UND- EN TUINBOUW KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 24 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeen te. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige verga dering worden zonder een enkele opmer king vastgesteld. De voorzitter doet daarna n.mmededeeling van de ingekomen stuk ken. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de steunregeling voor de werklooze arbei ders met ingang van 18 Juni 1933 in te trekken. Werklooze arbeiders zijn er momenteel niet meer. De heer Kroon vraagt of de re geling weer ingevoerd zal worden als er weer arbeiders werkloos worden. De voor zitter zegt, dat, wanneer de omstandig heden zich wijzigen, die weer in overweging genomen zal worden. Punt 4. Op voorstel van B. en W-. wordt de rekening van de gezondheidscommissie over het jaar 1932 goedgekeurd. Punt 5. Vacature gemeente-opzicihter. De voorzitter deelt mede, dat door B. en W. ingevolge een genomen Raad besluit een op roeping is gedaan. Slechts één sollicitatie is binnengekomen n.l. die van J. Vet, timmer man te Rijnzaterwoude. B. en W. kunnen derhalve niet met een voordracht komen. Ernstig is dit punt onder de oogen gezien. In verband met de tijdsomstandigheden stellen B. en W. den Raad voor om geen vaste opzichter te benoemen. Er zijn weinig zaken waarbij een gemeente-opzichter noo- dig is. Doet zich een geval voor, dan kan per geval advies worden gevraagd. B. en W. zijn de meening toegedaan, dat men dan niet aan het bedrag van 100 per jaar zal toekomen. De heer Disseldorp vindt het idee wel mooi, hij ziet er echter heel weinig bezui niging in. Het verwondert hem echter, dat B. en W. eerst een oproep doen en dan met dit voorstel komen. De voorzitter zégt, dat het voorstel tot het doen van een oproe ping niet van B. en W. maar van den Raad is uitgegaan. De heer van Tol is het met den heer Disseldorp eens en stelt voor tot benoeming over te gaan. De heer Oom peer zegt, dat bij B. en W. alleen het mo tief ooi te bezuinigen heeft voorgezeten. Het voorstel van den heer van Tol wordt voldoende ondersteund en komt in stem- ming. Op den heer Vet worden uitgebracht stemmen terwijl er twee stemmen blanco wordon uitgebracht. Benoemd is dus de •heer J. Vet. Op voorstel van den voorzit ter wordt besloten de benoeming 1 Juli as. te laten ingaan. Op een drietal verzoeken om ontheffing van sohoolgeld wordt afwijzend beschikt. De heer Jansen vraagt of een ontheffing niet kan worden verleend. Die persoon is lang werkloos geweest. De voorzitter zegt, dat de aansiLag in de R.I.B. zoodanig is, dat deze persoon schoolgeld moet betalen. Kan hij ten slotte niet betalen, dan is er nog wel een andere weg, men zooi dan deze post voor oninbaar kunnen voordragen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot vaststelling van een verordening ingevolge artikel 122 der gemeentewet zulks in verband met de inning van leges op de jachtakten. Punt 8. Voorstel van B. en W. tot toe treding als lid van het Centraal Archief inzake Maatschappelijk hulpbetoon in Ne derland. De voorzitter deelt mede, dat bij deze instelling inlichtingen zijn te verkrij gen omtrent liefdadige vereeniging die een verzoek richten tot het houden van een col lecte binnen de gemeente. De Raad besluit toe te treden tot dit bureau, de contributie bedraagt 5 per jaar. De Leidsche tarieven. Punt 9. Voorstel van B. en "W". om toe te treden tot een op te richten bureau tot het bekomen van inlichtingen inzake electrici- teits- en gasvoorziening. Hoofddoel is ora bij afloop der contraeten met Leiden be tere voorwaarden van levering te verkrij gen. Na eenige discussie