WOENSDAG 5 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE REGELING DER BLOEMBOLLEN TEELT. Nederlandsche Bloembollen- exporteurscentrale. De minister van Economische Zaken heeft benoemd in het bestuur vnn de ver eeniging „Nederlandsche Bloembollen- exporteursoentrale", gevestigd te Haar lem, te rekenen van den dag barer op richting: tot lid en voorzitter: W. Warnaar, te Sassenheim; tot leden: Jac. Bijvoet, te Haarlem; J. Hylkeana, lid van de Kamer van Koophan del voor Haarlem en Omstreken ir. J. G. W. Ignatius, te Naaldwijk E. H. Krelage, te Haarlem A. C. van der Schoot, te Hil- legom; mr. M. van Toulon van der Koog, te Haarlem J. Valkering, te Limmen A. Vcrduyn Jr., te Lisse; Th. van Wavoren, te Bennebroek, en H. van Zonneveld, te Rassenhefm, lid van do Kamer v. Koophart- del voor Rijnland. Nederlandsche Bloembollen- kweekerscentrale. De minister van Economische Zaken heoft benoemd in het bestuur van de ver- eeniging „Nederlandsche Bloembollen- kweokorscentralo", gevestigd te Haarlem, te rekenen van den dag harer oprichting: tot lid en voorzitter: mr. dr. F. A. Bij voet, te Haarlem; tot leden: Chr. Eggink, te Voorschoten fr. J. W. G. Ignatius, te NaaldwijkD. W. Lefeber, te Lisse A. J. Loerakker, te Haarlem; G. J. Lovink, te Anna-Laulow- na J. P. Nijssen, te Santpoort; J. van Rijn Hzn., te '-Gravenzande; S. Schone- veld, te Rijnsburg on ir. K. Volkersz, te Lisse. „Stort." GEDWONGEN CLEARING. Naar het Corr. Bureau van zeer bevoeg de zijde verneemt kan de afkondiging van den algemeenen maatregel van bestuur, berustend op art. 2 van de Clearingwet, tegen morgen of overmorgen worden ver wacht. Zooals men reeds weet, zal deze alge- meene maatregel het der rcgcoring moge lijk maken zoo noodig een gedwongen clea ring van schuld*, orderingen in te stellen ten aanzien van een land, dat in het in ternationale be lal ings verkeer beperkende bepalingen heeft getroffen. CR ISIS-ZUIVELWET. Do Crisis-Zuivel-Oentrale maakt bekend, dat voor de period© van 9 tot en met 22 Juli 1933 de prijs voor het taxe-gedeelte van consumptie-melk, gekocht op regee- rings con tract, voor de verschillende soor ten melk is vastgesteld op 4 3/4, 5, en 51/4 cent per liter en dat het bedrag der af dracht op andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 21/2 cent per liter. De vastgestelde prijs geldt af boerderij. R. K. STAATSPARTIJ. Kaderdag 1933. Het programma, van den Kaderdag der partij, die, zooals gemeld, Zaterdag 29 en Zondag 30 Juli to Amersfoort in liet Pen sionaat „St. Louis" zal worden gehouden, is versahenen. Dit programma luidt als volgt: Zaterdagmiddag half 3: Opening door den voorzitter van het Partijbestuur. Kwart voor 3: Inleiding door prof. mr. E. J. J. d. Heijden, rcctor-magnificua der R. K. Universiteit te Nijmegon over: vrijheid. De beteeken ia van den Rechts staat. Half 4: Inleiding van prof. mr. P. J. M. Aalborse over: De Staat en de maat schappelijke orde. Daarna te 4 uur gouter. Kwart voor 5: Inleiding van den heer P. Kasteel, parlementair redacteur van „De Maasbode" over Radicalisme van buitenaf. Half 6: Inleiding van mr. J. J. A. H. Hou- bon, onder-voorzit ter van het bestuur der R. K. Staatspartij over: Radicalisme van binnen uit. Do dissidente groepen. Des avonds van 6 tot half 8 gedachten wisseling over de ingeleide vraagstukken en heid tot beantwoording der gestelde gen door do inleiders. Daarna avondeten gevolgd door praatavond. Zondag 8 uur H. Mie, waaronder korte predicatic. Van 10 uur tot 10.30 Inleiding van mr. C. M. J. F. Goseling over: werk en werkmethode in onze partij. Van 10.30 1 uur gedach ten wisseling over bet werk en <1© werkmethode in onze partij. 