SPORT LEIDSCHE ZWEMCLUB VRIJDAG 7 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT AMBTENAREN FUIFDEN TE VROEG. Tragi-comedie in de smokkelzone. Zooals bekend, tiert aan de Neder- land&ch-Belgische grens op welige wijze de vecsmokkelhandel en om de tolbeambten aan te moedigen tot activiteit, heeft de Belgische Staat aan deze ambtenaren als premie de hellt toegezegd van de waarde van door hen aangeslagen dieren. Dc douaniers zijn, het behoeft geen be toog dus „tuk" op smokkel vee, dat fraudu leus uit Nederland België wordt ingevoerd. i Nu geviel het een der laatste naohten in de nabijheid der Noderlandsche grens, dat grensbeambten een kudde vee speur den. De dieren liepen gedwee langs de met struik en bosch omzoomde paden. Geen twij fel. Hier was smokkelvee, door dc smokke laars bij het zien der mannen van de wet in den steek gelaten. In no-time was het geheele viervoetige stel als welkome buit in handen der doua nen. En dezen, in hot vooruitzicht van een stevigen financieelen douceur, lieten het zich aan vreugde-uitingen niet ontbreken. Een geduchte fuif werd ingezet. Er werd gedronken en geklonken. Het kon lijden! En de meerderen der ambtenaren aarzel den niet hun ondergeschikten te compli- menteercn mot het behaalde succes. Nog was de fuif niet geheel beëindigd, toen een landbouwer uit de nabuurschap kwam mededeolen dat zijn koeien.uit de weide gebroken en ontsnapt warenBij nadere inspectie bleek het „smokkelvee" niets anders te zijn dan de brave, tamme stapel van den eenzamen landbouwer. Tableau- „Tijd". BIJENZWERM IN DE STAD. De bewoners van de Nieuwe Kerkstraat te Amsterdam zijn gistermorgen opge schrikt door een zworm bijen, die aan het trekken was geslagen en op zijn zwerf tocht genoemde straat met een bezoek vereerde. Hot genoegen was eohter alleen aan den kant van de bijen zelf, aangezien deuren en ramen met veel haast en lawaai voor de beestjes gesloten werden, 'terwijl bovendien de politie van het J. D. Meyer- plein van deze invasie op de hoogte werd gebracht met. het vriendelijk en dringend verzoek, do straat zoo spoedig mogelijk van het bijenvolk tc willen zuiveren. De politie waarschuwde een deskundige en deze trok er met een kistje op uit en in de wetenschap dat op een plaats waar honderden bijen bijeen zijn, de koningin niet ontbreekt, mocht hij het genoegen smaken den geheelen zwem zonder inci denten en onder het van bewondering voor zooveel moed getuigend commentaar van een groote menigte, buit te maken. „Msbd." KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. HET JAARVERSLAG. Het jaarverslag van den Nederland- schen Korfbalbond ie in druk verschenen. Het vangt aan met de verheugende me- dedeeling, dat het jaar 1932'33 gunstig is geweest, ondanks den druk der tijden. De eenvoudige herdenking van het zes de lustrum, waarbij oen nieuwe bondsvlag door de Erkende Bonden werd aangebo den, de oprichting op 11 Juni van de In ternationale Federatie, met ala aangeslo tenen België, Nod.