MAANDAG 3 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 O. 0. S. I—D. S. S. I 2—t Voor dozen beker-wod strijd we* een ▼rij groote belangstelling. Ak scheids rechter Zoet om vijf uur laat beginnen, ie D. B. B. volledig en telt D. O. 8. twee in vallers. De eerste aanvallen zijn voor D. O. S. en heeft do eerste oogenblikken het boste van het spel. D. S. 8. komt dan ©enige malen goed eorpbinoerend opzetten, dooh eondor resultaat. De wedstrijd is ■volkomen het aanzien waard. Een schot van den D. O. 8.-mid voor kan de D. S. B^- keepor slechts ten koste van een corner redden. In deze periode is D. O. S. iets sterker. Toch komt na 20 minuten spelen een doelpunt aan den anderen kant, als bij een D. S. B.-aanval een der D. O. S.- hacks onhoudbaar in eigen doel plaatst (01). Dit geeft aanleiding voor D. O. S. om flink aan te pakken. Voorloopig blij ven doelpunten uit, tot even voor de rust D. O. S. een vrijen 9chop te nemen krijgt, de linksbinnen geeft hierbij don vallen den D. S. S.-keoper hot nakijken (02). D. O. 8. is nu nipt meer te houden, maar de rust breekt onveranderd aan. Direct na de thee eon D. 8. S.-aanval van rechts, de D. O. 8. keeper redt. fraai. Een serie D. O. S.-aanvallen wordt beslo ten met een goed schot van de rechtsbin nen dat dool treft (21). Dan volgt ecni- gen druk op het D. O. S.-doel. Het laat zich aanzien dat D. S. 8. gelijk zal maken Het spel gaat nu gelijk op, beide doelen verkoeren bourtclings in gevaar. D. O. S. krijgt nog kans den vr>orsprong te ver- grooten. Een der D. 8. S.-backs maakt hande in hot beruchte gebied. De toeg©- stane penalty wordt keihard tegen don paal geschoten en vervolgens voor de twee de maal hoog over. D. S. 8. zet nog even mooi op, tracht alsnog gelijk te maken. De D. O. S.-achterhoedo weet van geen wijken. Hoe meor het oinde in 't zicht komt dos te spannender wordt den strijd. D. O. 8. foroeert nog eenig© corners, maar dezen leveren niets op. D. S. 8. traoht in do laatste minuten nog op te halen. Als scheidsrechter Zoet einde fluit wint D. O. 8. met een verdiende maar zwaarbevoch ten overwinning den beker. De leiding was in goede handen en het publiek heeft volop kunnen genieten van dezen mooien en siwwinenden wedstrijd. KON. NEDERL. VOETBALBOND. Om het kampioenschap. Gisteren 2 Juli is de kampioene- competitie beëindigd met den wedstrijd P.8.V.Feijenoord. t Was een wedstrijd, die toch eigenlijk geen doel meer had. P.8.V. intusschen geloofde het wel, kon toch geen tweede plaats meer behalen verloor met niet minder dan 8—3. De Rot terdammer Duyn houwer sooorde maar liefst zevenmaal. De eindstand ia Go Ahead Feijenoord Stormvogels P.8.V. Veloci-toe 5 1 2 23—13 11 4 2 2 21—14 10 3 2 3 16—18 8 3—5 18—25 6 2 15 17—25 5 P.S.V.