Vlammende Katchen. DONDERDAG 29 JUNI 1933 DE LETDSCHE COURANT IWLtUE Bl.AD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG MOTORONGELUK. Tegen een boom gereden en zwaar gewond. Gisternacht om acht uur waren drie mo torrijders uit Leeuwarden een tochtje in de omgeving gaan maken. Toen zij door Gou- tum kwamen, raakte de achterste motor rijder, de heer W. Maar sen uit de Speel manstraat te Leeuwarden tegen een paar boomen, vervolgens over een hoop steenen en kwam tenslotte in een sloot terecht. Met een ernstige bekkenbreuk is hij in zorg- wekkenden toestand naar het Diaconessen- ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Het ongeluk moet worden toegeschreven aan te snel rijden. DOOR REVOLVERKOGEL DOORBOORD Door het plotseling afgaan van een re volver, kreeg, naar de „N. R. Crt." meldt, de zoon van den jachtopziener D. te Epe, een kogel in de maag. Per rijwiel kon hij zioh nog naar huis begeven, vanwaar hij direct naar het ziekenhuis te Zwolle werd overgebracht. De kogel bleek de maag te hebben doorboord en aan de rugzijde het lichaam weer te hebben verlaten. De toe stand van D. is zorgelijk. FELLE BRAND TE ENSCHEDE. Bewoonster bewustelotfs gered. Gisternacht is brand ontstaan in het per ceel Waldeckstraat 9, te Enschede, be woond door de weduwe Scholten. Toen de •brand werd ontdekt stond het huis reeds in lichte laaie. De bewoonster werd wak ker, doordat zij bemerkte, dat haar bed in brand stond. Bij haar pogingen het huis te verlaten viel zij bewusteloos? neer, doch één der com mensaals slaagde erin haar door het raam in veiligheid te brengen. De brandweer had moeite om de naast gelegen confectiefabriek te behouden. Het huis van de wed. Scholten brandde totaal uit. De naastgelegen woning is voor een gedeelte uitgebrand en bekwam groove waterschade. Een gedeelte der inboedels toebehoorende aan de commensaals, was niet verzekerd. Niets kon worden gered. Gisteren is de heer Benkers, eigenaar van de groote bakkerij en maalderij, welke eenigen tijd geleden te Megen bij Oss is afgebrand, die werd gearresteerd in ver band met de geheimzinnige omstandighe den, waaronder deze brand was ontstaan, op vrije voeten gesteld. LAFFE OVERVAL. Landbouwer staat drie mannen. De landbouwer M. in de buurtschap Deurningeu bij Hengelo houdt op eenigen afstand van zijn woning een kippenfokkerij. In de laatste dagen meende hij herhaalde lijk onraad in de omgeving te bespeuren. Om deze reden ging hij Zondagavond laat nog eens naar de fokkerij. Op eenigen af stand zag hij daar een vrouw staan, die op zijn komst luid begon te schreeuwen. Dit was blijkbaar het sein voor drie mans personen, die zich achter het terrein ver dekt hadden opgesteld. Zij sprongen over een afrastering en gingen E. te lijf. Daar deze over een geweldige lichaamskracht beschikt, wist hij hen aanvankelijk van het lijf te houden, waarbij hij een paar perso nen tegen den grond sloeg. Ten slotte werd Ihij overmeesterd en tegen den grond ge worpen, waarna men hem trachtte te wur gen. Het gelukte hem nog zioh even los te rukken, waarop hij luid om hulp schreeuw de, met gevolg, dat de aanvallers de vlucht namen. Ter E., die tengevolge van een en ander een opgezwollen keel heeft en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, heeft de vrouw en een der aanranders her kend. Hij deed aangifte bij de Rijkspolitie, die een onderzoek instelt. DE DUBBELE MOORD TE NUTH. Dader legt bekentenis af. De te Maastricht opgesloten Janssen uit Houthem, die den molenaar Wevers en zijn echtgenoote te Nuth heeft gedood, heeft, naar de „Tel." bericht ,voor den rechter commissaris, mr. Gadiot, een volledige be kentenis afgelegd en toegegeven, dat hij Zondag