Vlammende Katchen. WOENSDAG 5 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD ?AG. 9 GEMENGDE BERICHTEN HET DOODELIJK ONGELUK BIJ BREUKELEN. De automobilisten achterhaald. We vermelden reeds, dat Maandagavond te BreukelenNijenrode een ernstige aan rijding plaats had waarbij de 20-jarige P. de Jong uit. Breukelen zoodanig werd ge wond, dat hij gedurendé den nacht over leed. De „Utr. Cour." geeft daarover nog de volgende bijzonderheden: Omstreeks 11 uur naderde even voorbij de melkfabriek Insulinde in de vrij scherpe bocht nabij het kasteel Nijenrode een per sonenauto, waarin drie personen gézetèn waren, niet zeer groote snelheid, vooraf gegaan door den grasbaanracer v. Ekris. De auto kwam met onverantwoqrdelijke snelheid de bocht doorgereden, waarbij de 20-jarige P. de Jong, die per fiets op weg was naar Breukelen, werd gegrepen en zeer ernstig verwond. Terwijl het slachtoffer zwaar kreunend op den grond lag uitge strekt, reed de auto zoo snel mogelijk door. De postbode K, die enkele oogemblikken la ter passeerde, vond den zwaar gewonden en kreunenden jongeman langs den weg liggen. Hij waarschuwde aanstonds de dok toren de Snoo en Adels, die de eerste ge neeskundige hulp verleenden. Men vervoer de het slachtoffer naar de ouderlijke wo ning, waar gedurenden den nacht de dood een einde maakte aan het nog zoo jonge leven. Diep is de droefheid in de ouder lijke woning, daar door dit droevig onge val de kostwinner plotseling en wreed is weggerukt. De Rijksveldwachter stelde aanstonds een streng onderzoek in. Het onderzoek had weldra h'et beoogde resultaat. In de &uto waren gezeten de heeren de K. uit Nieuwersluis, v. T. uit Breukelen en v. W. uit Abcoude, die tijdens den rit achter het stuur zat en op zoo roekelooze wijze gere den heeft. TRACTOR TE PLETTER GEREDEN. Chauffeur door slaap overmand. Een chauffeur van de expediteurs-onder neming Rombouts te Bergen-op-Zoom is gistermorgen door slaap óvermand met een truc met opleggers in het Lie>s-bosch te Prinsenhage tegen een boom gereden. De wagen was, naar „Vooruit" meldt, in Antwerpen opgeladen met manden zwittle bessen. Via Bergen op Zoom werd de vracht naar Breda vervoerd, toen op den grooten weg EttenPnnsen'hage ter hoogte van het Liesbosch de wagen plotseling op het lin ker weggedeelte geraakte. De beide inzit tenden merkten dit blijkbaar eerst toen een der achterbanden langs een boom schuurde. Ijlings wierp de wakker gesohrokken chauffeur het stuur om, terwijl de ander, een naast hem gezeten passagier, uit de cabine sprong. De manoeuvre van den chauffeur kwam te laat, want met groote kracht reed de tractor tegen een volgenden boom vrijwel te pletter. Ook de oplegger en de vraoht bessen werden grootendeels vernield. Gezien het geweld van de aanrijding is de chauffeur er betrekkelijk goed afgeko men. Zijn gelaat en hals waren wel deer lijk geschramd en geschaafd, maar geen der kwetsuren bleek van ernstigen aard te zijn. LOCOMOTIEF ONTSPOORD OP C.S. TE AMSTERDAM. Vertraging in het treinverkeer. Op het hoofdspoor van het Oostelijk em placement van het Centraal Station te Amsterdam is hedenmorgen om half 7, een locomotief welke zou worden gekoppeld aan een personentrein, die om 6.47 naar Hilversum vertrekt, uit de rails geloopcn. Er hadden hierbij geen persoonlijke onge lukken plaats, doch wel is er in 't trein verkeer in de richting Hilversum en Utrecht een aanzienlijke vertraging ont staan, welke haar invloed op 't spoorweg net geruimen tijd heeft doen gelden. Zoo moesten o.a. enkele uit -Utrecht arriveereu- de treinen aan het Weesperpoort-statiou blijven staan. KANO NAAR ZEE AFGEDREVEN. De motorreddingsboot President Wiers- ma is van Hoek van Holland vertrokken om een onderzoek in te stellen