DONDERDAG 29 JUNI 1933 DE LEIDSCKE COURANT TWEEDE BLAD PAG. fi SPORT LAWN-TENNIS HET T0URN00I TE WIMBLEDON. In het voortgezette internationale ten- nistournooi te Wimbledon werd in het damescnkelspel, tweede ronde, mcj. Rol- lin Couquerque geslagen door Miss Trent- ham (Engeland) met 63 16 07. In het heerendubbelspel wonnen Tim mer en H. C. Fisher van F. R. L. Oaw- ford en J. M. Hunt 63 7—5 61 VOETBAL L. U. T. 0.„DOMMERING" 4-2. Deze ontmoeting had plaats te Lisse tus- schen de biljartvereeniging L. U. T. O. Lisse en „Dommering" Sassenhcim. Voor beide vereenigingen kwamen goede voet ballers git. Voor de rust wist L. U. T. O. de leiding to nemen, doch spoedig kwam na een snellen aanval de gelijkmaker voor Dommering (1l). Opnieuw nam L. U. T. O. de leiding door een hard schot van J. van Diest (21). Na do rust werd het een vinnige strijd cn het duurde niet lang of ten tweeden male moest de L. U. T. O.-keeper vis- schen. L. U. T. O. kwam pu hevig in het offensief en wist door 2 mooie doelpunten den wedstrijd in haar voordeel te beslissen. SPORTVEREENIGING A. R. V. A. Voor de seriewedstrijden van bovenge noemde vereeniging werd gisterenavond gespeeld de wedstrijd: A. R. V. A- tegen Alg. Bond, welke eindigde in 10 in het voordeel van Alg- Bond. GOLF NO0RDW1JKSCHE GOLFCLUB. Zondag a.s. zal op de banen van de Noordwijksche Golfclub de groote wed strijd om den bekenden Dharmajiva Chip uitgeloofd door den ex-gezant van Siam Z. E. Phra Sri Panje plaats vinden. (Medalplay IS holes H. C. tot 30). WATERPOLO ZIJL I—S. Z. O. I 3—l. De retumwedstrijd van de Zijl tegen de Schiedamsche Zwemclub heeft een mooie en onverwachte 21 overwinning voor de Leidenaars opgeleverd. In Schiedam werd liet 42 voor de Schiedammers, de Lei denaars stelden zich met de helft tevre den., Intussohen, de gasten hadden niet behoeven te verliezen, indien zij him meer dere techniek maar hadden uitgebuit. In het begin gaat het spel vrijwel ge lijk op en neer, de gasten zijn echter snel ler en gevaarlijker door meerdere routine. Dick Kraaijenbrink en Kramp krijgen en kele kansen, doch zij worden onvoldoende benut. Rameau stopt eveneens enkele scho ten, terwijl andere over het doel gaan. De S. Z. C. tracht door herhaaldelijk vrij te zwemmen verwarring in de Zijl-gelederen te brengen, hetgeen somwijlen wel gelukt in het veld, doch de verdedigers laten zich niet van hun stuk brengen, zoodat het geen enkele maal gelukt vrij voor doel te komen. Wanneer dan een der gasten den bal heeft en gedeeltelijk vrijliggend den bal zoolang tracht bij zich te houden tot een van zijn mede-spelers zich in gunstige positie heeft veroverd, kent de scheids rechter terecht een vrijen worp tegen hem toe. Kramp, die op een viertal meters ge heel vrij voor doel ligt, krijgt den bal uit dezen vrijen worp toegespeeld en doel punt onhoudbaar (10). De gasten zijn dan wat voorzichtiger, trekken dadelijk ten aanval, welke met een doelpunt beslo ten wordt, doch inmiddels was de rust reeds gefloten. Na de hervatting is de S. Z. C. dadelijk sterk aanvallend. Wat evenwel niet over- of naastgeschoten wordt, is voor keeper Rameau. Kramp krijgt tweemaal een kansje, doch zijn schoten zijn te slecht ge richt, terwijl Dick Kraaijenbrink veel te zacht en teveel op den keeper schiet. Als Blansjaar dan vrij opzwemt, maakt. ook Kramp zich vrij en deze schiet fraai in (20). Er is dan nog één minuut te spe len, maar een der Schiedammers profiteert van het feit, dat hij 'n oogenblik vrijgela ten wordt en de stand is 21. Even later is het einde daar. Do stand in deze klasse is nu; G. Z. O. 1 3 3 13—3 6 li. Z. O. I 3 2 1 9—8 4 S. Z. 0. I 4 1—3 6—11 2 Zijl I 4 1—3 10—16 2 H. Z. en