Vlammende Katchen. DINSDAG 27 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BT.AD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGEN AFSLUITBOOM. Berijder en passagier zwaar gewond. Om half elf Zondagavond is de motorrij der W.. uit Zwolle, met zijn motor in volle vaart tegen den afsluitboom gereden van den overweg op de Wierdeneohe straat te Almelo W. zoowel als zijn duopassagier, de heer ter B., werden over den boom heen- geslingerd en kwamen op de spoorrails te recht. Zwaar gewond werden beide opge nomen en naar het ziekenhuis vervoerd. MOTOR TEGEN AUTO GEBOTST. Twee zwaar gewonden. Zondagmiddag omstreeks half twee had te Oosterhout (Geld.) een autobestuur der, die met zijn familie in een boom gaard kersen was gaan eten, zijn wagen terzijde van den weg geplaatst. Een mo torrijder uit Leiden, die zijn meisje op de duo had, heeft, doordat hij niet recht voor zich uitkeek, de auto niet opge merkt. In volle vaart reed hij op den wa gen met het gevolg, dat beide personen over den weg werden geslingerd. Het meisje kreeg zware verwondingen en werd bewusteloos in een naburige woning bin nengedragen. De bestuurder van het mo torrijwiel werd minder zwaar gewond. Bei den zijn per auto naar Leiden overge bracht. Het motorrijwiel was geheel ver nield en de auto zwaar beschadigd. AUTO TEGEN RIJWIEL. Kind van den bagagedrager geslingerd. Zondagavond te ongeveer 7 uur is een twaalfjarig meisje, afkomstig uit Rotter dam, dat in Den Helder bij familie logeer de, aldaar onder een personen-auto ge raakt. Het meisje zat op den bagagedrager van het rijwiel van haar zuster, die vlak voor de auto den weg overstak. De auto raakte het achterwiel van de fiets, het achterste meisje werd er af geslingerd, waarna een der wielen over haar heen reed. In levensgevaarlijken toestand ia zij naar het hospitaal gebracht. DOODELIJK ONGELUK. Gisteravond om ongeveer kwart voor zeven waren eenige kinderen te Ooster beek aan het spelen op een vrachtauto, die in reparatie waren bij den heer N. -Het 10-jarig zoontje van den heer G. maakte hierbij een pin van den zijwand los, met ihet noodlottig gevolg, dat de klap omlaag viel tegen het lichaam vaa het ventje. Het kind was onmiddellijk dood. IN EEN ZEIS GELOOPEN. Aan de gevolgen overleden. Door in een zeis te loopen, heeft het 12- jarig zoontje van den landbouwer G. Bouw, te Zwa-rtebroek, gemeente Barne- veld, zioh zoodanig verwond, dat heb aan de gevolgen is overleden. ZICH DOODGELOOPEN. Bij het achtervolgen van 'n dief. Zondag is te Rotterdam de 18-jarige los- werkman H. N. T. betrapt bij het forceeren van een automaat va-n den sigarenwinkel van den heer H. Broekhuizen. De heer Br. en zijn zoon achtervolgden T. en wisten hem te grijpen en aan de politie over te leveren. Bij de aangifte van het gebeurde op het bureau Bergsingel is de heer H. Br. in elkaar gezakt en overleden. Hij bleek bij de achtervolging van T. teveel van zijn krachten te hebben gevergd. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). Met den D-trein van 's middags ging me vrouw naar Karlsruhe, 's Avonds werd Katarina van daaruit opgebold. Dringend. Viktor voerde een ernstig gesprek met haar, bad, smeekte, bezwoer haar om niet te gaan, dreigde. Driemaal moest het ge sprek, waarin de stiefmoeder zich telkens mengde, verlengd worden. Katarina kon nauwelijks aan het toestel blijven staan, zoo knikten haar knieën. Een gevoel van afgrijzen kwam over haar bij de gedachte een vol jaar zij aan zij met deze vrouw te moeten leven, voortdurend haar grove stem te moeten hooren, haar eeuwig ge kijf, baar afschuwelijk geliefkoos van den hond te moeten aanzien. Neen, neen, neen or> duizendmaal neen, zij schikte zich niet. En alc Viktor van haar hield, workeJnk haar hield „A's ik verloi kon krijgen, dan zou ik zelf k«*x;cn. Knar dat gaat nu niet. De aanstaan :1e reserve-of fineren moeten tot i» Jfasohon in de kazerne wonen. We er veertien dagen slapen. Daar zijn ze er^.