OCEAANVLUCHT ITALIAANSCH VLIEGTUIGESKADER MAANDAG 3 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DE AANKOMST TE AMSTERDAM -- EEN DER VLIEG TUIGEN VERONGELUKT, WAARBIJ ÉÉN DOODE -- VERTREK UIT AMSTERDAM -- AANKOMST TE LON DONDERRY. WIELRENNEN raUR DE FRANCE. De vierde en langste etappe van de Tour de France leidde Zaterdag van Bel fort naar Evian, een afstand van 293 km. 87 renners versohenen aan den start. Tij dens de geheele etappe werd een span nende strijd gestreden. De gedetailleerde resultaten waren: 3e etappe BelfortEvian 293 km.: 1. Louyet tijd 9 uur 59 min. 50 sec., 2. Lepe lde, 3. Jean Aerts, 4. Stöpel, 5. Di Paco, 6. Cornez, 7. Lemaire, 8. Schepers, Rebry, Guerra, Oamusso, Thierbach, Geyer, Byse, Bulla, Thallinger enz. AMATEURWEDSTRIJDEN TE GOUDA. Onder geringe belangestelling had Zon- damiddag op de Goudsche Wielerbaan de derde ronde plaats van het amateurs- tournooi voor de Nederlandsche kam pioenschappen, De wedstrijden waren daarin echter niet minder interessant en spannend. De Noord-Hollandsohe ploeg trad in de sprints het meest op den voor grond, terwijl de Zuid-Holland ere vooral op den langen afstand uitblonken. De snelste sprinter bleek de renner v. d. Linden van de N.-H.-ploeg. Behalve in de ritten van de 1 K.M. sprintwed strijd kwam dat vooral tot uiting bij de 500 M. tijdrace. De 500 M. werden door hem afgelegd in slechts 36 sec. Zijn ploeg genoot H. Ooms, plaatste zich no, 2 en deed er 39 sec. over Terwijl de laatste ronde in deze wedstrijden werd gereden, had nog een ernstige valpartij plaats, waarbij de N.-H.renner M. van Doorne- veld leelijk geblesseerd raakte. De uitslagen luiden: 1. K.M. sprintwedstrijd1, A. v. d. Lin den N.H.2. J. Kremers Z.H 3, H. Ooms N.-H.; 4. W. Eindhoven Z.-H; 5 D, Ver- heyen Z.H.; 6. J, Beukers Z.H. Tijdrace over 500 M.1, A. v. d. Linden N.H. 36 sec.2. H. Ooms N.H. 39 sec.3. J. Kremers Z.-H. 39.2 6.; 4 H. Jazet O. 39.4 5 en 6 W. Eindhoven en D. Verheijen bei den Z.H., 398 sec. Ploegachtervolging: 1. Zuid-Holland; 2. Zuidelijke ploeg; 3. Noord-Holland; 4. Oostelijke ploeg. 50 KLM.1. P. Snoeijers Z-H.2. Govers Z.H. op 1 ronde3. J. Hoonma N.H,4 G, Pelser N.H.op 2 ronden 5. J. Toet Z.-H. 6 A. Korlaar N.H. Persoonlijke punten: sprinters v. d. Lin den 6 p.; Kremers 5 p.; Ooms 4 p.; Eind hoven 3 p.; Verheijen 2 p.; Beukers 1 p. Lange afstand: Snoeijers 6 p.; Govers 5 p.; Homma 4 p.; Pelser 3 p.; Toet 2. p.; Korlaar 1 p. Per groep behaalde N.H. 27 p.; Z.H. 17 p.; Zuiden 16 p.; Oosten 2 punten. Leidsche Ren- en Tourver. „Swift". Gistermorgen werd er door bovenge noemde vereeniging de aangekondigde koppelrace over 20 ronden gehouden, wel ke wedstrijd tevens de laatste der compe titie was. Ondanks het min of meer re genachtige weer, waren er 15 deelnemers, dus 7 koppels, terwijl Aart alleen de wed strijd meereed. Er werd zeer goed gere den en reeds in de tweede ronde lagen A. v. Egmond en Riethoven aan den kop. Het was jammer, dat in de derde ronde Th. de Roode in de bocht kwam te vallen, waardoor C. Paats als koppelge- noot van R. Riethoven achter raakte. De Roode moest jammer genoeg opgeven. In de verdere ronden was het meest het koppel v. EgmondSchuil er, dat de lei ding had en waren er mooie moenten te zien. Het lukte RiethovenPaats nog twee renners in te loopen. Gelukkig