-Indiö en Nederland, vormen mijlpalen in do geschiedenis van den N. K. B. Het. aantal vcreenigingen steeg van 119 op 131, met een ledenaantal van 5916 op 6172. (Hierbij zijn natuurlijk de duizen den leden van Erkende Bonden niet moe- geteld). De afgeloopen competitie heeft door het natte najaar van 1932 ernstige stagnatie ondervonden, waardoor volgens don stel ler van het verslag zelfs een oogenblik getwijfeld word aan een behoorlijk einde. Ten slotte is alles toch op tijd afgewerkt- Een bijzonder woord van waardeering krijgt de landskampioen Blanw Wit., die, in 1932 gopromovcord, het ongeslagen kam pi oen a chap van Nederland bereikte. Een prestatie die ak zeer bijzonder wordt ge memoreerd. Van do bijzondere wedstrijden worden genoemd dc BelgiëNederland wedstrijd (13), de Noord-Zuid ontmoeting (74) en do Noord-Oostwed strijd (41). Voor het oorst heeft de N. K. B. een cursus voor spelleiders in hot loven geroe- pon, een proef, die geslaagd mag heeten. Te Amsterdam waren 15, te Den Haag 9 deelnemers. De resultaten van het te hou den examen zijn nog niet bekend. De vorstandhouding tusschon N. K. B. en Erkende Bonden was wederom zeer goed. Enkele punten van verschil werdon naar genoegen geregeld. De Pers- en Prop. Commissie heeft uit voerig haar bemoeiingen vermeld inzake de voorgenomen demonstratie te Stutt gart in Juli 1933, waarvoor alle voorberei dingen getroffen waren. Op 7 Mei besloot de comm. na langdurige beraadslagingen, het B.B. tc adviseeren den tocht niet te laten doorgaan met het oog ou de interne belangen van den Bond, een advies, dat. het B.B. op 20 Mei d.a.v. in een besluit omzette. Verder was de P. en P. C. werkzaam in België en Zeeland, terwijl de korfbal- literatuur in de bibliotheken van de groo- to plaateen zal verzorgd worden. De A. K. B. zal het korfbal onderdeel van het Sportr-Museiun te Amsterdam voor zijn rekening nemen. Verder bevat het Jaar verslag nog de gegevens van de talrijke sub-commissies, die in den Bond werk zaam zijn. Het geheel geeft in beknopte» vorm een uitstekend overzicht van al het gebeuren in den N. K. B. in het afgeloopen seizoen. Zweminrichting aan den Hooge Rijndijk SCHOOL- EN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN op Zaterdag 8 Juli. Aanvang 2.30 uur. Entrée f 0.30, Scholieren f 0.15. NATIONALE WEDSTRIJDEN op Zondag 9 Juli. Aanvang 1.30 uur. Entrée f 0.60 (beneden 16 jaar f0.30). Inoluslsf belasting. 6128 WATERPOLO DE COMPETITIE. Het Y heeft gisteravond bewezen wel weer de ernstigste oandidaat voor het kampioenschap dor eerste klasse A te zijn. Het resultaat van den wedstrijd te gen D. J. K. was nl. oen 52 overwinning voor het Y. De stand is hierdoor als volgt geworden: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Het Y 3 2 1 13—7 5 H. P. O. 3 111 Z—i 3 Dolfijn 4 112 11—11 3 D. J. K. 4 112 10—12 3 U. Z. O. 2 1—1 3—6 2 De L. Z. O. heeft het gisterenavond te gen Maas niet kunnen bolwerken. Met 21 word in Rotterdam verloren, 't Moge mis schien waar zijn, dat het gemis van Ydens een handicap was, doch het blijft oppas sen voor de L. Z. C. Ook vorig jaar wer den uit don eersten wedstrijd drie punten behaald en daarna werd 't mis. Moge het nu in de tweede helf der competitie beter gaan. De stand is: H.Z. en P.C. S. V. H. Z. I. A. N. L. Z. C. Maas 3 17—3 6 12 1 14—6 4 111 7—7 3 1 1 2 8—3 3 1—3 4—16 2 In de res. Ie klasse A. wonnon de Y- reserven met 72 van D. J. K. II. De B-afdeoling der res. Ie klasse bracht 'n nieuwe nederlaag der L. Z. O.'ers. G. Z. G'. II bleef met 21 de meerdere. De stand is nu: Z. I. A. N. II 5 4 G. Z. C. II 5 3 H.Z. en P.O. II 6 3 UZ. C. II 5 1 19—13 8 2 13—14 6 2 21—16 6 5 7—21 MAAS—L. Z. C. 2—1» Gisteravond heeft de Leidsche