- stver^ op. Maar ie moet je niet zoo opwmden, lioUte. Rn denk eens, met Pinkster en ir. -j«n toner. dan kan ik toch af od tof e?ns overwippen en je zien en spreken. En o-is je nu in Engeland bent., ja daaraan hob natuurlijk niet ge dacht t,J PAARD OP HOL. Voerman onder den wagen. Toen gisteravond de 49-jarige G. Vos in dienst van de A.P.C. te Venlo. met paard en kar over de Maasbrug reed werd het paard schichtig, met het gevolg, dat V. van den wagen gesmakt werd en onder de wie len geraakte. Met ernstige inwendige kneuzingen en kwetsuren werd het slacht offer opgenomen en naar het R. K. Zie kenhuis te Venlo overgebracht. Het paard sloeg op hoi en gooide in zijn vaart nog een lantaarnpaal omver. Na veel moeite is het tenslotte gelukt het dier tot stilstand te brengen. ONWEER EN WOLKBREUK. Boven het Zuiden des lands. Boven verschillende deelen van Brabant en Zeeland hebben zware regen- en on weersbuien die het karakter van wolkbreu ken aannamen, gewoed. In de Meierij werd door den neerplassen- den regen op zeer talrijke akkers de ko renoogst tegen den grond geslagen, zoodat op groote schaal zoogenaamde „legeering'' is opgetreden. Deze is van dien aard. dat het graan in vele gevallen niet moer recht zal komen en in platgeslagen toestand zal moeten worden geoogst. In West-Brabant woedden verschillende onweders. Nabij fitoosendaal werd een koe in de weide door den bliksem doodgesla- gen. Boven Zuid-Beveland ontlastte zich een onweer, dat van hevigen regen- en hagel slag vergezeld ging. In verkillende Zeeuw- sche plaatsen waren de rio.oeringen niet in staat de ontzaglijke watermassa's af te voeren, zoodat straten en pleinen blank werden gezet en het water de huizen bin nenliep. De bua was zóó dik. dat men hier en daar geen drie meters voor zich kon uit zien, als gevolg waarvan het verkeer werd gestremd. Er is op somige plaatsen aanzienlijke schade aan tuin-, boomgaard- en veldge wassen toegebracht. Brand te Ooltgensplaat. Hedennacht brak door onbekende oor zaak brand uit in een woon- en winkel huis van den heer P. Hokke te Ooltgens plaat. Het huis is bijna geheel uitgebrand. De sohade wordt door verzekering gedekt. GERAFFINEERDE DIEFSTAL. Door vertrouwde dienstbode. Te Hengelo is een geraffineerde oplich terij aan hot licht gekomen. Bij een ma- nufacturenhanedlaar aldaar is reeds vele jaren een dienstbode in betrekking, die als eigen kind behandeld werd. Zij werd volkomen vertrouwd en had in alles de vrije hand. Naar thans is gebleken is dit vertrouwen wel zeer misbruikt Men kreeg argwaan omdat het meisje den laatsten tijd meer geld uitgaf dan mo gelijk geacht werd. De politie werd in den arm genomen en toen bleek, dat het meis je reeds gedurende geruimen tijd verduis teringen moest hebben gepleegd. Bij een familielid werd zoo'n groote hoeveelheid goederen in beslag genomen, dat zij per auto moest worden overgebracht. Ook gelds bedragen werden ontdekt. De oneerlijke meid werd in verzekerde beharing ge steld. Ook de verloofde van t meisje, die, niet tegenstaande hij werkloos was, een motor rijwiel van ƒ575 had gekocht en een rij wielzaak was begonnen, is gearresteerd. „Hbld." WILDSTROOPER AANGEHOUDEN. Te Weert heeft een rijksveldwachter den 24-jarigen fabrieksarbeider Fr. Moonemans uit Weert, die aan het stroopen was, in de linkerhand geschoten. De verwonding was van dien aard, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, alwaar de hand werd geamputeerd. „Toe, Viktor, wees nu lief en help me. Stel je moeder de zaak in het juiste lioht voor. Het is heusch beter voor ons alle maal. Ik beloof je ook...," Weer werden