is deze wedstrijd weer zonder verdere onge lukken verloopen en jammer genoeg zon der verbandtrommeh De uitslag van dezen wedstrijd is als volgt: 1. v. EgmondSchalier, 2. Vink Kapaan, 3. StrijkRiebroek, 4. SladekJ. Riethoven Aan., 5. R. RiethovenPaats, 6. TuinStafleu, 7. C. de Roode (alleen ge reden). Na afloop werden de prijzen uitgereikt welke welwlilend waren beschikbaar ge- schikbaar gesteld door het Eerste Valuta- Huis, Breestraat. Den gever dezer prijzen onzen bartelijken dank. De volledige uitslag der geheele com petitie luidt: A-klasse 1. Vinkv. Eg mond 21 p., 3. Sladek 23 p., 4. Th. de Roode 29 p. B-klasse: 1. Rinlce Riethoven 14 p., 2. Kapaan 20 p., 3. Tuin 22 p., 4. J. Rietho ven Azn., 24 p., 5. Schuller 25 p., 6. Stafleu 27 p., 7 C. de Roode 29 p., 8. Strijk 31 p., 9. C. Paats 32 p., 10. Gross 55 p., 11 v. d. Poel 60 p. A.s. Zondag worden de prijzen uitge reikt dezer competitie. PAARDENSPORT RENNEN EN DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De uitslagen van de gietermiddag op Duindigt gehouden draverijen en courses zijn als volgt: Fidelioprijs (Prijzend rave rij der vierde klasse over 1750 m.): 1. Xut'hus eig. C. F. Ockhorst; 2. Vorstin Maria, eig. A. P. Kaiser. Fau8fcprijs (ren op de vlakke baan over 1200 meter): 1. Fackeltraeger eig. R. J. J. Hiemstra; 2. Maelstrom eig. P. G. Riem. Fontaineprijs (Prijzendraverij der 2e en 3e klasse over 2050 meter): 1. Robert E. Lee, eig. W. H. Geersen; 2. Vauban, eig. K. de Boer. Zesde Heerrijdersprijs (Prijzendraverij 3e en 4e klasse over 2050 meter): 1. T. Akista, eig. J. Vrijlandt; 2. Weidlooper eig. R. F. Sormani. Figaroprijs (Ren op de vlakke baan oer 1800 meter): 1. Rieuee, eig. W. Jo- chems; 2. Kaboul, eig. H. v. d. Pol. Groote Juliprijs (Heat-Handicap der lo klasse over 1710 meter): 1. Quettevillezoon eig. J. in 't Veld; Glockenblume eig. J. F. de Boos, IN DE MARINEVLIBGLOODS TE SCHELLINGWOUD E. In de Marinevliegloods te Schelling- woud e heerschte Zaterdagmiddag een groote drukte. Zij, die hier wachten op de aankomst van Balbo's luchteskader, had den een uitstellend uitzicht over het water van het Buiten IJ, dat vroolijk in de zon schitterde. Onder de aanwezigen merkten wij op: Kolonel van Reede, commandant van de Marine te Amsterdam, Majoor Bosma, plaatselijk militair commandant, Dr. Ir. Wolff, directeur van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart, vergezeld o.a. door dr. ir. van der Maas, ingenieur-vlieger van den Rijksstudiedienst, professor Huib Luns, voorzitter van de Vereeniging Nederland- Italië, Kolonel Senzadenari, luchtvaart- attaché te Berlijn, kapitein Ba'bbi en den Consul-Generaal van Italië, Dr. de Lup- pis. In den vroegen middag arriveerde de commandant van de Marino te Willems oord, vice-admiraal Brutel de la Rivière. Aan boord van zijn boot bevonden zich Z.Exc. de Minister van Defensie, Dr. Deckers, en Dr. W. de Vlugt, Burgemeester van Amsterdam. Even daarna arriveerde de Italiaansche gezant, de heer Talliani. Verder merkten wij nog op de Hoofdcom missaris van Politie, den heer Versteeg, de wethouders Abraham en Kropman, en den Waterschout van Amsterda-m, oud vice-ad miraal Quant, Zelfs de jeugd van Italië was vertegen woordigd door de aanwezigheid van een groep kinderen van de Italiaansche kolo nie; elk van