DINSDAG 4 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND^ R. K. S. V. „Adolf Kolping". D© laatst© thuiswedstrijd voot d© pro motie mocht Kolping niet winnen tegen Teylingen II. Zij verloor met 42. Hierna volgde een aardige match nL de Langeraarsche veteranen tegen die van Roelofarendsveen. Na een zeer fraai ver loop, deelden zij de puntjes broederlijk (2-2). Het 2e elftal zou naar St. Bernardus gaan, maar door het wegblijven van een paar spelers zonder reden die meerdere malen zoo'n aardigheid uithalen had den de overigen vanzelf weinig idee om onvolledig weg te gaan. De spelers van het derde elftal boek ten een klinkende overwinning op Lei- muiden II. Met 30 kwamen zii als over winnaar thuis. SPORTMAN SERIEWEDSTRIJDEN. Het programma voor morgen hiidt: Sportman ID. V. S. comb. 7.30 uur. Donderdag: L. F. 0. AFides Pacta te 7.30 uur. Sportmanterrein. ZEILEN u£ KAAGWEEK. Nog enkele weken en het vijfdaags ch zeilfeest van de Kaag is er weer. Reeds is de aankondiging voor de inschrijving in zee en bedriegen we ons niet, dan zal het weer een ouderwetsche Kaagweek wor den. De nummers althans waarvoor kan worden ingeschreven, zeggen bereids vol doende, dat het actieve Kaagbestuur niet bij de pakken neerzit. De inschrijving voor den eersten dag staat weer open voor de motorbootwed strijden, a-ls regelmatigheidswedstrijd, flessohenspel, ringsteken en balspel. Hier onder is het balspel iets nieuws. In dit nummer moet een bal met een middellijn van anderhalve meter, welke op het water drijft, door de deelnemers door, een opge steld doel gedreven worden. De aanraking moet uitsluitend met den* romp van het vaartuig geschieden. Degene, die den bal in den kortst mogelijken tijd door het doel drijft, is winnaar. Voor de onderlinge zeilwedstrijden op den eersten dag kan ingeschreven worden voor de nummers: open sloepen, open scherpe jachten en, zoo daarvoor genoeg zame deelname is, ook voor andere klas sen. Voorts worden de onderlinge Regen- boogwedstrijden gehouden, waarbij de jachten slechts met één zeiler bemand mo gen zijn, de onderlinge 12-"Voetsj| oliën wed strijden voor jongelui, niet ouder dan 17 jaar, die nog nimmer in 'n internationalen of nationalen wedstrijd zijn uitgekomen, terwijl tot slot van den eersten dag de vaardigheidswedstrijd met 12 Voetsjollen wordt gehouden. Het programma voot de internationale en nationale zeilwedstrijden op de vier laatste dagen der Kaagweek stelt de in schrijving open voor niet minder dan veertien nummers, onderverdeeld iw afdeelingen, al naar gelang bekwaamheid der zeilers. Hierdoor zijn gelijkwaardige tegenstanders en dus interessante wed strijden gewaarborgd. Op Zondag 23, Maandag 24 en Dinsdag 25 Juli worden bovendien teamwedstrij den gehóuden voor de Regenboogklasse, de 12 Voetejollenklasse en de 12 M2. klasse Indien er voldoende deelnam© is wor den er bovendien op de vier laatste dagen onderlinge zeilwedstrijden gehouden in de klasse der Usselmeerkruisens. Minstens vier vaartuigen moeten hiervoor inschrij ven en uitkomen. Tenslotte zijn er op Zaterdag en Zon dag wedstrijden uitgeschreven voor Toer- kano's. De jaarlijksche gewone en wisselprijzen worden voor alle wedstrijden weer uitge loofd, zoodat deze er wel weer toe zullen bijdragen de animo voor de deelname te verhoogen. ZWEMMEN WILLY DEN OUDEN NIET IN NED. ESTAFETTE TEGEN BELG IE. Het onlange geopperde denkbeeld om Willy den Ouden deel te doen uitmaken van de Nedorlandsohe estafetteploeg 4 x 200 m. vrije slag, die op 16 Juli te Spa tegen België zal uitkomen, zal met vor- wezzenlijkt