DINSDAG 27 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 R. K. Bouwvakarbeidersbond. Woensdagavond van 89 uur in zaal 6 van den R. K. Volksbond, moeten de leden hun bonnen inleveren rechtgevende op de a.s. vacaütie. Ui BT Bevorderd tot apotheker: mevr. M. J. Hoek, Rotterdam, mej. H. W. van Heumen, Hof van Delft, mej. W. C. Roodzant, Rot terdam, en de heeren K. Rosbergen, Bos koop. E. A. H. J. v. Papendrecht, Sneek en J. Exler, Rotterdam. Door de politie alhier is aangehouden J. L., hier ter stede woonachtig, terzake van verduistering van een rijwiel. Voor het propaedeutisch examen voor civiel-ingenieur is aan de Technische Hoo- geschool te Delft geslaagd de heer S. J. Meijn, alhier. Geslaagd voor het examen Boekhouden, afgenomen vanwege de Vereeniging van leeraren in het Boekhouden, de heer J. Smit, leerling van de Middelbare Handels avondschool „Kennis is Macht'' alhier. De Harmoniekapel „Werkmans Wils kracht", directeur de heer G. Dik, zal Don derdag a.s. het zevende concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare Vereenigingen verzorgen. Het concert zal gegeven worden in het Plantsoen (Musis Sacrum) 's avonds 8 uur precies. Stoelen zijn te huur tegen den geringen prijs van vijf cent. Men wordt beleefd verzocht ge durende het concert niet te loopen. Indien het concert door ongunstig weer moet wor den uitgesteld, zal dit na zesuur bekend worden gemaakt aan de Brugwachterspost huizen, Politiebureau Zonneveldstraat, Po litieposthuis Steenstraat en het Postkan toor. Programma 1. Gladiatoren Farewell, marsch, Blankenburg. 2. 'R'osamunde, ouverture F. Schubert. 3. Herbststiinmen, wals Gerardus Dik. 4. Fantaisie uit de opera „Tannhauser", R. Wagner. Pauze. 5. Florentinermarsch J. Fucik. 6. The Calif of Bagdad, overture, Boieldieu 7. Fantaisie uit de opera „Troubadour"' Verdi. 8. Maritana, ouverture W. v. Wallace. 9. El Capitan, marsch J. P. Sousa. Onze stadgenoot, de „heer O. J. Mattaar, werkzaam ten 2e kantore der Directe Be lastingen Invoerr. en Acc. alhier is geslaagd voor het examen A. adjunct-commies. De heer H. A. van Zuijlcn, eveneens daar werkzaam is geslaagd voor het examen Rijksklerk. ACADEMIENIEUWS LEIDEN". Geslaagd: Doctoraal-examen geneeskunde: mej. D. A. E. Morel (Haarlem) en de heer P. Bre mer, (V°orburg). Candidaatsexamen rechten de heeren E. B. van den Tol (Rotterdam). M. H. Mendel (den Haag) en W. H. Gallas, (Zevenhui zen). Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage. LEIDEN. VAN RIJDENDE AUTO GEVALLEN. Kinderen en gymnasiasten zijn 't zelfde. Zaterdagmiddag is de 6-jarige C. V., wo nend Haarlemmerweg 40 A, op den Mare- singel achter de gasfabriek op de met paard bespannen wagen geklommen. Toen de jongen er af sprong en onverwachts den rijweg overstak, werd hij door een pas- seerende auto, bestuurd door den heer A. C. B., gegrepen. De auto stond zeer spoe- die stil, doch het rechtervoorwiel was den jongen reeds oover de buik gegaan. In zor- gerlijken toestand werd de jongen naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand was hederrmorgen bevredigend, doch de jongen was nog niet buiten gevaar. Den autobestuurder treft geen schuld. We ontvingen hedenmorgen bovenstaand bericht met verzoek er bij ouders ©n op voeders er toch nog eens dringend te ver zoeken er de kinderen op te wijzen hoe ontzettend gevaarlijk het is op rijdende