hen droeg een kleine vla-g in de Italiaansche kleuren. Ter gelegenheid van de aankomst van het eskader waren te Amsterdam gearri veerd dertig oud-officieren en manschap pen van het vroegere regiment van Balbo, de Alpenjagers, om medewerking te ver- leenen bij de proviandeering der vliegtui- gen. De drijvende motorspuit ,,Jan van der Heyden'' was aanwezig met aan boord den commandant der brandweer Gordijn. Havenmeester W. N. v. d. Poll en rijksha venmeester Seyfferf droegen zorg, dat het doorgaande verkeer op het IJsselmeer geen belemmering ondervond. Wij zagen verder een boot van den Geneeskundigen Dienst, waarop zich o.a. bevond de onder-directeur dr. Brenkman. Tegen kwart voor een kwam ook An thony Fokker een kijkje nemen. DE AANKOMST. Precies te 12.54 uur Zaterdagmiddag kwamen de Italiaansche watervliegtuigen, die Zaterdagmorgen te kwart voor zes (Amsterd. tijd 6.05 uur) uit Orbetello waren vertrokken, nabij het vliegkamp Schelling- woude in zioht. Zij arriveerden uit Zuid oostelijke richting. Drie minuten voor 1 uur hoorde men bo ven het vliegkamp het hevig geronk van de 24 vliegtuigen, die als uit den nevel van den warmen zomerdag opdoken. De toestellen vlogen in de van te voren aangekondigde formatie. Voorop het vlag- getoestei van Generaal Balbo, gevolgd door vijf vliegtuigen, tezamen vormend het zwarte eskader. Daarachter het roode, het witte en het groene eskader. De tussohenruimte tusschen <1® groepen vliegtuigen was vrij groot. Wij telden niet 24, doch 25 vliegtuigen; het 25ste bleek later een Nederlandsch militair vliegtuig te zijn. Te 2 min. over 1 uur kwam het eerste Italiaansche vliegtuig vlot op het water recht voor de vliegloods neer. Twee an dere toestellen, eveneens van het zwarte eskader, daalden onmiddellijk daarop. Te 1.05 waren zestien toestellen vlot neer gekomen. Het eerste vliegtuig, dat neerstreek, was dat van den commandant van het eskader, den Italiaanschen Minister -voor Lucht vaart, Generaal Balbo. De vliegtuigen, vlogen het laatste ge deelte van de route niet meer in gesloten formatie. Eerst arriveerden tien vliegtui gen en even daarna de overige. Het dalen geschiedde één voor één. Juist op het oogenibjik dat de Italiaan sche vliegtuigen boven de stad verschenen, arriveerden ook de twee eskaders militaire vliegtuigen, die ter gelegenheid van het feest van het vliegkamp te Soeeterberg een rondyluoht over het land maken. Niet minder dan bijna negentig vliegtuigen wa ren op dat moment in de lucht boven de hoofdstad. Ongeveer tegelijkertijd is ook de Duitsche vlieger Von Gronau op Schel- lingwoude gearriveerd, terwijl ook de F 20, het nieuwste toestel van de Fokkerfabrie ken, dat bestemd is voor den vliegdienst op Indië, boven Schellingwoude cirkelde. DE BEGROETING. Geruimen tijd, nadat de Italiaansche wa tervliegtuigen op het Buiten IJ wa/ren neergestreken en aan de boeien waren gemeerd, arriveerde onder geweldig ge juich van de op het vliegkamp Schelling woude aanwezige Italianen en Nederlan ders aan den steiger van het platform de- leider van het eskader, Generaal Balbo, die met een boot van de Nedërlandsche Marine van zijn vliegtuig was afgehaald. Onmiddellijk daarop had de begroeting door de Nederlandsche autoriteiten plaats. Onder hernieuwd gejuich van de menigto werd generaal Balbo