worden. De opvattingen van de leden der Technische Commissie van den Ned. Zwembond omtrent deze aange legenheid zijn, zoo verneemt de «Tel.", zoodanig, dat aangenomen kan worden dat zij niet zullen overgaan tot de verkie zing van Willy den Ouden in deze ploeg. Willy den Ouden, zou, naar haar pres taties te oordeclen, zeker voor een plaats in de estafetteploeg in aanmerking komen en zij zou zelfe, nu Scheffer niet van de partij kan zijn, zeer waarschijnlijk de snel ste zijn. Maar men acht het niet alleen tegenover onze Belgische tegenstanders onjuist om een dame in een heerenesta- fette te plaatsen, al verzetten de regle menten zich niet hiertegen, doch ook voor de Nederlandsche zwemmers vindt men het weinig eervol en zelfs krenkend om him de medewerking van een dame te moeten verschaffen. ROEIEN DE TELEGRAAFBEKERWEDSTRIJD. In verband met het feit, dat Aegir zich voor de Telegraafbekerwedstrijden heeft teruggetrokken gaat de voorwedstrijd he denavond niet door op de Amstel. De finale gaat dus Woensdagavond half acht van het Kalfje tusschen Nereus en Njord. WATERPOLO NEDERLAAGWEDSTRIJDEN DE ZIJL. Een dikke n®d«rlaag. De poloclub van de Zijl heeft gisteren de nederlaagwedstrijden voortgezet met 'n ontmoeting tegen Haarlem. Reeds warén twee wedstrijden gespeeld. Van 0. J. M. V. werd met 10 gewonnen, van D. W. R. met 31 verloren. De Haarlemmers deden bet gisteravond nog beter en maakten er 61 van. De gasten waren veel sterker, sneller, behendiger en de Zijl-spelers kon den hun spelpeil somwijlen niet tot de helft van dat der tegenstanders benade ren. .In den beginne treden de gasten over donderend op. De eerste uitworp is reeds voor de Haarlemmers. Van midvoor gaat de bal naar midachter, deze plaatst weer naar den midvoor, even gaat de bal een beetje heen en weer, dan een voorzet van den rechtsbuiten en deze schiet onhoud baar in (01), terwijl eigenlijk nog geen Zijlspeler den bal heeft aangeraakt. Het tweede doelpunt volgt onmiddellijk daar na door Zeeman (02). Dan komt de eer ste Zijl-aanval, doch v. d. Horet schiet naast. Uit een oorner maakt Zeeman 03, de linksbuiten 04 en eindelijk heeft Dick Kraaijenbrink met een goed schot suoces, als Kramp hem den bal mooi doorgeeft (14). Hierna is het rusten. In de tweede helft heeft Kramp de eerste kans, maar in plaats van over te geven probeert hij het zelf, zonder resul taat. De linksbuiten der Haarlemmers verhoogt dan met korte tusschenpoozen den voorsprong tot 6I, waarmede hot einde komt. Zijl II—Haarlem II 1—1. Vóór dezen wedstrijd speelden de 2e zwem zeventallen van beide vereenigingen een vriendschappelijken wedstrijd. Snoeker had spoedig uit een oorner suoces, doch even later maakt de midvoor der Haar lemmers uit 'n goed aangegeven vrijen worp gelijk (11). In de tweede helft wa ren de Haarlemmers sterker, doch er werd verbazend slecht geschoten. Gedoel punt werd er niet meer. WIELRENNEN WEDSTRIJDEN OP DE STADI0NBAAN Op de Stadion Wielerbaan vonden gis teravond enkele wedstrijden plaats, waar van het hoofdnummer gevormd werd door een voorwedetrijd voor stayers voor de Nederlandsche kampioenschappen welke Zaterdag en Zondag aa. worden gehouden. Stayerswedstrijd over 100 km.: 1. Valk 1 uur 22 min. 5.8 sec.; 2. Korf (250 m.); 3. Woldendorp (4 ronden en 150 meter); An- spach en Louwen opgegeven. Valk en Korf zullen nu met de A stayers uitkomen op de kampioenschappen. Ook wordt nog overwogen Woldendorp mede te laten rijden. Een ui t da ging s wed strijd over 8 km. ach ter levende gangmaking tusschen B. de Beer en A. v. d. Linde werd door laatst genoemde met 200 meter voorsprong ge wonnen in 7 min. 34.8 sec. Een eprintwedstrijd werod gewonnen door v. d. Linde, 2. B. van Dijk. Tandemwedstrijd over 1 km.: 1. Hoevens Domhof, 2. Gebr. Bouquet. DE TOUR DE FRANCE. 