10 VRIJDAG 7 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURAPTx DERDE BLAD PAG. 11 CONCURRENTIE VOOR PROF. PICCARD. Ook een sovjet-ballon naar de stratosfeer. In de komende maand.en ral te Moskou of te Leningrad de start plaats hebben van den stratosfeerballon, waarvan de vervaardiging te Leningrad bijna vol tooid is. De ballon krijgt een inhoudevermogen van 30.000 kub. M. en wordt gevuld met waterstof. Het omhulsel bestaat uit een stof, welke doordrenkt is en bestreken imot een speciaal rubberproduct, waardoor heb in de hooge, luchtlagen bestand ral rijn tegen windstroomingen en lichtstra len. De gondel bestaat uit uiterst dun, anti-magnitisch, nieb-roestend staal en be vindt rich in een korf voorzien van een speciale inrichting voor de landing. In de cabine bevinden zich 4 openingen aan de zijkanten alsmede een aan de bo ven- en een aan den onderkant, met glas afgesloten. De ballon is berekend voor drie k vier personen en kan 12 uur lang in de stra tosfeer blijven. Dank zij een apparaat dat den toevoer van zuurstof regelt, kun nen de passagiers die er op gekleed zijn, zoolang in de hermetisch afgesloten gon del vertoeven. Bij de eerste vlucht naar de stratosfeer denkt men een hoogte van minimum tien en maximum 22 kilometer te bereiken. Daar zullen onderzoekingen verricht wor den over de cosmische stralen, electri-mag- netische verschijnselen, den bouw der luchtlagen in de stratosfeer, de radio-acti viteit, alsmede de physiologische inwer king van de hooge atmosfeer op het men schel ijk organisme. De volgende sovjet-geleerden nemen aan de voorbereidingen voor den tocht deel: professor Moltsjanow, prof. Rynin, ir. Tsjertowski, ir. Wassenko en ir. Joffe. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Ernstige aanrijding. De bestuurder van de vrachtauto van den handelaar in grind en zand, de heer C. de W., kwam van richting Valkenburg met een met zand geladen auto toen onverwacht het 2- jarig kindje van J. S. de Breest-raat, uit komende op de Voorstraat kwam loopen met de bedoeling den weg over te ste ken- Alhoewel de bestuurder 0. v. d... Z. direct uit alle macht remde kon hij niet voorkomen, dat een der voorwielen over het kind gingen. Binnengedragen bij fa milie werd dr. Huebing direot ontboden, die een voorloopig verband legde. Het bleek echter dat het beentje ter hoogte van de knie ernstig bezeerd was en direc te overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk was. De politie nam intusschen nota van het geval. Tuinbouw. Er is al dikwijls en soms erg geklaagd over de toestanden op tuin bouw gebied. En dan is even zoo goed meermalen de vraag gesteld of het wer kelijk dan zoo erg was. Doch als het toen niet zoo heel erg gewekt zal zijn, zooals sommige niet-tuinders dachten, dan zal er nu toch wel geen twijfel zijn, nu er dage lijks eenige duizenden kilojs vroeger aard appelen z.g. doordraaien, "d.w.z. dat nie mand ze tegen den minimumprijs (of ver- nieitgingsprijs) wil hebben en' ze ter be schikking van den Begeeringsoommissaris moeten blijven om vernietigd te worden. We hoorden een tuinder wiens producten doordraaiden, schertsenderwijze „hofleve rancier'' noemenGelukkig, dat het arti kel bospeen, dat een zekere vermaardheid geniet omreden men in wijde omgeving dit product .niet in die kwaliteit kan telen als hier, goed weggaat. Althans vergeleken bij de anderen. Hiervan behoeft niets naar de vuilnisbelt. De toestand ifl in het al gemeen wel bedroevend. Te water. De jeugdige S. v. V. wilde gaarne leeren fietsen. Hij vond spoedig een zijner kameraadjes bereid hiervoor een rijwiel af te staan. Na ©enigen lestijd voelde Sijmen zich schijnbaar