Vlammende Katchen. ZATERDAG 24 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BI-AD PAG. 9 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND Een beminnelijke revolutie. Kijk naar de par tijen in Duitschland, zij, die gaan sterven, groeten u. Is de economische wereldconferentie reeds ziel togende? Dr. Colijn werkt door. Waar al die teehnisohe commissies het over hebben, mag de hemel wetenwe zul len geen moeite doen, het n duidelijk te maken. De zenuwlijders-gestichten zijn toch al vol genoeg. Waar het voorloopig op aankomt is fe groote tegenstelling tusschen de Amerika nen en de Europeanen. De Europeanen zijn van meening, dat het nutteloos is te praten over eoonomische hervormingen als niet van te voren het ruilmiddel en het gaat hier voornamelijk over dollar en pond gestabiliseerd is. De Amerikanen willen daar echter niet van weten en experimenteeren lustig ver der met hun zakkende dollar, ten einde een zoo groot mogelijke handelsvoorsprong te krijgen. In tusschen preeken de Ameri- kaansche vossen de passie en dienen voor stellen in tot herstel van den gouden standaard, spreken elkaar tegen, trekken eenmaal gedane voorstellen weer in en zijn het onderling zoo oneens als het maar zijn kan- De Amerikaansche journalisten weten zelfs mee te deelen, dat in de Amerikaan sche delegatie reeds meer meeningen ver kondigd zijn dan de delegatie leden telt. Dus zelfs het spreekwoord „zooveel hoof den zooveel zinnen" is niet meer toerei kend. De Amerikanen leggen een ontstellend dilettantisme aan den dag, ontstellend vooral hierom, omdat zij ten slotte de macht in handen hebben. Dr. Colijn, de voorzitter van de econo- misöhe commissie, werkt echter onver stoorbaar verder. Hij speculeert er op, dat hij op een critiek moment zal kunnen zeg gen: „Kijkt eens aan, heeren, dat en dat heb ik reeds gereikt. Wilt u door de con ferentie te laten mislukken, dat alles ver- verloren doen gaan Colijn is een practisoh man en een nuch ter man. Hij wanhoopt nog niet, blijk baar. Waarom zouden wij het dan doen.? Iedere conferentie kent z'n ups en downs, heeft z'n crisissen en z'n vleugjes. Wij zullen het eind-resultaat afwachten, zonder al te veel illusies. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „Foreholte". Morgen hebben op Foreholte-terrein geen wedstrijden plaats. De Encycliek-meeting te Warmond is daarvan de reden. Wel gaan twee elftallen van Foreholte elder> serie- en nederlaag-wedstrijden spelen. Foreholte III trekt naar Leiden en is de gast van A. V. V. IV. Voor de eerste maal dus, gaat het derde elftal seriewed strijden beginnen en krijgt daar op Kol- ping Boys-terrein een onbekenden tegen stander. Voorspellen is overbodig, maar tracht het samenspel te beoefenen en ver der veel succes. 1 uur aanvang. Dan tot slot gaan de eerste elftallers naar Voorschoten om een nederlaagwed strijd te spelen tegen V. V. L II. Zondag jL werd Foreholte I kampioen in War mond. Voor een kampioenselftal moet het een goed en sluitend spel blijven. In den a vond wed strijd van Donderdag werd dit lang niet ten volle getoond tegen K R. V. I. De Ratwijkers gingen dan ook met een 21 zege huiswaarts. Laat dan morgen in Voorschoten het oude spel weer zien. Dan zegt de harmo nie onder elkaar ook nog wat. Vooral met dit laatste puntje is al véél te bereiken. Foreholte I, de overwinning aan onzen kant?! Aanvang 1 uur. DE R.K. LANDENWEDSTRIJD TE HANNOVER. Morgen zal te Hannover de twaalfde wedstrijd gespeeld worden tusschen de ver tegenwoordigende elftallen der Deutsche Jugendkraft en der Nederlandsohe R. K. Federatie. De tot nu toe behaalde resultaten vindt men hieronder: Ned. Duitschl. 