6e Etappe gewonnen door Guerra, Na den rustdag van Zondag leidde de zesde etappe gisteren van Evian naar Aix les Bains, een afstand van 209 km. Het tempo ging aanvankelijk nogal lang zaam, bij Aras leidden Schepers, Hardi- quest, Trueba en Stöpel. Di Paco viel, doch zijn verwondingen waren niet van ernstigen aard en spoedig reed hij weer mee. De Tamiépas werd door 12 rijders tegelijk genomen: Archambaud kwam bij het afdalen te vallen, doch ook hij kwam er zonder noemenswaardige verwondingen af. Br ontwikkelde zich ten slotte een scherpe jacht, welke door Guerra in den eindspurt gewonnen werd voor Stöpel. Er werd een protect ingediend in verband met het feit, dat Gamusso zijn landgenoot Guerra op een dergelijke wijze geholpen zou hebben, dat hij de anderen bena deelde. Het resultaat der étappe was: 1. Guerra tijd 6 uut 55 min. 7 sec.; 2. Stöpel, 3. Le Greves, 4. J. Aerts, 5. Sche pers, 6. Speicher, 7. Brugere, 8. Lemaire, allen zelfden tijd. Voorts kwamen in het zelfde pel e ton aan Rebry, Camusso, Piemontesi en Archambaud. In het algemeen klassement is weinig verandering gekomen. 1. Archambaud 42 uur 6 min. 5 sec.; 2. J. Aerts -4 min. 37 sec 3. Guerra 12 min. 29 sec., 4. Lemaire 13 min. 37 sec., 5. Rebry 17 min. 46 sec., 6. Schepers 18 min. 19 sec., 7. Buse 20 min. 6 sec., 8. Speicher 22 min. 18 sec., 9. Ri- vali 22 min. 53 sec., 10. Legreves 24 min. 14 sec., 11. Hardiquest 24 min. 47 sec., 12. Geyer 25 min. 41 sec., Ronsso (België) heeft den strijd opgegeven 1 In het landen klassement is de stand na deze étappe als volgt: 1. België 126 uur 42 min., 2. Frankrijk 126 uur 52 min. 36 sec,; 3. Duitschland 127 uur 14 min. 47 sec.; 4. Italië 127 uur 27 min. 14 sec.; 5. Zwitserland 126 uur 28 min. 8 sea MOTORBOOTSPORT WEDSTRIJDEN K. N. M. C. OP DE WESTEINDERPLAS. De Kon. Ned. Motorbootclub hield Zon dag wedstrijden op de Westeinderplas. De deelname waR, zelfs de tijdsomstandigheden buiten rekening gelaten, zeer bevrodigend. Bovendien lagen tal van jachten in de buurt van de Starmeren voor anker, do dekken gevuld met toesohouwere. Het aantal kijkers in roeibootjes en kano's was enorm. Een nieuwtje was het gebruik van een groote klok, 1.50 M. middellijn. Er was slechts één wijzer aanwzig, welke per mi nuut één keer rondging en elke seconde versprong. Voorwaar een groot gemak bij het op tijd starten. Op een neven-appa raat werd na het 5-minutenschot telkens een cijfer bedekt, wanneer weer een mi nuut verstreken was. In het hoofdnummer: „Kajnpioenschap van Nederland voor open motorbooten met ingebouwde motoren" zijn 5 deelnemers. Little Mary van D. Hulsinga, IJsselmon- de en Beatrix van And ré J. Ceurvorst zijn de titanen. Met 60 K.M. snelheid leg gen zij de 6 ronden van 6100 M. ai. Zij starten in volle vaart naast elkaar, resp. 3 en 2 seconden na het schot. Little Mary weet voor te komen en houdt Beatrix in een enorme golf vast. Na 1 ronde is er nog maar een verschil van 5 seconden, wat in de volgende ronden regelmatig wordt vergroot. Little Mary wint voor de zoo- veelste keer het kampioenschap, met Bea trix als zeer goede tweede. De 3 andere deelnemers werden successievelijk inge haald, zoodat zij met 1 ronde achterstand eindigen. Het tweede hoofdnummer is de kam pioenschapswedstrijd in outboards van klas© B., in 3 heats van elk 2 ronden. Su perieur is Mathlener met Sea