ze door het telefoonbu- reau gewaarschuwd. En nu riep mevrouw met haar luide stem in het toestel „Afge- loopen, hoor." Den volgenden morgen, even na zessen, werd Katarina door den portier gewokt. Er was 's nachts een telegram voor haar gekomen „Mama Btolt als voorwaarde voor toestemming tot huwelijk, dat je in Wiesbaden blijft. Verzoek dringend om Dutton af te schrijven. Viktor. Een koude rilling liep haar over den rug. Ah geslagen bleef zo nog een uur in bed liggen en dacht na en piekerde Het beeld van Viktor was bleek en vreemd geworden. Hield ze nog van hem? En hield hij nog van haart Als kinderen waren ze erg vriendschappelijk samen ge weest. Hij had altijd zoo iet-s ridderlijks gehad. Hij had haar vaak tegen de Son- nenberger jongens in bescherming geno men. Maar toch had hij zich nooit vol doende laten gelden. Hij wa6 niet energiek genoeg. Daar kwam nog bij, dat hij na den dood van zijn moeder door zijn vader erg verwend was. En de kinderloos gebleven stiefmoeder vervende den mooien, eleganten knaap eerst recht Katarina was er wel eens ja- loersch van geweest, zooals ze hem vleide, vertroetelde, liefkoosde. Volgens ha 5 r gevoel had Viktor zioh allang niet nut door zijn stiefmoeder als een kleinen jon gen moeten laten behandelen. Het kwam wel met zijn wat-weeke, naar teederheid verlangende natuur overeen. Zoo oefende ONEERLIJKE CONCURRENTIE. Naar wij vernemen is de handelsreiziger 8., wonende te Maarn, dezer dagen aldaar aangehouden, verdacht van oplichting en oneerlijke concurrentie. Verdachte zou zich hebben uitgegeven als vertegenwoordiger van „Calvé Delft'' en jegens verschillende afnemers hebben voorgewend, dat deze on derneming met de door hem vertegenwoor digde Vennootschap was vereenigd, tenge volge waarvan, naar hij voorgaf, tijdelijk de „Delftsche Slaolie Extra" tegen sterk ge- reduceerden prijs, zij het onder andere be naming en etiket, vanuit een andere plaat^ zou worden geleverd. Na aanvankelijk te Maarn in verzekerde bewaring te zijn gesteld, is verd. naar Utrecht overgebracht,, waar hem door den Officier van Justitie een verhoor is afge nomen. KERKNIEUWS EM. PASTOOR TH. J. GIELEN. f Gisternacht is te Soheveningen in Huize Maris Stella overleden de Zeereerw. heer Th. J. Gielen, oud-pastoor van Lutjebroek. Theodorus julianus Gielen, werd geboren te Rotterdam 22 Mei 1877 en priester ge wijd 15 Augustus 1900. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot kapelaan te Rotter dam (H. Hildegardus) 10 September 1900, te Amsterdam (H. Willibrordus buiten de Veste) l Mei 1906, te Haarlem (H. Joseph) 15 Juli 1910) en tot pastoor te Lutjebroek 19 Februari 1917. Het einde van het vorige jaar verkreeg hij om gezondheidsredenen uit deze laatste functie eervol ontslag. PASTOOR P. H. WIJTENBURG VRAAGT ONTSLAG. In de kerk van de H. Liduina aan do Sohenkkade te 's Gravenhage is Zondag onder alle H.H. Missen meegedeeld, dat de Zeereerw. heer P. H. Wijtenburg om gezondheidsredenen met ingang van 1 Augustus a.s. ontslag heeft gevraagd als pastoor der St. Liduinaparochie. Op me disch advies zal pastoor Wijtenburg geen afsoheidsvisites kunnen ontvangen. Pastoor Wijtenburg, die pastoor v. d. Berg opvolgde, heeft slechts een paar jaren in de St. Liduinaparochie werkzaam kun nen zijn. Voor dien tijd was Zijneerw. deken te Gouda, uit welke functie hij ook reeds om gezondheidsredenen ontslag had ge vraagd. i 1 RECHTZAKEN FASCIST STAAT TERECHT. Wegens het dragen van verboden wapen. In den avond van 10 Juni colporteerde een 12-tal fascisten met lectuur op de Groote Markt te Haarlem. Het publiek kon daar niet tegen en nam een dreigende houding aan. Een agent nam de fascisten in bescherming en bracht ze naa-r het bu reau. Daar bleek dat enkele hunner gewapend waren met wapenstokken, terwijl er zelfs een 'n pistool droeg. Zaterdag moest voor dit feit terecht staan de 21-jarige kantoorbediende J. H. J. v. M. te Heemstede die een verboden wa-pen gedragen ha-d. Verdachte bekende, maar zeide uit zelfverdediging gehandeld te hebben. De ambtenaar van het O. M., mr. v. d. Burg, eischte 15.