M. BRINKS - TURFMARKT II - TEL. 2336 Haarlemmerstr. VRIJDAG 7 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Juli 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.771.8 te Haparanda Laagste barometerst.: 752.8 te Valentie» Verwaehting tot den avond van 8 Juli: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind, lióht tot half bewolkt, droog weer behoudens ge ringe kans op on weer, warm. De kern van het gebied van hooge luchtdruk in het Noord-Oosten bedekt ge heel Finland en de Botnische Golf en Scandinavië, van depressie-invloed is in hot hooge Noorden niets meer te bespeu ren. Een vlakke depressie over OotrGEu- ropa geeft betrokken weer en regen tot in Oost-Pruisen; aan de Westzijde ligt ver op den Oceaan een weinig diep en zeer uitgestrekt dopressiegebied, dat ziin in vloed doet gelden in Ierland. Stijging van de luchtdruk in Spanje en Portugal deed de wind over de Golf van Biscaje en het Kanaal naar Wejt draaien en bracht af koeling in West-Frankrijk. Behalve ver in hot Oosten heerscht overal mooi zomer weer. Hoewel de onweerekans vooral in het Zuid-Westen niet uitgesloten blijft, is toch nog geen omslag naar een groote af koeling met meer bewolkt weer en kans op regen in zicht. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 24.8 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Vrijdagnamiddag 9.53 uur tot Zaterdagmorgen 4.17 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 8 Juli voorin. 4.01 uur en nam. 4.28 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijpdijk om 7 uur 23.— gr. 0. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 22.— gr. 0. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Enkele magnetische eigenschappen der metalen bij lage tempe ratuur" do heer P. M. vaji Alphen, geb. te Leiden; idem op proefschrift getiteld: „Bijdragen tot do kennis van de Oost-Indische Da- marhars" do hoer J. P. Parijs, geb. te Soera- ba ja; idem op proof schrift getiteld: „Reacties tussehen brandbaro gassen en stikstof-oxy- deu" de heer M. J. van der Wal, geb. te Middelburg; idem op proefschrift getiteld: „Autoxy- datie en zuurstof-activeoring" de heer A. H. Bclinfante, geb. te Amsterdam. Geslaagd: taalkundig candidaats-examon Indologie de hceren H. Cohen (Leiden), D. Spier, (L e i d e n) cn A. V. Dahler, (Rijswijk Z.-H.); econ. oandidaats-examen indologie do heor H. M. H. Slangen (Leiden); econ. doctomaJ-examcu indologie de heer B. Wittner (Leiden); dootoraal-examen wis- en natuurkunde hoofdvak Pharmacie de heer E. Pont, (Lei den); doctoraal-examen rechten de heeren P. L. J. Rasscrs (Breda), A. van Oven (L e i- d e n), H. A. Bouman (Groningen) en M. L. v. d. Berg( Rotterdam). Econ. doet. examen indologie de heer R. M. van R>hee (den Haag); Gand. examen Theologie de heeren P. Smits (Rotterdam), W. H. Bekenkamp (Leiden) en inej. A. Sigal (Haarlem); Gand. examen wis- en natuurk. letter K. mej. P. A. M. Keesora (Leiden) en mej. D. S. F. Kooijman (Overveen); idem letter A do heer A .N. Gerritsen (den Haag); Cand. examen reohton de heeren P. 0. Klomp (den Haag) en H. 0. Dresselhuijs (Hoogeinde); Doet. ex. rechten de heer J. Holland (Leiden); taalkundig cand. examen indologie de heeren H. J. Venselaar (den Haag) en E. J. van den Berg (Amsterdam); econ. cand. examen indologie de heer H. N. M. Klooster (den Haag). ZESDE