Vlammende Katchen. MAANDAG 3 JULI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING HEILIGVERKLARING BERNADETTE SOUBIROUS Gisteren had in het Vaticaan in de zaal van het Consistorie de voorlezing plaats van het decreet de tulo voor de heiligverklaring der gelukzalige Bernadette Soubirous, waarbij Z. H. de Paus aanwezig was, die een korte rede hield. PATERS MISSIONARISSEN VAN HET H. HART. Met grooten luister is gisteren te Tilburg het feit herdacht, dat de Paters Missionaris sen van het H. Hart, destijds uit Frankrijk verdreven, in Tilburg een Moederhuis sticht ten. De feestelijkheden werden ingezet met een Pontificale H. Mis, die door Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van Den Bosch, in de kapel van het Moederhuis, Bredascheweg. werd opgedragen. Talrijke geestelijke en we reldlijke autoriteiten woonden deze plechtig heden bij. Na afloop daarvan vereenigden zich de autoriteiten aan den hoofdingang van het Moederhuis, waar een gebeeldhouwde ge denksteen werd onthuld en door den heer D. Eras, voorzitter van het huldigingscomité, ten geschenke werd aangeboden. Daarna werd een receptie gehouden, tij dens welke de heer Eras aan den Pater Pro vinciaal een geschenk onder couvert offreerde als steun voor de Missie. ZILVEREN PROCESSIEFEEST DOM. R. SCHUTTE. In de St. Paulus Abdij van de Benedictijnen te Oosterhout herdacht Vrijdag pater Dom R. Schutte O.S.B. zijn 25-jarig professiefeest. Deze professie-herdenking was sober en bleef- bepaald tot een groep familieleden en vrien den, die dit oogenblik hebben aangegrepen om vreugde en dankbaarheid te uiten. Om 10 uur droeg pater Schutte een plechtige H. Mis op met assistentie, terwijl hij des avonds de Ves per-gezangen voorzong. Familieleden en vrienden waren hierbij tegenwoordig. Na de H. Mis is pater Schutte een tweetal geschen ken -.angeboden n.l. een altaar met toebehoo- ren voor de te bouwen kerk en abdij van Eg- mond en een kelk vervaardigd uit ingezameld oud-goud door zijn vrienden en vereerders. In de toespraken kwam duidelijk naar voren de vreugde en dankbaarheid der schenkers bij dit feest. Dom Schutte sprak een hartelijk dank woord. „Msbd.". PATER JOS. LAANE. Gisteren was het veertig jaren geleden dat pater Jos. Laane (afkomstig uit Roosendaal, N.Br.), van de Congregatie der Witte Paters van Kard. Lavigerie, de H. Priesterwijding ontving. In de procure der Witte Paters te Daressalam (Afrika), waar zijneerw. thans nog steeds in het belang der missiën werk zaam is, had gisteren de feestelijke herden king plaats van dit priesterjubilé. Pastoor H. Hafkenscheidt. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft den zeercerw. heer H. Hafkenscheidt, pastoor te Loosduinen, verlof gegeven om de parochie te verlaten tot herstel van gezondheid. De pastoor is naar Nijmegen vertrokken. DEN HAAGGroote Marktstraat h/Spnl DE KWAKEL Weg afgesloten. Wegens restauratie zal de Drechtdijk, d.i de weg GoudaVrouwen- akkerde KwakelAmsterdam, vanaf 5 Juli tot en met 25 Juli worden afgesloten. Men moet nu vanaf Vrouwenakker den Amstel vol gen tot Uithoorn, van hier rechtstreeks naar Amsterdam of via de Kwakel. KATWIJK Werkloosheid. Aan het bureau der ijr- fceidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering staan momenteel ingeschreven 358 personen, waaronder 2 stucadoors, 6 varensgezellen, 5 binnenschippers, 5 stokers, 53 visschers, 66 landarbeiders, 98 losse arbeiders, 11 kuipers 3 fabrieksarbeiders, 2 metselaars, 20 timmer lieden, 52 grondwerkers en 15 opperlieden. KATWIJK AAN ZEE Oranjefeest. De Oranjevereeniging hield een vergadering in „Casa Cara". De voorz., de heer J. Volbeda, opende en leidde de ver gadering. Spr. herinnerde hierbij aan de mooie viering van de herdenking van Prins Willem de Zwijger en sprak woorden van dank aan het onderwijspersoneel voor de geboden hulp en hoopte, dat op dezelfde