BRT 50 35 20 WOENSDAG 5 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 GOUDEN DOCTORAAT. Vrijdag a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. dr. J. F. v. d. Lek de Clercq oud-raadsheer in het Haagsch Gerechts hof, woonachtig te Den Haag, aan de Universiteit alhier promoveerde tot doc tor in de 6 taats- en rechts wetenschappen. V"~ CRISIS-COMITé LEIDEN. Postgiro No. 188690. Verantwoording ingekomen giften bij don penningmeester van 2 Mei t/m 30 Juni 1933: Samenkomst 50 j>. bestaan Amb.sckool van bestuur en leeraren 28.55. Spaarpotje mej. v. V. 4.39 Lunchtafel Rotaryclub ƒ43.60; Geref. Meisjesverg. Voor Onzen Koning 5.20; Leerlingen Gymnasium 19.311 fa, H. B. ƒ6.—; Pers. C. A. Br. 24.—, ƒ22.65; C. B. 10.—; P. J. v. d. Z. ƒ1.—; N.N. ƒ2.50; de B. 0.60, ƒ1.20; H. W. v. d. S. B. A.-J. 5.Personeel Endegeest, Voorgeest, Rhijngeest 77.23; B. D. E. 3 mnd. ƒ6.Verg. v. cL Han- deldr. en Industr. Middenstand 2e bijdr. 25.3e bijdr. 25.—; Vr. geld 7.71, Wekelijksche bijdragen: E. L. S. 7.50, 5.25, 8.20; 54ste t/m 63e collecte 531.58, 472.06, ƒ469.16, 496.02, ƒ457.77, ƒ472.65, 418.06, ƒ466.62, 443.27 en 729.20 -j- 120 B. frs. Maandelijksche bijdragen: Verg. v. Huis vrouwen ƒ210.75.ƒ161.50; A. K. ƒ5. f 5.Prof. dr. J. D. 2.50, 2.50; Prof. dr. P. C. v. d. H. ƒ2.50; J. Br. 17e Bijdr. ƒ2.18e Bijdr. ƒ2.Mr. J. S. 2.50; M. H. N. 5.5.Kon. Mil. Inv. Huis ƒ10.—, ƒ11.50. Examen acte L. 0. Aan de Ghr. Kweekschool alhier zijn geslaagd voor het onderwijzersexamen de heeren H. A. Risacotta, Oegstgeest, P. Sluyter, Zwammerdam, P. Smit, Oegst geest, M. A. Swets, Katwijk aan Zee, J. F. Taat, Boskoop, en J. van Winkel, Bodegra- Voor de Rijkscommissie te 's Graven tage is geslaagd de heer J. A. M. van Hee- ringen, alhier. Autotocht voor Ouden van Dagen. Vierhonderd en vijftig oudjes hebben zich aangemeld, alle boven de zeventig, tachtig, negentig jaar, en het Comité kan nog geen derde van deze oude menschen meenemen," als er .niet spoedig meer autobezitters ko men opdagen! Wanneer men het drukke verkeer in onze stad gadeslaat, wordt men optimistisch gestemd100 auto's, dat is voor Leiden toch een kleinigheid, zou men zeggen. Het Comité deelt ons zoo juist mede, dat er op het oogenblik 50 autobezit ters aangemeld zijn. Waar blijft de rest? En waar blijven de giften van andere ja ren? Dames en heeren, tast eens in den va- oantiepot, voor dezen éénen vaoantiedag van uw oude, gebrekkige mede-stadgenoo- ten! Aauto's, giften, versnaperingen in natura bij mevrouw O. Smits-do Wit, Rapenburg 82, tel. 2605, postgiro 80143. St. Josephs Gezellen Vereeniging. De leden der retraiteolub St. Clemens Maria Hofbauer worden herinnerd aan de Recollectie Oefening op Donderdag 6 Juli a.s. te 8.45 uur. Ieder kenne zijn plicht. D'oor de politie is over de grens geleid de 31-jarige Duitsohe juffrouw A. K. De drie niet gewonde vechtersbazen van Zondagmiddag, P. S., J. L. en W. van W., zijn ter beschikking gesteld van den Offi cier van Justitie en ingesloten in het Huis van Bewaring te VGravenhage. LAND- EN TUINBOUW Gevonden voorwerpen. Huissleutels, Lipssleutel, Yalesleutel, portemonnaie met inhoud, damestaschje met inhoud, kindertasclije met