Zwemolub in het Kralingscho Zwembad aan den Ho ningerdijk gespeeld tegen Maas en.... verloren. Zeer tegen de verwachting in. Het was oen vrij harde wedstrijd, waarbij de Leidenaars wel het meest in den aan val waren, doch met hun schoten niet bij zonder golukkig, wijl ook Fleerkamp in het Maas-doel uitstekend op dreef was. En kele minuten voor de rust wordt R. van Se- nus achter de doellijn verwezen en met 76 spelend weet Buys tenslotte L. Z. C. de leiding te geven (01). Na de hervatting hetzelfde «pel, Han v. Senus slaagt erin een goeden doorslag- bal te geven als hij den bal van Pot krijgt toegespeeld en de stand is gelijk (1l). Fel wordt er dan om het winnende punt gestreden, waarbij het geluk meer is aan de zijde van Maas dan aan die van de L. Z. O. Han van Senus geeft zijn club de leiding (21) en onveranderd komt het einde. L Z. C. II—G. Z. C. II -1—2. Voor do res. Ie klaese van den Nederl. Zwembond speelde L. Z. O. II gisteravond aan den Hoogen Bijndijk tegen G. Z. O. II uit Gouda. Het werd opnieuw een neder laag (het tweede veroverde tot dusver nog geen enkel punt), maar er is ditmaal ten minste spanning geweest tot het einde. Met een fraai en doorslagbal had de ge vaarlijke Goudsche mid voor al spoedig aan de gasten de leiding gegeven (01), maar de L. Z. 0. kwam toen vinnig opzetten en wist door Sm ink, na goed opbrengen van Van Leeuwen, gelijk te maken (11). Door uitstekend verdedigen der Leidsche ach terhoede en slecht schieten der Gouwe naars, bleef de stand voor de rust verder ongewijzigd. In de tweede helft had kee per Van Driessum het gelui aan zijn zij de, toon hij tweemaal, vlak achtereon, een van zeer korten afstand gelost schot van een Gouwenaar wist te stoppen, dooh hij moest even later toch zwichten voor een vinnig schot van den vijandelijken midvoor (12). L. Z. C. heeft daarna alles in het werk gesteld om een draw uit het vuur te sleepen. Vooral O. Walenkamp 6teunde de voorhoede voortreffelijk, doch het aan- valsspel was in hooge mate onproductief en zoo bracht het einde ten slotte een 21 nederlaag voor onze stadgenoot en. L Z. C. V—Z. A. N. 23. Deze wedstrijd werd gisteravond ge speeld voor den Haagschen Zwemkring. De gasten waren voor de rust over het alge meen iets sterker, mede dank zij hun grootere snelheid, en dat bracht hun een 30 voorsprong. (Het tweede ontstond uit een corner, die ten onrechte was toege kend toen de bal via de lat achter wa« gegaan). Uit een strafworp scoorde de L. Z. 0. na de hervatting tegen door Westen (13) en met een zeer ver 9chot verraste midachter Zonderop vervolgens den Haag schen keeper (23). In den resteerenden tijd werden enkele Leidsche schoten tegen de lat gekeerd, terwijl de L. Z. C.-doel- man De Graaf eenmaal slechte ten koste van een corner kon redden, 'doch er werd niet meer geecoord. Z. I. A. N. behaalde dus een kleine, maar wel verdiende over winning met 32. DERDE BLAD PAG. 10 LAWN-TENNIS NEDERLAND—ROEMENIE. Momenteel worden onderhandelingen gevoerd om de data vast te stellen voor den Davisbekerwedstrijd NederlandRoe menië, welke voor 23 Juli a.s. voor de tweede ronde van het voorrondentournooi van hot tournooi 1934 moet worden ge speeld. Hoogstwaarschijnlijk zullen als data worden gekozen Vrijdag 21, Zaterdag 22 en Zondag 23 Juli a.s. De wedstrijden zullen te Noordwijk worden gehouden. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Mrs. Moody Will en Miss Round in de finale dames- enkolspel. De resultaten van de gisteren gespeelde wedstrijden te Wimbledon luidden: Damesenkelspel, halve finales: Mrs. Moody Wills (V. S.) sloeg Frl. Krahwinkel (Duitschland) 64 63; Miss Round (En geland) sloeg Helen Jacobs (V. S.) 46, 6—4, 6—2. Heerendubbelspel, 4e ronde: Nunoi en Satoh (Japan) sloegen Perry en Hughes (Engeland) met 57, 63, 64, 16, 63. Halve eindstrijd: Borotra en Brugnon (Frankrijk) sloegen Kirby en Farquehar- son (Zuid-Afrika) 57, 36, 64, 63, 6i Gemengd dubbelspel, 5e ronde: Kingsley en Mrs. Godfree (Engeland) sloegen Hug hes en Mrs Moody Wills (Engeland-V. S.) 6—4 6j4. 4c ronde: Miss Hoeley en Farqueharson (EngelandZ.-Afrika) sloegen Mrs. W'hit- tingstalle en Coohet (Engeland-Frankrijk) 46, 108, 6—4; Betty Nut-hall en Boro tra (EngelandFrankrijk) sloegen Mile Sigart en Kirby (België—Z.-Afrika) 10—8, 26 63; Frl. Krahwinkel en von Oramm (Duitschland) sloegen Miss Ryan en Maier (V. S.Spanje) 6—1 75. Damesdubbelspel, 4e ronde: Mrs. Pit man en Miss Ridley sloegen Mrs. Whitting- stalle en Betty Nuthall 68 86 61. VOETBAL PROPAGANDA WEDSTRIJD TE BODEGRAVEN. A. D. O. I—ALPHEN T. Evenals andere jaren organiseert de V. V. Bodegraven ook thans weer een groote Propaganda-wed8t.rijd, waartoe Zondag a,s. te half drie de eerste elftallen van de eersteklasser A. D. O. uit Den Haag en van Alphen uit Alphen hun krachten op het terrein in Oud-Bodegraven zullen me ten. Beide ploegen komen volledig uit in de na volgende opstel 1 i ng A. D. O.: W. Koek M. Weber H. Chouffoer G. Tap C. van Maren H. Breitner A. Berg W. Tap Loof W. Verbrugge W. de Korte 0 M. Bezeraer H. Binneukamp J. van Leeuwen A. Ram J. Windhorst J. v. d. Leek W. Dijkman J. Broer H. Hesseling M. Krumpelman L. Tuinenburg Alphen Nu Alphen na haar verblijf ïn de twee de klasse zich allicht beter zal hebben leeren aanpassen bij hét hooger geklas seerde voetbal on er bovendien prije op zal stellen, de nederlaag van verleden jaar goed te maken of althans een beter figuur te slaan, kan men bij voorbaat van een uiterst spannenden en fairen kamp tussohen deze twee volledige ploegen ver zekerd zijn. AUTOMOBILISME JAARLIJKSCHE CLUBT0CHT K. N. A. C. NAAR BELGIE EN LUXEMBURG. De jaarlijksche clubtocht van de Ko ninklijke Nederlandsche Automobiel Olub, die de deelnemers dit jaar door de Belgi sche en Luxemburgsche Ardennen voert., en die van heden tot 9 Juli duurt, is Dinsdagavond begonnen met een reünie en een diner in Hotel de Bilderborg te Oosterbeek. Hier vereenigden zich de ruim 40 deelnemers, verdeeld over circa 20 auto's. Woensdagmorgen om half tien gee tart., waarbjj door het Inlichtingenbureau van de K. N. A. C. te Arnhem aan de deelne mers kersen werden uitgedeeld. In den loop van den dag is echter eerst duidelijk geworden, hoe dankbaar de deelnemers voor deze aardige attentie van den heer en mevr. Goeiers waren. Via Arnhem en Nijmegen ging het naar Venlo, waar een kopje koffie werd gebruikt om vervolgens door te rijden naar Roermond, waar in het Mxinster-Hotel de lunch werd geser veerd. Op de verdere route naar Zuid-Limburg werd een bezoek gebracht, aan het buiten „De Vliek" van Mevr. douarière van Meeu wen. In het schitterende park werd een wandeling gemaakt, waarna ververschin- gen werden aangeboden. De