bereidvaardigheid gerekend mag worden bij het Koninginnefeest. Spr. deelde dan mede hetgeen het bestuur had gedacht te doen op genoemd feest Des morgens te 9 uur tractie der schoolkinderen. Optocht en bij aankomst aan het strand zal een Japansch vuurwerk worden afgestoken. Na afloop hiervan oplating van een vier M. groote Zeppelin. De Katwijksche Harmonie U.N.I. zal haar medewerking verleenen. Na bespreking van een en ander bleek, dat men zich vrijwel vereenigen kon met het ge noemde programma. In de maand Juli zal de Oranjevereeniging nog een ledenvergadering houden, waar alles meer gedetailleerd zal kunnen worden besproken. Na rondvraag sluiting. LISSE Jubilea. Zaterdag j.l. herdachten de heeren L. W. A. van Wichen en K. Tanis, respectie velijk le ambtenaar ter secretarie en deur waarder in deze gemeente, den dag, waarop zij voor 12J-4 jaar in dienst der gemeente kwamen. Deze dag werd op intieme wijze op het ge meentehuis herdacht en de jubilarissen hadden felicitaties in ontvangst te nemen van het ge- heele personeel der gemeente. Deze intieme herdenking was een bewijs van de prettige samenwerking tusschen de ambtenaren der ge meente onderling. VEUR GEMEENTERAAD Onder voorzitterschap van burg. W. Keijzer kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De notulen worden na enkele kleine opmer kingen van den heer Schrader goedgekeurd. Ingekomen zijn: Mededeeling van Ged. Sta ten betreffende het koninklijk besluit, waarbij de gemeente is vrijgesteld van het z.g. kor tingswetje. Goedkeuring regeling met de ge meente Voorburg betreffende O. L. School. Kasopneming gemeente-ontvanger en rapport Verificatiebureau, enz., alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De brug aan den Achterweg. De voorz. deelt mede, dat B. en W. de toe stemming voor het bouwen der huizen aan den Achterweg niet gegeven hebben, omdat de ont werper van het uitbreidingsplan er tegen was. B. en W. zouden echter wel gaarne de brug aan den Achterweg weg willen hebben, omdat deze momenteel levensgevaarlijk is en de ont werper hier ook niet tegen is. De wethouders hebben deze week een onderzoek ingesteld en zij achten het hoog noodig, dat de brug ver dwijnt. De heer Koerts heeft niet de overtuiging, dat de brug zoo slecht is; hij zou ook de sloot niet De heer Van Veen: Waar moeten de jonge tuinders en boeren gaan wonen. Mogen of kun nen dezen dan niet op hun eigen grond en bij hun eigen tuin of boerderij bouwen, of worden zij verplicht ver van hun bedrijf te bouwen. De voorz. zegt, dat hier 3 woningen aan el kaar worden gebouwd en dat mag niet. De ontwerper van het uitbreidingsplan geeft geen toestemming; wanneer men hierin verandering wenschte, zou het plan wederom moeten wor den herzien, ter visie liggen, enz. enz. Meer malen hebben B. en W. bovendien de men- schen aangezet voortgang te maken, omdat zij anders voor moeilijkheden zouden komen. De menschen hebben zelf gedraald en nu zijn ze hiervan de dupe. De. heer van Veen zegt, dat de ontwerper van het plan vroeger wel anders heeft gespro ken; hij kan zich met een en ander niet ver eenigen, waarop de voorz. opmerkt, dat er nu niets meer aan te veranderen is. Betreffende de brug worden nog lange be sprekingen gehouden. B. en W. worden dan gemachtigd de brug te doen afbreken, alleen de heer Koerts blijft er tegen. Voorstel tct vaststelbng regeling betreffende toekenning van subsidie aan de Chr, Nijver heidsschool te Delft (cursus voor opleiding huishoudkundige). Wordt z. h. st. aangenomen. Huartoeslagen enn werkloozen. Voorstel tot afwijzende beschikking op ver zoek tot toekenning van huurtoeslagen aan steuntrekkende werkloozen. De heer Raaphorst zegt voor de toekenning van huurtoeslagen te zijn, mits niets van de steunnormen wordt afgetrokken. B. en W. zeg gen echter in hun prae-advies, dat zeker van de normen zal afgaan, als huurtoeslag