1 uur: Middagmaal, daarna vertrek der deelne mers. DE VERONGELUKTE ITALIAANSCHE VLIEGER. Gistermiddag is, zooals gemeld, het stoffelijk overschot van den Italaansohen mecanicien Quintavalle, die Zaterdag te Amsterdam bij het verongelukken van vliegboot van Balbo's eekader om het le ven gekomen is, van Amsterdam naar Rot terdam overgebracht en geplaatst aan boord van het Italiaansohe stoomschip Ronohi, dat het naar zijn geboorteland zal vervoeren. Het schip vertrekt naar Porto San Ste- fano, d.i. een havenplaats, niet ver gele gen van Orbetello, van waar Balbo's eska der Zaterdagmorgen is gestart voor de groote vlucht over den Oceaan. PRINSES JULIANA TE LONDEN. H. K. H. Prinses Juliana heeft gister avond aangezeten aan een diner op het Nederlandsch Gezantschap dat te harer eere werd gegeven. Onder de 49 gasten die mede aanzaten, waren de Nod. Minister- President dr. H. Colijn, de Hertog en de Hertogin van York en Prinse Alice van Athlone. 500 Oenoodigden, onder wip de Engel- sehc Minister van Buitenlandsche Zaken tal van ambassadeurs en gezanten van vreemde mogendheden hebben de dans partij bijgewoond, welke in aansluiting op het banket volgde. HET R-K. WERKLIEDENVERBOND EN DE WERKL00ZENZ0RG. Verbetering van de toepassing der steunregeling aan de Regeering gevraagd. Het R.-K. Werkliedenverbond wendde zich met een adres tot den Minister van Sociale Zaken, waarin wordt opgemerkt, dat in de laatst gehouden Verbondsver gadering verschillende ernstige klachten over de toepassing der rijkssteunregeling naar voren kwamen. Het Verbondsbestuur deelt den Minis ter mede, dat vooreerst werd geklaagd oveT de toopasing der steunregeling ten opzichte van hen, die spaargelden bezit ten. Deze toepassing werkt veelal onbil lijk, omdat in vele gevallen de menschen, die spaarzaam geleefd hebben en dienten gevolge iets konden overleggen voor den ouden dag of moeilijke levensomstandig heden, in een nadeelige positie komen ten opzichte van degenon, die geleefd hebben zonder te sparen. Aangezien spaarzaamheid een deugd is die zonder twijfel de volkskracht verhoogt, meent het bestuur, dat door bovengenoem de toepassing der steunregeling, in een verkeerde richting gestimuleerd wordt, omdat praotisoh degenen, die gespaard hebben, in hun gevoel worden achterge steld bij hen, die niet gespaard hebben, in vele gevallen uit zorgeloosheid. Een tweede bezwaar geldt de toepassing der steunregeling ten opzichte van kost gangers, die bij familie inwonen. Zoolang het gezinshoofd werkt, ontvan gen de/.e kostgangers een steun-uitkee- ring in die kwaliteit wordt het gezins hoofd werkloos en steuntrekkende, dan houdt voor kostgangers familie-leden de steunuitkeering op en ontvangt het ge zinshoofd voor hen een toeslag als gezins lid. Zij dus, die bij broers en zusters inwo nen, krijgen in dergelijke gevallen minder uitkeering dan wanneer ze kostgangers zouden zijn bij vreemden. Deze toepassing der steunregeling lijkt het bestuur niet redelijk, omdat daardoor feitelijk het inwonen van kostgangers bij familieleden gestraft wordt, wat tot ver slapping van familiebanden moet leiden en dus ook in verkeerde richting stimu leert. Een derde bezwaar geldt de bepaling in artikel 11 der steunregeling, betreffende de z.g. „dubbel-uitgetrokkenen". Door deze bepaling wordt het mogelijk, dat ongeor ganiseerden in een voordeeliger positie ko men dan do goorganiseerden, omdat laatst genoemden van het. uitkeeringsbedrag de contributie voor htm organisatie moeten betalen. Nu huldigt de opzet der steunregeling over het algemeen het beginsel, dat geor- ganiseerden. dus tegen werkloosheid ver zekerde arbeiders, in een iets voordeeli ger positie