wagens te springen, of er aan te gaan han gen en dan spotseling den weg over te steken. Wij zouden dit verzoek ook willen uitbreiden tot het meerijden op de tree planken van auto's, want hoe verkeerd ook dit is bewees een ongeluk hedenmorgen om streeks 11 uur op de Doezastraat. Daar waren een vijftal gymnastiasten aan weerszijden op de treeplanken van een auto gaan staan om 'n eindje mee te rijden naar het Gymnasium. Daarbij is de 17-jari- ge B., wonende Plantsoen 9, van de auto gevallen. Hij liep een hersenschudding, ver moedelijk ook een schedelbreuk op. In zorgwekkenden toestand is hij naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Niet alleen moet dus gewaarschuwd wor den tegen onbedachtzaamheid van kinde ren, maar ook tegen dezelfde kwaal van gymnasiasten, enz. De dagelijksche voor beelden schijnen nog niet duidelijk genoeg te spreken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 60-jarige I. V., woonachtig in de Gorto- straat, in de Kraayerstraat gevallen door dat hij teveel aan Bacchus geofferd had. Met een ernstige wonde aan het achter hoofd werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. De op j.l. Zaterdag gehouden Zonne straal-collecte heeft opgebracht de som van 1220.71; het vorige jaar bedroeg dit 1072.21. BINNENLAND. DE MOORDZAAK-ESCHAUZIER. De Hooge Raad wees heden arrest in zaak tegen den 33-jarigen techniker J. A. J. H. K., die door het Haagsche Gerechte hof is veroordeeld tot 20 jaar gevangenis straf wegens valsohheid in geschrifte en wegens moord op den heer W. G J. Eschauzier gepleegd te 's-Gravenhage op 9 Mei 1931. De Hooge Raad heeft, overeenkomstig de conclusie van den procureur-generaal, het cassatieberoep verworpen. VAN DOODSLAG VRIJGESPROKEN. De rechtbank te Maastricht heeft heden den 21-jarigen Duitsoher H. M. J. v. d. Sandt, die verdacht was van doodslag op den heer Melotte, op Carnavalszondag ge pleegd te Maastricht, vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De eisoh luidde 12 jaar. DE AUFWERTUNGSZAAK. De Hooge Raad heden arrest wijzende inzake het cassatieberoep van mr. L. A. M. advocaat en notaris te Amsterdam, die in de bekende Aufwertungszaak door het Hof te Amterdam wegens valschheid in geschrifte, meermalen geple,egd, is ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van de prevntieve hechtenis, heeft dit beroep verworpen. INBRAAK EN BRANDSTICHTING IN EÉN ZIEKENHUIS. Een der verplegers bleek de schuldige. Hedenmorgen omstreeks half 5 bemerkte de nachtzuster van het Tropisch Zieken huis te Rotterdam een sterke brandlucht. Toen bleek dat de telefoon-verbinding stuk was gesneden en dat er in het kantoortje was ingebroken, waarschuwde de zuster den'directeur, die de brandweer opbelde. Op de zolder, die als archief is ingericht, bleek brand te zijn uitgebroken. De brandweer verscheen met groot ma teriaal en wist bet vuur met 3 stralen te blusschen. De verpleegden van de hooger gelegen etages werden naar lager gelegen etages overgebracht. Toen de brand was gebluscht werd de politie op de hoogte gesteld van de inbraak in het kantoortje. Bij onderzoek vond men op de zolder, waar de brand had gewoed, een geldkistje, dat leeg was. Dit was uit het kantoortje gestolen. De in braak en brandstichting moest zijn geschied door iemand, die ter plaatse goed op de hoogte was Aan eenige bewoners werd een verhoor afgenomen. Daarbij