inhoud, handschoenen, damesceintuur, da-mesvest, glassnijder, paar bretelles, motorjas met dito pijpen, alpinimuts, zilveren halsket ting met aanhanger, badpak met hand doek, rijwielbelastingplaatje, stel roeirie men, gans, kindermanteltje, bankbiljet 10.wit konijn, tasch inhoudende mist- lenzen, rozenkrans, rozenkrans in etui, gymnastiekschoen, waschje, onderdeel van een auto, sigarenaansteker, zakmes, pen houder, meisjesmuts, bril in etui, dop van een benzinereservoir, pakje inh. zakdoeken, 3 studieboeken, gouden broche, soheerap- parat in etui, 3 kinderjurkjes, zwart lak kinderschoentje, gymnastiekschoen met kous, padvindersmes, damesmantel, scheer mes in etui, jongensjasje, hondenhalsband, paar roode sokken, gouden armband, blauw kindermutsje, actentasch inh. schort, schooltasch inh. boek en cahier, padvin- dersriem, eind touw, schooltasch, Duitsch leesboek, gouden ringetje, autonummCr plaat H. 42355, zilveren armband, etui inh. toiletartikelen, rijwieltaschje, bouwplaat, manchester jongensjasje, brief geadres seerd aan drs. F. P. Koremans, brief ge- adreseerd aan H. J. Wiechering, etui met schrijfbehoeften, 4 rolletjes ijzerdraad, doublé armband, gouden schakelarmband met initialen, schooltasch inhoudende een pannetje. Gevonden in de Electrisehe Tram: Pa- rapluie, paar handschoenen, portemonnaie met inhoud. Gevonden in het Postkantoor: Dames pa rapluie. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten politiebureele alhier, eiken werkdag (behalve Donderdag en Vrijdag) tusschen 1 en 3 uur n.m. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. <lo helft Juli). Het witlof, dat half Mei gezaaid 13, 6baat er nu flink op en moet worden uit gedund, om aan de blijvende planten meer ruimte te geven. De planten krijgen op de rij oen onderlingen afstand van pl.m. 15 c.M. Soms blijft oen gedeelte der rij weg, doordat de zaden niet gekiemd zijn, of door de vogels zijn weggehaald. Wij nemen dan van de uitgedunde planten, om deze weer in de open gevallen plaatsen te kun nen inboeten. Is het uitdunnen en inplan ten a-fgeloopen, dan wordt de grond tus schen de rijen met schoffel of hak los ge maakt en gewied. Terwijl reeds*voor een maand de prei is uitgeplant, die wij in kouden bak hadden gezaaid, beginnen we nu met het tweede zaaisel, dus dat van den kouden grond, ter plaatse te brengen. Soms begint men vroeger dan weer wat later, al naar de kwaliteit der planten. De rijen worden ongeveer 30 c.M. uit elkaar gelegd, en daarna wordt er een geul ge trokken van 10 c.M. diep. De grond uit die geul wordt tusschen de rijen gebracht Daar na zet men de preiplanten op afstanden van 15 c.M. en vervolgens wacht men don verderen groei en ontwikkeling af. Nu de winterprei dus haar plaats in den tuin heeft verkregen, worden andere gewassen, tot dezelfae familie behoorend, al weer geoogst. De inmaakuitjes, ook wel Sint Jans of pa reluitjes göheeten, zijn volgroeid, en ;t wordt tijd* om ze op te trekken, opdat een ander genre de plaats Weer innemen kan. En zijn er nog ,die nog niet den mooien ronden vorm hebben en de gewenschte wit te kleur, doch op die achterblijvers, die toch misschien niet geschikt voor inmaak zullen worden, kunnen