gestart. De uitslag was als volgt: le team met 15 minuten voorgift, Gebr. de Boode, Sohuller en Gros, tijd 1 uur 15 min.; 2e team: Strijk, Paats, R. Riethoven en Kapaan met 7 minuten voorsprong, tijd 1 uur 13 min. 5 sec.; 3e team v. Aart, Vink en Sladek, tijd 1 uur 10 min. 2o sec. De sterke wind en regen in aanmer king genomen is er zeer goed ereden. A.s. Zondag neemt J. Biethoven deel aan den wedstrijd op de Arnhemsehe wielerbaan en J. Verschoor op de Goud- sche wielerbaan. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gistermiddag op Duindigt gehouden rennen en draverijen luiden als volgt: Derde Aanmoedigingsprijs, prijzendra- verij 4e klasse over 1750 meter: 1. Up to date (eig. A. de Vlieger); 2. Varia (eig. A. L. Janson). Hypathiaprijs, ren op de vlakke baan over 1000 Meter: 1. Maelstrom (eig. P. G. Riem); 2. Fackeltrager (eig. R. J. J. Hi ems tra). Helenaprijs, pr ij zendraverij le klasse, over 2070 meter: 1. Senator Madden (eig. G. Ensing); 2. Druy (eig. M. P. W. van Renswoud). Achtste Heerrijdersprijs, prijzendraverij 3e en 4e klasse, over 2050 meter": 1. Vaz Dias (eig. C. F. Ookhorst); 2. Weidloo- per (eig. R. F. Sormani). Hortensiaprijs, ren op de vlakke baan, over 250o meter: 1. Paddy's Darling (eig. A. M. van Oss); 2. Marialva (eig. mevr. van WieringenRemmers). Hollandiaprijs, handicap-heat 2 e en 3e klasse, over 1710 meter: 1. Uitblinker K. (eig. C. Kleyne); 2. Tanny See v. Ker- rigaoi (eig. H. L. Nijveld). VOETBAL Sportvereeniging „A. R. V. A." Voor de seriewedstrijden van bovenge noemde vereeniging werd gisteravond ge speeld de wedstrijd A.R.V.A. tegen R.B.F., welke eindigde in 12 in het voordeel van R.B.F. LUCHTVAART DE „ZEPP." TERUG TE FRIEDRICHSHAFEN. De „Graf Zeppelin'' is gistermiddag van d© Zuid-Amerika-reis te Friedrichshafen teruggekeerd. Het luchtschip „Graf Zeppelin" heeft tot nu toe 320 vluchten gemaakt van in to taal 6000 uren. Er werden vervoerd 820 passagiers, 16000 kg. post en 37.000 kg. vrachtgoed. Het luchtschip heeft in het geheel meer dan 600.000 km. afgelegd. HET ECHTPAAR LINDBERGH IS DOORGEVLOGEN NAAR NEW F0UNDLAND. Het echtpaar Lindbergh is van Halifax (Nieuw Schotland) doorgevlogen naar St. Johns op New Foundland, BALBO'S ESKADER IN LABRADOR AANGEKOMEN. GEEN TUSSCHENLANDING OP GROENLAND. Heden ontmoeting met Lindbergh? Naar uit Cartwrioht (Labrador) wordt gemeld, heeft het Italiaansche vliegerses kader onder leiding van generaal Balbo den sprong over <lcn Oceaan, van Reyk javik naar Labrador veilig volbracht en daarmede de gevaarlijke vierde etappe van den tocht van Orbetello naar Chicago ach ter den rug. Gistermorgen om zes uur startten de eerste machines van Balbo's eskader te Reykjavik en gisteravond om 18.26 uur Greenwichtijd arriveerde de eerste drie watervliegtuigen behouden te Cartwright, na een kwartier gevolgd door een tweede dretal. De vliegers hebben den afstand van 2400 K.M. dus in een tijdsruimte van onge veer twaalf uur afgelegd. Met het oog op de gevaren, die aan deze étappe verbonden waren, werd het mogelijk geacht, dat generaal Balbo zou besluiten tot een tusschenlanding te Juli- anahaab op Groenland, waar men reeds de noodige voorzorgsmaatregelen had ge nomen om de vliegers behulpzaam te zijn. Het eskader heeft den tocht echter niet onderbroken en is langs de kortste route naar Labrador gevlogen. Vrijwel gedurende het geheele verloop van de vlucht heeft het eskader