al een flink racer en maakte voor een amateur reeds vervaarlijke toeren. Dit had echter tot gevolg dat S. spoedig „wateroommies" was. Met fiets en al verdween hij in den Rijn. Hij trachtte zelf naar den wal te zwemmen wat hem gedeeltelijk gelukte. Bereidvaardige handen hielpen hem op liet droge en dregden hierna do fiets op. Zijn vriend leent de fiets niet meer uit. Bruggeman. Tot brugwachter aan de electrische brug is benoemd J. v. Klave ren alhier. LISSE. Geboren: Maria Cornelia d. van C. Th. Hassing en A. A. van Zoen. Petro- nella Cornelia Thereaia d. van C. W. Barnhoorn en W. J. Caspers. Johannes Tlcndrikus z. van H. A. van Resteren en C. AVasenaar. Johannes z. van J. van Dijk en Th. J. Cornelisse. Ondertrouwd: Theodoru6 Henri- cus Hoogcrvorst 26 j. te Oegstgeest en Cor nelia Maria Verdoorn 22 j. Getrouwd: J. v. d. Zwart, en M. A. Kortekaas. A. Janse te Hillegom en J. v. d. Wetering. Overleden: Jacobus Marinue Veld- huijzen van Zanten 29 j. Gevestigd: C. C. Langeveld uit Rotterdam. C. J. Tulen uit Benne- broek. G. van der Tang uit Hoorn. J. M. Kopeprt uit Hillegom. Vertrokken: G. Boon naar Noord- wijkerhout. C. A. Kaandorp naar Haar- lememrmeer. J. C. Booden naar Haar lemmermeer. J. B. de Haan cn gezin naar Velsen. B. J. Aseler en gezin naar Haarlem. L. en D. H. van Eis naar Haarlem. M. H. H. Cuijpers naar Am sterdam. G. C. van den Berg naar Hil- H00GMADE. Te water geraakt Nabij de Munni- kenbrug geraakte een paard te water. Een der voot een maaimachine gespan nen paarden wilde in een langs den weg liggende sloot drinken. Het dier kreeg een trap van het andere paard en kwam in heb water terecht. Door middel van takels kon het dier, dat zich boven water wist te houden, op het droge gebracht worden. LEIDSCHENDAM. Kostelooze Belastingmerken. Koste loos worden belastingmerken uitgereikt voor rijwielen, uiteduitend te berijden door hoofden van gezinnen, die voor hun beroep of bedrijf een rijwiel noodig hebben en niet in de Rijksiokomstcubelasting voor het loopend belastingjaar zijn of worden aan geslagen. Mocht het hoofd van het gezin niet voor zijn beroep of bedrijf een rij wiel noodig hebben, doch mocht dit wel het geval zijn met een door hem aan te wijzen lid van het gezin, dat evenals het hoofd zelf niet in de Rijks inkomsten belas ting over het loopende belastingjaar is of wordt aangeslagen, dan kan een belasting- merk kosteloos worden uitgereikt voor een rijwiel uitsluitend door dat lid te. berijden. Zij, die in de Gemeente Stompwijk of Vour wonen, kunnen een aanvrage persoonlijk doen bij den Dienstgeleider te Veur, die daartoe zitting houdt ten gemeentehuize Stompwijk, Delitsche Kade No. 28, op Vrij dag 21 Juli, 28 Juli en 4 Augustus en op Dinsdag 25 Juli, 1 Augustus en 8 Augustus telkens des avonds tusschen half acht en half negen. Blijkt na het» in te stellen onderzoek, dat een belastingmerk kan worden verstrekt, dan kan dit op een der vermelde dagen aan het opgegeven adres worden afge haald. OEGSTGEEST. Mond- en Klauwzeer. Onder het vee van den landbouwer A. v. E. is mond- en klauwzeer uitgebroken. Dat is het eerste geval in dit jaar in deze gemeente. Laat men vooral de melk koken! Aanrijding. In de Burg. de Kempe- naerstraat had een aanrijding plaats tus schen een stilstaanden groentenwagen van M. E. alhier en een vrachtauto, bestuurd door S. van B. te Den Haag. Eenige kis ten met groenten en fruit werden van den wagen geworpen en rolden over de straat. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De schade zal onderling geregeld worden. RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer bestaat voor bijna geheel uit vroegere aardappelen, het product waarvoor wel de minste belang stelling is en waarvoor de prijs dermate is dab versohillende partijen geen koopers vinden en voor vernietiging in aanmer king komen. Die vernietigiugsprijs is 0.75 per 100 K.G., een prijs, die zelfs niet vol doende is om hiervan alleen de landhuur te kunnen betalen. En het staat er voor dat hierin voorloopig geen verbetering zal komen. Sla gaat voor 0.70 tot 1.— p. 100 stuks. STOMPWIJK. Sportdag. A.s. Zondag zal hier een groote sportdag gehouden worden waarbij eeu drietal wedstrijden gespeeld zullen worden. Om 1 uur: de S. ïi. A.-jun. tegen de Nubia-jun. uit Wassenaar; half drie de lste klassers Spartaan I uit Rotterdam tegen G. D. A. I uit Loosduinen; om lialf- vijf S. N. A. I tegen de Alphensche Boys. Een programma om van te smullen. Door den gérant van „Het Blesse- paard" is een beker en een lauwertak voor deze wedstrijden uitgeloofd. Het Fanfare- gezelsohap „Juliana" heeft zijn medewer king toegezegd. TER AAR. Dat kwam flink aan. De heer P. H. V. probeerde het uit aardigheid om een motorrijder te lappen, dit gelukte hem dan ook op zijn gewone fiets, maar de ge volgen.... In zijn reuze vaart moest hij een scherpe bocht maken om op het Kerkpad te komen, dat.ging niet en met een flinke snelheid reed hij de laagte in en botste ten slotte tegen een ijzeren hek op. Hevige verwondingen, in het bijzon der aan zijn handen waren het gevolg en zijn tamelijk goed rijwiel was danig ver nield. De heer H. zal wel niet spoedig op nieuw een dergelijke race inzetten W0UBRUGGE. Aanrijding. Toen een automobilist uit O. uit den Vierambachtspolder in het dorp alhier arriveerde, werd zijn auto door een uit het Noorden van het dorp komen de woestrijdende wielrijder aangereden. Alhoewel de automobilist voldoende uit haalde, was een aanrijding niet te voorko men. De auto werd aan het spatbord ge raakt waardoor de wielrijder tegen den grond sloeg. Het heele geval liep met eenige mate- rieele schade aan het rijwiel nogal goed ai. Geboren Jan, zoon van Jan Kinkel en van Bartha Ederveen Wil'helmina Gerardina, dochter van Evert van der Horst en van Johanna A. Schijf Arie, zoon van Corns. Kempenaar en wan Pie- tertje Agatha Verhagen. Getrouwd: G. van Ravenhorst oud 36 jaar wonende te Woubrugge en A. Oudehoora, oud 27 jaar, eveneens wonen de te Woubrugge A. van Bergen, oud 28 jaar, wonende te- Haarlemmermeer en E. Westmaas, oud 26 jaren, wonende te Woubrugge. Overleden: Elisabeth Groen, vr. ood 87 jaar, wednwe wan W. J. Ket. WASSENAAR. Vereeniging van oud-lewlingen, In het Dorpshuis hield de afdeeling Wasse naar van opgemelde vereeniging eene le denvergadering. Nadat door den voorzitter, den heer H. Schipper, alle aanwezigen met een kort woord waren welkom geheeten, druk te hij hierbij tevens zijn groote vreugde uit dat op deze eerste prijsvraagavond reeds zooveel moois was ingezonden. Tevens sprak hij den wensoh uit dat het een leerzame en prettige avond zou mo gen wórden- Nadab door den Secretaris, den heer G. Verlint de notulen waren voorgelezen brengt deze een serie ingekomen stukken ter tafel. Over het ingozondene wordt door een tweetal leden een korte bespreking ge houden. Ter tafel werd o. m. gebracht een tak met bloem van de Jasmijn. De struik waar van deze bloemen waren geplukt heeft al tijd enkele bloemen gegeven en nu doet zich het eigenaardige verschijnsel voor, dat dit jaar na ©en geweldige rijkheid van bloei alle bloemen dubbel zijn. Over dit verschijnsel worden velo meeningon ten beste gegeven, zonder dat feitelijk tot een zekere oplossing van dit raadsel kan worden gekomen. Aan het woord is hierop de heer R. J. Bentschop Knook, die een