1921 Düssoldorf 4 1 1922 Nijmegen 3 1 1924 Sittard 7 0 1924 Mü unster 3 1 1927 Utreoht 4 1 4927 Keulen 2 2 1928 Venlo 2 1 1929 Ludwigshafen 2 5 1930 Maastricht 2 2 1931 Wupperthal 3 2 1932 Arnhem 3 1 Totaal gesp. gew. gel. verl. doelp. pnt. Nederland 11 8 2 1 36—47 18 Duitschland 11 1 2 8 17—36 4 De samenstelling der elftallen i6 als volgt: DuitschlandW eidenibacher. (Niirnberg). Fluok Baumgartel (Freiburg) (Nüraberg) Wilbs Breuer Braun (Mannheim) (Dusseldorf) (Keulen) Hackman Bickei Strötges Briglmeier Da/u er (Duisb.) (Nurnb.) (Schaag) (Münoh.) (Nurnb.) Claessens Ronckon (Sitt. Boys) (D.E.V.) 0. Alsemgeest v. Dorst, v. d. Hoogen (D.HJL) (Brabantia) (V.V.IJ.) Kamer Habets J. v. Eekeren (T.Y.B.B.) (Valkenburg) (M.UL.O.) Gigenbach Strieder (Geel Wit) (Leonidas) W. Alsemgeest Nederland (D.H.L.) Seriewedstrijden Kolpings Boys. Morgen worden de serie wedstrijd en op het Kolpings Boys terrein aan den Kanaal weg voortgezet met de volgende wedstrij den: 12.30 uur: Kolpings Boys IIForeholte lil (2e af deeling). De uitslag van dezen wedstrijd kan o. L een kleine overwinning van ons reserve- elftal worden, mits ze tactischer spelen als vorige week Zondag tegen D. O. S. IV Het enthousiasme in de Foreholte-gelede- ren kan echter zeer goed voor een over winning zorgdragen. 2.15 uur: Kolpings Boys IK. R. V. I. (Ie afdeeling). Leverde de eerste werdstrijd der Kol pings Boys een overwinning op, wij ver trouwen, dat de Boys ook morgen er alles op zetten om te winnen, daar de k: - de eerste plaats dan zeer goed is, achten de Boys daartoe wel in staat. Maar dat de Katwijksche vrienden de overwinning niet cadeau zullen geven staat vast. Verrassingen zijn bij dezen wedstrijd niet uitgesloten. 4 uur: A. V. V. Ill—S. J. C. IIL (le af deeling). Ofschoon A. V. V. m den eersten wed strijd heeft verloren en S. J. C. III ge wonnen is het zeer moeilijk te voorspellen wie dezen wedstrijd winnen zal. Beide ploegen lijken ons aan elkaar gewaagd, zoodat een gelijk spel niet R. K. S. V. „D. 0. S." Morgen gaat D. O. S. I, II en ITT naar Hillegom, om daar dezelfde elftallen van Concordia te ontmoet-en. Voor deze wedstrijden is een mooie pla- quette uitgeloofd, voor die vereeniging, die de meeste punten haalt. Wij hopen, dat de D. O. S.-menschen flink wat punten zullen weten te behalen. De aanvangsuren zijn: 12 uur D. O. S. Ill-Concordia III; 1.30 uur Concordia II D. O. S. II en 3 uur Concordia I D. O. S. I. D. O. S. IV gaat Teylingen III met een bezoek vereeren. Aanvang half 1. Staatsgreep. Het is niet altijd even aangenaam een krant te moeten re- digeeren. Door den drang der omstandigheden zijn wij altijd ongeluksboden. Tegenover één berichtje, dat den lezers een prettige tijding brengt, staan min stens tien berichten die gewagen van ram- pjen, moord en doodslag. Zoodoende is een overzicht van de feiten der week gewoon lijk ook niets anders dan een somber ge kleurd relaas. Daarom doet het ons goed, thans te kunnen beginnen me^ een herinnering aan een staatsgreep, die deze week plaats vond, en nu eens niet gepaard is gegaan met onlusten, relletjes, schietpartijen, ar restaties, bloed en kruitdamp. Zoo doen wij dat in het Westen bij even- tueele revoluties. In het Oosten maakt men sexms op eleganter wijze revolutie. Spe ciaal is dat het geval in Siam. Daar had tot voor verleden jaar de ko ning Prajadhipok de absolute macht over zijn onderdanen, een toestand welke den liberalen, die weieens naar het Westen hadden gekeken, een doorn in het oog was. Op een goeden dag maakten zij revo lutie zonder dat iemand er iets van merk te en zonden den koning berioht, dat hij voortaan een doodgewoon constitutioneel vorst was. Koning Prajadhipok glimlachte en zei „Uitstekend". Het duurde evenwel niet lang of hij decreteerde op een anderen goeden dag: „Ik ben weer absoluut mo narch". Waarop alle Siameesjes glimlach ten en zeiden: „Best hoor, koning". Dat ging alles in onverstoorbare ge moedsrust en pais ende vree. Deze week, terwijl de koning weer op vacantie