Vlammende Katchen. DINSDAG 4 JULI 1933 oE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGEVAL NABIJ DEN HELDER. Eén doode, één gewonde. Gisteravond te ongeveer half negen reed een luxe auto, bestuurd door den heer H. Vasbinder uit Berkhout-Bobeldijk met groote snelheid door den booht, ter hoogte van het woonwagenkamp op den Rijksweg nabij Den Helder. Plotseling begon de wa gen te slingeren. De andere inzittende, de heer Zandberg uit Amsterdam wilde blijk baar in zijn angst, dat er iets gebeuren zou, op dat moment aanstalten maken om uit den wagen te springen. Juist op het mo ment dat hij zijn hoofd door het portier stak sloeg de wagen over den kop. De heer Zandberg geraakte met zijn hoofd tusschen het portier bekneld en kreeg tevens den wagen boven op het lichaam. Hij was op slag dood. De bestuurder, de heer H. Vas- binder, geraaikte door den slag bewusteloos Onmiddellijk was geneeskundige hulp aan wezig. Beide slachtoffers werden per zie kenauto van het vliegkamp De Iiony naar het Marine Hospitaal vervoerd. De auto werd licht beschadigd. BIETSER TEGEN ELECTR1SCHE TRAM Aan de gevolgen overleden. Gistermiddag omstreeks vijf uur is de 57- jarige fabrieksarbeider L. Goossen uit Ren- kum, die per rijwiel van zijn werk huis waarts keerde, bij het afrijden van den Grebbedijk in de Nude tegen een electri- sche tram opgereden, welke uit de richting Wageningen kwam. De man werd tegen den dijk geslingerd en bekwam een sohe- deLbreuk. Hij is kort na het ongeval over leden. Men vermoedt, dat het ongeval ge beurd is doordat de remmen van het rij wiel niet geheel in orde waren aangezien ter plaatse waar het ongeval geschiedde, hot uitzicht goed is en men de tram reeds van verre kan zien naderen. Het slacht offer laat een vrouw en eenige kinderen achter. Het lijk is naar „Ziekenzorg" over gebracht. 7"- IN HET RUIM GEVALLEN. Arbeider gedood. Gistermiddag omstreeks twee uur is op de scheepsslooperij van de N.V. Frank Rijs- dijk's Industrieele Ondernemingen te Hen- drik-Ido-Ambacht de 38-jarige C. de Wit, wonende te Hendrik-Ido-Ambacht, in het ruim van een te sloopen schip gevallen, doordat hij een slag kreeg van een david, waaraan sloepen worden opgehangen. Hij was onmiddellijk dood. De man laat een weduwe met vier kinderen achter. VERDRONKEN? Gistermiddag kwam een ongeveer 21- jarige arbeider, woonachtig te Haarlem, een roeibootje huren bij een verhuurder van roeibootjes te Kampen. De man is daarmee gaan roeien op den LJssel. In den loop van den middag vond men het bootje drijvend op den IJssel. terwijl daarin geen kleeren waren. Men vermoedt, dat de man is gaan zwemmen en ia ver dronken. AUTO TEGEN HUIS GEROLD. Gisteravond reed een bestelwagen van de biscuitfabriek „De Lindeboom" uit Mij drecht, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting te Dalfsen boven van den dijk. De wagen sloeg om en kwam te recht tegen een boerenhuis. Wonder boven wonder konden de beide inzittenden zich nog door het portier in veiligheid brengen en kwamen er met den schrik af. De auto werd flink beschadigd en ook de voorgevel van het huis vertoonde scheuren. OVERSTROOMINGEN AAN DE WAAL. Ernstige schade voor de hooibouwers. Tengevolge van den hoogen waterstand van de rivier de Waal zijn de uiterwaarden langs de oevers op enkele plaatsen in het Land van Maas en Waal overstroomd. Nu de gevolgen hiervan zijn te overzien, blijkt dat ernstige schade aan den hooioogst is toegebracht. Vele hooibouwers waren niet meer in de gelegenheid hun hooi te redden. Groote partijen werden door het stijgende water opgenomen en zijn weggedreven. Te vens is tengevolge der overstrooming