MAANDAG 3 JULI 193o DE LEIDSCHE COURANY EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnomingen verricht in den morgen van 3 Juli 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. Hoogste baromctorst.: 777.1 te Malinhead, Laagste barometerst.: 744.7 te Lngö. Verwachting tot den avond van 4 Juli: Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord-Ooc t el i j k e wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tem peratuur. Do hoogo druk over de Britsche eilan den ontwikkelde zioh verder en breidde zioh Oostwaarts uit. Over GrootrBrittan- nië, Ierland en onze omgeving en geheel Frankrijk, is het thans fraai weer met zwakke tot matige wind en vrijwel onbe wolkte hemel. De depressie nabij IJsland is Oostwaarts getrokken en ligt thans over Noord-Scandinavië, waar krachtige tot stormachtige, Westelijke tot Noord westelijke wind waait. Hedennacht nogal wat regen gevallen. Nabij IJsland ver- echeen thans een nieuw laag drukgebied. Voor onze omgeving zijn de weersvooruit zichten vrij gunstig. Eon secundaire ba- rometerdaling over Zuid-Noorwegen kan nog oonige toeneming van bewolking ge ven. De regenkansen zijn echter vrij kleia de temperatuur zaJ weinig veranderen. LUCHTTEMPERATUUR. Tempers cur des middags te balf irw 21.gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Maandagnamiddag 9.53 uur tot Dinsdagmorgen 5.14 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Dinsdag 4 Juli .nam. 12.24 uur en voorm. 1.05 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk om 7 uur 21.gr. C. Zweminrichting „De Zijl", om 7 uurï 20.gr. 0. i nominaal 263.8 millioen. Aan andere deelnemingen en aan eigendommen in Duitsehland werd in totaal respectievelijk 101 millioen en 36.1 millioen opgege ven. Schacht zegt: de getroffen maatregel is fair en verstandig. Voor vertegenwoordigers van binnen- en buitenland'che pers heeft de president, van de Duitsche rijksbank, Dr. Schacht-, nog eenigo mcdedcelingen gedaan over de nieuwe regeling der transfers. De maatregelen der Rijksbank zijn al leen ingesteld op den toestand van den Duitsohen uitvoer. Duitsehland heeft zich buitengewoon ingespannen en het uiterste is gedaan om zooveel mogelijk recht te doen geschieden aan de rechtmatige aan spraken der buitenlandsohe crediteuren. Schacht /ees er venier op, dat het een vreemd verschijnsel is, dat de Economi sche Wereldconferentie zich in het ge heel niet met de Duitsche schulden heeft opgehouden, ofschoon Duitsehland het meeste schulden heeft. Daarom heeft Duitsehland zijn lot zelf in handen moe ten nemgn om een verdere vernietiging van het economisch leven te verhinderen. De getroffen regeling is fair en verstan dig, vooral als men bedenkt, dat Duitseh land in schulden is geraakt door de ver werpelijke politiek van het. buitenland, dat heeft getracht, de Duitsche politieke schulden te laten betalen door gelden van private schui-cisahers. HET LOT VAN HET CENTRUM. Sluiting van gebouwen. De Pruisische persdienst deelt thans of ficieel mede, dit Zaterdag de gebouwen zijn gesloten van de volgende vereonigin- gen: Vrcdosbond van Duitsche Katholie ken, Windhorst Bond. Kruissohare, Storm- sohare, Volksvereeniging voor het Katho lieke Duitsehland en Volksuitgeverij van het Katholioke Jongemanneverbond. Deze maatregelen zijn noodig gebleken, daar gonoomdo vorecnigingen zich „staats vijand! g" hebben gedragen. CENTRUMAFGEVAARDIGDE WINKEL NAAR DE N. S. D. A. P. Het Rijksdaglid August Winkel uit Keulen (Centrum) is uit deze partij getre den, zoomode uit haar fractie. Hij hoeft verzocht, als hospitanl. te mogen toetreden tot de fractie der N. S. D. A. P. Winkel is in het bijzonder gezien in kringen van de Katholieke