legde de 26- jarige verpleger P. H. J. uit Schiedam een bekentenis af. Hij had brand gesticht om de indruk te wekken alsof de diefstal tij dens het blusschingswerk door een brand weerman zou zijn gepleegd. RECHTZAKEN MOORDAANSLAG De Haagsche rechtbank deed heden uit spraak in de zaak tegen den 31-jarigen chauf feur P. J. W., tegen wien door het O. M. 3 jaar gevangenisstraf is geëischt terzake dat hij op 16 October van het vorig jaar te 's Gra- venhage de Duitsche dienstbode E. Sch., met wie hij vroeger verkeering had, met een mes in de borst heeft gestoken. De rechtbank veroordeelde verdachte, ter zake van poging tot doodslag, tot 3 jaar ge vangenisstraf, met aftrek van 6 maanden voor arrest Brandstichting te Leiden. Na voortgezette behandeling der zaak tegen den 25-jarigen koopman P.C. L., verdacht van opzettelijke brandstichting, ten vorige jare gepleegd in zijn woning aan de Heerengrachl te Leiden, persisteerde "het O.M., waarge nomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, bij zijn op 23 Maart j.l. genomen requistoir, n.l. tot veroordeeling van verdachte tot 3 jaar gevangenisstraf. Naar aanleiding van het uitgebrachte psy chiatrisch rapport, zeide de officier, in het algemeen te willen opmerken, dat z.i. de psy chiaters buiten hun taak gaan, door »n hun rapporten allerlei dingen op te nemen, die buiten de hun gestelde vragen staan. Zoo wordt o.m. in het onderhavige rapport gead viseerd, den verdachte met welwillendheid te behandelen. Het is zelfs voorgekomen, dat een psychiater is gaan polemiseeren over een uit gebracht reclasseeringsrapport. Spr. achtte dit onjuist. De rechtbank bepaalde hierop de uitspraak op 4 Juli a.s. Verduistering. De Haagsche rechtbank deed heden uit spraak in de zaak tegen E. C. L. V. M., gewe zen kantoorlooper van de firma de Bas en Co. alhier, tegen wien door het O.M. wegens ver duistering van een bedrag van f 7700, 1 jaar gevangenistsraf is geëischt. Bij de aanhouding van M., werd het grootste gedeelte van het geld nog op hem bevonden. De Rechtbank veroordeelde M. heden tot 1 jaar gevangenis straf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en bracht van de te onder gane gev.straf van 6 maanden 2 maanden voor arrest in mindering. Overleden Boterwet. De boterhandelaar N. v. d. M. te R ij n s- b u r g is door den Leidschen Kantonrechter wegens overtreding der boterwet veroordeeld tot twee geldboeten, resp. groot 40 en 10. In hooger beroep heeft de Haagsche Recht bank dit vonnis bevestigd. FAILLISSEMENTEN G e i n d i gd: F. H. Homan Czn., Sassen hei m. J. A. Homan Czn., Sassenheim. Handelsvenn. onder de firma Gebr. Homan Co., Sassenheim. J. A. Alkemade, vroeger Voorburg, thans N o o r d w ij k. H. van Baak, Leiden (na gedaan verzet). LAATSTE BERICHTEN FELLE BRAND TE OSS. Twee opslagplaatsen verwoest In den vroegen ochtend heeft heden te Os8 een groote brand gewoed, waardoor twee opslagplaatsen, een van hout en tim merwerk en een van leer, schoenen en schoenmakersmateriaal, zijn verwoest. De brand brak uit omstreeks half vijf in de groote opslagplaats en magazijnen van het machinaal timmerbedrijf der gebroe ders Klokgieters, gelegen aan den Wal. Een der leden van het gezin van den heer G. Klokgieters, een der firmanten, die on middellijk naast de fabriek woont ontdek te den brand en wekte in allerijl de andere leden van bet