DONDERDAG 29 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN WARMOND Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester, werd een openbare vergadering gehouden van don Raad der gemeente» Afwezig was de heer J. L. M. Bakker. Nadat de bijeenkomst met gebed was ge opend en de notulen der vorige vergade ring waren voorgelezen en onder dankzeg ging zonder op- en aanmerkingen waren vastgesteld, werd overgegaan tot afwer king van de zeer omvangrijke agenda. Zien- der eenige bespreking of discussie gingen achtereenvolgens onder den hamer door: Eenige ingekomen stukken speciaal betrek king hebbende op genomen besluiten in de vorige bijeenkomst aan welke besluiten door Gedeputeerde Staten oanotie is ver leend. Vervolgens werd voorlezing gedaan van de ingezonden rekening en verantwoording va-n de 'Kt K. Ziekenhuisverpleging alhier over 1932, welke rekening werd goedge keurd. Uit doze rekening bleok dat over 1932 niets aan de gemeente kon worden gerestitueerd van het aan deze stichting verleende renteloos voorschot van 2000 welk bedrag thans nog bedraagt 1800. Noch de vaststelling van de instructie, noch de benoeming van een gemeente- bouwkundige gaf aanleiding tot eenige be spreking, zoodat met algemeene stemmen als bouwkundige werd benoemd de heer A. J. P. Bakkers te Oegstgeest. Door B. en W. was te dezer zake een voordracht opge maakt welke luidde als volgt: 1. A. J. P. Bakkers te Oegstgeest; 2. C. van Leeuwen le Warmond. Ter motiveering van deze aanbeveling was door dit College aan den Raad een uit voerig prae-advies overgelegd. Bij ons College, aldus dit prae-advies, rees de vraag of bij een te benoemen bouwkundige volstaan kon worden met de gewone loop der aangelegenheden deze functie betref fende of wel dat een titularis moet worden benoemd beschikkende over een flinke dosis kennis zijn ambt betreffende, dus iemand, wien veilig de zorgen voor de be bouwing dezer gemeente kan worden op gedragen. Ons College meende aan een ti tularis, die de laatste eigenschappen be zat, de voorkeur te moeten geven en meen den zij in den heer Bakkers een geschikte en bekwame kracht gevönden te hebben. De steunregeling. Zonder eenige discussie werd in de be staande steunregeling een wijziging ge bracht, waardoor voor kostwinners de mo- gelijkJheid geopend wordt, eveneens onder de steunregeling te vallen. Afgewacht dient echter te worden hoe men in den Haag over deze wijziging denkt. Achtereenvolgens werd besloten tot over name van de grond op den Schippersdam ontstaan door demping van den aldaar lig- genden sloot; aan Mej. van Delft een tijde lijke salarisverhooging toe te kennen van 5% doch op haar wedde evenals die van andere ambtenaren een verhaal van pen sioensbijdrage toe te passen van 8V2 in plaats van 3%; op de geldleening van het waterleidingbedrijf een extra aflossing te doen van 7000.Al deze punten der agenda gaven geen enkele aanleiding tot gedachtenwisseling. WARMOND. De werkloozen en het bollen-pellen. Door het gemeentebestuur alhier is het volgende Regeeringistelegram ontvangen: Werkloozen zijn verplicht op straffe van uitsluiting van steun het bollen pellen te aanvaarden. Zij mogen bij aanvaarding werk tegen het zelfde, loon dat daarvoor aan vrouwen werd uitbetaald als gedoelte- lijk werkloozen in de steunregeling blij ven, indien zij ten hoogste vijf dagen per week bollen pellen. Twee derden ver diensten moet van de steun worden afge trokken. WASSENAAR. Geboren: Cornells Adrianus, z. vaa C. A. van Beek en C. M. Langeveld. Anna