P. C. n—L. Z. O. II 8-S. L. Z. C. II, dat volledig was,- speelde niet zoo'n slechten wedstrijd als de uitslag zou doen vermoeden. De handicap van het kleine veld in de „Regentes" was te groot terwijl de H. Z. en P. C. keeper, wiens doel door de Leidsche voorhoede herhaal delijk werd bestookt, zeer goed in vorm bleek te zijn. Toen de stand reeds 40 was (het meerendeel der Haagsche doelpunten ontstond door voor v. Driesum bijkans on houdbare doorslagballen) wiet N.N. na opgezwommen te zijn, het eerste tegen- punt te maken. Bij den stand 51 trad de rust in. Na de hervatting slaagde H. Walenkamp die ook overigens een goeden wedstrijd speelde, erin een tweede Leidsch doelpunt te maken. H. Z. en P. C. voerde daarna de score op tot 82, waarmee het einde kwam. De stand in deze klasse is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnh H.Z. en P.C. II 4 3 1 16—10 6 Z. I. A. N. II 3 2—1 11-7 t G. Z. C. II .3 2 1 10—7 4 L. Z. C. II 4 4 6—19 ZEILEN DE KIELER WOCHE. Op den zevenden dag van de Kieler Woche werd in de 12-voets jollenklasse Jan Maas met „Windekind II" eerete, go- voled door D. Kagchelland met de „Glip- pcr" en F. A. F. Gallé met „Ree" reap, op de tweede en derde plaats. De Rotterdam mer D. van Brummelen met „Fipe" eindig de op de achtste plaats. Naar wij vernemen heeft d© wedstrijd- commissie de race van Dinsdag ongeldig verklaard. Gisteren werd nog een tweede race ge houden in de twaalfvoetsjollenklasso voor den Busley Erinnerungsprijs. Eerste werd D. Kagchelland met de „Glippcr", tweede, werd F. A. F. Gallé met „Ree", Jan Maas met „Windekind II" gaf op. Genoemde drie landgenooteu zeilen mor gen nog in de finale voor den Busley-prijs. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. KAMPIOENSCHAP 1e KLASS. Do uitslagen van gisteravond luiden: I. M. 211 35 23 6.02 A. Speijer 250 35 47 7.14 G. M. Teegelaar 70 15 15 4.66 B. Teegelaar 250 15 89 16.66 J. Bruininckg 208 28 37 7.42 A. Speijer 250 28 29 8.92 De voornaamste resultaten waren dus: B. Teegelaar in topvorm op den eersten avond met een gemiddelde van 16.66 en een serie van 89. En Brqinincks geslagen door Speijer! WIELRENNEN DE „TOUR DE FRANCE". Guerra wint de tweede etappe. Bij de eerste etappe zijn Dinsdag in to taal acht renners niet in het klassement opgenomen, n.l. Emile Joly, Strebel, Intce- garay, Sieronski, Gepeda, Berenger, Via- rengo en Gestri. De tweede etappe. Gisteren werd de tweede etappe verre den, van Lille naar Garleville, een afstand van 192 K.M. Deze werd gewonnen door den Italiaan Guerra. 2e Jean Aerts (België), 3. Ronsse (België), 4. Rebry (België), 5. Lc Grey és (Frankrijk), 6. Arc-hambaud (Frank rijk), 7. Wauters (België), 8. Hardiquost (in dividueel) (België), 9. Buse (Duitsohland), 10. Vervaeeke (individueel) (België), 11, Magne (Frankrijk), 12. Moeornhqut (België) en 13. Lemaire (België), allen in den tijd van 5 uur 33 min. 52 sec. 14. Bulla (Duitsoh land), 15. Cloarec (individueel) (Frankrijk), 16. Piemontesi (Italië), 17. Mar te na (indivi dueel) Italië, 18. di Raco (Italië), 19, Sto- pel (Duitsc-hland), 20. Pelissier (Frankrijk), allen in den tijd van 5 uur 36 min. 31 sec. Het totale klassement luidt als volgt: 1. Archambaud (Frankrijk) 13 uur 20 min. 37 sec.; 2. Jean Aerts (België) 13 uur 24 min. 9 sec.; 3. Lemaire (België) 13 uur- 25 nnin. 9 see.; 4. Rebry (België) idem; 5. Bulla (Duitschland) 13 uur 25 min.. 15 sec.; 6. Guerra (Italië) 13 uur 26 min. 1 sec.; 7. Wauters (België) 13 uur 27 min. 6 sec.; 8. Hardiquest (individueel) (België) 13 uur 27 min. 8 sec. Gisteren arriveerden negen renners na sluiting der controle. Men besloot echter de extra toegestane tijd die normaal re glementair 8 