Horse, wel ke twee keer als le eindigt. De overblij vende heat was voor Tucker met de Flying Cloud. De kampioen van vorig jaar, Wolf met „Neckar" kreeg op weg naar het startter rein een aanvaring met het ferry-bootje, zoodat hij niet kon starten, wat wel zeer te bejammeren viel. Dus gaat de Miss Blanche-wisselprijs nu over in handon van Mathlener, welke een zeer goede race le verde. Kampioen Mathlener behaalde volgens het kwadraat-punten-systeem der K. N. M. C. in de 3 heats 482 punten. Tucker met 365 punten was goede tweede. Voor klasse II, Amerikaansche eenheids booten is Niemer met Cisela ver voor op van Harle met Sea Eagle, doch ook in volgende races geeft de heer van Marle zeer sportief partij. In de groote Free for all wordt And ré J. Ceurvorst winnaar met Beatrix en Tho mas met de wele outboard Möwe tweede. Castelein met de eigéngebouwdo „Kees 2" wordt derde. In de Free for aü-outboards sneuvelt de Möwe echter kort na de start; zij ken tert en we zien haar iret de scheg boven nog drijven op de opgesloten lucht. Tho mas met de felle outboard Möwe tweede, komt, dank zij het voorgeschreven zwem vest, onmiddellijk boven drijven en be gint dra te zwemmen. De ooncurrenten draaien alle te hulpvan de toren wordt geannonceerd per megafoon, dat overge- fitart zal worden. Möwe is niet weer ge heel klaar te krijgen, wat do motor be treft, waardoor Mathlener met Sea Horse één wordt, op 16 seconden gevolgd door v. Es met Tornado als tweede. Van de Handicap-kruisers wordt Bruins een met Meliné en de Voogt tweede met Wilab. In de handicap-open booten wordt dr. Blomberg eerste met Djemna en Nie mer met Gisela tweede. Hot nieuwe num mer, de keerpuntwedstrijd, is ook voor dr. Blomberg, die nooit op de motorbootwed strijden ontbreekt. ATHLETIEK R. K. S. V. „DE BATAVEN". Hedenavond generale repetitie van onze kleuter afd. voor de wedstrijden van A. S. 0. op Zondag 9 Juli a.s. Woensdag training voor de athleten van 8 tot 9 uur voor de junioren, van 9 10 uur voor de senioren. Tevens zal er een selectie worden gehouden voor dege nen, dio de 400 metermoeten loopen in de estafetteploegen van a.s. Zondag. Donderdag gymnastiek junioren van 14 17 jaar van 8—9, senioren van 910 uur Vrijdag vrije training op het terrein. Wij herinneren er den loden aan, dat Zondag a.s. weer de maandelijksche alge- meeno H. Communie is in de Haagweg kerk. Wit costuum in de kerk is niet vereisoht wel 's middags voor de wedstrij den van A. 8. 0. POSTDUIVEN Postduivenvereen. „Het Oosten". Concours vanaf Chatoauroux (Fr.) af stand pl.m. 629 km. gelost Vrijdag te 7 uur voorm.: 1 en 4 A. Stoeke, 2, 3 en 9 N. Hoogervorst, 5 J. Schippers, 6. Th. Hout- hoff, 7 en 8 H. v. d. Vecht. De eerste duif werd geconstateerd Za terdag 6—317 de 9e 11—4623 uut. „De Gevleugde Vrienden" (Alphen). Uitslag wedvlucht Chateauroux. De dui ven werden gelost om 7 uur: Uitslag: 1 H. S. Mens le dag 212237 2 idem 2e dag 6020; 3. H. Bauer 740 24; 4. ,P. G. Bongers 83232; 5. Idem 83630 6. Jac. Hogones 91248; 7. P. G. Bongers 95919; 8. H. 8. Mene 10239; 9. P. G. Bongers 11—42—6; 10 B. D. de Wit 14—17—32. LAWN-TENNIS DE INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE N00RDWIJK. Von Kehrling, Maier, de Stefanl onder de d©oln®mer*. Maandag a.s., due direct na Wimbledon beginnen te Noordwijk de internationale tenniskampioenschappen van Nederland. Verschillende bekende internationale spe lers hebben voor deze wedstrijden inge- s oh reven, terwijl met anderen nog overleg wordt gepleegd. Het is niet gemakkelijk midden in het zeer druk bezette interna- tionale