—FEIJENOORD 3—8. Duinhouwer scoort zevenmaal. De laatste wedstrijd om' het kampioen schap van Nederland, waarin PJ3.V. hoog stens de tweede plaats kon bereiken, is in oen definitieve overwinning voor Feijen oord geëindigd. Feijenoord was over alle linies sterker dan P-S.V. ©n heeft de over winning en daarmede de tweede plaats van de kampioenecompetitie in de wacht gesleept. De ster van het veld was Van Heel, die bergen werk verzot heeft. In tegenstelling met andere wedstrijden Feijenoord's voorhoede ditmaal zeer pro ductief on vooral Duynhouwer, die zeven van de acht goals voor zijn rekening n was zeer gevaarlijk. De achterhoede was in de tweede helft meer safe dan in de eerste. Van Male beging in den eersten mi nuut een blunder, wat hom een goal kost te. Feijenoord heeft haar groote overwin ning echter voornamelijk to danken aan haar krachtige middenlinie. P.S.V. speelde uit vorm. In het begin liepen de Eindhove- naars goed van stapel met twee goals als resultaat. Daarna vlotte het niet meer. De invallers van P.S.V. waren niet opgewas sen tegen hot soliede Feijenoord spel, ter wijl de midenlinie dikwijls te veel in de achterhoede bleef. Boumans kon niet veel uitrichten tegen de goedgemikte kopballen en schoten van Duynhouwer. De tweede goal had hij echter kunnen voorkomen. Aanvankelijk i« Feijenoord meer in den aanval, maar voor het doel wordt het spel te kort. gehouden. De Zuiderlingen zijn de voorhoede van Feijenoord voorloopig de baas. Een kalm door Würsten teruggespee! de bal wordt door van Male opgeraapt. Tot. groote verbazing laat hij hem echter weder vallen en Vervcst heeft weinig moeite van diohtlbij te scoren (10). Een groote Man- der van Van Male! P.S.V., aangemoedigd, komt telkens in den aanval. Binnen één minuut kopt van Kooyk uit een voorzet van Vervest prach tig in doel (20). Dezelfde speler mist even later voor doel een zekere kans. Een mooi schot van Groenendijk keert Bounian Tal lende. Na eenige minuten kopt- Duynhou wer pflotseling een voorzet van Van Heel in de uiterste hoek (21). Hot blijft een fraai op- cn neergaande strijd, waarin de ploegen vrijwel logen elkaar opgewassen zijn. Vele kansen worden er echter niet go- boden en die er zijn, worden door te kort spel om hals gebracht. Plotseling een snel Je doorbraak van Feijenoord Hendriks geeft een mooie paas naar Driynhouwer. Bonman, die uitgeloopen is, kan den bal niet meer bereiken en Duynhouwer doel punt in den rechter bovenhoek (2—2). Na de rust trekt P.S.V. het eerst ten aanval. Dijike onderbreekt. Hij geeft den bfl'l naar Duynhouwer. Deze levert een mooi staaltje voetbal door alleen door de P.S.V.-verdediging te glippen. Zijn schot wordt tot. corner verwerkt en deze levert niets 041. Dan volgt weer een snelle aan- ▼al van Feijenoord. De bal komt bij Hen driks. Deze zet voor, Duynhouwer kopt opnieuw precies in de hook (23). Direct hierna breken Duynhouwer en Groenendijk samen door. De eerste krijgt den ba4 en sohiet van tamelijk verren af stand tegen de binnenkant van do paal en de bal rolt zoo in het doel (24). Enkele minuten later is het weer Duynhouwer, die uit een lagen voorzet van Hendriks met oen kopbal do. vijfde goal fabriceert (25). Feijenoord blijft steeds gevaarlijk, terwijfl de aanvallen van P.S.V. te zwak zijn om succos op te leveren. Plotseling verkleint P.S.V. echter den achterstand, doordat een vrij hard schot van Hoeppe, onder van Male door in het net vliegt (35). Als Duynhouwer even later den bal krijgt vliegt zijn sohot via Bonman in doel en wordt