moeten worden geplaatst dan degenen, die niet. georganiseerd en dus ook niet verzekerd zijn. Dit beginsel is volkomen juist, omdat het waardeering inhoudt voor de vrij zwa re offers, die de eerstbedoeld en zich over het algemeen hebben getroost en afkeu ring van de zorgeloosheid. Het werkt op voedend. Maar wanneer dit zoo is en het Ye bondsbestuur meent, dat de Regeering steeds van hetzelfde oordeel was dan druischt de mogelijkheid, welke artikel 11 opent en die zoo juist is aangegeven, te gen de meening der Regeering-zelf in. Vertrouwd wordt daarom, dat Zijne Excellentie ook voor de „dubbel-uitgetrok kenen" het goede beginsel zal willen hand haven en daartoe de noodige maatregelen zal willen nomen. Ten slotte wordt nog de aandacht van den Minister gevestigd op de lage steunre gelingen, die vooral in plattelandsgemeen ten nog voorkomen en het geheel ontbre ken van steunregelingen in sommige plaat sen, terwijl met aandrang gevraagd wordt, dat de Regeering maatregelen neme, waardoor het invoeren van behoorlijke steunregelingen aan de gemeenten ver plichtend wordt voorgeschreven. 3DE BONDSDAG KATH. JONGE MIDDENSTANDSVER. Zondag 9 Juli a.s. staan de zalencom plexen van den Haagsche Dierentuin in de vlaggentooi van de K. J. M. V. Voor de derde maal houdt de Ka bh. Jonge Middenstands Vcreeniging in het bisdom Haarlem haar jaarlijksch congres. Voor de derde maal bewijst de K. J. M. V. door de groeiende deelname de groei van de K. J. M. V.-idee. Hard wordt gewerkt aan de organisa tie -om alle congres-gasten uit de steden en dorpen van het bisdom Haarlem te ge ven een stuk rijker leven en 'n koene over tuiging van hun lidmaatschap. De sprekers ir. Feber, kap. van Alphen en rector Timp zullen belichten de nood zaak van onze vereeniging. Onze wil en bedoeling woïdt uitgeda- verd door een groot spreekkoor en alle luidsprekers van Nederland door middel van de K. R. O. 'n Katholiek beschaafde sfeer, keurig versierde zalen, 'n orkest van veertig man, een technisch volmaakte versterkers-in stallatie en een prettig geserveerde lunch helpen mede om de verhandelingen: „De jonge middenstand en de economie: In nerlijke verdiepingbasis van K. J. M. V.- overtuiging", te zetten in *t brandpunt van een 100 pet. aandacht. Om kwart voor elf arriveeren de deel nemers voor de zaalpoorten in een gecom bineerde stoet van Staatsspoor en Hol- landsohe spoor. Het enthousiasme van 1000 jonge kerels zal bewijzen, dat de Kath. Jonge Midden stand de ernst der tijden begrijpt en dat samenwerking nu en in de toekomst van een vurig begeerde wensch klare waar achtigheid is geworden. Voor de derde maal bewijst de Kath. Jonge Middenstand zijn massale wil, de leiding van Kerk en Staat to willen vol gen in de gefundeerde overtuiging, dat al leen deze gedragslijn bouwstof biedt voor een nieuwen tijd. Vreemde Cheques en Bankpapier 'en* KANTOREN TB: ALPHEN a/d. RIJN - Stationsstraat 34-36 BODEGRAVEN, iederen Dinsdag 10—12 uur, Hotel „van Haatten1' LEIDEN, iederen Vrijdag 1012 uur, 6084 Hotel „Bellevue" Ook niet-leden zijn welkom ter kennis making. Schrijf daarvoor even een kaartje naar seer. K. J. M. V„ Den Haag, Geneste tl aan No. 47. P ors commi s sie 3de Bondsdag K.J.M.V. GEBRUIK VAN UNIVERSITEITS. GEBOUWEN. Bij Kon. besluit is in het reglement voor de Technische Hoogesohool een nieuw ar tikel ingevoegd, luidende: „Zij (curatoren) dragen zorg, dat de ge bouwen en terreinen der Technische Hoo- geschool overeenkomstig hunne bestem ming worden gebruikt; voor lezingen, ver gaderingen en dergelijke is, wanneer zij niet rechtstreeks met die bestemming ver band houden, toesteming van curatoren vereischt, die daaraan voor zoover noodig voorwaarden verbinden, onder meer op dat waarborgen tegen misbruikon worden verkregen." Eenzelfde bepaling is opgenomen in het Kon. besluit tot regeling van het beheer, door curatoren der Rijksuniversiteiten te UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand Juli zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtingen: Bedrijfsslachtin- gen: 14 koeien, 24 varkens, 3 kalveren en 2 geiten. Huisslachtingen: 1 vet kalf. Nood- slachtingen: 4 varkens. 