jj. met den opzet Wevers te doo- den naar Nuth gekomen is. DE UIT ZAANDAM VERDWENEN EMPLOYé. In Parijs niet te vinden. Dinsdagavond zijn de commissaris van politie uit Zaandam, de heer S. van der Laan en de inspecteur Van der Schaaf uit Parijs, waarheen de voortvluchtige Van As onder valschen naam per vliegtuig was uit geweken, teruggekeerd. Ondanks ijverige nasporingen van de Parijsohe politie is het niet mogen geluk ken zijn verblijfplaats op te sporen. Dat hij van Parijs verder zou zijn gevlogen is niet waarschijnlijk, omdat men daar op het vliegveld verplicht is zioh te legimiteeren en zijn pas moet toonen. Hij was alleen in het bezit van zijn eigen paspoort. Dat de voortvluchtige het geld niet over den balk gooit is gebleken toen hij op Je kosten van de taxi van Zaandam naar Schiphol, waarveor men hem 4 vroeg, 0.50 heeft afgedongen, welke bedrag hij daarna aan den chauffeur als fooi heeft ge geven. Met de beide politiemannen heeft ook de secretaris van de Soheepvaartvereeni- ging „Noord" de reis naar Parijs meege maakt. KERKNIEUWS H.H. WIJDINGEN. Sociëteit Afrikaansche Missiën van Cadier en Keer. In het Groot Seminarie der Afrikaansche Missiën te Hastings (Engeland) werden op Zondag 25 Juni 1.1. de volgende H.H. Wij dingen toegediend: de twee laatste kleine H.H. Wijdingen aan de eerw. heeren: H. van Gastel, R. van Goethem, J. Mays, H. Smeele, en C. van der Weyden, allen van de Sociëteit der Afrikaansche Missiën van Cadier en Keer; en de H. Wijding van het Subdiakonaat aan de eerw. heeren: C. Donneley, E. Fowler, A. Setz en J. Vaes, allen van de Sociëteit der Afrikaansche Missiën van Cadier en Keer. PASTOOR DR. E. HAMER, t Woensdag had de plechtige uitvaart dienst plaats voor den zeereerw. heer dr. E. Hamer, in leven pastoor te Ilpendam. Te half tien werden de Lauden gezon gen. Agens was de hoogeerw. heer A. Hol- lenberg deken van Purmerend, geassis teerd door pastoor A. J, Boks uit Amster dam en pater Marcellinus Bakker, O.F.M., te Nieuwe Niedorp. Cantores waren rector J. P. J. Kok van Bloemendaal en kapelaan B. Kloes uit Purmerend. Om tien uur werd dc plechtige Re quiemmis opgedragen, eveneens door De ken Hollenberg met dezelfde -assistentie. Pastoor A. F. C. van Noort uit Heem stede hield een korte toespraak na de H. Mis. Na de absoute werd het stoffelijk over schot gedragen naar het kerkhof, even buiten het dorp, waar het bij den ingang ontvangen werd door Deken Hollenberg met assistentie. In de kerk en op het kerkhof was een groot aantal belangstellenden, onder wie de hoogeerw. heer H. C. J. Sondaal, De ken van Haarlem, alle pastoors uit het dekenaat Purmerendvoorts vele wereld en ordegeestelijken. Eveneens waren tegenwoordig de leden van het -dagelijksch bestuur der gemeente Ilpendam. ZILVEREN KLOOSTERJUBILEA. In de congregatie der Eerw. Zusters van Roosendaal. Heden herdenken de volgende Eerw. Zus tere van de congregatie der Eerw. Zusters Poenitenten Recollectinen van Roosendaal, baar zilveren Professiefeest: Sr. Ma. Evo- dia (in de wereld mej. J. Bergmans uit Udenhout, te Roosendaal; Sr. Ma. Antoui9 (in de wereld mej. A. B. M. Leistikow, uit Heelen (Overijsel) te Hulst; Sr. Ma. Del- phine (in de wereld mej. L. B. P. Maas uit Rijsbergen) te Zundert; Sr. Ma. Bertine (in de wereld mej. M. Th. de Vries uit Utrecht) te Bergen op Zoom; Sr. Ma. Milburga (in de wereld mej. W. A. Ch. v. d. Belt, uit Wilp- Overijsel) te Monster (Z.-H.); Sr. Ma. Ge- rarda (in de wereld mej. M. de Winter uit Limmen N.