Maria Pelronella d. van W. H. Schmal en A. Kort. Alida Catharina Maria, d. Tan A. M. van Veen en C. J. v. d. Boog. "Wilhelmus Jozef, z. van W. P. v. d. Holst en J. M. Meussen. Anthonius Maria, 7.. van A. J. A. I. van "Wijk én M. M. van Etten. Anthonia Johanna, d. van D. Gladpootjes en M. H. van Veen. Hugo Jo hannes, z. van M. A. van Veen en M. J. van Veen. Ondertrouwd: C. de Boer en "W. A. L. Rademann. A. J. A. de Bruijn en 0. M. Verboog. P. G. de Bruijn en C. M. de Groot. G. Ivnijnenburg en C. J. Scheul- deman. Gehuwd: J. van Wilpe en E. Gie'bner. J. B. van Blom en S. A. E. W. Hartman. G. C. Lange en J. C. Elink Schuurman. M. van der Feen en N. A. H. de Vries. Gevestigd: I. Hribar uit Deu Haag. L. Muller uit Lutzel. I. E. Hunike uit Marl. E. W. Duscha uit Essen-Kray. C. Zwijnenburg uit Haarlemmermeer. A. Dröttboom uit Ddnslaken. O. M. Groot uit Valburg. H. H. Klatt uit Bochum. J. Raaijmakers uit Veghel. G. Dietz uit Den Haag. N. J. Overgaauw uit Den Haag. H. "Woywod uit Den Haag. P. Elzerman en vr. uit Den Haag. A. Sobkowiak uit Den Haag. J. Bakker Schut en gez. uit Den Haag. C. Stigter en zuster uit Bodegraven. M. Menne uit Den Haag. D. Markenstein en gez. uit Rotterdam. S. 0. Verstrepen uit Den Haag. C4. C. H. van Herten uit Den Haag. C. H. van Onzen uit Leiden. R. Marx uit Delft. Wed. E. Th. Landré geb. Tap en dr., uit Malang. J. J. Hor- nettea-u uit Den Haag. L. Terpstra u;t Den Haag. J, B. W. Pieters uit Leiden. Vertrokken: F. P. Koumans naar Leiden. J. W. van der Eijk naar Soera- baya. J. Zwartjes naar Horssen. M van Beek naar Rotterdam. C. B. Parqui naar Overschie. J. Hoekstra geb. Kam- minga en gez. naar Den Haag. W. Krys- Docxr den heer Jacques van Haagen, al dus het prae-advies van B, en W., overle den te Apeldoorn, welke heer voor eenige jaren terug in deze gemeente heeft ge woond, is aan deze gemeento gelegateerd een bedrag van 500.— vrij van rechten en kosten, voor de algemeene armen dezer ge meente. Daar aan het aanvaarden van dit legaat voor deze gemeente geen bezwaren de bepalingen zijn verbonden stellen B. en W. voor, dit legaat dankbaar tc aanvaar den.. Ook hiertegen had de Raad geen en kel bezwaar en werd het legaat onder dank zegging aanvaard. De vereischte goedkeu ring zal op dit besluit worden aangevraagd. Door Roosendaal's Aannemings Maat schappij te Enkhuizen is aangenomen het maken van de fundeering ©n deklagen van den nieuw te maken weg tussohen het Oegstgeesterknaal en de H a'arl emmert rek - vaart. Voor de aanvoer en lossing van het daarvoor benoodigde materiaal stelt deze Maatschappij de volgende regeling voor, zulks naar aanleiding van een plaats go- had hebbend onderhoud met het College van B. en W. Het liggeld en opslaggeld zal worden verminderd overeenkomstig een te dezer zake voorloopige met B. en W. ge troffen regeling waartegenover deze Maat schappij zich verbindt minstens 15 werk loozen uit deze gemeente bij dit werk te werk te stellen. Tegen deze overeenkomst had natuurlijk geen enkel raadslid bezwaar temeer niet daar B. en W. zich wat betreft de uit te keeren loonen hadden veilig gesteld, daar dezelfde loonen zullen worden uitbetaald als in andere plaatsen door deze maat schappij aan hun arbeiders worden betaald. De heer Weyers gaf B. en W. in overwe ging een en ander duidelijk vast te leggen ter voorkoming van latere moeilijkheden. Aan eenige personen werd op hun ver zoek voor dit jaar ontheffing verleend van de door hen verschuldigde annuïteit met betrekking tot aansluiting aan den