12 nuchtere kalve ren, 1 schaap, 1 geit en 1 lam. Ingevoerd werd 8 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen 225.25. Gevestigd: C. Stoutenburg, van En gelen; M. J. v. d. Geest, van Warmond; J. C. Schoonderwoerd en gezin, van Wou- brugge; J. Wolvers en gez., van 'RKjnzater- woudé; P. v. d. Kamp en gezin, van Haar lemmermeer; L. A. N. van Dommelen, van Zoeterwoude; P. C. Zwetsloot, vain Hille- gom; P. H. Weijers, van Sassenheim; C. C. van der Ploeg, van Zoeterwoude; M. Moe sari, van Noordiwijkerhout; J. Geluk en ge zin, van Broek op Langendijk; D. C. M. v. Hattum en echtgenoote van Den Haag; E. B. van der Paardt, van Den Haag Vertrokken: J. O. van Hameren, naar Leiden; R. C. van den Bosch en gez„ naar Velsen; W. H Eerdbeek en echtge noote, naar Rijnzaterwoude; L. C. Kem- pers naar Ter Aar; L. van der Voet en ge zin, naar Amsterdam; J. C. Zoet, naar Noordwijkerhout; B. J. G. Wolvers, naar Woubrugge; W. Loogman, naar Haarlem mermeer; O. H. van Iterson, naar Hille- gom; C. M. van der Meer, naar Warmond; L. van Emmerik naar Woubrugge. Politie. Door de politie alhier zijn verschillende processen-verbaal opgemaakt tegen personen, die zonder daartoe gerech tigd te zijn liepen op tuinland of hooi- en grasland. Het betreft hier in hoofdzaak hengelaars van buiten de plaats. Geboren: Johannes, z. v. L. J. van den Broek en A. 1' Ami. Cornelis Jaco bus, z. v. J. van der Hoorn en C. J. van Zanten. Johanna Hendrika, d. v. J. van der Hoorn en A. M. van Diemen. Overleden: NeeliT^ Ouwerkerk wed. J. Hij zeiendoorn, 74 jaar. LANGERAAR. Graalwacht. Hallo Graalleden dezen week begint er een nieuwe reidansclub n.l. Donderdagavond om half acht. De meis jes moeten zioh daarvoor op geven vóór Donderdag bij Mej. A. v. d. Hoorn. Wie zich op willen geven voor kruiskinderen- leidster verwachten wij Vrijdagavond kwart voor zeven in ons clubhuis. Zondag is het van 11.45 tot 12.15 club voor de kleinen, van 22.30 inkleedingscursus,van. 2.303 uur club voor de grooten, van 45 uur korfballen voor de afdeeling van de klei nen. Excelsior N00RDWIJK. Film van Noordwijk aan Zee. - De re clame-commissie van Noordwijk aan Zee heeft de heeren H. E. Tenime en H. J. Wenckebach, leiders van het laboratorium der Cultuur en Onderwijsfilm, Ceno-Fiim, aldaar, opdracht gegeven een film van de badplaats te vervaardigen. Met de opname wordt reeds deze week begonnen. NOORDWIJKERHOUT. Autobusdiensten. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben afwijzend beschikt op een aanvrage om vergunning tot het in wer king brengen van een autobusdienst door Jac. Heemskerk te Vogelenzang en K. Bol huis te Noord<wijk-aan-Zee voor het tra ject Noordwijkerhout (hoek Goowog-Lange- velderweg)Noordwijk en op een aanvrage om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst door A. G. Boono- kamp te Stompwijk voor het traject 's-Gra- vjanhage (Oran jepl ein)V oorburgV eur VoorschotenWassenaarKatwijkNoord wijkSt- BavogestichtSt. Mariagesticht, op Zondagen en uitsluitend ten behoeve van beaoekers van genoemde gestichten. KATWIJK. Personalia. De heer J. G. Keers, voor heen hoofd eener school in Ned.