op vele punten de tweede hooisnede op de uiterwaarde waardeloos geworden. Voor de betrokkenen beteekent deze plotselinge hooge waterstand een aanzienlijk geldelijk verlies, dat in de duizenden loopt DE HAAGSCHE VALSCHE BANK- BILJETTEN-ZAAK. Internationale bendeleden aangehouden. De Haagsche politie was reeds weken lang met de achtervolging van de valsche munters, van wie er thans twee gearres teerd zijn, bezig. Men was er deze week achter gekomen, dat in een hotel hier ter stede de twee nu aangehoudenen zouden trachten een aantal valsche Engelsche Banknoten van £10.van de hand te doen aan handlangers. Toen de politie er Vrijdag een inval deed, werden in het bezit van de beide valsche munters nog 500 biljetten van 10.aan getroffen, welke opvielen door de wijze waarop zij waren nagemaakt. Sleohts door deskundigen was het te zien, dat men hier met nagemaakte biljetten te doen had, zoo volkomen geleken zij op de echte. Bij de arrestatie werd ook medewerking verleend door een vertegenwoordiger van Scotland Yard uit Londen. De beide daders van on geveer 40 jarigen leeftijd zijn thans aan het hoofdbureau van politie aan het Alexanderplein ingesloten. De Rus woonde in Berlijn en maakte deel uit van een internationale misdadi- gersbende. De Nederlander was evenmin een onbekende in de kringen van valsche munters. Enkele biljetten van 10.heb ben zij reeds weten uit te geven. Deze bil jetten konden nog niet achterhaald wor den. Men verwacht, dat nog meer arresta ties zullen volgen. DE CORRUPTIE BIJ DEN TECHNISCHEN DIENST VAN P.T.T. Ook te Amsterdam een arrestatie. Ook te Amsterdam is een technisch ambtenaar van den P.T.T.-dienst gearres teerd, die naar bij het onderzoek dat naar aanleiding van het te 's-Gravenhage ont dekte geval van corruptie is ingesteld, ge bleken was, ook steekpenningen heeft aan genomen. Hij heeft mis-bruik gemaakt van gegevens, welke hem bekend waren, door dat hij uit hoofde van zijn werkkring inzage had in de gevoerde correspondentie. Deze wetenschap heeft hij, in strijd met zijn ambtseed, misbruikt om bij aanbestedingen vóór de inschrijving mededeelingen te doen aan leveranciers van materiaal ten behoeve van den technisohen dienst. *»Tcl." DE VERDUISTERING TE ZAANDAM. Het geld terecht Doot de politie te Zaandam is uit Ber gen op Zoom bericht ontvangen dat gis termiddag de derde pot, inhoudende ruim 8000 gulden is gevonden. Het gestolene, in zijn geheel 29.000 gulden, is thans terecht. Van As is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Haarlem. INBRAAK TE BUSSUM. Dader gearresteerd. Gisteravond te half twaalf is ingebroken bij den heer v. Leeuwen aan de Albreoht- laan te Bussum. De heer van L. bemerkte. toen hij na een korte wandeling thuis kwam, dat de tuindeur open stond. Het bleek dat er eenig geld uit de huiskamer ontvreemd was. Bij het doorzoeken van het huis vond de heer L. in een der kamers een man, dien hij na een hevige worsteling wist te dwingen het geld weer terug te geven. De man wist te ontsnappen en in een der' omliggende tuinen te vluchten. Hij is echter door een politie-agent, die op hulpgeroep van den heer van L. en zijn huisgenoote was toegesneld, gegrepen. Het bleek te zijn de 30-jarige S. uit Amsterdam, de juist uit de gevangenis ontslagen was. BERUCHT INBREKER GEARRESTEERD. De politie te de Bildt heeft een 35-jari- gen man aangehouden, zekere T. woon achtig te de Bildt, verdacht van diefstal van een gelijkrichter. De politie te Bussum toog op onderzoek uit, daar men vermoed de, dat T. ook diefstallen te Bussum op zijn geweten had. Gebleken is, dat inderdaad T. de laatste jaren Bussum en omgeving