jeugd. Winkel is het eerste Rijksdaglid dat. van het Centrum overloopt naar de N. S. D. A. P. HITLER BLIJFT KATHOLIEK Naar het. W. B. meldt wordt te Berlijn een officicole bekendmaking gepubliceerd van den volgenden inhoud: „In de gehcelo wereld zijn berichten verspreid, dat rijkskanselier Adolf Hitler tot de evangelische kerk zou zijn toegetre den. Deze beweringen zijn uit de lucht ge grepen en gelogen. Hitier behoort nog steeds tot de katholieke kerk ep is niet voornemens ze to verlaten." OOSTENRUK DOLLFUSS' MAATREGELEN TEGEN DE NAZI'S. De ministerraad heeft een verordening uitgevaardigd, waarbij bepaald wordt, dat aan personen, die de actie van verboden partijen, dus ook die der nationaal-soeialis- tische partij, steunen, het recht tot het uit oefenen van hun beroep wordt ontnomen. Ter versterking van de machtsmiddelen der regeoring-Dollfuss wordt een corps vrijwilligers in het leven geroepen, dat als reserve is toegevoegd aan de uitvoeren de macht- - De bestaande militaire veiligheidsorga nisaties zullen verder worden uitgebreid. ENGELAND CONFLICT MET RUSLAND GEëINDIGD. Ingenieurs reeds in vrijheid gesteld. De twee ingenieurs van Vickers, Thorn ton en MaoDontld, die in Moskou gevan gen werden gehouden, zijn in vrijheid ge steld. Gelijktijdig is het invoerverbod op Rus sische goederen in Engeland en het in voerverbod op Engelsche goederen in sov jet-Rusland opgeheven. Vlagincident in Londen. In het Tudor-hotel, waar de Duitschers, die aan het tennistournooi in Wimbledon deelnemen, verblijven, is de Swastika-vlag gestolen, die daar ter eere van de aanwe zigheid der Duitschers, tezamen met ver scheidene andere vlaggen aan den gevel van het hotel was uitgehangen. Om elf uur des avonds renden plotse ling twee jongemannen en twee meisjes het hotel binnen, snelden de trappen op en de kamer, binnen op het balcon waar van de vlaggen uithingen en verwijderden de hakenkruis-vlag. RUSLAND. MOSKOU IS GEZUIVERD. Een derde der bevolking buiten de muren gezet. De „Zuiveringsactie" te Moskou is zoo goed als ten einde. Tweederde der be volking heeft passen ontvangen en kan in de hoofdstad blijven wonen het andere derde-deel der bevolking moet de stad verlaten. Deze menschen zijn reeds groo- tendeels op staatskosten uitgeleid, terwijl de rest in de volgende week de stad zal verlaten. De autoriteiten hebben maatre gelen getroffen om een nieuwen trek naar Moskou te voorkomen. Veiligheidspacten met omliggende landen. Naar „United Press" verneemt hebben d© besprekingen welke de Russische Volkscommissaris van Buitenlandsohe Za ken, Litwinof, te Londen heeft gevoerd, geleid tot volkomen overeenstemming over het sluiten van een veiligheidspact, om te beginnen tusschen de Sovjet-Unie, Polen, Roemenië cn Turkije, waarbij zich ongetwijfeld spoedig de Oostzee-staten Letland, Estland en Litauen zullen aan sluiten. AMERIKA OPLEVING VAN LANDBOUW EN N INDUSTRIE. Althans volgens de Nat. City Bank. Do opgaande beweging in zaken duurde in de Vereenigde Staten gedurende de maand Juni zonder onderbreking voort, volgens het Julibulletin van de National Gity Bank of New York. Aan de hand van verschillende cijfers op verschillend gebied karakteriseert de Bank het herstel in zaken, zooals zich dat in de laatste drie maanden heeft geopen baard, als de merkwaardigste verbetering, die men ooit in de Vereenigde Staten in een dergelijke periode heeft gezien. Mot uitzondering van de bouwnijverheid en de takken van bedrijf, die met nieuw bouw en inrichting samenhangen, zijn de omzetten in het algemeen de hoogste in ongeveer 2 jaar en in sommige industrieën, speciaal in de textielbranche, moet men beslist tot de ,,boom"-periode