lezing hield over „Zomer en laatbloeiendo rotsplanten" Het naar voren gebrachte bewees dat de rotsplantencultuur bij spreker in alle fi nesses grondig bekend was. Spreker be handelde in grove trekken de zomer en de laatbloeiende rotsplanten, geschikt voor muur, rots, spleet en tegelbeplanting, geplant voor de bloemen of ook wol om do mooie bladeren. Over het naar voren gebrachte werden vragen gesteld die op bevredigende wijze door spreker worden beantwoord. Door den voorzitter worden hierop tot juryleden, om het ingezondene voor de prijsvraag, luidende 5 soorten of variteiten Lathyrus van ieder 15 stuks zonder groen, aangewezen de hoeren Van Egmond, Vim- de rink en Van Zetten. Na de pauze werd van de gehouden keu ring verslag uitgebracht, deze was als volgt: le prijs P. Kelderman, 2e prijs J. v. d. Berg, 3e prijs J. v. d. Kroft. Hierop werd door den heer G. J. J. Weneveen een korte causerie gehouden over het onderwerp straat en wegbeplan- ting. Spreker bracht naar voren welke boomsoorten zich het best eigendom voor beplanting in bebouwde kommen en op de buitenwegen. Ook naar aanleiding van deze lezing werd op aangename wijze van gedachten gewisseld. Uit de vragenbus kwamen tenslotte een drietal vragen naar voren die op de eerst volgende vergadering uitvoerig zullen worden behandeld door de heeren P. Kel derman en J. v. d. Berg. Hierop werd deze zeer geanimeerde en leerzame vergadering door den voorzitter gesloten. WARMOND. patronaat. Zondag a.s. zal alhier plaats vinden de installatie van de Jonge Wachters; 28 jongens en jongemannen zullen worden geinstalleerd. Morgenavond zullen een groep Rotterdamsche Jonge Wachters arriveeren, welke met trommel- muziek omstreeks half acht een wandeling door het dorp zullen maken. Zij worden bij ingezetenen „ingekwartierd". Onder de Hoogmis op Zondag a.s. zullen deze Rotterdamsche Jonge Wachters de liturgische gezangen uitvoeren. Onder het Lof des middags heeft de plechtige instal latie der Rotterdamsche Jonge Wachters plaats. Hierna is er gezellig samenzijn in Hotel „De Zon". Gevestigd: E. Herman van Duitech- land W. G. Helwigg van '6-Gravenhage 8. Kovac van Leiden C. M. v. d. Geest van Alkemade M. Wallenstein van 's Gravenhage A. H. Doornenbal van 's Gravenhage A. van Iterson van Dreef J. v. d. Hoogte van Oegstgeest C. L. van Wanrooy van Berkel J. Salters van Delft J. van Erk van 'b Gra- Vertrokken: M. Th. van Seggelen naar Noordwijkorhout Th. A. Sikking naar Avereest C. Silvester naar Amster dam C. M. van Leeuwen naar 's Gra venhage J. W. Kragtwijk naar Bergen J. Schut naar Amsterdam Th. van Staveren naar 's Gravenhage A. v. d. Sleet naar Oegstgeeet H. J. Tempel man naar Zutphen P. J. Beurse naar Leiden M. van Itersen naar Wassenaar H. Starrenburg naar Zocterwoude. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. Eindexamens H. B. S. Geslaagd: Adriana N. van Anrooy, T. Pot, beiden te Rijswijk; L. W. C. Gerlach, R. L. van der Spoel, beiden Utrecht; F. van der Grift, Kamerik; J. Rond, Gouda; A. Schimmel, H. van Greuningen, beiden Voorburg; O. Yff, Oudewater; J. A. ten Broek, T. Witt- kampf, beiden Rotterdam; J. van Tuyl, Scheveningen; J. F. Vonk, Montfoort; O. M. Westerman, Bloemendaal, J. de Groot, Alphen aan den Rijn; H. J. Bijleveld, Louise Goslings, K. W. Hamilton of Sil- vertonhill, B. J. G. von Pritzelwitz van der Horst, P. L. G. Kramer allen Den Haag; Johannetta F. Bosman, P. W. van Dam, W. F. Oldert, allen Woerden. Afge wezen 6 candidate n. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Marijtje, d. van W. Hoo- gendoorn en H. A. Kok. Reina Christina, d. van Th. van Staveren en R. Ohr. Barth. Johanna Jacoba, d. van Th. van Stave ren en R. Ohr. Barth. Frederik Pieter, z. van A. Veenhuijeen en M. D. Wardenier. Lambertus, z. van A. de Bruin en P. Vie. Helena Margaretha Huberts, d. wan L. N. P. Entfcoven on J. M. Vlaeinan. Cornelia, z. van B. J. van de Laar en A. Struijk. Wilhelm Arie, z. van M. D. Groenevelt en M. N. Kranenburg. Gehuwd: J. A. Grebbe 26 j. en N. C. van Donk 30 j. J. Bosman 25 j. en C. A. vam Dijk 21 j. E. Doeland 23 j. en A. Schuurman 20 j. D verleden: J. E. Starrenburg 82 j„ weduwe van A. van de Werdt. J. A. Hcn- rij 90 j., weduwn van Chr. Siji>cetijn. Gevestigd: Gerrit van der Nagel van Woubrugge. Gijsbcrta van Heusden van s Gravenhage. Frieda Harms van Wou brugge. Willomijntje Piencman van Heemstede. Jannetje G. Immerzeel van Nieuwkoop. Josina M. van Hofwegen van Waasenaar. Alida Blom van Uit hoorn. Hendrioa Catoen wod. van A. van Vliet van Woubrugge. Hendrika H. M. Couwenbergh van Delft. V er trokken: Dirkje van Muijon eohtgen. van J. Verhoef naar Gorinchem. Antoon Huigen naar Arnhem. Petro- nella Touw naar Koudekerk. Luci Ker sben naar Amtserdam. Trijntje Kuiper naar Kollumerland ca. Bart J. J. M. de Ruyter naar Dongen. Harry J. Patter son naar 's Gravenhage. Jan van Zwie- ten en gezin naar Zwammerdam. Hen drik A. de Voogd naar Rijnzaterwoude. Koenraad L. Verhoeff en gezin naar Vee- nendaal. Wilhelmus Sevorijncn en gezin naar Gouda. Noeltje Cornelia van Donk echtgon. van J. A. Grobbe naar Utreoht. Theodorua W. Witjes naar AU kemade. BOSKOOP. AltaarwachL Dinsdagavond jj. hield de R. K. Altaarwachfc „St. Johannes den Dooper" haar eerste jaarvergadering in heb R. K. Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer J. 0. Vermeulen, opende deze ver gadering en sprak zijn voldoening uit ovor de goede.opkomst der leden. Door den secretarie werd oen keurig jaar verslag voorgelezen, waaruit bloek, dat de vereeniging momenteel 192 leden telt. Uit het verslag van don penningmeester kwam vaat te staan, dat een batig saldo van 46.73 aanwezig was. Door den heer van der Staak werd nog maals op korte cn duidelijke wijze het dool der vereeniging uiteen gezet». Door eenige leden der vereeniging was oen sohrijvcn geriaht tot het bestuur der Altaarwacht met het verzoek zich in verbin ding te stellen met de R, K. Ziekenverple ging, opdat in geval van ernstige ziekten dee nachte de ziekenhuizen to Leiden en Utrecht ziah des nachts met de Altaarwacht telefonisch in verbinding kunnen stollen, waarna door een der wachthoudende per sonen de familie kan worden gewaarschuwd. Dit schrijven verwierf de instemming der vergadering. De bestuursverkiezing had als resultaat, dat de aftredende heeren J. C. Vermeulen, P. van der Staak en D. Nieuwesteeg met bijna algemeen© stemmen werden herko zen. Na eenige bespreking werd besloten, op een nog nader vast te stellen datum een algemeen© Communie te houden, waarna dan een ontbijt den loden zal worden aan geboden. De rondvraag bracht nog eenige onder werpen van huishoudelijken aard ter tafel, waarna de vergadering werd gesloten. Volkstuintjes. De door de Woning- bouwvereen. „Onze Woning" georganiseer de prijs wedstrijd betreffende de mooiste tuintjes heeft tot resultaat gehad, dat de heeren H. van Soest», Th. M. Vermeul en W. Windhorst den eersten prijs verwier ven. De 2e prije werd behaald door de heeren J. G. Bak. P. ter Wee, C. van Pruis- sen en KI. Vermeul, terwijl de 3e prijs werd verworven door de heeren J. d. Kraats Jz. en C. van Wilgen. BODEGRAVEN. De spijker» ir» het hooiland. - Door don Burgemeeeter van Bodegraven is een be drag van 100.uitgeloofd aan dengeno, die de dader ion aanwijzen van het spijkers zetten in een weiland in