naar een verdwenen kano in de nabijheid van Oo6t- voorne, welk bootje naar zee zou zijn af gedreven. De kano moet bemand zijn met een of twee personen.. Nadere bijzonder heden ontbreken nog. De motorreddingboot „President Wiers- ma", is hedenmorgen teruggekeerd, echter zonder resultaat. STERILISEER-INRICHTING UITGEBRAND. Gisteravond ongeveer 8 uur is de politie- brandweer te Den Haag uitgerukt voor een zwaren binnenbrand aam de Turfmarkt tl bij het Spui, in welk perceel beneden een steriliseer-inrichting voor groenten en ta- felzuren, „Westlandia", is gevestigd. Daar de deuren gesloten waren en zich niemand in het perceel bevond (de bovenwoning staat leeg), moest de brandweer de voor deur forceeren om toegang te krijgen. Er bleek een dichte rook te hangen, die aan vankelijk de opsporing van den vuurhaard zeer belemmerde. Een agent van politic, die zich met eenige collega's naar binnen had begeven, raakte bewusteloos en moest door den G.G.D. worden bijgebracht. In middels waren de spuiten van het bureau Prinsestraat aan den Rijswijkschenweg met vijf stralen in actie gekomen; enkele slan gen konden langs het perceel door een steegje worden gelegd. Toen was het vuur spoedig bedwongen. Het benedenpand is gedeeltelijk uitgebrand; het bovenhuis is onaangetast gëbleven. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. INBRAAK BIJ EEN JUWELIER. Spiegelruit ingeslagen. Dinsdaganacht heeft te Heerlen c^n bru tale inbraak plaats gehad in de juweliers zaak van den heer K. in de Oranje-Nassau- straat. Na een ruit te hebben ingeslagen, hadden de dieven zioh verschillende waar devolle voorwerpen uit de étalage toege- eigend. Oogentblikkelijk werd een ernstig onderzoek ingesteld, dat tot gevolg had, dat twee jeugdige inbrekers nog denzelfdcn nacht werden ingerekend. HET GEKNOEI BIJ DE P.T.T. Complot over het geheele land. Het onderzoek naar de knoeierijen bij de P.T.T. wijst in de richting van een over het geheele land zich uitstrekkend com plot. Niet alleen de tot nu toe gesignaleer de aannemersfirma, maar nog een groot aantal firma's van denzelfden aard moeten zich hebben schuldig gemaakt aan soort gelijke knoeierijen, meldt de „Tel." Zij maakten daarbij gebruik van de diensten van bureelambtenaren, die even eens over het geheele land verspreid wa ren. Het hoofdbestuur der posterijen heeft dan ook een onderzoek laten instellen naar de gestie van den technischen dienst over het geheele land. Voorloopig is men tot de conclusie gekomen, dat het geen hoogere ambtenaren zijn, die bij de knoeierijen de hand in het spel hadden. De aannemers ontvingen hun inliohtingen uitsluitend van bureelambtenaren, die in rang gelijk staan met adjunct-commiezen of adjunct-referen darissen. Het schijnen speciaal aannemers van ka bels te zijn geweest, die op deze wijze met bureelambtenaren in betrekking stonden. Zijn wij welingelicht dan vormden de aan nemers een groep, daar zij door middel van het bureaupersoneel wisten aan welke fir ma's offertes werden gevraagd. Onderling konden zij aldus overleg plegen en de prij- zeh vaststellen. De eigen dienst der P.T.T. ondersteuud door de politie- en belastingautoriteiten zet het onderzoek naar deze knoeierijen voort. Reeds bij verscheidene firma's zijn de boeken nagezien, maar in het meerendeel der gevallen bleek het onmogelijk aldus de uitbetaling van steekpenningen va«st te stel len. De arrestaties die tot nu toe hebben plaats gevonden waren echter het gevolg van de weinige gevallen, waarin dit boe kenonderzoek wel tot resultaat had ge leid. Men vreest, dat men den geheelen omvang der knoeierijen nog niet kent. NED. DAMES OP HET DEVIEZEN- SMOKKELPAD. Een Venlosch drietal in arrest gesteld. Dezer dagen ging een drietal jongedames uit Venlo naar Duitschland, elk gewapend met een reiachèque van 1000 R.M., welke zij te Neus3 aan een bankinstelling ter ver zilvering aanboden. Reeds aan de bank koesterde men argwaan tegen de dame?, die zioh vrij zonderling schenen te gedra gen. Van de bankinstelling .af werden de drie jongedames gevolgd door een SA.