we niet wachten. Deze uitjes worden, zooals bekend is, in gemaakt in azijn, en willen we het in de puntjes doen, dan moeten ze naar de groot te eerst gesorteerd worden in twee of drie soorten. Ook sjalotten beginnen reeds in bun loof af te sterven, een teeken, dat het ook voor deze tijd is om zo op te trekken. Ze worden vervolgens uitgespreid, om te drogen, en dan kunnen ze gemakkelijk den geheelen winter door bewaard worden. Peulen en doperwten worden reeds geplukt, al is niet overal de hoeveelheid even groot, 't Zijn in 't bijzonder die, welke voorge- kiemd zijn, en dus van 't voorjaar zijn uit geplant, waarvan we de eerste vruchten konden plukken. Of plukken doen we zo eigenlijk niet. We knippen of snijden ze. omdat we daardoor geen kans hebben de plant stuk te trekken. Sommigen win zelf zaad van doppers en peulen. Voor hen is 't van belang er aan te denken, dat men niet in 't laatst van den pluktijd voor zaad moet zorgen, maar dat men reeds dade lijk een deel der vruchten laat hangen, om daardoor van een goede kwaliteit zaad verzekerd te zijn. Een mooi gazon is een sieraad van eiken goed onderhouden tuin. Maar om zoo' dicht donkergroen .grastapijt te verkrijgen, netjes gelijk en vrij van onkruid, moet er ook de noodige zorg aan besteed worden. Van zelf gaat het niet. Het gras wordt ten eerste geregeld geknipt., al® we slechts klei ne stukjes grasveld bezitten, of alleen gras randen en anders gemaaid, hetzij met de zeis of de grasmachine. Het laatste verdient de meeste aanbeveling; men kan het gras mooi kort houden, en Madeliefjes, Paarde bloemen en ander onkruid hebben geen ge legenheid haar bloemen te vertoonen. Ove rigens moet tocih, als men prij® stelt op een zuiver gazon, het onkruid telkens uitgewied worden. De grasranden worden netjes bij geknipt en het afgemaaide gras door mid del van een grooten z.g. grashark bijeenge zameld. Maait men dikwijls, bijv. tweemaal in de week, zoodat het afgemaaide gras heel kort is, dan kan men het ook wel op 't grasveld laten liggen. Het is spoedig ge heel verdord en onzichtbaar geworden. Nu en dan rollen met een niet te zware tuin- rol, is voor het gazon ook zeer aan te be velen, om een mooi gelijk oppervlak te ver krijgen. Is het erg droog weer, dan moet ge goten of gesproeid worden. In onze rand of boombeplantingen langs de paden of voor heestergroepen zullen verschillende vaste planten uitgebloeid zijn. We snijden dan de uitgebloeide bloemstelen weg, en indien het loof begint af te sterven, wordt- ook dat verwijderd. De kale plekken, hierdoor ont staan, vullen we aan met verschillende zo merbloemen, zooals: Asters, Violieren, Leeuwenbekken, e.a. Wanneer deze plantjes opgroeien en beginnen te bloeien, wordt het geheel daardoor weer de® te aantrek kelijker. In theorie is volgens sommigen het gebruik van vaste planten en zaadgoed te zamen in z.g. „flower-borders" niet ge oorloofd, in de practijk gaat het echter best en voldoet het goed Hazenvreterij. Wij lazen eens in een Duitsch vakblad, dat ha zen tot het eten van boomschors overgaan, omdat zij door ©en soort diarrhee zijn aan getast; de boomschors werkt genezend door het looizuur, dat zij bevat. De voorkeur