zoo de maker van het zesde doelpunt (36). Feijenoord heeft er nog niet genoeg van en de zevende goal ontstaat, wanneer een invaller voor Linsen uit een voorzet van Duynhouwer kalm inkopte (37). Even voor het einde krijgt Duynhouwer nog een prachtige kans. Zonder zich te bedenken schiet hij een door Groenendijk aangege ven bal onhoudbaar langs Bouman in het net (38). Spoedig hierna fluit scheidsrechter Stas- sens, die uitstekend leidde, het einde. ZWEDEN—HONGARIJE 5—2. Te Stockholm vond gisteren de landen- wedstrijd Zweden-Hongarije plaats. De Zweden wonnen met 52 (rust 10). In de eerste halft waren de nongaren in de meerderheid, doch zij hadden zeer met pech te kampen. CRICKET LAWN-TENNIS NEDERLANDSCHE CRICKET-BOND De uitslagen. Eerste klasse: V.O.C.—H.C.C. I Gew. door V.O.C. met 60 runs, H.C.C. 99. V.O.C. 159 R.W.V.R.A. Gew. door R. en W. met 109 runs V.R.A. 65 en 67 voor 0 (opgegeven); R. W. 174 voor 5. H.C.C. II—P.W. Gew. door P.W. met 66 runs. P.W. 169; H.C.C. 103. H.C.C. II—V.R.A. Gew. door V.R.A. met 20 runs VRA. 141. H.C.C. II. 121. Overgangsklasse A: VRA. II—V.V. V. Gew. door V.V.V. met 5 wickets. VRA. 134 V.V.V. 150 voor 5. A.C.C.—H.B.C. Gew. door H.B.C. met 40 runs. A.C.C 61. H.BC 101 Overgangsklasse B. H.C.C. Ill—H. B.C. Gew. door H.B.S. met innings en 44 runs H.B.S. 206. H.C.C. 59 en 103. Tweede klasse B H.B.S. II—Excel sior. Gew. door Excelsior met 26 runs. SpartaL.C.C. Gew. door Sparta met in nings en 108 runs. Sparta 306 voor 3. (Wil son 200). L.C.C. 131 en 67. H.D.V.S. II—V.O.C. II. Gew. door V.O.C. II met 58 runs. Derde klasse B. V.U.C. II—Ajax II. Gew. door Ajax II met 9 runs (nog 4 wickets in handen) V.U.C. 75 en 108. Ajax 105 en 87 voor 6. Quick IQuick II. Gew. door Quick met 5 Excelsior II—H.C.C. IV. Gew. door H.C.C. IV met 112 runs. Overzicht. De groote strijd, op het H.D.V.S.-terrein ge streden, tusschen V.O.C. en P.W. is ten gun ste van de Rotterdamsche club beslist, hoewel toch alle Haagsche cracks van de partij wa ren. Dat de Haagsche batsmen slechts 99 runs scoorden, kwam vooral door bet goede bowlen van East (642). Het andere Haagsche elftal verloor zoowel Zaterdag als Zondag, respectievelijk van V.R. A .en P.W. Vooral van de Twentsche club een mooie prestatie I R. en W. speelde Zondag tegen V.R.A. en won. Het bowlen van Scheiml (520) was de Amsterdammers, althans in de le innings, te machtig. In de Overgangsklasse won V.V.V. van de V.R.A.-reserves en kwam weer een stapje nader tot het kampioenschap. A.C.C. viel te gen door te verliezen van H.B.C. H.B.S., had weinig moeite met H.C.C. Ill, die met innings geslagen werd. De drie hoogste elftallen van H.C.C. verloren dus! In verband met het overlijden van den heer F. v. d. Meij ging de wedstrijd Ajax H.D.V.S. niet door. L.C.C. liet het gisteren leelijk liggen tegen Sparta. De Rotterdamsche batsmen deden op de Leidsche bowlerij wat ze wilden, zoodat de Sparta-aonvoerder op een totaal van 306, voor het verlies van slechts 3 wickets, sluiten kon. Wilson maakte precies 200 runs. L.C.C. scoorden 131 en 67, en verloor dus met in nings. Ajax II speelde uit tegen V.U.C. II en won. In de