- man. Van Neu6s vertrokken zij naar Cre- feld. Op het station aldaar werd het. drie tal aangehouden door beambten der Zoll- fahndungstelle, die van den achtervolgon- den S.A.-man een wenk hadden gekregen, dat hier een geval van deviezen-smokkol werd verondersteld. De aangehouden dames werden naar het Finanza-mbt te Crefeld overgebracht en daar afzonderlijk aan een verhoor onder worpen, waarbij haar gevraagd werd wat zij eigenlijk van plan waren met het inge wisselde gel dte doen. De dames spraken zich in hun verklarin gen dermate tegen, dat de douanebeamb ten het drietal onder verdenking van po ging tot deviezensmokkel in arrest stel den. „Msb." COMMUNIST ONGEVOELIG VOOR PUBLIEKE HULDE. De heer C. F., het" communistische raadelid van Schiedam en lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland, die tot vier maanden gevangenisstraf werd veroor deeld, waarvan drie maanden wegens be- leediging van de Koningin en één maand wegens beleediging van den hoofdcommis saris van politie te Rotterdam, werd Dins dagmorgen uit het Huis van Bewaring te Rotterdam ontslagen. Ter gelegenheid van dit „heuglijke feit" had zioh Dinsdagoch tend, aldus vertelt de „Tel.", een groot aan tal communisten op den NoordsingeJ nabij de gevangenis opgesteld om daar hun par tijgenoot te verwelkomen. Tot deze be langstellenden behoorde oa. ook de eoht- genoote van den heer F„ die een groote bouquet bloemen bij zich had, die zij aan haar man zou overhandigen. De heer F., die voordat hij op vrije voe ten werd gesteld, blijkbaar wist, dat zoo- velen op hem stonden te wachten, voelde weinig voor een feestelijke ontvangst. Hij vroeg door een achterdeurtje het ge bouw te mogen verlaten, hetgeen hem gaar ne werd toegestaan. Z.E.A. was reeds lang vertrokken toen de communisten nog voor het gebouw stonden te wachten. Toen de politie mededeelde, dat-de gevangene reeds was vertrokken, wilde,men dit eerst niet zoo goedsmoeds aannemen en nog bleef men tevergeefs wachten. Ten slotte maan de de politie de communisten tot doorloo- pen aan. Pas toen de heer F. waarschijn lijk reeds in Schiedam zat, keerde do rust op den Noordsingel terug. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 6 Juli. Huizen, 296 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00- 11.30 NCRV. 8.00-9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst o.l.v. Ds. J. P. v. Hees. 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonplaten 11.30—12.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonplaten 2.00 Hand'werkcursus. 3.00—3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing door De. J. Stckouwer. M.m.v. zang en orgel. 5.00 Cursus handenarbeid d. jeugd. 5.30 Zang door Fr. Meijerse, bariton m.m. v. W. L. Doortmont, piano. 6.45 Knipcursus. 7.15 Ds. J. v. Herksen: Ergernis. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.0010.30 NCRV-Strijkorkest o.l.v. P. v. d. Hurk m.m.v. L. Blaauw, orgel. 9.009.30 Causerie door Dr. G. B. Wurth 10.00—10.10 Vaz Dias. 10.30—11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. A VR 0-uitz«nd in g. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.16 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. A. Nederbregt, piano; Mevr. J. M. Jis'koor-Soepnel, zang en E. Veen, piano. 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Voordracht door Dr. G. Karstcn. 