— boete of 15 dagen met verbeurd verklaring. Het oud C.-H.-raadfflid, mr. W. de Rijke, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij wees op de geringe overtreding en een aantal principieele vragen voorlegde. Deze verdachte heeft geen officieele toe stemming gehad voor het dragen van een wapen. Pleiter ziet dus schuldigverklaring. Gezien echter de politieke constellatie vroeg hij geen oplegging van straf. De kantonrechter wees er op, dat hij mot politiek in do rechtszaal niets te maken heeft, en dat hij slechts het recht heeft toe te passen. Hier is een overtreding, zoo dat spreker verdachte tot 10.boete of 10 dagen hechtenis veroordeeld. zijn stiefmoeder ook nu een beslissenden invloed op hem uit. Zelfs in een zaak, waarin hij toch alleen maar zijn hart mocht laten spreken. Zij richtte zich in bed op en nam zijn portret, dat op het tafeltje naast haar bed stond. Viktor zag er krachtig uit, op het portret zelfs forsch en hij was werke lijk een knappe jongeman. De laksohheid, die ze hem wel eens verweten had, was op dit portret niet te zien in zijn trek ken. De ovale vorm van zijn hoofd gaf hem iets heel fijns, hij had verstandige, rustige oogen. Als hij ernstig keek, zoo- als op deze beeltenis, was zijn moud klein en onbeduidend. Maar als hij eens harte lijk laohte en hoe hartelijk kon hij lachen en als daarbij zijn groote, witte tanden zichtbaar werden, dan kreeg men pas eer idee van de onstuimige levenslust en levenskracht, die er in hem was. Waar om toonde hij die dan zoo zelden? Vroe ger had ze geloofd, dat hij door zijn gere serveerdheid een tegenstelling wilde vor men met zijn opgewonden, luidruohtige, ietwat onbesohaaide stiefmoeder. Zoo hield ze zijn lakschheid voor een soort fijngevoeligheid. Maar thans oordeelde zij anders. Als hij bij de levendige discus sies, die zij met mevrouw Troilo had, zijn meoning moest zeggen, dan gaf hij altijd deze gelijk, nooit haar, maar tersluiks glimlachte hij haar dan toe, als om haar tevrëden te stellen. Dat had haar zeer ontstemd. Niet omdat ze geen gelijk kreeg, maar omdat zijn diplomatie haar een uiting van lafheid leek. Haar aanstaande man moest iets van een held hebben. En daarvoor was Viktor bij zulke gelegenheden wel een beetje te voorzichtig 1 Katarina hoorde haar hart kloppen. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Woensdag 29 Juni. Huizen 1875 M. N. C.R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. W. Eg- gink 11.0012.00 Zang door J. v. d. Rovaart, tenor, m.m.v. G .H. de Kruyff, piano. 12.15 Trio v. d. Horst m.m.v. T. G. v. d. Haar, viool. 2.00 Land bouw uurtje. 3.00 Ohr. Lectuur. 3.30 Gramofooplaten. 4.00 StafmuziekcorpB van de Kon. Marine Den Helder o.l.v. L. H. F. Leistikow. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Viool-recital door Lody Laguna. A. d. vleugel: Hans Laguna-del Valle. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Perbureau. 7.30 Gramofoonplaten. 7.45 Causerie door A. Stapelkamp. 8.00 Gramofoohplaten. 8.16 Utr. Sted. orkest o l.v. Dr. J. Wage naar en Henri v. Goudoever. ca. 9.009.30 Causerie door Dr. G. Es- selink. 10.20 Vaz Diae. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 296 M. V.A.R.A.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO 10.15 Voor Arbeiders in de Continubedr. „De Flierefluiters", o.l.v. J. v. d. Horst, VARA-Tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en le-^ zing. 12.00 „De Notenkrakers", oJ.v. D. Wins. I.45 Zenderverzorging. 