de vliegloods binnen geleid. Hier ontstond zoo'n geweldig ge drang, dat de politie alle moeite had om zijn veiligheid te waarborgen. Zoo ernstig was het gedrang, dat Generaal Balbo zich verplicht zag. geholpen door een aantal politie-autoriteiten, zich in een der verblij ven van de officieren in veiligheid te bren gen. Het was hier, dat de officieels begroeting van de Italiaansche en Nederlandsche autoriteiten plaats vond. Hier heeft Minis ter Deckers het woord gevoerd, die oa. het volgende zeide: „Wij gevoelen ons gelukkig, dat gij met Uw eskader Uw route hebt gekozen via Amsterdam. Ik feliciteer U en Uw vliegers met Uw heldhaftige tocht over de Alpen en wensoh U op den langen en moeilijken weg, dien U nog wacht, een goede reis toe. Moge besloot apr. God U en de Uwen vergezellen en UI behouden naar Amerika voeren en moge tenslotte een ge lukkige en glorierrijke terugkeer in het va derland Uw deel worden". Generaal Balbo heeft daarop den Minis ter met enkele woorden voor d© begroeting gedankt. Vervolgens kreeg Prof. Huib Luns gele genheid om namens de Vereeniging Neder- land-Italië generaal Balbo een oorkonde aan-te bieden, op welke men de afbeeldin gen ziet van Ohristophorus Oolumbus en van Heemskerk en Barent-sz, waaronder de wapens staan van Nederland, Italië en Amsterdam. Ten slotte bood de heer W. A. van Leer namens de Vereeniging Dante-Alighieri een Delftsche tegel met het wapen van Am sterdam aan. Hiermede was het officeele gedeelte be ëindigd en begaven de autoriteiben zich naar de hoofdstad. EEN DER VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. EéN DOODE. De feestvreugde over het succes van de tocht is jammerlijk verstoord door een droevig ongeluk, het verongelukken van een vliegtuig. Tijdens de ontvangst en begroeting was de ernst van het ongeluk nog niet doorgedrongen; later kwamen do teleurstellende berichten. Het verongelukte vliegtuig de „Idini" kwam bij het dalen plat op het water neer, dook met het voorstuk even onder en sloeg vervolgens over den kop. De splin ters van het toestel vlogen naar alle zijden. Het vliegtuig werd nagenoeg geheel ver nield. Van de toegesnelde booten was een der sloepen, bemand met leerlingen van de Kweekschool v-oor de Zeevaart, het eerst bij het verongelukte vliegtuig aangekomen. Twee der kweekelingen, de 19-jarige G. Op- hoff uit Amsterdam en de 20-jarige J. Wit kamp uit Haarlem, bedachten zich geen oogenblik, ondeden zich van hun kleeren en sprongen te water. Zij slaagden erin een der inzittenden van het watervliegtuig, die in het water was gevallen, te grijpen en hem aan boord van de sloep te brongen. Terwijl zij met het reddingswerk bezig waren, zagen zij drie leden der bemanning uit de cabine kruipen en* op het toestel klimmen. Deze drie waren licht gewond. Onder hen bevond zich de gezagvoerder van het toestel. De vijfde en laatste inzittende van het toestel is niet meer gered kunnen worden. Naar later door de Italiaansche autori teiten werd medegedeeld is bij het ongeval do korporaal-monteur Quintavalle gedood. Verder hebben bij dit ongeluk kapitein Baldini een hersenschudding, de marconist Jaria Demetrio een kaak en schouderbreuk en de tweede commandant Amelia Novel li een arm- en beenbreuk opgeloopen. Een vijfde inzittende werd in zeer liahte mate gewond