electrischen kabel en zulks wegens onver mogen. Het zwemmen in de Poel. De gebruikelijke rondvraag nam nog den meesten tijd in beslag daar er lang ge discussieerd werd over het zwemmen in de Poel hetgeen daar volgens den heer Weyers geschiedt op een wijze die niet door den beugel kan. Nietzoozeer tegen het zwem men als wel tegen het ontkleeden daar ter plaatse gingen de bezwaren van den heer Weyers, temeer daar mannen, vrouwen, meisjes en jongens door elkaar krioelt. De voorzitter zeide, dat hier alleen het leggen van een algemeen zwemverbod de eenigste doeltreffende oplossing zou zijn, doch daar bij hem nimmer klachten zijn binnengekomen meent hij dat de toestand wel niet zoo erg zal zijn. Op voorstel van Wethouder Oudshoorn werd besloten pogingen in het werk te stel len om met den eigenaar van het aan den Poel liggend land tot overeenstemming te komen met betrekking tot het plaatsen van eenvoudige gelegenheden voor het kleeden en ontkleeden. En hiermede was de zwaar beladen agenda die een lange vergadering deed verwachten gesloten en werd overge gaan in geheime zitting. zan naar Den Haag. H. Verduyn naar Den Haag. C. M. Wessels geb. Blom naar Den Haag. J. H. Lommert geb. Leemans naar Voorburg. A. Elsbeck naar Den Haag. H. E. Romer naar den Haag. S. H. Parqui naar Zevenhuizen. D. C. de Leeuw naar Rotterdam. N. A. H. de Vries en gez. naar Den Haag. B. Smieja naar Den Haag. A. A, Tipker naar Den Haag. S. A. E. W. van Blom geb. Hart man naar Leiden. J. G. van Kleef naar Den Haag. Wed. J. T. E. Nolet geb. Mat- thijs naar Brussel. G. H. van Glabbeek naar Weert. B. Braun naar Den Haag. C. W. J. van Beek naar Den Haag. J. C. van Beek en gez. naar Den Haag. H. G. Henneken naar Rotterdam. K. Kooij en vr. naar Den Haag. P. J. A. Wolters en gez. naar Veur. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot de hee-r J. Constandse slaagde te 's-Gravenhagc voor het examen gemeente-administratie der Ned. Vorg. voor gemeentebelangen. De „M.O.D.A.". Gedep. Staten van Z.- Zuid-Holland hebben een beschikking ge- Holland hebben 'n beschikking genomen in zake de aanvrage om wijziging der vergun ning tot 't in werking houden van 'n auto busdienst door de N.V. Motor Omnibus- dienst „Alphen aan den Rijn'' (M.O.D.A.) te Alphen aan den Rijn. Zij hebben hun desbetreffend besluit van 29 Maart 1927 in dier voege gewijzigd, dat het daarin ge noemde eindpunt Leiden (Turfmarkt) komt te luiden: Leiden (Stationsplein). Chr. Oranjevereeniging. Gisteravond hield de Chr. Oranjevereeniging in ge bouw „Bethel" haar jaarvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer J. H. Belgraver volgde de uitbrenging der jaarverslagen. Hieruit stippen wij aan dat het ledenaantal stabiel was gebleven, ter wijl het afgeloopen jaar met een batig saldo kon worden afgesloten. Do aftreden de bestuursleden, de heeren E. de Goede, W. v. Hummelen en J. Vierbergen werden na gehouden stemming herkozen. Hierna Volgde bespreking feestviering 1934. Het bestuur deelde mede, samenwer king te hebben gezocht met het W.V. be stuur, daar dit bestuur echter nog niet had vergaderd en nog geen officeel bericht hier omtrent was ontvangen meende het be stuur vast haar plan vast te moeten stellen. Voorloopig werd het programma vastge steld als volgt: 's Morgene klokluiden, ko- raalmuziek en tvactatie der schoolkinderen. Des middags kinder- en volksfeesten waar toe mode de medewerking zal worden ver zocht van do Chr. jeugdvereenigingen, gymnastiekvcrocn. „D.O.S." en „Kwiek"; 's avonds