ZONNESTRAAL-COLLECTE te VOORSCHOTEN, op ZATERDAG 8 JULI 1933 WOENSDAG 5 JULI I95„ DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Het Comité. prijs van ƒ0.30 per stuk. Voor leden van den A. N. W. B. zijn daar kosteloos doua- nekaarten verkrijgbaar, op vertoon waar van men zijn rijwiel tijdelijk kan invoeren zonder storting van invoerrechten. KERKNIEUWS VOORBARIG BERICHT OVER EEN „WONDERBARE GENEZING". In de pers werd onlangs melding ge maakt van een plotselinge genezing, die bij gelegenheid van de 13e Limiburgsche Be devaart naar Lourdes aldaar zou hebben plaats gehad. De persoon in kwestie zou een meisje uit Simpelveld zijn. De 11-jarige M. J. uit Simpelveld h'jdt aan een ernstige longziekte en is reeds lan gen tijd bedlegerig en zeer zwak. Na het bad in de piscines en het bezoek aan de grot verklaarde zij te kunnen lopen. Inder daad heeft zij met behulp van een verpleeg ster eenige stappen gedaan. De doktoren echter verklaarden, dat dit een natuurlijk gevolg was van m omen tee le zenuwspanningen en andeer factoren, maar dat in de eigenlijke kwaal, de longaandoe ning, geen verbetering was ingetreden. Het geval is niet in aanmerking gekomen voor een officieele controle door het Bureau der Oonst. Med. Het comité der Bedevaart heeft in over leg met de doktoren geen openlijke aan dacht aan dit geval willen schenken. We maken hier nog melding van een op merkelijk geval, dat de Limb. Bed. het vo rig jaar heeft medegemaakt. Pastoor Ribbergh, de geestelijke leider, vertelde ons hierover het volgende: Een zieke zuster van het Miserioorde- klooster „Severen" bij Maastricht was, in hopeloozen toestand mee naar Lourdes ge reisd. Haar toestand is sedert het baden in de piscines gestadig vooruitgegaan en zij staat momenteel weer gezond en wel, even als hare medezusteren voor de klas. Aan dit geval is geen publicatie gegeven, omdat, de Röntgen-opnamen, die jaren gele den van haar te Maastricht zijn genomen en tot bewijs dienen van haar kwaal, niet meer aanwezig zijn. „Msibd." AGENDA LEIDEN. Donderdag. R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting St. Vincentiusge- bouw, HoogL Kerkgraoht 32, 89 uur. Vrijdag, Comité „Herwonnen Levenskracht" spoedvergadering Bondsgebouw, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Juli a.s. waar genomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. INGEZONDEN STUKKEN „Herwonnen Levenskracht". Zondag, 16 Juli aj. zal wederom de jaar- lijksche Bloempjesdag worden gehouden. In verband hiermede zal ajs. Vrijdag, 7 Juli, een spoed-vergadering van het Co mité Leiden plaats hebben en wel des avonds te kwartier over achten in het Ge bouw van den R. K. Volksbond, Steen- schuur. Wij vertrouwen, dat de afgevaardigden van de aangesloten vereenigingen dien avond zonder uitzondering tegenwoordig zullen zijn, teneinde een goede voorberei ding voor dezen bloempjesdag mogelijk te maken. „Een goed begin is het halve werk". Dus ae .Vrijdagavond zonder uitzonde ring ter vergadering. Namens het bestuur, scheid en uit heel ons land, m het Sana torium voor Arbeidstherapie „Zonne straal". Schenkt dien dag met milde hand uw gave voor dit werk van echte naasten liefde en groot maatschappelijk nut en helpt mee, zonnestralen te brengen in het sombere leven van hen, die daaraan zoo groote behoefte hebben. In het plaatselijk comité hebben zit ting: Dr. M. van der Stoel, voorzitter; W. Derogée, secretaris-penningmeester; Zus ter Barmen 't Loo en J. Braggaar, terwijl in het comité van aanbeveling o. a. zitting hebben Ds. H. P. Fortgens; Ds. J. C. Houtzagers, Dr. A. In 't Veld en een schrijven werd ontvangen van Pastoor Meijer, waarin werd meegedeeld, dat hij de collecte ten zeerste aanbeveelt bij zijn parochianen. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. VLEESGH VERGIFTIGING. Het vleescfr was voorwaardelijk goedgekeurd. Ten huize van de familie Koning te Nieuwerbrug doet zich een vrij ernstig ge val van vleeschvergiftiging voor. Een vijf tal personen werden na het eten van rundvleesch ernstig ziek. Heb vleesch, dat afkomstig was van een veehouder uit de gemeente Rietveld, was door den keurings dienst te Woerden voorwaardelijk voor de consumptie goedgekeurd. Door de politie, die een onderzoek instelde, is nog onge kookt vleesch in beslag genomen dat ter beschikking is gesteld van het Centraal Laboratorium te Utrecht. Personalia. Met ingang van 1 Augus tus ie tob Directeur aan het Post- en Te legraafkantoor alhier benoemd de heer Ter Voorn van 's-Gravenhage. E. S. T. 0. Zondag a.s. 9 Juli zal de R. K. Sportclub „Esto" gaan sporten in Zoeterwoude met 2 afdeelingen nl. Gym nastiek en Athletiek, terwijl in verschil lende nummers zal medegewerkt worden. WOERDEN. BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Juli 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 773.1 to Yarmouth Laagste barometerst.: 748.6 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 6 Juli: Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen, afnemende bewolking, droog warm weer. Eilanden is gisteren (na een zeer wannen dag) do barometer gaan dalen. In Zuid-Scandinavië steeg de luchtdruk, zoodat do kern van het hooge drukgebiod zich Oost- Noord -Oo« t waar te of Noord-Oostwaarts gaat verplaatsen. Mode wegens eenige daling van den lucht druk in Zuid- en Midden-Frankrijk wordt de kans groot, dat in ons land de wind uit Oostelijke richtingen zal gaan waaien, zoodat afnemende bewolking met droog warm weer (maximum boven 20 gr. Cel sius) verwacht mag worden. Langzamer hand is over Duitsohland het weer ook verbeterend. De temperatuur is daar iets gestegen, evenals in Scandinavië en Mid den- en Zuid-Frankrijk. Over IJsland en de Britsche Eilanden is de temporatuur iots gedaald. In Zwitserland en Frankrijk heorseht mooi zomerweer. Regen van be- teekenis viel alleen over Scandinavië en in Zuid-Oost-Duitschland. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 18.4 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Woensdagnamiddag 9.51 uur tot Donderdagmorgen 4.17 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Donderdag 6 Juli voorm. 2.18 uur cn nam, 2.48 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 21.— gr. 0. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uur: 19.5 gr. 0. Zeereerw. heeren Pastoor J. Vijverberg en Pastoor A. v. d. Donk O.F.M. De predikatie werd gehouden door den weleerw. heer A. J. Raaffels, kapelaan te Schiedam, die tot tokst had gekozen de woorden van den H. Joannes: Indien de graankorrel in do aarde valt en niet sterft, blijft zij alleen. Indien zij echter sterft, brengt zij rijke vruchten voort. Naar aanleiding van deze woorden, be handelde de gewijde redenaar de groote waarde van het lijden, Christus zelf ten voorbeeld stellend, die gegeeseld en bespot wilde worden, die als alles in het aange zicht des doods mislukt schijnt, juist de volheid van den oogst verwachtte. Zelf heeft Hij willen sterven en nooit is Hij zoo sterk geweest als toen. Hij die leefde om te sterven en stierf om te loven, die leerde, dat uit ziekto en dood opbloeit hot rijke leven in God. Daarna werd het H. Misoffer voortgezet en treffend was het oogenblik, toen na de consecratie, aan de zieken, die daar lagen op ziekbed of ruststoel, do H. Communie wei-d uitgereikt. Na het Tantum Ergo werd plechtig, de zegen mot het Allerheiligste gegeven cn een danklied gezongen. Nadat de zieken hierna door de goede zorgen van het comité en do liefdevolle zorgen der dames met spijs en drank wa ren verkwikt, had om twaalf uur de plech tigheid der handoplegging plaats. ■De gebeden, die hieraan voorafgaan, werden verricht door den weleerwaarden