voor bepaalde houtsoorten zou dan te ver klaren zijn uit het grootere looizuurgehalte. idem tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Het gewas in Indonesië religieus-adatrechtelijk be schouwd" de heer Soekanto gob. te Ban doeng. Econ. candidaats-examen indologïo de heeren A. Stolk (den Haag) en. J. A. van 't Hoog (Aerdenhout); econ. doctoraal-examen indologie do heer J. C. Noorlander (Voorburg); doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Natuurkunde de heer J. do Kok (den Haag); candidaats-examon Geschiedenis mej. E. Sohn (R'dam); candidaats-cxamen Ncderl. letteren de heer S. M. J. Linthorst (den Haag); voorber. Kerkelijk examen de heer W. E. M. Eggink (R'dam); candidaats-cxamen rechtsgeleerdheid de heeren A. J. Hammerstein (R'dam) en Yauw Tjwan Liang (Leiden); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren F. J. Bijleveld (den Haag), D. J. H. W. Spanjaard (den Haag) en A. S. David son (den Haag); doctoraal-examen rechten do heeren D. P. M. Gratema (den Haag), en A. J. de Bruijn (den Haag); candidaats-examen rechten mej. H. "M. Presser (Rotterdam), en do heer A. Boos- man (Leiden); candidaats-examen ind. recht mr. C. T. Bertling (Heiden); doctoraal-examen ind. recht de heeren N. W. LeSuillier (Leiden) en J. P. Jager (den Haag); doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Wiskunde mej. E. M. L. v. Kam pen (den Haag) en de heer W. Th. L. van Gcldrop (Roermond); idem hoofdvak Phamacie: de heeren G. Paris (Rotterdam) en J. H. M. Winters (Princenhage); idem hoofdvak Dierkunde do heer E. F. Jacobi (Leiden) en mej. M. Rooseboom (den Haag). ACADEMIENIEUWS BIOSCOPEN. Casino: Volwassonen. Lux or: Volwassenon. Trianon: Volwassenen. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Topologische eigen schappen cn differentiaa I-invariante n van krommen- en oppervlakken-scharen" de heer J. Engelfried, gcb. te Nijmegen; idem op proefschrift getiteld „Eenwaar- digen ireguliere functies de heer W. IC. Baart, geb. te Bergen op Zoom; idem tot doctor in de Letteren cn Wijs begeerte op proefschrift getiteld „Bijdragen tot de geschiedenis van het Hollandsch stil leven in de 17e eeuw" de heer A. P. A. Va renkamp, geb. te Westerlee; LAATSTE BERICHTEN over den invloed, welke dc sterke verhoo ging van de prijzen van de grondstoffen zal hebben op de prijzen van het afgowork- te product. In het algemeen was men van oordeel, dat deze vorhooging der grond stoffen-prijzen onvermijdelijk ten govolgo zal hebben, dat de niouwo notooringen aan merkelijk hoogcr zullen moeten zijn, dan do thans geldende. Over de werking van het Bureau voor Crodietinformaties en Incasso Buroau dor Federatie van Ncderlandscho Schoenfabri kanten uitte de vergadering haar grooto tevredenheid; door de gegevens, welke door dit Bureau worden verstrekt, krijgen do le den een goed inzicht in do betalingscapa riteit hunner afnemers cn tijdens den kor ten tijd, dat dit Bureau bestaat, konden dan ook reeds in verschiilendo gevallon de groote voordeden hieraan verbonden, in concrete worden geconstateerd. TELEGRAMMEN RIJWIEL DOOR AUTO GEGREPEN. Eén doode, één zwaargewonde. 