-H.) Suriname en Sr. Ma. Vir ginia en Sr. Ma. Elvira (in de wereld de dames M. A. F. Raven en Oh. B. W. Ra ven beiden geb. te Paramaribo) Parama ribo. WA1 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN: STAATSLOTERIJ. Het Vaderland herinnert aan den oorsprong der Staatsloterij: „In 1726 werd de Ned. Kon. Lote rij gesticht, om den toen hand over hand toenemenden speellust in goede banen te leiden, te kanaliseeren. In die dagen verrezen speelhuizen als paddestoelen uit den grond, dobbel en hazardspel was aan de orde van den dag, en het aangerichte huiselijk en persoonlijk kwaad was groot. Den 4en April 1726 werd toen de Loterij opge richt, naar een ontwerp van Adolf Huyske, waarin de prikkel tot spel veel meer domineerde dan in de hui dige Staatsloterij (60.000 loten, hoofd prijs 200.000, hooge premies). De uit werking was verrassend; de Regeering kreeg het spel in handen en het clan destiene speelhuis had afgedaan. De gekalmeerde Staatsloterij ver- ring de Koninklijke Nederlandsche. De kalmeering is te ver gegaan en wederom zoeken duizenden Nederlan ders het lot de hand te reiken in groo te buitenlandsohe loterijen. Wie zal schatten, hoeveel geld de Iersche Sweepstake uit ons land haalt? Er gaan millioenen aan loterijgeld naar het buitenland, millioenen, die in eigen land zoo heel veel goeds zouden doen. Wil de Staat de loterij houden, dan trachte hij haar ook door groote aan trekkelijkheid tot hoogeren bloei le brengen, zoodat de Nederlander, die spelen wil, nergens beter en betrouw baarder terecht kan dan bij zijn eigen nationale instelling. Hoe goed kunnen wij stijging der landsmiddelen gebrui ken!" DRIJVEN NAAR INFLATIE. Beschouwingen van de laatste dagen schijnen hier en daar angst voor de waar de van den gulden en vrees voor inflatie in het leven geroepen of versterkt te heb ben, zegt de Standaard. En de heil- looze speculatie heeft haar best gedaan dien angst en die vrees te doen doorwer ken. Het blad vervolgt: „Men keere zich daartegen met kracht en beslistheid, en late of geve, ook bier, aan het nationale gevoel zijn eigene welverdiende plaats. Men stel le zich achter de regeering en de Ne derlandsche Bank. Men steune haar naar vermogen. Men stelle zich tegen over allen, die, om welke redenen dan ook, naar inflatie drijven of deze wil len bevorderen. Wij begrijpen b.v. niet, dat aan een brief van een bekend man zulk een UIT DE RADIOWERELD Prograirma's van Vrijdag 30 Juni. Huizen, 1875 m. Alg. Programma, verzorgd door den K.R.O, 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Voor zieken en ouden van dagen. 12.151.45 Sextetconcert en Gramofoon platen. 2.00 Gramofoonplaten, Piano-recital en voordracht. 4.10 Schlagermuziek. 7.15 Causerie. 7.35 Gramofoonplaten. 8.00 Orkestconcert m.m.v. alt en Gramo foonplaten. ca. 8.30 Vaz Dias. 10.20 Gramofoonplaten. 10.30 Vaz Dias. 10.3512.00 Dansmuziek en Gramofoon platen. Hilversum. 296 m. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO en AV'R»0, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie door Ad. Bouwmeester. 10.30 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot. 11.00 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Gramofoonplaten 12.30 Ivovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 2.00 Voordracht door Emil Kellenaers. 2.30 Gramofoonplaten en concert door het vocaal ensemble „Musiea" o.l.v. J. Ha- mal. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Kinderuurtje. 5.00 VAR A-Klei norkest o.l.v. H. de Groot 6.00 Zangrecital door A. de Booy m.m.v. J. Jong, orgel. 6.40 Causerie door E. Fimmen. 7.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 8.00 Causerie door M. Beversluis. 8.30 Uit het Kurhaus te Scheveningen: Residentie-orkest o.l.v. Carl Schuricht. In de pauze: VPRO-uitzending. 10.15 Causerie over Andersen. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Orgelspel C. Steyn. 