eerste innings werd het V.V.C. to taal 75, waarvan H. Warburton 47. P. v. Om men had de mooie bowlingscijfers van 829. A. Westen 241. Dank zij vooral A. Demenint (59) en H. de Vrind (15), die samen de 60 opbrachten, werd het Haagsche totaal met 30 runs gepasseerd. In de tweede innings maak ten de V.U.C.'ers 108 runs, waarvan Mosheu vel 17 cn H. Warburton 29. P. v. Ommen bowlde nu 437 en A. Westen 652. De be- noodigde runs om te winnen n.l. 79 wist Ajax II tc maken voor het verlies van 6 wickets, die 87 runs opbrachten. Topscoren was A. Wes ten 40 n.o. Demenint 18. Zoo won Ajax II ver diend. Voor de overige wedstrijden uitslagen! NEDERLANDERS TE WIMBLEDON. In de derde ronde van het dam©9 dub belspel verloren mej. Rollin Oouquerque en Mej. Valerio tegen James en Yorke met 46 4—6. In de tweede ronde van het gemengde dubbelspel wonnen mej. Rollin Oouquer que en Eimmer van Sertorio en 3Ii6S Clancy met 62 63. ROEIEN men de WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. De vierdaa.gsohe roeiwedstrijden van do Kon. Ned. Zed- en Roeivereeniging werden Zaterdag op den Amstel voortgezet. Van des morgens 9 uur af tot des avonds half 10 hebben de rociliefhobbers van goe de sport kunnen genieten. De uitslagen waren: Jonge vier A: 1. Triton in 7 min. 58 3/5 esc.; 2. Argo op twee lengten. Licihte Vier: 1. Njord in 8 min. 21 3/5 aec.; 2. de Hoop (vele lengten). Overnaadsche Vier: 1. de Laak in 8 min. 9 sec.; 2. Poseidon op 2 lengten; 3. Willem III (vèr). Jonge Twee A: 1. Viking in 8 min. 51 2/5 sec.; 2. Delftsche Sport op vele leng ten. Oude Vier: Van boed 1 vertrok Njord, van 2 Nereus. De boot van Nereus is het snelst weg, terwijl Njord in een zeer kalm tempo roeit. Nereus loopt zelf» twee lengten uit, doch bij het clubgebouw van Nereus komt Njord op zetten om bij de Amstelbrug nog slechts één lengte achterstand te hebben. Zicnder- oogen loopt de ploeg van Njord in en bij het clubhuis van de Hoop liggen de booten gelijk. Tot het laatste oogenblik is het on zeker wie winnen zal. 1. Njord in 8 min. 18 sec.; 2. Nereus op neuslengte. Jonge Acht B: Gestart weaxl door de ploegen van Njord, Aegir en Nereus, waarbij de Leideche studenten het snelst weg zijn. Nereus blijft goed bij, terwijl Aegir dadelijk één bootlengte achterstand hooft. Als de Berlagebrug gepasseerd is heeft Njord zich intussohen met één lengte van de leiding kunnen verzekeren voor Nereus, die op zijn beurt weer één lengte op Aegir vóór is. Veel wijziging komt er niet meer in de zen stand, alleen dat de onderlingen ver schillen 1Y, bootlengte worden. Uitslag: 1. Njord in 6 min. 57 3/5 sec.; 2. Nercue op 1 lA lengte; 3. Aegir op 3 lengten. Na deze wedstrijden werden jeugdwed strijden gehouden. 