Vlammende Katchen. VRIJDAG 7 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Duopassagier overleden. Gisteravond omstreeks half tien is op het kruispunt Fransche Kampweg— Bus- summer Grindweg—Betonweg Bussum-Hil- ver6um. een ernstig ongeluk gebeurd. De automobilist, de heer E. uit Amsterdam, kwam vanaf het viaduct en reed links van het plantsoen, dat op genoemd kruispunt is aangelegd voor de veiligheid van het ver keer, in de richting van den Betonweg. Vandaar naderde een motorrijwiel. Een botsing was niet meer te vei mijden. De motorrijder, de heer W. uit Amsterdam en de duopassagier, eveneens uit Amsterdam afkomstig, kwamen te vallen. Zij zijn bei den met een ernstige hoofdwonde en een lichte hersenschudding naar de Majella Stichting overgebracht. De bestuurder van den auto alsmede de inzittenden bekwa men geen letsel. De duopassagier is in den loop van den nacht overleden. Het is de 30-jarige Wa ker uit Appingedam. De motorrijder, de eveneens 30-jarige Ierem uit Groningen, woonde met den verongelukten Waker tij delijk in Amsterdam. De bestuurder vau de auto, een melkwagen, was de 24-jarige Eikelhof uit Amsterdam. Een inzittende uit den melkwagen, de 20-jarige Nieuwenhui- zen bekwam een hoofdwonde. OUDE MAN OVERREDEN. Het slachtoffer gedood. Gisteravond omstreeks kwart over zeven is in de Rijnstraat te 's-Gravenhage bij het Bezuidenhout ©en droevig ongeval ge schied. Een ongeveer 70-jarige wonende in de Naaldwijkschestraat 78 te Voorburg, werd door een VIOS-bus, waariii een groot aantal schoolkinderen waren gezeten, bij het oversteken van den rijweg overreden. De oudo man werd door een der wielen over de borstkas gereden en onmiddellijk gedood. De kinderen bekwamen geenerlei letsel. Het lijk van het slachtoffer is door den G G.D. naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. AUT0-0NGELUK. Gisteravond om half acht reed de auto van den heer D. uit Drente bij het uitwij ken voor de auto van den heer V. uit Gro ningen bij de Punt tegen een boom, door dat de heer D. de macht over zijn stuur verloor. Van de drie inzittenden van den wagen bekwam Mevrouw D. ernstige en een andere dame lichtere kwetsuren. Mevr. D. werd naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. De auto werd vernield. DE ELECTRISCHE STROOM. Man gedood. Woensdagmorgen is in de Maggï-fabrie ken op den Haarlemmerweg te Amsterdam iemand in aanraking gekomen met den electrisohen stroom. Ondanks 3 uur kunst matige ademhaling mocht men er niet in sla- gen de levensgeesten weer op te wekken. Het lijk is vervoerd naar het Wilhelmina Gasthuis. BRAND TE AMSTERDAM. In het geiijkstraatsche gedeelte van per ceel Celebesstraat 91 te Amsterdam, waar in een winkel in huishoudelijke artikelen is gevestigd, is gistermiddag een brand uit gebroken, welke zijD oorzaak vond in het feit, dat bij het gebruiken van een soldeer- lamp door een loodgieter, die achter in den winkel bezig was, benzine over de vloer geloopen en in brand geraakt is. Toen het eerste materiaal van de dade lijk gewaarschuwde brandweer arriveerde, had het vuur reeds een stellage met win kelwaren aangetast, zoodat de bevelvoer der het noodig oordeelde het alarm mid- delbrand te geven, als gevolg waarvan er versterking onder bevel van hoofdbrand meester Brunet de 'Rtochebrune aanrukte. Met twee stralen heeft de brandweer het vuur bedwongen, waarbij de brand tot het FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAB HöCKER. (Nadruk verboden). 