onveilig heeft gemaakt en talrijke kleine diefstallen op zijn geweten heeft. In zijn woning te de Bildt werd voorts een hoe veelheid goederen ontdekt, waarvan hij de herkomst niet kon opgeven. Na verhoord te zijn zal T. Woensdag a.s. ter beschikking van den Officier van Justitie te Utrecht worden gesteld. INBREKERS TE NIJMEGEN. Het inbrekersgilde, dat zich de laatste maanden te Nijmegen nogal rustig gehouden had, is gistermiddag weer eens op zeld zaam brutale wijze opgetreden. Het heeft wat men noemt een „oudenwetsche kraak" gepleegd. Een bewoner van den Groene- woudscheweg was met de huisgenooten een fietstochtje gaan maken. Zondagavond keerden zij terug en bemerkten tot hun groote ontsteltenis, dat tijdens him afwe zigheid inbrekers de woning waren binnen gedrongen, en daar danig hadden huis ge houden. Het heeft er allen schijn van, dat de ongewenschte bezoekers geweten heb ben dat zij niet spoedig gestoord zouden worden, want de heeren hebben het ge- heele huis systematisch van onder tot bo ven doorzocht. Alle kamers zijn grondig afgewerkt; de kasten en laden zijn openge broken en doorzocht en zelfs de bedden waren aan een nauwkeurige inspectie on derworpen. In het huis heerschte dan ook een groote chaos. Hierdoor waren de inbre kers erin geslaagd 'n aanzienlijken buit te bemachtigen. Een groot aantal voorwerpen van waarde wordt vermist. Bovendien een belangrijk bedrag aan geld werd medege nomen. Zonder dat iemand der omwonen den iets bemerkt had, zijn de inbrekers met den buit verdwenen. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat de inbrekers door de achterzijde van de woning het gaas, dat diende voor af sluiting van den tuin, hadden doorgeknipt en zich door de daardoor ontstane opening in den tuin hadden begeven. Vervolgens hebben zij een ijzeren rooster van een kel dergat verwijderd en langs dezen weg bin nengedrongen. Nadat zij met het hierbo ven gemelde resultaat het huis hadden doorzocht, hebben zij dit door de voordeur verlaten. „Hbld.1 EEN DAGJE IN AKEN. Een onzer lezers sohrijft ons: Voor eenige dagen waren wij in Aken, de leuke stad, waar zooveel Limburgers heen gaan, om te winkelen, om naar de mode te zien, om een uitspanning, om een niets, eigenlijk alleen om er eens uit te zijn. Wij waren dus ook weer eens in Aken en waren nieuwsgierig, hoe de stad zou reageeren op de Nazi-regeering. Nu 't was daar zeer rustig en de kell- ners verzekerden, dat 't er in lang niet zoo rustig geweest was. Dteigde er ergens UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 5 Juli. Huizen 296 M. NOR V-Uitzending. 8.00 Schriftlezing; en meditatie. 8.15 GramofoonpL 9.00 Ghr. Meisjeskoor „Euphonia", o. 1. v. B. Mooibroek m. m. v. L. de Wilde (piano). 10.00012.00 Ghr. Nat. Zendingsfeeet op „Raapthoret" te Wassenaaj. 12.00 Gramofoonmuzdek. 12.302.00 Kwintetooncert o. 1. v. P. v. d. Hurk. 2.10 Harmoniumspel door S. Duif. 3.00 Concert d. h. Delftsohe Trio. 4.30 Kinderuur. 5.30 Vervolg Ohr. Nat. Zendingafeest te Wassenaar. 6.15 GramofoonpL 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbnrean. 7.30 Declamatie door mej. A. Visch. 8.00 GramofoonpL 9.00 Causerie door J. v. Noordwijk. 9.30 Orgelconcert Jan Zwart. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 GramofoonpL heibel, dan was een telephoontje voldoen de, direct daagden er eenige nazi-hulppo- litie op en de zaak was voor elkaar. Char- lemagnesdom was nog even somber en ma jestueus, de badgasten liepen met hun drinkglaasjes en wat ons vooral opviel, de Israëlieten waren er overal bij. Op de ter rassen van Kurhaus en andere gelegen heden zaten heele stammen Israëlieten zich te koesteren in de zomerzon en lieten zich alle goede gaven best smaken, kaffee ünd kuchen en des avonds bier enz. kon den zij daar rustig gebruikendus schijnt er nog een groot gedeelte der zonen Abrahams in het derde Reich gebleven te zijn, wat wij tot ons genoegen hier maar even willen vastleggen. 