fcestbijeenkomsb op de terreinen van de Martha-Stichting waar tevens een spreker zal optreden, muziek van „Arti'" tevens verschillende geluidinstallaties op de terreinen zullen worden opgesteld. Opüchterstruc. Dezer dagen vervoeg- do zich ten huizo van den heer Spr. in dc Julianastraat een persoon, zich noemende Schrijvers, die om een bedrag van 2.50 vroeg, voorgevende onderdak te hebben verzocht aan de politie, die hem, aldus zijn mededeeling, te fatsoenlijk achtte om hem in een cel op te sluiten. Na meerdere mededeelingen werd hem 1.gegeven. Later bleek echter dat genoemd persoon niet om onderdak bij de politie was ge weest, zoodat genoemde heer de dupe van een oplichters truc bleek te zijn geworden. Men zij op zijn hoede 1 De toestand van den Heerenweg. Door het raadslid de heer H. van Kleef zijn aan B. ©n W. verschillende vragen gesteld om trent den slechten toestand van den Hee renweg. De heer van Kleef vraagt o.a. aan dit college de verhouding die tusschen het gemeentebestuur omtrent dezen weg be staat wat eigendom en onderhoudsplicht betreft; of B. en W. niet van meening zijn dat de tegenwoordigen toestand van den weg onhoudbaar is en gevaar voor het ver keer oplevert; of zij bereid zijn aan den Raad te willen mcdedeelen hoever de on derhandelingen omtrent de wegverbeterine zijn gevorderd en op krachtige wijze hun medewerking te willen verleenen om aan dezen toestand spoedig een einde te ma ken. Voetbal, De plaatselijke voetbalver. AJiUC. I en Alphia I speelden gisteravond op het A.R.O.-terrein een returnwedstrijd, die eindigde mot een 63 overwinning voor A.R.C. Stand rust 43. BODEGRAVEN. Personalia. De heer M. van Dobben de Bruijn slaagde aan de Technische Hoo- geschool te Delft voor het candidaatsexa- men Ingenieur. Te Utrecht slaagden de dames C. Kelfkens en Th. Veelenturf voor coupeuse en leerares. Zij ha'dden onderricht geno ten van mevr. CuppeneScheurs. De dames W. H. M. Dam en R. van Muiswinkel Rd. slaagden voor het eind examen der Ohr. Kweekschool te Leiden. Te water. Mej. H. geraakte door een ongeluk te water. Zij werd door den groen teboer H. welke juist passeerde op het droge geholpen. Goed afgeloopen! De arbeiders W. v. Y. en C. v. V. werkzaam bij v. Briemen zouden met een wagen, bespannen met een z.g. hooibouwer naar het hooiland gaan. Even over den spoqrweg schrok het dier en kwam met don wagen in het water te recht. v. Y. kon er juist bijtijds afspringen doch v. V. kwam onder den wagen terecht. Na veel moeite gelukte het v. V. met be hulp van v. Y. onder den wagen vandaan te komen. v. V. werd naar zijn woning vervoerd, terwijl geneeskundige hulp werd ingeroepen. NIEUWVEEN. Saneering bloebollenbedrijf. Tot Con troleur voor de registratie der bloembollen- bedrijven in deze gemeente is door den Burgemeester benoemd de heer A. Rietdijk alhier. Geen werkloozen. Bij den correspon dent der arbeidsbemiddeling staan momen teel geen werkloozen ingeschreven. WOERDEN. HET VERBRANDE LIJK VAN EEN JONGEMAN GEVONDEN. In contact gekomen met electr. net. Gisteravond omstreeks 9 uur is onder do gemeente Zegveld een vreeselijke vondst gedaan.^ Aan de voet van een der palen van het electrisch net werd het lijk gevonden van den 18-jarigen landbouwerszoon De Bruin. Het lijk was geheel verkoold. De politie stelde een onderzoek in. Hier uit bleek dat de jongeman in de paal moet zijix geklommen uit nieuwsgierigheid of bal dadigheid. Daarbij heeft hij contact ge maakt met de electrische stroom. Het lijk is naar het ouderlijk huis overgebracht. 