wordt ten slotte in beginsel besloten om tot het burea/u toe te treden, mits de kosten voor de kleineie gemeenten lager zijn als voor de grootere. Op voorstel van B. en W. worden nog vastgesteld enkele besluiten tot wijziging van de begrooting dienst 1932 en 1933. Het Kohier hondenbelasting wordt voor 1933 vastgesteld op een bedrag van 62. De Heerenweg. Punt 13. Voorstel in verband met de overname van den weg Alphen aan den RijnLeimuiden. De voorzitter mede, dat er een Commissie is benoemd van weggebruikers die zal trachten om zoo spoedig mogelijk verbetering te brengen in den onhoudbaren toestand waarin de Hee renweg verkeert. De heer van Tol, jid van den Raad dezer gemeente, bekleedt het voorzitterschap van VAN RIJNSATERWOUDE die Oommissie. De voorzitter deelt mede, dat hij op uitnoodiging een vergadèring van die Commissie heeft bijgewoond. Ik zal mijnerzijds, zegt de voorzitter, geen poging onbeproefd laten om dit vraagstuk tot op lossing te doen komen. In onzen tijd met een modern verkeer moet het grintwegdek zoo spoedig mogelijk voor een deugdelijker plaats maken. In de vergadering van de Commissie was de onderlinge verstandhou ding uitstekend. Alle belanghebbende lo- oaliteiten waren aanwezig. Spr. hoopt ook in den vervolge tot bijwoning der vergade ringen uitgenoodigd te worden. De antwoorden die van de localiteiten naar aanleiding van een door mij ingediend voorstel om tot een andere verdeeling der jaarlijks terugkoerende kosten van onder houd te geraken, stellen echter alweer te leur. Alleen de gemeente Leimuiden heeft het voorstel onvoorwaardelijk aanvaard. Iedere looaliteit heeft weer een ander ge zichtspunt en zoodoende is het moeilijk tot elkaar te komen. De onderhandelingen zijn eigenlijk weer op het doode punt. Het door mij gedaan voorstel om tot een andere vgr- deeling der kosten te komen luidt aldus: Bij volging van een gedeeltelijk nieuw trace betaalt de gemeente Woubrugge 658 per jaar, Rijnzaterwoude 900, Leimuiden 1200, Vier Ambaohtspolder 1600 en Al phen aan den Rijn 1702. Wanneer het oude trace gevolgd zal wor den zijn deze cijfers: Woubrugge 658, Rijn zaterwoude 1300, Leimuiden 1400, Vier- Ambaohtspolder 1400 en Alphen aan den Rijn 1302. Het voorstel van Ged. Staten bij een nieuw trace was aldus: Woubrugge 658, Rijnzaterwoude ƒ400, Leimuiden ƒ810, Vier Ambachtspolder 2000 en de gemeente Al phen aan den Rijn 2192. De gemeente Woubrugge vindt de ver deeling niet billijk" genoeg en zou willen Leimuiden en Rijnzaterwoude nog meer be taalden. De bezwaren van Woubrugge zijn eohter voor een groot deel door de tege moetkomende houding van den Poilder Vier Amibacht opgeheven, ook de andere bezwaren zijn reeds weerlegd. Het meest teleurstellend ie echter de houding van de gemeente Alpben aan den Rijn. B. en W. willen niet meer betalen als 1000 per jaar en bovendien nog onder dan 1000 per jaar en bovendien nog onder naarmate het bedrag van 600 per K.M. eventueel minder zal worden. De heer Jansen vindt de kosten voor Rijnzaterwoude bij een nieuw trace nog te hoog, wij blijven met het onderhoud van den ouden weg zitten. De voorzitter zegt, dat Leimuiden en Rijnzaterwoude de hel pende hand hebben toegestoken, B. en W. van Rijnzaterwoude in ieder geval. De Raad moet nog besduiten. De voorzitter had van een gemeente als Alphon aan den Rijn, met bijna 18000 zielen, een .andere houding verwacht. Alphen mag toch niet vergeten, dat haar industrie be hoefte heeft aan goede toegangswegen. De heer Kroon komt op de werkgelegen heid die, wanneer de weg gemaakt wo^dt, er zal komen en op eventueeel plaatsing van werkloozen. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak niet aan de orde is en in handen van B. en W. veilig is. De heer van Tol betuigt zijn leedwezen met de door Alphen ingenomen houding. Hij zou een adres tot den Raad willen rich ten. De voorzitter zegt, dat dit meer op den weg der Commissie ligt. De Raad kan zich geheel met het door den voorzitter ingediende voorstel tot ver deeling der kosten vereenigen. De voorzitter deelt mede, dat de Bouw en Woning ver ordening geheel zal moeten worden gewijzigd, zulks in verband met de gewijzigde woningwet. De heer Brouwer te Alphen aan den Rijn is bereid voor de ge meenten Leimuiden en Rijnzaterwoude een verordening te ontwerpen. Leimuiden be taalt dan twee derden en Rijnzaterwoude een derde der kosten. Het genoemde be drag komt de leden van den Raad te hoog voor, zoodat besloten wordt dit punt nog aan te houden tot een volgende vergade ring Misschien heeft men dan wel iemand, die het voor minder doet. De heer Jansen bespreekt den toestand van de brandspuit en het spuitenhuis. Hij dringt op verbetering aan. Er is wel een contract met Leimuiden, maar Leimuiden is wel wat ver af. De voorzitter antwoordt, dat de zorg voor de brandbluschmiddelen bij B. en W. berust. De heer Jansen zal in een volgende vergadering met een voorstel komen. De voorzitter zegt, dat B. en W. dit naast zich neer kunnen leggen. De heer Jansen wijst nog op een leelijk waarschu wingsbord bij het Nutsgebouw De voorzit ter zegt een onderzoek toe. De heer van Tol ontvangt nog enkele in lichtingen aangaande het hooge gras langs den weg, waarna deze aangename verga dering wordt ges-loten. 0UD-Z0UAAF OVERLEDEN. Tragisch gebeuren bij het sterfbed. In het St. Antoniungasthuis te Helmond overleed op 85-jarigen leeftijd do oud- zouaaf J. Aarts geboren te Oss, doch de laatste jaren wonende bij zijn familie te Asten. Bijzonder tragisch is het dat de eenige zoon van den oud-zouaaf, de eerw. frater Tiburtius, van de Congregatie der Fraters van Tilburg, die zijn vader in het gasthuis kwam opzoeken, aldaar ernstig ongesteld •werd en eenige uren na zijn vader over leed. Frater Tiburtius verbleef de laatste ja ren in het klooster der Congregatie te 's-Hertogenbosch. Dreigend conclict in het bakkersbedrijf te Amsterdam. Men meldt uit Amsterdam: De besturen der patroons-organisaties in het bakkers bedrijf hebben den secretaris van het bu reau der samenwerkende Gezellenorgani- saties' in kennis gesteld, dat met ingang van 24 Juni het loon op 34 zat worden gebracht, en het in de bedoeling ligt begin October opnieuw een loonsverlaging toe te passen van 2 gulden per week, zoodat het loon op 32 gulden zal worden bepaald. Het bureau heeft in een vergadering met de hoofd- en afdeelingsbesturen van den Alge meen© Bond, en de Roomsch-Katholieken en Christelijken organisaties, den t-oestand besproken. Den patroons is naaa- aanleiding der voornoemde mededeeling kennis gege ven dat pogingen in het werk zijn gesteld bij de hoofdbesturen der patroons-organi saties besprekingen te voeren om te komen tot een contract voor meeT et-eden voor het 'bakkersbedrijf. Bovendien bestaat zeer overwegend en ernstig bezwaar bij de ar beiders-organisaties nopens deze zaak ge raadpleegd zijn. Den patroons is om een conferentie verzocht en in ernstige over weging gegeven de door hen meegedeelde loonwijzigingen op 24 Juni niet toe ,te pas een, voor met de arbeiders-organisaties ge confereerd is. De dienstregeling Neder!. Spoorwegen. Onder de aandacht van belanghebben den wordt gebracht, dat wenschen en be zwaren ten aanzien van de op 15 Mei j.l. ingegane dienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen vóór 1 Augustus 1933 aan den voorzitter van den Spoorwegraad, Konings kade 25, 's-Gravenhage, moeten zijn mede gedeeld om bij de vaststelling van de vol gende dienstregeling in overweging te kun nen worden genomen. De vrije Zaterdagmiddag voor sommige groepen van spoorwegpersoneel. De bij wijze van proef ingevoerde rege ling inzake het geven van den vrijen Za terdagmiddag aan het personeel op de bu reaux der inspecteurs van vervoer en in genieurs van tractie van de Nederlandsche Spoorwegen, die om beurten voor de helft vrij kregen en het des Zaterdags na 1 urn- des middags vrij geven aan personeel, wer kend in de locomotiefloodsen, zijn naar de directie der Nederlandsohe Spoorwegen mededeelt, als geslaagd te beschouwen. Zij zal daarom tot definitieve invoering van de vrije Zaterdagmiddagregeling over gaan. „Volk" WAAROM DE HEER LOERAKKER..?! In 't „Weekblad van Bloembollencul tuur" van 9 Juni j.l. schreef de heer E. Krelage een artikel over de samenstelling van het bestuur der Kweekerscentrale. Oa, schreef de heer E. K.: „Het Twee de Kamerlid, de heer Loerakker is onge twijfeld een goed kenner van de toestand in de bloembollenstreek, die dikwijls een juiste kijk heeft op de zoo uitéénloopende belangen van de kweekerij en handel, maar wat ter wereld doet hij in het be stuur dezer Kweekersoentrale 1 Het blad „De Hobaho" schrijft mi zeer terecht: „Velen zullen met den heer E. K. voor zichzelf de vraag gesteld hebben, maar andere die een meer open oog hebben voor het geen momenteel in de wereld ge schiedt en den „klop op den deur" beluis terd hebben van den nieuwen tijdgeest, voor diegenen is de beantwoording dier vraag zeer eenvoudig. Het is m.i. n.l. een uitvloeisel van het geen momenteel vrijwel over de geheel© wereld geschiedt. De oude liberale econo mische politiek heeft bij de leiders afge daan en daarvoor komt een economische politiek in de plaats, waarvan de beginse len zijn vastgesteld in de encycliek Quadragesimo anno." Het blad vervolgt: „In dit kader paste dan ook de benoe ming van den heer Loerakker geheel en aL Ook hij vertegenwoordigt enorme be langen in ons vak, n.l. die der werknemers. Hij weet drommels goed, dat wanneer de ■werkgever steeds blijft verliezen en het eene bedrijf na het andere moet liquidee ren, dat dan de positie der werknemers ook onhoudbaar wordt. Het zoo met zorg en tijd opgebouwden collectief contract kan dan onmogelijk meer gehandhaafd blijven. Eerst het bedrijf weer gezond en dan verder praten. Wij treffen het bijzonder, dat de heer Loerakker dit zoo goed begrijpt. Zijn posi tie is uiterst moeilijk en ik mag aannemen dat hij meerdere malen een strijd met zich zelve gevoerd zal hebben over de te nemen besluiten. Maar ik ben overtuigd, dat hij objectief genoeg is om datgene te doen wat. in het belang is van ons vak in zijn geheel." Lathyrus-tentoonstelling te Aalsmeer. Ook H. M. de Koningin-Moeder en Z. K.H. Prins Hendrik schonken voor de 6e Nationale Lathyrus-tentoonstelling, die op 7, 8 en 9 Juli a.s. te Aalsmeer gehouden zal worden zilveren medailles. Niet al leen op cultuur gebied maar ook wat be treft bloemschikkunst zal deze tentoon stelling veel moois bieden. PASTOOR DR. E. HAMER, t Vrijdagmiddag is in de St. Liduina-stich- ting te Purmerend overleden dr. E. Ha mer, pastoor te Ilpendam. De thans overledene zou 15 Aug. aa. zijn zilveren pjriesterfeest vieren. De pa rochianen hadden in verband hiermede reeds maatregelen getroffen. Geboren den 22en Febr. 1881 te Amster dam, werd de thans ontslapene op 16 Aug. 1908 priester gewijd. Daarna was hij as sistent te