1 Gistermiddag vonden, begunstigd door schitterend zomerweer, de eindstrijden plaats. De publieke belangstelling was zeer groot langs de beide oevers en vooral bij de beide bruggen en bij den bocht van de Stadhouderskade stond het zwart van de monschen. Begonnen werd het nummer Oude Twee. Hiervoor verschenen aan den start Die Leythe, Willem III en De Laak. De start is vrij gelijk dooh Die Leythe loopt direct iets uit en bij de Berlage-brug is het verschil met Willem III 1 lengte, terwijl daar achter met een halve lengte Laak volgt. Bij het Amstelkanaad komt Willem III opzetten en het verschil wordt 3/4 leng te. Zij zakken echter daarna weer iets ai. Bij het bootenhuis vtan Poseidon komt De Laak wat opzetten en spurt aardig bij. Bij de Nieuwe Amstelbrug is de situatie weer veranderd en liggen Leythe en Wil lem III gelijk. Als de brug gepasseerd is komt Willem III voor en Die Leythe-roeiers zijn zicht baar vermoeid en geheel uitgeroeid. Bij De Hoop is Willem III 1/2 lengte voorgekomen, hetgeen opgevoerd werd tot 3/4 lengte. Uitslag: 1. Willem III, in 9 min. 6 2/5 sec. 2. Die Leythe (3/4 lengte; 3. Laak. Het volgend nummer bracht de Jonge Vier BTriton en Argo aan den start. Njord, waarvan de roeiers ook in andere nummers deelnamen, verscheen niet op het appel. Uitslag: 1. Triton 7 min. 581/5 sec.; 2. Argo (3/4 lengte). De Overnaadsche Twee brengt drie ploegen aan de start. Uitslag: 1. Poseidon 9 min. 47 sec.; 2. Nereus (2 lengten); 3. Triton (7 lengten). Hierna wordt door Njord en Nereus ge start voor het nummer Oude Acht. Beiden hebben een goede en 6nelle start, en in den beginne is het boord aan boord race. Bij de Berlagebrug zijn de Leidenaren echter uit geloopen en liggen zij 1/4 lengte voor. Er wordt in hoog tempo geroeid. Bij hun clubhuis komen de Amsterdammers opzet ten en het verschil bedraagt nu ongeveer 1 taflengte. Zij loopen steeds meer in en bij de Nieuwe Brug bedraagt htm voor sprong 3/4 lengte, die zij op weten te voe ren tot 1 lengte. Br komt daarna licht tus schen de booten en met 1 *4 lengte winnen zij in 6 min. 58 2/5 sCc. 1. Nereus 6.58 2/5 sec. 2. Njord (1H lengte); Het nummer stijlsneïxoeien voor dames, forachC een overwinning aan De Hoop. De Vliet-dames werden tweede, die van Nau tilus, derde. De JongeTweeB bracht, doordat Die Leythe zich teruggetrokken had, in ver band met vermoeidheid van de roeieis, die ook reeds in het nummer Oude Twee waren uitgekomen, een row-over. De De Delftsche Sport maakte een tijd van 9 min. 45 sec. Bij de Jonge Acht A binden Aegir, Triton en Nereus den strijd met elkaar aan. Uitslag: 1. Triton tijd 7 min. 33 1/5 sec. 2. Nereus (3/4 longte); 3. Aegir (11/4 lengte) Het slot van dezen schitterenden roei- middag wordt gevormd door het nummer O u d e V i e r tusschen De Hoop en Triton. Do uitslag werd: 1. Triton tijd 8 min. 14 2/5 sec. 2. De Hoop anderhalve lengte. WATERPOLO De COMPETITIE. Gisteren speelden Z.I.A.N. en S.V.H. gelijk (22), zoodat de stand is: H.Z. en P.C. 2 214—3 4 S.V.H. 3 1 2 4—3 4 L.Z.C. 3 111 7—6 3 Z.I.A.N. 3 111 7—7 3 Maas 3 3 2—15 0 In de res. 1ste klasse B. won Z.I.A.N. II met 61 van G.Z.C. II. De stand is: Z.I.A.N II 4 3—1 17—8 6 H.Z. en P.C. II 4 3—1 16—10 6 G.Z.C. II 4 2—2 11—14 4 I^Z.C. II 44 6-19 0 S.V.H. IIL.Z.C. III 5-0 Over het agemeen heerscht bij waterpolo een sportieve geest, maar bij sommige ploegen, w.o. S.V.H. II, blijkt daaraan wel eens iets te ontbreken. Door uitstedigheid en ziekte van eenige spelers kon L.Z.C. geen volledig zeven tal samenstellen en trok zij Zaterdagavond met 5 man (w.o. nog 2 invallers) naar Rotter dam. S.V.H. stelde daar 6 spelers tegenover. Na de rust toen zij reeds een veiligen voor sprong hadden speelden de Rotterdam mers z.g. met 5 man (degene, die voor de rust niet had meegespeeld, was hier natuur lijk bij) maar de zesde lag op de doellijn klaar, om zich, zoodra de bal op de S.V.H. helft kwam, in den strijd te mengen. Hoewel hierop reglementair niets valt aan te merken, lijkt „sportief ons toch wel eenigszins anders Door goed spel der Leidsche achterhoede Planjer en Grupe was het S.V.H. over wicht niet zoo groot als verwacht kon wor den, terwijl bovendien de Rotterdammers slecht schoten en Tegelaar zijn doel op keu rige wijze verdedigde. De L.Z.C. voorhoede (N. Ouwerker en Meyeraan) speelde uit den aard der zaak hoofdzakelijk verdedigend en bracht het niet verder dan een paar verre schoten die geen succes opleverden; bij de rust was de stand 30. ZEILEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN DE KAAG Gisteren hield de Kaag voor de tweede maal oefenwedstrijden op de Kagerplassen, welke dank zij den stevigen windt, uitstekend geslaagd mogen heeten. De uitslagen luiden: 45 M2. Kruiserklasse: ochtendrace: 1. Vio let, stuurm. Schieffer; middagrace: 1, Prikke- been, stuurm. Heynen. Regenboogklasse A 51, ochtendrace: De Steur II, stuurm. L. v. d. Steur, 2. Holland II, stuurm. F. B. Bos, 3 no. 44, stuurm. H. Na than. Regenboogklasse B: ochtendrace: 1 .Niraph, stuurm. F. C. Duerr, 2. Ariola, stuurm., M. C. Heyen, 3. Iris, stuurm., I. B. Kreukniet; mid dagrace: 1. Iris, 2. Nimph, 3. Bruintje Beer, stuurm. R. van Drecht. 12 M2-klasse, ochtend-race: 1. Dinges, stuurm., W. Nauta, 2. no. 35 .stuurman 3. Twente, stuurm. E. Cohen; middag-race: 1. no. 35, 2. no. 25, 3 Twente. 12 Voetsjollen klasse A: ochtendrace: 1. Daphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder; middag-race: 1. Vagebond, stuurm. Th. v. Hel- vert. 12 Voetsjollen klasse B: ochtendrace: 1. Alvertje, stuurm. P. v. d. Meer. 2. Sater, stuur man: J. Kippel, 3. Onrust III, stuurm. L. van Sssen; middagrace: 1.'Onrust III, 2. Alvertje, 3. Hans, stuurm. A. H. v. Vliet. 12 Voetsjollen klasse C: ochtendrace: 1. Waterhoen, stuurm. A .de Vries, 2. no. 323, stuurm. E. Marlet, 3. No. 249, stuurvr. mej. Nel Swart; middag-race: 1. No. 323, 2. All correct, stuurm. L. Schuls, 3. No. 249. ZWEMMEN DEMONSTRATIE L. R. B. EN E. H. B. 0. A.8. Woensdagavond te 8 uur precies zal door de welwillende medewerking van het bestuur der Zwom- en Poloclub „De Zijl" een groote demonstratie gegeven worden in de Zweminrichting De Zijl. Medewer king wordt verleend door de Leidsche Reddingsbrigade en de Eerste Leidsche E H. B. O. briga/de. Het programma omvat: 1. Afweergre- pen, 2. Yervoergrepen te water. 3. Redding van een drenkeling, hoe het niet moet. 4. Redding van een drenkeling, hoe het wel moet. 5. Ontkleeden te water. 6. Vervoer te water van iemand die kramp heeft. 