1 =3 ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen geneeskunde mej. E. G. Bucrs (R'dam) en de heeren H. J. Kooy (cum laude) (R'dam), A. L. Noorden (L e i- d e 11), J. H. van Dalen (den Haag), J. G. Gans (Rijswijk), P. S. Eringa (R'dam), J. W. Thomee (Oegstgeest), J. M. C. Nuyt (den Haag), T. G. Lauw (Leiden), M. C. Raven (Roermond), W. J. Kolff (Beekber gen), G. J. de Maas (Hulst), P. M. J. do Koek (O e gs tg e e s t) en J. A. J. v. Acker (Breda); Taalkundig doctoraal-examen indologie 3e heer A. Milte (den Haag); Gandidaats-cxamen rechten de heeren H. V. Bloem (den Haag) en J. H. J. Sfcule- meyer (Schiedam). Candidaats-examen rechten: de heer J. Westra (Leiden); de heer J. F. J. v. Bij- levelt (Voorburg); Doctoraal-examen Theologie: mej. W. H. Vaillant (den Haag); Doctoraal-examen rechten de heeren K H. do Langen (Meppel) en D. Ren® (Delft.). FAILLISSEMENTEN Opgeheven: De firma Morpheus en de firmanten F. W. Beurschgens en E. C. Beurschgens, Leiden. BINNENLAND. Berichten reeds geplaatst in een ge* deelte onzer vorige oplage. N.V. PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Niet verplicht tot uitlbting. Op 33 Nov. 1931 is d© N.V. Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam door de Recht bank aldaar veroordeeld over te gaan tot uitloting der N.V. Pleis voor Volksvlijt en tot betaling van schadevergoeding aan de obligatiehouders voor den tijd dat deze uitloting niet plaats vond. Tegen dit von nis loekendo de N.V. Paleis voor Volks vlijt hocger beroep aan. Meer in het bij zonder werd bij de pleidooien de vraag behandeld of een obligatiehouder al dan niet gerechtigd was van dc Rechtbank veroordeeling te eisohon tot uitloting van Paleisloten en tot uitbetalen van schade vergoeding. Vandaag woes hot Hof in deze kwestie arest en vernietigde het vonnis der Recht bank. Eiscber werd n iet-ontvankelijk ver klaard. Naar hot Hof oordeelt heeft één obligatiehouder, in dit goval de heer C'astroo, niet het recht om de achterstal lige trekkingen to vorderen. Eischer werd veroordeeld in de kosten. Zooals men weet heeft het paleis reeds 1 trekking gehou den op 1 Mei ij. De N.V. is nu dus niet meer verplicht daarmee door te gaan. LAATSTE BERICHTEN VRACHTAUTO TEGEN BOOM EN OMGESLAGEN. TWEE ERNSTIG GEWONDEN. Op den Rijksweg RoermondSwahnen wilde hedenmorgen de bestuurder van een met meubels beladen vrachtauto van den Midden-Limburgschen Besteldienst, te Roer mond een voor hem rijdende vrachtauto passeeren. Doordat de wagen plotseling begon te slingeren, verloor de chauffeur de macht over het stuur. De wagen ge raakte tegen oen boom, schoof nog eenige meters over den weg en sloeg om. Van de zes inzittenden werden er twee, nl. mej. Piels en de heer Vinken uit Roermond ernstig gewond. Zij werden naar het zie kenhuis te Roermond overgebracht. Do chauffeur bekwam geen letsel. De overige drie inzittenden bekwamen slechts lichte kwetsuren. Een gedeelte der meubels word geheel vernield, een ander gedeelte werd zwaar beschadigd. De vrachtauto kwam er goed af. TELEGRAMMEN DE ECONOMISCHE WERELD CONFERENTIE. De valuta-onderhandelingen te Londen. LONDEN, 29 Juni (V. D.). Gistermid dag zijn nieuwe besprekingen gehouden tusschen MacDonald en andere afgevaar digden der Fransoho en Amerikaanscho delegaties over de valutakwestie. De och tendbladen van heden geloovon te kunnen meedeelen, dat Amerika misschien toch in een spoedige stabilisatie zal toestemmen, nu de dollar gisteren wederom met 10 ct. gevallen is en daardoor een nieuw