Delft (H. Hippolytus), kapelaan te Hoorn en 's-Gravenhage (H. Jacobus) en werd tot rector van de Maria-Stichting te Haarlem benoemd op 30 Augustus 1924. In Februari 1932 volgde zijn benoeming tot pastoor te Ilpendam. Pastoor Hamer had, vóór zijn hoogere studies te Warmond gestudeerd aan de Leuvensc.he Universiteit, waar hij tot doc tor in de wijsbegeerte was gepromoveerd. Dr. Hamer was een stil mensch, die zich het liefst buiten de drukte van gezel schappen bevond. Het was een ijverig priester, die zich zeer conscentieus en met hartelijke toewijding van zijn taak kweet. In de Maria-stiohting te Haarlem was hem nooit iets te veel, als de belangen der zieken het vroeg met wier belangen en zorgen hij gaarne meeleefde. Zijn nagedachtenis zal in eere blijven. ST. ADALBERTUS. De Commissie, die van Haarlems Bis schop opdracht heeft op den alom bekenden St. Adalbertus-Akker te Egmond een Kapel te stichten ter eere van den Heilige, die als gezel van Willibrordus zijn leven wijd de aan de bekeering van Kennemerland, zag zich tot haar teleurstelling niet in staat deze sohoone taak reeds vóór het nu te vieren feest te vervullen. Dankbaar voor de bijdragen, die zij uit alle oorden van ons land mocht ontvangen, een mooi voor beeld gaf wel een openbare school in Gel derland, moet zij blijven vragen om gif ten, die het haar mogelijk zullen maken nu toch spoedig met den bouw, waarvoor de plannen geheel gereed liggen, te kun nen beginnen. Do commiesde heeft, gelet op den nood der tijden, niet met al te veel aandrang een beroep op de milddadigheid van Neêrlands Katholieken durven doen. Nu eohter het feest van onzen vaderlandsohen Heiltige aanstaande is, meent zij toch wel eens te mogen aankloppen, overtuigd als zij is, dab er nog vele Katholieken in den lande ge vonden zullen worden, die voor dit 'heerlijke werk iets willen offeren. Het naderend feest is zoo'n geschikte gelegenheid om mee te werken tot de grootere vereering van den Apostel van Kennemerland, en te vens om de Bisschoppelijke Commissie met een bijdrage te verblijden. Waar onze voor vaderen een kerkje op zijn graf bouwden en het herhaaldelijk herbouwden, als woeste benden het hun dierbare bedehuis verniel den, zouden wij daar dan moeten achter staan in mildheid en devotie jegens St. Adalbert? Inmiddels maakt Egmond zioh op om zijn Patroon weer te vieren ale voorgaande jaren. Weer zal nu het overhuifde altaar, in den volksmond noodkapelletje, wor don opgeslagen, waarin a.s. Zondag om 10 uur een plechtige H. Mis wordt opgedragen door den Benedictijner Pater Joës Aug. Caron van de Abdij van Oosterhout. Onder deze H. Mis predioatie door den bekenden Pastoor van Langendijk, den Zeereerw. heer Tb. J. van Noord, 's Middags om 2 uur is er Lof met processie ter eere van St. Adalbertus. Reeds zijn er meerdere aanvragen van pelgrims, die in den loop der octaafweek dit bedevaartsoord willen bezoeken en daar een H. Mis zullen opdragen. Zoo komen de Amsterdaimsche pelgrims op 2 Juli, op wei ken dag Prof. Henneman in het vroege morgenuur een H. Mis zal oelebreeren. Ver leden jaar woonden honderden geloovigcn deze verheven plechtigheid bij. Omtrent inlichtingen kan men zich wen den tot den secretaris der Commissie (J. Verheggen, Egmond -"binnen). Voor belangstellenden zij nog meege deeld, en gehoopt wordt, dat deze mede deeling niet vergeefsch is, dat het giro nummer van de Bisschoppelijke Commissie voor den Adalbertus-Akker te Egmond- binuen is 197483. ZJLExc. de Bisschop van IL-arlem zal de volgende week alléén Maandag audiën tie verleenen. NOORDWIJK AAN ZEE Kranslegging op het graf D. Webster. Aan den