algeraecne leider van den tocht, mr. B. P. van Ha- rinxma thoe Slooten bracht de vriendelij ke gastvrouwe dank voor de betoonde gastvrijheid. Na een schitterenden rondrit, door Zuid-Limburg werd tegen dinertijd Valkenburg bereikt, waar men afstapte in Hotel Franssen, terwijl des avonds in Ho tel Cromers gedineerd we»-1 WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Speicher wint de 9e etappe. Lemaire (België) leider In het algemeen klassement. De 9e etappe leidde gisteren van Gap naar Digne over Guillestre, Baroeloinnette, Beauvezer, een afstand van 227 km. Twee bergen moesten beklommen worden, nl. de Col de Vare ter hoogte van 2115 meter en Ooi d'Allos ter hoogte van 2250 meter. Aanvankelijk was hot tempo zeer langzaam waaraan de enorme hitte wel schuldig zal zijn geweest. Zoo werden in de eerste 2 uur slechts 44 km. afgelegd. Arohambaud maakte een vermoeiden indruk. Hoewel goed gesteund door zijn landgenooten ge raakte hij toch achter. Bij de Allospas was het veld overigens geheel uiteengerukt.. In zeer groote snelheid werd nadr beneden gereden, waarbij drie groepen gevormd werden. Het leidend peleton bestond uit Martano, Le Goff, Trueba en Speicher. In de tweede groep zaten Guerra en Stöpel als sterkste renners, terwijl de anderen als derde groep de rij sloten. Archambaud kon ook in de vlakte zijn achterstand niet inhalen, hetgeen hem zijn leidende positie kostte in het algemeen klassement. De etappe werd in de «print gewonnen door Speicher, die dus voor de tweede maal een etappe won. Het resultaat was: 1. Speicher tijd 8 uur 45 min. 8 sec.; 2. Martano, 3. Fayolle, 4. Le Goff en Trueba allen zelfden tijd als de winnaar; 6. Level tijd 8 uur 48 min. 30 sec.; 7. Stöpel; 8. Lemaire zelfden tijd; 9. Guerra tijd 8 uur 49 min. 48 sec.; 10. Aib. Buchi zelfden tijd. Het algemeen klassement ziet er na de 9e etappe als volgt uit: 1. Lemaire (Bel gië) 63 uur 14 min. 34 sec.; 2. Guerra (Ita- li6) 63 uur 14 min. 57 sec., dus slechts 23 sec. verechil! 3. Speicher (Frankrijk) 63 uur 17 min. 30 sec.; 4. Archambaud (Frankrijk) 18 min. 21 sec.; 5. Martano 21 min. 59 sec.; 6. Stöpel 32 min. 18 sec.; 7. Level 35 min. 0 sec.; 8. Le Goff 37 min. 11 sec.; 9. Magne 42 min. 43 sec.; 10 Schepers 43 min. 58 sec.; 11. Aerts 44 min. 20 sec.; 12. Gcyer 48 min. 4 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk 190 uur 28 min. 34 sec.; 2. België 190 uur 42 min. 52 6ec.; 3. Duitschland 191 uur 14 min. 31 sec.; 4. Italië 192 uur 25 min .21 seo.; 5. Zwitserland 192 uur 51 min. 11 sec. GYMNASTIEK KEURTURNWEDSTRIJD HOLLAND—LUXEMBURG. Op Zondag 16 Juli zullen de Nederland- sche keurturners voor de elfde maal sedert 1926 in een internationalen keurturnwed- strijd uitkomen. Ditmaal voor het eerst te gen Luxemburg. Het K. N. G. V. kan zich niet verwijten geen connecties op dit gebied met andere landen te hebben gezocht. Het aanknoopen van relaties met België, Duitschland en Luxemburg en Engeland is steeds uitge gaan van het bestuur van het K. N. G. V. De stand der internationale ontmoetin gen op keurturngebied is thans wedstrijden gewonnen verloren aantal Nederland België 6 5 1 Duitschland 2 2 Engeland 1 1 Totaal 3 De wedstrijd te Terborg zal voor de eer ste maal in de openlucht worden gehou den; tot nog toe waren het steeds zaalwed strijden. De turnvereeniging „Prinses Ju liana" te. Terborg heeft ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan toestemming van het K. N. G. V.