7. Popduiken. Bij no. 3 ©n 5 wordt tevens op een groot vlot gewerkt., opgesteld in het mid den van het diepe bassin. Na afloop een competitie polo-wed strijd tusschen de Zijl II en L. Z. C. IV. MOTORSPORT MOTORCLUB LEIDEN EN OMSTREKEN. Gisteren heeft de M. O. L. O. een toer tocht gehouden naar Bergen en Schoorl. Deze rit is, niettegenstaande het weer in de ochtenduren er niet mooi uitzag, gere den onder ze«er gunstige weersomstandig heden, wat dan ook bijzonder iR meege vallen. Vanuit Leiden werd gereden naar Haarlem, vervolgens naar Alkmaar, langs het Noord-Hollandsch Kanaal naar Bur- gerbrug en vandaar naar Camperduin. Nadat de deelnemers aan dezen tooht aldaar wat hadden vertoefd werd er door gereden naar Schoorl en Bergen. Wat na tuurschoon betreft is er aldaar zeer veel genoten, en kwam weer eens duidelijk naar voren welk een genoegen hot toeren per motorrijwiel kan bieden. Vanaf Bergen werd weer gestart voor den terugtocht naar Leiden en wprd ge zamenlijk huiswaarts gereden. De ver houding der leden onderling was, zooals gewoonlijk, zeer goed te qocmen, wat tot het slagen van een dergelijke toertocht zeer medewerkt. De M. O. L. O. kan dan ook met genoe gen op het succes van dezen tocht terug zien en hoopt voor dit seizoen nog velo soortgelijke ritten te organiseeren. ATHLETfEK NIEUW WERELDRECORD 4 MAAL 100 METER DAMES. Bij de Amerikaansche athletiekkam- pioensohappen won de damesploeg van Il linois A. C. de 4 maal 100 Meter estafet te in den nieuwen wereldrecordtijd van 48 sec. Het oude werereldrecord stond op naam van Munchen 1860 met een tijd van 48.8 sec. HAARLEM WINT DEN PRINS HENDRIK-BEKER. Berger loopt de 100 Meter beneden Ned. record. Onder zeer gunstige weersomstandig heden en groote belangstelling vonden gistermidag op „Houtrust" to Den Haag, de wedstrijden om den „Prins Hendrik- Beker" plaats. De organisatie was opge dragen aan de vereeniging „Vlug en Le nig" ter gelegenheid van haar 20-jarig be staan. Als wedstrijdleider fungeerde de heer W. Boer. Onder de aanwezigen be vond zich de K. N. A. U.-voorzitter de heer F. de Jager. Na een défilé van d© deelne mers werd met de verwerking van het programma begonnen. In de 2e serie van de 110 M. horden vestigde W. Kaan do aandacht op zich door 0.1 sec. beneden hot record te loopen. Hij had echter een der horden omgeworpen zoodat dit record niet voor erkenning in aanmerking kon komen. Het nummer 1500 M. Hardloopen le verde een overwinning op voor een Zuide lijk athleet, n.l. Paul (Heerlen) die eerste werd, op den voet gevolgd door een Trek vogel-man. De 100 M. gaf een prachtige finale te zien. Na twee valsche starts gingen de 6 deelnemers de derde maal zeer snel weg. Berger was direct voor en won met groo- ten voorsprong. Hij bleek beneden Ned. record geloopen te hebben, nl. in 10.4 sec. Het oude record stond op zijn naam met 10.5 sec. Het staat echter te bezien of het record erkend wordt daar Berger den zeer sterken wind pal in den rug had. Niettemin zal erkenning worden aange vraagd. De strijd in hetzelfde nummer tusschen den Haarlemmer v. d. Berge en Jansen (VI en L.) om de tweede plaats werd ten gunste van laatstgenoemde beslist. Zeer spannend was de 4 maal 100 M. estafette waarin Vlug en Lenig een voor sprong nam en dezen tot het einde toe be hield, daarmede den recordploeg van de A. V. 1923 