in ver binding gestaan met de buitenwereld; het zij via de radio, hetzij door middel van schepen, die het eskader waarnamen en hun bevindingen rapporteerden. Het eerste rapport wai afkomstig van het inspectie-schip „Fylla'', dat zich in de Denema-rken-straat, tusschen IJsland en Groenland, bevindt. Dit schip meldde in een telegram aan het Deensche ministerie van Marine, dat in den loop van twee en een half uur alle Italiaansche vliegtuigen het inspectie-schip waren gepasseerd. De laatste machine passeerde om negen uur 's morgens en blijkens berichten van generaal Balbo was alles t-oen wei aan boord. Daarna werd het eskader van tijd tot tijd door schepen gesignaleerd. De Ita liaansche duikboot „Millelira", nam de vliegtuigen waar 14.45 Greenwichtijd, toen generaal Balbo zich bevond op 72 gr. 2 min. Noorderbreedte en 46 gr. 5 min. Wes terlengte, dat is op een punt, dat 250 mij len ten Zuiden van Groenland en 500 mij len Cen Oosten van Labrador is gelegen. .Daarmee was het grootste en in zekeren zin ook het gevaarlijkste deel van den tocht afgelegd. Een van de gevaren be stond namelijk in het enorme gewicht der vliegtuigen. 11.000 kg. in verband met het feit, dat een grooten voorraad brandstof moest worden meegenomen. Toen het grootste deel van de vlucht zonder on heilen was verloopen, was uit den aard der zaak dit gevaar geweken. Toen bleef nog de kans op mist in de omgeving van Labrador, doch blijkbaar hebben de vlie gers hiermede niet te kampen gehad. Te Cartwright was de komst der Itali aansche vliegers met groote spaning ver beid. 'Rteeds wekenlang waren er voorbe reidingen getroffen, die het hoogtepunt be reikten, toen het Italiaansche hulpschip van generaal Balbo's expeditie te Cart wright aankwam, nadat het eenige dagen in het ijs bekneld had gezeten, zoodat het door ijsbrekers uit zijn benarde positie moest worden bevrijd. Toen dan ook gistermorgen het bericht kwam, dat Balbo's eskader van IJsland was vertrokken, werden in allerijl de laat ste maatregelen genomen, zoodat alles in gereedheid was om de Italianen te ont vangen. Tegen zes uur kwam de eerste machine in zicht en weldra naderde het eerste drie tal de kust van Labrador. De daling had vlot plaats," waarna spoedig een tweede drietal zich tot dalen gereed maakte. Om 6.26 was het eskader in veilige haven; de vierde étappe van Balbo's expeditie was voltooid. De mogelijkheid bestaat, dat kolonel en mevrouw Lindbergh, die zooals men weet een vliegtocht ondernemen naar Groen land, morgen een bezoek brengen aan ge neraal Balbo's eskader. LAND- EN TUINBOUW UITVOERING TUINB0UW- STEUNWET. Aan d© veilingvereenigingen is door de Regeeringscommissaris het volgend schrij ven gezonden: Met het oog op de geheel onvoldoende afname van de ter veiling aangevoerde aardappelen is het wenschelijk, dat iedere niet strikt noodzakelijke aanvoer achter wege blijft. Indien er geen speciale reden voor is, moet iedere geforceerde aanvoer van aardappelen worden vermeden, mede met het oog op de mogelijkheid van prijsverbe tering. Om te voorkomen, dat zelfs de aanvoer van late soorten, ook al zijn deze door voorkiemen vervroegd, doorgaat zonder rekening te houden met de kans van af zet, deel ik U mede, dat voor de aardap pelen, die gerekend worden tot de late soorten, geen minimumprijs mag worden uitgekeerd. Hieronder behoort in de eerste plaats de Eigenheimer. Ten aanzien van de sorteering van de ter veiling aangevoerde aardappelen, ves tig ik er nogmaals uitdrukkelijk de aan dacht op dat ongesorteerde of niet behoor lijk gesorteerde aardappelen niet voor den minimumprijs in aanmerking - mo^en ko men. Veilingen, die de sorteering niet stipt handhaven, zullen van de minimumprijs- regeling moeten worden uitgesloten. Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter Burgemees ter A. J. v. Gerrevink, Secretaris R. Reita- ma. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Verzoek van mej. J. C. C. van Griethuijsen om eervol ont slag als waarnemend gemeente-secretaris en gemeenteontvanger. Aangenomen. Burgemeester en Wethouders deelen- mede ingevolge artikel 38 van het regie ment van orde voor den raad, tot waarne mend gemeente-secretaris te hebben aan gewezen den heer J. de Visser, hoofdcom mies ter secretarie, die daarna word be- eedigd. Zij stellen overeenkomstig artikel 2 der instructie van den gemeente-ontvanger voor als persoon, die den ontvanger bij af wezigheid of ongesteldheid vervangt aan te wijzen mr. B. C. van Krieken, na vooraf het bedrag der door dien persoon te stel len zekerheid op ƒ3000.te hebben be paald. Wordt benoemd en daarna be- eedigd. De gemeente-rekening. B. en W. bieden de Raad de gemeente- rekening aan die luidt: inkomen 360953. Uitgaven 300.067. Batig saldo plan. ƒ6000. Deze rekening zal worden onderzocht door een commissie die bestaat uit de heeren J. den Ouden, dr. Simon Thomas, K. Krui- zinga en mr. dr. L. Sprey. Een discussie over houthakken. Punt 4. Voorstel B. en W. tot het onder hand verpachten van hout en grasgewas aan den Rhijnhofweg. Naar aanleiding van een verzoek van de N.V. Eerste Hollandsche Steenfabriek V/h De Ridder en Co. te 's-Gravenhage, om het gras te mogen afmaaien en het hout te mogen hakken aan weerszijden van den Rhijnhofweg, langs de perceelen kadastraal bekend gemeente Oegstgeest sectie E. no. 2061 en 329. De requestrant is bereid daarvoor te be talen 20.per jaar, en bovendien op zich te nemen het opmaken van de halve sloot langs den weg. Er is een dergelijk verzoek van den heer J. Uittenbogaard, die het hout tot nu toe steeds heeft doen hakken, en die meent voor zijn weiland in verband met beschut ting van zijn vee tegen het van den Rhijn hofweg komende stof het hout noodig te hebben, en die mededeelt van den heer Van Griethuijsen steeds vergunning te heb ben gehad, zich dit hout toe te eigenen ook na 1928 of 1929, toen is uitgemaakt, dat dc bedoelde weg met de kanten en halve sloot het eigendom der gemeente was. Intus- sohen is ons gebleken, dat de heer Uitten bogaard dit hout tot nu toe telkens heeft laten hakken door den directeur der ver zoekende firma, die daarvoor aan den heer Uittenbogaard dan een bepaald bedrag uit betaalde. B. en W. meenen, dat het niet j-uist is, dozen toestand te bestendigen. Nu de bedoelde fabriek een bepaald be drag biedt voor het gras- en houtgewas langs bedoelden weg en bovendien het on derhoud van de overigens voorzoover wij meenen niet schouwbare halve sloot op zich wil nemen, komt het B. en W. voor, dat het daartoe noodige ingebruik geven van den grond rechtens buitengewoon veel gaat gelijken op onderhandsche verpach ting van gemeente-eigendom, eene hande ling, die den leden van den Raad door art. 26 der gemeentewet is verboden. B. en W. geven den Raad in overweging het onderhavige verzoek in te willigen en dus aan