pet. bedraagt te verhoogen tot 10 pet., zoodat slechts drie renners den strijd moesten staken n.l. Erne (Zwit serland), Benoit Faure (individueel) Frank rijk en Peglion (individueel) Frankrijk. Hiermede zijn in het geheel elf renners ge ëlimineerd. Het totaale landenklassement luidt als volgt: 1. België 40 uur 14 min. 27 sec. 2. Frankrijk 40 uur 21 min. 58 sec. 3. Duitsch land 40 uur 23 min. 3 sec. 4. Italië 40 uur 41 min. 36 sec. 5. Zwitserland 41 uur 38 ruin. 53 sec. De etappe van gisteren was zeer moei lijk. Er werden verschillende uitlooppogin gen gedaan, maa-r meestal weiden de uit- loopers ingehaald. Leducq en Lapebie lie pen eenmaal gevaarlijk uit doch zij konden door Guerra en Bulla worden ingehaald. REN- EN TOURVEREEN. „SWIFT". Gisteravond 8 uur is door bovengenoem de vereeniging te Oud-Ade een recordrit gehouden, welk record sedert 1924 op naam van J. v. d. Hulst stond. Er werd door 14 renners aan dezen rit deelgenomen; waaronder 4 A-klassers en 10 B-klassers. Hoewel het weer zeer tegenwerkte werd er goed gereden, doch zonder recordvorbe- toring. De uitslag werd als volgt: 9 Km. A-klasse: 1. Th. de Roode 13 min. 52 seo.; 2. A. van Egmond 13 min. 56 sec.; 3. C. Vink 14 min. 4 sec.; 4. E. Sladek 14 min. 22 sec. 9 km. B-klasse: 1. Strijk 14 min. 50 sec.; 2. Stafleu 14 min. 55 6ec.; 3. Kapaan 14 min. 56 sec.; 4. C. Paats 14 min. 59 sec.; 5. R. Riethoven 15 min.; 6. Schuller 15 min. 34 see.; 7. C. de Roode 15 min. 38 sec.; 8. v. Ruiten 15 min, 40 sec.; 9. J. Riethoven Azn. 15 min. 57 sec.; 10. W. Bak ker 15 min. 59 sec. Daar 't record van den heer Hulst over 9 km. op een tijd van 12 min. 40 sec. stond is men er dus jammer genoeg niet in ge slaagd dezen tijd te verbeteren, hoewel er hard genoeg voor is gewerkt door de renners. Hedenavond zullen J. Riethoven en J. Verschoor deelnemen aan den koppelwed- 6trijd te Gouda. AUTOMOBILISME DE KUNSTREIS VAN DE KONINK LIJKE NEDERL. AUT0M0BIELC" HR NAAR N00RD-ITALIE. VII. Na Bolzano begon men zoq echt te g&- voelen, daf men weer op de thuisreis was. Veevtien dagen waren wij in Italië geweest thans zouden wij wederom do grenzen overschrijden, tweemaal zelfs op dien eenen dag, eerst van Italië naar Oosten rijk om nauwelijks een paar uur later weer voor de Duitsohe grens te staan. Door de vallei, een smalle gleuf omslo ten door bergreuzen der Dolomieten re den wij naar den Brennerpas op wiens top de grens tusschen Italië en Oostenrijk gelegen is. Men had ons veel van dien Brennerpas gesproken, die heel zwaar en hoog en moeilijk zou wezen, maar toen de stoet na een paar uur rijden plotseling voor een Douanekantoor stond vroeg ieder zich af: „Waar is nu die fameuse Bren nerpas? Komt hij nog of hebben wij hem al gehad?" Niemand gaf er zich reken schap van, dat wij er bovenop stonden. Zoo gemakkelijk was hij geweest met zoo geleidelijke stijging liep de weg naar bo ven. Heel wat erger was de Zirlpas, dien wij enkele uren later in Beieren te venverken kregen en waar eigenlijk niemand van te voren mee rekening had gehouden. Die Zirlpas in de buurt van Gannjsch is een niet bijzonder hooge maar buitengewoon venijnige berg, die plotselong vanuit de vlakte met een 23 pet. stijging naar bo ven klimt. Wat zijn me daar een aantal wagens aan het koken geraakt. Een moest er zelfs midden op den weg 6toppen om wat op adem te komen, terwijl een andere wagen helaas onklaar raakte en naar Gar- misch weggesleept moest worden. Slechts een paar wagens klommen zonder inspan ning naar boven, waaronder natuurlijk weer de Model Y Ford, die zoo lustig naar boven klauterde alsof zij er zelf pleizier in had. Die Zirlpas was voor ons reisgezel schap de laatste klimproef, een Duitsche