16) Op een avond ontdekte Viktor, dat de Buxushaag, ondanks hun afspraak, toch als offer van de revolutionnaire denkbeel den van Katarina gevallen was. Hij zag het, toen bij voor het open venster in het salon stond. Toen hij haar verwonderd en vragend aankeek, kwam er een diepe blos op haar gezicht. „O, nu ben je zeker wel heel boos op me, omdat ik mijn woord niet gehouden heb? Maar vind je het eigenlijk erg be langrijk?" Ze beet zich een beetje zenuw achtig op de lippen. „O, ze is eigenlijk een vreeselijke school juffrouw", zei ze laohend, met een poging om de heele zaak als 'n grapje voor te stei- len „ik zeg je, urenlang is ze tegen me aan het redeneeren geweest en ik heb hemel en aarde bewogen om de haag te behou den. maar aan 't eind „Maar aan Jt eind kreeg z ij toch haar zinviel Viktor haar in de rede en stampte boos op den grond. De Deensche die een stuk van Grieg speelde, wendde zich even van de vleugel om, maar speelde direct weer verder. Me vrouw Rettberg stond uit haar stoeltje op en kwam bij hem aan het venster staan. „Neen, beste jongen, ik wil je geen leu gen vertellen de zaak is eenvoudig deze, dat de vreeselijke schooljuffrouw me overtuigd heeft." achterste gedeelte van den winkel, dat echter grootendeels verwoest is, beperkt is gebleven. Verzekering dekt de schade. De loodgieter, die bij het ongeval brandwon den aan den linkerarm had opgeloopen, is in het Wilhelminagasthuis verbonden. CAFE EN WOONHUIS AFGEBRAND. Vannacht om 12 uur is brand ontstaan in het café en woonhuis van den heer L. van Lieshout aan den Handelscheweg te Gemert. De brandweer was, hoewel het ker mis was, zeer spoedig ter plaatse. Het café en woonhuis brandden totaal af. De aange bouwde bioscoopzaal kon bespaard blijven. De schade bedraagt ongeveer 20.000.— en wordt door verzekering gedekt. Een flinke scm gelds, die in een der kamers in een kistje was opgesloten, kon door nathouden voor vernieling behouden blijven. BRAND AAN BOORD VAN EEN PLEIZIERB00T. Gisterenavond om ongeveer kwart over zes is brand uitgebroken in de stoomboot „Sonja" van de reederij van der Schuyt uit Rotterdam, welke boot van Utrecht uit dagelijks pleiziertockten maakt langs de Vecht en die, terug van een dergelijke vaart, gemeerd was aan de Rijnkade bij de Catharynebrug te Utrecht. Personeel van het Jaarbeurs-restaurant ontdekte het eerst, dat er rookwolken uit de kajuit van de boot kwamen. Terwijl de kellners in allerijl een slang afrolden, die in een der zaaltjes van het restaurant hangt, om bij eventueelen brand in het gebouw dienst te kunnen doen, sloe gen op- de boot de vlammen reeds naar buiten. Alhoewel men dadelijk daarop water kon geven, was het zwakke straaltje, dat te voorschijn kwam, niet in staat het snel uitbreidende vuur tegen te gaan. Inmiddels was ook de brandweer ge waarschuwd en spoedig kon men met vier stralen op de waterleiding een meer in- fcensieven strijd beginnen. Het duurde even wel nog ruim een uur, voordat de hard wer kende brandweer de vlammen meester was. Naar men vermoedt is het vuur ontstaan in de kajuit door een brandend oliestel. Daar deze plek door de brandweerlieden niet was te naderen en de trek in bet schip het vuur hevig aanwakkerde, waarbij zich veel rook ontwikkelde, viel het moeilijk het vuur in het ha-rt te grijpen. Ten slotte wer den eenige gaten in het dek gehakt en deze aanval was het einde van den brand. De schade is vrij groot en wordt door verze kering gedekt. Het kantoortje van de V. V. V. waar naast het schip ligt, werd door het vuur nog al geblakerd. De burgemeester van Utrecht was bij het blusschingswerk aan wezig. BRANDSTICHTING. Gisteren is aangehouden en ter beschik king van de justitie te Groningen gesteld zekere P. H. W., woonachtig