2 00 Vrouwenuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 5.30 V A'RA-K 1 e i norkest o.Lv. H. de Groot. 7.00 Causerie Jan Oudegeest. 7.20 Orgelspel C. Steyn. 7.40 Causerie over de vakbeweging. 7.59 Herhaling SOS-beriohten. 8.00 „De Flierefluiters" oXv. J. v. d. Horst. 8.45 VARA-Tooneel o.Lv. W. v. Cappel len. 9.15 VARA-Orkeet o.l.v. H. de Groot. 10.00 Vaz Dia-s en VARA-Varia. 10.15 Vervolg orkestooncert. II.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Causerie. 12.20 Orgelconcert door Q. McLean. 1.05 Hot Western Studio Orkest o.l.v. F. Thomas. 1.50 B. Parsons en zijn orkest. 2.35 Gramofoonplaten. 2.50 Voor de scholen. 3.50 Het Bournemouth Stedelijk or kest o.l.v. M. Birch. 5.05 Orgelconcert door R. Dixon 6.35 Kinderuurtje. 6.50 Beethoven's pianosonates. 7.10 Medische causerie. 7.25 en 7.50 Causerie. 8.20 Billy Cotton en zijn orkest. DE MALVERSATIES BIJ BREDA'S GARNIZOEN. Ruim een jaar geleden werd door dc rechtbank te Breda de strafzaak behandeld tegen levera-noiers aan het Bredasohe gar nizoen, die zioh aan onregelmatigheden schuldig hadden gemaakt. Tegen een hun ner, den slager A. J. v. d. G„ ie toon wo- gens voortgezet misdrijf van valschiheid in geschrifte 4 maanden gevangenisstraf ge- eischfc, voorwaardelijk met een jaar proef tijd, onder voorwaarde van terugbetaling aan het Rijk van 2.740 ter vergoeding van do sohade, ontstaan door zijn dubbele noteeringen van geleverd ontbijtspek en een onvoorwaardelijke boete van f 1000 subs. 6 maanden hechtenis. Het vonnis der rechtbank luidde 6000 boete onvoorwaar delijk, subs. 6 maanden hechtenis. In hooger beroep werd dit vonnis door het gerechts hof in den Bosch vernietigd op grond van Hij zal mij nu opgeven, zei ze tot zich zelf. Dat zij in dit geval zou toegeven, zoo als tientallen malen tevoren, dat leek haar nu ten ©enenmale onmogelijk. Zo wist ook: als zij nu toegaf, zou er over twee drie weken weer hoogloopende ruzie zijn over wat anders, waardoor zij op den duur toch niet zou kunnen blijven. Als hij hier geweest was, dan zou ze ge zegd hebben liever een einde met ver driet dan vordriet zonder einde. „Ik ga vandaag nog weg. Wil je even een spoorboekje voor me van beneden ha len, Mina Het kamermeisje zette groote oogen op, toon Katarina aan het ontbijt deze order gaf. „Om twaalf uur komt mevrouw terug. Ze^heeft juist getelegrafeerd." Deze ontmoeting en een afscheid kon Katarina dus niet ontloopen. Mevrouw kwam terug: schreeuwerig, kijyerig sprak ze tegelijkertijd tegen don huisknooht, den portier en het kamermeis je; ze pakte Katarina bij den arm, liep een paar kamers met haar door, vertelde haar allerlei kleinigheden over den dienst, waarbij ze zioh erg boos maakte over de brutaliteit van het Duitsehe rijk, om ook voor rijke jongelui algemeene dienstplicht in te voeren. Telkens nam Katarina zich voor om te spreken, maar haar schoonmoeder liet haar niet aan het woord komen. Toen dit eindelijk lukte en Katarina naar de klok wees en zoo zokelijk mogelijk mee deelde dat haar trein direct ging, want dat ze de nachtboot over Vlisingen wilde nemen, bleef mevrouw Troilo staan en keek haar met haar kleine git-oogjee, 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 10.00 „A voyage to Lilliput", naar het. book van Swift,«-met muziek van Chignell. 11.20—12.20 Dansmuziek door Roy Foz en zijn orkest. „Radio-Paris", 1744 m. 8.05 Gramofoonplaten. 12.35 Concert door het Omroeporkest. 12.50 Orgelconcert door G. Desserre. 1.25 Vervolg orkestooncert. 7 40 Gramofoonplaten. 9.05 Kamermuziek (klarinet-viola-piano cello-zang). Kalundbo rg, 1153 m. 12.202.20 Conoert uit Rest. „Wivex". 3.20 Blaasooncort oJ.v. Th. Dyring. 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.20 Operotte-muziek door hot Omroep orkest en solisten oJ.v. W. Meyer,Radon. 