seizoen spelers voor deze wedstrij den te organiseereen en het pleit zeker voor de connecties vAn den N. L. T. B., en voor de aantrekkelijkheid welke ons land en Noordwijk op buitenlandsche speelsters en spelers hebben, dat verschil lende spelers van naam hebben ingeeohro ven. Onder hen k, we noemen hem in do eerste plaats, de winnaar van verleden jaar, von Kehrling. Hij komt in het enkel spel uit, voorts in het dubbelspel met Tim mer en in het gemengd dubbelspel natuur lijk met zijn internationale partner, do Amerikaansche speelster mevr. Burke. Voorts hebben de Italiaan dé Stefani en de Spanjaard Maier ingeschreven. De eerste is de bekende dubbel-handige spe ler, d. w. z. hij speelt zonder backhand, doch neemt zijn racket in de linkerhand over en slaat daarmee dus forehand. Dit verwisselen gaat bijzonder snel en han dig! Maier heeft in de eorsto ronde van Wimbledon tegen Crawford laten zien van welk kaliber hij is. Een speler die zcor sterk spelen kan, zooals trouwens zijn goede rosultaten in andere wedstrijden reods getoond hebben. Al verloor hij b.v. in den Davis Oup tegen Austin en Perry, beiden moesten zich ten volle geven oan van hem te winnen. De Fransche bond vaardigt twee jonge spelers af: Journu en Lesuer; spelers die tot de „première serie" behooren. Mert den Duitschen bond is het bestuur van de Noordwijksche Sportvereon. nog in onderhandeling. De kans bestaat dat von Oramm komt. Het is niet uitgesloten dat Prenn op eigen gelegenheid meespeelt. Wat de dames aangaat, mevr. Moody Wills hoeft nog wel niet definitief ge meld, dat zij niet in de gelegenheid is haar twee titels te verdedigen, doch in verband met haar tijdigen terugkeer naar Amerika voor den Wightman Cup Cop deze voor waarde heeft de Amerikaansche bond haar afgevaardigd naar Wimbledon) zal zij wel niet tot 16 Juli in Noordwijk kunnen komen. Wol komen er twee an dere Amerikaansche speelsters, mej. Ryan (die verleden jaar het dames-dubbelspel won en het gemengd dubbelspel met Tim mer) en mevr. Burke. Voorts twee speelsters der Fransche „première serie", mej. Adamoff en mej. Rosambert. De eerste won hot kampioen schap te Noordwijk in 1931, de andere is de partner van Ooohet in Fransche tour- nooicn. Voorts is hot zoo goed als zeker dat de Poolsche kampioene mej Jodrzejowska zal meespelen. Had de Fransche bond niet onverwacht den driokamp FrankrijkZuid-Afrika Japan ingolascht, dan zou de geheele Ja- pa nsche Davis Cup-ploeg hebben inge schreven. Al onze wed strijd spelers nemen natuur lijk aan de wedstrijden te Noordwijk deel. En, zooals reeds gemeld, de Amerika nen Suttor on Stoeffen komen Zondag, waarschijnlijk ook Maandag, de tennisweek openen met exhibities. Dat die interes sant beloven te worden, gezien de sterkte en den stijl (juister nog het verschil in stijl) van deze beide Amerikanen, ligt voor de hand. „Msbd. HET T0URN00I TE WIMBLEDON. Timmer en Mej. Rolljn Couquerque winden In het Wimbledontournooi won he»t Ne derlandsche dubbel Moj. Rollin Couquer que en H. Timmer in de derde rondo van het gemengd dubbelspel van Miss Ingram (Engeland) en den Zuid-Afrikaan Robbina met 7—5 4—6 6—2. DE AVONTUREN VAN 89. Daar Profje niet op geld hoefde te kijken, waren ze het spoedig over don prijs eens en werd er besloten zoo gauw mogelijk te vertrekken. Het vliegtuig zou hen regelrecht naar do Sahara brengen en per telefoon beitelden zo allerlei, wat ze onderweg noodig hadden. Er werden een heeleboel zakken en pakken aanttedro- geti en het leek wel de tocht van St. Nioo- laaa als hij naar de kindertjes vertrekt. In de