vooravond van de herdenking van het 50-jarig bestaan van den Toeristenbond voor Nederland, de A. N. W. B., zou zijn da- gelijksch bestuur gaarne een krans doen leg gen op het graf van een vooraanstaand figuur van den bond, den heer D. Webster. De krans legging geschiedt op Dinsdag 27 Juni, des middags om 4 uur op de algemeene begraaf plaats alhier. De leden en de officials van den A. N. W. B. worden uitgenoodigd deze plech tigheid bij te wonen. LEIMUIDEN Werkloosheid. Momenteel staan nog slechts 5 personen als werkzoekenden bij het bureau der Arbeidsbemiddeling ingeschreven Bloembollensaneering. B. en W. dezer gemeente hebben den heer W. G. Kiebert Jr. alhier benoemd tot controleur voor het bloem- bollensaneeringsplan. Collecte De collecte voor het Crisis comité bracht de laatste twee weken een bedrag van 45.90 op. Gevestigd: van Heer: A. M. Heijderijk, schoenmakersknecht, Dorp 298 Rijnzater woude: L. van den Oever en gezin, landarb„ Friezeweg 357 Vertrokken: naar Ter Aar W. A. Lu nenburg Alphen a, d. Rijn: J. van Beijeren en gezin Rijnzaterwoude: W. Klijn id.: L. Koot. Velzen-IJmuiden: J. van Heems- kerkstr. 48: N. v. Muijden. Geboren: Wilhelmina Maria Joanna d. van C. A. v. Zwieten en M. Wildeburg Geertje d. van H. van 't Wout en J. van Tol Ondertrouwd: J. Penning de Vries en A. Sassen. G e t r o u wd: J. van Rijn, te Aar en W. A. Lunenburg. RIJNZATERWOUDE Geen werkloozen meer! In deze gemeen te staat momenteel geen enkele werklooze meer ingeschreven. Bloembollensaneering. B. en W. hebben den heer Zaal te Woubrugge benoemd tot controleur voor het bloembollensaneerings- plan. WASSENAAR Vereeniging Concours Hippique. In Kas teel Oud Wassenaar is de eerste vergadering gehouden van de vereeniging Concours Hip pique alhier. De vergadering werd geleid door burge meester Wiegman. Deze heette de aanwezigen welkom en me moreerde waarom het voorloopig Comité had voorgenomen tot de oprichting eener vereeni ging over te gaan. Door de Koningin Wilhel mina Vereeniging zijn op sprekers initiatief een paar concoursen georganiseerd. Deze zijn goed geslaagd deels omdat er onder de in gezetenen veel liefhebberij bestaat voor de ruitersport, deels, omdat het terrein gunstig was gelegen. Door den heer van Schaik is daarop het initiatief tot het stichten der vereeniging ge nomen, welk initiatief spr. heeft toegejuicht, omdat hij in vereenigingen als deze voordeel ziet voor de gemeente, ora die reden heeft hij ook het voorzitterschap op zich genomen. Nu zou men kunnen zeggen, is het wel ge- wenscht, dat in dezen tijd te doen en dan 10 te vragen voor het lidmaatschap. Spreker wil daarop antwoorden, dat hij het onjuist vindt om niets te doen en bij de pakken neer te zitten. Ook elders worden concourshippi- ques georganiseerd, die slagen als de leiding goed is. Als er dan drang komt uit de ge meente, dan grijpt spreker dit aan, omdat daarmede belangen van de ruiters maar ook van den middenstand zijn gebaat, want het coucours zal menschen trekken, hetgeen den middenstand ten goede komt. Spreker stelt aan de aanwezigen voor thans tot de definitieve oprichting te besluiten en over te gaan tot vaststelling van statuten en huishoudelijk reglement, verkiezing van een bestuur en machtiging geven tot het aanvra gen der koninklijke goedkeuring en het aan- brengen van eventueele wijziging in de sta tuten. Met algemeene stemmen wordt tot oprich ting besloten en statuten en reglement wor den behoudens enkele wijzigingen vastgesteld. Het lidmaatschap zal kosten 10. Donateur kan men- worden bij storting van f 2.50. Het bestuur zal een regeling treffen voor de ver