-Indië en thans met verlof te Hilversum, is benoomd tot onderwijzer aan de M.U.L.O., hoofd de heer Hofman. Woningbouw. De pas gebouwde wo ningen van de N.V. Villabouw „'s Zomers Buiten" gebouwd in de Tarbotstraat (Zui derkwartier) zullen Zaterdagmiddag a.s. te ongeveer 4 uur officieel en feestelijk in ge bruik worden genomen. Een muziekkorps verleent hierbij medewerking. Schietwedstrijd. Aan de door den Kring van Burgerwachten „Duinland" te houden schietwedstrijden op 1 Aug. zal, behalve door de reeds gemelde Burgerwach ten, ook worden deelgenomen door de Bur gerwachten van Katwijk en Voorburg, de laatste als gast.. Meedingen zullen dan de Burgerwachten van Voorschoten, Oegst- geest, Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg, Wassenaar en Voorburg. Behalve de gewone korpswedstrijden zullen er ook vrije baan- wedstrijden gehouden worden. Dat belooft een spannende wedstrijd te worden. Gevestigd: A. C. dé Lugt van Den Haag. P. J. de Jong van Krimpen a. d. IJsol. T. C. C. Snoek van Rijnsburg. S. Weltevreden van Briolle. M. v. Delft van Hillegom. J. M. Pronk van Den Haag. H. J. Boskamp van Den Haag. Vertrokken: J. v. Hoven en echtgen. naar Leiden. N. v. d. Plas naar Oegst- geest. M. A. v. Tol 'naar Sassenheim. P. W. Steen naar Oosterbeek. F. Bultje naar Hillegom. Geboren: Gijsbert, z. v\an J. v. Duyn en J. v. Duivenvoorde. Margaretha Krij- na, d. van K. Dubbeldam en D. Barnhoorn. Teunisje, d. van T. de Jong en A.v. Dui- venbode. Leentje, d. van V. de Vink en. A. Schaap. Arie Jacok, z. van A. v. d. Plas en C. Barnhoorn. Jacob Jan, z. van A. de Kort en C. J. v. Beek. Ondertrouwd: A. den Haas en J. den Heijer. Getrouwd: A. Hoek en C. v. Dui venvoorde. Overleden: PetronelLa Wassenaar 82 j., onigeh. Hendrika Jacoba v. d. Vecht 13 j., d. van G. J. v. d. Vecht en L. Bemors. J. Impthorn 80 j., echtgenoot van M. M. Krijgsman. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Flinke aanvoer met naar omstandigheden redelijke prijzen. Het aanbod van Gladiolussen wordt dagelijks grooter. Ook van Convili's, Delphiniums, Zinina's en Irissen komen in flinke kwan- tums, terwijl het kwantum Dahlia's lang zaam aan stijgt. De navolgende prijzen werden betaald. Irissen per 100 f 0.150.35, Margrieten f 0.150.30, Dahlia's f 2.905.20, Anemonen f 0.150.30, Scabiosa f 0.200.10, Pioenen f 2.805.40, Zinnia's f 1.702.20, Delphiniums f 0.600.85, GaAardia f 0.25 0.40, Korenbloemen f 0.070.10, Lelies f 3.90 4.10, Campanula f 0.751.10, Gladioluseen f 1.705.10, Rozen per bos f 0.150.30. SASSENHEIM. Waterbedrijf 1932. Uit het jaarvers-lag van het Gemeentelijk Waterbedrijf over 1932 blijkt, dat een bruto-winst werd ge maakt van 15.041.85. De inkoop bedroeg 83.800 M3. k f 0.11 ruim. De totaal-op brengst ad 24.305.35 bestond uit: Vast recht 1325.25 en het resteerende wegens afgeleverd voor bedrijfsdoeleinden. In M3. werd totaal afgeleverd 72.232, wat een na- deelig verschil beteekent tegenover den in koop van 11.500 M3. of 14 pet. Verleden jaar was dit 19 pet. Dit verschil is nog steeds abnormaal en niet te verklaren. In de ge meenten Hillegom, Lisse en Warmond, die alle van hetzelfde pompstation te Hille gom het water betrekken, is er een meer verklaarbaar verschil. Een onderzoek is hiernaar ingesteld, doch zonder resultaat. Door Sassenheim is voorgesteld op de grens LisseSassenheim twee meters achter elkaar te doen plaatsen, teneinde controle te verkrijgen op de juiste aanwijzing. Het aantal verbruikers is in 1932 toege nomen met 18 en bedraagt thans 1060 te gen 487 in 1926, toen het bedrijf een jaar werkte. De bijbetaling voor verbruik bo ven vast recht was verdeeld over 182 aan sluitingen. Daarentegen zijn de andere ver bruikers te samen met 25.300 M3. beneden