'Hedenmiddag om half één had te Apel doorn op den hoek van de Loolaan en de Kerklaan een ernstige aanrijding plaats, tusschen een luxe-auto, bestuurd door den heer J. Bemnaer uit Zcddam en een rij wiel, bestuurd door mej. Zeeman, terwijl mej. Gerritsen op de bagagedrager zat. De meisjes, beide woonachtig te Apel doorn, waren op weg van kantoor naar huis. Zij werden in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd waar mej. G. korten tijd later is overleden. MOORD. Te S wol gen is, op eenige honderden me ters van zijn woning verwijderd, in een bosoh het lijk gevonden van den ongeveer 60-jarigen Druzzen. Het lijk lag voorover in het struikge was, terwijl het hoofd door een diepe mes steek van de romp was gescheiden. Het slachtoffer had een mes in de lin kerhand, zoodat in den beginne aan zelf moord werd gedacht. Andere aanwijzingen wezen echter op moord. Door het parket uit Roermond wordt een nader onderzoek ingesteld, terwijl dr. Hulst uit Leiden sectie op het lijk zal verrichten. Nadere berichten ontbreken. LIJK OPGEHAALD. Hedenmorgen ontdekte dr. van S., ter wijl hij aan het viscben. was in het Dron- gelensch kanaal onder Drunen, dat er een lijk van een man in 't water lag. Toen 't lichaam was opgehaald, bleek 't te zijn van een ongeveer 50-jarigen man wiens identiteit niet kon worden vastgesteld. Het lijk moet ongeveer 12 dagen te wai ter hebben gelegen. FEDERATIE VAN NEDERLANDSCHE SCHOENFABRIKANTEN. Dezer dagen kwam het bestuur der Fe deratie van Nederlandsche Schoenfabri kanten» in vergadering bijeen. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over den gang van zaken in do Centrale Vereeniging ter Behartiging van de Belan gen van de Huiden-, Leder- en Scoenen- en aanverwante Branches. In het algemeen was men van oordeel, dat deze Vereeniging met succes werkzaam zou kunnen zijn om verschillende wantoe standen, welke momenteel in de schoenen branche bestaan, weg te nemen. Be houdens enkele opmerkingen ging men accoord met het ontworpen Huishoudelijk Reglement dier Vereeniging, terwijl op ver zoek van derzelver Dagelijksch Bestuur een reglement werd vastgesteld voor groep Schoenfabrikanten cn al® vertegenwoordi gers der Schoenindustrie 6 loden en even veel plaatsvervangende leden in het Alge meen Bestuur der Centrale Vereeniging werden aangewezen. Verschillende onderwerpen werden ge noemd welker behandeling door do Cen trale Vereeniging gewensoht is, terwijl werd besloten met klem te verzoeken het mot spoed daarheen te willen leiden, dat do door de Federatie aan hare leden gead viseerde leverings- en betalingsvoorwaar den voor de bij meergenoemde Vereeniging aangesloten schoenfabrikanten verplichtend worden gesteld. Besloten werd aan den Minister van Eco nomische Zaken een adres te richten inzake de bezwaren, welke, hoewel ten deze een verbetering ten goodo kan worden gecon stateerd, zijn aan te voeren tegen de wijze, waarop de contingentcering van don invoer van schoenen wordt uitgevoerd. Uitvoerig werd van gedachten gewia6eld HET ITALIAANSCHE ESKADER. Hedenmiddag gestart. LONDONDERRY, 5 Juli. Hot Italiaan- sche eskader is hedenmiddag te 12.40 van Londonderry vertrokken voor do derde etappe, en wel naar IJsland. Een reusachtige menschenmenigto