de N.V. Eerste Hollandsohe Schoor steen-steenfabriek v/h De Ridder en Co. te s-Gravenhage ondershands te verpach ten, tot wederopzegging, uiterlijk tot 1 Januari 193S, de Rhijnhofweg, kadastraal bekend gemeente Oegstgeest, sectie E. no. 2544, voorzooveel gelegen voor de perceelen kadastraal bekend gemeente Oegstgeest, sectie E. nos. 2061 en 329, voor de som van 20.per jaar en onder bepaling, dat de uurster verplicht is de halve sloot ter weerszijden langs den weg schoon te hou den, voorzooveel noodig, volgens schouw van het Hoogheemraadschap „Rijnland" en onder de nader door Burgemeester en Wet houders te stellen voorwaarden. De heer Paardekooper is tegen bet praeadvies. Het is een oud gebruik van plantrecht, dat de aangelanden hebben, hetgeen spreker breedvoerig betoogt. Spr. toont aan dat dit op verschillende plaatsen in de gemeente nog gehandhaafd wordt. De voorzitter merkt op, dat hot plant recht sinds Napoleon aan de gemeente be hoort. Eerst heden vernam spreker hoe die zaken hier staan en meent dat daaraan een eind moet worden gemaakt, tenzij het recht door voorkoop anders is geregeld. Mr. Sprey wijst op de onbillijkheid daar aan een eind te maken. Het kan zoer goed in 't belang van de Gemeente zijn, dat dit blijft aan de aangelande en toont dit na der aan. Spr. vraagt of B. en W. wel voldoende re kening hebben gehouden met het belang van den heer Uitenboogaard en of B. en W. de zaak van die zijde ook willen bezien. De heer Bakker onderschrijft de woorden van mr. Sprey en wijst er nog op, dat de betrokkene zeer onaangenaam is getrof fen door den toon van het advies en stelt voor dat B. en W. het advies zullen te rugnemen om de kwestie nader te bezien, welk voorstel door den heer Paardekooper wordt ondersteund. De heer Kortmann zegt, dat er volgen» praeadvies twee gegadigden zijn. Het wil spreker voorkomen dat aan de oudste aan geland recht van preferentie moet worden gegeven. De heer Kruizinga vraagt nadere inlich tingen in doze zaak, die hem door den heer Uitenboogaard uitvoerig worden ge geven, waarbij de heer U. aantoont, dat het niet gaat om het hout doch voor scha de van zijn bedrijf. De voorzitter geeft eveneens het verloop der zaak weer van de zijde van B. en W. Spreker stelt de vraag of de eerlijkheids- traditie hoog gehouden wordt, indien do toestand bestendigd blijft. Verschillende leden repliceeren, waarna het voorstel-Bakker wordt aangenomen. Punt 5. Voorstel tot het verleenen van eubsidio aan het bestuur der Chr. H.B.S. te Apeldoorn, voor een leerling uit Oegst geest tot een bedrag van 66.04. De heer Kortmann meende, dat subsi die alleen werd toegekend aan leerlingen die de scholen voor Middelbaar onderwijs te Leiden bezoeken. Waar is de grens. Vele personen uit onze gemeente bezoeken in Brabant en Limburg Gymnasit of H. B. S. De voorzitter weerlegt de bezwaren van den heer Kortmann, waarna hot voorstel werd aangenomen met 12 tegen 1 stem, die van den heer Kruizinga. Verbetering van de brandweer. Voorstel inzake aanschaffen brandweer- materiaal. B. en W. geven een verslag van een onderhoud met de brandmeester naar aanleiding van de in de vorige vergadering gemaakte opmerkingen. Daarbij bleek, dat aanvulling van brand- weeraiateriaal beslist noodzakelijk was. Vooral bij een brand als die in de Ge versstraat, waarbij de brandweer in de meest ongunstige omstandigheden moest werken, kwam het gemis van