te Noorde- hoogebrug bij Bedum, wiens woning in den nacht van Dinsdag op Woensdag j.l. geheel door brand was vernield. W. wordt er van verdacht zelf den brand te hebben aangestoken. DEN HAAGGroote Marktstraat h/Sptu „Overtuigd. Zoo." Viktor keek steeds meer ontstemd. „Waarom ben je daar nu zoo boos om? Het is eenvoudig een kwestie van smaak." „Ja, dat weet ik; juffrouw Lutz heeft hier tegenwoordig den goeden smaak in pacht. Alles wat zij aanlegt, is goed en mooi. En wij kunnen onze matten wel op rollen." Mevrouw Rettberg lachte. „Als ik niet wist, dat het heele reuzenbedrijf van je moeder je in den grond volkomen onver schillig is. zou ik werkelijk gelooven, dat je jaloersch geworden bent." „Onzinmaar je had je niet door dat jonge ding moeten laten bepraten." „Ik heb me niet laten bepraten. Ik heb het je al gezegd: Ze heeft me overtuigd. Ik ben het volkomen met haar eens, al dat geknutsel met steenen beelden en kun stige, veelkleurige bloembedden en figu ren van geschoren boomen, is onnatuur lijk en daarom leelijk. Daar heeft ze volko men gelijk in. En wat zij aanlegt, is veel mooier en natuurlijkerMaar wat zet je toch een ontzettend boos gezicht, hoe heb ik het nu met je?" „Ik merk het al: alles wat de Troilo's doen, is verkeerd en alleen wat juffrouw Lutz doet, is goed." „Je schijnt haar wel vreeselijk te ha ten." „Ja, ik haat haar. Ze heeft me al eens vroeger diep beleedigd. En mama ook Ik kan je dat zoo niet allemaal vertellen. En grootvader heeft ze ook van ons weten af te troggelen. Het is ook waarachtig geen wonder, dat ik buiten mezelf raak, nu ik zie, dat het haar bij 'jou ook is ge lukt. „Wat is haar gelukt bij mij?" vroeg mevrouw Rettberg ten hoogste verbaasd. „Ze wil mij kleineeren in jou oogen." „Wat een onzin", riep ze lachend uit. VR0UWENLIJK IN KORENVELD GEVONDEN. Oude man verdacht van moord gearresteerd. Als verdacht van moord op mej. A., wier lijk tusschen Bellingwolde en Papenburg in een korenveld is gevonden, is de 65-jarige bezembinder W„ die j.l. Zaterdag met deze van haar man gescheiden vrouw is gezien, in arrest gesteld. RENTE-ZEGELS VERVALSCHT. Vier personen gearresteerd. Op last van den commissaris van politie te Vlissingen zijn in de woning van een ingezetene aldaar een tweetal mannen ge arresteerd, afkomstig uit Rotterdam; die ingevolge een zoogenaamd gemaakte af spraak tien duizend Nederlandsche rente zegels van 60 cent per stuk kwamen afle veren, ver beneden de werkelijke waar de, waardoor aan diefstal of vervalsching werd gedacht. Op het oogenblik van de aflevering ging de politie tot arrestatie over en nam te vens de geheele partij rentezegels in be slag. Bij nader onderzoek bleken de zegels vervalscht te zijn en kwam men tevens tot de ontdekking, dat zij te Rotterdam in een drukkerij werden vervaardigd. De commissaris van politie tc Vlissin gen heeft daarop oogenblikelijk de Rot- terdamsche politie gewaarschuwd. Reeds te voren bestond al contact tusschen de politie te Vlissingen en tc Rotterdam, om dat ook reeds te Rotterdam van deze val- sche zegels in beslag waren genomen. In verband hiermede heeft de Rotter- damsche politie en justitie een inval ge daan in de drukkerij, waar de vervalsching zou zijn en wordt gepleegd. Aldaar zijn toen nog in beslag genomen eenige dui zendtallen van die vervalschte zegels, als mede het cliché. De beide patroons van de drukkerij werden in hechtenis geno men. De te Vlissingen gearresteerde twee Rotterdammers zijn gistermidag aan de justitie te Midelburg voorgeleid en in het Huis van Bewaring aldaar ingesloten. Nader wordt nog gemeld: Verleden week Donderdag werd bij den Raad van Arbeid te Rotterdam ontdekt, dat op kaarten valsohe rentezegels waren geplaH van 60 cent. De kaarten zijn af komstig van de Scheepvaart Maatschappij, die de zegels gekocht bleek te hebben van een sleepbootonderneming aan de Boom pjes. Deze onderneming had ze weer ge kocht van een man, wonende aan de Wol- phaertbocht. Deze werd aangehouden en hoewel hij ontkende, in het Huis van Bewa ring opgesloten. Maandag werden te Vlis singen aangehouden twee Rotterdammers, die in het bezit waren van tienduizend val sohe zegel». Zij probeerden eerst de poli tie met een zeer fantastisch verhaal om den tuin te leiden, maar moesten tenslotte een bekentenis afleggen. Zij zeiden, zegels van een drukker in Rotterdam te hebben „Wil ik je eens wat zeggen", zei ze, terwijl ze hem met haar vochtig-glanzende oogen uitdagend aankeek. „Als ik in jou plaats was, zou ik me er werkelijk niet over op winden, of er hier een Buxushaag in den tuin is of niet. Voor mij zouden andere dingen veel prettiger zijn. En verlr*; tl el ij ker." Ze neuriede de melodie mee, die de Deensche speelde. En keek hem lang in de oogen. Eindelijk begreep hij. Hij greep haar hand en streelde die. Zoo bleven ze een tijdlang staan. „Hoe je 'n beetje van me?" fluisterde ze, hem koket aankijkend. „Hoe kun je het nog vragen", ant woordde hij heesch. Plotseling verstomde het pianospel. Het stuk was uit. Haastig maakte mevrouw Rettberg haar hand vrij. Ze vond direct haar natuurlijke houding terug. Viktor bleef echter ver ward en afgetrokken. Toen hij op zijn armbandhorloge keek, zag hij, dat het al tegen elven liep. „Mama komt direct uit de opera. Ik heb beloofd om dan thuis te zijn." Toen mevrouw Rettberg met hem mee liep door de nu helder-verlichte kamer naar de deur, spraken zij luchtig over hun eerstvolgend tennisuurtje. „Dag Troilo, tot ziens." Koel en vormelijk stak ze hem de hand toe. Hij keek haar lang aan. „Wat ben jc toch eigenlijk wreed", zei hij zacht. „Wreed? Ik dacht juist, dat ik erg aar dig voor je geweest was." „Ik vraag me af: Waarom wa6 je het?'' „Dat je niet meer boos zou zijnBen jo nu weer goed?" „Ik weet het niet", was zijn antwoord. En met zeer gemengde gevoelens ver liet hij het huis van mevrouw Fulvia Rett- berg. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 8 Juli. Huizen, 296 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 GramofoonpL 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15—1.45 Sextetconcert en GramofoonpL 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 K.R.O.-Orkest. 4.30 Zwemcursus. 5.15 Sportpraatje. 5.30 KRO-orkest. 5.50 Rede „Arnhem 700 jaar stad". 6.00 Orkest. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 7.00 Politieberichten. 7.15 Lezing over Rhodos. 7.35 GramofoonpL 7.50 De as. Esperantocureus. 8.00 „Onze Zaterdagavond" m. m. v. KRO- boys, Jeanne Horsten en Henri Theunisso. Als intermezzo: vraaggesprek „Per vlieg tuig naar Indië". 8.30 en 10.30 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzendiag. 8.00 Orgelspel J. Jong. 8.30 GramofoonpL 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins; VARA- tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen, Hetty Beck (declamatie) en GramofoonpL 12.00 VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. de Groot. 12.45 Orgelspel J. Jong. I.15 Vervolg orkestconcert. 2.00 Zender verzorging. 2.15 GramofoonpL 2.50 Causerie J. v. d. Kieft. 3.00 A'damsch Salonorkest o. 1. v. D. Kie kens. 3.40 Literaire causerie A. M. de Jong. 4.00 Vervolg orkestconcert. 