teruggaan om even hooge cijfers te vinden. Deze vergroo- tring van productie en handel schept nieuwe koopkracht op beslist hoopvolle wijze. Door de verbetering in den landbouw, zoo gaat hot bulletin verder, is zelfs tot. nu toe de algemeene tendenz tot terug gang, welke met het zomerseizoen samen hangt en die gewoonlijk elk jaar intreedt en dus door alle zakenmenschen wordt ver wacht dit jaar zonder invloed op de om zetten gebleven. Ondanks de vergrooting van de productie en wan de leveranties, ble ven de onderhanden orders op een zeer be vredigend niveau. In de meeste takken van industrie zijn er nog voldoende af te wer ken opdrachten om de fabrieken en werk plaatsen een tijd lang aan den gang te houden en men hoort zeer weinig over te verwachten zomerseizoen slapte. ERSKINE DOOD GEVONDEN. President van de Studebaker-fabriek. De president van de bekende Studebaker- au to fabriek, Erskine, is in zijn paleis te Southend (Indiana) dood gevonden. Het lijk vertoonde een pistooWhot. De politie noemt aan, dat Erskine zich van het leven heeft beroofd. De Studebaker-maatsohappij staat sedert eenige maanden onder cura- teele. Examen gedaan en niet geslaagd Kennis voldoende, maar te nerveus ge weest. Waarom niet tijdig Mijnhardt's Zenuw tab letten gebruikt! Hierdoor blijft men kalm en helder van geest. Ze zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent. 6048 LAND- EN TUINBOUW SANEERING BLOEMBOLLENTEELT. DE INLEVERING DER HOEVEEL HEDEN. Opgaven bij inventarisatie. De minister van Economische Zaken maakt bekend, dat t-a.v. de volgende bol- lensoorten moet worden ingeleverd: Narcissen: a. van grove narcissen (tr-om- petna rcissen, incomparabil/isvari eteiten, dubbele incomparable, Oranje Phoenix, Sulphur, Proenix, dubbele von Sion, tros- narcissen en Poëtaz variëteiten) 20 kg. per R.R. b. van fijne narcissen (alle narcissen, die niet tot de grove soorten behooren) 11 kg. per R.R. Onmiddellijk moet hiervan 80 pot. direct van 't land worden ingeleverd en 20 pet. moet worden gereserveerd. De in te leveren partijen moeten zijn winddroog, schoon nor maal ofloopend, en ongoraapt. Afwijking van deze vereischten ie in zeer bijzondere gevallen niet uitgesloten. Bij sterk éénzijdige cultuur, (zijnde 2/3 der beteelde oppervlakte) van Golden Spur en dubbele von Sion heeft de Nederiand- sche Blocmbollenkweekersoentrale de be voegdheid bovengemelde 20 kg. te vermin deren tot 14 kg. Hyacinthen: Van plantgoed moet onmid dellijk van het veld worden ingeleverd 8 H.L. van elke 100 R.R. nu te velde staande hyacinthen. Gereserveerd moet worden 5.2 H.L. van elke 100 R.R. De in te leveren bollen moeten zijn be neden 18 c.M. nat gemeten. Van leverbaar moet worden gereserveerd 8.8 H.L. van elke 100 R.R. nu te velde staande hyacinthen, maat minstens 13 cM. en hooger. Voor die bedrijven welke in 1932 vrijwillig hebben ingeleverd, onder controle van de Vereeni ging „de Hyacinth", bedragen bovenstaando hoeveelheden reap. 6 H.L., 4.2 H.L en 6.3 H.L. Tulpen: a. Van vroege tulpen moet aan plantgoed worden ingeleverd 1 kg. per R.R. en gereserveerd 1 kg. Van leverbaar moet worden gereserveerd 1 kg. per R.R., maat 1 OcM. en hooger. b. Van Darwin-, Mendel- late en alle andere tulpen moet van plantgoed worden ingeleverd 5 kg. en gereserveerd 3 kg. per R.R. Van leverbaar moet worden gereser veerd 2 ya kg. per R.R., zift 10 en op. Het in te leveren plantgoed moet zijn afloopend, normaal plantgoed tot 10 cM., bij vroege tulpen, en tot zift 10 bij Darwin tulpen, alles droog en gopeld. Do Minister van Economische Zaken ves tigt voorte de aandacht van belangheb benden er op, dat ieder individueel aan sprakelijk is voor de juistheid van zijn