-bestuur verkregen tot het inrichten van dezen landenwedstrijd. Hoe de krachtsverhoudingen zullen zijn, ie niet met zekerheid te zeggen. De Laatste ontmoeting met Luxemburg dateert van de Olympische Spelen te Amsterdam, toen weliswaar Nederland in het algemeen klas sement voor Luxemburg bleef met 1364.875 punt tegen 1361.punt; doch enkel aan de toestellen gerekend was Luxemburg Holland voor met. 1138.25 tegen 1113.625. Destijds wa« er dus niet van een verschil van eenige beteekenis te spreken. Hoe de verhoudingen nu zijn, zal te Terborg blij ken. Wij, voor ons, geven Nederland, ge zien wat zijn keurturners de laatste jaren presteerden, wel degelijk een kans. De Nederlandsche afdeeling is als volgt samengesteld: W. Zwaaf, J. v. d. Vinden, J. Caranga, W. Haufe, E. Melkman, P. v. Dam, en F. Wedel. Leider der Ned. Afdee ling is de heer A. Metz. De wedstrijdleiding zal in handen ziju van den heer J. H. F. Sommer te Dordrecht, terwijl door het K. N. G. V. als juryleden zijn genoodigd de heeren A. dc Jong en F. de Wilde. De samenstelling der Luxemburgsche afdeeling is nog niet bekend. ATHLETIEK NEDERLAND—BELGIE DAMES. Naar wij vernemen zal op Zondag 23 Juli as. te Deventer op het Go-Ahead-ter- rein de landenwedstrijd worden gehouden tusschen damesploegen van Nederland en DE TOCHT VAN BALBO'S ESKADER. Tweehonderd kilometer blindgevlogen. Naar van IJsland wordt gemeld, heeft generaal Balbo tegenover persvertegen woordigers te Reykjavik verklaard, dat IN MEM0RIAM PASTOOR TH. K0RND0RFFER. HET LEVEN VAN EEN MISSIONARIS. In het St. Elisabeth's ziekenhuis te Se- marang is overleden pastoor Theodorus Korndorffer: een dier verdienstelijke mis sionarissen der oude garde, die Da in hun jongere jaren in de buitengewesten hun beste krachten aan het missiewerk gege ven te hebben, als het ware met nieuwen moed en kracht zich op Java weer aan een nieuwen arbeid hebben gezet en daar een plaats onder do verdienstelijke wer kers hebben veroverd. Aan een artikel in de „Koerier", aan den overledene gewijd, ontleenen we het volgende Theodorue Korndorffer is geboren te Amsterdam, 2 September 1863 en heeft dus den leeftijd van bijna 70 jaar bereikt. Op 20-jarigen leeftijd trad hij in de Socië teit van Jezus. Na voltooiing zijner stu diën, die hij gedeeltelijk in Engeland deed, werd hij 26 Augustus 1897 priester ge wijd. Pastoor Korndorffer was 34 jaar oud, toen hij 31 October 1898 te Priok voet aan wal zette. Na te Batavia 11/2 jaar werk zaam te 2ijn geweest, werd hij geplaatst te Maumerie op Flores. In dat warme en ongezonde oord getuigen de vele gra ven van Pastoor, Broeders en Zusters op het kerkhof aldaar werkte hij 5 jaar naast den priesterlijken arbeid vond hij nog tijd en kracht om het kerkje met schil deringen te versierendeze missionaris liet inderdaad geen hem geschonken ta lent ongebruikt, hetgeen ook de oude kerk te Menado kon getuigen, waar hij in 1907 werd geplaatst en 7 jaar vruohtbaar werk te. In het kerkelijk district van Menado, waartoe een tiental dorpen behooren tot op een afstand van 38 K.M. welke Pastoor Korndorffer vlijtig bezocht, heeft hij in enkele jaren het katholiek geloof ge bracht en een sohoolkerkje gebouwd. Nadat hij aldus 12 jaren in de Buiten gewesten de hitte van