EEN INTERVIEW MET BALBO. Zaterdagavond had een onzer nog een kort onderhoud gehad met generaal Balbo, die ons ©enige bijzonderheden mededeelde over het verloop van den tocht van Or betello naar Amsterdam, die zoo schitte rend verloopen is, doch die helaas op het laatste moment nog een §lachtoffer eisch- te, hetgeen temeer bedroevend is, daar ge bleken is, dat dit ongeluk absoluut niet had behoeven te geschieden. Ojp onze vraag of generaal Balbo na deze eerste etappe nog iets had op te merken omtrent do zoo langdurige voorbereiding, antwoordde hij, dat gebleken was dat deze volkomen aan de verwachting hebben be antwoord. Alles verliep in de beste orde. Moeilijkheden onderweg kwamen niet voor. Tot de Splügenpas was het weer zóó schit terend, dat het niet beter verlangd had kunnen worden. De lucht was wolklooe, hel der, het zicht was sahitterend, er stond geen wind. Daarna, boven de Alpen, begon de lucht te betrekken en kwam er ook moer beweging. Benige wind stak op, zoodat bet noodzakelijk was om boven de langstrek kende wolkenlaag uit te stijgen en verder op bet oom pas te vliegen. De vliegtuigen stegen tot een hoogte van 3500 b. 4000 M. en vervolgden op die hoogte hun tocht. Voorbij de Alpen tot Coblenz was het weer wederom voortreffelijk, daarna tot Amster dam weer betrokken, met ©enigen wind. Ook hiervan ondervond bet eskader niet de minste hinder. Wat het ongeluk betreft dat hier in de vlieghaven plaats vond, zeide Balbo, dat dit natuurlijk een buitengemeen treurigen indruk had gemaakt en dat men inder daad eenigen tijd eenigszins was gedepri meerd geweest. Gebleken was echter, dat de oorzaak niet te wijten was aan het toe stel en evenmin aan de voorbereidingen, die hier in de vlieghaven getroffen waren, en over dewelke generaal Balbo zijn bij zondere lof uitsprak. Volgens generaal Balbo betreft het hier een bijzonder eigen aardig geval, temeer daar de piloot eon ervaring had van zeventien jaren vlieg dienst en een dor zeer goede vliegors ge noemd mag worden van het Italiaansche vliegersoorps. Hij was o.a. een dor vliegers, die indertijd in het llooge Noorden naspo ringen hebben verricht naar Amundsen en Guilbaud, toen dezen na de romp van het luchtschip van Nobile verdwenon waren. Zooals het echter meer gaat aldus ge neraal Balbo zijn vaak de beste vliegers zoo knap en zoo vertrouwd met hun machi ne, dat zij zich daardoor wel eens laten verleiden t-ot een zekere onachtzaamheid, een verstrooidheid, die dan natuurlijk groote gevaren kan oploveren. Ook in dit speciale geval moet de ramp worden gewe ten aan een technische vliegfaut, die ner gens anders zijn oorzaak in kan vindon dan in 'n momenteel© verstrooidheid of gebrek aan concentratie, die het gevolg zijn ge weest van het al te groote zelfvertrouwen van den piloot. Generaal Balibo toonde rich bijzonder dankbaar voor de vele blijken van mede leven en belangstelling, die hij van de zijde der Nederlanders na het ongeval hoeft mo gen ondervindon. Het gebeurdo echter heeft het vertrouwen van generaal Balbo in het welslagen van rijn tocht in het minst niet geschokt, integendeel, zeide hij, zoo droevig het ongeluk ook moge zijn, tegen psychologische ongevallen helpt geen voor bereiding en we mogen wed verwachten, dat het noodlot hier den anderen piloten een, rij het ook