berg na al die bergen, die men reeds in Frankrijk en Italië verwerkt had. Voortaan ging de weg naar huis door vlak terrein, vooreerst over de smalle kronkelende we gen van Beieren naar Mqnchen toe. Het mooie weer, dat ons nu letterlijk vanaf den eersten dag van ops vertrek uit Nijmegen vergezeld had, nam in Munchen afscheid. Het. regende toen wij de Beier- scha hoofdstad verlieten en het regende toen wij 's avonds in Rothenbprg aankwa men. En dat was vrij laat, wegens een on geval dat gelukkig goe.d afliep maar dat veel oponthoud kostte. In een klein dorpje raakte een wagen van een der deelnemers op den glibberige-n weg aan het slippen en reed recht op een huis aan. Zijn be stuurder, die met- alle geweld aan het stuur tiok wist den wagen op het laatste moment nog van het huis af te houden, nam een ladder dje tegen den muur stond op het voorspatbord mede, zwaaide daarmede dwars over den weg, joeg een paar vrou wen en kinderen voor zich uit, waarna de wagen, alsof hij weer op zijn oorspronke lijk plan terugkeerde, tegen het huis van een banketbakker optornde, een groot gat in den muur sloeg en den eigenaar, die achter zijn venster gezeten het gevaarte op zich zag aankomen verschrikt de deur uitjoeg. Dat gaf me daar een geweldige consternatie in het. dorp. Van alle kanten kwamen de dorpelingen aanloopen, waar onder gelukkig ook een dokter, die de in zittende dame verbond, die licht aan den arm gekwetst was. De bestuurder zelf had niet andere dan een buil opgeloopen door dat hij met zijn hoofd tegen den voorruit geslagen was. Een zeldzame demonstratie van het voordeel van onsplinterbaar glas. Met vereende krachten werd de wagen uit den mmir getrokken, niet zonder angst dat het geheele huis mee zou gaan, waar na met den eigenaar over de schadever goeding onderhandeld werd. Een van het gezelschap beloofde den man een nieuw huis, maar toen een ander hem 50 Mark met contante betaling aanbood werd dit laatste geaccepteerd. Die contante beta ling scheen grooten indruk te maken, want nauwelijks was de 50 markschein in ande re handen overgegaan of de eigenaar van den ladder kwam naar voren om 20 Mark te vragen. Twintig mark voor een be schadigde ladder stond min of meer in een overdreven verhouding tot de 50 Mark voor een beschadigd huis, maar tenslotte kwa men de partijen op 12 mark dan toch tot een accoord, waarmede het incident ge sloten werd. De wagen moest echter p.er trein naar Holland vervoerd worden. D© laatste da.g was een dag van regen en van officieele ontvangsten. Te Frank furt werd het gezelschap begroet aan do lunch door de Frankfurter Automobiel Club, die aan alle deelnemers bloemen aanbood. Te Wiesbaden stond de Wiesba- dener Automobiel Club gereed om het. ge zelschap rond te leiden eerst door de za len van het Kuvhaus en later over den Neroberg om vandaar het fraaie uitzicht over de stad te doen bowonderen. Toen de wagens wder bestegen werden bleek ieder parkeergeld verschuldigd te wezen, en na dit offer aan de gastvrijheid te heb ben gebracht, had ieder zoo'n haast, om weg te komen, dat. reeds beneden aan den berg do heele stoet uit elkaar lag en ieder op eigen gelegenheid en langs verschillen de wegen naar Ems draafde om daar de thee te gebruiken. Alleen de leider van den tocht bleef te Wiesbaden achter om van de gastheeren afscheid te nemen en ze voor de ontvangst dank te zeggen. Des avonds vereenigden alle reisgenooten zich aan een afscheidsdiner te Coblenz in het Coblenzer Hof, waar vele hartelijke woor den van dank werden gesproken aan de leiders van den tocht, die zulk een in alle opzichten prachtig geslaagd verloop had gehad. Den volgenden dag trok ieder weer op eigen gelegenheid naar huis, de herin nering met zich dragend aan drie onver getelijke weken. De Koninklijke Nederland- sehe Automobiel Club heeft met haar ini tiatief een ongelimiteerd succes gehad. Op het. jaarlijksche programma van de K. N. A. O. zal een dergelijke kmnstreis voortaan niet meer ontbreken. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. HET PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Het programma voor de op Zondag 2 Juli a.s. op Duindigt te houden courses is als. volgt samengesteld: I. (2.15 uur). Fidelioprijs: Prijzendra- verij 4de klasse over 1750 m. Prijzen ƒ250 en 25; bij 10 of meer paarden 300 en 25. Belasting voor iedere gewennen 300 20 meter, II. (3.05 uur.) Fontaineprij'SPr ij zendra verij 2de en 3de klasse over 2050 meter. Prijzen 250 en 25. Paarden welke 900 of minder gewonnen hebben gaan van start. Belasting voor iedere meerdere gewon nen 800 20 meter. Paarden welke in 1933 op Duindigt 3 of meer- le prijzen gewonnen hebben 20 meter. Ontheffing: paarden, welke in 1933 in Nederland 5 maal zijn ge start en geen len prijs wonnen, 40 meter. III. (3.30 uur) Zesde Heerrijdersprijs: Prijzendraverij 3de en 4de klasse over 2050 meter. Prijzen 250 en 25. Voor leden van de Nederl. Heerrijderselub. Belasting voor ieder gewonnen 500 20 meter. IV. (4.10 uur). Groote Juliprijs: Handi capheat le klasse over 1710 meter. Prijzen tot 1000. Bij 2 heats 600 en 50; bij 3 heats 650 en 100, en bij 4 heats 650 100 en ƒ50. Bovendien bij 3 en 4 heats 100 per heat. LUCHTVAART MATTERN NOG STEEDS ZOEK. MAAR HIJ HEEFT EEN HENGEL BIJ ZICH! S ovj e t-Ru ssxsche grensdetachementen en schepen in de Noordelijke wateren zoe ken nog voortdurend naar den vermisten wereldvlieger Mattern, die sedert 12 Juni verdwenen is. Aangezien Mattern een ge weer, munitie, vischtuig en voedsel aan boord had, wordt, het zeer wel mogelijk ge acht, dat hij nog ip leven is, wanneer hij gedwongen zijn geweest om de een of an dere reden een landing te piakep. OEFENVLUCHT L. V. A. De massale oefenvlucht van de luchtaf- deeling Soesterberg is bepaald op Zater dag 1 Jul) a.s. Er zullen zestig vliegtuigen aan deelnemen in escadrilles van drie. Po bedoeling is om niet alleen van Soester berg maar ook van Schiphol en van Waal haven te starten en dan samen te komen ongeveer boven Woerden. Vandaar wordt via Rotterdam, Den Haag en Amsterdam teruggevlogen naar Soesterberg. NED. OOST-INDIE DE AARDBEVINGSRAMP TE BENK0ELEN. Uit de nadere berichten, welke gisteren over de aardbeving in Zuid-Benkoelen bin nen kwamen, blijkt, dat het aantal dooden belangrijk meer is, dan uit de eerste me- dedeelingen was op te maken. Het. aantal slachtoffers bedraagt meer dan 300. On der hen bevinden zich geen Europeanen. H. M. de Koningin heeft haar deelne ming aan de verwanten der slachtoffers doen betuigen. HOE LANG KAN HET KOELE WEER DUREN Uit den aard der zaak is hiervan met zekerheid niet veel te zeggen. Toch zal me nigeen de vraag ap de lippen hebben; Zou het nog lang duren en zou de geheele zomer zoo koel blijven? Zooals steeds het geval is met de af? koehngen in dezen tijd van het jaar is ook nu dc oorzaak van het koele weer, dat eep krachtige en breede Noordelijke lucht stroom een geweldige massa koeje lucht over Europa uitstort. Wij hebben dus weer te doen met zoo'n gewone uitbraak van koude lucht uit het NoordpooLgebied, die zeer waarschijnlijk, behalve door de nor male algemeene luoktcirculatie tusschen de Noordpool en den Equator, door een overvulling van het Noordpool-gebied met lucht wordt veroorzaakt. Het overschot, aan lucht moet nu en dan afvloeien en als dit dan gebeurt oyer West-Eu1'opa rpoefcen wij daarvan do gevolgen