op gaven bij de inventarisatie; alsmede, dat het niet behoorlijk inleveren resp. reser veeren van bovengemelde hoeveelheden en het niet behoorlijk invullen der inventarisa tie-formulieren ontzegging van het reoht bloembollen te telen, resp. te exporteeren, tengevolge zal hebben. Kweekers van bloembollen worden voorts aangemaand voorzichtig te zijn met den verkoop van hun producten. Zelfs de goed koopste soorten zullen de minimumprijzen moeten opbrengen, en ie er dus geen enkeie aanleiding om goede en minder goede soor ten door elkaar voor de minimumprijzen te verkoopen. De vastgestelde minimumprijzen voor den binnenlandsföhen handel zijn: Hyacinthen Maat Prijzen 19 c.M. 6.— 18 c.M. 5.— 17 c-M. 4.— 16 C.M. 3.25 16 c.M. 2.75 13 c.M. 1.75 14 c.M. 2.25 Tulpen: Maat Prijzen 10 tot 11 c.M. 0.75 B. Darwin en alle an- A. enkele en dubbele 12 c.M. en op 1.40 11 tot 12 c.M. 1.— dere late tulpen zift 12 en op 0.90 ziR 11 0.65 zift 10 0.50 Narcissen: A. soorten, welke groote bol len voortbrengen per ton 10 cent per kg. B. soorten, welke kleine bollen voortbren gen, per ton 12 cent per kg. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats examen wis- en natuurkunde let ter A de heeren J. van Andel (Den Haag) en H. Heukels (Schiedam); doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak pharmacie, de dames M. Kole (Den Haag) en M. C. Kolthoff (Den Haag; doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak scheikunde: de heeren H. Hoeke (Leiden) en G. van Kleef (Alphen aan den R ij n); candidaatsexamen Indisch recht: de heeren L. M. van Klaveren (Leiden), P. Dijckmees- ter (Scheveningen), J. F. Hoetjer (Den Haag) en Aboe Dakar Djaar (Leiden); candidaats examen rechten de heeren R. K. Wigboldus (Hoek van Holland) en H. vaa Geuns (Rotterdam); doctoraal examen rechten: dc heeren J. J. Schokking (Den Haag) en A. Vreeken (Dor drecht). UIT DE OMGEVING DUBBELE AANRIJDING. De rijders kwamen er goed af. Gisteravond heeft op den Rijksstraat weg te Hillegom op het gedeelte waar een garage en een tuin van een café het uit zicht onmogelijk maken, tegenover de Veenenburgerla'an, een ernstig auto-onge luk plaats gehad. Een motorrijder met duopasagierster kwam van de Veenenburgerlaan en wilde den Rijksstraatweg opgaan in de richting Haarlem. Een auto, komende uit de rich ting Haarlem verleende geen voorrang en reed hem aan, waarna beiden een uit de richting Leiden komenden Hongaar- schen luxe-auto aanreden. De motorrijder werd oa. aan het been gewond. De duopassagierster kwam op de kap van den auto treoht. Zij bekwam een vleeschwonde aan het dijbeen en ontvel lingen en klaagde over pijn in den rug. Het motorrijwiel is ernstig beschadigd en de Hongaarsche auto vrij ernstig, ter wijl de auto uit Haarlem, nagenoeg geen schade heeft bekomen. De motorijder en de duopassagierter zijn por ziekenauto naar Amsterdam ver voerd. Naar de politie ons mededeelt, is het 'ongeluk ongewijfeld, zooal niet uitslui tend, dan toch in groote mate te wijten aan den toestand van den rijksweg daar tor plaatse. N00RDW1JKERH0UT. HUIS EN BL0EMB0LLENSCHUUR AFGEBRAND. ER WERD WEINIG GERED. Gisteravond omstreeks half 11 heeft een hevige brand gewoed in het woon huis en de bloembollensohuur van den heer P. v. d. Meer aan den Heeren weg in den Hoogeveenschen polder. Ondanks dat de brandweer zoo spoedig mogelijk ter plaatse was, is het geheele perceel totaal uitgebrand. Ook een rietberg, naast het huis staande, werd een prooi der vlammen. De brand is vermoedelijk ontstaan in de schuur, waar een kachel gestookt werd om de pas-gerooide bollen to drogen. Een aanzienlijke partij bloembollen ging in 't vuur op. Van de inboedel werd weinig gered. De schade wordt door verzekering gedekt. DE KWAKEL. Ingebroken. Bij den heer K. en den heer v. A. in den Zuider-Legmeerpolder is ingebroken. Bij K. was de buit 5.