Zl EKENTRI DU UM TE LEIDEN Het was gistermiddag, ondanks de warm te, een heerlijke koelte in de St. Josephkerk. De zon viel door de gekleurde ramen op de witte bedden en plekte vlekken van licht op de witheid rondom. Te twee uur werd het Allerheiligste uit de sacristie weer in het tabernakel ge bracht en ving het plechtig Lof aan, gece lebreerd door den zeereerw. heer W. Sen- tenie, pastoor te Lisse, met assistentie van Kape'aan L. v. d. Gaag uit Oegstgeest als diaken en Kapelaan L. A. Brabander uit Voorschoten als subdiaken, in het priesterkoor hadden wederom verschillende eerw. heeren geestelijken plaats genomen. De predicatie werd gehouden door don wel eerw. heer Kap. H. J. M. Brans van Zoeterwoude, die naar aanleiding van Pau- lus' woorden de zieken op het hart drukte de hoop in hun harten levendig te houden en hierbij wees naar de woorden uit het „Te Deuin": In de Heer heb ik gehoopt, in eeuwigheid zal ik niet beschaamd worden. Daarna had, evenals den eersten dag, de zegening der zieken plaats. Na eerst in processie door de rijen te zijn getrokken, werd aan ieder der zieken afzonderlijk do zegen met het Allerheiligste gegeven, ter- wijl kapelaan Gudde de aanroepingen voorbad. „Heer, dien gij lief hobt, is krank". „Heer, als gij wilt, kunt gij mij genezen". De zegen werd den zieken gegeven door Pastoor W. Sentenie met de diaken en sub diaken van het Lof en door Pastoor Th. Beukers, met assistentie van Kap. H. Brans en Kap. H. Ruhe. Na afloop van het Lof werd het lied „Eng'len daalt met spel en snaren" gezon gen en werd het H. Sacrament weer in do sacristie gebracht. Voorzichtig en behoedzaam werden de zieken na een laatste versterking daarna weer teruggebracht naar huis. DE DERDE DAG. Het was op dezen derden en Laatsten dag van het ziekentriduum alsof de natuur buiten wilde wedijveren met de schoon heid binnen de muren der St. Joseplikerk, alsof zij aan deze rijkdom en weelde een hoogere schoonheid wilde geven. Bij stralend zomerweer werden de tal rijke zieken hedenmorgen weer naar de kerk gereden, waar de zon nu binnenviel door de gekleurde boogramen, plekkend op den grond en licht werpend op de weelde van bloemen en planten. Voor dezen laat sten dag, die met oen triumpliaJe sluitings plechtigheid zal beëindigen, is de kerk, zuo mogelijk, nog schooner versierd dan de bei de voorgaande dagen. Als de zieken aanwezig zijn vangen de plechtigheden aan met de z^eniug dor zieken. Hierna werd de plechtige Hoogmis opge dragen door den Zeereerw. heer Rector R. Reyneu met assistentie van de weleevw. heeren Pater G. Bu-schinaii 0.1 .M. als dia ken en Kap. J. v. d. Gaag uit üegstgeest als subdiaken. De H. Mio werd opgedragen voor de weldoeners van het Ziekentriduum. Het versierde zangkoor zong onder lei ding van den directeur-organist, den heer A. Marlijn, de Mis Sancta Matliiidis van Hub. Guypers. Op het. altaar hadden plaats genomen de zeereerw. heeren Pastoor A. v. d. Donk 0.F.M., Pastoor J. Vijverberg en Pastoor 1. Meyer uit Zoeterwoude. Na het evangelie hield Kap. B. Henning uit Langeraar een predicatie naar aanlei ding van de woorden uit de litanie van het H. Hart: Maak ons hart gelijkvormig aan Uw hart, waarin hij er bij de zieken op aandrong hun lijdon aan God op te dra gen tot bekeering der zondaren. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet en. wederom ontvingen <le zieken het hei lig Gaetmaal uit de handen van den pries ter. Het waren wederom Kap. L. Gudde en Kap. B. Dorbcck, die de IL Communie aan de zieken uitreikten. Na de H. Mie werd hen de zegen met het Allerheiligste gegeven en een danklied gezongen. Do ijverige zusters en verpleegsters, bij gestaan door een aantal dames, liepen dan 'weer af en aan om de zieken alles te ver sohaffen, waaraan zij behoefte hadden. Zij werden verkwikt met spijs en drank en liefdevol verpleegd binnen de gewijde mu ren der kerk. Om twaalf uur had wederom de hand oplegging plaats. Hot II. Sacrament stond weer te midden van bloemen, palmen en licht ter aanbidding uitgesteld, en onder het zingen van Sacramentshymnen gingen de priesters tusschen do zieken, legden hen de handen op en baden voor hun geue- zing. De gebeden voorai werden verricht doer den weleerw. heer Kap. B. Henning. Aan de handoplegging namen deel de hoogeerw. hooggel. heer Mgr. H. J. M. Tas- kin, de zeereerw. hooggel. heer prof. Nie- kel, directeur van het Philosophicum, de zeereerw. heeren Pastoor J. Vijverberg, Pas toor C. Tholenaar uit Wassenaar, Pastoor I. Meyer uit Zoeterwoudo (H.R.), Kapelaan H. Bangert, Kapelaan L. Gudde, Kapelaan H. v. d. Ven, Kapelaans J. v. d. Gaag en 0. Roest uit Oegstgeest, Pater M. Jorna O.F. M., Pater C. Buschman O.F.M., Kapelaan B. Dorbeck, Kapelaan dr. L. Kat uit Was senaar, Kapelaan J. Dunselman uit Leid- schendam en Pater Friedrich van de Mont- fortaner-paters. De zegen met het Allerheiligste besloot deze immer opnieuw treffende plechtigheid. Om twee uur hedenmiddag had het pon tifioaal sluitingslof plaats, gecelebreerd door Z. D. H. Mgr. H. J. M. Taskin, pro- tonotarius apostolicus a.i.p., waaronder een plechtige processie gehouden werd. Hierop komen wij morgen nader, terug. GOUD, ZILVER, HORLOGERIE I^TE KLAS REPARATIE-INRICHTING Theedoeken, 50/60 Gerstekorrel hand en theedoeken 68/70 Handdoeken met inschrift, 60/60 Witte blokhand- doeken, 55/60 Witte btokhand- doeken, 68/70 7 16 9* 8* 11* Indanthren 1 [JK Sportlinnen, 80 br. Gekleurd Ifi^ Madapolam Pompadour Ol voor schorten Indanthren flammé JA v. schorten, 160 br. Jeager Molton 10v Witte heeren overhemden met zijden borst 1 IQ en boord 1«1«/ Fant. heeren pantalons moderne strepen Moleskin Werkbroeken Amerikaansche Legerhemden Khaki Overalls 1.40 1.55 68 1.57 Zaterdag speciale Halve Prijs-Verkoop van alle COUPONS ZOMERSTOFFEN in Katoen, Wol, Zijde Matzijden Dames- kousen, modekl. Witte Ski-sokjes 27^ 37 gekl. boord Macco Dames Directoires Gekl. tricot Dames CC C ami sols, ronde h. Gekl. dames onderjurken met geborduurde OC pas 69 Macco Dames Badcostuums Zuiver wollen Dames 1 Badcostuums A Linnen Strand- 1 pantalons Dames en heeren O Badmantels Gekleurde Bad handdoeken, 45/80 Prima groote Bad handdoeken, 60/120 Bad- handschoentjes MAANDAG DEN GEHEELEN DAG GEOPEND Geborduurde Sloopen Graslinnen lakens, 2-persoons Lederen Actetasschen Weekend Koffertjes, 40 c.M. Macco Kinder Onder jurken, 40 c.M per 5 c.M. 214 ct. meer 38 87 95 95 30 SPORT WATERPOLO Poelmeer IDe Zijl-combinatie 21. Gisteravond speelde bovengenoemde r. in de Zweminr. Poelmeer te Oegst- geest. De thuisclub komt met vele be kenden gezichten. Deze club bezit in Mo- enaar en Westen twee zeer goede krach ten. Voor rust een strijd met