4.45 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst. 5.30 Kinderuurtje. 6.30 Ged. Dub bel kwartet „Clio" o. 1. v. n. Duinker. 6.45 Orgelspel C. Steyn. 7.00 Vervolg kwartetconcert. 7.15 Vervolg orgospel. 7.30 Causerie S. S. Lantinga. 7.59 Herhaling SOS-berichten. 8.00 VAR A-orkest o. 1. v. H. de Groot. 8.45 Vaz Dias en VARA-Varia. 9.00 Bok Snoek zingt aan den vleugel. 9.15 Vervolg orkestconcert. 10.00 Bob Snoek zingt. 10.15 Vervolg orkestconcert. II.00 GramofoonpL Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.05 Het orkest van de Kon. Bcr. Ar tillerie. 1.05 GramofoonpL 1.35 Commodore Grand-orkest. 2.20 Reportage van de Finales te Wim- ontvangen om deze uit te geven. In de drukkerij werd een inval gedaan, waarna de beide firmanten werden gearresteerd. De clichés voor het maken van de valsohe zegels bleken van een clichéfabriek te Rot terdam afkomstig te zijn, waarvan de ohef werd gearresteerd. Deze had de cliché s buiten medeweten van zijn personeel en di rectie op eigen houtje vervaardigd. In totaal zijn 50.000 valsche zegels ge drukt waarvan er 20.000 in omloop zijn ge bracht. KWADE DROES BIJ EEN LEGER- PAARD? Uit Ierland arriveerden Woensdag to Nieuw-Millimgen plm. dertig paarden, wel ke door de legerleiding waren gekocht. In Nieuw-Millingen werden zij in quarantaine V. Dat haar succes in haar werk haar vroegeren verloofde zoo ergerde en uit zijn evenwicht bracht, drong niet tot Ka tarina door. Ze zag hem soms op den Am- selberg tennissen met mevrouw Rett berg. Een ontmoeting vermoed ze natuur lijk, maar ten slotte bleek haar toch, dat hij een geregelde bezoeker was in het huis van de jonge weduwe. Ze wilde zich er eerlijk rekenschap van geven, welke gevoelens dit bij haar wek te. Neen, jaloezie was het niet, wat ze voelde. „Ik heb er nllepn maar verdriet van!" zei ze tot zichzelf. Mevrouw Rettberg wist zich heel gemak kelijk te bewegen, was erg mooi, misschien wel gevaarlijk mooi, en ze was een van die vrouwen, die mannen botooveren en tot, dwaasheden kunnen brengen. Ze was ook heel intelligent. Dat had Katarina vaak gemerkt, als ze met haar sprak over den aanleg van haar tuin en de nieuwe ideeën over tuinaanleg. Maar van haar karakter moest Katarina niets hebben. Ze had be halve Viktor Troilo, nog een heel legertje van aanbidders. Do oene tenniste met haar, de ander haalde haar in zijn auto of rijtuig, weer een ander ging met haar naar de opera of met haar wandelen. Wel had ze meestal do Deensche gezelschaps dame bij zich, maar dat was nu ook niet het type, dat bepaald als een beschermster kon worden beschouwd Intusschen had Katarina niet zoo heel veel tijd om zich met andere dingen dan met haar kweekerij bezig te houden. Haar zaken werden hoe langer hoe omvangrijker en dreigden haar over het hoofd te groeien. Daarbij kwam, dat ze zware geld zorgen had. Balthazar Troilo had haar al met 8000 bledon. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Tennispraatje. 7.05 Welsh interrftezzo. 7.25 Sydney Baynos' Licht orkest. 8.20 Variëté-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Orkest van de H. M. Gronadiers Guards o. 1. v. Gapt. G. Miller, m. m. v. F. Collier (bariton). 10.50 Voordracht. 10.5012.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn band. „Radio-Pari tm, 1724 M. 8.05, 12.20, 7.30 en 8.20 Gnamofoonpl. 9.50 Dansmuziek. Kalu ndborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.20 Omroeporkest. 5.205.50 GramofoonpL 8.20 Gevarieerd programma m. m. v. het Omroeporkest. 11.2012.35 Dansmuziek unt rost. „Lod- berg". L a n g o n b e r g, 473 M. 6.25, 7.23, 8.23 en 11.20 GramofoonpL 12.20 Concert. I.20 „De vroolijke Vijf". 