was, hebben de leiders der libe ralen opnieuw van de gelegenheid gebruik gemaakt om den koning te berichten, dat hij weer constitutioneel vorst was gewor den. Terwijl Bangkok nog sliep, bezetten sol daten en matrozen alle regeeringsgebou- wen en de belangrijkste strategische pun ten der stad. De president van den staatsraad, Phya Manopakaratoa, die met twee andere mi nisters werd gearresteerd, legde zijn func tie neer, waarna de geheele staatsraad af trad. Geen enkel schot werd gelost en toen de Siameesjes 's morgens wakker werden, lazen zij in hun ochtendblad (als er ten minste een is in Siam) dat er dien nacht revolutie was geweest. Beminnelijke lui zijn die Siameezen. Moritnritesalntant. Dat andere Oostersohe volk, dat aan onze gren zen woont, ia ook nog altijd bezig aan zijn revolutie, de nationaal-socialistisohe revo lutie. Heelemaal onbloedig verloopt deze wel niet, maar het eigenaardige van deze omwenteling is toch wel, dat er veel slacht offers vallen zonder dat er veel bloed vloeit. De slachtoffers zijn de partijen, de organisaties, de baantjes en de gevestigde posities, waarmee wij dan natuurlijk be doelen voorzoover deze in handen zijn van nie-b-Nazi's. De partijen en hun organisaties verkee- FEUILLETON. Naar het Duitsch van PAUL OSKAR HöCKER. (Nadruk verboden). „Je bent waarachtig een spaar genie Bent n daarom den heelen winter nooit eens naar den schouwburg geweest?" Ze knikte glimlachend, een beetje ver legen, maar toch met een gevoel van trots: „Het heeft me dikwijks heel wat zelfstrijd gekost om zoo gierig te zijn." „Hhhemhem. Dat had ik moeten weten. mijn vrouw dachtWel, dan heb je een bedroefd klein beetje gehad aan Berlijn. Als u in Engeland komt, dan doet u het maar een beetje royaler, hoor!" „O neen, meneer Erck, geen sprake van." Bijna angstig zei ze het: „Heelemaal met leege handen zou ik niet bij hun wil len aankomen." „Bij wie? In Wiesbaden?" Als eenig antwoord knikte ze. Dezen eigenaardigen trots kon de Ge heimraad niet heelemaal begrijpen. Wat kon ze meebrengen, dat de moeite waard was En mevrouw Dora Troilo kon men gerust op een half millioen taxeeren. Als het niet meer was. „Nu, beste juffrouw Lutz", zei hij vrien delijk, „we zullen hopen, dat het lukt. Voor zoover ik u helpen kan, natuurlijk met liefdeDat begrijpt u. Denkt u er maar eens goed over na en als u het met u zelf eens gewonden bent dan praten we nader. ren thans in de minder benijdenswaardige 'positie van de oude Romeinsche kamp vechters, die aan Caesar den stereotypen groet braohten vóór den aanvang van het kampspel: „Ave Casear, morituri te salu- tant". Heil Caesar, zij die gaan sterven, groeten u. Zoo marcheeren de nog overgebleven niet-Hitleriaansohe groepsformaties rond in het Duitsche circus en brengen aan Cae sar Hitier den Romeinschen groet: „Heil Hitier, wij, die strakjes door u pootje-ge- lioht worden, groeten u." En telkens valt er eentje en wordt weg gesleept. Sieg-heil! De eersten, die het veld ruimden, waren de communisten. Hun asch rust thans in het Kremlin te Moskou, evenals de asch van Klara Zetkin, die een jaar geleden nog als ouderdomspresidente den Rijksdag kon openen. Thans zijn de socialisten gevolgd. Hun pers was hun reeds afgenomen, evenals him gebouwen en vakorganisaties met kas en al, nu zijn zij ook nog een verboden partij. Socialistische afgevaardigden wor den niet langer erkend, socialistische kran ten mogen niet' worden uitgegeven, kort om de S. P. D. (Sozialistische Partei Deutschland) heeft afgedaan. Laten de heeren Wels c.s. nu maar gerust een par tijbestuur in Praag oprichten. Hiermede zijn de Marxisten voorgoed in gemaakt. Wi© volgt? Zal nu de partij van Hugenberg, de Duitsch-nationale partij, het eerst aan bod komen, of zal het Centrum de eer heb ben? De Stahlhelm (Duitsch-nationale organi satie) is reeds