wordt gegeven, daarom is hij voor het voorstel van B. en W. De voorz.: Naar hetgeen B. en W. in den Haag opvingen en te weten konden komen, zal dit ook zeker geschieden. Het voorstel van B. en W. wordt dan z.h.st. aangenomen. Voorstel tot afwijzende beschikking het Bur gerlijk Armbestuur te machtigen o.m. de ach- terstellige contributies aan ziekenfondsen van werkloozen, voor rekening van genoemd be stuur te nemen. Wordt z.h.st. goedgekeurd. Voorstel in principe toe te treden tot de Rijkscredietregeling ten behoeve van boom kweekers. De heer Raaphorst vraagt of B. en W. heb ben onderzocht, hoeveel dit de gemeente kan kosten. De voorz.: B. en W. weten niet of de kwee kers hier wel subsidie zullen aanvragen; het betreft hier één kweeker. Bovendien is het slechts een principe-besluit en men kan hier later altijd op terug komen. Het voorstel wordt z. h.st. aangenomen. Voorstel tot bepaling van uit te betalen loo- nen bij uitvoering van werken door de ge meente. (Aangehouden ip de vergadering van 1 Maart *33). De heer Raaphorst: De diverse bonden heb ben hieromtrent een bespreking gehad met den voorzitter en de voorzitter heeft aan de vrij gestelden beloofd spoedig bericht in deze te zenden, doch dit is nog met geschied. Spr. zet verder zijn standpunt in deze duidelijk uiteen De voorz. zegt, dat B. en W. zeker in deze een antwoord zullen geven. Hij zet verder een en ander duidelijk uiteen. De heer Raaohorst doet een voorstel om Veur in de 2e klasse loonstandaard te doen, waardoor dan bij opgezocht werk een loon van 56 ct. per uur zal kunnen worden uitbetaald. De voorz.: B. en W. weten niet, of u het recht hebt, dat te doen; de organisaties maken uit welke loonklasse. Het voorstel Raaphorst vindt geen onder steuning, waarna het voorstel van B. en W. (52 cent) z.h.s. wordt aangenomen, waarbij de heer Raaphorst wenscht geacht te worden te gengestemd te hebben. Voorstel tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1932. Wordt z.hst. goedgekeurd. Verder voorkomende zaken. De voorz. deelt mede, dat door het college van B. en W. de burgemeester is aangewezen als voorz. van het Burgerlijk Armbestuur, Hierna gaat de Raad in geheime zitting, wenschen te dempen, doch deze geregeld doen schoonhouden. Hij zet in deze zijn standpunt uiteen en geeft in overweging de brug te ver nieuwen en de sloten schoon te maken. Wethouder de Koning: de brug verkeert in een dergelijken toestand, dat wegnemen of ver nieuwen noodzakelijk is.- Hij kan niet inzien, UIT DE RADIOWERELD Programma voor Dinsdag 4 Juli Huizen 296 M. KRO.-uitzending. 8.009.00 Gramofoonplaten. 9.00 Gezongen H. Mis, ter gelegenheid van het ziekentriduum te Bloemendaal. 10.30 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Politieberichten. 12.151.45 Lunchconcert K.R.O.-Sextet. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Liederenrecital Miep Beuming. 3.45 KRO.-Boys. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Balalaika-muziek. 6.00 Lezing over St. Dominicus door Pater Piels. 6.207.00 Balataika-muziek. 7.00 Politieberichten. 7.15 „Newman en de Oxfordbeweging" door F. Wahlen. 7^.35 Balalaika-concert. 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.00 Concert KRO.-orkest. 9.10 en 10.05 Liederenrecital van A. F. Smoo renburg. 10.35 KRO.-boys. 11.15 Gramofoonpl. Te 8.30 en 10.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Kamermuziek door het Arnhemsch Strijkkwartet. 11.00 Mevr. R. LotgeringHillebrand.: Een AVRO hors d'oeuvre. 11.30 Vervolg Kamermuziek. 12.00 Gramofoonpl. 12.302.15 Ensemble Rentmeester m.m.v. Van Rijk's Origineele Volendammers (accor deon). 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 4.00 Piano-recital door Th. Potjes. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelconcert Pierre Palla m.m.v. Bor- ris Lensky (viool). 