was aanwezig en juichte do Italiaanche lucht- vaarders toe. ERNSTIG ZEIL0NGELUK AAN DE DUITSCHE NOORDZEEKUST. Vijf schoolkinderen verdronken. BREMEN, 5 Juli. Gisterenavond is aan de Noordzeekust in do nabijheid van Geostemuondo een zoilboot uit Einswar den, die voornamelijk mot schoolkinderen bezet was, omgeslagen. Zee kinderen kon den gerod worden, terwijl vijf om het le ven kwamen. De justitie heeft oen onderzoek inge steld naar het schcepsongoval aan do Noord-Du its oho kust, waarbij vijf school kinderen zijn verdronken. Gebleken is dat do eigenaars van de boot, Straaten en Völker, op onverantwoordelijke wijzo met de zich in slechten toestand bevindende kleine en primitieve boot bij ongunstig weer zijn uitgevaren in gevaarlijk water, terwijl de boot bovendien overbelast was. Do windsterkte was ongovcer 6.5 a 7 en terwijl hoog6tens drie personen ia het vaartuig hadden mogen zijn, waren elf aan boord. Do justitie zal dan ook oen vervol ging togen de beide volwassen eigenaars instellen, wegens hot veroorzaken van dood door schuld. DE ZANGERES, DE KROONPRINS EN DE SIGARET. ROME, 5 Juli. Terwijl do bekende Itu- liaansche operazangeres Rosa Ponselle gisterenavond te Napels oen uitvoering gaf staakte zij plotseling hot zingen cn vroeg ,/Wio rookt hier"? Kroonprins Umbcrto, die dicht bij hot podium de uitvoering bij woonde, vroeg verlegen: „Hindert dc rook U?" en toen de zangeres zei, dat zo een doodelijke angst had voor rook als zong, trapte de Kroonprins, terwijl allo oogen op hem gevestigd waren, do sigaret uit. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 5 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 7 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 504 j vette kalveren: le kwal. 3440, 2o kwal. I 2632, en 3o kwal. 2024 cent per kg. levend gewicht; 68 nuchtere" kalveren I 35 per stuk; 376 varkens: vleeschvar kens, wegende van 90110 kg. 3910, zwa re 3738 on vette 3335 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalvi grooten aanvoer, slechte handel, prijzen iets lager dan Maandag. Varkens geringen stugge handel en prijshoudend WOERDEN, 5 Juli. Kaas. Aanvoer 477 partijen. Met rijksmerk lo kwal. 25—28, 2e kw. 2023, zware 30. Handel traag BOSKOOP, 4 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 «tuks: Golden Op helia 1216 cent, Marcel Rouyor 1015 cent, Hadley 1630 cent, Claudius Pernet. 3022 oent, Columbia 1016 oent, Butter fly 1118 cent, Mac Keiler 1525 cent, Wilh. Kordes 815 cent, Mme Jules Bou- ché 2025 cent, Rosalandit 1725 cent, Florex 2031 cent, Phoebe 1015 cent, Hoover 20 cent, Chas. P. Kilham 1522 cent, Edith Helen 3015 cent, Aug. Noack 1218 cent, Else Poulscn 5090 cent, Glo ria Mundi 4068 cent Orange Perfection 40GO oent, Paul Grampcl 4066 cent, Paul's Scarlet 15—20 cent, Ellen Poulsen 3057 cent, Briarcliff 1015 cent, Iris 6 8 cent, Lathyrus 1015 cent, Clematis Du- randii 3045 cent, Delphinium 5 9 cent, Phlox 7 ocrit, Campanula 10 cent, Hor tensia per stuk 25 cent. KATWIJK a. d. RUN, 4 Juli. Gr<>enten- veiling. Per ki.sl van 2:. kg.: Eerstelingen 2040 cent, Drielingen 2030 cent, boo peen f 3.506.50 en sla 0.501.10. ST0MPWIJK, 4 Juli. Eierenveiling. Prijzen, hcnneneicren 