heer kapelaan A. J. "Kbaffels uit Schiedam en devoot antwoordden de talrijke zieken. Bij deze plechtigheid waren aanwezig de zeereêrw. hoeren Deken A. H. M. J. Ho- mulle, Pastoor J. Vijverberg, Pastoor Th. Beukers, Pastoor J. H. Ileiling, Pastoor J. do Haan uit Sassonheim, Kapelaan H. v. d. Ven, Kapelaan B. Henning uit Leidschen- dam, pater dr. TI. van Rooyen en pater A. Beyersbergen Henegouwen van het Kruis- lieerenkloostor te Zoeterwoude, pater C. Busehman. kapelaan L. Gudde, kapelaan G. Heemskerk uit Noordwijk. Het zangkoor, onder leiding van kapo- liturgische gezangen uit. laan Dorbeck, voerde op schoone wijze de Dan begaven do priesters zich tusschen de zieken en de rechterhand uitstrekkend naar het hoofd van iederen zieke baden zij: De Hoer Jezus Christus zij bij u om u te verdedigen; in u om n te bewaren: voor u om u te behoeden; boven u om u te ze genen; Die met den Vader en den H. Geest leeft en heerseht in de eeuwen der eeuwen. Amen. De zegen van den Almachtigen God, den Vader en don Zoon on den H. Geest dale over u en blijvo altijd bij u. Zoo werden de harten en zielen dor zie ken verkwikt door deze treffende plechtig heid, die een zeer diepen indruk maakte. Om kwart over twee had het plechtig Lof en do" zegening der zieken plaats, HET MIDDELBAAR VAKONDERWIJS In dezen crisistijd zijn er veel ouders, die wel gaarne hun jongens willen laten profiteeren van een degelijke opleiding in het vak, dat hun kinderen zelf hebben ge kozen, maar die nog besluiteloos staan om daartoe over te gaan, deels omdat zij ver onderstellen, dat hot gekozen vak geen vooruitzichten biedt, deels omdat zij mee- nen, dat do kosten der opleiding hun fi- naneieele krachten te boven gaan. Indien hun jongens in den tuinbouw werkzaam zijn, kunnen wellicht de hier volgende opmerkingen de ouders helpen om tot een besluit te komen. Op de vakscholen is geen enkele jongen op zijn plaats, indien hij niet van ganscher harte voor zijn vak voelt. Is dat niet ge val, dan zal hij, ook als hij een cursus volledig heeft afgeloopen, later tóch wei nig in zijn vak prosteoren. Gaat hij echter in zijn vak met hart en ziel op, dan kan vroeg of laat succes voor hem niet uitblijven. Het bovenstaande geldt evenzeer voor de opleiding aan een tuin bouwwinterschool. Alvorens derhalve een jongen op een tuinbouwwinterschool te plaatsen, zal eerst moeten vaststaan, of do jongen voor het tuinbouwvak voelt. Is zulks het geval, dan behoeven de ouders zioh niet bezorgd te maken, dat de kos ten, aan de opleiding van hun zonen be steed, nutteloos zullen zijn. Om te vooi*- komen, dat de sohool bezocht wordt door leerlingen, die er nog niet zeker van zijn, dat het vak, dat zij hebben gekozen, voor hen het ware is, wordt, om op de school to komen o.m. als eisch gesteld, dat de aspi rant-leerling vooraf eenige tuinbouwprae- tijk gehad. Als regel heeft de candidaat, daar hij 15 jaar of ouder moet zijn om als leerling te worden toegelaten, na het ver laten der lagere school ruimschoots gele genheid gehad om reeds in den tuinbouw emnlooi te vinden. Ook zij, die een ULO- of MULO-achool bezocht hebben, kunnen nog in de zomermaanden practisoh in den tuinbouw werken, daar hot begin van een nieuwen cursus pas eind September valt. Do waarborgen, dat het te ontvangen onderwijs vruchtdragend kan zijn, bestaan derhalve. Of het onderwijs mi werkelijk later ook een goed bestaan zal opleveren, is een vraag, die niet zoo gemakkelijk is te be- aitwoorden. Een ieder begrijpt wel, dat goed geschoold personeel meer kan pres- teeren dan ongeschoolde werkkrachten. Voorts dat zij, die van meet af aan ge leerd hebben, om het hoe en waarom van hun werk volkomen te doorzien, eventueel geboden kansen eerder en beter kunnen benutten, dan zij, die vooraf niet wegwijs zijn gemaakt. De mogelijkheid blijft na tuurlijk