wisselende kan- son, waarbij Westen met zijn schoten uiterst gevaarlijk is (10.) Na de hervat ting maakt de Zijl gelijk (11). Vele kan- ontstaan opnieuw, maar blijven zonder resultaat. Eindelijk herneemt de thuisclub de lei ding (21) en weet deze te behouden. STADSNIEUWS DE STADHUIS-BOUW. Naar aanleiding van de in verschillende dagbladen verschenen berichten over het Stadhuisvraagstuk wordt ons officieel me degedeeld, dat de Raadhuis-Ad vies-Com- misie haar definitief rapport over de ingediende plannen nog niet aan Burge meester en Wethouders heeft uitgebracht- hoewel do daarvoor gestelde datum 1 Mei was. 't Schijnt dat de uiteindelijke indie ning van het rapport door omstandighe den is vertraagd. Men moet dus de mededeelingen, die wij gisteren tegelijk met andere bladen publioeerden, met een zekere reserve aan vaarden, zooals, wij gisteren ook zelf reeds aan het ons verstrekte bericht hebben toe gevoegd. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Prof. Knappert blijft als privaat-docent. Dr. L. Knappert, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit aLhier. die in verband met het bereiken van den 70-jarigen leeftijd als zoodanig zal aftreden, is tot wederopzeg- gens toegelaten als privaatdocent in de fa culteit dor letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de geschiedenis van de christe lijke kerk en zendihg in Ned. Oost- en West-Indië. UITBREIDING STADSVERKEER Nieuwe lijn Station—Morschweg. De Autobue-onderneming Stadsverkeer opent met ingang van morgen oen nieuwe autobuslijn en wel van het station naar den Morschweg tot het Leidsoh Tennis park. Voor bijzonderheden hieromtrent verwij zen we naar een uitvoerige aankondiging in de advertentie-rubriek. DE WERKLOOSHEID DALENDE. MINDER DAN VORIG JAAR, Op den 6en Juli waren 2608, (v. j. 2692) werkzoekenden bij de Leidsche Arbeids beurs ingeschreven. Examens nuttige handwerken. Van de 2e groep der Chr. Kweekschool (7 candidaten) zijn geslaagd de dames W. Nachtegaal, Oegstgeest; C. Parlevliet, Kat wijk aan Zee; L. Parlevliet, Katwijk aan Zee; C. M. van Straten, Leiderdorp; L. C. de Vliet, Leiden en G. Wassenaar, Leid- schendam. LEERZAAM. Naar de „Newspaper World" deelde de heer J. Thomas Carr in een lezing, die hij hield, het volgende mede: „Heeft u besloten om in een dagblad te adverteeren, dan moet u dat regelmatig doen en niet bij tusschenpoozenTracht zooveel mogelijk een vaste plaate te krij gen. Dat mag dan wat meer koeben, maar de mensehen gaan dan uitkijken naar uw annonce op de bekende plaats en dat is voor U veel waard. Laat de koplijn van uw advertentie ter zake dienende zijn en de tekst kort en bondig. Indien U een illustratie kunt invoegen, laat deze dan goed zijn. De koplijn moet uit niet meer dan vier woorden bestaan; men schijnt, beter dan ieder ander aan tal woorden, vier woorden het best in zich op te kunnen nemen. Uw advertentie moet slechts gericht zijn tot die klasse van personen, welke U er mede wenscht te bereiken. Zij moet eerst hun belangstel ling trekken, hen dan happig maken om uw artikel te willen hebben on het te gaan koopen! (Tngez. Mededeelingen). Gemeentelijke Aankondigingen. Lijst van instellingen van weldadigheid. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen op 29 Juni 1933 op de lijst van instellingen van weldadigheid, opgemaakt ingevolge artikel 3 van de Armenwet, is geplaatst de Vereeniging Haak-, Naai- en Brei-actio of Veronica^actie, welke instel ling is gerangschikt onder de instellingen bedoeld sub c. van artikel 2 van genoemde wet. A. VAN DE BANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Vrijdag, Comité „Herwonnen Levenskracht" spoedvergadering Bondsgebouw, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Juli a.s. waar genomen door apotheek: 0. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. DE LEIDSCHE WINKELSTAND. De Hoogewoerd is 'n nieuwe, fraaie win kel rijker geworden in het perceel 111, waar de heer Balkesteyn zijn zaak in ijzer waren, gereedschappen en diverse huis houdelijke artikelen heeft ondergebracht. Ruim vijf jaar geleden begon de heer Balkesteyn in perceel Hoogewoerd 103, maar de uitbreiding van zijn zaak noopte hem al spoedig naar een ander pand om te zien. Met 'n moderne installatie is dit pand zeker een uitnemende verbetering te noemen, temeer wijl achter den reeds groeten winkel nog 'n flink voorraad ma gazijn is gelegen. Het werk is onder leiding van den architect, den heer van Tiel uit gevoerd door. den heer Lindenhoff. De clectrische aanleg geschiedde door den heer Homberg, het schilderwerk word ver richt door den heer v. Muiden. Over de aanwezige collectie artikelen behoeven we verder niets te zeggen. De groote uitbreiding, die tot verandering noopte, is daarvoor het sprekendst bewijs. CAFé „HAAGWEG". Hedenavond hoopt de heer A. van Har- t-eveld zijn nieuw gebouwd café „Haagweg" op den hoek van de Genestetstraat. te her openen. Wie het vroegere gebouwtje met een oppervlakte van na-uweüjks 50 M2. ge kend heeft, zal uit het nieuwe ter grootte van ruim 150 M2 nauwelijks den ouden toe stand herkennen. Onder leiding van den architect, den heer A. T. Kraan is door de Gebrs. de Graaf uit Voorschoten in korte spanne tijds een geheel nieuw pand gebouwd, dat architectonisch ongetwijfeld aan te stellen eisch voldoet. Met Ti betrekkelijk smalle frondbreedte moest toch even hoog ge bouwd worden als de naastliggende pan den. Die oplossing is gunstig gevonden. Het café, dat een gezellig interieur heeft met 'n serre wordt afgesloten en aan de lange zijde van *n luifel is voorzien, is nu even groot als vroeger het geheele pand. Achter het café, waaronder tevens in een kelder de bierinstallatie is aangebracht, ligt de woonkamer, daarachter de keuken en boven vijf flinke slaapkamers, een bad kamer en evenals beneden verdere accotno- datie. De heer van Harteveld, die met dezen nieuwbouw zeer ingenomen is door de pret tige wijze van werken met den architect den heer Roos, zal zich in deze mooie nieuwe omgeving ongetwijfeld spoedig 1 thuisgevoelen. De Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreekuur te houden. "v Uit Leiden vertrokken: R. S. H. Bakker, Haag, Wagenstr. 129. A. P. van den Berg, Leiderdorp, Koninigstr. 15. IJ. M. van den Bergh, Arnhem, Rijn kade 61. W. Borgman, Avereest, Balk brug I 254. W. L. Buning, Haag, Mauve straat 44. Ohr. Fucbs, Unkel a. Rhein. K. H. Gaarlandt, Gouda. G. de Graaf, Heerhugowaard, Middenweg 87. G. P. de Gunst en fam„ Zoeterwoude, H. Rijndijk F 96e. M. H. Hammes, Oegstgeest, Weth. Juffermansstr. 38. W. J. Hengeveld, Haarlem, Wilsonplein 13. H. W. Henny, Oegstgeest, Warmonderw. 