2.50 GramofoonpL 4.50 Weragorkest. 8.25 Radiotooneel. 9.50 Concert m. m. v. koor, orkest en so listen. II.06—12.20 Concert Rome, 441 M. 9.05 Operaconcert. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Radio-Symphonieorkcst I.30 Omroeporkest. 5.20 Radio-Symphonicorkost. 6.20 Pianorecital. 6.50 GramofoonpL 8.20 Onnroepkicinorkest. 6.20 Pianorecital. 6.50 GramofoonpL 8.20 Omroepkleinorkest. 9.20 Concert uit Ostende. II.00 Dansmuziek uit Ostende. 508 M.12.20 Omrooporkest o. 1. v. Andró. I.30 Rudio-Sympbonioorkest. 5.20 Dansmuziek uit Blenkenberghe. 6.35 Omroepkleinorkest 8.20 Omroeporkest. 9.20 Koorconcert. 10.30 Dansmuziek uit Blamkenberghe. Z e a e n, 1635 M. 8.20 Nieuwe Duitsehe dansmuziek door de kapel der Gebr. Walters. 10.20 Berichten en Inleiding tot do Mo torwedstrijden om den Grooten Prijs van Duitschland. II.05 Weerberioht 11.2012.20 Avondconcert uit Miinchen. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenborg. 12.20—17.20 North Reg. 17.20—20.20 Brussel (VI.). 20.20afloop Davcntry. gehouden, ver van do overige paarden, 's Avonds omstreeks elf uur, aldus do „Tel.", reageerde oen der jwiardcn op malcine-in- druppoling. Onmiddellijk nam do comman dant van het remonto-dopot te Niouw-Mil- lingen, overste H. G. J. O. van Stockum, de noodige maatregelen, welke mot het oog op de uiterst gevaarlijke ziekte (kwade droes) wenschelijk werden geacht. Twee honderd militairen, onder wie vijf en twin tig officieren en tweehonderd paarden, op doortocht van Ede naar Oldebroek, waar oefeningen gehouden zullen worden, en die te Nieuw-Millingen zouden overnachten, werden uil, hun n.i liI ru t gewekt - n ver trokken in den nacht naar Oldebroek. Het roageerende paard, benevens do overige, welke uit Ierland kwamen, werden met de hun begeleidende manschappen in quaran taine gehouden. Mark geholpen, waarmee ze een deel van de rekening van Wcntzel had kunnen be talen. Dat de Mainzcr firma, die do ijzeren geraamten voor do kassen had geleverd, uitstel gaf, daarvoor zou do trouwe, oude aannemer wel zorgen. Dat was ook drin gend noodig, want ze bezat op het, oogen blik geen stuiver bedrijfskapitaal meer. Wcntzel bezorgde haar nog een paar op drachten voor tuinaanleg in de buurt, wat tenminste weer wat contanten in bracht. Ze moest daarbij zelf flink de han den uit de mouwen steken, want een groot personeel kon ze er niet op na hou den. Haar hulptroepen bestonden uit een ouden tuinarbeidor, die nog daglooner bij haar vader was geweest, twee leerjongens, juffrouw Stuckradt, een allerliefste, maar niet bepaald vakkundige volontaire, die do Geheimraad uit Berlijn naar haar toege stuurd had enmr. Gabb. De aanstaande landheer uit, Leicester had haar plotseling op een briefkaart heel lakoniek meegedeeld, dat hij in het begin van de volgende week zou verschijnen. Een adres gaf hij niet op, de kaart was op het eiland Wight gepost. Dus afschrij ven kon Katarina hem niet meer. Toen hij arriveerde, geraakte ze bijna in vertwijfe ling. Hij zag er met zijn lange, modieuze ulster, zijn Schotscho reispet en zijn keu rigc schoenen uit als een van de aller- chicste gasten van het Grand Hotel. Waar moest hij hier in Sonneberg onderdak ko men en eten? En wat moest hij wel den kon van dit armzalige, nog niet eens hee- lemaal goed geordende kweekcrijtjo; hij die aan het bedrijf van Dutton gewoon wasHet liefst had ze hem gesmeekt di rect weer in de taxi tc stappen, waarmee hij gekomen was en in een van do hotels in Wiesbaden logic* tc bestellen. Want daar hoorde hij thuis. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9