de Meije. Personalia. De hoer J. Batoiaan Czn. slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het prop. examen Theologie. De heer J. v. Winkel Hm. slaagde Dinsdag voor het eindexamon Chr. Kweek school te Leiden. Mej. T. Jungoling slaagde voor hei eindexamen Gymnasium te Gouda. Oranje-herdenking. Op 31 Augustus zal voor de Oranjovoreeniging optredon de heer P. van Nes Czn., Inspecteur L. O. Nijkerk. Een en ander zal worden afgewis seld met muziek. Arbeidsbemiddeling. In het aantal werklooxen, ingeschreven bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente, zooals dit de vorige weck is vermeld, is geen wijziging gekomen. „Hercules". In oen gehouden bestuurs vergadering der Gymnastiekverecniging „Hercules" werd tot voorzitter gekozen do heer A. W. v. d. Kleyn. O verled©n: Gorrit van Dam 16 j. Vertrokken: G. A. Bdijlevon ruuir Leiden. K. Freyee en gezin naar Zwam merdam. HAZERSW0UDE. Geboren: Jan, s. van P. Brommers en A. T. Uithol Margje Wilhelmina, U. van W. Torn en W. de Bruin. Gerrit, z. van G. de Ruiter en E. van Rij. Johan nes Oornelie en Piot, zonen van M. Hop mans en W, P. Pont. Jacob, z. van J. van Dorp en C. Stam. Getrouwd: P. Versteeg cn A. do Kort. NIEUWKOOP. Consumptle-ij». De Directeur van den Warendienst te Leiden heeft aan A. ian Leeuwen wijk A No. 378 alhier'het bewijs afgegeven noodig voor het maken van con- eumptieije. Uitvoering. Op Zaterdag 8 dezer des avond 8 uur (Nieuwe tijd) zal de muziek tent, thane goplaatet in den tuin van het Gomeentehuis en opnieuw geschilderd, vour het eerst in gebruik genomen worden. Do Fanfare „Eensgezind" en do Zang\Oreeni- ging „Amicitia" zullen bij afwisseling eon rijk gevarieerd programma uitvoeren. Voor die gelegenheid is het torrein van hot Gemeentehuis voor de gom centenaren met uitzondering van kinderen toeganke lijk. Kosteloos rijwiel-belastingmerk. Be langhebbenden in dc gemeente Nieuwkoop, die mecncn recht te hebben op een vour het jaar 1933—1934 kosteloos rijwiel-belas tingmerk, kunnen zich vervoegon ten kan tore van don Assistent dienatgoleidor der belastingen te Nieuwkoop D 63 ingang kan toordeur. Voor de inlevering on verkrijging van do daarvoor benoodigdo aanvraagformulieren zal op de volgende dagen zitting worden gehouden: Zaterdag 15 Juli 1933 nun. van 57 uur; op 19, 21, 24 en 29 Juli 1933 de* avonds van 79 uur en op 2 en 5 Augustus 1933 des n.m. van 79 uur. Op andere dan dc genoemde dagen on tijdstippen kan aan geen enkoio aanvraag worden voldaan. Geboren: Cornelia Reginn, d. van H. P. Vermoij en P. M. Blom. Joannee, z. van A. Kuijf cn H. J. van den Haak. Ondertrouwd: J. van dor Meer 27 j. en E. J. Groeaenvold 21 j. Getrouwd: G. Adema 20 j. en G. Fokker 19 j. Overleden: W. L. van der Zwot 6 maanden. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren DE AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRUISJE. 95. Hij wilde ook naar buiten kijken, maar het raam zat hem in den weg. Hij stootte er telkens met zijn snavel tegen en dan schrok Profje en keek verstoord op. Weet je wat, dacht Struisje, ik maak hei raam open en met behulp van snavel en poot kreeg hij het gedaan. Het was een openslaand raam en het schoot met een vaart open. 96. Maar met diezelfde vaart fiohoat Siruisjo mee, en o wee, daar hing hij bui ten hefc vliegtuig met een pool dan de kruk van het raain. Profje hoorde opeens ten geklap van vleugels cn toen hij zioh omdraaide, rezen zijn haren ten berge van schrik. Hij schreeuwde angstig stoppen, stoppen, maar dat. ging natuurlijk niet, en voor hij bij Struisje was ha«l deze de kruk al losgelaten en weg was hij.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11