laddermato- riaal en diverse onmisbare uitrustingsstuk ken duidelijk tot uiting. Dat zulks het blusschen heeft bemoeilijkt behoeft geen betoog. Overigens is uit de rapporten onze indruk bevestigd, dat de brandweer in alle opzichten zich uitstekend van haar taak gekweten heeften dat èn aan de leiding èn aan het personeel een woord van hulde voor het kranig optreden, alles zins op zijn plaats is. Van het verloren zijn van de sleutel 7an de bewaarplaat» der spuiten was geen sprake. Vermeodelijk betreft het hier een praatje over het in het ongereede zijn van het slot van het brandspuithuisje aan de Kwaak, welk slot bij de oefeningen bleek door jongens te zijn beschadigd. De heer v. d. Ameele is wel gewaarschuwd, maar heeft de telefoon niet gehoord, terwijl de heer Koelman verhuisd was. Niemand van het personeel is overigens teruggestuurd. Van do diensten van den heer v. d. Hoo naard kon geen gebruik gemaakt omdat hij niet tot het personeel der motorspuiten be hoort. Voor het aan- en vcrvoereji van ma teriaal zijn eenige werkloozen aangewezen. De manschappen zijn allen in het bezit van een staat, waarin do ligging der brandkra- nen is aangegeven. Zooals vanzelf spreekt, kan op do lig ging der brandkranen geen critiek worden uitgeoefend. Dat zal alleen kunnen, wan neer de kranen na het uitbroken der brand nog aangebracht moeten worden. In overeenstemming met de moening der brandmeesters, zooal» deze vorder in het rapport tot uiting komt, stellen B. en W. voor, hen tot het navolgende te machtigen, onder verstrekking van het noodige cre- diet: a. het aanschaffen van een Ford-ohassis en het daarop doen bouwen van een ladder wagen, met ladders, redladders, haspels enz. Kosten volgen» raming 1950.— -f- 1450.— 3400.— b. het aanschaffen van diverse kleine ge reedschappen, als standpijpen, vordeolstuk- ken, afsluit/bare trompen, schijnwerper, red- lijnen enz. De kosten hiervan bedragen vol gens raming 725.Zooals vanzelf spreekt, zal bij de aanschaffing do noodige zuinigheid worden betracht; c. het aanschaffen van een tweede slan- genwagentje met uitrusting, hetwelk te plaatsen is bij den brandmeester Kamsteeg in diens garage; d. eenige rookmaskers en snelblusschers aan te schaffen. De laatste te plaatsen bij de brandmeesters Rietveld, De Rooy en Den Dubbelden. Tevens aan te schaffen voor de politie een draaginrichting voor snelblusschers; e. de diepboringon bij het Witte Huis en in de Nassaulaan te verbeteren, in dien zin, dat het aansluiten der slangen op ge makkelijker wijze kan geschieden. De kosten van de sub c, d, en e vermel de uitrustingsstukken en veranderingen be dragen volgen raming 476.De voorge stelde maatregelen kosten totaal ongeveer 4600.—. Punt 7. Voorstel B. en W. inzake het ver- DE AVONTUREN VAN 105. In de boeschen die de vlakte om ringden woonden allerlei wezens. Er wa ren vossen, herten, konijntjes, hazen, kleine slangen en allerlei vogels. Do hor ten waren gewoon om op do vlakte, die eon weide was, waar een paar beekjes doorheen stroomden, 's avonds hun avond maal te gebruiken. Dat deden zc ook nu. NU go«dkooperf zoek van God. Staten betreffende bezoldi ging van de ambtenaren van den Burger lijken Stand. Goedgekeurd. Eenige comptabiliteitebeslniten werden zonder commentaar genomen. Schoolgeld-reclames werden in geheime zitting behandeld. Bij de rondvraag informoert de heer Kraan naar de mogelijkheid van de perso- neole