5.35 Kinderurn. 6.20 Berichten. 6.50 Fred Hartley's Novefty kwintet m. m. v. O. O'Connor (zang). 7.50 ,The Daisy Ohain", liederencyclus van L. Lehmann voor 4 zangstemmen en piano. 6.20 „Please ring", revue van B. Long- staff e. 9.20 Berichten. Lezing. 10.00 BBO-orkeet. 11.10 Voordracht. 1L1512.20 Roy Fox en zijn Band. „Rad i o-P aria", 1724 M. 8.05 GramofoonpL 12.20 Dito. 12.50 Orgelconcert. 1.25, 7.30, 8.20, 9.05 GramofoonpL 9.30 RadiotooneeL Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Reet. „Wivex". 3.20 GramofoonpL 3.505.50 Omroeporkest o, L v. L Grön- dahl. 8.20 Radio-strijkorkest. 8.50 Lezing. 9.2012.20 Dansmuziek voor de jeugd door verschillende bands. Langenberg, 473 M. Hilversum, 1875 M. V AR A-Uitzending. 8.00 Orgelspel J. Jong. 8.30 GramofoonpL 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uibz. voor Anb. i. L Continubedr. VARA-Kleinorkest o 1. v. H. de Groot, en Carel Rijken (declamatie). 12.00 Orgelspel J. Jong. 12.15 Concert door „De Notenkrakers", o. 1. v. D. Wins. 12.45 Vervolg orgelspel. 1.00 Vervolg orkestconcert. I.45 Zenderverz. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst. 6.15 VAR A-Mandoline-Ensemble o. L v. J. B. Kok. 6.45 Orgelspel C. Steyn. 7.00 Causerie vanwege het N.V.V. 7.20 Vervolg orgelconcert. 7.40 Causerie C. v. d. Lende. 8.00 Herh. SOS-Berichten. 8.02 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.15 VARA-Orkest o. L v. H. de Groot. 9.00 RadiotooneeL 9.30 Vervolg orkestconcert. 10.00 GramofoonpL 10.30 Vervolg orkestconcert. II.1512.00 GramofoonpL Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—12.20 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Western Studio-orkest. 1.50 L. Parsons en zijn orkest. 2.35 GramofoonpL 3.20 Pianorecital C. Dixon. 3.35 Sted. orkest Bournemouth o. 1. v. M. Birch m. m. v. E. Kidney (piano). 5.05 Orgelspel R. Dixon. 6.25, 7.23 en 11.20 GramofoonpL 12.20 Concert. I.20 Concert o. L v. Wolf. 4.50 Concert. 8.25 „II re pastore", opera van Mozart. II.10—12.20 Concert. Rome, 441 M. 9.05 „Dafni", opera van Mulé. Brussel, 338 en 508 M. 12.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 1.30 Concert uit Antwerpen o. L v. Felle- man. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot. 6.20 GramofoonpL 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 9.20 Vervolg concert. 10.30 Dansmuziek uit Knocke. 508 M.: 12.20 Orkestconcert. 1.30 Omroeporkest m. m. v. zangsolisten. 5.20 Radio-Symphonieorkest. G.35 GramofoonpL 6.50 Pianorecital. 7.20 SaxofoonrecitaJ. 8.20 Pianorecital. 8.35 RadiotooneeL 9.35 Concert uit Kurzaal Ostende. Be richten en daarna: Dansmuziek uit Ostende. Z e e s e n, 1635 M. 8.25 Opera „H re pastore" in twee actes van Mozart- 10.40 en 11.05 Berichten. 11.2012.20 Dansmuziek door Herbert Fröhlich's orkest. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.0013.35 Langenberg. 13.35afloop North Reg. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). 