gezin. De ruiten aan de ach terzijde van de woning waren toen reeds gesprongen. Het vuur breidde zich met groote snel heid uit. De opslagplaats was gedekt met golfijzeren platen. Tengevolge van de hitte sprongen deze met groote knallen en vlo gen tot op verren afstand weg. Door de geweldige knallen, waarmede dit gepaard ging, was spoedig de geheele buurt ont waakt en trokken velen naar de plaats van den brand. f De opslagplaats, die sinds kort gereed gekomen was, was geheel gevuld met hout; in de magazijnen stond een groot aantal lijkkisten, welker fabricage een der onder- deelen van het'-bedrijf van de gebroeders Klokgieters is. Ook bevond zich daar een toonzaal van lijkkisten. De brand sloeg over naar een achter de opslagplaats gelegen voorraadschuur van het schoenmagazijn van den heer Van Well. Hierin bevond zich een groote hoeveelheid leer, schoenen en schoenmakersmateriaal. Onder leiding van de brandmeesters Ja- quemard en Kuipers tastte de brandweer het vuur met drie stralen op de motorspuit aan. Zij kon echter tegen de vuurzee, die in <le brandende magazijnen was ontstaan, weinig uitrichten en moest zich bepalen tot het beschermen van de aangrenzende woningen. Ook een groote garage van de firma Gebrs. Sendiks liep ernstig gevaar. De brandweer slaagde er echter in deze te behouden. De genoemde magazijnen en ppslagplaat- sen zijn geheel uitgebrand. Noch de opslag plaatsen van de gebroeders Klokgieters, noch het magazijn van den heer Van Well waren verzekerd. Ongeveer zes uur in den ochtend was de brandweer het vuur meester. De nablus- sching zal nog geruimen tijd in beslag nemen. De schade is zeer belangrijk. BOERDERIJ UITGEBRAND. In den afgeloopen naeht is te Someren een groote boerderij in vlammen opgegaan. Toen de bewoners in het midden van den nacht het vuur ontdekten, stonden de sohuur en stallen reeds nagenoeg in lichter laaie. De eigenaar-bewoner H. van Bus sel moest met vrouw en 6 kleine kinderen in nachtgewaad het brandende huis veria- tem Van den inboedel en landbouwinven- taris kon niets worden gered. Een kalf en 3 varkens kwamen in de vlammen om, BRAND TE NISTELRODE. Café, woonhuis en garage afgebrand. Hedennacht te half drie werd brand ontdekt in het oafé van den heer J. van Dinther te Nistenrode. Een der omwonen den ontdekte een begin van brand in de garage en waarschuwde onmiddellijk de bewoners. Deze moesten zich in nachtge waad in veiligheid stellen. Het café, de bijbehoorende garage en het woonhuis, stonden zeer spoedig in lichter laaie en aan blusschen viel niet te denken. De brandweer van Nistelrode stond dan ook machteloos tegenover heb vuur. Het café, de garage en het woonhuis brandden af, terwijl de inventaris van het café en het woonhuis een prooi der vlammen werd. Een auto met aanhangwagen alsmede machines van de bottelarij, die in de ga rage waren opgeborgen, gingen mede in de vlammen op. De sohade, die door verze kering wordt gedekt, is zeer aanzienlijk. De oorzaak is onbekend. Men vermoedt, dat de brand in de garage is ontstaan. ZICHZELF IN BRAND GESTOKEN. Hedenmorgen te ongeveer kwart voor tien heeft zich in een perceel in de Tuin straat te Breda een tragisch geval afge speeld. De ongeveer 60-jarige B., die eerst kort geleden uit een zenuw-inriohting is ontslagen heeft zich in een vlaag van waanzin met petroleum overgoten en ver volgens in brand gestoken. Buren hebben, door den man in dekens te wikkelen, de vlammen weten te dooven.