3.30 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Zang door 'H. Merx. Aan den vleu gel: E. Veen. 5.00 Radio-tooneefl voor de jeugd. 5.40 Omroeporkest o.l.v, N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Omroeporkest (vervolg). 7.35 G. de Josselin de Jong: Circus. 8.00 Vaz Dias. 8.06 Gramofoonplaten. 8.15 Uit „Tivoli"' te Utrecht: Concertge bouworkest o.l.v. L. Schmidt m.m.v. Gitta A'lpar, sopraan. In de pauze: Dr. L. H. Grondijs; Het hedendaagsche Qhina. 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit Hamdovff, Laren: Dans muziek door The Ramblers o.l.v. Theo Udcn Masman. Daventry, 1554 M. 10.36 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Het Rutland Square A New Victo- ria-orkeet. 1.35 Gramofoonplaten. 2.35 Schotsch Studio-orkest. 3.20 Vesper. 4.05 Buxton Sted. orkest. RECHTZAKEN VERK00PEN VAN TEKSTBOEKJES IN EEN SCH0UWBURG-F0YER. Voor den kantonrechter te Amsterdam stond de directeur van theater Carré te recht, omdat hij in den foyer van zijn schouwburg de muziek van een revue had doen verkoopen; daarin werd een overtre ding der winkelsluitingswet gezien. De ambtenaar van het O. M., mr. Ros- cam Abbing, wees op het feit, dat foyers van schouwburger weliswaar blijkens de Memorie van Antwoord builen -de toepas sing der winkelsluitingswet vallen, doch al leen voor zoover betreft den verkoop van spijzen of dranken voor verbruik ter plaat- 5.05 Northern Studio-orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.40 Reportage Optpn Golf Kampioen schap. 6.50 Lichte Spaansche muziek door or kest. 8.20 Radio-Militair onkat. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert. H. Hcyner, barton en T?. Dohnetsoh, oembalo. 10.50 Korte Dienst. 11.05—12.20 BBC-Daruorkst. „R a d i o-P a r i 1724 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 5.05 Concert in het. Amerik. Conserv. te Fontairiebleau (Calvet-kwartet). 7.30 Gramofoonplaten. Kslu n d b o r g, 1153 M. 12.20—2.20 Concert uit Hotel Angleterre. 3.35 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 4.354.55 Zang voordracht. 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.20 Sohubert-StrauM-Concert. 9.10 Voordracht. 10.10 Gramofoonplaten. 10.40—11.25 Klassieke Balletmuziek door het Omroeporkest. L n g e n b e r g, 473 M. 6.25; 7.23 en 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Populair concert. 1.20 Concert. 4.50 Concert. 7.20 Concert m.m.v. koor, strijkorkest on solisten. 9.20 Dansmuziek. 10.5012.20 Weragorkest. Rome, 441 M. 8.50 „Sly", opera van Wolf-Ferrari. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.12.20 Omroepkleinorkst. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert. 9.20 Zang voordracht. 9.35 Gramofoonplaten. 10.30 dito. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest. 5.20 en 6.36 Gramofoonplaten. 8.20 dito. 9.20 Concert door Mandoline-Ensemble m.m.v. zangsolisten. 10.30 Dansmuziek uit de Kurzaal te Os- tonde. Z e e e n, 1635 M. 8.20 „Abel mit der Mundharmonika'' naar Manfred Hausmann, bew. Ottoheinz Jahn. 9.40 Hansheinrich 'Dransm&nn en zijn or kest. 10.20 en 11.05 Berichten. II.20—12.20 Concert door Fuhsel en rijn orkest. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. Donderdag 6 Juli (3e Programma). (Wijzigingen voorbehouden). 8.00—13.35 Langenberg. 13.35-2.20 North. Reg. 20.20—afloopLuxemburg. se. Hij vorderde, waar het hier een prin- cipieele zaak «betrof, een boete van sleohts 50 oent. De kantonxeahter mr. N. J. C. M. Kap- peyne van de Coppelo stelde in zijn schrif telijk vonnis voorop, dat onder de zeer ruime definitie van het begrip winkel in do winkelsluitingswet ook oen theater valt. Daarin mogen derhalve na 5 uur des avonds en des Zondags geen programma's, tekst boekjes of de muziek van het ten tooneele opgevoerde worden verkocht. Dit verbod heeft echter tengevolge, dat theater bezoekers belet wordt het ten toonoele ge voerde behoorlijk te volgen. Onder die om standigheden meende do kanton rechter, dat het ondanks het verbod, verkoopen van de muziek ale overtreding geringe be teeken is heeft en oordeelde hij het raad zaam geen straf op te leggen. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). 13) Ze had een oud oud landhuis op den Amselberg voor zich laten verbouwen en woonde daar met haar gezelschapsdame, een jonge Deensche. Ze leefde vrij vlot, ontving veel gasten, maakte steeds veel toilet, en was een van de schitterendste verschijningen bij alle gelegenheden in het Wiesbadensche Kurhaus. Met dit schitterende, schatrijke en vron- lijko weeuwtj", moest Viktor zoo spoedig mogelijk kennis maken, vond zijn stiefmoe der. De gelegenheid om Viktor, die weer uit dienst, terug was. met haar in kennis tc brengen, deed zich spoedig voor. Mevrouw Rellberg had een klein ongeluk met. haar aul gehad en mevrouw Dora Troilo tele foneerde. Ze. luid alleen haar schouder maar wat ontwricht, maar het vervelende was. dat zij twee tennismatches, één in "Wiesbaden en één in Hamburg, moest af zeggen. Mevrouw Troilo liet een reuzen- bouquet donkerroode anjer* binden en stuurde ze haar met haar beste wenschen Daarop kwam mevrouw Rettberg zelf om te bedanken. Ze was betooverend als altijd en betooverde ook Viktor, die door zijn moeder in allerijl van kantoor was geroepen. Natuurlijk kwam het gesprek ook op tennis en.toen bleek, dat Viktor bij het cavalerie-regiment, waarbij hij juist tot reserve-luitenant was bevorderd, als de beste tennispeler werd beschouwd. „Met U kan hij rich natuurlijk niet op een lijn stellen, mevrouw", zei mevrouw Troilo ho ningzoet, „maar als u zoudt goedvinden, dat hij eens met u oefende „Maar mama", viel Viktor haar bijna verschrikt in de rede, „zoo'n tenniswonder als mevrouw Mevrouw Rettberg gaf hem de linker hand met haar rechterhand moest ze nog een weinig voorzichtig zijn en zag hem stralend aan. „Maar het zal me een groot genoegen zijn, meneer Troilo. Het is daarboven op den Amselberg zoo akelig eenzaam. In het begin was ik verliefd op het mooie uitzicht, en nu kan ik er ge woon niet meer naar kijken. Als ik pret tig gezelschap heb, raak ik weer verzoend met mijn vrijwillige ballingschap hier in dezen uithoek. Dus komt u maar gauw eens, meneer Ttfilo." Toen ze wegging, zei ze op haar grappig- naievc manier tegen mevrouw Troilo: „Ik voel me eigenlijk erg bezwaard. U bent zoo'n goede buur voor me geweest en ik heb cr niet aan gedacht om mijn tuin door de beroemde firma Troilo tc laten aanleggen. Dat was ik toch verplicht ge weest, nietwaar? In mijn onwetendheid heb ik alles maar a an die mijnheer Wentzel overgelaten. Ik hoop, dat u het mij niet kwalijk noemt." Mevrouw Troilo stelde de jonge vrouw lachend gerust en zei, dat ze persoonlijke relaties wel buiten de zaak wist te hou den. Maar toen Viktor een paar dagen la ter het afgesproken bezoek bracht en haar in den voortuin aantrof in een be spreking met haar tuinarchitect, moest hij erkennen, dat het in dit bijzondere geval wel heel moeilijk was het persoonlijke en het zakelijke van elkaar gescheiden te houden. Want de concurrente, met wie mevrouw Rettberg in druk gesprek was, was niemand anders dan mejuffrouw Ka- tarina Lutz De beide, dames hadden teekeningen en lijsten in de hand. Katarina, die eenvou dig en practisch gekleed was, zonk bij de elegant mevrouw Rettberg in het niet. In haar optreden en manier van spre ken liet mevrouw Rettberg het verschil uitkomen, dat er voor haar gevoel be stond tusschen een dame van de wereld en een vrouw, die voor haar brood werkt. Men kon merken, dat ze het jonge meisje maatschappelijk niet