strekking van toegangskaarten aan donateurs, welke zal gebaseerd zijn op het bedrag der donaties. Het voorloopig Comité werd als definitief bestuur aangewezen. Op voorstel van een der leden zal het worden uitgebreid met den heer Haitsma Muiier, commandant van het 6e Re giment Veld-Artillerie, alhier woonachtig. Het bestuur werd gemachtigd de koninklij ke goedkeuring op de statuten aan te vragen en eventueele wijzigingen aan te brengen. De voorz. constateerde, dat de vereeniging was opgericht. Hij wekte de aanwezigen op, om leden te werven en eindigde met de beste wenschen uit te spreken voor de jonge ver eeniging. Op 16 Juli e.k. zal op Duinrell het eerste concours hippique worden georganiseerd. NOORDEN H. Priesterwijding. Op Zondag 9 Juli a.s zal de eerw. heer P, J. Vergeer van hier in de kapel van het St. Joseph College te Mill Hill de H. Priesterwijding ontvangen en op Zondag, 16 Juli, des voorm. 10 uur (Zon netijd) in de St. Martinuskerk alhier zijn eer ste plechtige H. Mis opdragen. Bijz. Vrijw. Landstorm. Op verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie „Zuid- Holland West" heeft zich alhier een plaatse lijke Landstormcommissie gevormd, die be staat uit de heeren P. M. M. v. d. Weijden, burgemeester, eerevoorzitter; C. J. Groenendijk gemeente-secretaris, voorzitter; Th. Pieterse (B 41 Noorden) secretaris; pastoor W. J, J. W. Borsboom, P. C, G. Groenendijk, Th. Mou- rits, E. Pieterse, P. Presman en Jac. Otto. Aan de Gewestelijke Landstormcommissie is voorgesteld om den heer Th. Pieterse te be noemen tot plaatselijk leider. WOERDEN Polo. De uitslagen van de door „Forel" gespeelde wedstrijden luiden: heeren: Forel I—Fuut II 8—2; dames: Forel I—U.Z.C. III 32. Dinsdagavond a.s. half acht: Forel II Z.C.B. II. HAZERSW0UDE GROENENDIJK. Van een hooiwagen geslingerd. Don derdagmorgen reed de landbouwer J. van S. met den boerenwagen naar het Land om een voer hooi te gaan halen; plotseling sloeg echter het paard op hol, met gevolg dat de landbouwer op onzachte wijze van den wa gen werd geslingerd. Hij werd met enkele gekneusde ribben en een gekneusd been opgenomen en vervolgens naar de woning vervoerd, waarna geneeskundige hulp werd ingeroepen, zoodat hij in deze drukte in- plaats van met volle moed te werken in het hooiland, gedwongen zal zijn eenigen tijd rust te houden. HAZERSWOUDE (Rijndijk) Overtreding Crisis Varkenswet. Door de Rijkspolitie is tegen den landbouwer J. M. procesverbaal opgemaakt, wegens overtreding der crisis-varkenswet, Het betreft hier name lijk het in het bezit hebben van ongemeritle varkens, zwaarder dan een gewicht van 10 K.G. Men zij dus gewaarschuwd I NIEUWKOOP Aanbesteding. Dijkgraaf en Hoogheem raden van den Polder Nieuwkoop en Noor den hebben bij inschrijving aanbesteed het eenjarig onderhoud van de kunstwerken van dien polder, waaronder het gedeeltelijk ver nieuwen van de vaste brug nabij het Oude Dorp Noorden. Ingeschreven werd als volgt: P. Bodegraven f 1595, P. Stam f 1575, J. Woerde f 1423, S. H. van de Loo 1196, K. C de Pater f 1092. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Geboren: Theodorus Jozef z. van C. Plomp en K. M. Verhaar Maria Wilhel mina d. van C. A. M. Schutter en C. M. Wahle Wilhelmina Anna d. van J van Koert en E. J. van Dam Teuntje d. van J. van Leeu wen en J. M. Scheer Joannes Theodorus Antonius z. van A. van den Berghe en J. M. van den Bosch, Johanna Martina Gerarda d. van A. G. Hoogeveen en G. A. van den Berghe, Getrouwd: J. C. de Rijk 27 j. en M. Wouters 36 j. Overleden: Johanna Fianen 74 j. wed. van D. Hoek.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14