11.30—12.00 Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel F. W. Sutton. 1.05 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest. 2.05 Western Studio-orkest. 2a35 Gramofoonplaten. 3.20 Schotsch Studio-orkest. 4.35 Emi'ie Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Beethoven's Pianosonates. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Leslie Bridgewater's kwintet m.m.v. E. Kaufmann, mezzo-sopraan. 9.20 Berichten, Causerie. 9.55 BBC-orkest o.l.v. E. Clark m.m.v. F. Mannheimer, piano. 11.10 Voordracht. 11.1512.20 Geraldo'e Tango-Band en de Savoy Hotel Orpheans. „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 „Les joyeuses commères de Wind sor" van Shakospaere. Bewerking: Variot. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 3.20—5.20 Omroeporkest o.l.v. Meyer- Radon m.m.v. P. Andersen, piano. 8.30 Oude Italiaansche strijkmuziek o.l.v. Meyer-lRUdon. 9.00 Hoorspel. 9.20 Saxofoon- en Piano-recital. 9.50 Hoorspel. 10.3511.20 Balletmuziek door het Om roeporkest. Langenberg, 473 M. 6.25, 7.23 en 8.23 Gramofoonplaten. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. I.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 4.50 Concert (sopraan-alt-piano-viool). 8.25 Hoorspel. 9.25 Werag-orkest. 10.50—12.20 Concert. Rome, 441 M. 9.05 Gramofoonplaten. 10.05 Causerie. 10.20 Concert m.m.v. orkest en solisten. II.05 Dansmuziek. B r u s 8 e 1, 338 en 508 M. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1 30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. André. t 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8 20 Symphonieorkest m.m.v. solisten o.l. v. Meulemans. 10.30 Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.20 Omroepkleinorkest. 5.20 Symphonieconcert. 6.20 en 6 50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest m.m.v. solisten, o.l.v. F. André. 10.30 Dansmuziek uit Antwerpen. Z e o s e n, 1635 M. 8.20 Siegfried Schulz en zijn orkest m.m. v. solisten. 9.20 Dansmuziek door Henry Kaszbon en zijn orkest. 10.20 en 11.05 Berichten. II.20—12.20 Opera-concert uit Frankfurt o.l.v. Dr. R. Morten m.m.v. A. Permann, bariton. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Vrijdag 30 Juni (3e Programma). (Wijzigingen voorbehouden). 8.00—13.35 Langenberg. 13.35—19.20 North. Reg. 19.20afloop Luxemburg. beteekenis is toegekend. Waarom heeft men hem niet doen weten: Uwe schriftelijke boodschap wordt niet overgebracht; als gij ons iets te zeg gen hebt, kom dan zelf, opdat in on ze tegenwoordigheid over uwe mee ning kan worden braadslaagd? Was hij dan gekomen, dan zou hij in de noodzakelijkheid hebben ver keerd zijn meening te verdedigen te genover die van verdienstelijke tegen standers, en zou duidelijk zijn geble ken, duidelijker dan thans, de zwak heid van zijn meening. De regel zij: wij stellen ons achter de verantwoordelijke regeering, en achter de verantwoordelijke circula tiebank; wij keeren ons af van hen, die meeningen uiten, maar geen ver antwoordelijkheid dragen, en die ook voor de gevolgen van het uiten van hun meeningen niet verantwoordelijk kunnen worden gesteld." Wat van cttUls Uo*nt.. gaat vóór, dat zegt de wet. Maar als gij van rechts komt, maak dan een verstandig ge bruik van Uw recht. Wanneer de man van links niet remt, komen er ongelukken. Ondanks *kr de wetsbepaling FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). 