altijd bestaan, dat die kansen niet benut worden, maar hierin kan geen en kele schoolopleiding voorzien. Ook niet, als een leerling, die de school verlaten heeft, niet werken wil. Kennis is wel macht, maar alleen door mede te werken, kan men van die macht gebruik maken. In den tuinbouw vooral moet met van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat in de weer zijn om resultaten te kunnen boeken. Alleen door op school een diploma te behalen is men er nog niet. Wel heeft het diploma, vooral in den tijd, waarin we nu leven, voor zijn bezitter een bijzondere waarde. Immers tegen woordig wordt hoe langer hoe meer voor het vervullen van vacatures verlangd, dat de sollicitanten een diploma bezitten. Zoo worden voor de Zuiderzeegronden, welke in cultuur worden gebracht, voor de beter betaalde posten alleen gediplomeerden aangesteld. De saneeringsbewegiug zal in do komende jaren ook heel wat ge schoold personeel noodig hebben. Daarbij aansluitend hebben eveneens de demon stra tiebed rij ven en proefvelden het liefst gediplomeerde krachten. Ook in het zoo vertakte veilingwezen hier te lande kun nen de geschoolde krachten een goed werk terrein vinden. Voor de zoons van kwee kers, handelaren in bollen, groen ten en fruit is de school als van zelf de aangewe zen plaats, om op de hoogte te blijven van de moderne stroomingen in hun vak. Zou men daaraan geen aandacht, besteden, dan kon zulks in de tegenwoordige omstandig heden wel eens de ondergang van het be drijf beteekenen. Voorts moet er hier nog op gewezen worden, dat op de tuinbouw winterschool, zij het dan als niet-ver- plicht vak, ook gelegenheid bestaat, om de moderne talen te volgen. Deze en de han dels vakken, zooals boekhouden en admini stratie, zijn, om in den handel vooruit te komen nu eenmaal onontbeerlijk. Op de vraag of het onderwijs later ook een goed bestaan zal opleveren, kan hier derhalve als antwoord worden gegeven, dat zij, die harfc voor den tuinbouw heb ben en flink willen aanpakken, zeer ze ker meerdere en beter vooruitzichten heb ben, indien zij een tuinbouwwinterschool hebben afgeloopen temeer, omdat daar de opleiding geheel gericht is op de be hoeften van de practijk. Dat zulks ook wordt ingezien, blijkt wel hieruit, dnt de R.-K. Tuinbouwwinter school te Beverwijk, waarvan ik het. voor recht heb, directeur te zyn, ondanks de moeilijke omstandigheden, waaronder zij heoft moeten werken, zich reeds in een ■uitgebreide belangstelling mocht verheu gen. Als bewijs daarvan moge hier vermeld worden, dat er bij den aanvangscursus 1930'31 elf leerlingen warengedurende de cursus 1931'32 in totaal 24, terwijl in de afgeloopen cursus 1932'33 in totaal 22 leerlingen de school bezochten. Van de afgestudeerden behoefde, ook in dezen tijd, niemand werkeloos te blijven, waaronder predicatie en processie, waarna tot slot van dezen schoenen dag plechtig de zogen met het Allerheiligste gegevén werd. Heden- en morgenavond is de St. Joseph- kerk te bezichtigen tusschen 7.30 en 9 uur. indien hij zijn eischen niet te hoog stelde. Zelfs voor de leerlingen der school, die nog geen diploma hadden behaald, bestond in den zomer volop gelegenheid, om een weekgeld van 5 h 6 gulden te verdienen. Nu nog enkele woorden over de kosten der opleiding. Ik bepaal mij hier uitslui tend tot die der R.-K. Tuinbouwwinter school te Beverwijk, daar de opleidings- kosten bij de diverse tuinbouwwinterscho- len verschillend zijn. Voor het geheele winterhalfjaar be draagt het schoolgeld te Beverwijk slechts 20.Zij, die ook de moderne talen, ste nografie en maehinesehrijven willen vol gen, betalen 25.Het. boekengeld voor de verplichte vakken bedraagt voer den geheelen cursus practiHch niet meer dan 30.per winterhalfjaar, in welk bedrag tevens zijn begrepen de kosten der excur- siën. Om de ouders tegemoet te komen, zou het houden van exoursiën eventueel nog beperkt kunnen worden, zoodat op het. bedrag van 30.