laagte- punt hee<ft bereikt. Volgens de „Daily Tel." is Roosevelt be reid het advies van zijn naar Londen ge zonden waarnemer, onderstaatssecretaris Prof. Moloy, op te volgen of een tijdelijke stabilisatie van don dollar zal plaats vin den of niet. Anderzijds is het echter mo gelijk, dat Roosevelt met stabilisatie wacht tot de tarweprijs een stabieler stand heeft bereikt. Bij de Engelsche-Franscho bespreking zijn van Fransche zijde opnieuw pogingen gedaan om de Bank van Engeland te win nen voor het steunen der goudvaluta's van de kleine landen, zooals Nederland en Zwitserland. Volgens den diplomatieken medewerker van de „Daily Telegraph" zijn de pogingen van Frankrijk on van de ver tegenwoordigers der goudvaluta-landcn om zelfs den moreelen steun van MacDonald voor handhaving van hun positie tc ver krijgen, mislukt, aangezien Engeland geen partij wil zijn in den valutastrijd tus schen Amerika, en Europa en slechts als bemiddelaar wil optreden. Hetzelfde blad meldt, dat onder de goudvaluta-landen Frankrijk, België, Zwit serland en Nederland een ware revolutie is uitgebroken tegen de huidige situatie, en dat Amerika verantwoordelijk' wordt ge steld voor de vertraging der conferentie. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE VERDAAGD TOT 16 OCTOBER. GENèVE, 29 Juni (Y.D.). Dc hoofdcom missie der Ontwapeningsconferentie heeft heden het. voorstel van den voorzitter aan genomen om de Conferentie te verdagen tot 16 October a.s. De verdaging geschiedt onder het voor behoud. dat vóór 16 October de thans tus schen de regeeringen beginnende particu liere besprekingen tot positieve resultaten hebben moeten geleid. WISSELNOTEERïNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 69.021/2 Londen 8.463/4 New York 1.93 Parijs 9 80l/8 Brussel 34 8<D/2 Zwitserland 48.081/,, Milaan 13 12l/„ Madrid 20 95 Oslo 42.50 Kopenhagen 37.60 Stockholm 43 45 Weenen Praag 7.42 Boedapest Prolongatie 2 3/4 procent. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lux or: Volwasseneu. Trianon: Volwassenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2S Juni. Groentenveiling. Au- dijvic f 0.501.50, Kroten f 1.S02.70, Kom kommers f 1.507.S0, Bloemkool I f 4.80 11.90, Bloemkool II f 1.305.40, Pieterselie f 0.50—1.20, Kropsalade f 0.501.10, Selderie f 0.501.60, Wortelen f 2—6.40, Rabarber f 0.501.60, Perziken 211.per 100. Snij boonen f 2544.Stokboonen f 5-461$ Stamboonen f 3242.Tuinboonen f 4 6.Doperwten f 6—22.Peulen 536.—, Postelein f611.—, Spinazie f 3—13.—To maten A f 24.80, B f 22.00, C f 24.—, CU f 19.80. GOUDA, 29 Juni! Vee. Aangevoerd in totaal 1-971 stuks, waarvan: 59 slacht var* kens. vette 1515.5 cent. Londensche 12 13 cent per pond, levend met 2 pet. kor ting; 556 magere varkens 1222, 1213 biggen 69, 4 runderen 125160, 67 nuohtero kalveren 4—8, 8 graskalveren 8—14,50 lammeren 4—6, li bokken en geiten 25 per stuk. Handel stug. Kaas. Aanvoer 438 partijen Prijzen le kwal. met rijksmerk 25—28 en 2e kw. 2124. Zware 31. Handel matig. Boter. Aanvoer 480 ponden. Goebotcr 75—S5 cent en weiboter 6375 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 146300 partijen eieren Prijzen: kippeneieren 1.90—2.50 en een deneieren 1.75—2.