^, terwijl v. A. een colbertjasje vermist. De politie stelt een onderzoek in, SASSENHEIM Personalia. Tot onderwijzer aan de Chr. MULO-school alhier is benoemd de heer W. Boom van Coevorden, wegens het vertrek van den heer M. J. Eelderink naar Terneuzen. Gasbedrijf 1932. Uit het jaarverslag van het gemeentelijk gasbedrijf over het afgeloo- pen jaar stippen wij de volgende cijfers en feiten aan. Op 15 April werd het nieuwe ge bouw aan de Molenstraat in gebruik geno men en tevens herdacht de bedrijfsmeester, de heer J. P. du Croix den dag, dat hij voor 25 jaar bij dit bedrijf in dienst kwam. Het buizennet bedroeg aan het eind van 1932 12.758 meter, een vermeerdering van 12 meter wegens uitbreiding in de Molenstraat. De grootste aflevering uit den gashouder, in houdende 700 M3., had plaats op Zaterdag 10 September met 1993 M3., de kleinste afleve ring op Zondag 15 Mei met 200 m3. In het nieuwe gebouw werden een regula teur en stationsmeter van grootere capaciteit in gebruik genomen en de oude gasregulateur werd aan de gemeente-gasfabriek te Workum verkocht. De prijs van het gas bedroeg 10 ct. per m3. over een gewonen meter en 11 ct. over den z.bg. penningmeter. Voor verbruik boven 500 M3. werd een reductie verleend van 5 ct. per m3. Deze reductie bedroeg over 161.273 m3. 1.063.70, tegen in 1931 178.485 ra3. is 8.924.25. De inkoop van deze 161.274 m3. van de gasfabriek te Leiden a 3 cent, is 4.838.22, zoodat de winst op het verbruik boven 500 m3. was 3.225.48, daar dit meer der verbruik het vast recht aan de gemeente Leiden en de exploitatiekosten niet beïnvloed. De totale netto-winst van het bedrijf bedroeg 3752.55. In totaal werd afgenomen 567.085 m3. met een opbrengst van 50.798.47. Inge kocht werd in totaal 589.339 m3. a 3 ct. plus het vast recht is 28.380.17, gasverlies 3.78% is 22.000 m3., bruto winst 22.418.30. Ten laste hiervan komen op d eexplaitatierekeging o.m.: afschrijvingen i 5.680.67, interest leenin gen 3.384.60, administratiekosten f 2.540, al gemeene loonen f 3.200, Geldophalen en me- teropnemen 944.18, onderhoud instrumenten, gereedschappen enz. plm. 1.900. Van de vor deringen werd 26.54 als oninbaar afgeschre ven. Ten bate komt o.m. de opbrengst van de meterhuur ad f 1938.83. De exploitatiekosten bedroegen in 1932 in totaal 49.974.96. d i. een vermindering van pl.m. 1500, vergeleken met 1931. De netto-winst ad f 3.752.65 wordt niet toegevoegd aan de reserve, doch aan de ge meente uitgekeerd. De bezittingen in vaste goederen, leidingen enz., komen op de balans voor met een be drag van f 197.000, waarop in totaal is afge schreven 86.000. De leening bedroeg aan het begin van 1932 74.646.05, waarop in 1932 werd afgelost 3.242.68. De reserve blijft vastgesteld op 25.336.89. ZEGWAART Personalia. Zaterdag 1.1. werd door den heer L. J. Veelenturf, volontair ter secre tarie, alhier, het diploma gemeente-administra tie uitgereikt, uitgaande van de vereeniging „Gemeentebelangen". Voor den jongen en sympathieken ambte naar ter secretarie een groot succes. Gemeentelijke Aankondigingen. Hinderwet Burgemeester en Wethouder® v<wj Lei den; Gezien het verzoek van: «t. J. Karstens om vergunning tot het uitbreiden van de drukkerij in het perceel Hooigracht No. 36; b. de N.V. Algemeene Confectiehandel van C. en A. Brenninkmeyer om vergun ning tot het oprichten van een confectie- atelier in het perceel Botermarkt No. 5; c. de N.V. Mij. tot import van petroleum- producten om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrioh- ting