- In hopeloozen toestand is de ongelukkige naar het zie kenhuis overgebracht. HET ITALIAANSCHE ESKADER KOMT NÓG NIET! Hot scheen vannacht wol va-st te staan, dat de Italiaansche minister van lucht vaart Balbo met zijn eskader watervlieg tuigen hedenmorgen naar Amsterdam zou komen. Reeds drie weken lang is alles voor de ontvangst gereed. Hedenmorgen echter waren ook de laatste voorbereidin gen getroffen. De Italianen zijn echter weer niet gekomenOp het laatste mo ment werd te Orbetello besloten vandaag niet te vertrekken en de start uit t© stel len tot Woensdagochtend. Of zij dan zullen komen? Wij moeten rustig afwachten. TELEGRAMMEN AUTO RIJDT TEGEN VRACHTAUTO. Drie inzittenden verbrand. PARIJS, 27 Juni. Op den grooten straatweg van Cognac naar Angoulèmo kwam een luxe-auto met vijf personen in het donker in botsing met een met tele foonpalen geladen vrachtauto. De luxe auto vloog in brand en twee inzittenden verbrandden levend, terwijl een derde eenige uren na aankomst in het zieken huis eveneens aan do bekomen brand wonden overleed. E»en vierde inzittende werd met levensgevaarlijke verwondingen in het ziekenhuis opgenomen, terwijl de vijfde slechts betrekkelijk lichte kwetsuren opliep. DE OPNAME VAN NIEUWE LEDEN IN DE N. S. D. A. P. BERLIJN, 27 Juni. De waarnemende leider der N. S. D. A. P., Rudolf Hess, heeft een beschikking uitgevaardigd, waarbij alle leden die na 30 Januari 1933 tot de N. S. D. A. P. zijn toegetreden on derworpen zullen zijn aan een proeftijd van twee jaar, waarna hun pas de lid maatschapskaart wordt uitgereikt. Gedu rende den proeftijd mogen zij niet het bruine hemd dragen, tenzij in bepaalde uitzonderingsgevallen, LINDBERGH EN ECHTGEN00TE NAAR EUROPA. Over de Noordelijke route. Het schijnt, thans vast te staan dat kolo nel Charles Lindberg en zijn vrouw bin nen drie weken over Groenland en IJs land naar Europa zullen vliegen teneinde de bruikbaarheid van de Noordelijke rou te over den Atlantischen Oceaan te bewij zen. Lindberg zal hetzelfde watervliegtuig gebruiken waarmee hij drie jaar geleden zijn tocht naar het Verre Dosten maakte. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Juni. GrOentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.501.80, kroten 1.402.40, komkommers 1.107.80, bloemkool I 3.50—8.40, idem II 1.50— 3.40, pieterselie 0.701.90, kropsalade 0.501.70, selderie 0.50—1.40, wortelen 2.006.20, rabarber 0.601.80, perziken 112, per 100 kg.: snijboonen 2442, stokboonon 5562, stamboonen 3442 Tuinboonen 46, doperwten 922, peulen 635, postelein 29, spinazie '110, tomaten A 29.20, B 27.60, C 27.—, CC 22.40. 27 Juni. Vette varkens, Aanvoer 298 stuks, zwaar 251 3233 oent en 47 licht 3031 cent per kg. levend gewicht in cen ten. Handel matig. ROTTERDAM, 26 Juni. Buitenlandsche granen. Rogge. Canada no. 21 disponibel 3.60; 75/76 Kos. Bahia Blanca disponibel 3.45; 74/75 Kos. Bahia Blanca aangekomen 3.40; 72/73 Kos. Duitsch-PooLsohe disponibel 3.25; 74/75 Kos. Zuid-Russisohe disponibel 3.40; 77/78 Kos. Noord-Russische disponibel 3.60; 77 Kos. Hongaarsche disponibel 3.40. Gerst. 70/71 Kos. Laplata disponibel 87.69 Kos. Laplata disponibel 80.65/ 66 K.G. Laplata aangekomen 77.60.01 Koa. Donau disponibel 74.idem spoedig verwacht 73.Russische Chevallier dis ponibel 81. Haver. 