10.00 Piano-recital S. Be oh. 10.35 Omroeporkest o.l.v. Meyer-JRadon. 11 20—12.50 Dansmuziek uit Restaurant „Nimb" o.l.v. Jen® Warny. Langoiberg, 473 m. 6.26 Gramofoonplaten. 7.23 dito. 12.20 Concert. I.20 Concert o,l.v. Wolf. 4.50 Concert door het Werag-kawintet- 8.25 Concert door het Sted. Orkest van Münster o.l.v. Wolf. II.10 Kamerconcert nun.v. het Wcrag- kwartet en solisten. Rome, 441 m. 9.05 „Dafni", operette van Mulé. Brussel, 338 en 506 m. 508 M.: 12.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Saxofoon-recitaL 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Zang voordracht door Gina Falvy. 8.36 Vroolijk halfuurtje. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Dansmuziek. 10.30 dito. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Conoert uit Antwerpen. 5.20 Omroeporkest o.l,v. Walpot-, 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Sonate-concert. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „De Won derviool" van R. Gravin. Muziek van Doulioz. 9.35 Koorooncert olv. L. de Vooht. 10.45 Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1635 m. 7.20 Hordenking van het Vredesverdrag van Versailles (3de deel). 8,50 Oostenrijksch Volksprogramma „Steiermark und Karntneriand". 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Conoert uit Hoileberg. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. Woensdag 28 Juni (3e Programma). (Wijzigingen voorbehouden). 8.0012.00 Langcnborg. 12.00—15.45 Daventry. 16.50—20.20 North. Reg. 20.20afloop Luxemburg. een fout in de dagvaarding. De officior vnn Justitie heeft daarop een nieuwe dagvaar ding uitgebracht, zoodat van der G. zicb heden opnieuw voor de rechtbank te Breda moest verantwoorden. Na verhoor van tweo getuigen, den luit.- kolonel G. J. K. te Breda^ over do bestel lingen en de betalingen der ga-rnizoensleve- ranciers, en den ontslagen officier van ad ministratie G. J. v. d. D., over de door hem met verdachte gemaakte afspraak tot dub bele noteering van sommige posten op de rekening, waarvan de baten aan hem on verdachte ten goode kwamen, eisohte do officier van Justitie wegens valschheid in geeohrifte oen boete van 6000, sube. 6 maanden hechtenis. Mr. A. W. Rawers, de verdediger, bepleitte do niet ontvanke lijk verklaring van do uitgebrachte dag vaarding. Uitspraak over 14 dagen. waarvan veel wit zichtbaar werd, venijnig aan. Het word een terechtstelling. Katarina word onder zulk een stort vloed van woordon, verwijten, beleodigin- gen begraven, dat cr op 't eind van. hot arme kind niets overbleef. „Op je bloot© knieën moest je ons dan ken, snotnous, dat wo jo uit je armzalig krot- hebben gehaald.... en dat is onze dank. Dat alle monsohen zullen merken, waarom het jo bogonnon is. Ja hè, een goed huwelijk doen, geld in de wacht sloe pen, de groote madam uithangen. En ik, die allo duiten heb meegebracht, kan naar de maan loopen. Maar je bent een reuzen- ezel weet jo dat wol, meisje V' „Ik weet, wat u bedoelt", zei Katarina zacht, zwaar ademhalend. „U maakt de verloving af." „Als je dezen koer niet toegeoft, dan heb je je kansen verspeeld. Dus denk nog maar eens goed na. Én zeg het me dan." Ze haaldo zuchtend de schouders op. De tranen kwamen haar in de oogen. Ook mevrouw Dora Troilo voelde zich op haar manier aangedaan. Ze haalde haar zook- doek uit haar tasch en snoot eenige ma len met groot misbaar haar neus. „We hebben het toch zoo goed met je gemeend. Hoe kan een mensch toch zoo verblind zijn. En die arme Viktor. Je hebt gewoon geen hart in je lijf, jij." Katarina steunde haar hoofd in haar' beide handen. „Het valt me zwaarder dan u denkt. Maar als Viktor men u niet be grijpt, worden we toch nooit gelukkig met elkaar." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9