— per 100 stuks. Han del matig. VOORSCHOTEN, 28 Jtmi. Veiling V. P. V. Prijzen: kipponeicren 2.202.80, eendeneieren 1.90—2.50 per stuk; kippen 4060 cent, konijnen 3070 cent, duiven 1114 cent en hanen 1475 cent per stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 28 Juni. Groentenveiling. Bloemkool 27 cent per stuk, peen 45 cent por bos, aardbeien 21 29 cent per kg., snijboonen 3.701.60, idem stek 2.10—2.70, peulen 0.459.50, doperwten 7585 cent, idem no. 2 70 cent, capucijners 7075 cent, tuinboonen 3560 cent. per kg., augurken, Grof 2.80, bom men 2.30 por 25 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 2R Juni. Groen tenveiling. Per kist van 95 kg.: Eerstelin gen 3570 oent, Drielingen 2510 oent, bos peen 2.70—5.20, bloemkool 4.60— 0.50, sla 7590 cent. DEN HAAG, 28 Juni. Veiling van Lald en Tuinbouwproducten N.V. Gemeeruto- lijko Groente en Fruitmarkt. Groenten- en Fruitveiling. Groenten: komkommers 3, groene, gele 2.002.50, peen 2.004.80, bloemkool 2.5010.rabarber 2.50, sla 12, andijvio 12, alles per 100 stuks of bos. Snijboonen 4015 oent, dubb. boonen 3035 cent, tuinboonen 45 cent, doperwten 3035 cent, spinazie 78 cent, tomaten 1012 cent alles por leg. Aardap pelen: grooten 4560 cent, drielingen 35 46 cent per kist. Fruit: Kersen: Meiker sen 1012 cent, zwarte Kersen 11—13 cent, rood 57 cent, Spaansohe kersen 10 oent por pond, aardbeien per chip 2028 cent per pond 69 cent, rood© bessen 1620 cent, witte bessen 15 cent, boschbessen 22 cent, druiven Franlcenthalér 2628 cent, Alicanten 2526 cent, Golden Champion 5560 cent, alles per pond Frambozen 13 15 cent per doosje, perziken 38 cent, meloenen 1510 oent, Spaansche Pruimen 1.502.50, Calif. Sinaasappelen 34, Spaansche Sinaasappolon 21 alles per kist. TER AAR, 28 Juni. Centrala Veiling. Een stabiele handel, Doppers geen veran dering, Snijboonen grager, bloemkool ta melijk. Peulen 0.452.95, tuinboonen 32 43 cent, cape. 0.851.25, witte cape. 1.301.55, doppers 6595 cent, snijboo nen 3.50—4.20, kas-stek 1.70—2.50, dubb. stamboonen 4.101.60, grof 9 cent per kg., spinazie per kist 50 cent, postelein 2 cent, andijvie per kist 932 cent, rabar ber 3.bloemkool 39 cent, peen 37 cent, kersen per pond 711 cent, druiven 21 cent per pond, perziken 4 cent, meloe nen 7 cent, aardbeien 45—65 cent, sla 5090 oent. N00RDWIJKERH0UT, 28 Juni. Vrije Veiling. Aardbeien 4153 cent per slof; tuinboonen 3565 cent, doppers 1. peulen 1.953.00, krombck 2.10, bruine capuc. 1.30, grauwe capuc. 6080 cent, alles per 10 kg. LOOSDUINEN, 28 Juni Mclkveiling. Op de heden gehouden melkveiling word van 140 aanvoerders verkocht om in do week van 310 Juli dngelijksch te leve ren 34.000 liter melk. Prijs vanaf Boerderij 5.25 cn voor Industrie 3.303.50 per 100 liter. BOSKOOP, 28 Juni. Bloemenveiling. Rozen per boe van 10 stuks: Golden Op helia 1018 cent, Marcel Rouyer 1219 ct Hadley 20—45 cent, Claudius Pernet 2035 cent, Columbia 1018 cent, Butterfly 13 20 cent, Mac Keiler 2027 cent, W'ilh. Kor- des 10—20 oent, Mme Jules Bouché 35 ct., Roaalandia 15—24 cent, Florcx 2546 cent Hoover 1526 cent, Ohas. P. Kilham 22 36 cent, Edith Helen 2050 cent, Aug. Noaek 1020 cent. Else Poulsen 60110 cent, Gloria Mundi 4062 cent, Orange Perfection 3565 cent, Paul Grampel 40 H3 cent, Paul's Scarlet 15—30 cent, Ingar Olsson 2540 cent, Ellen Paulsen 4065 cent, Iris 510 cent, Dahlia's 50 oent, La- I hyrus 5—9 cent, Violieren 3051 cent, Le lies longiforum 50 cent, Lelies auratum 70 cent, Gerbcra 33 cent, Clematis Durandi 3545 cent, Clemati<s The President 40 cent. Campanula 511 cent, Acer 32 oent BODEGRAVEN, 23 Juni. Eiefenveiling. Aanvoer 16007 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.202.70. bruin 2.30—2.60, een deneieren 1.70—2.00 per 100 stuks, ha nen 25—40 oent per stuk.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3