1.80, kippeneieren 2.253.10, eendeneieren 2.152.30 per 100 stuke. ganzeneieren 8 cent per stuk. TER AAR, 4 Juli. Groentenveiljng. Doppers iets minder, snijboonen trager, peulen 0.05—3.20, doppors 0.751.10, NU goadkooperT BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Oomelia Jacoba, dochter van P. Arnold us en G. Blonk Wilhelmi- na Maria, dochter van A. J. Parmcntier en M. J. Schmöllcr. Overleden: H. Swemkc m. 65 jaar W. Potte o_.aan, dr. 2 Spruyt vr. 55 jaar. W. Potte gesch. m., 51 jaar A-den Haan, dr. 2 woken R. II. W. v. d. Horst *nriivl vr 55 i.-iar. cape. 0.80—1.20, witte cap. 1.35, tuin- boonen 2839 cent, snijboonen 3.604.30, stek 1.702.80, stambooncu 4.304.80, bloemkool 0—11 cent, aardbeien p°r slof 1065 cent, princeescboonen 5.70. KOUDEKERK, RIJNDIJK, t Juli. Eierenveiling. Aanvoer 5206 stuks. Prijzen kippeneieren 2.20—2.00 en oendencioren 1.70—2.00 per 100 stuks; boter 70—74 ct per pond. Effectenkoersen Voratrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 5 Juli 1983 L.K. Heden. I Industrie: Alg. Kuustz. Unie 31%/% 32% Berkels Patent 23 24 Calvó Delft ort. v. A 6U1/4 70% Kiicheiun AccouM l;7irt 1% Ned Ford 152/2 14ft Philips Gam. Bezit 175»i/4/18U 179/180 Unl Lever 103 V» ioi/%% Petroleum: Kon. Olie 1801/a/lOl 190% div. Por lak 105% 106 Rubber: A'dam Rubber 931/4,4 931/2/04 Deli Bat. Rubber 40% 42 Vico 45 44% Serbadjadi 25% Scheepvaart: o.,de V ,nri 22 Nod. SclioopvUnii' ««l/a 68 Oude Boot 18 11) Mijnbouw: Boetoo 13 13 Alg. Exploratie Mi 130% 132 Suiker: H V. A dam 234l/a 235% Vore ton lauden 49 61 Java Cultuur 141 141 N I.S.Ü, iu*'/8 102% Tabak: Dell Mij. 1501/4 1481/1/91/2 Senembab 15» 159 Deli Bat. Tabak 155/7 163 Oostkuat 25 Amerik. Fondsen: Am. Smelting 271/a 27 Anaconda I3V» 14% Aee Gae 4 Electr I'-Aa Betblebom Steel 83% 84% Cities Service 4Vl<J Central Public. Continental Oil 13 LB/irt Gen Aviation «1/4 lat. Nickel 14% 4% Kennecott Copper 16% 16% 4% Milwnukee ld. Pref. 7'7w 6(1 71:1/w Keesport Tin Plate 66 North American 26% *6% Nevada 7% 8 Shell Union Wis 7% United St. Leather lOl/a 10% Union Pacific 97 97 Wabash 41/2 4% Tidewater Asa. Oil 7% United St. Steef 46% 46% WISSELN OTEER ING EN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.0o Londen 8.821/2 New York *4% Parijs 7.si/2 Brussel 84.80 Zwitserland 48.021 /2 Milaan 13.22% Madrid 20.90 Kopenhagen 37.20 Stockholm 43 Weenen Praag 7.41 Boedapest BEURSOVERZICHT. In de ochtenduren was de stemming op de Amsterdumsohe Beurs gedrukt, in ver band met, de verdaging der Londcnsclie conferentie. Later trad eenig herstel in. Dc omzetten waren bescheidenalleen in Kon. Olie ging wat meer om. De koers hiervan was iels honger. Van dc industr. fondsen lagen de Aku's iel» zwakker. Phi lips herstelden zich volkomen. Unilevers iets lager. Suiker waardon stil en vrij goed prijshoudend. H.V A. goed op peil. Tabak ken verdeeld, oude Deli s verkeerden in re actie. Rubbers prijshoudend bij zeer stille, handel. Scheepv. <-n Mijnwaardon stil. Amerik. volgens koersen van gistcre,n. Duithrhe obligaties liepen licht terug, ter wijl Ned. Staatsfondsen zich geheel her stelden. Prolongatie 3%%

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3