— nog bezuinigd kon worden. Meerdere kosten dan hier boven ge noemd, zijn voor het onderwijs der exter nen niet te maken. Daarbij kan nog ver meld worden, dat in bijzondere gevallen het Rijk en het. bestuur der R.-K. Land en tuinbouwonderwijsvereeniging den be trokkenen nog een tegemoetkoming in de kosten van het onderwijs kunnen verlee- nen. Voor jongens, die ver van Beverwijk af wonen en hier niet bij een bevriende fa milie kunnen inwonen, komen behalve de onderwijskosten ook nog de kosten van voeding en huisvesting. Katholieke leerlin gen kunnen steeds ondergebracht worden in het internaat, dat aan de school is ver bonden. Het kostgeld bedraagt daarvoor ongeveer 1.50 per dag. Het internaat staat onder leiding van Eerw. Broeders, zoodat behalve de lichamelijke, ook do geestelijke leiding in goede handen is. Bo vendien is hot een niet te onderschatten voordeel van het internaat, dat hier een geregeld toezicht op de stude der lieerlin- gen wordt uitgeoefend. Ook hier zijn tegemoetkomingen in bepaalde gevallen mogelijk. Het spreekt echter vanzelf, dat deze tijdig dienen aan gevraagd te worden en dat men wel be denke, dat het voor het Rijk en het school bestuur onmogelijk is, om in alle kosten tegemoet te komen. Trouwens, als de jon gens thuis in de kost zijn, hebben de ouders zich daarvoor ook uitgaven te ge troosten. Resumeerende, wat de kosten der op leiding betreft, mag gezegd worden, dat met goede wil het opbrengen daarvan niet tot de onmogelijkheden behoort, ook niet in de slechte tijden, welke we nu beleven. Zou daarvoor een offer gebracht moeten worden, dan wordt het later ruimschoots vergoed. Bedroevend zou het zijn, indien juist nu in dezen crisistijd, nu grondige vakkennis meer dan ooit noodig is, aan het op groeiend geslacht het onderwijs zou wor den onthouden, dat hen niet alleen nu, maar een menschenleeftijd lang tot voor deel kan strekken. De Directeur dor R.-K, Tuin bouwwinterschool te Bever wijk. Ir. H. A. B. BüNNEMEUER, LL WILT U IETS WETEN? Vraag: Kimt u ons de adressen opge ven, waar we een voetbaJreglement kunnen bekomen (D.H.V.B.) almede een van korf ballen. Antwoord: U kunt deze aanvragen aan het secretariaat van den D.H.V.B.: G. Kruyver, Prins Hendrikstraat 133, Zaan dam en aan het Bondsbureani van den Ned. Korf halbond: L. D. Versluys, Aelbrechts- kade 80, Rotterdam (West). Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Leiden naar Venray en van Ven- ray naar Rochefort? Antwoord: a. Leiden, Alpben a. d. Rijn, Woerden, Harmeien, Oudenrijn, Ubreaht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, de Klomp, Ede, Arnhem, Nij megen, Malden, Mook, Gennep, Heyen, vóór Afferden pontveer over de Maas, Vor- tum, Groeningen, Vierlingsbeek, Maashees, Venray. b. Venray, Horst, Sevenum, Maasbree, Hout, Kessel, pontvee over de Maas, Bee- sel, Swalmen, Roermond, Susteren, Sitbard, Geleen, Beek, Maastricht, Gronsvold, Mou- land, Visé, Herstal, Luik, Tilff, Esneux, Bi vage, Hamoir, Barvaux, Melveux, Mar- che, Marloie, Jemelle, Rochefort. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Bleiswijk naar Oosterland (Zee land?) Waar moet ik overvaren? Hoeveel K.M.? Antwoord: Bleiswijk, Bergschenhoek, Hillogersberg, Rotterdam, De Punt, Rijs- oord, Zwijndrecht, per pontveer (doorloo pend) naar Dordrecht, de Mijl, Willems- dorp, Moerdijk, Zevenbergen, Steenbergen, Hecnsche molen, St. Philipsland, Anna Ja- coba, Zijpe, Oosterland. Afstand 75 K.M. De veerpont WillemsdorpMoerdijk vaart geregeld. Kosten 2 per groote auto. De dienst ZijpeAnna Jacoba is ona niet bekend. Kosten 1.50 groote personenauto. Passageprijs inzittenden (chauffeur niet uit gesloten) 0.25 enkele reis en 0.40 re tour le klasse; 2e klasse resp. 