buitengewoon pijnlijke les, in bescheidenheid heeft gegeven. Wat de teraardebestelling van het slacht offer betreft, hierover is nog niets vastge steld. HET VERTREK VAN BALBO'S ESKADER. Het Italiaanscihe hichb-eskader, onder commando van generaal Balibo, is gister morgen van de luchthaven Schellingwoude gestart, voor de tweede etappe van den reis naar Amerika. Gister was London derry het eindpunt van de 1000 K.M. lange etappe. Het eerste vliegtuig, dat van den leider Generaal Balbo, steeg te'7.28 Am- sterdamsche tijd op, direct gevolgd door de twee vliegtuigen met zijn staf. Vijf minu ten later volgen de drie andere toeetellen va® de „zwarte" groep. Mot tuaschenpoozen van 4 k 5 minuten starten drie vliegtuigen van de andere escadrilles, telkens in groe pen van drie vliegtuigen. Te acht uur star ten de Laatste drie toesbellen van de groene groep. In Noord-Westelijke riahting wordt koers gezet. DE VERDERE TOCHT. De daling van hot Italiaansche eskader in den vlieghaven Culmore bij Londonderry geschiedde gistermiddag met ©enigszins nevelig weer. De eerste toestellen, waar onder het vliegtuig van Balbo kwamen reede om 12 uur 25 boven Londonderry aan. 5 groote Engelsche marinevliegtuigen waren den Italianen tegemoet gevlogen; zij bege leidden hen tot de vlieghaven. Om 13 uur 15 waren alle vliegtuigen godaald. Duizen den belangstellenden waren aanwezig. Balbo gelastte zijn mannen onmiddellijk een aanvang te maken met het bijvullen van benzine, teneinde zoo mogelijk reeds om 2 uur te starten voor de etappe naar IJsland. Do start moest echter worden uit gesteld tot heden. Over de vlucht van Amsterdam naar Londonderry heeft generaal Balbo het vol gende bekend gemaakt: Kort na do start kregen de vliegors reeds siloolit -weer en nevel. Zij raakten in een wollcbank, die bijna tot op de oppervlakte van do zee hing, zoodat de machines vlok boven het water moesten vliegen. Boven de Noordzee veranderde het weer volkomen en geduren de het tweede uur van de vlucht heersobte fraai zonnig weer. Boven Schotland ge raakten de vliegers in een lichten mixt, die boven de Iereche Zee en Ierland dichter werd. BUITENL. BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ ANTWERPEN Zaterdagmiddag heeft te Saventhem een botsing plaats gehad tusschen twee auto's, waarbij twee personen werden gedood en drie zwaar gewond. 87. Nu moesten re weer lange wegen afleggen. Voor Profje was or in het land waar ze doortrokken niet veel nieuws te zien. De bloemen en planten en ook de dieren waren dezelfde als in zijn eigen land. Hij besloot een beetje vlugger op te schieten en ging daarom naar het dichtst bijzijnde vliegveld, om eens tc in- formeeron wat een reisje per vliegtuig wel zou koste®. GELEERDEN IN DE LUREN GELEGD Door oen leerling van een gymnasium Eenigen tijd geleden werdon bij graafwerk voor het bouwen vrm een huis te Aerzen eeni- ge steenen platen gevonden, waarin merkwaar dige teekeningen van een mammoet en andere voorwereldlijke dieren gegrift waren. Deze vondst baarde veel opzien. Er ontstond een strijd tusschen de geleerden. Sommige hielden de teekeningen voor echt, andere meenden echter, dat men met een mystificatie tc doen had. Op het congres der vrienden van Gcrmaan- sche oude geschiedenis werd levendig over deze vondst gedebatteerd. Thans