12) - Viktor had het beet naar zijn zin. Hij was een knappe, gezonde, aardige kerel, begaafd, amusant, sportief en do ergenaam van een groot vermogen. Er was dus geen schoonmoeder, die hem niet graag haar doohter zou hebben toevertrouwd. En bij de dames-zelf had hij altijd succes gehad, zonder dat hij er de minste moeit© voor deed. Maar gelukkig voelde hij zich eigen lijk al tijden-lang niet meer. En hier in Aken voeldo hij zich als in een gevange nis, zoo weinig als hij ook te doen had en zooveel vrijheid als hij ook had. Wat hij als een voortdurenden druk voelde was: ze spanden allemaal samen en ze zouden hem nog ©en klein poosje ontzien, dat hij zijn eerste liefde kon vergeten. Maar dan.. Hoe z© zich toch allemal in hem ver gisten Verdriet had hij lieelemaal niet te over winnen. Katarina was al wel heel ver weg van hem. Hij had indertijd in Karlsruhe een verbazend vroolijk jaar gehad, om al les van zich af te zetten. Geen feest waar voor hij verlof had kunnen krijgen, had hij overgeslagen. En als schadeloosstelling voor zijn diensttijd, waarvan de hardheid hem erg was meegevalen, had hij op kos ten van zijn stiefmoeder een reis naar Pa rijs mogen maken. Als hij van nature niet een beetje lichtzinnig geweest was, zou zijn stiefmoeder wel gezorgd hebben, dat hij het werdHij stortte zich van het eene pleiziertje in het andere. Neen, zijn jeugdliefde was al lang ver geten en begraven. Wat hij echter bij al zijn uitbundige pleiziermakerij nooit had verloren, was het bewustzijn, dat er behal ve al die meisjes^ die om de goede partij heenfladderden, eén ernstig, trotsch en flink meisje was, dat hem verachtte O, hij klemde soms plotseling de tanden op elkaar en balde de vuisten, als hij er aan dachtEn dan zocht hij toch naar argumenten, om zich voor zijn eigen ge weten te verdedigen, naar steekhoudende argumenten op de gruwelijke verwijten, dio zij hem indertijd gemaakt hadHij was onmannelijk, hij was te bang voor zijn gemakkelijk leventje in de toekomst en ontweek daarom ieder conflict met zijn stiefmoeder, door wie hij zich als een klein kind liet ringelooren, zoo jong als hij was wilde hij het gemakkelijk leven van .een rentenier hebben, omdat hij vadsig was, omdat hij geen zelfvertrouwen, geen eer zucht, geen trots had, omdat hij laf was Machteloos had hij zich dit allemaal moeten laten zeggen. Hij had immers op dat oogenblik geen kwartje van zich zelf gehad. Oom Rispeter had het hem haarfijn voorgerekend. De zaak werd hee- lemaal gedreven met het geld van zijn stiefmoeder. Van zijn vaders versterf bleef niets over, als zij er aftrok, wat ze tot nu aan hem ten kost© had gelegd. Wat had hij dan moeten doen? Waarmee had hij zijn brood moeten verdienen Hij kon toch niet als Katarina voor 70 Mark in de maand bij Erck in betrekking gaan „Waarom niett" had z© hem trotsch en hartstochtelijk gevraagd. Och, ze was zoo overdreven, zoo onlogisch, zoo wereld vreemd. Hoe had ze zoo iets nu van hem kunnen eischen En toch was er een bittere nasmaak bij hem gebleven. Er was maar één middel, dat hem hielp om zijn innerlijke twijfelingen t© boven te komen: als hij naar de inblazingen van zijn stiefmoeder luisterde. Katarina Lutz liet zioh door haar slech te neigingen leiden, ze was gewetenloos, ze had geen eerbied, ontzag niets en nie mand, haar eenige drijfveer was eigenbe lang, het begrip liefde bestond voor haar niet, van de vrouwelijke plicht om zich voor den man op t© offeren had ze geen idee. Lichtvaardig had ze zich van hem losgemaakt, uit eigenzinnigheid en licht vaardigheid had ze zich aan den eersten den besten anderen man gehecht, dien ze was tegenkomen. Het was een geluk, dat z© haar tijdig in haar ware gedaante hadden leeren kennenZoo was hij nog voor een ongelukkig huwelijk bewaard gebleven. En bij iederen nieuwen brief uit de troe bele Sonnebergsche bron, nam zijn gevoel van gelijk-hebben toe. En tegelijk zijn ge voel van boosheid tegen Katarina. En dat laatste gevoel groeide langza merhand tot haat. Als ze in