0.15 en 0.25. Vraag: Voor een tocht door Brabant naar Limburg, moet ik om een stuk af te snijden van Weert naar Maastricht (even door België). Heb ik daar voor mijn fiets papieren voor noodig? Antwoord: Om per fiets in België te komen moeten rijwielen voorzien zijn van een plaatje of adrestabel met naam en adres van den eigenaar. Do adrosla- bcls zijn bij den A. N. W. B. (Parkstraat 1820, Den Haag) verkrijgbaar tegen den H. LOMBERT, voorzitter. C. STREEFLAND, secretaris. UIT DE OMGEVING TER-AAR. De veilingen. In verhand met de ge ringe aanvoer zal deze week Donderdag en Zaterdag geen vedling worden gehouden. De overige dagen Woensdag en Vrijdag zal de aanvoer nogal heteekenend zijn, vooral met het oog op de groenten. Geboren: Hendrikus Johannes, z. v. 0. Borst en A. A. Mank. Johanna, Jaco ba, d. v. P. van Eijk-van Oeveren. Ma- ria Elisabeth Petronella, d. v. S- van Smoo-' renburg-Kelder. Janna Stephaantje, d. v. W. van Os-Hillje. Cornelis Theodo- rus Johannes, z. v. R. Wijfje-van Leeuwen. Johannes Franciscus Nicolaas, z. v. P. Hölscher-Turk. Frumentia Wilhelmina, d. v. P. Otto-Valentijn. Elisabeth Mar tina, d. v. J. v. d. Meer-Borst. Cornelia, d. v. P. Wijfje-Schalkwijk. Christianus Henricua Adrianus, z. v. A. v. d. Vlugt- Venne. Cornelis Johannes, z. v. G. v. d. Hoorn-Wouters. Margaret'ha Geertruida Maria, d. v. C. Koelman-v. d. Hoorn. Gehuwd: J. Groenendijk, 39 jaar en M. Snijders 32 jaar. Gevestigd: J. Hoogervorsi, van Nieuw veen; C. Steenbeek, van Nieuwkoop. Vertrokken: C. M. Bosman naar Alphen aan den Rijn; C. Balvert naar Nieuwveen; A. J. Mank naar Zoeterwoude; M. Snijders naar Nieuwkoop; J. P. Zoet naar Rijnsaterwoudejf C. van Eijk naar Zaandam; J. van Rijn naar Aalsmeer. VOORSCHOTEN. ZOnnestraal-cOllect©. Zaterdag 8 Juli a.s. wordt in deze gemeente een zonne straal collectedag gehouden en onder de leuze „De sterken voor de zwakken tegen de tuberculose" wordt op dien dag een beroep gedaan op ieders offervaardigheid zulks voor de verpleging (ook algeheele ko6telooze verpleging) van T. B. C. pa tiënten van alle gezindten, zonder onder- Polo-wedstrijden. Gisteravond kwa men in 't zwembad „Plantsoen" de rivale dames- en heeren-zeventallen van Forel en W. Z. O. voor de competitie tegen elkaar uit. 't Zwembad was geheel gevuld met kijklustigen, die van deze ongetwijfeld spannende wedstrijden wilden genieten. V Heeft aan spanning dan ook niet ont broken. De dames van Forel wonnen on verwacht met 21. De twee doelpunten voor Forel werden gescoord door de be weeglijke mej. R. Vermeulen, 't Tegen- punt werd uit 'n vrije worp gescoord. De heerenwedstrijd begon sensationeel, want bij de eerste aanval van W. Z. C., direct na het afzwemmen, doelpunt Griffioen met een formidabele worp van verre afstand. Even later is 't echter al 11 door toedoen van Oskam. Regelmatig werden de doel punten thans gemaakt, 't Verschil bleef steeds beperkt tot één goal. Ru6t ging in met 22. Eindstand was 44, wat o. i. de verhouding weergaf. De vorige maal was de stand ook gelijk, nL 22. ZOETERWOUDE. Personalia. Tot 2e ambtenaar ter secretarie dezer gemeente is door B. en W. benoemd, met ingang van 12 Juli a.s. de heer H. J. M. Sieverding, ambtenaar ter secretarie te Wilnis (N.H.). wonende te Ouderkerk aan de Amstel. Collecte. De collecte voor den ge- wapenden dienst heeft in deze gemeente 23.63 Yt opgebracht. STADSNIEUWS PROF. KERN ONGESTELD. Prof. dr. J. H. Kern alhier, die te Assen in het Hotel Zomer logeerde, in verband met het afnemen van het eindexamen van het gymnasium, is ernstig ongesteld ge worden. Aan het einde der vorige week is h*j in ernstigen toestand naar het zieken huis te Assen vervoerd. Zijn toestand is vooruitgaande en op het oogenblik is er geen reden tot bezorgdheid. Over de Britsche

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2