hoeft een leerling van het gymnasium bekend, dat hij deze teekeningen heeft vervaardigd. De stee nen platen had hij uit een steengroeve in de buurt gehaald. BARBERAN EN COLLAR TOCH IN LEVEN? De Spaanschc radio-omroep deelt mee, uit particuliere Mexicaansche bron een bericht te hebben ontvangen, volgens hetwelk de sinds ccnige weken vermiste Spaanschc Oceaanvliegerds Barberan en Collar levend in den staat Campcchte in Mexico zouden zijn teruggevonden. OOK DE „VON DER TANN" THANS GELICHT De werkzaamheden om de bij „Scapa Flow tot zinken gebrachten slagkruiser „Von der Tann" te lichten, zijn thans ten einde. Het schip zal heden worden versleept naar dc dokken van Rosyth, waar het zal worden ge sloopt. Hiermede zijn thans in het geheel 32 schepen van de bij Scapa Flow tot zinken ge brachte Duitsche vloot gelicht en versleept om te worden gesloopt. DUITSCHE ZEEROOVERS? Reuter meldt uit Dairen, dat drie personen, die van Duitsche nationaliteit zouden zijn, ge vangen genomen zijn onder verdenking van zeerooverij en plundering in de Chincesche Zee. De politie zoekt nog een Duilacher en een Zwitser, die bij dezelfde aangelegenheid be trokken zouden zijn. De vijf verdachten zouden de bemanning van het Chineesche vrachtschip „Sjanganaye" in veile zee hebben vermoord. De bemanning bestond uit drie Russen, d.w. de kapitein, zijn echtgenoote en con boots man, en zes Chineezen, De verdachten, die het schip bij Tangkoe hadden aangeklampt, namen, na de lijken der vermoorden over boord te hebben geworpen, de leiding van het schip over, dat schipbreuk leed voor Hissagra, waar zij voornemens wa ren te ravitailleeren voor een overtocht van dertig dagen naar dc Vereenigde Staten. Zij hoopten het schip daar te verkoopen. De brandstichting btf den curator der Nordwolle. De criminecle politic te Bremen deelt mede, dat het onderzoek in dc zaak van brandstich ting bij den curator in het faillissement van de Nordwolle heeft uitgewezen, dat de brand is aangestoken door een 27-jarige bediende, van de gefailleerde maatschappij, die op deze wijze door haar gepleegde knoeierijen wilde verbloemen. De brand staat, naar in het poli- tie-rapport nadrukkelijk wordt vermeld, in geen enkel verband met dc afwikkeling van het faillissementen of met de procedure tegen de gebroeders Lahusen. Nieuw record van de Bremen. De „Bremen" van de Nord-Deutsche Lloyd heeft de overtocht van New-York naar Cher- borg in een nieuwen record-tijd volbracht. Ongeveer veertien dagen geleden vestigde het schip een record van 4 dagen, 17 uur cn 43 minuten, thans werd de tocht volbracht in 4 dagen, 16 minuten cn 15 minuten. De gemiddelde snelheid bedroeg 28.51 knoo- pen. Graf Zeppelin naar Zuld-Amerika geslart. Het luchtschip Graf Zeppelin is Zaterdag avond te 20,30 opgestegen voor zijn derde vlucht in dit jaar naar Zuid-Amerika onder bevel van kapitein Lehman. Aan boord be vinden zich 14 passagiers. Tot de vracht be- hooren 8 postduiven. 88. Op het vliegveld stonden, behalve enkoio groote ook oen aantal kleinere vliegtuigen cn voor een daarvan stond oen piloot te roeken cn naar een vrachtje uit te kijken. Do man zag er sterk en dapper uit en dat beviel Profje,. Hij lief zich door Struisjo naar hem toebrengen en maakte kennis.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7