8) „Latijn is altijd mijn zwakke zijde ge weest. Als ik mij met Latijn had willen vermoeien, had ik rustig in Oxford kunnen blijven." Hij was er woedend om dat Ka- tarina al die Latijnsche namen zoo goed kon onthouden: op den avondcursus die een jong plantkundige, een familielid van de firmanten gaf, muntte zij uit. Katarina was in hetzelfde boarding- house terecht gekomen als mr. Gabb. Het eten was tamelijk, haar slaapkamertje uiterst klein. Maar het was voldoende voor de bescheiden eischen, die zij stelde. Haar slaapkamer grensde aan een groote over dekte veranda, waarover zij alleen be schikken kon. Daar had zij steeds bloeien de planten in potten en vazen. En al spoedig richtte zij met de allerbescheiden- ste middelen een soort eigengemaakt „proefstation" in en kocht een heele col lectie stekjes van bijzondere anjersoorten met sterke ontwikkelingsmogelijkheden en begon haar eigen kweek-experimenten. Mr. Gabb sprak vaak het vermoeden uit, dat ze in haar heksenkeuken bommen fa briceerde voor de Duitsche suffragettes organisaties. Op een Zondag vroeg ze hem met de andere mannelijke en vrouwelijke collega's uit het pension op de thee in haar „Win tertuin", waar de bloemen heerlijk in bloei stonden en waar zoete voorjaarsgeu ren hingen. „Het volgend jaar zal Duttoti heelemaal niet meer met. nieuwe soorten op de markt komen", zei mr. Gabb, „want u snoept de firma haar nieuwtjes af en u haalt er de kosten van uw verblijf hier met één slag uit. Ik zeg maar: het Duitsche gevaar 1" Katrina werd door haar proefnemingen steeds meer geboeid. Dit werk was ook een groote weldaad voor haarze had geen gelegenheid om veel na te denken over haar toekomst en over alles wat ge beurd was. Viktor's laatsten brief had ze niet beantwoord. Geen woord in dien brief verried diep gevoel. Het almachtige gold van de Rispeters had hem geheel en al tot slaaf eemaakt-. Zelfs zijn hartzeer liet hij zioh dr - zijn stiefmoeder dicteeren Op een stillen Zaterdagmiddag schreef ze een uitvoerigen brief aan Geheimraad Eerck over alles wat ze beleefd had, se dert ze van hem was weggegaan. En de vriendelijke man, wiens tijd door zoovele en verschillende dingen in beslag genomen werd, zette zich aan zijn schrijftafel en antwoordde haar met een brief van ver scheidene kantjes. Hij schreef ook over de kwestie van de terreinen, waarvan ze hem op de hoogte had gebracht. Hij vond, dat het onverantwoordelijk was om onder de geheel veranderde omstandigheden dien kostbaren grond goedschiks aan de inha lige mevrouw Troilo te laten. Ze moest hem alle stukken sturen, die ze in ver band met dien koop had en anders hem nauwkeurige inlichtingen geven. Dan zou hij alles met een advocaat bespreken en haar mededcelen of een .rechtzaak tegen mevi ouw Troilo haar misschien de terrei nen terug kon bezorgen of dat haar mis schien een "hoogere koopsom zou worden toegewezen. Schoorvoetend gaf ze gevolg aan dit verzoek het idee om over de erfenis van haar vader voor de rechtbank met de Troilo's te moeten vechten, gaf haar een gevoel van walging. Maar welke andere keus had ze? Met het kleine stukje land, dat ze overgehouden had, kon ze na het vertrek van den pachter niets beginnen. De rente van haar erbarmelijk kapitaaltje kwam om te leven heelmaal niet in aan merking. Zoo had ze zelf het vooruitzicht haar le ven lang in betrekking te moeten blijven. Als ze tenminste niet trouwde Pas door de hevigheid der teleurstel ling was ze zich bewust geworden, hoe diep de genegenheid voor den vriend van haar jeugd bij haar zat. Hij was het ver driet heelmaal niet waard, trachtte ze zichzelf steeds maar weer in te praten, want hij had geen poging zelfs gedaan om voor haar te vechten. Zijn afhankelijke po sitie verontschuldigde hem in haar oogen niet. Integendeel. Als hij een kerel uit een stuk was geweest, had hij zijn stief moeder weerstaan en zijn toekomst op één kaart gezet. Van haar was hij zeker ge weest. Z ij zou hem door dik en dun zijn gevolgd. Ze zou hem