61/62 Kos. Russische disponibel 73.52/53 Kos. Boheemsche disponibel 3.95; idem, spoedig gewacht 3.90; Canada no. 3 aangekomen 4.40; Canada no. 2 dispo nibel 4.50; Donauhaver disponibel 3.40; 47/48 Kos. Laplata aangekomen 3.45. Mais per 2000 Kilo's. Gele Laplata aan gekomen 63)^64; Donau/Galfox, disponi bel 63; idem, stoomend, 62.Witte Afri- kaansche no. 2, disponibel 71.Ameri ka nnsche mixed, disponibel 71.Russi sche mixed, disponibel 68.Gele Java, disponibel 70.Publieke veiling. Stem ming vast, TER-AAR, 26 Juni. Centrale Veiling. Een gestadige handel. Peulen wordt de aanvoer steeds minder, de prijs loopt nogal uiteen naar gelang de kwaliteit, Doppers waren iets vlugger, Snijboonen trager. Peu len f 0.352.45, Doppers f 0.651.Cape. f 0.851.20, Tuinboonen 4356 cent, Snij boonen f 3.204.Koe-Stek f 1.50—2.30, Dub'b. Stamboonen f 3.804.30, Bloemkool 210 cent, Spinazie 41 cent, Postelein 2 cent, Peen 47 oent, Rabarber 4 oent, An dijvie 2634 cent. BODEGRAVEN, 27 Juni. Kaas. Aange voerd 132 partijen Goudsche kaas, w. o. 427 met Rijksmerk, totaal 18.871 stuks, wegen de 169.866 kg. prijs met R.M. Ie soort 25 29, 2e soort 2023. Handel matig. ROTTERDAM, 27 Juni. Vee. Ter vee markt aangevoerd: 177 paarden, 11 veu lens, 1 ezel, 574 magere runderen, 870 vette runderen, 334 vette kalveren, 808 nuchtere kalveren, 67 graskalveren, 153 schapen of lammeren, 2 biggen, 14 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 1618, 23—26 en 27.629 cent, ossen 1617, 2122.5 en 2426 oent, stieren 1719, 20 en 2224 cent vette kalveren 15—17 25—27.5 en 30—35 ct. Prijzen per 6tuk van mager vee: melk koeien 1102.30, stieren 40280, gras- kalveren 2060, werkpaarden 100 Casino: Volwassenen. Luxor: Volwaaeonen. Trianon: Volwassencp. 200, slaoht paard en 100—195, hitten 50 -—100, veulens 5080, nuchtere fokkalve- ren 611, nuchtere elachtkalveren 37 kalfkoeien 120—240, pinken 30—60, vaarzen 95, biggen 6—11, biggen p. week 0.601.10. Overzicht: Dc aanvoer van vette koeien en ossen was ruim, handel iets williger prijzen ongeveer gelijk aan die van vorigo week; een enkel prima beest ging nog 1 cent boven noteering. De aan voer van stieren was iets ruimer, handel redelijk, prijzen vrijwel stationair. Vette kalveren met flinken aanvoer, handel wil liger, de prijzen ondergingen geen veran dering, een prima best kalf ging 2.5 eent boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien min der, handel redelijk, ook hier dezelfde prij zen. Jong vee met tamelijken aanvoer, kal- men handel, geen veranderingen in prij zen. Nuchtere fok- en slacht kal veren iets ruimer aangevoerd, handel iets levendiger stijvere prijzen. Aanvoer van graskalvercn ook iets ruimer, stille handel, geen veran dering in de prijzen. Werkpaarden enz. met flinken aanvoer, sluggen handeL voor werkpaarden weinig vraag, prijzen vrijwel stationnair. De aanvoer van biggen zeer klein, kalmen handel, gelijke prijzen. Soha- pen en lammeren gcringen aanvoer, weinig handel, prijzen als gisteren. Maandaanvoer: 82124 rundoren, 870 paarden, 22 veulens, 3285 vette kalveren, 3312 nuchtere kalve ren, 2844 schapen en lammeren, 88 biggen 37 bokken, 1 ezel, 3007 varkens. DEN HAAG, 26 Juni. Groenten- en Fruit veiling. Andijvie 90 ct. per 100 str. Spinazie 1011 ct. Sla 811 ct. per kist. Peen 3.60 4.20, Rabarber 2.503, per 100 bos. Toma ten 713 per 100 pond. Komkommers