volgende ronde komen de Hollan ders nu tegen het sterke paar Mevr. Moody-WilsHughes. Cachet, Vine», Grawt^d en Satoh de laatste vier. Vinee, Oocihet on Crawford konden op vrij gemakkelijk wijze de laatst© vior in het Wimbledontournooi beroikon. Al- loen Satoh moest eon fel gevocht leveren tegen Austin, die hij eerst na 5 sets kon verslaan. Het merkwaardige feit doet zioh thans voor, dat een Amerikaan (Vines), een Fransohman (Ooohet), een Australiër (Crawford) en een Jaj»ann©r (8atoh), dus vier verschillende nationaliteiten, elkaar in de boide halve eindstrijden zullen ont moeten. De twee overgebleven Engel sohen Hughes en Austin werden uitgeschakeld. Vinee komt nu tegen Oochet en Craw ford tegen Satoh. NED. OOST-INDIE HET GEBEURDE OP „DE ZEVEN PROVINCIËN". - Het aantal naar don Zeekrijgsraad ver wezen als gevolg van het gebeurde aan boord van d© ..Do Zeven Provinciën" is gestegen tot totaal 182, nu alsnog 23 Eu- ropeesohe schepelingen zonder rong, be schuldigd van ovortreding van artikelon 117120 Militair Wetboek van Strafrecht naar den Krijgsraad zijn verwezen. Twee hiervan worden beschuldigd ran het uitschelden, beschimpen of beleedigen van een meerdore in rang. Wetenschappelijke Berichten PATER F. HENDRICHS S.J. Waardeering der „0»servator«". In oen dor jongste afleveringen van de „Oaservatore Romano" staat con portret afgedrukt van Pator F. Hondriohs S.J. en tevons een foto van het interieur der San ta Saibinakerk te Rome, overgenomen uit het werk van Pator Hendrioli»: De stern van Rome's oudste kerken (Rome, Dosolbe, Lire 35J. Het blad spreekt met groote waar deering van dit werk en van don „eerbied- waardigon missionaris" daarbij herinne rend aan Pater Hendrich's vruchtdragend bekeeringswerk onder de protestanten in Nederland. RECHTZAKEN ANONIEME BRIEFSCHRIJVER VEROORDEELD. In een zaak, woliko Vrouwe Jusfcitia drie en een half jaar heeft bezig gehouden, heeft gister het Amstordamsoh Gerechtshof ar rest gowozen. Het betreft ihier een Haag- sche kantoorbediende, dio ervan beschul digd werd, dat hij de schrijver is van een aantal anonieme briefkaarten, die in 192".) door verschillende personen in Den floug worden ontvangen en waarop hun, vaak in allerminet fraaie termen, beleedigingen werden toegediaht, terwijl deze monsohen bovendien min of moer tot razernij werden gebracht doordat do anonymus telefonisch verschillende bestellingen deed ten name van zijn slachtoffer», mot het gevolg, dat deze verschillende artikelen thuisbezorgd kregen, die zij niet hadden besteld en dm ook niet wilden betalen. Hot onderzoek naar deze feiten had tot gevolg, dat tegen genoemden kantoorbe diende ©en vervolging word ingesteld; de Rechtbank to 'a-Graven hago sprak hein eohttr vrij, doch het Haagsohe Gerechtshof veroordeeld© hem in hooger beroep tot een maand gevangenisstraf. Do Hoogo Raad verwees vervolgens do zaak naar het Oc- rechtshof te Amsterdam, dat begin 1932 met de bc/handoling begon, welke via ©eni ge interlocutaire arresten tenslotte giste ren tot oen definitief arrest heeft geleid, waarbij de kantoorbediende, met vernieti ging van het vonnis der Rechtbank, wegen-» eenvoudige beleediging werd veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. PROFJE EN STRUISJE. 90. Nadat alles aan boord van het vlieg tuig was, moesten Profje en Struisje in stappen en het smalle deurtje van de ca bine was maar net groot genoeg om hen er door te laten. Ze kregen elk een mooi plaatsje voor een raam, waar zo alles waar ze langs kwamen, prachtig konden

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7