6.30 RVU. H. Vos: Maatschappelijke ge schiedenis van Vlaanderen in de 19de eeuw. 7.00 Gramofoonpl. 7.30 H. G. Tulp: Oostenrijk. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Uitzending ten bate van de J. I. m.m.v. het Omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte, Fr Koene (viool), J. Musch (voordracht) en Obercantor G. Sirato met koor. O.a. Toespraak door dr. W. de Vlugt. 10.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein zang: Bob Scholte. 11.00 Vaz Dias. Gramofoonpl. 11.1512.00 Vervolg Kovacs Lajos. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein. Berichten. 11.0511.20 Kookpraatje. 12.20 Orgelspel R. Foort. 1.05 Paramount Astoria-orkest o.l.v. An- 1.50 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Cantell. 2.35 Concert d. h. Britsche Strijkkwartet m. m.v. L. Seymour (alt). 3.20 Gramofoonpl. 4.35 R. Tapponnier en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Mantovani en zijn Tipica orkest. wat voor bezwaar er bestaat de brug af te breken het landelijke zal hierdoor zeker niet worden geschaad. STOMPWIJK Bij de boeren niet veel te halen. Zater dagnacht hebben een of meer ongewenschte bezoekers, door het breken van een ruit, zich toegang verschaft tot de woning van den landbouwer P. Steeneveld aan de Vliet. Hoe wel de inbreker(s) alles grondig doorzocht schenen te hebben, wordt niet anders ver mist dan een pakje tabak en 8 sigaren. Door de staldeur hebben de dader()s het pand ver laten, zonder een spoor achter te laten. 7.20 Callender's Band o.l.v. T. Morgan m.m. v. H. Fry (bariton). 8.20 Leslie Bridgewater's Harpkwintet m.m. v. T. Farrell (piano). 9.20 Berichten. 9.30 Uit Amerika: Lezing door John Ers- kine. 9.40 BBC.-orkest o.l.v. W. Braithwaite m.m. v. W .Walker (fluit) en J. Cockerill (harp). 10.55 Voordracht. 10012.20 Dansmuziek door Lew Stone en de Monseigneur Band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.20, 7.30 dito. 8.20 Cabaretprogramma o.l.v. P. Weil. 9.05 „La Tosca", opera van Puccini (Gr.- platen). Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. 3.505.50 Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl. 8.50 Concert uit Parijs, o.l.v. Walter Stra- ram m.m.v. mevr. RLtter-Ciampi (zang). 9.40 Concert d. h. Wiggers Vocaal kwartet. 170.2511.25 Johannes Nielsen Concert d. h. Omroeporkest m.m.v. solisten Langenberg 473 M. 6.25, 7.23 en 11.50 Gramofoonpl. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1,20 Concert m.m.v, orkest, koor en solis ten o.l.v. Kneip. 4.50 Concert door Kur-orkest o.l.v. Esch- 8.35 Kwintetconcert. 9.20 Radiotooneel. Rome, 441 M. 8.35 Gramofoonpl. 9.05 Concert m.m.v. kwartet, tenor en cello. 9.50 Radiotooneel. 10.20 Vervolg concert. 10.4011.50 Dansmuziek Brussel, 338 M. en 508 M. 338 m. 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 „Voorwaarts en niet vergeten", radio- recvue m.m.v. het Omroeporkest o.l.v. Wal pot en solisten. 10.30 Gramofoonpl. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Lee mans. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Gramofoonpl. 5.30 Zang door Julia Schols. 5.45 Gramofoonpl. 6.50 Concert door J. Meer (piano), en V Santi (viool). 8.20 Gramofoonpl. 9.20 Concert uit Ostende. II.00 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Variété-programma (gr.pl.). 8.50 Kurconcert uit Swinemunde o.l.v. Paul Scheinpflug m.m.v. H. Hoppe (piano). 10.20 en 11.05 Berichten. 11.2012.20 Dansmuziek Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma 8.0013.30 Langenberg. 13.30—17.20 North Reg. 17.20—19.20 Brussel (VI.). 19.20afloop. Lüxemburg. Gecostumeerde wedstrijd Door een com binatie van D.O.S.-spelers en suppoosten is op het S.N.A.