hun maximum verbruik gebleven, wat een bruto-winst beteekent van pl.m. 6000. De aanschaffingswaarde van de vaste bezittingen was per 31 Dec. 1932 129.320.04, w.o. de distributieleiding voor 85.000, de dienstleidingen voor 18.000 en de water meters voor 15.236. Ten laste van de winst over 1932 komen de afschrijvingen hierop ad totaal 4400. Afschrijving thans in totaal 26.500, zoodat een boekwaarde resteert van 102.000. Verder komen o.m. ten laste van de bru to-winst: Alg. loonen 817.59, Administra tiekosten 1622.50. Intrest van leeningen 5504.58, Onderhoud leidingen enz. pl.in. 300. Ten bate komt buiten de opbrengst van water de meterhuur ad 2024.25. Het batig saldo ad 303.20^ (hegr0°t °P 2659.15) wordt voor 25 pet. bij de reserve gevoegd, terwijl het restant aan de Ge meente wordt uitgekeerd. In 1932 werd op de beide leeningen afgelost 916.67 en resteert 109.749.99. De totaal-exploitatie kosten in 1932 hebben bedragen 23.597.23 wat een vermindering beteekent van 700 vergeleken met 1931. Op naar Sporthoffl Wat men van de R. K. Sport verwachten kanl Vraag het a.s. Zondag maar eens aan „Herwonnen Le venskracht" en zij zal het u vertellen, ook wed van vorige jaren, wat voor haar afd. is bereikt. Zoo zijn er nog meerdere lief dadige instellingen, welke door middel van de R. K. Sportvereenigingen een handje zijn geholpen. Weer heoft de R. K. S. V. Teylingen a.s. Zondag de eer met nog 3 andere R. K. S.- vereenigingen, wedstrijden te spelen voor „Herwonnen Levenskracht". Doch alleen wedstrijden spelen zou niet veel geven, het gaat natuurlijk om gelden te verzamelen, en wie zad nu niets willen missen voor dit mooie doelt Hoeveel slachtoffers liggen nog te wachten voor een plaatsje in een Sanatorium om genezen te worden. Maarer is geen geld! En wat kan er toch veel geld bijeen gebracht worden als men wil. Dit is al zoo menigmaal bewezen. Men behoeft niet rijk te wezen, om hier aan mée te helpen. Eenieder kome a.s. Zon dag naar Sporthoff en koope daar een en treekaartje. Op de eerste plaats komen alle R. K. Sassenkeimers, rijk en arm, groot en klein, allee moet present zijn, en dan, ge zien het schitterende program wat vast gesteld is, zien wij de menschen toestroo- men van omliggende plaatsen. Teylingen I zal de strijd nog eens aanbinden met Lisso oud-spelers, zooals v. d. Zwet, gebr. Bus man, M. v. d. Vlugt, v. Maris enz. enz. Wij kennen dit elftal van 2 jaar terug nog wel. En dan de tiweede wedstrijd: het neusje van de zalm. Volendam ISantpoort L Velen onzer kennen die schoone Volendam- sche kleederdraoht maar nu kunnen zij mn nabij die dracht aanschouwen. Het is wer kelijk een komisch gezicht als men elf Vo- lendammers in Volendamsch costuum riet spelen. Ook de R. K. Harmonie „St. Am- brosius" geeft dezen middag haar volle me dewerking. Vertrek van de K. S. A. om 1.30 uur, waar een ieder zich achter de muziek kan aansluiten om in een lange stoet naar het Sporthoff te gaan. Onze donateurs heb ben vrije toegang. Maar, wij doen een beroep op hen, dat toch een ieder een kaartje koopt. Kan het geen kwartje lijden, koop er dan een van een dubbeltje. Zorg er voor, Saesenheimers, dat de vier portiers a.s. Zondag volop werk hebben om kaarten af tegevenA.s. Zaterdag komen w hierop nog terug. VOORHOUT. Geitenfokkerij. Door de R. K. Geiten- fokvereeniging „De Eendracht.'' werd keu ring gehouden op 1 Juli namiddag te vijf uur op het terrein van den heer H. B. Dijselbloem. Tegenwoordig het dagelyksch bestuur. De keuring werd gehouden door den heer de Jong, assistent-rijksveeteelt-conau- lent te den Haag, bijgestaan door den heer J. B. Borst uit Hoogmade. Ingeschreven werden: de geit Pietje on der