voor vol aanzag, want ze had niet eens de moeite genomen haar naam te onthouden. Maar ze kon er nu niet aan ontkomen om haar te moeten voorstellen. „Daar hebt u uw concurrente, meneer Troilo, juffrouw.... och, hoe is uw naam ook weer? Neemt u me niet kwa- lijk....» „Juffrouw Lutz", zei Viktor met een ernstig gezicht, terwijl hij boog. „O, u kent elkaar?" „Wc zijn van kind af aan buren", zei Katarina, zonder de minste aandoening tc verraden. „Laat ik u niet storen, mevrouw Rett berg", zei Viktor, terwijl hij langzamer hand vuurrood was geworden. „Maar u stoort heelemaal niet. Mis schien kunt u uw concurrent wel meteen een beetje controleeren. Kijkt u maar eens wat voor een omwenteling de juffrouw juffrouw Lutz hier bij mij wil uitvoe ren. Zelfs de grot, die dc vorige eigenaar voor veel geld heeft laten bouwen, moet gesloopt worden. Dat gaat me nog het meest aan mijn hart." „Maar dat is toch een eersten eisch, om den tuin hier goed te krijgen. De gTot en die geweldige, zware brug over dat onnoozele goudvisschenvijvertje, dat i» tooh smakelooze malligheid.... U hebt een halven morgen tuingrond en niet een vijfde deel er van is begroeid valsche tufsteen en allerlei leelijk steengoed neemt de ruimte weg, waar bloemen zou den kunnen bloeien. Dus moeten we hier wel met een harden bezem aan het schoonmaken gaan." Mevrouw Rettberg lachte. ,,Ja, wat kan ik daar nu tegen inbrengen? Ik heb van tuinarchitectuur absoluut geen verstand. Maar u, meneer Troilo, zoudt u ook de grot, die juffrouw Lutz zoo'n doorn in het oog is, uit don tuin verwijderen?" „Onder geen voorwaarde", zei Viktor strijdlustig. De hecle tuinaanleg is namelijk indertijd door onze firma gemaakt." „O wee, dan sta ik midden tusschen twee vijandelijke strijdmachten „Nu u zich eenmaal tot juffrouw Lutz hebt gewend, ziet onze firma er natuur lijk van af om advies te geven", zei Viktor uit do hoogte cn keek Katarina koel aan. „Ik wil iedere mogelijkheid van misver stand vermijden." „U hebt gelijk. We zullen er maar niet verder over praten. Dus, juffrouw Lutz, werkt u uw scheteplan maar uit en stuurt u me het dan maar. Tot ziens, juffrouw LutzGaat u mee naar binnen, me neer Troilo, het is hier buiten zoo ongr zellig." Spoedig zat Viktor binnen in een in- tiem-gezellig ingerichte salon en na een kwartiertje was hij al bezig met de mooie weduwe het hof te maken. Het was hem of hij Katarina daarmee beleedigdc en dat gaJ hem een gevoel van voldoe ning. Mevrouw Rettberg bracht het gesprek nog op het conourrentjc met do roode ha ren" en hij stond op het punt om haar te vertellen, welke verhouding er tusschen hen bestaan had. Maar op hetzelfde oogenblik bcdaoht hij zich. Dat moest cn zou dood zijn, of beter: hot was nooit zoo geweest „Ik heb geen idee van haar capacitei ten. Ik weet niet eens, of ze zich met ecnig recht tuinarchitect noemt. Zo was vroeger bij een Geheimraad in Berlijn in betrekking, die als amateur orchideeën kweekt." „Ja, als assistente, dat heeft ze me ver teld. En later in Engeland. Ze is buiten gewoon ijverig. Ik hoor, dat ze hier al verschillende tuinen in orde heeft ge maakt, o.a. van Hotel Austria en dat iedereen erg tevreden over haar is. Maar ze gunt een ander niet, dat hij een woord je meespreekt." Mevrouw Rettberg lach te: „Betalen in alle* wat men mag." Nu moest ook Viktor glimlachen. „Ja, een baaspcelster is ze altijd geweest." „TT staal, niet op goeden voet. met haar?" „Op heelemaal geen voetEn voor ma ma bestaat ze eenvoudig niet.. Maar laten we nu langzamerhand eens over prettiger dinsen gaan praten. Over u bijvoor beeld". gd). DEN HAAG: Groote Markt$traat h/Spni Exceptioneel lage prijzen in dames- en kinderkleeding.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9