ingelijfd, de Duitsch-natio nale „Kampfringe" zijn reeds ontbonden. Dat wijst er op, dat reeds een begin is ge maakt met de afbraak van Hugenbergs partij. Maar aan den anderen kant geven het gebeurde te Munchen, de recente ar restaties van geestelijke en bekende Cen trum-mannen en het optreden tegen de Beiersche Volkspartij ook zeer duidelijk te kennen, in welke richting thans nog wordt „gelijkgeschakeld". Hitier doet zijn werk wel grondig. Elke andere partij dan de nationaal-so- cialistische zal moeten verdwijnen, elke niet Hitleriaansche organisatie zal moe ten sterven, opdat de Hitler-partij leve en heersohe. Kijk ze nog maar eens goed aan, de partijen, die nog op pooten staan, straks zult u ze niet meer zien. Morituri te salutant. Nog een stervende? In Londen hebben wij ook nog een instelling, die de allures van een zieltogende gaat aanne men, nJ. de Economische Wereldconferen- 1 tie. Macdonald, de voorzitter, is de eenige, die 't succes voortdurend nader en nader ziet komen, de anderen zien sleohts hoe de toestand hoe langer hoe critieker wordt. Wij hebben nu de eerste werkweek ach ter den rug en deze blijkt nuttig besteed te zijn, met het instellen van een groot aantal commissies, sub-commissies en sub sub-commissies. Toen het meisje vertrokken was, stond de Geheimraad van zijn stoel op en staar de besluiteloos naar de deur, die naar de huiskamer voerde. Daar zat zijn vrouw met een haakwerkje op de sofa in angstige spanning op de tijding te wachten of juf frouw Lutz met 1 April vertrok of dat ze bleef En hij moest zijn vrouw bekennen, dat hij zelf het meisje ernstig had aan geraden naar Engeland te gaan.... Hij kuchte. Nu had je de poppen aan het dansen n Nog noodlottiger was de raad, die Ge heimraad Erck gegeven had, voor Katarina zelf. Door zijn tusschenkomst gelukte het haar bij de wereldberoemde firma A. F. Dutton in Buckingshamshire een plaatsje als volontair te krijgen. Dutton gold als een van de grootste specialiteiten op het gebied van de anjer-kweekerij. Zijn sei zoen-noviteiten waren beroemd op het ge heele vasteland. Ook Katarina kende de Engelsche firma allang bij name. Daar ook de firma Viktor H. Troilo sedert kort haar specialiteit van anjers maakte, dacht Ka tarina dat zij zeer door het lot begunstigd werd, toen zij den brief met het post stempel „Iver, Bucks" ontving, waarin haar werd meegedeeld, dat zij als volontair was aangesteld en den Woensdag na Pa- schen haar werk zou moeten beginnen. Maar de ontzetting die haar besluit in Wiesbaden veroorzaakteMevrouw Dora Troilo ontving den brief, waarin Katarina haar toekostplannen meedeelde, toen haar stiefzoon vertrokken was. Viktor had zich den eersten April, 's morgens om acht uur, in de kazerne van de garde-cavalerie moeten aanmelden. Denzelfden dag nam Katarina afscheid van mevrouw Erck, die erg onder den indruk was, om naar haar vaderstad te reizen, waar ze tot den Dins dag na Paschen als gast van haar aan staande schoonmoeder zou blijven. Een antwoord op haar brief had zij voor haar vertrek uit Berlijn niet meer kunnen ont vangen: dat kreeg ze mondeling direct na haar aankomst in Sonnenberg Het was 's morgens even over zevenen, toen de trein Wiesbaden binnenreed. Ka tarina was ijskoud ofschoon de zon reeds stralend aan den hemel stond. Door de lange nachtelijke reis in de derde klasse was ze geradbraakt. Het seizoen was in Wiesbaden nog niet begonnen: in de la nen waar zij in haar huurrijtuigje door reed. was nog niets te doen en van ver scheiden villa's waren al de blinden nog gesloten. Noordelijk van het Sanatorium Dietenmuhle, ging het paard over in stap. Hier ging het bergop. Men had van hier een prachtig vergezicht. Bij Sonnenberg zag men de uitgestrekte terreinen van de kweekerij van de Troilo's, met de groote kassen, waarvan de glasbedekkingen thans in de