N. 5685 van den heer C. Mens de geit Cornelia N. 5666 van den heer C. Geer- ling; de geit Catiharina N. 5687 van den heer H. van der Maat; de geit Cornelia N. 5688 van den heer C. Slobbe; de feit Maria N. 5689 van den heer J. Hoogstra ten; de geit Jo N. 5690 van de zelfde. Voor de Rubriek éénjarige melkgeiten werd de medaille toegekend aan de geit Maria 5689 van den* heer J. Hoogstraten. Van de Rubriek oudere melkgeiten werd aan de geit Lena N. 740 de medaille toe gekend van den heer L. P. J. v. d. Post. Een prijs werd toegekend aan de feit Cornelia N. 5688 van den heer C. Slobbe, die deze prijs ter beschikking stelde voor de noodlijdende Afdeelingska®. Hiervoor openlijk dank aan dezen heer. Rubriek geiten-lammeren geboren 1933. In deze Rubriek werd een prijs behaald door den heer P. v. d. Lans. Een woord van dank aan den heer Dij- selbloem voor deze gelegenheid, door hem belangloos gegeven. In het bijzonder een woord van dank aan den heer C. van Werk hoven voor de belangloos bewezen diensten ten bate der Afdeelingsbas, waardoor deze keuring zoo goed is geslaagd. „St. Cecilia". Dezer dagen vergaderde de R. K. Muziekvereeniging „St. Cecilia" onder voorzittersoha.p van den heer G. Witteman, die de vergadering te ca. half negen opende, terwijl hij alle aanwezigen, in 't bijzonder den beschermheer Burge meester G. Bulten, en den Pastoor, van harte welkom heette op deze 14e algemee- ne jaarvergadering. Hierop volgde de verslagen van den se cretaris en den penningmeester, welke on der applaus der vergadering en dank van den voorzitter werden geaccepteerd. Uit het verslag van den secretaris haalde spr. even aan de vooruitgang op muzikaal ge bied in het afgeloopen jaar, en constateer de dat de vereeniging door haar streven wederom een trap hooger gekomen is op Verder bleek uit het verslag van den pen ningmeester, dat totaal was ontvangen 776.66 en uitgegeven 697.69, zoodat er een voordeelig saldo overbleef van 78.97Ki voorwaar een mooi saldo, als men daarbij ten minste nog in aanmerking neemt, dat de gehouden fancy-fair daartoe niet minder heeft bijgedragen. De aftredende bestuursleden: Al)b. Ter- bach en Fr van Dam, werden onder ap plaus zonder hoofdelijke stemming gekozen, terwijl in de vacature van den secretaris werden gekozen bij eerste stemming de heer P. van der Geer Jr., wien als jeugdig en energiek persoon ve,el succes op zijn nieu we stap in het vereenigingsleven, in zijn functie van secretarie wordt toegewensc'nt. Hierna werd het woord gevoerd door den beschermheer, die in korte bewoordingen tot uitdrukking deed komen zijn sympathie en die van de geheele burgerij der gemeen te Voorhout, voor de resultaten van deze muziekvereeniging. Hij wensohte de ver eeniging ook voor het komende jaar veel succes toe. Vervolgens voerde ook de geestelijke adviseur, de Pastoor, nog 't woord, en zei- de nog weinig vereenigingen te hebben me degemaakt, waar de harmonie tusschen de leden zoo aaneengesloten was, dat ook in de toekomst niet alleen het woord maar ook de daad van Harmonie steeds in deze vereeniging bewaard moge blijven, wensohte spr. haar van harte toe. Vervolgd werd met de rondvraag, waar de vraag werd gesteld, of het wellicht mo gelijk gemaakt zou kunnen worden, dat die genen die meenen aan een solistenconcours te kunnen deelnemen doch daarvoor de kos ten niet kunnen dekken, eventueel met steun desnoods moreelen steun van het be stuur, zich voor een dergelijk concours kun nen opgeven; waarop dë toezegging werd gedaan, dat een en ander nader zal wor den onderzocht. Hierop werd de vergade ring op de gebruikelijke wijze gesloten.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6