den dag had gedra gen, werd Pastoor Korndorffer overge plaatst naar Bandoeng. In dpn betrekkelijk korten tijd, dat hij daar verbleef, heeft hij o.a. het oude kerk je met meer dan de helft vergroot en de klokken aangeschaft, die nu in den toren der nieuwe kerk hangen. Of hot koele kli maat, dat hem geen goed deed, er schuld aan was? In elk geval, na 2 1/2 jaar werk zaamheid to Bandoeng, kreeg hij een ern stig ongemak aan de keel, waarvoor hij in Holland baat moest gaan zoeken. In het voorjaar van 1914 naar het oude land vertrokken, was hij, dank een uitste kende behandeling, na weinige maanden weer in het bezit eener stem, helder en forsch als in zijn besten tijd. En hij heeft daar ook in Holland duchtig mee ge werkt. Eerst gaf hij enkele retraiten, en toen na de mobilisatie de geestelijke zorg voor de militairen groote uitbreiding kreeg, werd Past. Korndorffer belast met de zorg van de 3000 man troepen, die te Kat wijk, Noordwijk en omgeving gelegerd wa ren. In Juni 1915 weer in Indië terug, werd hij benoemd tot onderpastoor te Malang en in December van hetzelfde jaar, na het overlijden van Pastoor D. Opden- karnp tot hoofdpastoor aldaar. Lang heeft Malang hem echter niet mogen bezitten; in 1918 werd hij overgeplaatst naar Sema- rang, dat de laatste étappe zou zijn. Daar heeft Pastoor Korndorffer zich een onvergankelijk monument opgericht door de stichting der katholieke school- vereeniging en hare lagere school voor jongens. Toen kwam in 1926 dc pijnlijke ziekto, waaruit hij gedeeltelijk blindheid over hield: hetgeen voor den ijverigen lezer en schrijver bijzonder zwaar was. Want nog steeds en al sedert 1908 was hij een trouw medewerker aan de Java-Post Zijn verzwakkende gezondheid hield, hem de laatste jaren aan de pastorie en de kerk gebonden, waar hij toch nog all® werkzaamheden verrichtte, die zijn afne mende krachten hem veroorloofden. Tot dat enkele maanden geleden de gebreken van don ziekelijken ouderdom verpleging in het ziekenhuis noodig maakten. Onbe vreesd zag hij don dood stap voor stap na deren, die hem ten slotte uit de ellend® van dit leven, zooals wij bidden en ver trouwen, liet overgaan naar betere gewes ten, waar hem het loon voor zijn langen, stagen arbeid was bereid. „Msbd." hét eskader de laatste 200 kilometer vol komen blind gevlogen heeft. Slechts ge durende de eerste 2 uur was het zicht goed. Daarna raakte men in een nevel zone van 350 K.M. breedte. Terwijl in het begin boven de wolken werd gevlogen, was het ten slotte slechts mogelijk ge-- weest zich met het compas te oriënteeren. Onder deze moeilijke omstandigheden moet het als een bijzonder goede prestatie worden beschouwd, dat het eskader in staat was, het verband te bwaren. Over zijn verdere plannon heeft Balbo zich nog niet geuit. MARGA VON ETZD0RF. De lijkkist, die het stoffelijk overschot van de verongelukte aviatrice Marga von Etzdorf naar Duitschland heeft overge bracht, is gisteren te Hamburg aan land gebracht. Bij de aankomst van het sohip „Thessalia" vlagden alle schepen in de haven halfstok. Vrijdag zal te Hamburg een plechtigheid plaats vinden, waarna het lijk naar Berlijn zal worden overge bracht. Het zal daar in dc Invalidenhuis- kerk worden opgebaard. Maandag zal de bijzetting op het Invalidenkerkhof plaats vinden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10