zon schitterden. Het nieuwe weelde rige heerenhuis, dat de weduwe midden in het park had laten neerzetten, was van hier af niet te zien, maar wel de paar klein© gebouwtjes van één verdieping aan d© Dietenmühlerweg, die eens het begin van dit groot© bedrijf \hadden gevormd en in het laatste, het kleinste waarvan, nu een-en-twintig jaar geleden, Katarina Lutz geboren was. In het klein© huisje woonden sedert, den dood van haar vader vreem den. Onder den pachter, een veehouder, was alles erg verwaarloosd. Met tranen in de oogen keek het meisje er naar. Er was voor haar steeds een groote zelfoverwin ning noodig om heb huis te betreden. Het pachtcontract eindigde in den herfst van het volgende jaar. Natuurlijk zou ze het niet vernieuwen. Waarschijnlijk had. de firma het terrein noodig. Viktor had er al over gesproken, hoe zijn stiefmoeder en Oom Rispeter, haar rechterhand, zich de verandering dachten. Voor het jonge paar zou oen kleine villa worden gebouwd aan de Westelijke grens van het terrein en Ka- tarina's geboortehuis zou voor de verkoop- afdeeling worden verbouwd en vergroot; er zou magazijn- en pakruimte in komen. Door de breede poort in het hek k Mm het rijtuigje op het grondgebied der Troi lo's. Rechtuit lagen de kassen, links de groote velden met de koude-grondbedden, rechts het woonhuis, omgeven door recht opgaande dennen. Het waren prachtige boomen.... maar op het goedverzorgde grasveld aan hun voet stonden een paar kabouters en reeën van aardewerk opge steld Nog nooit was het zoo glashelder tot Ka- tarina'8 bewustzijn doorgedrongen, hoe stijlloos de heele „schepping" van de we duwe Troilo toch eigenlijk was. Een kunst zinnig architect was bij het ontwerpen van het woonhuis niet geraadpleegd, maar een gewiekst aannemerB-metselaar&baas had de vage voorstellingen van zijn op drachtgeefster over een kasteeltje in Ko- coco-stijl in gruwelijken werkelijkheid om gezet. Nog erger dan van buiten was het van binnen. Het was er een opeenhooping van smakelooze goedkoope aardewerkfiguren en zoogenaamde „stijlmeubelen", die niets dan de grifste en misluktste imitaties wa ren. De muren waren volgehangen met onbeteekenende olieverfschilderijen, wel ker kunstwaardig omgekeerd evenredig was aan de breedte van hun protserig ver gulde lijsten. En de bezitster van al deze heerlijkheden paste er zich uitstekend bij aan. Zij droeg een hoog, sterk-ingeregen cor- f R. K. S. V. „TEYLINGEN". Na een paar drukke voetbal Zondagen was het programma voor a.s. Zondag wat minder druk, ,d°ch de D. H. V. B. heeft intusschen de demi-finale voor den Bis- sohopbeker vastgesteld op het Teylingen- terrein. Om 2.30 uur ontmoeten Blauw Zwart I en Vogelenzang I elkaar op Sport hof, zoodat het a.s. Zondag weer eon pro gram is waarvan ieder kan genieten. Om 12.30 onbmoeten Teylingen IIID. O. S. III elkaar vriendschappelijk. Wij maken den leden bekend dat a.s. Donderdagavond te 8.30 uur de jaarverga dering wordt gehouden. Ook de donateurs hebben toegang, doch geen zeggingschap omtrent bestuursverkiezing of" andere za ken. Dit is het alleenrecht van do leden. R. K. Sportver. „Leiden". Morgen speelt alleen het eerste elftal en gaat naar A.V.V. in Leidsohendaon. Het vertrek is om 1 uur per tram vanaf Koro- vaanstraat. Zorgt er voor allen op tijd pre sent te zijn. De Elftalcommissie wil weer een nieuwe opstelling probeoren om to trachten met de spelers oen le elftal te maken, dat net zoo goed de a.s. competitie zal sluiten, als het tweede elftal dit de vorige gedaan heeft. Dat zal wel gaan, als allen maar beseffen dat dit het belang i« van de vereeniging en nog meer voor de R. K. Sport in het algemeen. Over den wedstrijd willen wij geen voor spelling doen, maar als er werkelijk aan gepakt wordt van begin tot heb eind, dan kan het niet anders of het suocos blijft niet uit. Daar