zoo graag getoond hebben, dat het haar niet om de „goede partij" te doen was, maar dat ze werkelijk met hart en ziel van hem hield. Maar alles was nu voorbij. Voorgoed. En na haar moeilijke jeugd en na de pas geleden smart voelde zij zich niet meer jong en levenslustig genoeg om te geloo- ven, dat een nieuwe ontmoeting haar een liefde zou brengen. Van nu af aan behoorde haar hart aan de planten: de wondermooie specialiteiten van de firma Dutton! Toen Katarina haar eerste jaar als vo lontair achter den rug had, maakte ze voor de eerste maal de groote sensatie mee van het tentoonstellen der nieuw-ge- kweekte anjer-soorten. De tentoonstelling werd door een heirleger van vakmenschen agenten-reizigers en bloemenliefhebbers bezocht. Kleuren van zeldzameschittering, planten van bijzonder kraclitigen bloei, bloemen van buitengewone grootte, gaven de nieuwe anjers te zien. Katarina's genegenheid 'ging het sterk ste uit naar de nieuwe soorten in witte kleur. Onvermoeid hield ze zich bezig met studiën en proefnemingen op dit speciale gebied. Vaak wendde ze zich vrijmoedig tot de schrijvers in de Duitsche vakbladen om raad. Dan vernam ze wel eens tot haar teleurstelling, dat pogingen om verschil lende proefnemingen ook in Duitschland te verrichten, onmogelijk waren door het verschil in klimaat. Maar ook gebeurde het vaak, dat door allerlei onbegrijpelijke en oncontroleer bare omstandigheden de fraaiste combina ties in kleur en vorm tot stand kwamen. Dit geheimzinnige trok haar aan en ze ging heelemaal in haar experimenten op. Met haar collega's in Ivcr sprak ze over haar resultaten niet, omdat ze vreesde, dat men toch maar den spot met haar drijven zou. „Hoe gaat het in de heksenkeuken, Miss Lutz?" vroeg mr. Gabb af en tee lachend, de pijp tusschen de tanden ge klemd. Dan lachte ze maar terug, maar inlichtingen kreeg hij niet. Overigens verwachtte hij die ook niet. Ook in zijn tweede jaar op de kweekerij had hij van de „hoogere tuinbouwkunde" nog niet veel gesnapt. „Ik ben te veel in de lengte gegroeid, Miss Lutz", zei hij op een keer, toen hij op de avondcursus vergeefsche pogingen had gedaan, om een natuurkundig pro bleem te begrijpen. „Tegen dat het in mijn hersens arriveert, is het al een oudbakken wijsheid „U hebt geen bijzonderen hoogen dunk van u zelf mr. Gabb." Hij stak zijn pijp aan en strekte zijn beenen behaaglijk uit tegen de haard in de algemeono huiskamer van het pension. „Wat zou ik met een goed stel hersens moeten beginnen, Miss Lutz? Als ik in Leicester zit als opvolger van mijn oom Daar doen ze alles nog precies als vijftig jaar geleden. Wie daar wat. wil verande ren, bederft den boel maar." Wanneer gaat u naar Leicester?" „Misschien morgen, misschien over tien jaar. I don 't now .(Ik weet het niet). Ik moet nog een beetje wachten. ^Wachten, waarop?" „Tot het mijn geliefden oom Tom be haagt het tijdelijke met het eeuwige te verwiselen. Maar tegen dien tijd kan ik oud en beschimmeld zijn, want de man heeft een ideale gezondheid, geloof ik." „Kunt u zich tijdens zijn leven dan niet nuttig maken in Leicester?" „No, Miss Lutz. Oom Tom zou de ge dachte niet kunnen verdragen, dat ik met mijn gebrek aan talent en wetenschappe- lijkcn aanleg zijn opvolger moet worden en dan zou hij mij zeker onterven. Als ik in Iver zit als zijn lachende erfgenaam, ergert hem dat veel minder." „Zijn lachende erfgenaam?" Katarina herhaalde geamuseerd zijn woorden, want mr. Grabb zette er een vreeselijk ongeluk kig gezicht bij. „Dus u denkt als volontair bij de firma A. F. Dutton te blijven, tot u oud en beschimmeld bent. En ziet u daar niet vreeselijk tegen op?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5