ondervinden, d.y.z. koel weer. Dat het juist nu weer gebeurt mag yoor de meeste menschen, dje op wa<rui zomerweer wachten, een groote teleurstel ling zijn, maar wij hadden het verschijnsel kunnen verwachten, omdat het voor den tijd van het jaar niet abnormaal is. Alleen is het wat laat in het seizoen, doch wij kun nen daartegenover opmerken, dat in vele voorafgaande jaren gelijksoortige invasies van koude lpoht ook later en krachtiger voorkwamen. In dit opzicht is de voorzomer dit jaar niet abnormaal. Integendeel, wij zouden zelfs kunnen zeggen, dat de zomer tot noig toe niet bijzonder ongunstig is ge weest, want er zijn heel wat warme dagen voorgekomen, het laatst nog in de eerste week van Juni, en de koele perioden zijn telkens slechts kort geweest. Al deze overwegingen geven slechts aan leiding om de gedachte aan een koelen mid zomer voorloopig te laten rusten. Waarom zouden wij daaraan in de eerste plaats denken? Omdat nu en dan nog afkoelingen voorkomen? Omdat deze afkoelingen lan ger duren dan ons lief is? Zijn dit argu menten voor de verwachting van een koe len zomer? Zeer zeker niet. Wat dit be treft kunnen wij slechts afwachten, maar dan ook zonder de vooropgezette meening, dat het tegenwoordige koele weer noodza kelijk de inleiding is tot een koelen mid- Wat nu de vraag betreft of dit koele weer lang zal duren, hierop kan het volgende ge antwoord worden: Elke invasie van koude polaire lucht, zooals wij ook de laatste dagen hadden, heeft steeds ongeveer hetzelfde verloop. Men kan redelijkerwijze nooit verwachten, dat zij in een paar dagen is afgeloopen, want een zeer omvangrijke luchtmassa moet door het Noordpoolgebied worden af- gespuid en daarvoor is tijd noodig, een tijd, dien men steeds op tenminste eenige dagen moet stellen. De invasie is Zondag j.l. be gonnen. Ieder kan nn zelf gaan rekenen. Het is echter steeds een gelukkige omstan digheid, dat het verschijnsel zelf zij'n eipde bewerkstelligt, want de toevloeiende kou de lucht bouwt in West-Europa een lucht kussen op, dat den kouden stroom nood zaakt naar het Oosten af te wijken. Wij raken dus steeds automatisch buiten zijn invloed en dit is altijd het einde van het koele we§r. De verbetering van den weerstoestand moet dus altijd voorafgegaan worden door een stijging van den barometer. Het begin van de stijging is daarom een eerste voor teeken van de verbetering. Sedert gisteren is zulk een stijging begonnen en in verband met het verzwakken van den wind in Noord- Europa is er wel uitzicht op een verbetering. WILT U IETS WETEN? Vraag: Zoudt u mij een middel wil len opgeven tegen een vochtplant, dat door de steenen heen groeit in een keu ken 1 Antwoord: Daar is weinig anders aan te doen dan een cementen ondervloer te leggen. AVONTUREN VAN PR0FJE EN STRUISJE. 81. Nu gingen ze weer naar binnen en het dienstmeisje bracht de jas van Profje, want het was tijd geworden om afscheid te nemen. Ze zouden dien nacht in een hotel logeeren en den volgenden morgen den Burgemeester gaan begroeten op het stadhuis. Profje ku6te beleefd de hand van Mevrouw en Struisje wilde dat ook doen, maar zij trok verschrikt baar hand terug, want ze dacht, dat ze een prik zou krjjgon. Struisje was wat beleedigd door dat bewijs van wantrouwen, maar na alles wat er gebeurd waa, durfde hij het niet te laten merken. 82. Het dienstmeisje liet hen uit en bleef het grappig paartje nog even nakij ken. Struisje keek af en toe om en zwaai de met zijn vleugel en zijn rechterpoot. Alles bij elkaar genomen was het toch aar dig geweest, al had hij ook een veertje moeten laten, maar dat gunde hij de bur gemeestersvrouw graag.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6