-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tegen een gelijke combinatie van S. N.A. Door den D.O.S.'er Henk van Ruiten werd voor den aanvang van het spel een keu rige speech gehouden, waarna hij de aanvoer der van S.N.A. een bloemruiker overhandigde. De gecostumeerden stelden zich op het veld op, wat een bonte aanblik bood. Sommige costuums waren zeer geslaagd. Van het spel valt niet veel te zeggen. Het leek bij tusschen- poozen wel „echt" spel. De eindstand eindigde met 44. Het vrij talrijke pubiek, heeft door de soms vermake lijke situaties een prettige middag gehad. FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). 11) Hij zat weer schrijlings op het hek en speelde met do rozenschaar. „In mij kun je in elk geval vertrouwen hebben. Ka- trientje. Van je vader ben ik altijd een goed vriend geweest. En toen ik gezien heb, wat die lui aan don overkant hebben uitgevoerd, toen ik gehoord heb hoe die vergiftige slang, die juffrouw Rispeter, je arme vader zijn armzalig stokje land af handig heeft gemaakt, toen ben ik zie dend kwaad geworden. En kijk, toen ben jij hier gekomen en wat je aanpakt is goed en talent heb je voor je werk en de rechte liefde er voor heb je ook en goed gedragen doe je je óók en je hebt een ge- lukkigo hand, jakijken toen heb ik zoo togen mezelf gezegd, die aap van van 'n meid verdient dat ze voortgeholpen wordt en veel eerder dan die luie Viktor, die zich in duizend bochten wringt voor zijn stiefmoeder en van zijn ouden groot vader toch niks anders wil dan erven." Hij stak de rozenschaar in den zak, nam zijn hoed af en voer met zijn bruine hand over .ion spiegelgïaddcn schedel. „Kijk es hier, Katrientje, dat stauk land daar. dat aan jouw tuintje grenst daar links dat hebben de Rispeters ook al al tijd willen hebben. Nog eergisteren hebben ze me weer een makelaar op m'n dak ge stuurd. En ik heb hem de deur uitge gooid Hij lachte en zette zijn hoed weer op. „Maar nu, Katchen, als j ij het stuk hebben wilt, dan kun je het krijgen." Zo wist van verbazing niet, wat ze zeg gen moest. „Maar meneer Troilo „Och kom nou. Ik ben oud, noodig heb ik het niet en ik heb er alleen maar werk mee. Ik heb_ genoeg te doen met mijn ro zen. Veel luis. Een veel meeldauw. En als dat, mensch van Rispeter na mijn dood in mijn moestuin de baas wil spelen, dat wil ik niet, versta je? Jij kunt het goedkoop krijgen. Wat heeft je vader van de wedu we gehad voor den morgen Dat zullen we eens gewaar zien te worden. Dat hier is twee en een halve morgen. Jij krijgt het voor de helft van wat die lui daar aan je vader betaald hebben. Dat is geen slecht zaakje voor je, Katrientje. Doe het. En je hoeft mij niets te betalen. De koopprijs blijft staan. Twee jaar renteloos. En daar na..... je haalt er immers tien maal meer uit dan ik nu. Toe, zeg nou es wat, kleine aap." „Och, meneer Trolio, ik weet waarachtig niet wat ik zeggen moet, het is te mooi.." Niks te mooi voor jou. Vooruit, neem het aan." Ze sprong juichend op den ouden man toe alsof ze hem wilde omhelzen. „Ho, ho. Niet zoo wild jij. Een beetje voorz.ichtig zijn, als je met een ouden man zaken doet. Anders legt hij het nog af, voor we bij den notaris zijn. En dat zou toch jammer zijnAls het die Rispeter troep in handen valtHa. ha, die lievelin gen aan den overkant zullen groote oogen opzetten Hij wipte zijn rechterbeen over het hek. „Kom vanmiddag bij me Katchen, dan laat ik den notaris komen. Die bewaart ook mijn testament. Om vier uur precies, hoor." „Ik zal zorgen, dat ik er ben, meneer Troilo", zei ze, nog ademloos van verras sing en vreugde. „Dag meneer Troilo." „Goeie morgen, Katrientje IV. Als mevrouw Dora Troilo niet in de zaak bezig was of in gesprek met haar neef Ris peter, stond ze in deze weken vaak aan het hoekvenster van haar kleedkamer en tuurde door een tooneelkijker naar het aangrenzende terrein. Verschrikkelijke dingen gebeurden daar Ze kon de opwinding er over nog maar niet te boven komen. Zoo een gemeenen streek had heel Sonnenberg nog nooit be leefd. Haar bloedeigen schoonvader lag onder een deken met dat onnoozele