belasting te brengen van de zosde naar de vijfde klasse. B. en W. sullen van de eventueele financicele gevolgen rapport uitbrengen. Hierna sluiting. RECHTZAKEN INDONESISCH KAMERID VEROORDEELD. Een maand gevangenisstraf. Hot Arnhomsch Gerechtshof wees gis teren arrest in de hooger beroepzaak, in gesteld door den officier van justitie bij de rechtbank te Tiel, waarbij het Tweede Kamerlid L. do Visser werd vrijgeaprokon van de hom ten laste gelegdo beloediging van president Von Hindenburg. Hot Hof bevestigde deze uitspraak. De aan het Tweede Kamerlid Roestam Effondi opgelegdo straf, die wegens op ruiing bij gelegenheid van een openbare vergadering te Tiel, door de roohtbank al daar werd veroordeeld tot f 200 boete of een maand heohtenis, in welke zaak do officier van justitie eveneens hooger be roep had aangetoekend, werd door het Hof gewijzigd in een maand gevangenis straf. OVERTREDING DER ARBEIDSWET IN WINKELS VAN JAMIN. Filiaalhoudsters zijn niet aansprakelijk. B. on W. van Haarlem hadden in den z.g. „bollentijd", in April j.l. ontheffing verleend van de bepalingen der winkelslui tingswet, waardoor o.a. de vier winkels van de firma Jamin Zondags don gehoelen dag geopend moohten blijven. De filiaal- houdsters kregen dan ook van het hoofd kantoor te Rotterdam ordor, de winkels geopend te houden. Blijkens hot Arbeid»- rcgi6tor mocht echter door het porsonoel op Zondagen slechts vier uur gewerkt wor den, welke beuling in allo vier de win kels werd overtreden. De Arbeidsinspectie maakte proces-ver baal op en heden word do zaak voor hot Kantongerecht behandeld. A1h verdachten waren gedagvaard dc heer Jamin en de vier filiaalhoudsters. De heer Jamin was niet versohenen, doch aan oen ambtenaar dor Arbeidsinspectie, die hem te Rotter dam had gehoord, had hij verklaard, nim mer opdracht gegeven te hebben om in verboden tijd te werken. Hij vond het echter te prijzen, als het personeel dit toch deed. De ambtennar van hot O. M. zoide, ook do filiaalhoudsters gedagvaard te hebben, omdat hij uiteomaalct wilde zien, wio er verantwoordelijk was voor de naleving van do Arbeidswet. Hij was van oordeel, dat dit eon opportuniteitskwe«tic was. Do heer Jamin meent, dat do filiaalhoudsters verantwoordelijk zijn on beroept zioh dnar- bij op een vonnis van den Kantonrechter to Rotterdam, doch hot is gebleken, dat het hoofdkantoor te Rotterdam allo ar beidszaken zelf regelt en dat dc arboids- kaartcn van het personeel worden onder teekend door den heer Jamin zelf en niet door dc filiaalhoudstcr» De kantonrechter vond, dat het porso- neel op deze wijze tusschen twoo vuren wordt geplaatst Als het de orders van het hoofdkantoor opvolgt, en do winkels op Zondag langer dan vier uur openhoudt, overtreedt het de Arbeidswet Volgt het de orders niet op, dan volgt waarschijn lijk ontslag. Dp vier filiaalhoudstcrs werden vrijge sproken en de heer Jamin werd veroor deeld tot acht geldboeten van f 10.— daar in totaal acht winkelmeisjes in verboden tijd hadden gewerkt. PR0FJE EN STRUISJE. 106. Zo stonden verbaasd te kijken toon zc opeens een huisje zagen, dat hen org stoorde. Eigenlijk durfden zo niet nader bij to komen. Hleehts schoorvoetend gin- ge,n zo er heen. De jonge liertjes waren het nieuwsgierigst. Ze gingen hoe iangor hoe dichter bij dc tent grazen en door hun geschuifel en gesnuffel werd Htruisjo wakker.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7