12. A. Hissink en t'am., Avereest, Balkbrug I 252. A. Hollebeek, Warmond, Beyleveldlaan 14E. A. Hoogendoorn, Heemstede, Adr. Pauw laan 15. W. F. van Bronkhorst-Huurman, Amersfoort, J. v. d. Heijdestr. 4. J. de Jager en fa<m., Avereest, Balkbrug I 257. Wed. L. Fortuijn Droogleever-de Jong, Haag, 3e v. d. Boschstr. 43. O. J. G. Klomp, Zaandam, Westzijde 352. Wed. P. J. Spoel-Kroonstuiver, Avereest, Balk brug I 254. J. F. v. d. Meijden, Den Hel der, Javastr. M. 8. Moewalladi, Haag, Stuiveneantstr. 274. Wed. J. M. v. d. Steen-Moonen, Ter Aar, Kerkweg D 41. J. E. Mulock Houwer, Dordrecht, Singel 200. J. R. Offerman, Wassenaar, Kasstr. 7. S. v. Oosten, Assen, Rolderstr. 65. J. Oostveen, Amsterdam, Reguliersdw^tr. 62. A. M. v. Osselen en fam., Delft, P. Heinstr. 28. J. E. Kastcelen-Ouwerkerk en fam., Den Helder, Goudsbloemslr. 30. R. Sperna Weiland-Paats, Rijswijk Z.-H„ Da Costa-laan 122. M. Pecqueur, Haag, Fahrenheitstr. 476. T. G. Pelle, Zand- voort, Oranjestr. 13rood. W. A. L. Ra- demann, Wassenaar, v. Zuylen v. Nyeveltstr. 229. A. M. v. Riet, Heemstede, Zand- voortsohedaan 24. H. G. v. d. Rol, Rot terdam, Hudsonstr. 13. C. Roskam, Am- sterdam, Pr. Hendrikkade 165. J. F. v. Royen, Rotterdam, Schiedamschesingel 120a. W. H. Struben, Bloemendaal, Me rellaan 8. H. Swart, Haag, P. Gabriëlstr. 125. L. E. Kuijf-Tibboel, Nieuwkoop, A 76. S. R. Tiemstra-Tromp, Haag, Para- maribostr. 95. A. Velsink en fam., Avereest, No. 3941. G. Vieser-Verlind, Westdongeradee!, Wierum. H. H. Vis ser, Hoogwoud, Aarts woud b.-R. de Beurs. C. M. Nagtzaam-Voorbij, Amsterdam, Beethovenstr. 63. Wed. G. Zwart-de Vries, Zwolle, Spinhuiswal 2. M. E. de Winter, Velsen, Edisonstr. 6. L. H. Wit- tenrood, Oegstgeest, Regenteeselaan 59. J. Zwikstra, Beverwijk, Roode Kruis-zieken- huis. In Leiden gevestigd: M. C. van den Akker, dienstbode, Haar lemmerstr. 209. D. Becker, dienstbode, Nieuwsteeg 10a. A. Bosma, verpleegster, Atjehstr. 13a. D. C. G. van Duijn, ver pleegster, Rijnsb. weg 10. E. Gravendaa], kellner, Rijnsb. weg 87. J. Gijzenij, Waard 5. Wed. A. M. van Hierden-van Hek, P. de la Courtstr. 87. M. J. Homan, dienstbode, Hooigracht 58. C. Horst, P. K. Choorateeg 11. W. Jung, ketelbikker, Haven 11.' C. Kool, dienst/bode, Rapen burg 82. A. M. Kortekaas, dienstbode, Hoogewoerd 30. F. P. Koumans en Fam„ conservator, Warmonderweg 41. C. M. Lammers, dienstbode, Nieuwe Rijn 103. A. J. Laakhorst en Fam., teekenaar, Spie- ghelstr. 19. G. Lens, broodbakker. Pioen straat 27a. J. C. Leijte, verpleegster, Witte singel 27. Chr. Maas, betonwerker Levendaal 195a. M. Martina, granietwer ker, Narmstr. 33. G. de Michiel, graniet- werker, Narmstr. 33. G. Olivo, Narmstr. 19. L. G. Pommer, verkoopster, Hooge Rijndijk 168a. Chr. de Pree, verpleegster, Witte Singel 27. O. Rinaldi, ïjswerker, Narmstr. 19. Th. J. C. Sanders, verpleeg ster, Zoeterw. Singel 99. M. Schafer, dienstbode, Waard 3. J. S. Schreuder, verpleegster Rijnsb. weg 10. Wed. D. Chr. Schröder-Smit, Trompstr. 12. G. Spadon, graniet-werker, Morschweg 77a. C. W. Kleer-Tukker en Fam., O. Heeren gracht 13. A. Chr. van Veen, dienstbode, Aalmarkt 12. H. Walczak, dienstbode, Maredijk 90a. Th. Chr. G. Wand, mon teur, Noordeinde 47. E. M. Weijers, ka^ mer en werkmeisje, Kooihof 2. E. J. M. C. Wouterlood, verpleegster, Plantage 9.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2