ding, dat zij de deur had uitgegooid Aab den overkant aan den Dietermuh- 1 er weg stond nu een groot bord boven den tuingang: KATAR IN A LUTZ, Tuinarchitectuur, Anjelieren-kweekerij. Ulrich, de huisknecht, had er achter we ten te komen, dat Wentzel, de aannemer, opdracht had gekregen voor twee groote kassen. Juffrouw Lutz had de teekeningen tot in de kleinste bijzonderheden met hem besproken en de oude heer Troilo, die de zaak met geld hielp, had op alles ja en amen gezegd. Dat jonge ding wond dien kindschen ouden man gewoonweg om haar vinger. „Het is meer dan schandelijkver klaarde de weduwe. En met een van verontwaardiging tril lende hand schreef ze aan haar stiefzoon, die bij familie in Aken was, om daar wat idee van boekhouding en bedrijfsbeheer te krijgen, over de veranderingen op het aangrenzende terrein: Voorloopig is er niets tegen te doen. De twee morgen grond, die grootva der haar verkocht heeft, zijn voor ons ver loren. Maar ze moet niet gelooven, dat we ons nog meer dergelijke dingen zonder protest zulen laten aandoen. Als hij in zijn testament onzin uithaalt, zullen we de geldigheid er van betwisten op grond daarvan, dat hij niet meer toerekenbaar was, toen hij het maakte. Ik heb me voorgenomenik ontzie niets en niemand. Je hebt er geen idee van, hoe de menschen hier allemaal over het meisje praten. Ze schijnt iedereen te betoveren. Ómdat wij haar de deur hebben uitgegooid, wreekt ze zich op die manierEn nu papt- ze ook met je- ouden, kindschen grootvader aan. Over haar idee om ons concurentie te wil len aandoen, hoeven we alleen maar te lachen. Ins Ze moet eerst maar een tien de van ons adressenmateriaal hebben. En dan het bedrijfskapitaal. Dan zou je grootvader zijn heele hebben en houden bij elkaar moeten krabben en dan kwam ze er nog niet. Neen, ik zie de toekomst rustig tegemoetvandaag of morgen gaat het daar heusch wel mis. En dan wil ik je nog wat verraden, Vik tor, wat je misschien over je houdine in deze zaak gerust kan stellen: Juffrouw Lutz heeft ook in Engeland een vriend opgedaanHet is een griezel van een jon gen den heelen dag loopt hij met een korte pijp tusschen zijn tanden. Hij neemt hem zelfs niet eens uit den mond. als hi; met zijn edele vriendin spreekt; dat heb ik zelf hier van mijn raam uit gezien. En fin, ze heeft mijn zegen. Maar ze moet niet wagen, om me op straat te groeten. AVind is ze voor me!" Den brief, waarin deze ontboezeming voorkwam, ontving Viktor op een Maan dagmorgen, toen hij op het punt stond de logeerkamer bij de Rispeters te verla ten. Hij werd hier als de zoon des huizes behandeld. Oom en tante en de beide nichtjes deden alles, om hem het leven zoo aang'enaam mogelijk te maken. Zijn werk op kantoor diende alleen maar om ervaring op te doen. eigelijke plichten had hij niet. Dus speelde hij 's morgens met de nichtjes en een paar kennissen ten nis, nam dan een bad, stak op zijn gemak een sigaret aan, praatte nog een kwar tiertje bij de dames, keek het ochtendblad eens door en stapte dan op zijn dooie ge mak naar de zaak. Hij las den brief van zijn stiefmoeder op de trap. Vooruit vermoedde hij al, dat er wel weer een paar toespelingen op de aardige nichtjes zouden in staan. Steeds vroeg ze hem, wie hem beter beviel: Hildo of Marv? Maar hij zorgde er angstvallig voor, om geen oordeel uit tc spreken. Want hij wist, dat zijn stiefmieder er al lang op uit was. om hem een vrouw te be zorgen en dat ieder aardig woord, dat hij zich over een van zijn nichtjes zou laten ontvallen, hem een hoop last zou bezor gen. Hij dacht er eenvoudig niet aan, om zich opnieuw te binden. En zoowel Mary als Hilde lieten hem ijskoud, juist omdat ze zoo duidelijk lieten merken: een van ons zul je toch wel nemen, daarvoor ben je toch hierheen gestuurd Dacht je soms, dat we dat niet wisten ?d).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10