in en op het trottoir naJbij het peroeel Lage Rijndijk No. 25; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlage op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 15 Juli 1933 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de afd. Leiden van den Nederlandschen Bond voot Lichamelijke Opvoeding een verzoek heefl ingediend ter bekoming van een verlof E voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrije drank voor gebruik in de cantine. staande op haar sportterrein aan den Zoe- terwoudsehen Singel nabij de Oronestein- kade, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Loidon, l Juli 1933. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Juli a.s. waar genomen door apotheek: O. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 623. STOMPWIJK. Geboren: Hendrikus Antoon z. van J. Kole en K. Schwab. Maria Theresia, d. van W. J. A. v. d. Drift en A. P. den Hollander. Leonardus Jacobus Johan nes z. van J. Th. C van Rijn en J. M. J. Boe re. Ondertrouwd: Johannes Gijsbertus van der Helm en L. Th. Groeneweg. VEUR. Aanrijding. Zaterdag werd een meisje van den heer W. aan den Veurschen Straatweg aangereden door een auto, doordat het meisje plotseling de straat overstak. Ofschoon de chauffeur krachtig remde, kon hij 'n aanrijding niet voorko men. Het meisje werd tegen de straat ge smakt en met ernstige hoofdwonden en toaaal gescheurde kleeren opgenomen. De wonden bleken niet levensgevaarlijk. Vol gens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. Dakloos. Naar men ons mdededeeltis de huur van de garage aan den Broekweg, waarin de S. D. A. P. vergaderde, door don eigenaar opgezegd. De S. D. A. P. is daardoor weer dak loos. Geboren: Jam z. van D. van der Bijl en J. Vermeer. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN De weg naar Leimuiden. In verband met den. slechten toestand van den Heerenweg is door de daartoe onlangs te Rijnzaterwoude in het leven geroepen commissie om tot verbe tering hiervan te komen, thans aan B. en W. onzer gemeente, een adres ingediend met ad- haesiebetuiging van den A.N.W.B., K.N.A.C. en Bond van Bedrijfsautohouders om mede werking te verleenen aan het voorstel van den burgemeester J. A. Bakhuizen der gemeenten Rijnzaterwoude en Leimuiden. Personalia. Tot onderwijzeres aan de Ned Herv. School te Hazerswoude werd benoemd onze plaatsgenoote mej. M. C. Blijleven. Mej. J. M. Donkers van Leiden werd be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. Mulo- school met den Bijbel alhier. Huldiging. Naar wij vernemen, zal mej. A. C. de Ridder, hoofd der Julianabewaar- school Vrijdag 21 Juli haar taak neerleggen. Op dien dag zal gelegenheid gegeven worden in den vorm van een receptie in de school. In Augustus 1891 is zij haar taak begonnen, dus zal zij dan 42 jaren aan deze school verbonden zijn. Het ligt in haar bedoeling hier te blijven wonen. Korfbalclub. Te Aarlanderveen werd met aanvankelijk 24 leden een korfbalclub opge richt. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk). Brand in een schuur. Hedenmorgen omstreeks acht uur, ont stond er brand in een houten schuur, staande op het erf van den heer J. Zw. De brand was ontstaan door het stoken van een waschfor- nuis, waardoor het dakbeschot in brand ge raakte. Het in de schuur zich bevindende hooi en slroo was een gretig voedsel, waardoor een ontzaggelijke rookmassa ontstond. De spuit was spoedig ter plaatse, terwijl ook J* motor spuit, welke inmiddels was opgebeld, op het terrein verscheen. Hoewel het niet meer nood zakelijk was, toch wed de motorspuit nog even aangezet om de laatste vuurresten te doen verdwijnen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2