kloppend. Het verschil was zeer gering. Berger die de laatste 100 Meter liep had bijna zijn tegenstander Hannes de Boer er uit geloopen. De winnende ploeg bestond uit: Colijn, Bath, Jansen en De Boer. Op de 5000 M. schudden de beide AVON- loopers Paul en Petit de andere loopers spoedig van zich af. Dit tweetal bleef tot op het laatste oogenblik aan den kop. Paul zette de laatste ronde een fraaie eindspurt in en won met flinken voorsprong, voorwaar een aardig succes voor dezen jeugdigen Limburgenaar. De 4 maal 400 M. estafette was een zeer interesant nummer dat gewonnen werd door Vlug en Lenig. De voornaamste uitslagen waren als volgt: 800 M. hardloopen (finale): 1. v. d. Boe ren (Haarlem) 2 min. 4.2 sec.2. Sierhuis (A.V. 1923) 2 min. 2.7 sec.; 3. Nieuwland (Vlug en Lenig)4. Mans (idem). 5. v. d. Ende Feyenoord). 3000 Meter snelwandelen: 1. P, Engel man (Pro Patria) 13 min. 52 sec.2. Tos- cani (AAC); 3. Lanting (AAC); 4. Hen- drikse (Haarlem). Kogelstooten (Haarlem) 12.66 3L; 2. Ypsilon" (A.V. 1923) 12.45 M.3. Houtza ger (Vlug en Lenig)4. van Woerkom (id.); 5. v. d. Wel (Haarlem). Verspringen: 1. van Welsenes (Haar lem) 7.175 M.2. H. de Boer (Vlug en Le nig) 6.94 M.3. Kla-sema (Vlug en Le nig) 6.83 M.; 4. Houtzager (A.V. 1923); 5. Blankers (idem). Polstokhoogspriiigen: 1. Mesman Schultz (A.V. 1923) 3.45 M. 2. v. d. Zee (Haarlem) 3.35 M. 3. v. d. Most (Pro Pa tria) 3.25 M. 4. 5, 6 en 7 reap. Ras (AAC), Voerdides (Hellas), Verkes (Haarlem) en Karman (Vlug en Lenig) alle met 3.15 M. 5000 M. hardloopen: 1. Paul (AVON- Heerlen) 16 min. 29.7 sec. 2. Petit (idem) 16.44.6 3. Toorenburg (AAC). 4. Klaasse (Haarlem). 5. Goossens (AAC). 4 maal 100 3L estafette: 1. Vlug en Le nig (Den Haag) 3 min. 34 sec. 2. Haarlem in 3.40.4. 3 AAC. 4. A.V. 1923. 5 Hellas. 6 Pro Patria. Speerwerpen: 1. Brasser (AAC) 51.03 M„ 2. Cellarie (AVON) 49.54 31., 3. Jagers (AVON), 4. Visser (Haarlem), 5 v. Woer kom (Vlug en Lenig. Hoogspringen: 1. Brasser (AAC) 1.83 M. 2. Panz (V. en L.) 1.78 M. 3 en 1 Kull (A.V. 1923) en van Klinkenberg (Haarlem) beide 1.68 M. Discuswerpen: 1. Eysker (Haarlem) 40.89 M. 2. Ypsilon (A.V. 1923) 39.46 M. 3. Coster (V. en L.) 38.36 M. l Blankers (A.V. 1923) 5. Brasser (AAC). 400 M. hardloopen1. „Jopie" (Vlug en Lenig) 52.5 sec. 2. Klasema (V. en L.) 52.6 sec. 3. v. d. Booren (Haarlem). 4. Visser (Feyenoord) 5. Robert. (AV 1923(. 110 M, horden: la W. Kaan (Haarlem) 15.6 sec. 2. Mesman Schultz AV 1923) 15.7 3. Jansz (Ven L.). 4. Ras (AAC). 5. Kar man (V. en L.). 100 M. hardloopen: 1. Berger (AV 1923) 10.4 sec. (nieuw Ned. record). 2. Jansen (V. en L.) J0.6 sec. 3. v. d. Berge (Haar lem) 10.9 sec. 4. Blik (Haarlem). 5. Colijn (V en L.). 4 maal 100 31 estafette: 1. Vlug en Le nig (Den Haag) 43.1 sec. 2. A.V. 1923 (Am sterdam) 43.4 sec. 3. Haarlem, 44.8 sec. 4. Hellas. 1500 M. hardloopen: 1. Scherpenhuyzen (Haarlem) 4 min. 21.3 sec. 2 Paul (AVON) 4 21.7. 3. Buis (Haarlem) 4.23.3; 4. Balder (V. en L.) 5. Hellas. Totaaltelling: 1. Haarlem 84 p. 2. Vlug en Lenie 75 p., 3. A.V. 1923 55 1/2 p., 4. A.A.C. 38 1/2 p., 5. AVON 27 p.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6