tol /li per 100. Tuinboonen 56 ct. per K.G. Postelein 2025 ct. per kist. Bloemkool II /3.50, I ƒ5.6011 per 100. Asperges 19 ct., Snijboonen 2641 ct. dubb. 3940, Doperw ten 11 ct. per K.G. Aardappelen: Eerstelingen ƒ2.402.60, Schoolmeesters ƒ1.60 per 100 K.G. Pieterselie ƒ1.70 per 100 bos. Bananen 2.302.80 per 10 K.G. Kersen 814 ct. per pond. Druiven 2836, roode bessen 2531., Frambozen 37 ct., Aardbeien tot 9 ct. alles per pond. Melonen 26 ct. per stuk. Perziken 48 ct. per stpk. Sinaasappelen f 2.102.75 per kist. Citronen ƒ3.804 per kist. R0EL0FARENDSVEEN, 26 Juni. Groentenveiling. Bloemkool 28 cent per stuk, sla 5080 cent per 100 krop, aard beien 2126 oent per kilo, snijboonen 3.20 3.90, idem stek 1.902.70, peulen 0.40 2.55, doperwten 8085 cent, idem no. 2 70 oent, oapucijncrs 8590 cent, tuinboo nen 50 cent per 10 leg., augurken Grof 3.30—3.40, bommen 2.50 per 25 kg. Z0ETERW0UDE, 27 Juni. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 4132 eieren. Prij'/.on: kippeneieren 2.302.70, eendeneioren 1.602.00 per 100 stuks, boter 02 oent, en kaas 1527 cent por pond; kippen 25— 40 oent, hanon 633 cent, konijnen 0.18 1.10 per stuk. HAZERSW0UDE, 27 Juni. Eierenveiling Aanvoer 10130 stuks. Prijzen: kippeueieren 2.102.70 en eendeneieren 1.902.10 per 100 stuks. BOSKOOP, 26 Juni. Bl°emenveiiing. Rozen per hos van 10 stuks: Golden Op helia 1020 cent, Marcel Royer 1525 ct., Hadley 3070 cent, Claudius Pernet 2045 cent, Columbia 1018 cent, Butterfly 14 20 cent, Mac Keiler 1525 cont, Wilh. Kor- des 1220 cent, Mme Jules Bouché 2032 45 cent, Rosalandia 2032 cent. Florcx 2041 cent, Hoover 2010 cent, Chas. P. Kilham 3012 cent, Edith Helen 2060 cent, Aug. Noack 1225 cent Else Poul- sen 60DO oent, Gloria Mundi 3556 cent, Orange Perfection 4060 cent, Paul Gram- pel 5064 cent, Pauls Scarlet 152-1 cent, Ellen Poulsen 4065 cent, Ingon Oleon 2650 cent, v. Rossem 1525 oent, Iris 7 15 cent, Dahlia's 50 cent, Asparagus 25 oent, Violieren 3040 cent, Lelies longifo- riim 50 cent, Clematis Durandi 30—50 ct., Clematis Prins Hendrik 2.10, idem The President 50 cent, Jasmijn 15 cent, Gladio len 25 eent, Campanula 49 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 2fi Juni. Groen tenveiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelin gen 5580 cent, Drielingen 3550 cent, bos neen f 3.30—F. °n. s'-> f nr'O-.psn, W1SSELNOTEKRINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.30 nom. Londen 85 71 2 New York 2.031/; Parijs 9 90 Brussel 35.10 Zwitserland 48.17l/r, Milaan IB 15 Madrid '21.20 Oslo 42.85 Kopenhagen 37.95 Stockholm 43 80 Weenen Praag 7.431/2 Boedapest BEURSOVERZICHT. van gisteren. De campagne, die in Engeland weer togen de gulden gevoerd wordt en de brief van dr. Deterding aan de Mij. v. Han del en Nijverheid heeft bij het publiek wèer nieuwo vrees doen ontstaan, dat one land de gouden standaard zal opgeven, on danks de herhaalde verklaring van de di rectie en regeering der Ned. Bank. Het pu bliek trad heden als kooper van aandeeien op, met gevolg dat de koersen aanzienlijk stegen. Na opening trad echter eenige aar zeling in. De handel was levendig en voor al in Kon. Olie ging het druk toe. Amwik. Petrol, waren eveneens hooger. Suikerwaar- den, speciaal H.V.A., gaven scherpe fluo- tuaties te zien. Rubbers hooger, evenals Mijnwaardeu.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3