Engeland ge bleven was, zou hij alles geleidelijk verge ten hebben. Maar de idee haar vlak bij bij zich te moeten hebben, maakte hem buiten zioh zelf. Hij zou haar dus spoedig weer ontmoe ten, haar weer in de oogen moeten zien, in de bruine oogen met den groenigen weer schijn, de oogen die hij nu zoo haatte. Ze zou hem zeker wel heel hoogmoedig aanzien. Als hij er aan dacht, werd hij eerst rood en daarna bleek van kwaad heid. „Ze is zoo valsch, zoo geniepig^, had zijn stiefmoeder steeds weer gezegd. „Men- schen met rood haar zijn nooit te ver trouwen Hij sloot de oogen. Een ondeelbaar oogenblik voelde hij baar weer heel dicht bij zich, hoorde haar grappige, vriende lijke lach, zag den warmen glans van haar oogen Toornig stampte hij met den voet. „Ellendige meid Hij hoorde duidelijk zijn stiefmoeder een van haar aanklachten tegen haar met deze woorden beginnen. En woord na woord, zin na zin uit haar brief sloot zich er bij aan. Op kantoor liet hij de verkoopslijsten, die hij zou nacijferen liggen, dat wil zeg gen: "hij gooide ze woedend in een hoek en beantwoordde den brief uitvoerig en opgewonden: als Katarina oorlog wil, kan ze het gedaan krijgen. Ik ben er niet bang voor. Ze mag voor mijn part grootvader als bondgenoot hebben. Ik benijd haar daar niets om. Ze moeten maar eens toonen, wat ze kunnen. De firma Viktor H. Troilo staat op zulken vasten grond, dat ze die niet aan het wankelen zullen brengen Maar één ding moet ik U toch zeggen, lieve Mama, en dat zult U met me eens moeten zijn. Ik vind, dat mijn verblijf hier in Aken tamelijk overbodig is. Wat ik in de zaak presteer, is bedroefd weinig. Wat ik weten moet, leer ik bij u en oom Alfons veel vlugger dan hier. Bovendien is er zoo'n gevoel van drift in me gekomen, dat ik het luie leventje hier niet meer kan uithouden. Ik wil er bij zijn in Sonnen- berg, als u Katarina de tanden laat zien. Ze moet zich niet gaan verbeelden, dat ik me voor haar verschuil. Ik denk dat u hierdoor overtuigd zult zijn, dat ik geen steek meer om haar geef. Ik weet, dat e daar erg beng voor bent geweest en mij daarom met andere meisjes in aanraking hebt willen brengen. Maar heusch, lieve Mama, als ik ooit trouw, zal het met een meisje zijn, dat in elk opzicht een tegen stelling vormt met Katarina. Als u het goed vindt, ga ik nu eerst maar weer in dienst voor mijn verdere officiersopleiding, dan valt mijn plotseling vertrek van hier niet zoo op. Van Karlsruhe kom ik dan di rect thuis om me in de zaak in te werken. Ik verlang naar flink werk...." Mevrouw Dora Troilo was geen psycho loog, anders had Viktor's hartstochtelijke haat tegen Katarina en zijn plotselinge eerzucht om in zaken den strijd tegen haar aan te binden, haar te denken moe ten geven. Maar zij voelde zich er vreese- lijk gelukkig mee en beschouwde zijn wensch om in de zaak te komen als het beste bewijs, dat ze zich over zijn gevoe lens voor Katarina geen zorgen meer be hoefde te maken. Dat hij behalve werk, hier ook afwisse ling zou vinden, daarvoor zou ze wel zor gen. Verderop op den Amselberg was een jonge weduwe komen wonen, die ze opper vlakkig had leeren kennen: mevrouw Ful- via Rettberg. Het was een elegante, op vallende blondine. Ze had haar mooi ge zicht al vaker in geilustreerde tijdschrif ten gezien, want mevrouw Rettberg was een bekende figuur op tenniswedstrijden. Samen met haar het vorige jaar gestor ven echtgenoot, een bekend sportsman, had zij aan talrijke internationale matches overwinningen behaald. En na den dood van haar man verscheen ze met niet minder succes op de tennisvelden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8