wij geen berioht (mochten terug ont vangen van vereenigingen die aangeschre ven waren, of zij een of meer elftallen vrij hadden, kon de Elftalcommissie niet meer wedstrijden vaststellen. De Voteranenwed- strijd, die a.s. Dinsdagavond gespeeld zou worden in Zocterwoude kan niet doorgaan, wegens verhindering van verschillende spe lers van Leiden. Vermoedelijk zal hij vol gende week Dinsdagavond gespeeld wor- don. Nader berioht volgt daar over. Terrpin-Commissie Sportpark Haagwog. Maandag 26 Juni: Bataven, terrein B. en 0. Maandag 26 Juni: R.WJ), terrein A, Dinsdag 27 Juni: Leiden, terrein A. Woensdag 28 Juni: Bataven, terrein A. Donderdag 29 Juni: R.W.D., terrein A. Vrijdag 30 Juni: Leiden, terrein A. Vrijdag 30 Juni: Graal, terrein B en C. Zaterdag 1 Juli: Graal, terrein C. Zondag 2 Juli zijn de terroinon nog vrij. Zij die beschikken willen over het terrein gelieve zoo spoedig mogelijk bericht te zen den bij J. Duindam, Koornbrugstceg of H. E. v. Haasteren, Stadhouderslaan. R. K. V. V. „K. R. V.' Morgen trekt het le elftal naar Leiden om te 3 uur tegen Kolpings-Boys I te spe len voor haa/r seriewedstrijden. Vertrek per fiets 2 uur van wachtkamer. Het derde speelt om 1 uur te Noordwij- kerhout tegen N.V.C. IV. Dit zal een aan gename wedstrijden worden tegen deze nieuwe sportvrienden. Vertrek por fieta vanaf wachtkamer om 12 uur. Voor de juniores kon wegens de Ency cliek-Meeting geen wedstrijd worden vast gesteld. R. K. S. V. „Adolf Keiping". Morgen hebben bijna alle elftallen een te spelen wedstrijd, waaronder er tevens één is, die niet onbelangrijk zal zijn. Hot eerste elftal vertrekt nl. om 1 uur naar Halfweg om aldaar den promotiewedstrijd te spelen tegen N. A. S. I. Laten allen toch alle pogingen in het werk stellen om deze match te winnen. Het kan, maar het is hard noodig ook, wil de club nog een kansje hebben om te promoveoren. Het tweede speelt om half drie op eigen terrein tegen Bernardus II, het 3e om 1 uur tegen ZVV I en tot slot circa 4 uur do Langeraarsohe Veteranen tegen die van Roelofarendsveen, Een mooie Zon dagmiddag dus op het R. IC. Sportterrein, met vooral een interessante partij: die der veteranen. set, haar heele kleedij was op de taille in gesnoerd, waardoor haar aanleg tot veb- lijvigheid, die gemaskeerd moest worden, juist veel meer in het oog viel. Haar don ker haar en haar borstelige wenkbrauwen waren geverfd ze droeg veel briljanten, ook nu, 's morgens direct als ze op was! Toen haar Katarina's komBb werd ge meld, zat zij juist voor haar toiletspiegel. Ze had het rijtuig hooren voorrijden. ,Laat de juffrouw binnenkomen", zei ze uit de hoogte, terwijl ze een haarspeld vaststak. „Nou, je komt net goed op tijd voor 't ontbijt, Katchen. Wel, wat zie je er koud uit. Wil je eerst je goed afdoen of di rect een kop koffie hebben Terwijl ze sprak, had ze haar logé op elke wang een klappende zoen gegeven, die duidelijke sporen van lippenpomade achterliet. Katarina vroeg eerst haar klceren te mogen afdoen. Een dienstmeisje had in middels haar handbagage naar do logeer kamer gebracht. De kamer was blinkend helder, zooals het heele huis.-Er werd hier onophoudelijk geboend en gewreven. Me vrouw Troilo was de strengste huisvrouw, die men zich kon voorstellen. Ze dwong hier in huis niet minder respect af dan aan de overzijde in de zaak. Toen Katarina in de eetkamer kwam, die in „oud-duitschen" stijl gehouden was, zat haar schoonmoeder al aan de ont bijttafel. Op de stoel naast haar zat de buldog. Grommend duldde het beest het naderzij komen van de gast. Mevrouw had hem een servet omgebonden en een bord melk met stukken wittebrood er in, voor hem neergezet. Slobberend at Fricka, de dog, zijn portie op. steeds dn groote nij dige kop kwaadardig naar de niejweling toegewend. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9